A. SPRUITENBURG, en Clilisalpeter, BUIK- EN BOOGKABINET, 1st 1 MEI gevestigd te K L A V E R S, BURGE11L1JKE STAND, Handelsberichten. Advertentien. TER NEUZEN Landbonwers Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Nog in voorraad TE KOOP een prachtig mahoniehouten Prijs f 325 franco aan liuis, waar ook in Zeeland te leveren. politie op het terrein, om de ongereldheden te verhinderen. De agenten trokken hun sabel en maakten gebruik van hun revolvers de werk stakers antwoordden met revolverschoten en met een hagelbui van steenen, waardoor aan weers- kanten velen gekwetst werden. Gisterenavond trok een stoet van verscheiden duizenden werkstakers onder het zingen van oproerige liederen door de stad. Er heerscht groote ongerustheid onder de burgerijlang voor het gewone uur werden overal deuren en vensters gesloten. De petroleum-tanks worden door soldaten be- waakt. In het district Charleroi hebben 20,000 mijn- werkers het werk gestaaktmeer dan 30,000 metaalwerkers en glasblazers zijn echter nog aan den arbeid. Te Grammont heeft een hevige botsing plaats gehad tusschen de werkstakers en de gendarmen in het Cafe Hollandais. De gendarmes trachtten het koffiehuis binnen te dringen twee van hen benevens een groot aantal werkstakers werden gekwetst, velen zelfs ernstig. Gisteren morgens was het rustig in Brussel. In het Maison du Peuple werden eenige per* sonen, die men voor politie-agenten in politiek hield, door de bezoekers uit de deur gezet. De politie heeft een geheele verzameling aangelegd van de wapens, waarmede de werk stakers haar bestreden hebben. A1 deze ploer- tendooders, knuppels, ijzeren staven enz., worden van etiketten voorzien, om later als bewijsstukken te dienen. Te Brussel breidt de werkstaking zich uit. Te 6 uur werd de uitslag bekend van de stem ming, door de typografen in het lokaal le Cygne gehouden, en waarvan het gevolg is, dat Brussel heden (Dinsdag) zonder couranten zal zijn. Met 479 tegen 396 stemmen werd tot die werkstaking besloten. De vereeniging der jonge typografen heeft met algemeene stemmen een gelijk voorstel aangenomen. De heer Buls had des nachts een weinig koorts en ijlde, maar des morgens was zijn toestand veel beter. Als vermoedelijke dader van den aanslag is gearresteerd een zekere Willejnettwee politie- agenten beweren ten stelligste, dat zij hem den burgemeester zagen slaan. Willemet ontkent dit echter. Het schot, waardoor eergisteren de inspecteur van politie Letroy in den rug getroffen werd, was gelost door een zekeren Alphonse Bosch- man, een 28jarig banketbakker deze werd zelf door een sabelhouw aan het voorhoofd getroffen, toen hij zich tegen zijne arrestatie verzette. Met het oog op den ernst van den toestand, heeft de Minister van oorlog de laatste lich- tingen der militie onder de wapenen geroepen. Des middernachts werd in de voorstad Ixelles op de Place de la Couronne een meeting in de open lucht gehouden, waar ongeveer 4000 per- sonen aanwezig waren. De socialistische advocaat Van der Yelde, veroordeelde in heftige termen de schutters, die te Bergen op de werkstakers schoten, en verklaarde uit naam der werklieden- partij, dat, als de Kamer heden geen algemeen stemrecht toestaat, men niet langer den werk- lieden zou aanraden zich kalm te houden. Le Peuple heeft een hoofdartikel, geteekend Yolders, waarin hetzelfde gezegd wordt. Er is slechts een oplossing van het vraagstuk, dat den hartstocht der natie gaande maakt, en wel het zuiver en eenvoudig algemeen stemrecht. Zoolang dat niet verleend is, zal het volk den strijd niet opgeven om het te verkrijgen. Het woord is nu aan de Kamer, of zij den vrede of den oorlog wil. Het is in de stad zeer rumoerig vooral bij het Maison du Peuple. Op de Grande Place, die zwart van de menschen was, vielen kleine opstootjes voor, waarbij de politie een aantal oproermakers inrekende. De kellners zijn eveneens van plan het werk te staken. De strike breidt zich uitLe Peuple bericht, dat er reeds 250,000 werkstakers zijn. Daarentegen verzekert de directie van de veilig- heidsdienst, dat het cijfer gisteren morgen de 70,000 niet te boven ging. De Gazette ver- neemt uit ofhcieele bron, dat het aantal werk stakers, alleen in de provincie Henegouwen, op 60,000 wordt geschat. Blijkens de nadere berichten over den staats- greep in Servie heeft deze bepaald een dramatisch beloop gehad. Alexander de kleine, had Donderdag de Regenten en Ministers te zijnen paleize genoodigd. Na het middagraaal met hen gebruikt te hebben, stond hij op en verzocht de Regenten met hem in een zijvertrek te gaan. Daar zeide hij kortaf gij hebt het vertrouwen misbruikt, hetwelk mijn vader in u stelde, toen hij afstand deed. Gij hebt het gezonde constitutioneele leven van Servie in gevaar gebracht. Daarom neem ik, ondanks mijne minderjarigheid, de teugels der regeering van heden af zelf in handen. De oude, sluwe Ristisch antwoordde daarop voorzichtig Majesteit, bedenkt u wel, de beteekenis en de gevolgen van dezen stap De tweede regent generaal Belimarkowitsch echter, stoof op, zeggende Wat, u spreekt van het schenden der grondwet en wilt zelf juist de grootste schending begaan Maar wij hebben nog wapens om ons te verdedigen De generaal greep daarbij naar den degen. De jonge Koning riep echter den adjudant, majoor Ciritsch toedoe uwen plicht, waarop deze met geladen revolver op Belimaikowitsch toesprong, dreigende hem neder te zullen schieten, zoo hij niet week. Toen de generaal dit deed, riep de majoorverzet u niet tegen de bevelen des Konings. Tegelijkertijd openden zich de deuren, de daarachter geplaatste wachten traden binnen en namen de beide regenten gevangen. Hetzelfde was in andere zijvertrekken reeds geschied met de verblufte Ministers. Thans is het ook bekend geworden, dat reeds van te voren een groot aantal lieden het plan kendenhet opmerkelijkste daarbij is, dat de anders zoo sluwe en wautrouwende Ristisch er niets van vernomen had. In het bijzonder waren de bevelvoerende officieren van het garnizoen van Belgrado voor den staatsgreep gewonneu. Het staat vast, dat de tegen woordige chef der regeering Dokitsch, nog Maandag jl. te Parijs was bij den ex-koning Milan. Deze laatste is nu reeds op de terugreis naar Belgradozalvend seinde hij aan DokitschMijn gelukwensch met de volbrachte daad. Was het regentschap langer blijven bestaau de maat van het ongeluk des lands ware vol geworden. Ook Kouingin Nathalie wordt eerlang uit Rusland, te Belgrado terugverwacht. Het ministerie te Weenen maakt voorloopig bonne mine au mauvais jeu en sluit zich aan bij de opvatting die diplomatie te Berliju, dat de gebeur- tenissen te Belgrado van zuiver binnenlandschen aara zijn en voorloopig in geen enkel opzicht inmenging rechtvaardigen. Yan 1 tot en met 15 April. Hulst, 17 April. Rotterdam, 17 April. Louden, 17 April. KOERS V A 11ET GELD. Belgisch per 100 fr. f 47,70 f 47,90 Engelsch per L p 12,06 n 12,08 Bevallen van een dochter A. G. STANDAERT-Lavecour. Ter Neuzen, 16 April 1893. Bevallen van een zoon H. HOSTE-Koevoets. Ter Neuzen, 17 April 1893. Door 's Heeren goedheid harfelijk dank aan alien die hunne belang- stelling getoond hebben op onze 45jarige echt- vereeniging op 13 April jl. Ter Neuzen, 18 April 1893. JOGCHEM VAN DE WEGE en Vrouw. Yoor de vele blijken van deelneming, zoo vaD hier als van elders ontvangen, bij het overlijden van mijn geliefd kitidje, betuig ik, mede uit naam van de lamilie, mijn inuigcn dank. De TWEEDE verificatie-vergadering in het faillissement van JAN PIK- KAARD, schipper te Ter Neuzen, zal gehouden worden op Zaterdag 22 April 1803, des voor- middags te tien uur, in het gerechtsgebouw te Middelburg. De Curator, Mr. C. LUCASSE, Advocaat en Procureur. Goes, 18 April 1893. M. H. HARINCK. ARTS. genegen deel te nemen in gemeenschappelijken aankoop NITRATE, levering omstreeks half Mei, gelieven opgave te doen vdor 23 April e. k., bij een der ondergeteekenden. D. B. YAN ACKER. C. YAN WAES. Westdorpe, 13 April 1893. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van J. P. ONGHENAE, te Zuiddorpe, op de door hem bewoonde hofstede in de St. Jan- straat op Vrijdag den 21 April 1893, des voor- middags 11 ure, verkoopen 1 bruin bles MERRIEPAARD, oud 4 jaar dik van veulen, 1 bruin MERRIEPAARD, oud 13 jaar, 5 baatgevende KOEIEN, 1 bekalfde VAARS, 2 vette RUNDERS, 2 vetie OSSEN, 1 STIER, hokkeling, 7 BIGGEN en 6 HOENDERS. I MENWAGEN, 1 VRACHTKAR, 2 groote en 1 kleine PLOEG, 1 SLEDE, 1 ROLBLOK (eiken), 1 ijzeren vijfbalks EGGE, 2 houten dito, 1 SNIJMOLEN, 2 WIELEN voor Speelkar, 1 ijzeren AS voor Yrachtkar, 1 KARN en verder landbouwgerief. 5000 bossen GERSTE, ROGGE en HAVER- STROO. Koopen tot en met f 5,kontant. Het overige op tijd van betaling. Vreemde koopers voorzien zich van soliede borgen. De Notarissen Van Kijxoort van Meurs en Van Deiuse, te llulst, zullen op Woensdag 10 Mei 1893, 's voormiddags 9 uur, ten verzoeke van de erfge- namen van wijlen den heer P. J. VAN DEN EECKHOUT, in leven wethouder te Graauw, in het openbaar verkoopen II PAARDEN, zijnde 6 puike werkpaar- den, 2 tweejarige paarden, 1 jaarling, 2 veulens. 8 baatgevende KOEIEN, 4 bekalfde VAAR- ZEN, 2 eenjarige YAARZEN, 1 vette STIER, 3 jonge STIEREN, 4 KALVEREN, 4 VAR KENS, 20 HOENDERS en HANEN. 5 Menwagens, Tilbury, zware Kar, 7 Eggen waarvan 3 ijzeren, 3 Sleden, 4 Zeeuwsche Ploegen, Brugscbe Stroomolen, Windmolen, 3 Zeefden, Graanmaat, Graanzakkeu, Kook- fornuis, Kruiwagen, Ladders, Slijpsteen, Karn, Emmers, Kuipen, Teelen, Kisten. Piano, Kasteu, Tafels, Spiegels, Ledikanten, Naaimachine, 2 LaurierboomeD enz. Mutsaards, Sparren, Fasseel, Kodden, Wis- sen, Schelf balken, eene groote partij Stroo, 3 korven met BIJEN. En onmiddellijk daarna Ongeveer 2| liektare te velde staande alles zich bevindende op of nabij de hofstede door voornoemden heer Van hen Eechhout bewoond geweest te Graauw, in den Willem Hendrikpolder. Belgiscbe koopers moeten Nederlandsche borgen stellen. Koopen beneden 5,contant.' gehalte gewaarborgd, bij P. J. SCHEELE, Ter Neuzen. zoowel op zijde als van voren dubbel gebogen, hetwelk onder de zeldzaam- heden behoort. In geheel Zeeland zeldzaam te vinden. Te bevragen bij P. J. T. BRUGGEMAN, Nieuwe Meubelwinkel, Zandpleia bij de Markt te Ter Neuzen. Ter Sieuzeu. Huwelijks-aangiften. 5 April. Jan Visser, oud 26 j., jm. en Geertruida Harms, oud 24 j., jd. 6 April. Pieter Ruben, oud 21 j., jm. en Maria Hooglander, 21 j., jd. Pieter Jacobus de Meester, oud 38 j., jm. en en Maria Adriana van Driel, oud25j.,jd. 10 April. Pieter Johannes Monte, oud 32 j., jm. en Maria Loekemeijer, oud 22 j., jd. 14 April. Gelein Verlinde, oud 23 j., jm. en Catharina Adriana van Aalst, oud 18 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 6 April. Pieter Dirk Kaijser, oud 22 j., jm. en Jacomientje Dees, oud 23 j., jd. 13 April. Willem Dieleman, oud 22 j., jm. en Elisabeth van de Wege, oud 21 j., jd. Prancois Harms, oud 20 j., jm. en Honorina Maria Clemminck, oud 17 j., jd. Johannes Wieles, oud 23 j., jm. en Catharina de Smit, oud 19 j., jd. Pieter Cornelis Maat, oud 23 j., jm. en Pieternella Elisabeth Sas, oud 23 j.,jd. Geboorten. 2 April. Jacobus, z. van Johannes Huijssen en van Johanna Dieleman. 3 April. Christina Anna, d. van Leendert Kanters en van Cathalina Adriaansen. Catharina Johanna, d. van Pieter Jan Meijer en van Jannetje Platteeuw. 5 April. Adriana, d. van Jan van de Wege en van Barbera de Pooter. Gerardus Theodoras, z. van Hubertus Bannier en van Jacomina de Winter. 6 April. Elisabeth, d. van Maarten Iiamelink en van Neeltje Framboise Hamelink. 7 April. Jacobus, z. van Michiel de Doelder en van Francina Harms. 8 April. Maria Conigunda, d. van Peter Dung en van Pieternella Wisse. Jacobus Leendert, z. van Philippus Abraham Keijmel en van Chistina Stofberg. 9 April. Aaltje Cornelia, d. van Nicolaas Harte en van Johanna Geertruida Dierijck. Cornelis Jan, z. van Jan Gerardus de Reus en van Maria Wilhelmina Riemens. 11 April. Jacobus Wilhelmus, z. van Dirk van den Berge en van Johanna den Decker. 15 April. Pieternella Teuntje, d. van Jacobus Cornelis Geensen en van Jannetje van Aalst. Overlijden. 2 April. Janneke Maria Broekhoven, oud 7 w., d. van Krijn en van Helena Catharina Eekhout. 4 April. Pieter Bareman, oud 4 j., z. van Krijn en van Elisabeth de Kraker. 7 April. Maatje Deij, oud 71 j., wed. van Hepdrik van den Ouden. 9 April. Maria van Woerden, oud 15 m., d. van Marinus en van Maria Roda (overleden). Axel. Huwelijks-aangiften. 1 April. Franciscus Laffort (van Ter Neuzen), oud 21 j., jm. en Verginia van den Broeke, oud 21 j., jd. 7 April. Willem de Groote, oud 20 j., jm. en Maria Koekkoek, oud 19 j., jd. 14 April. Krijn Witte, oud 21 j., jm. en Elisebeth Wolfert, oud 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 13 April. Johannes Engels, oud 30 j., jm. en Cornelia Jacoba Schieman, oud 26 j., jd. Franciscus Laffort (van Ter Neuzen), oud 21 j.,jm. en Verginia van den Broeke, oud 21 j., jd. Geboorten. 2 April. Leonardus, z. van Adriaan Vereecken en van Elodie Meul. Levina, d. van Cornelis Boeije en van Maria van Cadsand. 5 April. Suzanna, d. van Hubrecht Verhelst en van Maria de Feijter. 12 April. Angelina Maria, d. van Henri Mussche en van Justina Vervaet. 15 April. Johannes Cornelis, z. van Leendert Deij en van Pieternella de Zeeuw. Overlijden. 5 April. Janna van Cadsand, oud 2 j., d. van Adriaan en van Ebrina Dees. 6 April. Neeltje van Fraaijenhove, oud 76 j., echtg. van Francis Dekker. Jacoba Krina Mangold, oud 2 j., d. van Jan en van Jacoba Florassen. 12 April. Neeltje Pladdet, oud 43 j., echtg. van Cornelis Naeije. lkoewaclit. Huwelijks-voltrekkingen. 4 April. Carolns Ludovicus Baert (van St. Jansteen), oud 23 j.,jm. en Joanna Catharina de Caluwe, oud 22 j., jd. 5 April. Petras Wau- mans, oud 22 j., jm. en Marie Louise Heijninek, oud 20 j.,jd. 12 April. Seraphinus Rombaut, oud 23 j., jm. en Mathilde Elegeert, oud 22 j., jd. Augustus Augustinus Drubbel, oud 34 j., jm. en Marie Louise van Hecke, oud 23 j., jd. Geboorten. 7 April. Alouisius Franciscus, z. van Petrus Gijsel en van Leonie Marie de Caluwe. 10 April. Marga- reta Antonia, d. van Augustus Augustinus van Mossevelde en van Victoria Cerpentier. 14 April. Victorine Catharina, d. van Benignus de Maeijer en van Marie Louise de Bruijne. Overlijden. 2 April. Henricus Joannes Bracke, oud 6 j., z. van Petrus Everardus en van Prudentia de Vliegher. 13 April. Henricus Vermeire, oud 21 m., z. van Antonius Josephus en van Maria Juliana Raes. Overslag, Geboorten. 9 April. Leona Maria, d. van Alphonsius Anthonius Herman en van Barbara Ophals. Philippine. Geboorten. 4 April. Florentinus Carolus, z. van Alexander Claeijs en van Stephanie van Waes. 10 April. Augustina Louisa, d. van Julianus van Wijnsberghe en van Paulina Rammeloo. 14 April. Franciscus, z. van Alexander Rammeloo en van Emelie Sophie de Laender. Overlijden. 8 April. Jean Alexander Voerman, oud 11 m., z. van Adrianus en van Nathalie Rammeloo. S»s van Gent. Huwelijks-aangiften. 4 April. Augus tus Bernardus de Meulemeester (van Eede), oud 41 j., jm. en Maria Slock, oud 31 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 6 April. Petrus Poppe, oud 31 j., jm. en Mathilde van Nieuwenhuijze, oud 28 j., jd. 12 April. Eduard van de Velde, oud 28 j., jm. en Ursula de Caluwe, oud 24 j., jd. Geboorten. 2 April. Mathilda Maria, d. van Jacobus Franciscus van Oteghem en van Julie de Boever. 6 April. Eughne Jacobus, z. van Petrus Alouisius Martens en van Maria Carolina Pauwels. 14 April. Palmire Nathalia Maria, d. van Charles Franciscus de Decker en van Julia Daelman. Stoppelilijk. Huwelijks-aangiften. 14 April. Gijs- bregt van der Veeken, oud 53 j., jm. en Cornelia Polfliet, oud 39 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 5 April.Eduardus Kamoen, oud 33 j., jm. en Apolonia Koolegem, oud 24 j., jd. 13 April. Petrus Frankevyle, oud 24 j., jm. en Charlotta Vonk, oud 22 j., jd. Geboorten. 8 April. Josephus, z. van Pieter de Bruijn en van Apolonia Rottier. IV estd orpe. Huwelijks-aangiften. 1 April. Petras Johannes Notschaelq, oud 34 j., jm. en Maria Louisa de Moor (van Zuiddorpe), oud 25 j., jd. 7 April. Jacobus Francies Peuleman, oud 26 j., jm. en Catharina Wilhelmina Maria Kieboom, oud 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 13 April. Petrus Johannes Not- schaele, oud 34 j., jm. en Maria Louisa de Moor (van Zuiddorpe), oud 25 j., jd. Geboorten. 6 April. Cyrilles Camilus, z. van Hendricus Augustinus van Haelst en van Mathilda Maria de Munck. 12 April. Bertha Maria en Camilus Josephus, d. en z. van Theodoras Franciscus van der Spiegel en van Maria Pharailda Kindt. Overlijden. 14 April. Camilus Josephus van der Spiegel, oud 2 d., z. van Theodoras Franciscus en van Maria Pharailda Kindt. Kaamslag, Huwelijks-aangiften. 13 April. Abraham Yerpoorte, oud 20 j., jm. en Sara van Drongelen, oud 24 j., jd. Geboorten. 1 April. Neeltje, d. van Marinus de Pntter en van Thona Vinke. 5 April. Willem Adriaan, z. van J an Scheele en van Sara Koster. Christiaan Johan, z. van Wil- helm Wessel Odink en van Huiberdma Meijer. 10 April. Pieter Jacobus, z. van Martinus Jansen en van Dingetje van Dixhoorn. Overlijden. 2 April. Adriana de Blaeij, oud 13 m., d. van Krijn en van Maria Martha Bliek. 9 April. Arie de Bokx, oud 2 m., z. van Marinus en van Adriana Verberk- moes. 15 April. Janneke de Mul, oud 3 m., d. van Levinus Abraham en van Maatje Joanna Dieleman. Xuiittlorpe. Huwelijks-voltrekkingen. 11 April. Livinus Bernardus Bonte, oud 31 j., jm. en Leonia Maria Goossens, oud 27 j., jd. Geboorten. 4 April. Irma Leon Marie, d. van Eduardus Waelput en van Honorina Kamoen. 14 April. Leonardus Marie, z. van Damianus van de Vijver en van Leonia Schatteraan. Overlijden. 15 April. Jacobus Abar, oud 54 j., z. van Camila Abar. Middenprijs per 100 kilo Tarwe f 7,30 a Rogge f 6,00 a f 6.50; Wintergerst f 7,50 a 7,75; Zomergerst 6,50 a Haver 7,30 a Erwteu 8,00 I f Paardenboonen f 7,50 a fDuivenboonen f 8.25 a f Witteboonen fa fBruine- boonen 6,50 a f Boekweit a f Lijnzaad 13,00 a fAardappels f 0,90 Koolzaad per zak van 106 liters f Boter per kilo 1,20. Eieren per 26 stuks f 0,70. Er waren ter markt te koop gesteld 18 stuks hoomvee, 9 verkocht, 20 varkens, alien verkocht. Bij redelijken aanvoer ruimden Granen tot ongeveer onveran- derde prijzenmp. Puike Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe f 4,50 a f 6,60, minder f a f Rogge f 4,50 a f 5,25, mindere f 4,00 a 4,30. Gerst 3,50 a 4,25. Haver 2,25 a 4,00. Paardeboonen f 5,10 a f 5,90. Duiveboonen fa f Bruineboonen f 4,25 a f 6,90. Witteboonen Walchersche 5,50 a f 6,50. Erwten f 6,00 a f 7.00 mindere f a f Kanariezaad beete f 13,a f 14,50, mindeie f a f Ajuin f a f per 50 kilo. Koolzaad f 8.75 a 9.40. Eieren f 3,00 a 3,30 per 100 stuks Aardappelen Zeeuwsche f 1,40 a f 1,60. Granen kalm, doch vast. Haver en Gerst idem.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1893 | | pagina 3