Gemeenteraadsverkiezingen. Gemengde berichten. RECHTSZAKEN. Arrondissements-rechtbank te Middelburg. Kantongerecht te Ter Neuzen. TER NEUZEN, 21 Juli 1893. was den bekwam alleen het kind een kwetsuur aan arm. De uitslag der Dinsdag gehouden stemming voor vier leden van den gemeenteraad alhier, is als volgtAantal kiezers 514, uitgebrachte stemmen 358, van onwaarde 3, volstrekte meerderbeid 178, Herkozen werden de heeren J. C. Harte met 249, Mr. J. P. Dronkers met 241, en A. Visser met 197 stemmen. Herstemming tusscben de heeren M. van den Hoek, aftredend lid, die 157 en Arie H. Donze die 149 stemmen bekwam. Yeder verkregen de heeren J. van de Ree 89, A. 0. N. Grenu 84, P. van Wijck 16, J. P. van Herp 15 en J. A. de Jonge 12 stemmen. De overige stemmen waren op verscbillende personen verdeeld. De onlangs opgerichte afdeeling van het Algemeen Nederlandsch Werklieden-Verbond te Ter Neuzen, tellende reeds 90 leden, zal ook aan de meeting te's Gravenhage op 23 dezer deelnemen. Ileden namiddag konden twee ecbtelieden, de schipper L. B. en zijne vrouw M. V., thuis behoorende te Papendrecht, het met elkaar niet best vinden. De twist liep zoo hoog, dat de vrouw haar man zoodanige verwondiug toebracht, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De politie heeft reden gevonden om zicb met dien huiselijke vredebreuk te bemoeien. Yolgens een bericht, in eenige bladen voor- komende, worden er pogingen aangewend, om de thans bestaande twee afdeelingen van het Oud Gereformeerd kerkgenootschap, waarbij steeds de Psalmen van Petrus Dathenus gebruikt worden, tot een genootschap te vereenigen, waarop gegronde verwachting moet bestaan. Ds. Jansen te Middelburg is thans bedienaar van de eene en Ds. M. Ruben te Ter Neuzen, bedienaar van de andere afdeeling. Gedurende de rnaand Juni zijn door het postkautoor alhier de volgende onbestelbare brieven verzonden, aan de adressen van Lawai, Wemel dingeF. Dobbelaere, Maldeghem P. O. Dolk, Amsterdam. Hoek. Beroepeu tot predikaDt bij de Ned. Herv. gemeente alhier, Ds. H. Suel, laatst predikant te Curafau in West-Indie, thans verblijf houdende te Middelburg. De heer Snel heeft mede toezegging van beroep ontvangen naar Waarde en bedankt voor de toe' zegging van beroep naar Borssele. Iloek, 19 Juli. Door het bestuur van het waterschap Loven en Willemskerke werd heden alhier bij enkele inschrijving in het openbaar in twee perceelen aanbesteed 1°. het makeu van werken tot zeewering enz., en 2°. het begrinden van den weg langs den schooiershoek voor beide perceelen met het ouderhoud daarvan tot en met 30 April 1894. Ingeschreven werd ervoor het le perceel (zeeweringswerken) door de heereu K. de Vos voor f 1702, A. Tholens Danz. voor f 1700, D. de Doelder voor f 1681, J. de Bree Fz. voor f 1577, alien te Ter Neuzen, en J. Meertens, te Hoek, voor yi540; voor het 2e perceel (begrinding) door de heeren J. Meertens, te Hoek, voor f 240, D. de Doelder, te Ter Neuzen, voor f 237 en J. de Bree Fz., te Ter Neuzen, voor f 233. Philippine. Dinsdag namiddag geraakte het paardje van W. Minnebo uit Assenede op den weg naar de Posthoorn op hoi. Het liep tegen den stijlen dijk op, zoodat het wagentje omsloeg en de knecht met eene vrouw en een klein kind er onder geraakten. Ofsehoon het rijtuig erg beschadigd Ossenisse. Op Zondag 16 Juli j.l. gaf de societeit der gaaischieting genaamd ^Herleving" haar tweede schieting waaraan.niettegenstaande het slechte weaer, door 38 schutters werd deelgenomen. De uitslag is als volgt De hooge vogel werd geschoten door Jos. Schille- mans, te Stoppeldijk, terwijl de zijvogels en kallen respectievelijk werden geschoten door L. Fassaert en Joh. Buijsrogge, beiden te Hontenisse, A. Rosseel en A. van Damme, beiden te Ossenisse. De uitslag van de Dinsdag gehouden verkiezingen is, voor zoover het gemeenten in Zeeuwsch-Vlaanderen betreft, als volgt, terwijl de cijfers, achter de namen geplaatst, het getal aanduiden van de verkregen stemmen Axel. Kiezers 320, gestemd 208. Herkozen P. Dregmaus 167, C. N. Jansen van Rosendaal 139 en L. Lamaitre 133. Herstemming tusschen G. Weijns 82 en J. C. Verbruggen 68. tin 1st. Kiezers 195, gestemd 158. Herkozen Mr. J. G. van Deinse 125 en A. G. V. Hombach 119. Gekozen H. T. J. Fassaert 116. Aarilenlmrff. Kiezers 145, gestemd 91. Herkozen Mr. A. A. J. van den Broecke 80, J. M. de Graaf 77 en P. B. Calon 80. Onstlnirg. Kiezers 160, gestemd 76. Herkozen J. Otto Risseeuw 71, A. J. de Smit 68 en C. le Nobel 59. Sluis. Kiezers 143, gestemd 117. Herkozen J. de Bruijne 105 en J. Maenhout 76. Herstemming tusschen A. Hubregtse 43 en I. Brevet 24. Hii-rvliet. Gestemd 97. Herkozen P. Leenhouts 77 en S. van der Hooft 52. Gekozen (vacature door vertrek) P. L. Dossche 56. IloscliUapelle. Gestemd 30. Herkozen C. F. Yer- eecken 23, P. de Rooij 21 en K. J. A. G. Collot d'Escury 17. Hreskens. Kiezers 111, gestemd 61. Herkozen J. van Male 57, P. Monje Sr. 46. Herstemming tusschen P. van Houte Pz. (aftr. lid) 30 en T. F. Blanken 7. Caitzaml. Kiezers 90, gestemd 69. Herkozen J. van Peenen 60 en I. de Hullu Iz. 51. Herstemming tusschen A. Risseeuw I.Az. 27 en J. Kools 26. Clinge. Kiezers 112, gestemd 73. Herkozen C. L. de Cock 69, P. A. Smet 65 en H. Bruggeman 55. Gede. Kiezers 42, gestemd 32. Herkozen J. F. Dhont 30, C. L. Coene 29 en A. Rodts 21. kranuw. Gestemd 84. Herkozen J. van Gassen 67, J. van Damme 61 en Alph. van den Eeckhout 54. Ciroeite. Kiezers 180, gestemd 133. Herkozen J. A. Risseeuw 124, H. G. Hammacher 121 en W. Salome 118. Heiifitstdijk. Kiezers 39, gestemd 17. Herkozen P. de Jonghe 15, C. van Putte 15 en J. Staes 13. Hoek. Kiezers 161, gestemd 89. Herkozen J. van Wijck 61, J. C. de Jonge 53 en M. de Regt 47. Verder verkreeg de heer H. Wolfert Sr. 39. Hontenisse. Kiezers 338, gestemd 210. Herkozen C. C. M. Fassaert 182, P. Vereecken 176 en G. F. Wullemsens 146. In de plaats van J. Menu, die zich niet herkiesbaar stelde, her stemming tusschen P. de Poorter 84 en J. B. Joossen 76, Tusschentijdsche verkiezing (vacature P. F. Fruijtier). Ge stemd 209. Herstemming tusschen Jos. Hiel 90 en P. de Poorter 65. ■loofil |>laatKiezers 67, gestemd 51. Herkozen A. J. Cammaert 38 en P. L. de Meijer 33. Gekozen J. W. de Zwart 26. lioi-vvarlit. Kiezers 141, gestemd 96. Herkozen C. P. J. Dierick 93 en A. B. Plasschaert 84. Gekozen P. Bruggeman 57. Aieuwvliet. Kiezers 57. Gekozen Abr. Luteijn Az. 33, M. Lucieer Jz. 30 en H. Brakman Pz. 29. Ossenisse. Kiezers 64, gestemd 40. Herkozen J. F. Rosseel 39, P. de Waal 37 en J. Seij 35. I'liil ippine. Kiezers 26. Herkozen J. L. de Mulder 22. Er zou eene herstemming moeten plaats hebben tusschen N. Rammeloo-Kusse 13 en A. Minnebo 8. Daar de heer Minnebo is gekozen voor de opene vacature moet een nieuwe vrije stemming plaats hebben. Tusschentijdsche verkiezing (vacature A. de Miliano). Ge kozen A. Minnebo 15. Ketranclieinent. Kiezers 61, gestemd 46. Herkozen Iz. Risseeuw Jz. 40, Iz. Risseeuw 40 en Iz. de Bruijn 40. Her stemming tusschen P. Brevet Jr. 18 en A. Willemsen 17. Sas van kent. Kiezers 96, gestemd 88. Herkozen P. Wauters 50 en J. V. Oole 48. Gekozen J. B. Stevens 54 Srlioonilijke. Kiezers 135, gestemd 122. Gekozen W. C. de Smidt 71 en P. J. van Bortel Pz. 62. Herstemming tusschen J. Dhont 60, I. Risseeuw 61, W. I. Leenhouts 55 (alle drie aftredende) en Anth. Risseeuw 57 en J. J. Stoppels 55. St. Jansteen. Kiezers 135, gestemd 104. Herkozen A. Schuerman 73. Herstemming tusschen Fr. de Cock 53, A. J. de Beule 52, J. Vael 33 en P. de Kerf 24. Tusschentijdsche verkiezing (vacature C. L. Bleijenbergh). Gestemd 106. Gekozen J. Bleijenbergh 66. St. Itruis. Kiezers 33, gestemd 23. Herkozen E. Bonte 18, W. Kouwe 19 en I. de Bruijne 20. Stoppeldijk. Gestemd 66. Herkozen JF. Serrarens 60, V. Boeding 58 en P. E. J. Staal 55. Westdorpe. Kiezers 92, gestemd 40. Herkozen D. B. van Acker 38, J. de Smet 37 en E. de Munck 35. I.lzend ij ke. Kiezers 183, gestemd 134. Herkozen J. Th. Hendrikse 127 en I. Leenhouts 119. Zaamslag. Kiezers 263, gestemd 224. Herkozen A. Riemens 161 en K. de Kraker 135. Gekozen L. J. Geelhoedt 129. Kniddorpe. Kiezers 55, gestemd 39. Herkozen A. A. van Haelst 36, J. F. Dierick 35 en C. L. D'hert 32. Kuidzande. Kiezers 100, gestemd 92. Herkozen A dr. Luteijn 70 en Abr. Luteijn 54. Gekozen I. Risseeuw Az. 48. De rechtbank heeft in hare zitting van 21 Juli de volgende vonnissen uitgesproken P. S., oud 15 j., werkman te Zaamslag, is wegens mishandeling veroordeeld tot f 3 boete of 3 dagen hechtenis. A. W., oud 35 werkman te St. Jansteen, is wegens overtreding van 's rijks belastingen veroord. tot 14 dagen gevangeuisstraf. P. d. B., oud 45 j., arbeider te Hontenisse, is wegens alsvoren veroord. tot f 153,60 boete of 14 dagen hecht. F. Loud 22 j., leurster te Clinge, is wegens als voren veroord. tot 3 dagen gevang. M. C. G., oud 27 j., huisvrouw van Th. d.S., te Koewacht, is wegens als voreu veroord. tot 1 dag gevang. Norman gevoelde zich zonderling te moede, toen hij deze zelf bekentenissen las, die niet voor het oog van een vreemde bestemd geweest waren. Ofsehoon de onbescheidenheid, waaraan hij zich schuldig maakte, tegenover een doode begaan werd, gevoelde hij toch zeer goed het verkeerde van zijn handelwijze; hij werd boos op zich zelven wegens den onweerstaanbaren aandrang, die hem ondanks zichzelven bewoog om verder te lezen. Op de volgende bladzijden werd zijn naam niet vermeld, ofsehoon hij de dames in dien tijd her- haalde malen bezocht had, des te meer echter vond hij den naam van zijn kameraad, Von Linsing- hofF. Het stond vast, dat de schrijfster van het dagboek destijds een huwelijks-aanzoek van dien heer verwacht had en dat zij het vaste beslnit had genomen, dit aanzoek aan te nemen. Doch die verwachting was niet verwezenlijkt geworden, want iets later las Norman ^LinsinghofF heeft bedankt voor de uitnoodiging tot ons kleine souper ofsehoon hij weet, dat het gegeven wordt ter gelegenheid van mijn verjaardag. En hij heeft niet eens de moeite genomen een aannemelijke reden te verzinnen. Het briefje, waarin hij voor de uitnoodiging bedankt, is zoo koel en vormelijk, dat ik slechts kan denken aan een opzettelijke krenking als begin van een spoedige terugtocht. Nu, laat het zoo zijn Ik zou onoprecht tegenover mij zelve zijn, wanneer ik trachtte mij wijs te maken, dat ik onverschillig ben onder deze onverwachte wending of dat ik mij niet smartelijk teleurgesteld voel. Doch ik hoop dit gevoel te overwinneu, zonder dat mij hart er door breekt! Mijnheer Norman komt tegeuwoordig dikwijls bij ons. Ik begrijp nog niet, wie zooveel aantrekkingskracht op hem uitoefent, Wally of ik. Jammer, dat hij arm is. Als hij rjk was, zou ik er niets tegen hebben hem toe te behooren. Overigens twijfel ik er sedert lang niet meer aan, of Wally op haar half kinderlijke manier tot over de ooren op hem ver- liefd is." Acht dagen lang had Josephine niets in haar dagboek geschreven toen echter schreef zij met vluchtig neergekrabbelde letters, die duidelijk haar aandoening verieden ,/Het is nu buiten twijfel, dat LinsinghofF met ons wil breken. Twee dagen achter elkaar heb ik hem met gravin Wolkersdorf naar het Prater zien rijden, en Elsa Friedlander deelde mij zoo even het groote nieuws mede, dat zij binnen weinige dagen verloofd zullen zijn. Nu, dat zou me niet zoo erg hinderen, als ik niet had opgemerkt, hoe Elsa zich verkreukelde omdat ze mij dien steek onder water kon geven. Dat ze mij benijdde, wegens mijn uitzichten op een huwelijk met Lin singhofF, wist ik reeds lang, al deed ze zich vrien- delijk voor. Waarschijnlijk is zij reeds bij alle bekenden rondgeweest om op medelijdende toon over mijn teleurgesteld verwachtingen uit te weiden Oh het is om uit mijn vel te springen. Als er een bierbrouwer kwam om mij ten huwelijk te vragen, zou ik hem kunnen nemen, alleen om mijn lieve vriendinnen te toonen, dat ik om Lin singhofF niet treur. Maar geen mensch, zelfs geeu bierbrouwer bekommert zich om een arm fatsoenlijk meisje, dat op de derde verdieping woont en alleen 'a avonds uitgaat, omdat haar winter- mantel geen daglicht meer kan verdragen. Het is om wanhopig te worden (Wordt vervolgd.) Zitting van 21-Juli 1893. Veroordeeld s A. H. d. V., werkman te Ter Neuzen, ter zake van straatschenderij tot eene boete van f 5, subsidiair 3 dagen hechtenis. W. Z., arbeider te Hoek, ter zake van zonder recht zijn niet uitvliegend pluimgedierte laten loopen in een tuintot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. L. d. P., J. v. A. en A. d. Z., werklieden te Ter Neuzen, ter zake van het zonder daartoe gerechtigd te zijn, loopen op den spoorweg; ieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. N. v. d. V., schipper te Bochaute (Belgie), ter zake van het in een Zeeuwschen stroom ongeoorloofd vischtuig gebruiken voor de botvisscherijtot eene boete van f 1subs. 1 dag hecht. F. V., A. d. D., F. D., werklieden te Stekene (Belgie), J. B. B., T. d. S., werklieden te Zele (Belgie), P. G., P. L., werklieden te Wachtebeke (Belgie), E. v. D., werkman te Saflfelaere (Belgie), P. D., werkvrouw te Zaamslag, S. V zonder beroep te Overslag, A. v. D., J. d. R., werklieden te Boschkapelle, A. C. d. F„ werkman, H. H., M. T. H., M. K. D., zonder beroep te Ter Neuzen, alien ter zake van het rapen van schelpvisch j ieder tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. P. C. F. en A. v. d. W., zonder beroep te Ter Neuzen, ter zake van het zonder recht loopen op bezaaiden grond; ieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. A. v. H., schoenmaker te Westdorpe, P. d. B., stoker zonder bekende woonplaats, M. v. D., S. F. F., schippers- knechten te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap ieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. K. D., slagersknecht te Ter Neuzen, ter zake als voren tot eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht. W. F. A., koopman te Ter Neuzen, ter zake als voren bij le herhaling tweemaal gepleegd, tot 2 boeten van f 6, subs. 3 dagen hecht. voor iedere boete. Allen in de kosten. Onlangs las eene schippersvrouw onder de ge meente Poortugaal, een bericht, voorkomende in het Nieuwsblad, dat een jongen op verzoek een horloge van H. M. de Koningin had gekregen. De schuit moest op de helling, de schipperderij was in den laatsten tijd slapjes geweest en de luitjes hebben een groot geziu, zoodat de financieele omstandigheden verre van rooskleurig waren. Buiten medeweteu van haren man ondernam de vrouw het om ook eens aan H. M. te schrijven om eenigen bijstand en deze week werd haar door tusschenkomst van den burgemeester namens II. M. f 60 ter hand gesteld. Dat in het gezin, door zulk eene uitkomst verrast vreugde en dankhaarheid heerschte zal zeker niemaud verwonderen. Uit Nijmegeu wordt van 12 dezer aan de Telefoon geschreven Alhier bevond zich heden in de wachtkamer van het spoorwegstation de heer Van Deth, sprekende met eenige heeren. Onderwijl kwam toevallig de heer Yan 't Lindeuhout in gezelschap van den heer Koper door de wachtkamer, voornemens naar het hun wachtende rijtuig te gaan. Den heer Van Deth ziet men verbleeken, maar een paar seconden slechts en hij snelt hen na, wenschende met zijn gespierde vuist den weesvader te weerhouden en in het openbaar af te vragen, of hij volhield hem niet te keunen. Beide heeren vlogen, meer dan zij liepen, in het rijtuig en terwijl nog een been buiten het rijtuig hing, hoorde men in het rijtuig gillen ,/koetsier voortvoort voort De heer Van Deth, die een man van buiten- gewone herculische kracht is, zou wellicht op minder aangename wijze tfde oude kennismaking" hebben hernieuwd. In de drukkerij der Amersfoortsche Ct. kwam Maandagavond zekere heer S., officier der schutterij, met een schuttersgeweer gewapeud binnen, blijkbaar met het doel om den uitgever van genoemd blad met het meegebrachte wapen te tuchtigen. Tusschen beide mannen schijnt een ernstig verschil gerezen te zijn, tenminste reeds vroeger heeft de heer 8. den uitgevever ook al bedreigd en was het noodig dat de politie hem beschermde. Van de toegedachte tuchtiging kwam Maandagavond ook niet veel terechtden schutter-officier werd door de knechts der drukkerij het geweer outnomen, en de man werd de deur uitgezet. Toen de politie op kwam dagen stormde S. nogmaals binnen, doch werd toen achter slot gebracht. Het geval baarde heel wat opzien. Tegen den zin der familie had de 17jarige dochter van den boer L. te Ontswedde liefdesbe- trekkingen aangeknoopt met zekeren 0. De ouders en broeder van het meisje wilden haar van de verkeering afhouden en deden dit op een ergerlijke manier. Het meisje werd in de schuur vastgebondeu en afgeranseld, zoo erg, dat haar kermen ver gehoord werd. De dorpelingen werden kwaad en wilden haar bevrijdeu, doch overal vonden zij de deur gesloten. Nu werd de boerderij met keien gebombardeerd, zoodat geen ruit heel Sleef en zelfs de meubels beschadigd werden. Eindelijk kon men binnendringen, het meisje werd verlost en nu werd haar familie flink op slaag getrakteerd. De politie onderzoekt de zaak. Bij elke verkiezing hoort men spreken van het vzoet gefluit van den vogelaar", waarnaar men evenmin mag luisteren als naar de stem van „lokvogels". Te Utrecht was bij de gemeenteraads verkiezingen van Dinsdag het vogelenheir in hoogste glorie. De presidenteu der beide onder—bureaux waren de heeren Vink en Mees, en aan het hoofd- bureau in het stadhuis zetelde de heer Reiger Ook te Maastricht zijn proefnemingen met het slachtmasker „Sigismund" genomen. De uitslag was zeer bevredigend. Op drie paarden werden proeven gedaan. Het eerste stierf na 20 sec., het tweede bezweek na 50 sec., terwijl bij het derde tijdsopname bijna onmogelijk was, aangezien de dood direct intrad. Ook eene koe blies den adern uit in 2 min. 15 sec. na het vallen van het schot. In aanmerking genomen, dat bij de gewone slachtwijze, slag en halssuede de gemiddelde dood- strijd daar 4 min. 14 sec. duurt, worden de lijdens-oogenblikkeu door voormelde methode zeer verkort. Vele landbouwers in en rondom Breda hebben onder elkander besloten geen tiend van huunen oogst meer af te staan, daar zij het niet meer als oogst beschouwen, maar uitsluitend als beestenvoer moeten gebruiken. De Turfmarkt te 's Gravenhage was Zondag in rep en roer. Een groote houd die in het water geraakt was, lokte honderden toeschouwers. Het hek van de brug aan het Spui, waar tegen aan veel menschen leunden, scheen dien last uiet te kunnen dragen en liet eensklaps los, met het gevolg, dat twee vrouwen en twee mannen voorover in de modder vielen en den bond gezelschap gingen houden. Gelukkig waren er redders te over en kon het viertal spoedig vuil en wel huiswaarts Maandagavond ten ongeveer halfnegen sloeg de bliksem in de Ned. Herv. Kerk aan het Noord- einde te Assendelfl, met het gevolg, dat de kerk geheel afbrandde. Om 9 uur sloegen de vlammen het dak uit hoewel inmiddels vele spuiten ter plaatse waren gekomen, besloot de burgemeester niet te doen spuiten voor het vallen van den toren, wat te 11 uur onder vreeselijk geraas plaats vond, evenwel zonder ongelukken of schade aan te richten aan de belendende perceelen. De kerk was verassureerd voor f 36000. V<56r 4 jaren werd een orgel geplaatst van pi. m. f 9000. Een 12jarig zoontje van den bakker L., uit de Weste Wagenstraat te Rotterdam, viel eergisteren in den Coolsingel. Een hond, die daar rondliep, sprong dadelijk te water, zwom naar den kleinen drenkeling, pakte hem bij de kleederen en bracht hem naar den kant, waar verscheidene handen gereed stonden om den jongen te grijpen. De hond, die op den wal geholpen was, sprong eerst verheugd rond en liep toen hard weg. Een schipper en een veerman, hebben den inwoners der gemeente Oijen eens laten zien, hoe gering de waterstand in de rivier de Maas aldaar is. Met hooge waterlaarzen hebben ze de Maas van den linker tot den rechteroever doorwaad en passant een kaartje gelegd en een glas bier gedronken aan een tafeltje, geplaatst en natuurlijk door ankertjes bevestigd, midden in het vaarwater. 't Was wezenlijk iets verrassends, die twee lui daar te zien zitten midden in de rivier, waar nog voor eenige weken de raderen der stoombooten het water schuimend en bruischend deden wegspatten. Dinsdagochtend in de vroegte is de wijk tusschen St. Mary Axe Bevis Maiks en Bury Street te Londen afgebrand. Sinds jaren had te Louden een zoo groote brand niet gewoed. Te 6 uur waren 25 groote gebouwen in de asch gelegd. Het vuur brak uit in de drukkerij van Brown Co., waar 10 minuten na de aankomst der spuiten het dak instortte. Om 3 uur waren reeds 30 stoom- spuiten op de plaats des onheils. De brandweer slaagde er niet in het vuur tot deze wijk te beperken de vlammen tastten ook de huizen aan de overzijde van St. Mary Axe aan. Voor zoover men weet hadaen geen persoonlijke ongelukken plaats. Uit nadere berichten blijkt, dat het snel om zich heen grijpen der vlammen zijn oorzaak vond in den zeer brandbaren aard der goederen, die opeengestapeld waren in de verscbillende magazijnen en winkelhuizen, gelegen om de drukkerij van de firma Brown Co. De huizen, die uitgebrand zijn, waren behalve voor magazijnen, hoofdzakelijk in gebruik voor kantoren slechts een klein ge- deelte er van bestond uit particuliere woningen. Het snel optreden der brandweer, maar vooral de uitstekende wijze waarop deze te werk ging en

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1893 | | pagina 2