Gemengde berichten. BURGERLIJKE STAND. k k r rxr>~11\ k n. Liandelsbericbten. de Maatschappij een paar beurzen beschikbaar te stellen voor jongelui, die den te Goes te vestigen winter-Iandbouw-cursus zullen hebben gevolgd, wordt door de vergadering in principe instemming met dit voorstel betuigd en het uitvoerend deel opgedragen in de a. s. najaars- vergadering hieromtrent nadere voorstell^n te doen. Het voorstel van een der leden van het hoofdbestuur om het adres van den Bond der Suikerfabrikanten naar aanleiding der ingediende wet op den suiker-accijns te steunen, wordt verworpen. Deze wet zal binnenkort ook door het Ned. Landbouw-comite behandeld worden. Op voorstel van den voorzitter wordt ten slotte nog besloten den rijks-landbouwleeraar uit te noodigen, voor het vervolg de vergadering van het hoofdbestuur bij te wonen. De secretaris van het Hoofdbestuur, I. G. J. KAKEBEEKE. Bij Goes hebben kwaadwilligen het water in den vijver eener weide, door inwerping van soda, ondriDkbaar gemaakt. De politie doet onderzoek. In Zuid-Beveland weet men haast geen ee- schikt drinkwater meer voor de dorstige dieren te vinden. De gevolgen blijven dan ook niet uit. Van den landbouwer M. de Jager te Kapelle zijn reeds een 6tal en in den Wilhelminapolder een 7tal runderen tengevolge van slecht drinkwater gestorven. Ten einde te verhoeden dat het vee der landbouwers op de stadsweiden van dorst omkome, laat het gemeentebestuur van Deventer dagelijks door 20 stadsarbeiders de sloten en kolken uitdiepen. Voor Belgische rekening wordt te Rozendaal het hooi reeds afgeleverd voor fib per 1000 KG. Onze beroemde oogheelkundige, prof. Snellen, vertoeft op dit oogenblik te Parijs. Op raad der Fransche artsen werd hij daarheeu ontboden door den bekenden baukier Rothschild, die het ongeluk had gehad, op de jacht een kogeltje in zijn oog te krijgen. Prof. Snellen heeft het beschadigde oog verwijderd de operatie is zoo gunstig mogelijk afgeloopen. Hoe rustig en kalm het anders ook in den gemeenteraad te Kuilenburg toegaat, Woensdag- avond scheen zich echter een raadslid te hebben voorgenomen, eens in kernachtig Hollaudsch te antwoorden. Op een door den voorzitter uitgebracht verslag, naar aanleiding van een in eene vorige vergadering door datzelfde lid gemaakte aanmerking omtrent de uitvoering van aangenoraen gemeente- werken, antwoordde dezeJe liegt het, burge- meester, dat heb ik niet gezegd, en als ik het gezegd heb, dan deed ik dit onder een koffiepraatje. Terecht merkte de voorzitter op, dat in den raad geen koffiepraatjes werden gehouden. Bij motie werd daarop het woord ontnomen. Evenals eeuige dagen geleden, zijn W oensdag te Arnhem weder zoogenaamde kwartjesvinders in de stad gekomen. Zij hebben hunnen slag geslagen bij een tapper, die met kaartspel pi. m. 250 verloor. Toen de politie met een en ander inkenniswas gesteld, wareu er twee van hen met, het geld reeds op reis naar elders, de twee anderen, onder welke een Duitscher, zijn aangehouden. De Duitscher wordt over de grenzen gezet. Het departement Abcoude van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen heeft aan den raad van Abcoude Proostdv medegedeeld dat, indien door eene diepe boring of d'oor het inslaan van Northon buizen voldoende en goed drinkwater verkregen wordt, daarbij een pompgebouw met overvloeikuip en filtreerapparaat zal ingericht worden. Dit alles met iubegrip van het aan te koopen terrein wordt door het departement aan de ge- meente ten geschenke aangeboden op voorwaarde, bracht men haar over naar het ziekenhuis. Intus- schen bleven de nieuwsgierige lieden nog op het Prater rondwandelen en gaven uiting aan hun vermoedens over de geheimzinnige misdaad, waarvan de schoone onbekende het slachtoffer was. In een der voor de geneesheeren bestemde eenvoudig geraeubeleerde kamers, van het Algemeen Ziekenhuis nam een inspecteur van politie omstreeks elf uur 's avonds de rapporten in ontvangst van de beambten, die op de plaats der misdaad de eerste inlichtingen hadden ingewonuen. Met het weinige licht, dat die rapporten hem verschaften, was hij niet bijzonder te vreden, naar het scheen, want hij liet de beide beambten na een stroef hoofdknikje vertrekkeu en wendde zich tot den geneesheer. Dus zij was reeds dood toen ze hier werd aangebracht vroeg hij, ,/Eu n twijfelt niet, of een ander heeft de schoten op haar gelost „Een kogel is aan de voorzijde tusschen de vijfde en zesde ribbe in de borst gedrongen dit zou aan zelfmoord kunnen doen denken, maar de tweede kogel is onder het linkerschouderblad in den rug gedrongen, zoodat dit alle gedachten aan zelfmoord buiteu sluit. Beide wooden zijn elk op zichzelf doodelijk het is wonder, dat zij nog zoo lang geleefd heeft." vEr is niets bij haar gevonden, waaruit valt op te maken, wie zij is. Haar geldbeursje was gevuld met goudstukken, ook heeft men mij een kostbaar dat een ieder zich aan die pomp kosteloos van water zal mogen voorzien. In de zitting van den gemeenteraad van Dinsdag is met algemeene stemmen besloten dit geschenk te aanvaarden. Er is reeds met het inslaan der Northonbuizen een aanvang gemaakt. Te Utrecht zag dezer dagen een kleine jongen, die aan de Oudegracht stood te visschen, het gedeelte van een menscheuvoet boven het water uitkomen en deelde dit een politieagent mede. Denkende een lijk te zullen visschen, toog men dadelijk aan het werk, doch bemerkte weldra, dat het slechts het benedengedeelte van een vrouwen- of kinderbeen was, dat blijkbaar reeds geruimen tijd in het water had gelegen en dan ook reeds in gevorderden staat van ontbinding verkeerde. Natuurlijk waren er spoedig allerlei geruchten in omloop omtrent de herkomst van dat been, doch het meest waarschijnlijke is dat het een preparae.t is, dat deze of gene bij zijn studie heeft gediend en waarvan men zich, het niet meer noodig hebbende, op een minder passende wijze heeft ontdaan. De heer Barneveld, wonende aan den Mid- denweg te Watergraafsmeer, vermiste Maandag- middag zijn roim 4£-jarig dochtertje, een lief blond kindje met donkere oogjes. A1 spoedig rees het vermoeden, dat het kindje was meegetroond door een ruim 20-jarige zwerfster, bekend onder den uaam van Pauline, gewoonlijk verblijf houdende in geringe slaapstedeu te Amsterdam, daar men haar met het kindje had zien loopen. De heer Barneveld heeft Maandagavond en den daaropvolgenden nacbt met een familielid alle Amsterdamsche slaapsteden afgeloopen en vernam dat een vrouw, wier signalement overeenkomt met dat van Pauline, Maandagavond met een kindje in den ^Duivelshoek" was gezien. De heer B. was radeloos, zooals men kan begrijpen, over het verlies van ziju kind. De Amsterdamsche politie had echter ook niet stil gezeten en alle slaapsteehouders verzocht, om goed op te letten en als Pauline kwam, te waar- schuwen. Op aanwijzing van een slaapsteehouder uit den ffDuivelshoek" werd Pauline, met het kindje op de Reguliersbreestraat aangehouden het kindje aan de ouders teruggegeven, de ontvoerster, Pau line M., naar Watergraafsmeer overgebracht ter beschikking van den burgemeester dier gemeente. I In den nacht van Maandag op Dinsdag had Pauline met het kind gelogeerd in een slaapstede in de St. Nicolaasstraat te Amsterdam. De Arnh. Ct. rneldt Gedurende het in den Maandagnacht hier en daar waargenomen onweder is, volgens verschil- lende te markt gekomen boeren een zonderlinge soort regeD gevallen. Terwijl aan hunne weide nagenoeg niet meer was te bespeuren, dat het had geregend, glommen de daarin grazende paarden en koeien van het nat. Bij aanraking dezer dieren kleef'den de haren alle aan elkander en was het, alsof ze met lijm waren ingesmeerd. Een buitenman te Velp bericht nog aan de Arnh. Ct. iets naders over dit zonderlinge na- tuurverschijusel. De lucht was, zegt hij, 's morgens omstreeks 4 uren grauw, bezwangerd met donkere, rook- achtige wolken, door nogal sterken noordelijken wind, jagend voortgedreven. De lucht had een reuk als van koolzuurgas. In de verte rom- melde enkele malen de donder. Het waargenomen verschijnsel is honigdauw, dit jaar nogal in groote mate aanwezig. Onder de lindeboomen is het alsof het geregend had. Dat andere voorwerpen dan planken voclitig waren werd door hem niet opgemerktgeleid door den eigenaardigen reuk kan hij de moge- lijkheid daarvan aannemen. De waarneming, dat de dieren in de weiden vochtig schenen kan echter den eeuwenouden strijd over het horloge en eenige sieraden van waarde ter hand gesteld. Het eeuige, waaruit misscluen is op te maken, wie zij is zijn de letters R. S. aan de binnenzijde van haar trouwring en de letters J. S. op haar onderkleeren. Uit dit weinige is voorloopig niets op te maken en wij Het binnentreden van twee heeren in burger- kleeding deed den beambte zwijgenhij groette den oudste der twee binnentredenden met den meesten eerbied. ,/Toevallig was ik nog op mijn bureau toen de tijding kwam van den moord die op het Prater gepleegd is, zei de oude grijze heer, nadat hij den groet van den beambte en van den dokter beleefd had beantwoord. Onmiddellijk ben ik met mijnheer Norman hierheen gekomen om nadere bijzonder- heden te vernemen. U heeft zeker reeds een onderzoek ingesteld „Ja wel, mijnheer ten minste voor zoover dit in de zeer ongunstige omstandigheden mogelijk was. Maar er is al bijzonder weinig van te rap- porteeren." In weinige woorden verhaalde hij alles wat hij wist en daarbij luisterden de commissaris en de rechercheur Norman aandachtig toe. ,/Hm, dat zal een moeilijk taak voor u worden, mijn waarde Norman," zei de commissaris toen. „Het schijnt me toe, dat men op de plek van de misdaad vrij wat meer had kunnen vernemen, als men met de noodige omzichtigheid was te werk gegaan." ontstaan van den honigdauw weer doen herleven. Het meest algemeen werd aangenomen, dat het veroorzaakt wordt door een insect. Bij zonder zou dan de lindeboom haar werkplaats uitmaken. De kleine, afzichtelijke rups zetelt meest aan de onderzijde van het bladdaar blijft het blad doorgaans droog, maar aan de bovenzijde zijn de bladeren zeer nat, overdekt met een witte, kleverige zelfstandigheid en zulks in eene hoeveelheid, dat de stroopachtige vloeistof van de bladeren kan afdruipen. Bij wind wordt die misschien door de lucht opgenomen en medegevoerd. Men stelde tot heden, dat de vochtiglieid boven het blad door zweeting van de plant ontstaat. Doch onze inzender meent, dat zulks het geval niet is. De rups heeft namelijk een bolvormig achterlijf, steeds gevuld met honig dauw, dat zij door voortdurende, gulzige zuiging uit de bladeren verzamelt. Op haar rug draagt zij eenige inkervingen. Als zij ligt staan die ten deele geopend. Richt zij zich op, wat herhaaldelijk geschiedt, dan sluiten die inkee- pingen zich, alsof het scharnieren zijn. Dan spuit de rups de vloeistof uit en bevochtigt de bovenzijde der bladeren. Valt een druppeltje buiten het blad en treft het de huid van een nabijstaand persoon, dan ontvangt deze den indruk, alsof er een regendroppel viel. De mechanische wijze waarop de rups de vloeistof uitwerpt, is snel en krachtig._ Men kan zich dus voorstellen, dat bij sterken wind het vocht door de lucht verplaatst en op andere, meer verwijderde voorwerpen kan worden afgezet. Uit Breda wordt aan de Prov. Noorbr. Courant het volgende geschreven Een 14 dagen geleden wandelden een heer en een dame uit Breda onder Prinsenhage ep sloegen een voetpad in, dat midden tusschen t hooge gras over een weiland liep. De dame plukte hier en daar een bloempje en hield die bloempjes als een bouquetje in de hand. Daar stond plotseling een veldwachter aan een der zijden van het weiland, die na een woord over en weer proces-verbaal opmaakte wegens 't loopen over een met gras begroeid weiland te zamen en in vereeniging" (wij weten niet of de heer en de dame gearmd liepen) en verleden week Vrijdag diende de zaak voor 't kantongerecht. Het antwoord op de gestelde vragen werd door den beklaagde kort en bondig, door de beklaagde lachende gegeven. Vindt u het zoo belachelijk hier terecht te staan? vroeg haar de kantonrechter. Dat ik hier terecht sta voor zulk een feit vind ik belachelijk, jaantwoordde de dame. Hier past u ernstrepliceerde de kan tonrechter. Nadat de veldwachter gehoord was, eischte de ambtenaar van het O. M. tegen elk der beide booswichten eene geldboete van .5 gulden. Nog iets te zeggen, beklaagde (tot den heer). De beklaagde (een papier voor den dag halende) leest met forsche stem »We zijn gedagvaard en beschuldigd met ons beiden Voor 't loopen in met gras begroeide weiden. 'k Wil rechter n het feit naar waarheid gaan vertellen. Ik zou een wandeling doen m'n vrouw ging mij verzellen De laatste Meidag was 't. De avond viel wat koel, De noordelijke wind was frischjes op 't gevoel. We wandelden De kantonrechter werd boos. Ik kan u niet toestaan hier verzen voor te dragen. Gij kunt u verdedigen, maar niet in verzen. van vernieling door't loopen in't veld. U moest het voorbeeld geven. Beklaagde gaf toen nog te kennen dat hij het instellen eener vervolging voor zulk een minu- tieus feit als het plukken van een bloempje een dwaasheid noemde, die hij niet beter meende te kunnen beantwoorden dan door er een even groote dwaasheid tegenover te stellen. De dame refereerde zich aan 't geen haar man in 't midden had gebracht. Het feitelijke der kwestie betrof de vraag of het voetpad zoodanig met gras begroeid was, dat het onder weiland" kon begrepen worden. In geen 20 jaar was het te New-York zoo heet als Dinsdag; de thermometer wees 98 graden in de schaduw. Van 1 tot en met 15 Juni. Kocuarlit. Huwelijks-aangiften. 9 Juni. Charles Louis Maes, oud 43 j., jm. en Josephina Marie Ongenae, oud 30 j., jd. Geboorten. 1 Juni. Frans, z. van Augustus de Block en van Christina de Block. 3 Juni. Dominicus Eduardus Joannes, z. van Alphonse Misseghers en van Joanna Theresia Noens. 4 Juni. Bonifacius, z. van Franciscus Verhoeven en van Maria Julia de Wiele 10 Juni. Augusta Benedicta, d. van Joannes Valent en van Maria Paulina van Damme. Overlijden. 1 Juni. Aloys Sturtewagen, oud 18 j., z. van Seraphien en van Coleta janssens. 6 Juni. Cyrillus de Wolf oud 4 j., z. van Josephus en van Amelia Vervaet. 10 Juni. Jacobus Franciscus van Poele, oud 78 j., weduwn. uit het eerste huwelijk van Maria Schelman en uit het laatste huwelijk van Maria Theresia Verbrugge. Philippine. Geboorten. 5 Juni. Maria Angelina, d. van Aricus de Bock en van Rosalia de Groen. 14 Juni. Camillus Johanna Marie, z. van Eduardus Ceulenaere en van Julie Augustine Marie van Haelst. Van 20 tot en met 22 Juni. VLAG. NAAM. M:l. Van en naar. Lading. 20 21 22 20 21 22 Eng. sch. Duits. s.s. Ned. s.s. Eng. s.s. Duits. brik Belg. s.s. Eng. s.s. Duits. s.s. Deens. s.s. Eng. s.s. R. 3m. sch. Eng. s.s. Fra. sch. Duits. s.s. Rus. s.s. Duits. s.s. Eng. s.s. idem idem Noor. s.s. Eng. s.s. Duits. s.s. Voor Ter Seuzen I Village Belle Mercur Talisman 451 1554 2025 River Derwent 2272 Vail Ter I'euzen I Charles tone Bilbao Leith Londen Max Londres River Lagan Mercur 856 i Dantzig 2367 1 Londen 2272 i idem 1554 Antwerpen Voor Gent i Skjold Essex Aino Spindrift St. Louise Leipzig Van Went Riga Petersburg Abo Londen 275 j Marennes 3143 Riga 4407 2727 1632 2003 Vera Georg Sea Belle Ralph Creyke Rosa Patria Fulmar Mathilda 4090 Grangemouth 2727 Blvth 2152 Londen Goole idem Leith Antwerpen Burneiland 2065 1294 1327 3007 3591 pijpaarde ijzer stukg. idem dakpann. stukg. idem ledig stukg. vlas hout stukg. minerie hout ledig idem stukg. idem idem ledig stukg. ledig Van 20 tot en met 22 Juni werden langs de Oostsluizen alhier 37 binnenvaartuigen op- en 43 afgeschut; door de Westsl. 1 op- en 2 afgeschut. BeklaagdeIk heb hier verder in t kort op schrift wat ik te mijner verdediging te zeggen heb. Kantonrechter: Maar niet in verzen. U moest weten dat de landbouw veel last heeft Norman was een slank man met beschaafd uiter- lijk en stijve militaire houding hij kon ongeveer dertig jaar oud- zijn. „Mag ik het lijk eens zien vroeg de rechercheur, en op het toestemmende antwoord van den dokter verliet hij met dezen de kamer. „Is het uw voornemen den rechercheur Norman met deze zaak te belasten, mijnheer?" vroeg de inspecteur op bescheiden toon. »U neeint het mij dan niet kwalijk, hoop ik, wanneer ik de vrees uitspreek, dat Norman misschien de noodige ervaring mist om de nasporingen in zulk een gewichtig geval,'te doen. Hij weet waarschijnlijk nog te weinig van alles wat hier in de hoofdstad voorvalt." De commissaris lachte even en antwoordde toen op vriendelijken toon „Beste vriend men krijgt juist de uitstekendste rechercheurs door het laten naspeuren van zulke moeilijke gevallen. Het is wel waar, dat Norman pas auderhalf jaar geleden zijn ontslag nam als officier om bij de politie in dienst treden, maar in dien tijd heeft hij reeds menigen in den dienst vergrijsden collega oeschaamd gemaakt. Wat hem nog ontbreekt aan ervaring, vergoedt hij ruimschoots door zijn onverschrokkeu- heid, zijn helder verstand en zijn scherpen blik op menschen en toestanden. Ik ben er zeker van, dckti hii i»i Hij kou deze lofrede op zijn ondergeschikte met I voleindigen, want deze trad juist de kamor binnen. Dordrecht, 22 Juni. Tot langzaam vorige prijzen werden de granen hedeu ver- Puike Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe 5,50 a 5,90 uieuwe 7,00 a 7,30. Rogge Zeeuwsche en Vlaamsche f 5 50 a 5.90. Gerst Zeeuwsche en Vlaamsche winter o,/U f 4 20 Overmaasche 3,00 a f 3,50. Zeeuwsche en Vlaamsche* zomer f 3,70 a f 4,20 Haver dunne 3 50a f 4 00 Paardeboonen 5,30 a f 5,70 Duiveboonen 6,70 a f 7 20. Wittebooncn f 5,00 a 7,00. Brumeboouen f 7 0o' a 8,50. Erwten 7,50 a f 8,20. Voeder 6,00 a /7.00. Koolzaad 9,50 a 9,80. Lijnzaad zaai a ROERS VI* HET GELD Belgisch per LOO fr. Eugelsch per t 47,80 h 47,85 12,07 12,10i Had de commissaris nog pas zijn onverschrokken- heid geroemd, nu kon ieder, die Norman's gelaat zag, wel bemerken, dat de genoemde deugd hem nuin den steek liet. Dat gelaat was nu hleek en verried hevige gemoedsaandoening. De inspecteur wierp den commissaris een veel beteekendeq blik toe en men bemerkte ook eenige verwondering op het gelaat van den ouden heer. Hebt ge het lijk gezien?" vroeg hij. ,Uebt ire nog iets opgemerkt, dat ons lielpen kan i „Neen, mijnheer" antwoordde Norman, maar ik heb de vermoorde dame herkend''. I Wel, dat is een zeldzaam toeval," zei de com missaris met oprecht gemeende verbazing. Hebben wij dus werkelijk met een dame uit de fatsoenlijke kringen te doen Hoe is haar naam r Norman haalde diep adem, en het mocht bevreemding wekken, dat hij niet onmiddellpk antwoordde. Na eenige oogenblikken gezwegen te hebben, zeide hij »Ik leerde haar kennen toen zij nog ongehuwd was, zij heette toen Josephine Reimar. Maar ik weet, dat zij sedert zestien maanden getrouwd is met zekeren heer Rudolf Sieveking." (Wordt vervolgd).

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1893 | | pagina 6