BtJEGERLIJKE STANIX Handelsberichten. verzoeken die bezwaren te laten varen en orn alzoo de brug te verkrijgeu op de meest geschikte plaats, zijnde de ingang van de Viooswijkstraat. De beer Moes kan zich kiermede vereenigen, of de brug ligt waar zij nu ligt, of over de sluishoofden is even slecht. De heer Van IJsselsteijn zegt, dat over deze aangelegenheid nog onderhandeid wordt. Een groot bezwaar zal het opleveren, dat de bocbten uit het kanaal zullen moeten weggenomen worden. De heer Jac. de Feijter wijst er op, dat de brug zooals zij nu ligt eveuals die meu voornemens te leggen over de sluishoofden, gevaarlijk is. 't Schijnt dat men in dezen met de burgerij gespeeld heeft. Nu werd de brug hier, dan daar en eenige jaren daarna weer op een andere plaats gelegd, zouder rekening te houden met de belangen der burgerij. Hij is er ten sterkste voor pogiugen aan te vpenden als door den voorzitter zijn aangewezen. Hiertoe wordt met algemeene stemmen besloten. De voorzitter leest voor een schrijven van den heer A. C. N. Grenu, waarin hij van heden af zijn ontslag neemt als lid van den raad. De voorzitter zegt dat zeker iedereen dit besluit met leedwezen zal hebben vernomen. De heer Grenu heeft de gemeente vele jaren met lust, ijver en groote belangstelling gediend, zijne goede eigen- schappen kwamen dan vooral uit, wanneer hij zelf handelend moest optreden, zooals in zijn betrekkiDg van ambtenaar van den burgerlijken stand. Aan- genaam in den omgang was hij dit in den gemeente- raad bizonder. Hij behoort volgens spreker tot de zeldzame menschen die niet meer willen schijnen dan ze zijn. Onder dankbetuiging voor de vele diensten aan de gemeente bewezeu, meent bij in den geest van den Eaad te spreken door te zeggen dat het besluit van den heer Grenu hem spijt. Aangezien voor 6 maanden in de vacature moet worden voorzien en de periodieke aftreding, eerst na dien termijn geschiedt, moet spoedig in de vacature worden voorzien. Wordt besloten de verkiezing te doen plaats hebben op 7 Maart a. s., terwijl tot leden van het stembureau worden aangewezen de heeren De Koeijer en Nelemans. Ingekomen is een adres van F. Staal c. s., ver- zoekende adhaesie voor het adres om opheffing van de tollen op de proviDciale wegen (zooals reeds in de Ter Neuzensche courant is medegedeeld.) De heer Moes vindt dit eene zeer lastige inge- wikkelde zaak. Het adres is niet vrij van over- drijving wat hij aantoont. Vele polders hebben uit eigen middelen kunstwegen aangelegd eu blijven natuurlijk met het onderhoud belast. Hij vindt zelfs tolheffing niet onbillijk. 't Is gemakkelijk voor afschaffing te zijn als men aan een Provincialen weg woont. Dit vindt bestrijding bij den heer De Koeijer, die op het onbillijke wijst dat landbouwers, die eigen grintwegen hebben, tolgeld op de prov. wegen moeten betalen. De heer Visser acht de afschaffing der tollen van groot belaug voor de landbouwers en zou het adres gaarne steunen. De voorzitter zegt dat het moeilijk gaat tegen den stroom van verandering ook op dit punt in te gaan hij adviseert dus tot ondersteuning, niet- tegenstaande hij vermeent, dat wie de lusten van betere gemeenschap wil genieten, ook daarvoor de lasten moet willen dragen. De heer Moes geeft toe, dat een sterke strooming er voor is, maar daarmee is een zaak altijd niet goed. Tevens moet men er op rekenen dat dit niet zonder equivalent zal gaan, misschien door ver- hooging der opcenten. Daarbij komt nog, dat de Prov. tollen van ZierikzeeZijpe, Goes en 's Gra- venpolder afgekocht zijn, iets wat blijkbaar niet in de bedoeling van adressanten ligt. Zonder nu een bewonderaar van tolheffing te zijn, wijst hij nog op een polder, waar een belangrijke aansluiting achter- wege blijft, uit gegronde vrees van ingelanden, dat hun weg gedurig stuk zal gereden worden, zonder er eenige vergoeding voor te kunnen vorderen. Met het oog op de toekomst wil hij door reeds nu adhaesie te schenken, zich de handen niet binden, hij zal dus aan de stemming geen deel nemen. Wordt besloten adhaesie aan het adres te verleenen. Ingekomen was een adres van D. de Paepe, verzoekende eene woning voor hem en zijn gezin, terwijl hij het gerucht tegen spreekt, dat hem eene woning zou zijn aangeboden. De voorzitter deelt mede, wat van gemeentewege in dezen voor dit gezin is en nog wordt gedaan. Het adres wordt gerenvoieerd naar het Dag. Best, dat met het burgerlijk armbestuur hierover in onder- handeling is. Ingekomen was eene dankbetuiging van den kerkeraad der Ger. gemeente, voor den afge- stanen grond. Wordt voor kennisgeving aangenomen. De voorzitter deelt mede, dat de politiewacht is geassureerd en de nieuwe school verzekerd zal worden. De heer Van IJsselsteijn vraagt of de woning bij de nieuwe school in orde is. Hij meent dat met geringe kosten daarin groote verbetering is te brengen, daar deze nu eigenlijk slechts een kamer bevat. De voorzitter zal hierover met de commissie van fabricage en het Dag. Best, spreken. Hierua sluit de voorzitter. Van 1 tot en met 15 Februari. Hulst, 20 Februari. Rotterdam, 20 Februari. Louden, 20 Februari. K O E R S V A 1IET GELD. Belgisch per 100 fr. 47,65 f 47,70 Engelsch per 12,03 12,04$ ZEETUDINGEN. Van 17 tot en met 20 Februari. Van 17 tot en met 20 Februari werden langs de Oostsluizen alhier 43 biuneuvaartuigen op- en 22 afgeschut. ■In 1st. liuwelijks-aangiften. 10 Febr. Josephus Seij, oud 62 j., weduwn. en Dorothea Leenknegt, oud 47 j., wed. Huwelijks-voltrekkingen. 1 Fobr. Desiderius Johannes Augustinus van den Eeckhout, ond 36 j., jm. en Elisabeth Sophia Buijsse, oud 33 j., jd. 3 Febr. Johannes Franciscus Mangnus, oud 23 j., jm. en Coleta Piessens, oud 27 j., jd. 8 Febr. Alphonse van Santberghe, oud 21 j., jm. en Anna Maria Polfliet, oud 23 j., jd. Johannes Augustinus Freijser, oud 30 j., jm. en Clementina Veronica Maria de Maat, oud 29 j., jd. Overlijden. 1 Febr. Eduardus Joseph Hillaert, oud 4 m., z. van Johannes en van Coleta Johanna Schuurman. 4 Febr. Anna Maria van de Lavoir, oud 49 j., wed. van Franciscus Hendrikus Bekkers. 6 Febr. Anna Catharina Leenknegt oud 62 j.. wed. van Jacobus Kindt Franciscus Albertus Freijser, oud 77 j., weduwn. van Fidelia de Blok. 10 Febr. Alouisius Johannes de Neijs, oud 15 m., z. van Alphonsus en van Joanna de Caluwe. 15 Febr. Anna Maria van den Braak, oud 71 j., d. van Willebrordus en van Mechelina van Eindhoven. Axel. Huwelijks-aangifiten. 2 Febr. Pieter de Putter, oud 48 j., weduwn. en Sara Balkenende, oud 26 j.,jd. 3 Febr. Abraham Haak, oud 31 j., jm. en Elizabeth Donze (van Zaamslag), oud 18 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 2 Febr. Jan Goossen, oud 21 j.,jm. en Adriana van Langevelde, oud 22 j., jd. Geboorten. 1 Febr. Margareta Albertina, d. van Bernardus Seghers en van Maria Louisa van Stevendaal. 10 Febr. Franciscus Norbertus, z. van Petrus Franciscus de Block en van Leonia Janssens. 11 Febr. Neeltje, d. van Marinus Dieleman en van Cornelia Wijna. Overlijden. 9 Febr. Pieter Dieleman, oud 14 m., z. van Abraham en van Framjoise de Jonge. 10 Febr. Carolina Maria Louisa van den Bos, oud 6 j., d. van Johannes en van Virginia Weemaes. Ebrina van Hermon, oud 9 m., d. van Cornelis en van Christina Dieleman. Clinge. Huwelijks-voltrekkingen. 1 Febr. Franciescus Segers, oud 25 j., jm. en Maria Amelia Willaert, oud 24 jjd. 8 Febr. Petrus Josephus Lockefeer, oud 24 j..jm. en Maria Stephania de Bruijn, oud 21 j., jd. 15 Febr. Carolus Ludo- vicus de Klippeleijr, oud 24 j., jm. en Seraphina Thomaes, oud 19j.,jd. Rumondus Franciscus van Hauten, oud 48 j., jm. en Angelina Ruijloft, oud 23 j., jd. Geboorten. 5 Febr. Maria Petronella, d. van Josephus Augustinus Merkx en van Judoca Pastijn. 10 Febr. Fran ciescus Augustinus, z. van Jacobus Pauwels en van Philomena van der Kelen. 12 Febr. Henri Frederic, z. van Pieter Johannes Segers en van Joanna Petronella Meul. Overlijden. 7 Febr. Een als levenloos aangegeven kind van het mann. geslacht van Johannes Leonardus Vermeulen en van Frederica Heirwegh. Frederica Heirwegh, echtg. van Johannes Leonardus Vermeulen. Hliilippine. Geboorten. 5 Febr. Edmondus Henricus, z. van Johannes Franciscus de Graeve en van Nathalia Francisca Hovelinck. Emil Fransies, z. van Napoleon Jacobus Francies Dumoleijn en van Leonie Aernoudts. 12 Febr. Joseph Ludovicus, z. van Leopold Carolus Cornelis en van Mathilda Francisca Rammeloo. St. Jansteen. Huwelijks-aangiften. 15 Febr. Aloisius Meijskens, oud 35 j., jm. en Juliana Zegers, oud 26 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 1 Febr. Josephus Verschelden, oud 31 j., jm. en Maria Ludovica Ringoot, oud 27 j., jd. 8 Febr. Desiderius van Bunderen, oud 30 j., jm. en Maria de Witte, oud 20 j., jd. Geboorten. 2 Febr. Augustus, z. Leonie Bosman. 5 Febr. Maria Eugenia Fidelia, d. van Josephus Verschelden en van Maria Ludovica Ringoot. 9 Febr. Nathalia, d. van Antonius de Caluwe en van Philomena van den Berghe. 10 Febr. Silvester, z. van Frederik d'Hooge en van Philippina Rombaut. 12 Febr. Franciscus, z. van Hijpolitus Vergauwen en van Maria Louisa van Loij. Overlijden. 5 Febr. Theophilus Josephus van Cleemputte, oud 3 m., z. van Cornelis Dominicus en van Francina Geer- truida Penne. Petrus Vlassenroot, oud 7 w., z. van Carolus en van Rosalia Meirvis. Stoppeldajk. Huwelijks-voltrekkingen. 8 Febr. Petrus Josephus Peersman, oud 23 j., jm. en Petronella der Weduwe, oud 26 j., jd. 9 Febr. Petrus Theodoras Schillemans, oud 32 j., jm. en Maria Ludovica de Schepper, oud 28 j., jd. 11 Febr. Macharius Maas, oud 26 j., jm. en Stephanie de Moor, oud 26 j., jd. Geboorten. 5 Febr. Eduardus Petrus Marie, z. van Augustinus van den Branden en van Catharina de Bruijn. 11 Febr. Regulus Adrianus, z. van Petrus Franciscus Dobbe- laar en van Christina Godeliva Hermans. Overlijden. 2 Febr. Josephus Peersman, oud 19 j., z. van Jacobus en van Apolonia de Loos. Xaanislag, Geboorten. 3 Febr. Jan, z. van Jacobus van de Ree en van Catharina Huijssen. 4 Febr. Catharina Framboise, d. van Jacobus Schoonakker en van Pietemella Oppeneer. 14 Febr. Andries, z. van Michiel Hofman en van Elizabeth Jansen. Overlijden. 1 Febr. Martinus Schieman, oud 73 j., echtg. van Elizabeth Sol. weduwn. uit het eerste huwelijk van Cor nelia Molhoek. 2 Febr. Neeltje van de Velde, oud 46 j., echtg. van Cornelis Leunis. 9 Febr. Daniel Cornelis van Drongelen, oud 6 j., z. van Jacob en van Janna Andriessen. Middenprijs per 100 kilo: Tarwe f 7,40 Rogge f 5,75 Wintergerst 7,20; Zomergerst f 6,40; Haver f 7,00; Erwten f 8,25 Paardenboonen /6,90; Duivenboonen 810 Witteboonen f 7,50 Braineboonen f 6,50; Boekweit f Lijuzaad f 13,50; Aardappels f 1,60; Koolzaad per zak van 106 liters fBoter per kilo 1,15. Eieren per 26 stuks f 0,90. Er waren ter markt te koop gesteld 29 stuks hoomvee, 32 varkens, alien verkocht. Bij vrij ruimen aanvoer ging alles slechts slepende van de hand Puike Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe f 5,00 a f 6,90, minder f -,— a Rogge f 4,60 a f 5,30, mindere f 4,00 a f 4,50. Gerst 3,50 a 4,50. Haver 2,00 a /3,75. Paardeboonen f 5,50 a 6,20. Duiveboonen fa f Bruineboonen f 5,50 a f 8,00. Witteboonen Walchersche f 6,50 a f 8,25. Erwten f 6.00 a f 7,50 mindere f 7,00 a f 8,00. Kanariezaad beste f 14,50 a f 17,00, mindeie a Ajuin a f per 50 kilo. Koolzaad f 8,75 a f 9.40. Eieren f 5,00 a f 5.10 per 100 stuki Aardappelen Zeeuwsche f 1,50 a f 1,90. Granen. Geen noemenswaardige verandering was te noteeren. cl Q VLAG. NAAM. M3. Van en naar. Lading. Voor Ter Meuzen 17 Belg. s.s. Terneuzen 2278 Londen stukg. Eng. s.s. River Lagan 2272 idem idem 18 idem Danish Monarch 3787 Bilbao minerie Belg. s.s. l'Avenir 1581 New-Castle kolen 19 Eng. s.s. Windsor 1678 Leith stukg. Belg. s.s. Londres 2367 Londen idem 20 Eng. s.s. River Derwent 2272 idem idem idem Shieldrake 3057 Liverpool idem Eng. sch. Touch me not 428 Charles tone pijpaarde Aan Ter 1'euien 19 Belg. s.s. Terneuzen 2278 Londen stukg. Eng. s.s. River Lagan 2272 idem idem 20 idem River Clyde 2721 idem idem idem Windsor 1678 Antwerpen idem Aoor (went t 17 Eng. s.s. Polo 1379 Hull stukg. idem Rosa 1294 Goole idem idem Hebble 2558 idem idem 18 idem Sea Spray 1579 Londen idem 19 idem Aire 1763 Goole idem 20 idem Norma 1385 idem idem Aan (went i 17 Eng. s.s. Fairway 1740 Bonnes phosph. 18 idem Antiquary 2915 Leith stukg. idem Spindrift 2003 Londen idem idem Hebble 2558 Goole idem 19 idem Rosa 1294 idem idem idem Polo 1379 Hull idem idem Wark worth 1974 Now-Caatlfo idem 20 idem Sea Spray 1579 Londen idem

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1893 | | pagina 6