zware in, A L IHIA N A K K E N He Gezanlijle tatters. ,.Het Hotel Donze", Sparren en Snoei 3000 gsvelde Sparren, staande Spam. Sparrepem, Sparaui, Sparrejaten ea eitta Slaiboat. Scheurkalenders, Telegrafische berichten. Gemengde berichten. Advertentien. Openbare Verkooping. Openbare Verkooping 1300 bos Sparrensnoei, 700 Sparren en 500 Sparrentuinkodden, VERKOOPING 2000 Boompersen, 5000 Snoei, 1000 bonden hont, Openbare Verkooping. 13 zware Kanadabooinen en 1 01m, dik 2,30 M., openbare jaarlijksche verkooping VOORHANDEN TER NEUZEN, 2 December 1892. De alhier gestationeerde marechaussee Van Hecke is wegens 6jarigen diensttijd, ijver en goed gedrag bevorderd tot marechaussee le klasse. De korporaal J. J. B. L., van het 4" bataljon 3e reg. infanterie te Vlissingen, die tijdens zijne detacheering alhier, in de maand September j.l., aan een Engelsch matroos, waarmede hij uit was, geld ontfutselde, is door den krijgsraad in het 1® militaire arrondissement wegens diefstal veroor- deeld tot 6 maanden gevangenisstraf met ontzegging vaD het recht om als railitair of als militaire ge- emploieerde te dienen voor den tijd van 5 jaren. Bij resolutie van den Minister van financien zijn met ingang van 10 December a. s. benoemd tot kommies der 4e klasse bij 's Rijks belastingen, tijdelijk te Koewacht K. Althuis te Menaldum en B. J. ten Bokum te Ootmarsum en tijdelijk te Overslag G. L. Jedema te Noordwolde. Op het gisteren te 's Gravenhage gehouden examen voor wiskunde 1. o. slaagde de heer R. van der Welle, onderwijzer aan eene bijzondere school te Kampen. Vanweg.e de Nederlandsche vereeniging voor psychiatrie is, na afgelegd examen, aan den heer L. J. van Braband, hoofdverpleger in bet buiten- gasthuis te Amsterdam, het diploma van krank- zinnigenverpleger uitgereikt. Axel. Gemeenteraadszitting van 29 November. Tegenwoordig de heeren L. van Dixhoorn, P. Koster, P. Dieleman, M. A. Smies, C. N. Jansen van Rooseodaal, P. Dregmans, R. van de Ree, L. Lamaitre, J. Wolfert en D. J. Oggel, leden, en J. A. van Vessem, seecretaris. Afwezig de heer S. van Hoeve. Voorzitter de heer D. J. Oggel. De notulen van de vorige zitting worden gelezen en goedgekeurd. Wordt mededeeling gedaan van de volgende ingekomen stukken. a. Missive van Ged. Staten dezer provincie, houdende terugzending van het door hen goed- gekeurde kohier der schoolgelden over het 4" kwartaal 1892. b. Missive van Ged. Staten voornoemd houdende terugzending van het door hen goedgekeurde suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag voor het jaar 1892. Worden voor kennisgeving aangenomen. De voorzitter deelt mede, dat tengevolge van verraeerdering van het onderwijzend personeel en verhooging van jaarwedde van een onderwijzer op den post jaarwedden onderwijzers een te kort zal zijn van f 60,42 en stelt voor dien post door af- en overschrijving met dat bedrag te verhoogen. Met algemeene stemmen wordt hiertoe besloten. Missive van het algemeen burg, armbestuur alhier van 26 Nov. jL, houdende toezending van een staat der gedane en nog te doene ontvangsten en uit- gaven over het dienstjaar 1892, waaruit blijkt dat er een vermoadelijk te kort zal zijn van f 403,24 met verzoek om voor dat bedrag eene buitengewoue subsidie te verleenen. Met algemeene stemmen wordt besloten de ge- vraagde subsidie te verleenen. Tot leden voor de Nieuwjaarscommissie worden benoemd de heeren A. W. van de Bilt, A. van Wijck, J. Vlaander, Petrus van Eraaijenhove Pz., J. Dregmans, W. de Feijter Az., G. de Regt, P. Haak Az., W. Dekker Wz., A. J. Cornelissen en J. J. de Feijter Kz. Nog worden benoemd de raadsleden P. Koster en M. A. Smies, die beiden verklaren de benoeming niet aan te nemen. Alsnu wordt besloten geen meerdere leden meer te benoemen en dat ingeval een of meer der benoemden hunne betrekking niet mochten aan- nemen, de aanvulling daarvan aan burgemeester en wethouders wordt opgedragen. De voorzitter deelt mede, dat tengevolge van het overlijden van C. L. van Rompu de hetrekking Mijn God sprak zij schuw rondziende, wij zijn zoo ver het bosch ingegaan. Er schijnt een onweer op te komen, ik bid u, mijuheer, verlaat mij als men ons bij elkaar zag Wat zou dat, juffrouw Margherita Is u dan werkelijk zoo bevreesd voor mij Of heeft u een alschuw van mij Hoe kon hij zoo iets vragen O, als zij had durven spreken Hij boog een weinig voorover en fluisterdeGreta, dierbare Greta, stel toch vertrouwen in mij Ik ben niet slecht en lichtzinnig, zooals u denktIk meen het eerlijk en oprecht met u Ik bemin u met geheel mijn hart en zou u zoo gaarne gelukkig willen zien Greta, lieve, beste Greta zeg me toch, of je mij een beetje, een heel klein beetje mag lijden Zij voelde, dat hij zijn arm om haar heen sloeg, en temerkte hoe zijn hart bijna hoorbaar klopte. Zij hoorde het zachte beven van zijn stem bij die liefkoozende vleiende woorden zij sloeg haar vochtige oogen naar hem op en glimlachte. Haar hart werd met onuitsprekelijke zaligheid vervuld, zij gaf zich geen rekenschap van dit gevoel, zij wist niet, wat ze deed, zij dacht aan niets ter wereld, alles was vergeten in de omhelzing vau den geliefdezij drukte zich nog vaster in zijn armen en duldde zijn hartstochtelijke kussen. Zij sprak niet, zij antwoordde niet op zijn onstuimige vragen, stil lag zij in zijn arm en blikte naar hem met een zaligen glimlach. Daar blies een hevige windvlaag door de bladeren. Een grauwe schemering heerschte nu in het bosch, van keurmeester van vleesch en spek is opengevallen, en dat burgemeester en wethouders in eene volgende vergadering een voorstel zullen doen omtrent de benoeming. Nog deelt de voorzitter mede, dat bij onderzoek gebleken is dat de Northonpomp geheel versleten is en de kosten voor het plaatsen van een nieuwe pi. m. /"70 zullen bedragen en vraagt of iemand hiertegen bezwaar heeft. Daar niemand hiertegen bezwaar heeft, wordt besloten een nieuwe Northon pomp te plaatsen. Op de vraag vau den Voorzitter of iemand nog iets heeft voor te stellen zegt de heer Lamaitre dat het Maandag jl. gebleken is, dat bij het uitrukken der brandweer de spuit niet vlug genoeg in gereed- heid was, hij zou gaarne zien dat daarin verandering werd gebracht. Na eenige gedachtenwisseling hier- over verklaart de voorzitter dat hij zal zien op welke wijze hierin het best verandering wordt gebracht. De heer Lamaitre zou er ook voor zijn aan het personeel dat den ouderdom van 60 jaren heeft bereikt ontslag te verleenen. Vervolgens zegt de heer Lamaitre nog dat Van den Broeke, kantonnier, belast met het ophalen van de haardasch en vuilnis het tegenwoordig te druk heeft, zoodat hier en daar hoopen vuil blijven liggen waarom hij er voor zou zijn die vuilnis eens te doen opruimen met kar en paard. De voorzitter zegt hiervan werk te zullen maken. Niets meer te behandelen zijnde wordt de zitting gesloten. 's Gravenhage, 2 Dec. Tweede Kamer. Na uitvoerig debat zijn de amendementen tot verdere verlaging der percentage groudbelasting verworpen en is aangenomen art. 1 (heffing 6 percent) art. 2 is mede goedgekeurd. Art. 3 is aangehouden tot Maandag, daar de stemmen over een voorstel staakten. Middelburg, 2 Dec. Ileden werd alhier aan- besteed 1°. Het onderhoud van eenige werken bij de Oude Hoeve, aan de noordzijde van het eiland Schouwen, behoorende tot de zee werken in de provincie Zeeland, gedurende de jaren 1893, 1894 en 1895 (raming f 11,790.) Minste inschrijver hiervan was de heer P. Bezuijen, te Duivendijke, voor f 10444. 2°. Het verrichten van eenige buitengewone vernieuwingen en herstellingen aan de werken van het kanaal door Walcheren (raming f 6100.) Minste inschrijver was de heer Decker, te Veere, voor f 5243. 3°. Het uitvoeren van baggerwerk in de haven te Breskens, behoorende tot de havenwerken in de provincie Zeeland (raming f 3680.) Minste in schrijver was de heer T. Volker, te Dordrecht, voor f 2900. Zaterdag jl. werd te Almeloo het lijk ten grave gebracht van Johannis Hammink, een 23jarig jonkinan, die Woensdag te voren, bij het rangeeren, tusschen de buffers beklemd geraakt oogen blik- kelijk gedood was. A1 bet spoorwegpersoneel aldaar, dat niet vol- strekt verhinderd was, benevens de socialisten uit die gemeente, volgden het lijkbeide partijen met haar vaandel. Op de kist lag een krans. 't Was juist een week geleden, dat de socialisten een vergadering hielden ter herdenking van het voltrokken vonuis aan de schuldige anarchisten, naar hun oordeel de martelaren van Chicago. Van dat feit werd toen in hun samenkomst een aan- schouwelijke voorstelling gegeven de middelsten dergenen, die toen, met den strop om den hals en het doodskleed aan, moesten dienen om in de harten der tegenwoordig zijnden den haat tegen de bourgeoisie te voeden, was dezelfde Johannis Ham- daar straks zoo zonnig en helder krassend vlogen de kraaien dieper het bosch in om beschutting te zoeken tegen het naderende onweder. En tusschen het suizen van den wind door, hoorde men een zware mannenstem roepen Greta, waar ben je Dat was Hendrik Tiedemann, die haar kwam zoeken. Bevend maakte zij zich uit Harry's armen los. Vergeefsch poogde hij haar terug te houden. Pijlsnel snelde zij weg naar het restaurant. Als in een droom bleef Harry von Altenbrak een poos staan. Toen vloog een lach over zijn knap gelaat en langzaam keerde hij naar huis terug. En ondanks storm en regen wandelde hij met onbedekt hoofd door het vochtige bosch, Het jeugdige bloed kookte in zijn aderen, het klopte in zijn hoofd, waarvan de lokken in den wind fladderden. Wat bekommerde hij zich nu om storm en regen? In zijn hart blakerde de vlarn van den hartstocht en maakte hem ongevoelig voor het slechte weer. In het gevoel zijner jeugd en zijner levenskracht stapte hij voort, aan niets denkende dan aan zijn liefde, aan zijn zielsverlangen. Yoor zijn oog stond in helderen glans het beeld van zijn geliefde; hij zag alleen haar schoonheid, haar bevallige vormen, haar roode lippen en zacht stralende oogen. Doch hij bedacht niet, dat hij de onschuld van een rein kinderhart had verstoord, hij kon het lieve meisje niet zien, toen zij 's avonds voor haar bed neerzonk, overmeesterd door schaamte en berouw, wanhopig de handen wringend en zacht fluisterendeO, mijn God, wat zal er van worden (Wordt vervolgd.) mink, wiens stoffelijk overblijfsel nu in die lijkkist besloten was. Te Rotterdam is verandering gebracht in de wijs van afslag, tot nu toe aan de vischmarkt aldaar in gebruik. Eergisteren was men met den reeds sedert eenige dagen aangevangen arbeid gereed gekomen. Op de plaats voor den afslag bestemd, is thans een kantoortje voor den afslager geplaatst en daartegenover eene tribune van drie verdiepingen, afgescheiden door leuningen, en tusschen kantoortje en tribune eene tafel waarop de visch, die in afslag komt, geplaatst moet worden. De tribune is be rekend voor 200 personen. Alle plaatsen zijn staan plaatsen, en de tribune kan aan weerszijden en van achteren langs trapjes verlaten worden. Toen eergisterenochtend het aangewezen uur voor den afslag was aangebroken, was de geheele tribune bezet met schijnbaar rustige koopers en hoofdzakelijk koopsters, maar zoodra kwam de afslager niet uit zijn kantoor om te beginnen, of het sein werd gegeven lot een geweldig spektakel. Yan een gere- gelden afslag was geen sprake meer. Er werden liederen aangeheven, geschreeuwd en getierd, belee- digingen geuit, enz. De afslager werd genoodzaakt telkens te staken, daar hooreD en zien verging. Er werd gegooid met vuil en ijs, en men klom op de leuningen. Het was voornamelijk het jongere gedeelte van het zwakke geslacht, dat het meeste spektakel maakte. Eene goede noteeriug der prijzen was niet doenlijk. Dat er geen ongelukken ge- beurden, is wel voornamelijk te danken aan het kalm en beleidvol optreden der politie, die in groot getal tegenwoordig was. Zoo nu en dan werd eene der grootste schreeuwsters verwijderd. CORRESPONDENT! E. Aan te Zaamslag. Stukken van schrijvers die ons hun naam niet toevertrouwen, worden niet geplaatst. Aan een landbouwer te Axel. Zoo mogelijk vindt uw schrijven een plaats in ons volgend nummer. Wij herinneren u, dat wij ingezonden stukken gaarne den dag voor de uitgave ontvangen. De Redactie. Maandag den 5 December a. s. hoopt onze moeder en behuwdmoeder REGIVA VAN HECKE-Vermaire, haar 70,tea geboortedag te herdenken. Hare kinderen en behuwdkindereu, ROSALIA VAN HECKE-Remerij. JOHANNES REMERIJ. CORNELLS VAN HECKE. JELIE REMERIJ-Van Hecke. MATHILDA VAN HECKE-Fermont. THEOPHILUS FERMONT. Sluiskil, den 2 Dec. 1892. Heden behaagde het den Heere van leven en dood plotseling van ons weg te nemen mijn geliefde echtgenoot en der kinderen zorgvolle vader JAN DE PUTTER, in den ouderdom van 79 jaar, 7 maanden en 23 dagen. Zwaar valt ons dit verlies, doch wij hopen te berusten in den wil van Hem, die geen reken schap geeft van zijn daden. Zijn bedroefde echtgenoote, kinderen, behuwd—klein— en achterkleinkinderen. Zaamslag, 30 Nov. 1892. Voor de vele blijken van deelneming in het overlijden van zijne dierbare echtgenoote, betuigt ondergeteekende ook namens de familie liartelijk dank. I. S. STANDAERT. Ter Neuzen, 1 Dec. 1892. Ondergeteekende dankt namens de familie, alien die blijken van deelneming gaven in het overlijden van hun oom en oudoom Abraham Allaart. L. HEULE. Ter Neuzen, 1 Dec. 1892. De ondergeteekende betuigt zijnen liartelijkeu dank aan alien die hunne hulpvaardigheid hebben betoond bij het gevaar dat hem dreigde op 28 Nov. jl. Zaamslag. R. JANSEN. Het ST. NICOLAAS- FEEST zal te Ter Neuzen gevierd worden op Dinsdag 6 Dec. Door het gemeentebestuur van ZAAMSLAG wordt gevraagd prijsopgaaf voor de levering van SCHOOL- en SCHRIJFBEHOEFTENvolgens daarvan opgemaakte lijsten welke ter secretarie voorhanden zijn. Tot inschrijving worden alleen ingezetenen toe- gelaten. De biljett.en moeten ter secretarie worden bezorgd vdor 16 December e. k. Zaamslag, 1 December 1892. De Burgemeester, C. DE BOKX. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van den heer J. A. DONZE, logement- houder te Ter Neuzen, op Douderdug den 8 Decem ber 1892, des namiddags 2 ure, in nagemeld hotel verkoopen met STALLING, verdere AANHOORIG- HEDEN en ERF, alles op het marktplein te Ter Neuzen, kadastrsal bekend in sectie C nos. 96 en 1409, te samen groot 1 are 57 centiaren. In voormeld perceel wordt het bedrijf van loge- ment en koffiehuis sedert jaren uitgeoefend. Te aanvaarden 1 Februari 1893. Een gedeelte der koopsom kan als l,te hypotheek op de goederen gevestigd blijven. Betaaldag der koopsom 1 Februari 1893. Inmiddels uit de hand te koop en te bevrageu bij den Eigenaar en voornoemden Notaris. Dagelijks te bezichtigen. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van Mevrouw de Weduwe van den Wel Ed Geb. heer D. F. Ph. SEIJDLITZ, grond- eigenares te Hulst, op Vrijdag 9 December 1892, des voormiddags 9 ure p r e c i e s, verkoopen alles liggende op de glacis tusschen de Gentsche en Begijnepoort, nabij het station te Hulst. Dudelijk daarna Li staande op den dijk van Ilulstersnieuwland, gemeente Stoppeldijk, nabij de stad Hulst. Te beginnen met de Sparrensnoei. Zuiddorpe, Oudepolder en Lippenspolder. De Notarissen P. Dregmans, te Axel, en E. Vermeersch, te Ertvelde, zullen ten verzoeke van Mijnheeren VAN HOOREBEKE en DE PAEPE, grondeigenaren, op lla an dag 12 December 1892, om 11 uren 's voormiddags, verkoopen: dienstig voor kepers, scbelf-en vermaakpersen. te Zuiddorpe, Oudepolder en Lippenspolder. Vergadering in de herbergen op de sluis. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van de heeren HOMBACH te Hulst, rentmeesters der goederen van Mevrouw De Dotjai- RiifRE van den heer Graaf de Kerchove de Den- terghem te Gent, op Dnndeidag 15 December 1892, onmiddellijk ?ia ajloop der verkooping van boomen op de hofstede Vaartwijk" ge meente Axel, verkoopen alles staande op een perceel weiland, gelegen aan de buitenweg achter de R. K. kerk te Axel. Den 26 December 1892, 's morgens te 8 ure, in de heide onder Wachte- beke en Wijnckel, ten behoeve der Burger Gods- huizen van Gent, door den Notaris Willeins van Selzaete, met bevoegd ambt in groote verscheidenlieid. Ter Neuzen. P. J. van de Sande, r TAN TE VAN EN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1892 | | pagina 2