WAARSCHUWING. WAARSCHUWING. Yisart~Polder. „Prins van Oranje" CONCERT Geen terpimi tot flat de ware Jozel lout, Leer om leer. Fop je mij, it fop je weer, Nederlandsche Bank. 2 Gemengde berichten. Advertentien. Opvoering van: De Barbiersdochter, Openbare Verkooping Eene partij HUISRAAD, goedloopend Biljart 4? TER NEIJZEN, 24 Maart 1893. De uitslag der Dinsdag gehouden herstemming voor een lid van den gemeenteraad alhier is als volgt Getal kiezers 493. Ingeleverd 405. Onwaarde 13. Gekozeu de heer M. van den Hoek met 206 stemmen. De heer J. van de Ree verkreeg 186 stemmen. De ongelukkige Spaansche gevangene nog wel een luitenaut-kolonel heeft dan ook eenige dagen in onze veste vertoefd, rnaar niet lang genoeg om onze taal te leeren, zoo zegt hij in een brief in 't Fransch aan een onzer ingezetenen. Door de beste inlichtingen die hij ontvangen had van onzen medeburger, durfde hij hem mededeelen dat hij, de Spaansche kolouel, gewikkeld was in eene revolntie tegen het gouvernement, dat de aanslag mislukt was en dat zijne kameraads in de doos gestopt waren. Hij eveuwel had het gelnk met de kas van het revolutionaire comitd te kunnen vluchten naar Frankrijk. Spoedig werd hij genood- zaakt hieruit en uit Belgie te vluchten en kwam eindelijk in het gastvrije Nederland en wel in Amsterdam. Maar ook daar had men hem spoedig in de gaten en hij vluchtte naar Ter Neuzen. Nauwelijks was hij hier eenige weken (onze politie heeft er niets van gesnapt) of hij kreeg het treurig bericht, dat zijn dierbare echtgenoote dood was en zijn dochter hem moest zien. Hij besloot weg te gaan trots alle gevaren maar met die groote som dat ging niet. Hij begroef ze in de omge- ving van onze veste, vertrok eu werd gevangen genomen op de Fransch-Spaansche grens. Nu zucht hij in de gevangenis terwijl de schat in Ter Neuzen ligt, waar we dat geld zoo goed zouden kunnen gebruiken. Zijn dochier evenwel is in 't bezit van de plans van onze veste en weet juist de plaats, waar de 250,000 francs begraven zijn. Haar juweelen evenwel zijn haar afgenomen, zoodat ze zoo arm als Job is. Mocht nu, door onzen ingezeteoe het reisgeld van Barcelona tot Gent b. v. of Ter Neuzen overgezouden worden, dan heeft hij kans het derde deel van 250,000 francs te innen. De ondankbare ingezetene onzer gemeente heeft er geen lust inmochten er zijn die dit wel hebben, het adres isSr. D. Leon Guth Calle Puerta Nueva 36 eutresuelo le Barcelona (Espagne). Tot gemak van liefhebbers zij medegedeeld, dat vroeger de schat in het Noorden van ons land en onlangs te 's Hertogenbosch begraven was. De aandoenlijke brief was gedateerd 11 Maart. Dat er nog eenvoudige menscheu inloopen blijkt, nu de ongelukkige het nog niet opgeeft De diep betreureuswaardige man, die de schat ergens in den bedekten weg heeft begraven heet thans Xiquena Arme man Yoor eenige dagen kwam alhier een veloci- pedist, wien uit medelijden door een onzer loge- menthouders onderkomen werd gegeven, belovende de kosten hiervan wel te zullen voldoen. Den volgenden dag vertrok onze vlugge man zonder aan zijne verplichtingen te voldoen. Intusschen had hij van een ingezetene f 2,50 machtig zien te worden, op vertoon van een z. g. aandeel in een Amsterdamsche spoorweg-maatschappij De rijkspolitie stelt in deze zaak, alweer eene oplichterij, strong onderzoek in. Gisteren werd alhier door den bouwkundige J. Scheele aanbesteed het bouwen van een woonhuis. Hiervoor hadden ingeschreven de heerenA. Daarop gleed haar arm weer langs hare zijde neder, en bij het licht der sterren was het zichtbaar welk een vochtig spoor hare tranen op de verbleekte, iDgevallen wangen achterlieten. Zij schreide zonder geluid te geven, zonder een spier van haar gelaat te bewegen, een standbeeld gelijk. Duidelijk vernam zij de stem van Rosa, en bijna geen woord ontging haar van het gesprek dat daar gevoerd werd. ,/Ei, zoo Omdat gij hier gezamenlijk feest hebt gevierd, daarom zou ik niet mogen zeggen, dat wat mij betreft het stukje brood dat ik verleden jaar met Santiuella deelde mij vrij wat beter smaakte Dat zal nog te bezien staan /r/Ieder zijn smaak Mij bevalt een gebraden kapoen beter dan een gewoon stuk brood sprak eene andere vrouwestem. #Als het u te doen is om uzelf en het jongske vet te mesten, dan hebt gij juist vleesch noodig." z/En wijn hoorde zij eene mannestem zeggen. ffZacht wat met den wijn. Mijnheer de graaf heeft verboden, dat gij zooveel wijn drinkt als gij wilt." ,/Och, kom De graaf is er immers niet, en als gij het wilt, Rosa, dan zoudt gij mij van avond gerust een glas meer kunnen inschenken." jNeen, dit gebeurt niet. De jongeheer is niet heel wel Er kwam beweging in het beeld, het deed een stap naar het raam en wierp een blik in de kamer. De ruime mouseline gordijnen beletten het inkijken, maar aan de kanten bleef eene opening, waardoor de persoon die buiten stond enkele voorwerpen kon onderscheiden. Midden in de kamer zag men een tafel, waarop Lorenzo, de portier, zijne beide ellebogen liet rustendaar zat ook zijne vrouw, met een neteldoeksmutsje op, dan nog een man (de knecht), nagenoeg in slaap gevallen. Verder kon men niets meer zien. Achter het gordijn zat de min met het kindje aan de borst, en de keukenmeid legde een kaartje. (Wordt vervolgd.) Rijnberg, voor f 998.75 W. P. Nieuwelink, voor f 988.89 J. van de Velde, voor f 910 en P. A. Mieleu, voor f 860. Alle inschrijvers wonen alhieraan den laagste is het werk gegund. Iloek. Tot predikant bij de Ned. Her v. ge meente alhier is beroepen de heer J. van der Spek, te Giesen-Nieuwkerk. Hoek. Naar men verneemt is bij onderzoek gebleken, dat de door den heer Standaert, te Balgerhoeke, geleverde kunstmest aan de vereeni- giug ,/Doelmatige Samenwerking" alhier 6,8 stikstof en 9,1 phosphorzuur bevat en dus aan de voorwaarden voldoet. Ilulst, 21 Maart. Gisteren zijn op verschillende plaatsen alhier door de marechaussees boter in beslag genomen. Deze inbeslagneming had plaats, doordien in den laatsten tijd gebleken was dat er vele knoeierijen plaats hadden met kunstboter. Graauw. Tot lid van den raad is in de plaats van den heer Van den Eeckhout, die overleden is, gekozen, de heer P. A. Boogaart met 46 van de 90 stemmen. Op den heer H. Aubroek waren 34 stemmen uitgebracht. St. Jansteen. Een inwoner dezer gemeente ging met 1000 K.G. aardappels naar de markt te St. Nicolaas, verkocht deze daar voor 2 en een halve frank per 100 K.G. zoodat hij na aftrek van vervoerkosten enz. nog 15 frank thuisbracht. In geen jaren is zoo iets gebeurd. De lage prijzen van dit gewas zijn voor vele kleinere en ook voor grootere landbouwers eene ware ramp te noemen. Borssele, 24 Maart. Bij de aaubesteding op heden alhier, van het uitvoeren van steenbestor- tingen aan den oever van den calamiteusen polder Borssele, waarvoor de raming bedraagt f 45,200, werd het minst ingeschreven door den heer P. A. van de Yelde, te Ter Neuzen, voor f 33,400. Voorts schreven in: J. de Bree, te Ter Neuzen, voor f 34,780 Langeveld, te Hardinxveld, voor f 34,892 Roskam, te Sliedrecht, voor f 35,920 en Roelofs, te Sliedrecht, voor f 37,300. Kantongerecht te Ter Neuzen. Zitting van 24 Maart 1893. VeroordeeldW. v. S. Jac.zoon, koopman en handelaar in Delftsche roomboter, Rijswijksche weg n°. 226, nabij den Haag ter zake van het leveren van surrogaat van boter, terwijl niet op de ver- pakking, noch op de waar zelve, het woord margarine of het woord surrogaat in duidelijke letters voorkomttot eene boete van f 200, subs. 40 dagen hechtenis en in de kosten, met bevel tot openbaarmaking van het vonnis door de plaatsing van een uittreksel er van, ten koste van veroordeelde, in de Ter Neuzensche courant en het Yolksblad, de Middelburgsche courant, de Nieuwe Rotterdamsche courant, het Nieuws van den Dag, het Dagblad van Zuid Holland en 's Gravenhage en het Yaderland. Kantongerecht te Hulst. Men schrijft uit den Haag dd. 21 Maart: In /iDiligentia" alhier had gistermiddag de aan- gekondigde //Thomson's thee-matinee" plaats. Te half twee werd de deur geopend en stroomden de bezoekers de zaal binnen, die zij weldra bijna geheel vulden. Ter opening der matinee speelde een orkest den Thomson's Puddingmarsch, terwijl onder de aan- wezigen zoo //groote raenschen" als kinderen liederen op de wijs van Te-re-re-boem-de-je werden uitgereikt, waarin de Thomson's thee werd ver- heerlijkt. Nadat nog eenige muzieknummers waren uitge- voerd, o. a. Donau Wellen, wat aller voeten in een stommelende beweging bracht, werd onder de aanwezige kinderen een 200tal prijzen verloot. De een ontving een chacot, de ander een bal, een derde een spoorwagen, een vierde een kaleidoskoop, een kruiwagen, een zweep of iets dergelijks. Dat de gelukkige winners in hun schik waren, laat zibh begrijpen, terwijl de tombola vaak tot groote hilariteit aanleiding gaf, vooral wanneer aan een oude juffrouw, die voor haar kleinkind opkwam, een pop of een trompet werd tnegewezeu. Na de uitreiking der prijzer. volgden weder eenige nummers van het orkest, dat een zeer dank- baar gehoor vond. Inmiddels werd alles in gereed- heid gebracht voor de verloting van het zilveren theeservies. Niet minder dan 10,353 verbruikers van Thomson's Theevisite hadden hun leege zakjes ingezonden, zoodat er uit 10,353 nummers, voor wier berging een groote kist en een dito trommel noodig waren, moest worden getrokken. Bij de loting, welke verricht werd door de onpartijdige hand van een jeugdig meisje, bleek nummer 5090 een staartnummer dus het winnende te zijn. Het zakje, 't welke dat nummer droeg, vermeldde het adres van den heer F. Bouten, Kazernestraat 31 alhier, die dns eigenaar werd van het servies. Eerst toen deze uitslag bekend was, gingen de bezoekers der matinee opgewekt huiswaarts. A A 1* B E S T E D I N G. Op Yrijdag 7 April 1893, des voormiddags ten 11 ure, aan het gebouw van het Provinciaal bestuur te Middelburg, van Het inaken van eene keibestrating op een gedeelte van den weg van Axel naar de Axelsche Sassing, behoorende tot de werken van het kanaal van Ter Neuzen. (Raming 11250.) Heden behangde het den Heer van leven en dood van onze zijde weg te nemen, onze geliefde echtgenoote en zorgvoile rnoeder GEERTRUTDA I)E FEIJTER, in den leeftijd van 42 jaar en 21 dagen. Wij berusten in den wil van Hem, die geen rekenschap heeft van zijne daden. Haar diep bedroefde echtgenoot, C. WILHELMUS en Kinderen. Zaamslag, den 21 Maart 1893. De ondergeteekende betuigt, ook namens zijne betrekkingen, zijnen dank voor de vele blijken van belangstelling bij het overlijden zijner echtgenoote ondervonden. C. F. VAN FRAEIJEN HOVE. Ter Neuzen, 24 Maart 1893. Yoor de vele bewijzen van deelneming en belangstelling bij mijn rouw, door het sterven van mijn waardigen echtgenoot, de Heer R. v. d. Ree, betuigt de ondergeteekende haren oprechten dank. E. WEIJNS, Wed. R. v. d. Ree. Axel, den 24 Maart 1893. 1 iMflPX* Yoor de vele blijken van belangstelling bij zijne benoeming tot lid van den gemeenteraad betuigt de ondergeteekende zijnen dank. M. VAN DEN HOEK. Ter Neuzen, 24 Maart 1893. VERGADERING van Ingelanden op Donilerriag den 30 Maart a. S., 's namiddags ten 2 ure, ten huize van den heer N. Acke, te Sas van Gent. Hoek, 24 Maart 1893. Het Bestuur, V. CORTYRIENDT, fd. Dijkgraaf. P. A. L. NOLSON, Ontv.-Griffier. De ondergeteekende brengt bij deze ter kennis, dat hij een nieuw geplaatst heeft uit de beroemde fabriek van JA. van Etten, te Oosterhout. Hoek, 24 Maart 1893. A. DE KEUNING. De Gemeente-Ontvanger van Ter Neuzen waar- schuwt de achterstalligen in de voldoening van den Iloofdelijken Oinslag, belasting op de honden en wegens recht van erfpacht, om, ter voorkoming van vervolging, hun verschuldigde v<3«5i* den I5<len Akpril a, s., te zijnen kantore te voldoen. KANTOOR wordt gehouden van's Maan- •Jags tot en met Vrijdags, telkens van 10 tot 1 ure. Op feestdagen is het kantoor gesloten. 24 Maart 1893. Zij, die hout hebben gekocht op de weide van G. TOLLENAAR, te Hoek, worden aangemaand hun gekochte teu spoedigste te ruimen. VAN DER MOER, Notaris. TE TER NEUZEN. ALGEMEENE VERGADERING op Zondag 26 Maart 1893, des namiddags 7 ure, in het Schuttershof. Agenda 1. Notulen der beide laatste Vergaderingen. 2. Verslag „q„ 3. Rekening en Yerantwoording over 4. Algemeene zaken. De Secretaris-Penningmeester, WIJNMAN. op Zaterdag 25 Maart 1893, te geven door de Zang- en Tooneelvereeniging „SAMENWERKING" te Sluiskil, in de herberg bij C. J. van Hecke. Aanvang des avonds 6£ uur. Kluchtspel in een bedrijf. Blijspel met zang in den bedrijf. Blijspel met zang in een bedrijf. Entree 25 cent. Kantoor te Hulst. Kostelooze verwisseling van BaDkbiljetten en inwisseling van Bankbiljetten tegen muntspecie en omgekeerd. Beleening op Effeeten. Disconteren van wisselbrieven en ander han- delspapier. Assignation op Amsterdam en Rotterdam en op plaatsen waar Agentschappen en Correspondent- schappen gevestigd zijn. Het kantoor is open alle werkdagen, behalve Zaterdag, van 9 tot 12 ure. L\ van Waesberghe-Janssens. t e O T H E N E. De Notaris Van der Moer, te Ter, Neuzen, zal na bekomen rechterlijk bevel, ten verzoeke van LEVINUS MEERTENS, te Othene, en mede- eigenaars, op Dunderdag 30 Maart 1893, des namiddags te 2 ure, in de herberg van Goossen te Othene, in het opeDbaar verkoopen 10 Een HUIS met ERF, te Othene, ge- meente Zaamslag, kadastraal bekend in sectie G no. 902, groot 2 aren 38 centiaren, bewoond door Lev« Meertens. O Een HUIS met ERE, te Othene, ge- meente Zaamslag, kadastraal bekend in sectie G no. 903, groot 3 aren 14 centiaren, bewoond door Jacobus Maas. DAARNA ten verzoeke vau JACOBUS MAAS Senior c. s., aan zijn huis als1 Kastklok, 1 Kabinet, 2 Pluimen- bedden met toebehooren, 2 Tafels, Tafelkasten, Stoelen, Glas- en Aardewerk en wat verder zal worden geveild en ten verzoeke van JACOBUS MAAS Junior pi. m. 10000 gebruikte doch goede MET- SELSTEEN, pi. m. 300 gebruikte doch goede DAK- PANNEN. Koopen tot en met f 3,contant. Het overige te betalen voor 1 Mei aanstaande. Zitting van 16 Maart 1893. J. L., huisvrouw van J. d. K., te Hengstdijlc, is wegens overtreding der drankwet, veroordeeld tot 2 boete of 1 dag hecht. G. v. F., huisvrouw van H. C. J. d. H., te Overslag, is wegens overtreding der kraukzinnigenwet veroord. tot 0,50 boete of 1 dag heeht. E. S. en A. S., te Kieldrecht (Belgie), zijn wegens over treding der jachtwet ieder veroord. tot f 5 boete of 2 dagen hecht. M. L. en P. W., te Gent (Belgie), zijn wegens als voren ieder veroord. tot f 12 boete of 3 dagen hecht. L. A., te Zuiddorpe, is wegens als voren veroord. tot 2 maal f 1 boete of 1 dag hecht. voor iedere boete. Th. T., te Axel, is wegens het op den openbaren weg een trekdier onbeheerd laten staan veroord. tot f 5 boete of 3 dagen hecht. Th. R., te Hontenisse, is wegens straatschenderij veroord. tot f 3 boete of 2 dagen hecht. J. W. en A. R., te Clinge, zijn wegens als voren vrij- gesproken. G. F., J. J. V. en A. M., te Graauw, zijn wegens als voren ieder veroord. tot f 1 boete of 1 dag hecht. E. V., te Kieldrecht (Belgie), is wegens het zonder ver- gunning loopen op bezaaiden grond veroord. tot f 1 boete of 1 dag hecht. D. M., te Boschkapelle is wegens als voren vrijgesproken. C. M. en A. M., te Clinge, zijn wegens het zonder ver- gunning loopen op eens anders grond vrijgesproken. A. K., te St. Jansteen, is wegens het bij zich hebben van een wapen op den openbaren weg veroord. tot 3 boete of 2 dagen hecht. J. V., te St. Jansteen, is wegens opgeven van een val schen naam veroord. tot f 5 boete of 3 dagen hecht. A. A. en J. V., te St. Jansteen, zijn wegens overtreding der verordening op de tapperijen te St. Jansteen vrijge sproken P. F. D'h., te St. Jansteen, is wegens als voren veroord. tot f 2 boete of 1 dag hecht. C. B., te Clinge, is wegens overtreding der politieverordening te Hulst veroord. tot f 0,50 boete of 1 dag hecht. P. d. B., te Graauw, is wegens verwekken van rumoer veroord. tot f 3 boete of 2 dagen hecht. Th. S., te Koewacht, is wegens strooperij veroord. tot f 0,50 boete of 1 dag hecht. J. Y., te Meerdonck (Belgie), is wegens overtreding van het reglement op de wegen en voetpaden in Zeeland veroord. tot f 2 boete of 2 dagen hecht. A. B., te Clinge, is wegens als voren veroord. tot f 1 boete of 1 dag hecht. M. J. huisvr. van J. M., te Hontenisse, is wegens over treding der ijkwet veroord. tot tienmaal f 0,50 boete of 1 dag hecht. voor elke boete. E. S., te Koewacht, is wegens het weigeren van hulpbetoon veroord. tot f 5 boete of 3 dagen hecbt. F. B., te Hontenisse, i3 wegens overtreding der verordening op het brandwezen te Hontenisse veroord. tot f 0,50 boete of 1 dag hecht. L. M. d. Z., te Hontenisse, is wegens als voren veroord. tot f 1 boete of 1 dag hecht. C. E. en W. W., te Hontenisse, zijn wegens als voren ontslagen van rechtsvervolging. W. K. Thz., te Hontenisse, is wegens als voren veroord. tot f 1 boete of 1 dag hecht. J. v. F., te Hontenisse, is wegens als voren veroord. tot f 0,50 boete of 1 dag hecht. P. B., te Clinge, B. v. A., te Koewacht, en V. A. d'H., te Graauw, zijn wegens openbare dronkenschap ieder veroord. tot f 1 boete of 1 dag hecht. H. W., zonder bekende woonplaats, is wegens als voren veroord. tot f 10 boete of 3 dagen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1893 | | pagina 2