Qnleniipn voor in Gemeenteraad. Gemengde berichten. BURGERLIJKE STAND. Telegrafische berichten. fabrieken. Na discussie is deze conclusie goed- gekeurd. In zake den toestand van den landbouw tenge- volge der langdurige droogte kwam de conclusie van het rapport hierop neer, dat verbeteringsmaat- regelen eerst kunnen overwogen worden als de omvang van den nood is te overzien, geldelijke hulp onvermijdelijk zal zijn, en duurzame ver- betering van het credietwezen de behoefte aan bnitengewone maatregelen in tijden van nood kan verminderen. Deze conclusie werd zonder stemming aangenomen, na verwerping van een voorstel om de regeering uit te noodigen voor de paarden van het leger turfstrooisel te gebruiken ter besparing van stroo voor veevoeder. Besloten werd bij de spoorwegmaatschappijen aan te dringen op lagere tarieven voor het vervoer van stroo- en turfstrooisel. TER NEUZEN, 4 Augustas 1893. De 358te verjaardag van H. M. de Koningin- Regentes werd Woensdag ook alhier herdacbt door het uitsteken van de vlag van openbare, consulaten der vreemde mogendheden en vele particuliere gebouwen. Des avonds deed het fanfarenkorps De Vereenigde Werklieden, bij uitvoering van muziek, eene wandeling door vele straten, terwijl ten 9 ure door het muziekkorps Apollo, op de markt, waarheeu zich velen begeven haddeD, uitgelokt door het heerlijke weder, bij het afsteken van klein vuurwerk enz., mede muziekuitvoeringen werden gegeven. De uitslag der Dinsdag gehouden herstemming voor een lid van den gemeenteraad alhier is als volgtAantal kiezers 514, uitgebrachte stemmen 394, van onwaarde 16. Gekozen de heer Aiie H. Donze met 199 stemmen. De heer M. van den Hoek (aftredend lid) ver- kreeg 179 stemmen. Woensdag werd alhier door het bestuur van den Kleine Zevenaarpolder, bij enkele inschrijving, in het openbaar aanbesteed, het maken van eene houten beschoeiing in den watergang des polders, ter lengte van 700 meters enz. Inschrijvers waren de heeren J. Drabbe, alhier, voor f 675; M. van Kerkvoort, te Sas van Gent, voor f 647,50; J. de Feijter, te Hoek, voor 559,94; A. Tholens Danz., alhier, voor/539; J. de BreeFz.,alhier, voor 531 J. van't Hoff, te Hoek, voor f 530 D. de Doelder, alhier, voor 489 en J. Meertens, te Hoek, voor f 468. Axel. Naar men verneemt zou van wege de pro- vincie Zeeland langs de steile dijkshelling bij den Spui- duiker eene leuuing vau sterke constructie worden ge- plaatst tot bevordering der veiligheid in het verkeer over den provincialen weg aldaar. Axel, 3 Aug. Heden werd alhier in het logement „Het Gulden Vlies" eene vergadering gehouden van de onderwijzers-vereeniging in het Arrondissement Axel. Een 37tal leden was tegenwoordig. Nadat de voorzitter in zijne openingsrede een woord van hulde had gebracht aan het overleden bestuurslid, den heer P. Schouten, werden eenige huishoudelijke zaken behandeld. In plaats van wijlen dhr. Schouten werd tot bestuurslid gekozen dhr. B. van Ruijven, hoofd der school alhier. Hierna gaf de penningmeester rekening en verant- woording van zijn beheer waaruit bleek, dat er een batig slot was van f 141,65 Na eenige discussie werd besloten dit jaar de feestvergadering te Brussel te houden en wel op Zaterdag 19 Aug. a. s. Nu volgde een kleine pauze waarna dhr. De Voider de vergadering eenige oogenblikken aangenaam bezig hield met eene lezing welke tot onderwerp had „eene gewichtige stelling in de rekenkunde". De iuhoud dezer lezing was nog eenigen tijd het onderwerp vanonderlinge bespreking, waarna de vergadering door den voorzitter werd gesloten. Zaumslug. Voor de geldleening groot f 2500 door de gemeente uitgeschreven voor bestrijding der kosten van bekeiing van den op- en afrit en een gedeelte weg nabij de gemeenteliike los- en laadplaats werd ingeschreven voor een bedrag van f 6500. De aandeelen werden toegewezen aan hen, bij de weduwe van den rauziekdirecteur Stephan Norvoika." Norman vertrok, op de trap ontmoette bij een schouwburg-bediende, die hem beleefd groette. »De repelitie is vandaag zeker nogal gewichtig, dat de directeur en de onder-directeur allebei niet in hun kantoor te vinden zijn," vroeg Norman. ,/Wij hebben vandaag de eerste groote repetitie van een nieuw stuk in de eerste drie uren zal u den directeur wel uiet te spreken kunnen krijgen," luidde het beleefde antwoord. „Drie uren, zegt ge Dat is langIk beklaag die arme toon eel spelers. Zijn er mooie rollen voor de eerste acteurs „Dat zou ik meenen Mejuffrouw Heinau heeft de hoofdrol en mijnheer Carey he, u zal verbaasd staan als u hem in dit stuk ziet. Een man, die uit jaloerschheid zijn vrouw wil vermoorden Bij de lees-repetitie was hij reeds zoo natuurlijk, dat de directeur wegens dat tooneel alleen reeds op vijftig voorstellingen van dit stuk rekent." ,/Nu, dat moet ik zien, ik verlaug reeds naar de eerste voorstelling. En denkt ge, dat mijn heer Carey hier ook nog drie uren blijft?" ,/Op zijn minst, ja Onze regisseur laat zoo'n eerste groote repetitie gewoonlijk tot in den namiddag v -rtduren." (Wordt vervolgd.) die de laagste rente hadden bedongen, nl. 3 ad 3% en 2 ad 8*/, Zaaiuslag. Door den heer Chr. Dieleman alhier, eigenaar van de hofstede bewoond door P. van Tatenhove, is eene gratificatie ad f 50 en door de brandverzekering-maatschappij te Middelburg, eene ad f 25 toegekend aan het personeel der brandweer alhier voor bewezen diensteu bij gelegen- heid voor den brand op genoemde hofstede. Westdorpe. In de jl. Maandag alhier gehouden raadsvergadering werd de gemeente-rekening over 1892 overgelegd en ten onderzoek in handen gesteld aan eene uit haar midden benoemde commissie. Voorts werd mededeeling gedaan van twee inge- komen brieven van Ged. Staten de eerste bevatte de goedkeuring vau het besluit tot aaugaan eener geldleening groot f 310,ter bestrijding der te doene uitgaven tengevolge de daarstelling van een Rijks-telephoonkantoor in deze gemeente en de tweede behield de goedkeuring van het besluit tot nadere regeling der jaarwedde van een in dienst zijnden onderwijzer aan de o. 1. school alhier. Deze jaarwedde is hierdoor van f 500 op f 550 gebracht. Westdorpe. Met ingang van 7 dezer zal het rijkstelegraafkantoor met telephoondienst alhier geopend zijn, op werkdagen van 81/3 tot ll1/,, uur voor- en van iy2 tot 31/,, uur namiddag (spoor- tijd.) Zon- en feestdagen geen dienst. Ilontenisse, 2 Aug. Heden werd alhier door het bestuur van den Kruispolder aanbesteed het leveren en plaatsen eener weegbrug draagver- mogen 5000 kilo's met gebouwtje voor den weger en 14,3 M. keermuur in— en bij den zeedijk van den polder aan de Kruispoldersche kaai. Hiervoor werden ingeleverd 5 biljetten, als vam P. A. Mielen, te Ter Neuzen, voor /"1300 J. Scheele Dz., te Ter Neuzen, voor f 1280 P. A. Adriaansens P.Azte Hontenisse, voor f 1260 J. F. Adriaansens-Polfliet, te Walsoorden, voor f 1248, alien voor brug systeem Carton, agent Massee te Goes, en J. F. Adriaansens- Polfliet, te Walsoorden, voor f 1210, met brug systeem Anderlin, agent Van de Sande te Schoondijke. Het bestuur besloot nader tot eene brug systeem Anderlin. St. Jansteen. Tot onderwijzeres te Willige Langerak is beDoemd mej. M. de le Lijs met acte als zoodanig alhier. Biervliet. Van de vier sollicitatien naar de twee onderwijzersbetrekkingen zijn er drie uit Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen. Drie sollicitatien kwamen in voor onderwijzer met hoofdacte, en eene sollicitatie voor onderwijzer zonder die acte. De uitslag van de Dinsdag gehouden herstem- mingen is, voor zoover het gemeenten in Zeeuwsch- Vlaanderen betreft, als volgt, terwijl de cijfers, achter de namen geplaatst, het getal aanduideii van de verkregen stemmen Axel. Kiezers 321, gestemd 252. Gekozen G. Weijns 140. J. C. Verbruggen verkreeg 100. Breskens. Kiezers 111,gestemd 60. Herkozen A. van Houte Pz. 52. Cadznntl. Kiezers 90, gestemd 71. Gekozeu A. Risseeuw IJ.Az. 39. J. Kools verkreeg 30. Hontenisse Kiezers 338, gestemd (wit briefje) 260, geldig 254. Gekozen P. de Poorter 156. J. B. Joossen verkreeg 98. Rood briefje, gestemd 258, geldig 223. Ge kozen J. Hiel 150. P. de Poorter verkreeg 73. Philippine. Kiezers 36, gestemd 27. Gekozen E. A. de Bock 15. N. Rammeloo Pz. (aftr. lid) verkreeg 10. Retranchemeut. Kiezers 61, gestemd 41. Her kozen P. Brevet Jz. 24. Schoondijke. Kiezers 135, gestemd 125. Her kozen Jac. Dhont 68 en Iz. Risseeuw Jz. 67. Anth. Risseeuw verkreeg 62 en J. J. Stoppels 52- St. Jansteen. Kiezers 135, gestemd 112. Her kozen A. J. de Beule 59. Gekozen J. F. de Cock 69. 'S Gravenliage, 4 Aug. Tweede Kamer. Het kiesrechtdebat werd voortgezet. De heer Hatfe bestreed het ontwerp sterk als zijnde strijdig met de grondwet en het staatsbelang. Hij wenscht niet verder toe te laten dan den gezeten werkman. De heer Van Houten hield ook vast aan het voorzien in eigen onderhoud, bestreed elke toelating aan onvermogenden, als strijdig met de grondwet en het staatsbelang. Woning, bezit van roerend en onroerend goed of intellectueel kapitaal, moeten de voorwaarden zijn voor het kiesrecht. Nog verdedigde hij het vrouwen-kiesrecht. De heer Borgesius bestreed sterk de heer Vau Houten, die thans afbrak wat hij vroeger hielp opbouwen. Spreker was een warm voorstander wat de hoofdpunten betreft en wenschte alleen meer waarborgen, dat bedelaars en landloopers zouden worden uitgesloten. Zou men meenen, dat alleen in Ter Neuzen eene drukte bij verkiezingen heerscht, ongekend bij vroeger, (zelfs een bond liep met een aanbeveling op zijn rug,) och neen ook elders wordt die ziekte aangetroft'en. In een bericht uit Goes van 1 dezer leest men ,/Bespottelijk was gisteren en heden de verkiezingsdrukte. Enkelen gingen bij hun bekende kiezers rond en boden de behulpzame hand bij het invullen der briefjes. De brievenbestellers zwoegden ouder een berg strooibiljetten. Heden zag men een kerel rondloopen met eene groote kist aan alle zijden beplakt met aansporingen aan de kiezers om den heer Van der Leeuw te stemmen. Dit kermisvertoon heeft aldaar bij velen eene tegen- overgestelde uitwerking gehad. Uit Lochem schrijft men Het verhandelde in de gemeenteraadszitting vau Maandagavond leverde eene bijdrage tot de kennis van eigenaardige plaatselijke toestanden. Ons stadje toch verheugd zich in het bezit van een benijdenswaardige bron van inkomsten, die eenigermate doet denken aan den rijken oom, die een bemind neefje aan surplus van zakgeld pleegt te belpen. Oom is in casu de spaarbank, neefje de gemeente. Niet altijd is oom te spreken, zooals b. v. in den aanvang van dit jaar, toen de hoofdelijke omslag met ongeveer 50 pCt. moest verhoogd worden en neefje hem vroeg dit voor zijne rekening te nemen, maar soms heeft hij bijzonder guile buien, zooals weer bleek uit de beide door hem geschrevene, nu voorgelezen brieven, waarbij hij neefje de volgende bedragen aanboodtot ver- nieuwing der bestratiug in Tramstraat, Schoolstraatje en Walsteeg f 1380, tot verharding van de Kijk- steegweg 800, tot beplanting van dien weg f 520, tot voortzetting der bestrating in de Polsbroek f 1248, tot eventueel noodige werkverschafflng in verband met verdere ontginning der armoede 300, zich tevens bereid verklarende om, mocht verbe- tering van den waterafvoer in de stadsgracht, noodig worden geoordeeld, daartoe subsidie te verleenen. Neefje is echter zoo als alle verwende ueefjes niet gauw tevreden, want niettegenstaande de pas outvangen weldaden, werd in dezelfde vergaderi: waarin daarvan bericht werd gegeven, tevens besloten oom nog te vragen om een nieuwe brandspuit In tegenstelliug met het bericht, hetwelk in verschillende bladen de ronde deed, als zou het eiland Schiermonnikoog door eenige aanzienlijke Israelieten worden aangekocht tot eene verblijfplaats voor Russische bannelingen, vernemen wij thans, dat genoemd eiland, dat, zooals reeds bericht werd, aangekocht is door den Duitschen graaf B. Bern- storff, bestemd is tot eene kolonie voor dronkaards. De nieuwe eigenaar, graaf Berthold Bernstorff, te Wehningen aar. de Elbe woonachtig, is lid van den Duitschen Rijksdag. In het Twentsch Zondagsblad van 25 Juni j.l. kwam een artikel voor van den predikant den heer J. M. S. Baljon, over de kwestie in Neer'oosch. Het bevatte ook het een en ander aan het adres van den heer Van Deth. Door eenen brief daarop aan dien predikant door den heer Van Deth geschreven heeft hij, ter wille van zijn ambt, den predikant de gelegenheid open- gesteld zijne verontschuldigingen aan te bieden. Na 14 dagen te vergeefs op antwoord te hebben gewacht, heeft de heer Van Deth eene klacht bij den officier van justitie te Almeloo tegen Z.Eerw. ingesteld. Onder Klundert en Zevenbergen is bij eenige landbouwers een ziekte onder de schapen uitge- broken, die sedert jaren in ons geheele land niet voorkwam, namelijk schaapspokken. Reeds zijn verscbeidene schapen van den veehouder De Haan aan deze ziekte bezweken. De nog niet aangetaste schapen worden door den rijksveearts, den heer P. den Ouden, te Zevenbergen ingeent. Indien men onder cijfers tracht te brengen, wat dit jaar minder dan gewone jaren wordt ver kregen door veeteelt en landbouw, komt men alleen voor het eiland Texel tot een bedrag van f 250,000. Dat de mindere ontvangst van een kwart millioen guldens op een bevolking van nog geen 6000 zielen van groote beteekenis is, laat zich gemakkelijk genoeg begrijpen. De toestand onder de landbouwende bevol king van bet eiland is dan ook meer dan bedroeveud. Buitenlandsche bladen bevatten mededeelingen over 't geen aan boord van het schip ,/Radjah" gebeurde, toen dit in de handen van Atjehsche zeeroovers was gevallen. De baudieten sneden kapitein Hansen ooren en neus af, staken hem de oogen uit en wierpen het aldus verminkte lijk in zee. De overige veertig man der equipage werden op dergelijke wijze gemarteld en vermoord. De gestolen waarde vertegenwoordigt een som van twee millioen gulden. Het stoomschip was op de reis van Penang naar Peking. Drie Hollandsche stoom- schepen, die uitgezonden werden om de misdadigers te vervolgen, maakten een vaartuig buit met zestien zeeroovers. Onder de slachtoffers bevindt zich eene Engelsche familie, uit man, vrouw en drie kinderen bestaande, die zich op reis naar Peking bevond. IIGE ZONDEK STUKKEN. EEN VISSCHERS-HIST0RIE. Krolus ging uit visschen. Niettegenstaande het beste weder dat iemand, die maar een beetje visschersbloed in de aderen heeft, verlangen kan, kon onze arme Krolus geen enkel geschubd beestje te pakken krijgen. Trouwens, 't zij tusschen haakjes gezegd, Krolus' bovenkamer was niet erg gemeu- bileerd en van 't visschen wist hij weinig. Maar zonder visch tehuis komen dat ging ook niet. Hij koopt daarom voor veel geld een flink zootje baars. Natuurlijk zonder zelfvoldoening, maar in ieder geval met veel visch en dat was zijn doel gaat hij huiswaarts, bewonderd door alien, om zijn visscherstalent. Zijn vrouwtje evenwel, achterdochtig als ze zijn, t wij felt aan het talent van haren Krolus en vraagt hem „Kunt ge een eed afleggen, manlief, dat ge voor dit zootje geen enkel centje hebt uitgegeven En Krolus antwoordt zonder blikken of blozen met de beide voorste vingers der rechterhand in de hoogte »zoo waarl'jk helpe mij God almachtig." Krolus' vrouw was een der weinige brave, die altijd geloof stellen in de woorden van hun echt- geuoot, zonder verder onderzoek. En zoo zou de zaak, tot groote geruststelling van onzen armen visscher zijn afgeloopen. Maar, waarom moest het noodlot ook onzen Krolus te pakken krijgen Zijn buurman Kobus had met verwondering gezien, dat onze visscher met zoo veel visch tehuis ge- komen was. Krolus was lid vau de vischclub. Kobus ook. In 't reglement nu stond duidelijk dat meD, onder eede belooft, uit visschen gaande, geen enkel vischje zou koopen. Men moest ze zelf vangen. Kobus ging op ouderzoek uit kwam bij den visscher der kreek en vernam alras, dat elk vischje door Krolus gekocht was Dat was te veel voor Kobus. Denzelfden dag werd door het bestuur der vereeniging eene ver gadering belegd. Allen waren tegenwoordig. Ook onze Krolus. De voorzitter zegt dat hoogst ernstige zaken deze bijeenkomst noodig maakten. Hij zal, als eerste visscher, er geen doekjes om winden, maar vraagt aan onzen armen Krolus of hij bereid is art. 87 van 't huishoudelijk reglement nogmaals te bekrachtigen met /,zoo waarlijk etc." Krolus doet dit nogmaals. De voorzitter staat op, merkbaar wordt hij aan- gedaan, zijn oogen schieten stralen vuur. ^Krolus," zoo zegt hij, „dat ge een ander, die in uw vischwater zit een peuter met uw hengel geeft, dat hij geen paling van een baars kan onderscheiden, wij zouden er u geen verwijt van makendat ge in uw vreugde van eene goede vangst er een extratje opzet en daardoor uit't lood raakt, 't geeft niet, wij zijn visschersmaar dat ge een meineedige zijt Krolus, dat vergeven wij u nooit. Krolus, die titel „aflegger van eeu valschen eed" is de gemeenste die er is. Zie, 'k ben oud en zoo sterk niet meer, maar 'k zou mijn oude knoken tot aas voor de visschen slaan op de karkas van een onverlaat, die me dit dorst te verwijten. En daarom Krolus, hoor Wij alien, hier vereenigd, verachtende de wijze, waarop gij gehandeld hebt, wenschen niet langer met u in gezelschap te zijn.'' Allen stonden op en verlieten de vergadering. En Krolus? Hij zei/kheb toch 't zootje, al is 't ook gekocht Ter Neuzen, Oogstmaand. X. Van 16 tot en met 31 Juli. Ter HTeuzen. Huwelijks-aangiften. 19 Juli. Johan Bertel, oud 25 j., jm. en Johanna van Boven, oud 24 j.f jd. 20 Juli. Jan ten Hoeve, oud 25 j., jm. en Adriana Catharina van der Hooft, oud 22 j., jd. Gijsbregt Pieter Veerman, oud 21 j., jra. en Neeltje Janneke de Ruijter, oud 19 j., jd. 27 Juli. Johannes Pieter Tazelaar, oud 25 j., jm. en Anna Theodora Ribbens, oud 22 jjd. 28 Juli. Jannes de Koeijer, oud 26 j., jm. en Janneke Pieternella Hamelink, oud 26 j.,jd. Geboorten. 16 Juli. Salomon, z. van Cornelis de Ritter en van Elisabeth van Alten. Anthonia, d. van Adriaan Meeusen en van Pieternella Jansen. 17 Juli. Michiel, z. van Jan Jacobus Harte en van Anna Nagtegaal. 18 Juli. Gerardus Nicolaas, z. van Leendert Wieland en van Hendrika Adriana Scheele. Jacoba Neeltje, d. van Jacobus Johannes de Meijer en van Dina de Bruijne. 19 Juli. Andries Jo hannes, z. van Adriaan Abraham Eekman en van Adriana Buijze. 21 Juli. Jacobus Johannes, z. van Frans de Mul en van Janna de Meester. 22 Juli. Geertruida Pleuna, d. van Krijn Hamelink en van Martha Klouwers. 23 Juli. Jacobus Johannes, z. van Jacobus van Doeselaar en van Jacomina Louisa Adriaansen. 25 Juli. Anna Maria, d. van Wilhelmus Johannes Bos en van Hortensia Rosalia Gijsel. Adriaan Jan, z. van Hendrika Wilhelmina Anna Scheele. 26 Juli. Janna, d. van Adriaan Dieleman en van Johanna de Graaf. 27 Juli. Rachel Sara Susanna d. van Abraham Elias Bliek en van Maria Kolijn. 29 Juli. Maarten, z. van Michiel Hamelink en van Neeltje Elisabeth Slagboom. Leen dert Anthonie, z. van Jacobus Zoeter en van Adriana Visser. 30 Juli. Hendrik, z. van Pieter Stouthamer en van Hendrika Jonkman. 31 Juli. Johannes Arie Cornelis, z. van Geleijn Verlinde en van Catharina Adriana van Aalst. Overlijden. 16 Juli. Maria Johanna Maas, oud 5 m., d. van Maria. 17 Juli. Adriana Scheele, oud 18 j., d. van Adriaan en van Adriana van de Ree. 18 Juli. Jan de Doelder, oud 72 j., weduwn. van Berbera van Petegem en laatst gescheiden echtg. van Maatje van Dijke. 21 Juli. Frederik Isidorus Johannes van Rossum, oud 8 w., z. van Johannes Josephus Anthonie en van Apolonia Uitdenhof. 22 Juli. Cerijl de Bock, oud 1 m., z. van Alphonsius en van Maria Louisa de Potter. 23 Juli. Hendricus Franciscus Baart, oud 14 j., z. van Hendrik en van Maria Joseph a Wingender. Geertruida de Feijter, oud 8 m., d. van Marinus en van Elisabeth Wilhelmus. 25 Juli. Elisabeth de Doelder, oud 7 w., d. van Jacobus en van Elisabeth Hamelink. 26 Juli. Pieter Dirk 't Gilde, oud 2 m., z. van Willem Pieter en van Pieternella Faas. Axel. Huwelijks-voltrekkingen. 20 Juli. Willem Ver- couteren, oud 20 j., jm. en Debora Krina Smies, oud 21 j., jd. Geboorten. 16 Juli. Jan Nicolaas, z. van Adriaan Boll e- man en van Jacoba Pieternella van de Yelde. 17 Juli. Debora, d. van Cornelis van Oort en van Catharina 't Gilde. 18 Juli. Adriana Janneke, d. van Anthony Cornelis Ver- schelling en van Suzanna Ollebek. 27 Juli. Cornelis, z. van Levinus Yerbrugge en van Adriana Dieleman. 28 Juli. George Johannes en Leonie Marie, z. en d. van Lourens van de Casteel en van Leonie Marie van Hulle. Suzanna, d. van Hendrik Smies en van Jozina de Zeeuw. Francis, z. van Jacobus Dekker en van Janna Ebrina Dieleman. 29 Juli. Reinier en Huig, zoons van Marinus de Fouw en van Maatje Jongejan. 31 Juli. Janneke, d. van Marinus Jacobus Witte en van Cornelia Jansen van Rosendaal. Overlijden. 15 Juli. Sara de Visser, oud 4 w., d. van Levinus en van Jozina Helena Mechielsen (overl.) 16 Juli. Jacob Meeusen, oud 20 d., z. van Daniel en van Maria Barbara Ortelee. Adriaan Dieleman, oud 18 d., z. vaD Jan en van Susanna Mechielsen. 20 Juli. Frederik Zegers, oud 4 w., z. van Willem en van Pieternella de Bruijne. Jacobus

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1893 | | pagina 2