100 Kanadaboomen, SCHUTTEVAER. KANADA BOOMEN, 100 mn OMoomen, AANBESTEDING ONDERWIJZER Een vraag. CONCERT Zang- gh ToonGGlstukkGn* Kanadaboomen, 30 pels top ei pte iMoom, Metselaar Lees dit! Huid- en Geslaehtsziekten. BURGERLIJ KE STAND. Openbare Verkooping. Scliippersvereeniging AfdsGling Tgt Hguzgik let leeslemming tan hel EdelAchtbaar Bestuur. Uitvoering van: Openbare Verkooping. 6 gevelde Kanadaboomen, 2000 bossen drooge Ginst, en eenige eiken Palen, Advertentien. Openbare Verkooping. ni Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. 100 Esschen boomen, 45 Wilgen 50 Olraen Een bericht uit de Friesche gemeente Stiens, in ons vorig nummer medegedeeld, maakt den indruk, dat deze nieuwe inzetting thans ook in de kerk zal worden. toegepast. De predikant, de heer Van den Bergh van Eijsinga, zou namelijk ook na de godsdienstoefeningen gelegenheid tot gedachten- wisseling geven. Met de oude leer, dat een predikant sprak maar geen tegeuspraak veroorloofde, zou het op die wijze gedaan ziju. De duivel blijkt echter ook hier weder niet zoo zwart, als men hem afschilderde. De geheele zaak bepaalt zich daartoe, dat op £en avond in de week zij, die lidmaten zijn of wenschen te worden, tot den predikant vragen kunnen richten of hem hunne denkbeelden raede- deelen over dingen, den godsdienst betreffende. De zaak is dus doodeenvoudig en zeker zijn het niet de vrienden van den predikant, die daarvau een courantenberichtje maakten. Dat er veel armoede voortwoekert kan men in het rijke Wiesbaden, de schoone stad der villa's zien, zoodra men in de buitenwijken komt die zich uitstrekken uaar de zijde van den straatweg naar Schwalbach. Zeer zelden heb ik zooveel bleeke, gedeeltelijk misvormde, kleine mensehen en kinderen gezien als in de armenwijken hier. Het is ontzettend! Een Duitsch vriend vertelt mij dat het zoo overal is. Hij is een oud gedieude die als hoofdofficier veel zag en ondervond en niets bedroeft hem zoo, als de licliamelijke ont- aarding van het aankomend geslacht. De recruten zijn klein en tenger vergeleken bij die van twintig jaren geleden, verzekert hij. Het landverhuizings- instinkt maakt zich meester van onze fliuke landbouwers. In Oostenrijk-Hongarije is het niet veel beter. Ook aldaar heeft de regeering zeer scherpe maat- regelen genomen om lichtzinnige emigratie te be- letten. Een goede bepaling is die, welke met gevangenisstraf van een maand tot twee jaar en een boete van 4000 florijnen iederen persoon bedreigt die dooronware voorspiegelingen en valsche beloften emigratie aanmoedigd. Daar de Ameri- kaansche regeering te gelijk al het mogelijke doet om zijn havens voor emigranten te sluiten, omdat de arbeiderspartij dus de loonen hoog hoopt te houden, zal volksverhuizing naar het Westen. waarschijnlijk in 1893 verminderen. Dan zal het wel uiterlijk tijd zijn eens goed te onderzoeken, welke de beweegredenen der landverhuizers zijn, en of het niet mogelijk is aan hun wensch om hun lot te verbeteren, bionen 's lands grenzen te voldoen. Zoo hiertoe geen middel te vindeu is, schijnt de pogiug om landverhuizing met geweld te stuiten oumogelijk. In Ponkuloland, eene streek ten noorden van de Krokodilrivier (Transvaal), die onder Britsch proctecloraat gesteld is, ontmoetten onlangs eenige Transvalers die daar op jacht waren, een troep Zoeloe's die een 50 a 60 tal kleine Mejeje-kindereu bij zich hadden. Het bleek den Transvalers dat deze kinderen door de Zoeloe's gestolen waren, nadat zij de ouders in een vreeselijk bloedbad hadden vermoord. De Zoeloe's boden den Transvalers aan, hun de kin deren te verkoopen voor geweren zij wilden 2 a 3 kinderen voor een geweer geven. Maar de blanken durfden niet, hoe gaarne zij de kinderen ook hadden bevrijd, omdat de menschenhandel verboden is in de Zuid-Afrikaansche Republiek en zij dus strafbaar zouden zijn geweest, zoodra zij in hun laud terugkwamen. En zoo lieten zij de Zoeloe's met de kinderen weggaan. Van 16 tot en met 31 December. Met wederkeerige heilwenschen, betuig w ik mijnen welgemeenden dunk voor de vele blijken van belangstelling den l,tc* dezer onder vonden. S. L. "VAN DISHOECK, Wed. A. v. O. Kruijsse. Axel. Zou de Nieuwjaarscommissie geen goed doen, met de bedeelden werk te verschaffen door ze sneeuw te doen opruimen? Ze konden dan brood verdienen. Wordt wel goed toegezien, aan wie gegeven wordt? Ter Neuzen. N. De Notaris P. Dregmans, te Axel, znl ten verzoeke van den WelEd.Geb. heer JOS. SEIJD- LITZ, grondeigenaar enz. te Huist, opWoensdag den 11 Januari 1893, des voormiddags ten half elf are, in het openbaar verkoopen staande op het plaatje nabij Luutershoek, gemeente St. Jansteen. Te vergaderen op gemeld plaatje. ZEET1JDINGEN. Yan 30 Dec. tot en met 2 Jan. Donderdag 5 Januari a. s., des avonds te 7 ure, in het vHOTEL DE COMMERCE" te Ter Neuzen. HET BESTUUR. op Vrijdag 6 Januari 1893, ten huize van C. J. van Heche, te Sluiskil, door het Zanggezelschap jSAMENWERKING" te Sluiskil. breeder bij Programma omschreven. AanvaDg des avonds te 6 uur. Entree 25 cent. II.H. directeuren van zang— of muziek- gezelschappen hebben op vertoon van hun diploma vrijen toegang. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van Mejuffrouw PRUD. YSEBAERT, te Zuiddorpe en anderen, op Maandag 16 Januari 1893, des voormiddags 9 ure, verkoopen 26 lange en gave staande nabij de hofstede van Eduardus de Munck, in den Ouden polder. liggende in den Molenhoek. van 1 tot 1,60 Meter dik, meerendeels geschikt voor pomphouten en molengerief op het erf van D. Moerdijk, alles in de gemeente Zuiddorpe. Te vergaderen nabij de hofstede van E. de Munck, voornoemd. Van 30 Dec. tot en met 2 Jan. werden langs de Oostsluizen alhier 10 binnenvaartuigeu op— en 4 afgeschutdoor de Westsl. 4 op- en 1 afgeschut. De ondergeteekende maakt aan het publiek bekend, dat hij zich met 1 Februari hoopt te vestigen als te Driewegen (Ter Neuzen). P. A. YAN HOEYE Az. Heden overleed in het ziekeuhuis /Refuge de Marie" te Gent, mijne geliefde echtgenoote PIETERNELLA WILHELMINA VAN VESSEM, in den leeflijd van 39 jaar en ruim 7 maanden. Het voile bewustzijn dat zij thans juicht voor den Troon des Allerhoogsten, lenigt mijne diep smart. Haar bedroefde echtgenoot, M. EMAAR. Zaamslag, 28 December 1892. Heden overleed in het ziekenhuis ^Refuge de Marie" te Gent, onze lieve dochter PIETERNELLA WILHELMINA VAN VESSEM, in den leeftijd van 39 jaren en ruim 7 maanden. In het voile bewustzijD dat zij thans juicht voor den Troon, lenigt de geslagene wonde. Haar diepbedroefde ouders, broeders en zusters, C. J. YAN VESSEM en Echtgenoote. Zaamslag, 28 December 1892. Dank betuigende voor de 1 jl. out- vangen gelukwenschen, hieden de heer en mevrouw VAN BOVEN-Buijze wederkeerig alien hunne hartelijke gelukwenschen aan. Ter Neuzen, 3 Januari 1893. Mijn dank en wederkeerigen heil- wensch aan alien, die mij bij den aanvang des jaars van hunne belangstelling deden blijken. J. NELEMANS, Ingeuieur van's Rijks Waterstaat. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van de Erven DOMINICUS V AN LOOIJ en van PELAGIA DE POTTER, in leven echte- lieden te St. Jansteen (Absdale), verkoopen De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal op Donderdag den 5 Januari 1893, des voormiddags 11^ ure, ten verzoeke van de WelEd lamilie LIPPENS, te Gent, en anderen, in het openbaar verkoopen 189 stuks zware en lange staande te groeien op en beneden den dijk bij de hofstede van Joannes van Laere, in den Varempepolder, gemeente Overslag. Te vergaderen nabij gemelde hofstede. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van Mevrouw de Weduwe van den WelEdelGeb. Heer D. F. Ph. SEIJDLITZ, grondeigenares te Hulst, op Maandag 9 Januari 1893, des namiddags 1 ure, verkoopen staande op den dijk van Hulsternieuwland, gemeente Stoppeldijk, nabij de stad Hulst. Te vergaderen op voormelden dijk. gelegen in den polder Absdalegemeente St. Jansteen, tegeu den hoogen weg, kadastraal bekend in sectie B n°. 532. Te aanvaarden met het rooven van den oogst 1893. Betaling der koopsom 15 Maart 1893. Instel premie gelag 4 °/0. De verkoop wordt gehonden in de herberg bij P. J. Fricot, nabij de statie te Hulst, INSTEL op Maandag 23 Januari 1893, VERBLIJF 6 Februari K telkens des namiddags 2 ure. der levering van DROOD voor de armen van het Burgerlijk Armbestuur, gedurende het eerste half- jaar 1893 op Donderdag 5 Januari a. s., des morgens 10 ure, op het gemeentenuis. Ter Neuzen, 31 December 1892. Het Armbestuur voornoemd, J. A. TAZELAAR, Voorzitter. J. DIELEMAN, Secretaris. Diegene welke nog ledige biervaatjes, het merk „de Peer" uit de brouwerij van den WelEd. heer P. Pauwels, onder hunne berusting hebben, worden beleefd verzocht die bij mij aan huis te bezorgen of met de voermans voor mijne rekening mede te geven. M. L. VAN VESSEM-THOLENS, Ter Neuzen. handelaar in bieren. Ter Neuzen. Onder dankbetuiging voor de vele blijken van belangstelling den l,ten dezer ondervonden, wenschen wij ook alien een gelukkig jaar toe. Axel. De Familie VAN DISHOECK. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van den Hoog WelGeb. heer Jonkheer R. KERVIJN, grondeigenaar te Gent, op Don derdag den 24 Januari 1893, des voormiddags ten 9 ure, verkoopen alien staande op het erf en de landen zijner hofstede in pacht bij C. de Deckere, te Clinge (Zeegat), alwaar te vergaderen. Sollicitanten naar de betrekking van aan de openbare school te SLUISKIL, gemeente TER NEUZEN, worden uitgenoodigd hunne stukken ten spoedigste in te zenden aan den Burgemeester. Jaarwedde 450, met 50 verhooging voor iedere drie jaren dienst hieronder ook begrepen de dienst als onderwijzer in eene andere gemeente bewezen tot een maximum van J 550. A. E. 8ISSINGH, Arts Off. v. Gez. K. N. M. Vlissingen. Nieuwstraat boven de Spaarbank, is weder van 122 uur te spreken. Ter \eiurn. Huwelijks-aangiften. 23 Dee. Maarten Hamelink, oud 22 j., jm. en Neeltje Franfoise Hamelink, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 22 Dec. Gelein Buijze, oud 22 j„ jm. en Neeltje Donze, oud 21 j., jd. 29 Dec. Leendert Antonie van der Bent, oud 25 j., jm. en Adriana Anthonia Bolier, ond 29 j., jd. Geboorten. 17 Dec. Maarten Nikolaas Michiel, z. van Anthonij Jacobus Harte en van Neeltje van Dixhoorn. 21 Dec. Eduardus, z. van Levinus van de Velde en van Julie de Vriese. Johanna llendrina, d. van Krijn Hamelink en van Anna Hendrika van Bezooijen. 22 Dec. Cornelia Louisa, d. van Jan Scheele en van Elisabeth Geertruida van der Bent. 24 Dec. Cornelia Johannes, z. van Jacobus Cornelis Oostdijk en van Janna Mechielle. Trijntje Pieternella Wilhelmina, d. van Hein Koelmans en van Pieternella Wilhelmina de Jonge. 27 Dec. Anna Constantia Maria, d. van Ferdinandus van Rumste en van Marie Leonie Hillaert. 28 Dec. Cornelia Johanna, d. van Joost Wieland en van Aaltje Cornelia Harte. 31 Dec. Jan Jacob, z. van Gerrit Hendrik Kamerik en van Grietje Yeenstra. Overlijden. 20 Dec. Pieter Vlaander, oud 34 j., z. van Albert (overl.) en van Neeltje de Rijke. 30 Dec. Susanna van Wijck, oud 71 j., wed. van Jan van Gelderen. Hosclikapelle- Huwelijks-aangiften. 23 Dec. Jo hannes Franciscus van Stevendaal (van Stoppeldijk), oud 29 j., jm. en Apolonia van der Veen, oud 25 j., jd. 30 Dec. Petrus van Loij, oud 29 j., jm. en Maria Louisa van den Haute, oud 26 j., jd. Geboorten. 6 Dec. Emma Elisa Anna Paulina, d. van Lodewijk Napoleon Mattens en van Marianna van der Wielen. 11 Dec. Pieter, z. van Petrus van Acker en van Mathilda Robiju. 25 Dec. Elisabeth Anna Amelia, d. van Pieter Johannes Ferdinandus Lambert en van Amelia Isabella van Kerokhove. (llinge- Huwelijks-voltrekkingen. 28 Dec. Ludovicus Seraphinus Penneman, oud 50 j., weduwn. en Julia van Broecke, oud 43 j., jd. Geboorten. 21 Dec. Emelinde, d. van Fredericus Blejjen- berg en van Maria Ludovica Warrens. 22 Dec. Julia Francisca, d. van Fredericus van Raemsdonck en van Maria Louisa de Bleijser. 26 Dec. Aloisius, z. van Johannes van Boven en van Pelagia Beernaert. 28 Dec. Ferdinandus Ber- nardus, z. van Petrus Josephus Rottier en van Melanie de Cauwar. Overlijden. 29 Dec. Maria Philomena Verstraeten, oud 44 j., echtg. van Charles Louis de Bunger. 30 Dec. Andreas de Groot, oud 4 m., z. van Andreas en van Maria Philomena Massa. Maria Francisca Galle, oud 70 j., wed. van Karel Lodewijk Maes. Hengstdijk. Overlijden. Eduardus van den Berghe, oud 3 j., z. van Petrus en van Johanna de Witte. Petrus Augustinus Muller, oud 3 m., z. van Gerardus Constantinns en van Apolonia Giele. StnppelitiJU. Huwelijks-aangiften. 23 Dec. Gijsbertus van Laer, oud 22 j., jm. en Paulina Yoshaart. oud 25 j., jd. Geboorten. 23 Dec. Leonia Rosalia, d. van Ludovicus Lauwers en van Rosalia van der Veeken. Overlijden. 30 Dec. Johannes Loocks, oud 81 j., echtg. van Petronella van de Lavoir. Kuiddorpe. Geboorten. 20 Dec. Petrus Rend. z. van Carolus Ludovicus de Jaeger en van Mathilda de Maes- schalck. 23 Dec. Faldonisius Cyrilus, z. van Theophilus Verschelden en van Maria de Neve. Rene Emile, z. van Bemardus Lansen en van Phara'ilda van Laere. 24 Dec. Magdalena Maria, d. van Alphonsus Boddaert en van Marie van Haelst. Overlijden. 23 Dec. Een als levenloos aangegeven kind van het mannelijk geslacht van Joannes van Assel en van Marie Dierick. Datum. VLAG. NAAM. M®. Van en naar. Voor Ter Seuien! 31 Belg. s.s. Terneuzen 2278 Londen 1 Eng. s.s. Bruges 1631 Middlesbro idem River Lagan 2272 Londen idem Antiquary 2915 Leith idem Ashbrooke 4017 Bilbao 2 idem River Derwent 2272 Londen Belg. s.s. Londres 2367 idem Eng. s.s. Grenadier 2620 New-Castle idem Blanehland 3614 Bilbao Van Ter Venien 30 Eng. s.s. Glascow 1269 New-Castle 31 idem Cornelia 2529 Cardiff idem River Clyde 2721 Londen 1 Belg. s.s. Terneuzen 2278 idem Voor (went t 30 Eng. s.s. Spindrift 2003 Londen idem Polo 1379 Hull 31 idem Don 2658 Goole idem Ouse 1929 idem idem Sea Spray 1579 Londen idem Leona 1698 Goole 1 idem Norma 1385 idem Noor. s.s. Viking 1370 Riga Eng. s.s. Sea Belle 2152 Londen 2 Deens. s.s. Amalienborg 4006 Riga Van Gent 30 Rus. s.s. Russ 2925 Blvth 31 Fra. s.s. Marie 2169 Bordeaux Duits. s.s. Hans Krohn 3552 Sunderland I Deens. s.s. Ansgar 3863 Grangemouth Eng. s.s. Spindrift 2003 Londen idem Wark worth 1974 New-Castle idem Anglia 2469 Leith idem Polo 1379 Hull idem Don 2658 Goole idem Leona 1698 idem 2 idem Ouse 1929 idem Voor Selaaete 2 Eng. s.s. Commercial 1 321 1 Havre Van gelzaelei 31 Eng. brik Fanny Scot j 695 Havre Lading. OP idem minerie stukg. idem kolen minerie ledig idem stukg. idem stukg. idem idem idem idem idem idem vl. en gr. stukg. h.,vl.&gr. ledig phosph. iedig idem stukg. idem idem idem idem idem idem creosoot led. vaten

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1893 | | pagina 3