bitrgerlijke stand. Gemengde berichten. Eecloo-Watervliet-IJzendijkeenz. zijn speciale treinen voor veevervoer uit Holland moeten ingericht worden. Maandag en Woensdag van iedere week, van 8 tot 11 uur voormiddags, is het tolkantoor Watervliet voor den invoer open en dan is het merkwaardig om de treinen van de tram te zien voorbijstoomen, de lange reeksen wagens met Ilol- landsch vee volgeladen. Dat vee komt meerendeels uit Groningen over Vlissingen. Het zijn vette puike dieren, voor de markt van Gent en van Brussel bestemd. De doorvoer is vooral zoo groot omdat op geen andere lijn het tarief zoo laag is als op do lijn Breskens-Schoondijke-IJzendijke-Water- vliet—Eecloo. Dezer dagen werd te Amsterdam door eene commissie van drie controleursder directe belastingen een examen afgeDomen van sollicitanten naar de betrekking van commies der directe belastingen, waarvoor°zich bij 50 vacatures ongeveer 400 sol licitanten opdeden. Bij eene keuring bleek dat 48 pCt. dier sollicitanten physiek ongeschikt bevoudeu werden, zoodat een van de vier een kans ten deel viel. Te Tilburg begint zich de pokziekte meer voor te doen in de wijk Goorke in een zijstraatje lijden drie huishoudens aan genoemde ziekte, die echter niet van kwaadaardigen aard scbijnt te zijn. Blijkens bericht van den geneeskundigeu inspecteur zijn in de afgeloopen week in Noord Brabant nieuwe gevallea voorgekomen te Tilburg 4, te Breda 7, Diessen 8, Rnkfen 2, Ginneken 1 en te Etten 1. Uit Leeuwarden meldt men aan de Tel. dd. 3 Mei Hedenmorgen om 9£ uur kwam alhier uit Harlingeu een stoomboot aan, met roode vlag en muziek aan boord, in welk vaartuig zich bevond de koffiehuishouder T. Stienstra, te Harlingen, tevens redacteur-uitgever van het socialistisch weekblad Het Morgenrood medebrengende 68 manuelijke en vrouwelijke getuigen h deeharge in zijn zaak die heden voor de rechtbank moest terechtstaan wegens in genoemd blad voorkomende beleediging van de burgemeesters van Harlingen en van Barradeel en ter zake van opruii'ng tot strafbare feiten in Januari 1893 te Tjummarum eu te Harlingen. Afgewacht en begeleid door bonderden partij- genooten en nieuwsgierigen, togen de passagiers voorzien van roode stnkken, naar de rechtbank. Bij het getuigenverhoor, waaibij zij hunne strikken en andere versieringen moesteu afleggen maakten velen het den president, Mr. C. W. de Vries, zeer lastig. De meesten wilden aanvankelijk geen eed afleggen, en gingen er eerst toe over nadat hun was gewezen op de straf van weigering. Telkens gebeurde het, dat het formulier van den eed verkeerd werd nagezegd. Bijna alien verklaren, dat de veld- wachters°hebben gelogen. Den geheelen dag bewoog zich eene talrijke menigte voor het rechtsgebouw. Een later bericht luid Tegen T. Stienstra, uitgever van het weekblad Het Morgenrood, te Harlingen, is 1 jaar gevange- nisstraf geeischt wegens beleediging en opruii'ng. Uitspraak 13 Mei. Te Einsterwold kregen den 30 April en 1 Mei vele personen proces-verbaal, die zich niet hielden aan de verscherpte proclamaties. Samenscholingen van meer dan drie personen waren namelijk straf- baar met een boete van 60 of een gevangenisstraf van drie maandeu. Zondagavond was er veel volk op de beende kinderen en opgeschoten jongens jouwden de politie uit, en ook de burgemeester moest minder aangename bijnamen hooren. Den 1 Mei was het niet zoo woeligwel werden er drukke vergaderingen gehouden, maar optochten enz. hadden niet plaats. De heeren Wijs Muller Co., Singel 299 te Amsterdam, hebben de volgende circulaire verzonden De vele gevallen van oplichting, die ondanks onze herhaalde waarschuwingen helaas nog al te dikwijls kunnen geconstateerd worden, hebben ons doen besluiten om het middel, door ons in het buitenland, voornamelijk Engeland, met goed gevolg toegepast, ook hier te lande aan te wenden, eu voor den reeelen handel kosteloos verkrijgbaar te stellen eene volledige lijst der wijdvertakte bende van het gilde »Koopen en niet betaleu." Elke aanvrage moet vergezeld zijn van eene gefrankeerde enveloppe. TER NEUZEX, 5 Mei 1893. Op het derde Vlaamsch Zendingsfeest, dat op Donderdag 13 Juli en niet zooals eerst bepaald was 29 Juni a. s. in de nabijheid van Ter Neuzen zal worden gehouden, zullen onderstaande sprekers optreden en de achter hun namen geplaatste onder- werpen, voor zoo veel bekend, behandelen Ds. C. L. Laan, van Rotterdam Openingsrede. Ds. J. W. A. Notten, van Ermelo Christelijke verpleging krankzinnigen. Ds. Van Arkel, van Gent: Bij garantie van leeftijd en goede kwaliteit kan men sommige prijzen voorzeker laag noemeu. Aan het gemiddelde bedrag van f 300 per stuk ont- breekt nog eene kleinigheid. Ziehier de bedongen prijs een 3jarige, 215 een 6jarige, 335 een 7jarige, 405 een Sjarige met veulen, 515 een 12jarige, 300 een 14jarige, 135 en een ljarige hengst, 165. De koeien liepen van f 120 tot f 145. De laatste of no. 7 der jaarlingsche runderen van den landbouwer Calon is ook gestorven. De rijksveearts constateerde vergiftiging bij ingieting in de keel. Gisteren vergaderde de gemeenteraad. Aan den heer A. Verheul werd als onderwijzer eervol ontslag verleend. De heer Jansen, die de vonge week te Ter Neuzen benoemd werd, heeft nog geen outslagaanvrage ingezonden. Deze meisjes, die van 11 tot 18 jaar oud zijn en waarvau sommigen kostbare diamanten dragen, voeren dansen uit op de muziek van eene gamelang van 36 stuks. Kortom een geheel .Tavaansch orkesl. De sultan van Djohore, die in Juli de tentoonstelliug zal bezoeken, wordt met belangstelling in dit dorp verwacht. De sultan, die uit zijn koffieplantages een inkomen trekt van eenige millioenen dollars 's jaars zal met al de praal en de staatsie komen, welke aan zijne waardigheid passen. Rosa, bescheiden en tevens zeer aangedaan, durfde geen mond openen maar zij was innerlijk verheugd hare meesteres in uitmuntenden welstand en volmaakt kalm weder te vinden. Rosa ging naar de kamer der kamenier en een smakelijk twaalfuurtje werd voor de gravin en Santinella klaar gezet. Welke guitenstreken werden er niet door Santinella uit- gevoerd Maar het waren alle grappen in de oogen der gavin. Ja, ja, liefje gij moogt doen wat gij wilt Ik heb er plezier in er naar te kijken wat ziet ge er aardig en sterk uit. Ik dank God u aan de armoede onttrokken te hebben." De oude vriendschap werd hernieuwd, de kleine sloeg de beide armpjes om de hals der gravin en vlijde het smoezelige gezichtje tegen haar schouder aan. Nadat het maal afgeloopen was, dacht de wravin aan de kleinen jongen die nog altijd in zijn bedje lag, en zonder het langer uit te stellen nam zij Santinella bij de hand en begaf zich met haar naar de andere kamer. Zij kwam juist op het oo<renblik dat de dokter binnenstapte. Graaf Ilario, di° bij de wieg stond, ontving den dokter, haalde de gordijnen voor de vensters op en keerde naar het liedje terug zonder eenige aandacht te schenken aan Santinella, die met de gravin naderde. Het onderzoek van den geneesheer was spoedig afgeloopen. Te midden der doodsche stilte, die in bet vertrek heerschte en slechts afgebroken werd door de fluitende ademhaling van den kleinen zieke, klonk ern- stig en droevig de stem van den geneesheer die de volgende woorden uitsprak jHet kind heeft een aanval van croup." (Wordt vervolgd.) Evangelisatie in gevangenis. Ds. H. J. Binnema, van TilburgDe drang der zending. Ds. Iioek, van BrusselDe zending en de toekomst des Heeren. Evangelist E. Crispeels, Van BrusselDe verwach- tinc °der zending bij het licht van de teekenen der tijden. Ds. H. J. L. Poort, van Middelburg, Ds. A. S. Talma, van Vlissingen, Ds. Th. A. Eggenstein, van Antwerpen De Evangelisatie der Belgische zendingskerk. Zendeling HaanHet Mohamedanisme een groote moeil'jkheid voor de zending. Ds. J. J. Impeta, van Alphen aan den Rijn slotrede. Door den Minister van financien zijn, met ingang van 15 Mei, verplaatst de navolgende kommiezen bij 's rijks belastingen P. Dreve van Eede naar EllewoutsdijkJ. J. de Smit van Roozendaal naar Eede; N. Oost Lievense van Sas van Gent naar Brouwershaven B. 't Hart van Axel naar Sas van GentPBoudens Az. van St. Jansteen naar Axel; J. E. Eckebus van Maastricht naar St. Jansteen; E. C. Eversdijk van Sas van Gent naar Ter Neuzen J. A. van Hoeve van IJzendijke naar Sas van Gent; J. den Braber van St. Kruis naar IJzendijke; H. Eijke van Eede naar St. Kruis J. Hollebrand van Retran- chement naar Ter Neuzen; J. E. de Zutter van Stramproy naar RetrachementC. T. van Leeuwe van Biervliet naar IJzendijke en J. de Vuijst van IJzendijke naar Biervliet. Op de lijst van 132 inwoners dezer provincie, die in 's Rijks directe belastingen (hoofdsom en rijks—opcenten) het hoogst zijn aangeslagen, komen in Zeeuwsch—Vlaanderen voor de navolgende namen, woonplaatsen en aanslagen J. Vogelvanger, Hulst, f 1719,08 A. G. V. Hombach, Hulst, f 1137,21; Mr. P. C. Hennequin, Aardenburg, 963,23J. Hmjssen Jz., Ter Neuzen, 870,30 J. F. Hennequin, Sluis, f 711 38 G. Wieland, Ter Neuzen, 643,78 B. a! Wilking, Hulst, 588.62 G. A. E. Cortvriendt, IJzendijke, 564,99A. A. van Haelst, Zuiddorpe, 556,01C. V. van Oosterwijk Stern, Aardenburg, 539,94Dr. A E Cort vriendt, IJzendijke, 527,03 Mr. J. G. van Deinse, Hulst, 514,93H. L. J. Maertens, Hulst, 445,14; P. E. Thomaes, Hoofdplaat, 427,79 J. de Hullu, Cadzand, 426,21 I. Risseeuw Jz., Cadzand, 423,58 I. Luteijn Iz., Zuidzande, /408.39; P. Staal, Graauw, /407,81£; I. de Smit, Oostburg, 397,51 J. Risseeuw, IJzendijke, 394,60 E. A. Calon, IJzendijke, 385,26 C. Dieleman, Zaamslag, 378,54; A. Risseeuw Az., Cadzand, 365,32; Mr. J. P. Dronkers, Ter Neuzen, 361,93J. C. Stern, Sluis, 360,62; M. L. Mazure, Oostburg, 354,89; L. E. C. van Waesberghe, Hulst, 351,16 E. Bonte, St. Kruis, 338,90 A. de Roo Pz., Groede, 337,77 P. J- van Bortel, Schooudijke, 335,57 J. M- de Graaff, Aardenburg, 331,62; L. J. M. van Waesberghe, Hulst, f 327,28. Aan het ministerie van marine werd W oensdag aaubesteed de levering van 490 stuks tonsteenen, en wel 30 stuks van de 1° soort, 20 van de 2e, 80 van de 3% 80 van de 4% 150 van de 5e en 130 stuks van de 6e soort. Inschrijvingen door buitenlandsche aannemers werden niet aangenomen. Ingekomen waren 3 biljetten. Laagste inschnjver was de heer C. van der Hooft te Ter Neuzen, voor f 2308,60. Benoemd tot ontvanger der directe belastingen te Sluis, de heer R. A. Bakker, kommies-verificateur 2de klasse. Axel, 3 Mei. Heden werd alhier door den luitenant districts-commandant der Koninklijke Marechaussde te Sas van Gent, in tegenwoordigheid van de brigade Sas van Gent, Hulst en Axel, aan den brigadier J. van der Weele alhier, de bronzen medaille uitgereikt voor 12jarigen trouwen dienst. Hulst. Dinsdag is de prachtige hengst Max tengevolge zijuer brandwonden gestorven, waardoor de landbouw een der fraaiste exemplaren van dekhengsten verliest. Biervliet, 4 Mei. Gisteren werden op de ver- kooping van een landbouwersinspan van den heer A. Maat door den heer De Srnidt, notaris te Schoondijke, geeue buitensporig hooge prijzen voor de paarden bosteed. De seances van Sequah te Goes, zoo schrijft men van daar, leveren tooneelen op, als de ruwste kermisavonden niet te zien geeft. Een theater- directeur van het minst allooi had zeker een groot deel der dronken boeren eu levenschoppers er uit laten smijten. De handlangers van Sequah vonden dat die menschen »uit" waren Te Bergen op Zoom is de briquettenfabnek van de firms Asselbergs Co. afgebrand. De schade is zeer groot. De werkzaamheden aan de fabriek moeten voorloopig worden gestaakt, daar alle materialen zijn verbrand. De voornaamste machines benevens de boeken, zijn gered. De fabriek was verzekerd. Te Echterbosch, onder Echt (L.), is Zondag een afschuwelijke moord gepleegd. Anna H., wier ouders aldaar wonen, ging van Roermond, waar zij diende, eene zieke zuster opzoeken. Zekere Daniel Smeets uit Maasniel.een man van ruim 50 jaar, die gaarne met haar ver- keering had willen aanknoopen, doch van wien zij niets wilde weten, wachtte haar in de uitgestrekte bosschen onder Echt op en heeft haar daar vermoord, vermoedelijk met een mes. Daarna gaf hij per brief aan den vader van het meisje kenms van het gebeurde en verzocht dezen om verder voor de begrafenis te zorgen, daarbij duidelijk de plaats aangevende, waar het lijk te vinden was. De moordenaar is voortvluchtig. De brigades marechaussee uit Roermond, Echt en andere plaatsen zijn terstond uitgerukt om hem te vatten. De beruchte Oude Zijds Armsteeg te Am sterdam, waar nog onlangs een Belg werd uitge- plunderd, was Dinsdag weer in rep en roer. Het geboefte, dat deze buurt bewoont, had ouderling ruzie. Toen de politie de orde wilde herstellen en daartoe met sabel eu stok de steeg moest binnendringen, werden door de bewoners en be- woonsters de losse trappen uit de hengels gelicht en hiermede ging men de agenten te lijf. Toen dit niet het gewenschte succes had, werd het straatje opengebrokeu en de politie met de steenen bevochten. Menige steen kwam in de Warmoesstraat terecht. Woensdagmorgen lag de steeg nog opgebroken. Yier der bewoners zijn aangehouden wegens mishandeling van twee gebroeders, waarbij een dezer zijn portemonnaie is kwijt geraakt. Daar de wenschelijkheid is gebleken van een onderzoek naar de hulpbronnen van Britsch- Columbia en de daar voor vestiging van landver- huizers geschikte streken, heeft de heer W. J.J. Koole, van Middelburg, het plan opgevat, met iemand, die zich daarvoor bij hem wil aansluiteu eene reis dwars door Canada te maken. Uetzij op de heen- hetzij op de terngries wil hij Chicago bezoeken en ook zien welke landerijen de Nederl.- Amer.-Landmaatschappij in Manitoba (Canada) en ook in N.- en Z.-Dakota (Yereen. Staten) beschik- baar heeft. Uit Gent wordt gemeld, dat een reeks brand- stichtingen onder de bewoners van het zuidwestelijk deel van Oost-Vlaandereu grooten schrik heett teweeggebracht. Op 25 April tegen 11 uur, brandden in het gehucht Schavaert bij Renaix vier boerenhofsteden en een molen af. Deze laatste behoorde aan den pachter Pruissant, die zich thans op een bedevaartstocht naar Rome bevindt. De molen was met petroleum bespoten geworden. Een knecht kreeg zulke brandwonden, dat hij reeds des nachts overleed. In denzelfden lijd brandden in de nabijheid een arbeiderswoning en bij Renaix een groote hofstede af, bij welken laatsten brand 22 koeien en 6 varkens in de vlammen omkwamen. Den volgenden dag werden te Amonguies en Anser- veuil twee hoeven door brand vernield. In den nacht van 27 op 28 April werd een bosch bij Waelsbrugge in brand gestoken, waarbij ook een schuur een prooi der vlammen werd. Den volgenden avond werd een hnis te Avoing verwoest. Zaterdag eindelijk brandde te Waelsbrugge een arbeiders woning af. De boeren hebben zich gewapend en bewaken 's nachts hunne hoevende opgewonden- heid is zeer groot. Te Chicago, zijn honderd-vijf-en-twintig Java- nen aangekomen, die op de Midway-Plaisance een dorp zullen bouwen, voor hun verblijf tijdens de tentoonstelling. Het materiaal daartoe hebben zij van Java medegebracht. Onder de 36 vrouwen zijn een zestiental dansmeisjes afgestaan door den sultan van Solo. Yan 16 tot en met 30 April. Clinffe. Huwelijks-voltrekkingen. 26 April. Joannes Franeiscus de Potter, oud 29 j., jm. en Pharailda Philomena Haulez, oud 29 j., jd. Geboorten. 16 April. Franeiscus Ferdmandus, z. van Fredericus Blommaert en van Camilla de Prekel. 18 April. Maria Louisa, d. van Johannes de Moor en van Jndoca Buiis 19 April. Josephus Victor Marie, z. van Constantinus Franeiscus de Deckere en van Maria Clothilda Vercauteren. 28 April. Philomena Josephina, d. van Johannes Franeiscus Zaman en van Isabella Levina Pauwels. Overlijden. 19 April. Petrus Johannes Esseling, oud 21 m Z van Levinus en van Prudentia Fierens. 20 April. Antonius Joannes Verbist, oud 21 m., z. van Joannes Baptist en van Eugenia van Overloop. 23 April. Leonie Maria Apers oud 5 m., d. van Emanuel en van Ludovica Schud- dings 25 April. Marie Josepha van Vlierbergen, oud 40 i echtg van Franeiscus Julianus Willaert. 26 April. Au gustus de Beijn, oud 6 m., z. van Petrus Johannes en van Rosalia van Boven. 30 April. Maria Petronella Zaman, oud 17 m d van Emerentia Zaman. Hulst. Huwelijks-aangiften. 21 April. Petrus Johannes Blommaert, oud 31 j., jm. en Maria Anna van Huffel, oud 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 26 April. Johannes I rancies van Houdt, oud 21 j., jm. en Nathalia Pluijm, oud 20 j., jd. Geboorten, 16 April. Franeiscus Alouisius, z. van Al- phonsus de Nijs en van Joanna de Caluwe. 21 April. Josephus Johannes, z. van Wilhelmus Jacobus Arens en van Petronella Maria van Gijsel. 22 April. Cornelia Petronella, d van Josephus Weemaes en van Anna Maria Kouwijzer. 26 April Anna Maria Melania, d. van Henri Honore Marie Wauters en van Maria Jeannette Francisca van Damme. 27 April. Joannes Petrus Charles, z. van Charles Johannes Burm en van Eugenia Isabella Fricot. Overlijden. 17 April. Elisabeth Faas, oud 63 j., d. van Jacobus en van Anna Maria van de Voorde. 27 April. Regina Barbara Josepha van den Eijndes, oud 67 j., ongeh. HoeU. Huwelijks-aangiften. 22 April. Frederik Gerard van Tatenhove, oud 23 j.. jm. en Helena Meertens, oud 23 j., jd. 27 April. Cornelis den Exter, oud 22 j., jm. en Suzanna Remijnsen, oud 18 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 20 April. Jan de Ritter, oud 21 j., jm. en Maatje Adriana Meertens, oud 20 j., jd. 26 April. Bernardus Goethals, oud 28 j., jm. en lilista van Hecke, oud 27 j., jd. Geboorten. 22 April. Elisabeth, d. van Salomon Cornells I de Groote en van Maria de Zeeuw. 28 April. Johannes, I z. van Gelein Buijze en van Neeltje Donze. Overlijden. 24 April. Elisabeth Meertens, oud 67 J., echtg. van Abraham Platteeuw. Iloutenisse. Huwelijks-aangiften. 14 April. Pieter Jacobus Annaert, oud 60 j., wedn. en Annette Warrens, oud 42 j., wed. Judocus Bun, oud 29 j., jm. en Judoca Stoel, oud 28 j., jd. Josephus Thieleman, oud29j.,jm. en Apoloma Verhagen, oud 28 j., jd. Petrus Maes, oud 37 j., jm. en Cornelia de Waal, oud 27 j., jd. Pieter Johannes Smits, oud 31 j*» jm- en Elisabeth van Goethem, oud 38 j., jd. 20 April Theodoor van Heese, oud 55 j., wedn. en Maria Mag- dalena Thieleman, oud 45 j., wed. 21 April. Cornelis Vleeskens, oud 27 j., jm. en Anna Maria Verschuren, oud 25 j., jd. Aloijsius Sloot, oud 36 j., jm. en Ludovica do Gijzel, oud 28 j., jd. Alphonsus Buijs, oud 24 j., jm. en Anna Paulina de Bakker, oud 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 29 April. Judocus Bun, oud 29 i im en Judoca Stoel, oud 28 j.,jd. Josephus Tieleman, oud 29 j., jm. en Apolonia Verhagen, oud 28 j., jd. Petrus Maes, oud 37 j.,jm. en Cornelia Waal, oud 27 j., jd. Pieter Johannes Smits, oud 31 j., jm. en Elisabeth van Goethem, oud 38 j-, jd. Geboorten. 1 April. Petrus Aloijsius, z. van Petrus Vlas- senrood en van Philomena Catharina de Bois. Eduardus, z. van Judocus van Goethem en van Dorothea Sarneel. 2 April. Cornelia Chatharina, d. van Jozias Lucasse en van Adriana Krijnsen 4 April. Rene Franeiscus, z. van Jacobus Rombout en van Dorothea de Theije. 5 April. Angelina Maria, d. van Johannes Neve en van Regina Paulina van Waterschoot. 6 April. Willem, z. van Kornelis Neve en van Rozalia Vetten- bur<'. Martha Rozalia, d. van Adriaan van Kruijssen en van Apolonia Vonck. 8 April. Petrus Augustinus, z. van Jan Francies de Klerk en van Maria Louizade Bakker. 9 April. Angelina Maria Pharailda, d. van Arthur van Damme en van Maria Dorothea Neve. 12 Emelie Louisa, d. van Jan Francies Asselman en van Anna Maria Wullems. Julius, z. van Benjamin van Jole en van Paulina Wullems. 14 April. Eduardus Augustinus, z. van Pieter Augustinus Platjouw en van Cornelia de Bakker. 22 April. Emma Maria, d. van Johannes Bogaart en van Anna Maria Herman. 28 April. Petrus Johannes, z. van Jan Francies de Vijlder en van Apolonia van Kruijssen. 29 April. Petrus Eduardus, z. van Petrus Goosen en van Anna Maria Picavet. 30 April. Philo mena Apolonia, d. van Cornelis Bogaart en van Maria Elisaheth van Remortel. Overlijden. 2 April. Johannes Franeiscus Janssens, oud 1 m., z. van Pieter en van Petronella van Eetvelde. Jan Francies van der Hoofd, oud 3 w., z. van Alphonsus en van Mathilde Picavet. 4 April. Elisabeth Neve, oud 72 j., wed. van Pieter Augustinus Burm. 7 April. Johannes Antonius Schmitz, oud 63 j., echtg. van Anna Catharina Moorthamer. 13 April. Maria Vleeskens, oud 23 j., d. van Francies en van Anna Catharina Roelandt. Honord Joseph Kegelaer, oud 44 j., echtg. van Maria Louisa Vereecken. 17 April. Eduard Marc'elis. oud 4 w., z. van Petrus en van Rosalia Bauwens. 18 April Anna Maria Tieleman, oud 52 j., d. van Josephus en van Anna Maria Florijn. 21 April Paulina Carolina Ver- morken, oud 1 j., d. van Pieter Francies en van Anna Catharina van Eck. 30 April. Jacobus Ludovicus de Potter, Ludovicus Jacobus en van Paulina van van In deze gemeente hebben geene aangiften oud 22 j., Poorten. Pliilippine. plaats gehad. Sas van <Sent. Huwelijks-aangiften. 19 April, her- dinandus Jacobus Daelman (van Assenede), oud 31 j., jm. en Virginie Maria de Vleeschauwer, oud 29 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 25 April. Augustus Bernardus de Meulemeester (van Eede), oud 41 j., jm. en Maria Slock, oud 31 j., jd. Geboorten. 16 April. Victorus Lodevicus, z. van Pieter Theodorus van de Voorde en van Albina Leonia van Acker. 30 April. Louis, z. van Augustus Leroux (overl.) en van Carolina Mathilda Troch. Overlijden. 20 April. Stefani van Damme, oud 49 j., echtg. van Theodoor Redel. SI. Jansteen. Huwelijks-voltrekkingen. 19 April. Pieter Franeiscus de Saegher, oud 29 j., jm. en Anna Maria Louisa de Tender, oud 26 j., jd. Geboorten, 16 April. Eugenia Maria, d. van I ieter Joannes de Groene en van Ema Johanna Maria Bleijenberg. 28 April. Celestina Maria, d. van Carolus Ludovicus do Witto en van Maria Francisca Boussen. 29 April. Petrus Johannes, z. van Alphonsius J[oannes Pleunis en van Philomena Geers. StoppeltliJK. Geboorten. 28 April. Apolonia, d. van Johannes Franeiscus de Bakker en van Maria Koolegem. Overlijden. 20 April. Maria Rosalia de Maat, oud 1 d. van Alphonsus en van Leonie Schelfhout.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1893 | | pagina 2