Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. No. 2872. Zaterdag 19 November 1892. 32e Jaargan^. Binnenland. Gemengde berichten. BURGERLIJKE STAND. RECHTSZAKEN. Arrondissements-reclitbank te Middelburg. 2ijvoegsel van de Ter Neuzensche Courant. In het voorloopig verslag over de marine- begrooting leest men o. a. Nog omtrent verschillende onderwerpen vroeg men aan den Minister verdere inlichtingen. Zoo vroeg men hoe naar aanleiding van het gebeurde met een luitenant der mariniers, de Minister oor- deelt ten aanzien van het duel. Naar aanleiding hiervan schrijft de Heldersche Ct. Het gebeurde met dien luitenant der mariniers heeft zich, naar men raededeelt, als volgt toege- dragen De heer V., 2e luitenant der mariniers, is een weiuig excentriek en had daardoor (anderen zeggen ook omdat hij van burgerfamilie is) nogal te lijdeu van de plagerijeu zijuer eollega's. De heer V. verdroeg dat alles met bewonderenswaardige be- rusting totdat het hem op een goeden dag te erg werd en hij een zijner kameraden, door hem een flinken uitbrander te geven, naar diens meeuing beleedigde. De quasi-beleedigde daagde daaropV. uit, waarop deze een weigerend antwoord gal, op grond 1°. dat hij in principe tegen het duel was, daar het z. i. uimmer een kwestie kon oplossen en 2°. omdat de wet het duel verbiedt. Dit alles geschiedde aan boord gedureude de reis naar ludie. Nauwelijks in Indie aangekomen werd luitenant Y. ter beschikking gesteld van de autoriteiteu, die daarop den Minister van marine om instructies vroegen. Het antwoord luiddeOpzendeu naar Nederland. Dit geschiedde en da luitenant V. kwam naar Nederland terug. Toen hij nu zich bij den Minister vervoegde om instructies, moest hem zijn gelast zich naar het hospitaal alhier te begeven ten einde aldaar een onderzoek te doen instellen naar zijn geestvermogens. Het einde van de zaak is geweest de tijdelijke pensionneering van den heer V. zooals men kort geleden uit de officieele berichten heeft kuunen zien. Wij deelen dit mede, zooals het ons is mede- gedeeld, waarbij men ons de verzekering gaf, dat deze toedracht der zaak de ware is. In hare jongste vergadering heeft de afdeeling Utrecht van Patrimonium besloten, tot het Ver- bondsbestuur het verzoek te richten, zich namens de 10,000 leden te wenden tot de Tweede Kamer om het onlwerp-kieswet van Minister Tak, behou- dens de noodige technische wijzigingen, aan te nemen. Naar zij meent, moet deze wijziging voorafgaan aan de samenstelling van Kamers van arbeid. Uit Grave wordt het volgende gemeld Nadat Vrijdagavond een vermoedelijk dolle hond was afgemaakt, zond de burgemeester Zaterdag het lijk naar den districts-veearts te Breda. Maandag werd het echter terug ontvangen, en Dinsdag verscheen de districts-veearts tot het doen van onderzoekhij constateerde een twijfelachtig geval van razernij. De terugzending geschiedde op grond van onwettige verzending. Thans is het lijk opgezonden naar Utrecht, en verwacht men weldra bericht omtrent den uitslag van het ouderzoek. Yermoedelijk binnen een paar dagen vertrekken de aangevallen personen een twintigtal naar Parijs om zich onder behandeliug van Prof. Pasteur te stellen. Door den burgemeester is het muilkorven der houden in die gemeente bevolen. De rechtbank heeft in hare zitting van 18 Nov. het volgende vonnis uitgesproken In zake W. d. K., oud 49 j., dijkgraaf van den Buthpolder te Axel, appellant van een vonnis van het kantongerecht te Ter Neuzen, waarbij hij ter zake van overtreding van het reglement op de wegen en voetpaden in Zeeland werd veroordeeld tot 2 maal f 3 boete of 2 maal 1 dag hechtenis, is met ontvaukelijkverklaring van het appel, het vonnis van den kantonrechter bevestigd. Men meldt uit Den Haag aan de N. R. Ct. Maandagmiddag werd het hofje van Vosvelt in de Groote straat in rep en roer gebracht door hevig gillen van een paar vrouwen, die bloedend vluchtten, achtervolgd door een in die buurt on- gunstig bekend staand persoon. Deze persoon, sedert een drietal jaren als koloniaal uit Indie teruggekeerd, had u.l. reeds meermalen bij zijne moeder, die in genoemd hofje woout, twist gezocht, dock tot handtastelijkheden was het tot nog toe zelden gekomen. Thans echter, wetende dat zijne zuster, en haar vrijer voor eenige dagen bij zijue moeder waren komen inwonenhad hij een scheermes weten macljtig te worden en kwam hij onverwacht bij zijne moeder aankloppen. Al- vorens hij echter zoo ver gekomen was, vluchtte zijne zuster, die hem zag aankomen en in onmin met hem leefde, het hofje uit, doch zij strnikelde over een voorwerp dat in den weg stond, zoodat haar broeder haar geheel in zijne macht had. De woestaard ontzag zich niet het meisje, dat niet den ininsten weerstand kon bieden, een vrij diepe snede aan het hoofd toe te brengen. Nog echter niet voldaan zijnde, verwondde hij daarna zijne oude moeder en zijn aaustaanden zwager, waarna hij zich verwijderde, om eenige oogenblikken later terug te keeren, kerinelijk met even slechte bedoelingen. In dien tusschentijd had hij er een borrel op genomen. Bij zijne terugkomst in het hofje werd hij echter door een politie-agent gegrepen, die, geholpen door eenige burgers, hem naar het commissariaat overbracht. De drie ge- wonden werden tegen den avond, na in het ziekenhuis te zijn verbotiden, eveneens naar het commissariaat geleid, teneinde een verhoor te oudergaan. Maandagnamidag heeft te Ouderkerk aan den Amstel een moordaanslag op den openbarcu weg plaats gehad. De heer H. G. de K., opzichter der gemeentewerken, die met zijn neef S. J. de K. met de boot van Amsterdam was gekomen, werd door dien neef om geld gevraagd, welk verzoek echter door den heer De«K. werd afgeslagen. S. J. de K., door het gebruik van sterken drank reeds in opgewouden toestaud verkeerende, ontstak over die weigering zoodanig in drift, dat hij zijn mes trok en trachtte daarmede zijn neef den hals af te snijden. Het mes stootte gelukkig op den halsboord af, zoodat de toegebrachte verwonding niet van ernstigen aard was. Door omstanders gegrepen, werd De K. aan den gemeente-veldwachter overgeleverd, die hem in arrest bracht. Bij het verhoor, Dinsdagmiddag door den burge meester, als hulpotticier van justitie, afgeuomen, bekende S. J. de K. zijne daad, onder bijvoeging dat het z'jn voornemen geweest was zijn neef van het leven te berooven. Den volgendeu morgen ont- kende hij niet alleen dat voornemen te hebben gehad doch deed het boveudien voorkomen als wist hij zich niets van het voorgevallene te herinneren. Hij is geboeid per boot, onder geleide van den gemeente-veldwachter De Haas, naar Amsterdam overgebracht. De bewoners van de Laurierstraat te Am sterdam waren eergisteren uit hun gewoon bedrijf opgeschrikt, door het gerucht dat in een emmer met vuilnis door een vuilnisman een menschenhoofd was gevonden, dat terstond naar het uaburige politiebureau werd gebracht. Mietje de porster had het ding gezien, voordat het naar het bureau ging. //Het was het hoofd", vertelde ze, //van een jong, knap slag van een manspersoon, met een donker, mooi kneveltje. Zijn tanden waren op elkander geklemd en daar zat nog wat tusschen, dat er niet uit kon." Daar kwam een ander, een buurvrouw, die er om lachte, zeggende, //dat het een roode kool was geweest", maar toen iemand haar ging verwijten, dat ze er dan bepaald part aan had, en er meer van wist, trok ze af. Het onderzoek heeft aan het licht gebracht dat de Laurierstraters gerust kunnen zijn. Hetgeen door den beambte in den emmer is gevonden, was wel een hoofd, maar het is heel wat tijd geleden, dat het op meuschelijke schouders stond. Het was n.l. een doodshoofd, vroeger bij het graven op een plaats gevonden waar voor jaren een kerkhof was geweest. Dat doodshoofd heeft aan een bewoner van de Laurierstraat eenigen tijd tot sieraad gestrekt op zijn linnenkast en nu het er vuil begon uit te zien, had men het ding maar weggedaan. Er was dus gelukkig geen misdaad gepleegd, Dezer dagen doen in Nederlandsche enDuitsche nieuwsbladen berichten omtrent de erfenis-Brandt de ronde, die geheel of grootendeels onjuist zijn. Beginnen wij met te zeggen, dat deze erfenis, waarvan op dit oogenblik sprake is, nog tot geen proces aanleiding gegeveu heeft, althans in de laatste tientallen van jaren niet. De erfmaker heette Johan Coenraad Brandt, geboren in Pommeren, ten jare 1703 en overledeu te Amsterdam in 1791. In 1733 huwde hij met de weduwe van een koop- vaardijkapitein, zekere Eva Schuurman. Deze Johan Coenraad Brandt nu, reeder en groothandelaar, gewoond hebbende aan den Zeedijk, liet bij zijn overlijden aan twee schoondochters eeue levenslange jaarrente van f 600 elk na. Universeel erfgenaam daarentegen was eeue achterkleindochter, eene Johanna Concordina Hahn, mits zij den 25 jarigen leeftijd bereikt had en den Evaugelisch (Augsburgsch) Lutherschen godsdienst beleed. Nog geen tien jaren oud overleed dit meisje en het groote vermogen van den overgrootvader kwam thans onder berusting van eene kleindochter, die gehuwd was met een Roomscb Katholiek, \an Meurs genaamd. Toen deze echtelieden, de vrouw het laatst in 1829 overleden waren, werd de nalatenschap in beheer genomen door verschillende (bekende) Roomsch Katholieke instellingen hier te lande. Reeds in 1793 hadden in Hollandsche courauten oproepingen van erfgenamen plaats. Men verzuimde ephter dit ook te doen in Duitsche couranten. Vandaar dat, aangezien zich niet alle personen, welke bij de erfenis belang hadden, aanmeldden, deze niet verdeeld werd en de staat der Nederlanden ook nooit successierechten heeft willen ontvaDgen. In 1832 werd dit officieel geconstateerd. En wie waren nu die erfgenamen in Duitschland? Een broeder van den erfmaker, geb. in 1693 huwde in 1716 in de slotkerk te Hannover zekere Dorothea Udenberg. Ten jare 1720 hekleedde die man het ambt van Kon. Vogt. De recht- streeksche nakomeliugen van dit echtpaar wonen thans in Oldenburg, de zijdelingsche in Pommeren, Oost- en West-Pruisen, ook hier te lande, te Amsterdam, Rotterdam, Assen enz. Van de familie Van Meurs, bovengenoemd, leven nog nakomeliugen te 's Gravenhage, Arnhem enz. Voor de rechthebbenden (thans 198 in getal) treden twee advocaten van naam op, die er voor zorg gedragen hebben, dat het recht op de bedoelde nalatenschap niet verjaart. Generaal Brialmont is door den sultan van Turkije met bet grootkruis der Osman-orde vereerd. De sultan wilde den Belgischen generaal in zijn dienst houden en hem het bestuur der geheele verdedigiug van Turkije opdragen. Brialmont be- daukte voor deze eer maar moest toch aan den sultan beloven in het volgende voorjaar terug te zullen komen. Eenige groentevrouwen die naar Budapest ter markt gingen, vouden dezer dagen een verze- gelden zak die blijkbaar uit een postrijtuig gevallen was. Zonder te weten wat in er zat, brachten zij den zak naar het hoofdkantoor en daar bleek dat er voor niet minder dan 1,000,000 gulden aan geldswaardige papieren in zat. Van 1 tot en met 15 November Ter Meuzen. Huwelijks-aangiften. 1 Nov. Francois Oele, oud 23 j., jm. en Debora Riemens, oud 21 j., jd. 9 Nov. Willem van Aalst, oud 19 j., jm. en Janna Elisabeth Dooms, oud 20 j., jd. 10 Nov. Jacobus Hamelink, oud 23 j., jm. en Levina Scheerders, oud 21 j., jd. Geboorten. 1 Nov. Johannes Franciscus Benoni, z. van Dominicus Franciscus Daelman en van Melanie Francisca de Rijcke. Geertruida Pieternella. d. van Pieter den Hamer en van Cornelia Herrebout. 3 Nov. Maria Augusta, d. van Johannis Levinus Doppegieter en van Adelaide de Canne. 6 Nov. Reinier Marie, z. van Reinier Harte en van Maria Wisse. 7 Nov. Gijsbrecht, z. van Joost Leunis en van Elisabeth Tollenaar. 11 Nov. Janna Jacomina Geertruida,. d. van Simon Laurens en van Pieternella Platteeuw. 12 Nove Janna Maria, d. van Levinus Scheele en van Leuntje van d Voorde. Elisabeth Maatje, d. van Gerrit Dooms en van Debora van Dixhoom. 13 Nov. Maria, d. van Cornelis Lenseu en van Lena van Doeselaar. Catharina Maria Anna, d. van Alphonsus Jacobus Sehirris en van Sophia Maria Anna van Rossem. Helena Johanna, d. van Angelina Cornelia van Kolk. 14 Nov. Johanna, d. van Jannis Pieter Fokke de Goede en van Joanna Elisabeth Dooms. 15 Nov. Janneke Adriana, d. van Cornelis Hamelink en van Elisabeth Molhoek. Overlijden. 1 Nov. Magdalena Cornelia Willemsen, oud 5 m., d. van Jan en van Johanna de Ruijter. 7 Nov. Pieter Michiel van Aalst, oud 7 m., z. van Jan en van Janna Cornelia Harte. 10 Nov. Cornelia Leunis, oud 65 j., wed. van Anthonie van Gelderen, echtg. van Jacobus Jansen. 12 Nov. Cornelia Klaassen, oud 76 j., wed. van Cornelis de Zeeuw. 13 Nov. Jan Harte. oud 69 j., echtg. van Cornelia Lippens. 15 Nov. Anna Maria van Rijswijk, oud 35 j., echtg. van Isidorus Seraphinus Standaert. Elisabeth Mar- garietha Riemens, oud 1 m., d. van Willem Cornelis en van Catharina Hamelink. Axel- Huwelijks-aangiften. 4 Nov. Willem Franpois Dekker (van Zaamslag), oud 22 j., jm. en Janna Wolfert, oud24j.,jd. 11 Nov. Cornelis Pieter ICaan (van Ter Neuzen), oud 40 j., gesch. echtgen. van Antje de Jong en Wiebrugt Maria Witte, oud 44 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 3 Nov. Abraham Jan van der Jagt (van Nijmegen), oud 27 j., jm. en Elisabeth Geluk, oud 20 j., jd. Geboorten. 1 Nov. Marinus, z. van Jan Herrebout en van Antje Verberkmoes. 2 Nov. Cornelis, z. van Absalon Wijna en van Debora Jansen van Rosendaal. 4 Nov. Anna Cornelia Janneke, d. van Jan Michielsen en van Janneke Kotvis. 6 Nov. Adriana Janna Cornelia, d. van Floras Dieleman en van Geertruij Goossen. 7 Nov. Janna, d. van Pieter de Feijter en van Janna Dieleman. 9 Nov. Adriana Cornelia, d. van Anthonij Kruijsse en van Cornelia Pieternella de Bokx. 11 Nov. Emile Ludovicus, z. van Aloysius van Puijvelde en van Josephina Maria Staal. 15 Nov. Ludevicus, z. van Francies de Moor en van Cornelia de Feber. Overlijden. 4 Nov. Joseph Martinus de Jonghe, oud 4 m., z. van Bellarminus en van Seraphina de Vliegher. 12 Nov. Adriana Cornelia Kruijsse, oud 2 d., d. van Anthonie en van Cornelia Pieternella de Bokx. 15 Nov. Charles Louis van Rompu, oud 63 j., echtgen. van Clementina Anna Eugenia Steenput. Cliiii-e. Huwelijks-voltrekkingen. 2 Nov. Josephus Herreweijens, oud 38 j., jm. en Maria Josepha Vergauwen, oud 55 j., jd. 9 Nov. Joannes Ludovicus Onghena, oud 57 j., weduwn. en Johanna Catharina Linthout, oud30j.,jd. Geboorten. 8 Nov. Johannes Theophilus, z. van Pieter Francies Hageman en van Maria Ludovica Pauwels. 10 Nov. Josephina, d. van Franciscus Aloysius Polfliet en van Philo- niena de Moor. 11 Nov. Franciscus, z. van Josephus Johannes Francies van Rooijen en van Nathalia Schuddings, 12 Nov. Petrus Franciscus, z. van Petrus Johannes Buijs en van Johanna Isabella van Dorsselaer. Overlijden. 2 Nov. Pieter Johannes Goossens, oud 78 j., weduwn. van Virgenia van Hoeck. Eduardus Mariman, oud 9 j., z. van Carolus Ludovicus en van Maria Verstraeten. *1 Nov. Maria Isabella Cammaert, oud 10 j., d. van Alphon- sius en van Clemence Vossaert. Ilengsilijk. In deze gemeente hebben gene aangiften plaats gehad. Uoek. Huwelijks-voltrekkingen. 3 Nov. Jacobus Bedet, oud 22 j., jm. en Adriana Buijze, oud 23 j., jd. Cornelis Jacobus Pladdet, oud 21 j., jm. en Maria de Braal, oud 20 j., jd. Geboorten. 12 Nov. Elisabeth, d. van Pieter Dieleman en van Janneke Zegers. 14 Nov. Jan, z. van Cornelis Kervink en van Wilhelmina Oppeneer. Jan, z: van Petrus Rinkhoud en van Aagje van Doeselaar. Overlijden. 14 Nov. Jan Moes, oud 56 j., weduwn. van Johanna Frederika van Overslraten. Houtenisse. Huwelijks-aangiften. 29 Oct. Petrus Franciscus Dobbelaar, oud 28 j., jm. en Christina Godeliva Hermans, oud 23 j., jd. 4 Nov. Gilles Francies de Bakker, oud 29 j., jm. en Philomena Catharina Everaert, oud 28 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 20 Oct. Johannes Josephus Sistermans, oud 62 j., jm. en Maria Catharina Smulders, oud 50 j., id. 9 Nov. Petrus Franciscus Dobbelaar, oud 28 j., jm. en Christina Godeliva Hermans, oud 23 j., jd. Geboorten. 17 Oct. Joseph, z. van Joseph Bogaert en van Paulina van Leemput. Maria Cornelia, d. van Petrus Judocus Yerdurmen en van Marie Louise Picavet. 20 Oct. Angelina, d. van Adriaan d'Hont en van Rozalia d'Haene. 24 Oct. Rudolph Andreas, z. van Theodoor Cornelis Ver- eecken en van Eugenia Polfliet. 28 Oct. Florentinus Gustaves Maria, z. van Gustaves de Schepper en van Maria Louisa van de Walle. 29 Oct. Eduard Joseph, z. van Josephus Rosseel en van Apolonia Merck. 30 Oct. Eduard Antonius, z. van Ludovicus Cornelissens en van Hendrica Maria Egger- mont. 2 Nov. Karel Lodewijk, z. van Petrus Buijze en van Maria Willems. 7 Nov. Louisa, d. van Jan Francies Pauwels en van Mathilda Crombeen. 9 Nov. Daniel, z. van Daniel Dekker en van Maria Adriana Dees. 13 Nov. Anna Maria, d. van Johannes van Geersdaele en van Paulina Eggermont. 14 Nov. Cornelia Catharina, d. van Jacobus Dieleman en van Elisabeth Pieternella de Box. 15 Nov. Johannes Aloysius, z. van Alphonsus van Steene en van Anna Catharina Pardon. Overlijden. 25 Oct. Jan Francies van Waterschoot. oud 71 j., echtg. van Regina Verscheuren. 26 Oct. Gijsbrecht Serrarens, oud 67 j., echtg. van Johanna Florijn. 28 Oct. Cornelia Compiet, oud 70 j. echtg. van Jan Francies Sarneel. Julia Weemaes, oud 78 j, wed. van Petrus Koch. 8 Nov. Maria Rottier, oud 29 j., d. van Pieter en van Anna Catharina Baart. 11 Nov. Maria Catharina Hellegeer, oud 77 j., wed. van Jan Francies Ogier. !4ot> wiiclit. Huwelijks-aangiften. 5 Nov. Emile David oud 28 j., jm. en Clementina Maria van de Yijver, oud 24 j., jd. Geboorten. 3 Nov. Alice Leonie Juliana, d. van Dominicus van Pottelberghe en van Maria Seraphina de Gronckel. 4 Nov. Josephina Maria Josepha, d. van Pieter Josephus de Smet en van Joanna Coleta Schelfhaut. 8 Nov. Joannes Baptista, z. van Augustus Joannes de Cock en van Isabella Theresia van Dorsselaer. 9 Nov. Romanie Idonna Jacoba, d. van Theophile Raes en van Maria Cedonia Anne. 10 Nov. Josephina Maria, d. van Joannes van Damme en van Paulina Swartele. 14 Nov. Cyrillus, z. van Jacobus Verschraegen en van Eugenia Baert. August Cyrille, z. van Josephus Cerpentier en van Seraphina Valent. Camille Desire, z. van Charles Louis de Block en van Paulina Herwegh. Overlijden. 4 Nov. Isidorus Stephanus Poppe, oud 7 j., z. van Jacobus en van Leonie de Pauw. 15 Nov. Henrica de Smet, oud 1 j m., d. van Theophile en van Johanna Herwegh. Overslag. Geboorten. 14 Nov. Maria Franciesca, d. van Alphonsius Maria van Hijfte en van Emilia Maria van Risseghem. Philippine. Overlijden. 10 Nov. Maria Stephanie de Mul, oud 17 j., d. van Johannis Baptiste en van Maria Theresia van de Veire. Sas van dent. Huwelijks-voltrekkingen. 15 Nov. Arthur Frederic Pradier, oud 42 j., jm. en Marie Jeanne Angelina Renique, oud 51 j., wed. Geboorten. 12 Nov. Alphonse Benjamin, z. van Theodorus Augustinus Lammens en van Bertha Nellij Bos. Overlijden. 1 Nov. Coleta Bockstael. oud 75 j., echtg. van Augustus Bernardus Acke. 7 Nov. Petrus Josephus Marinus Genetello, oud 2 m., z. van Maria Carolina Genetello. 8 Nov. Krina Suzanna Eijke (van Sluis), oud 5 j., d. van Jacobus Johannes en van Cornelia Koene. 9 Nov. Leonida Vennandel, oud 43 j., echtg. van Ludovicus Hamerlinck. 10 Nov. Johannes Baart, oud 2 m., z. van Petrus Franciscus en van Julie Verbrugge. 14 Nov. Alexander Frederik Obrie, oud 70 j., echtg. van Joanne Caroline Dhollander. 15 Nov. Johannes Philippus Martinus Eijke (van Sluis), oud 2 j., z. van Jacobus Johannes en van Cornelia Koene. St. JaiiMteen. Huwelijks-voltrekkingen. 9 Nov. Alouisius van Dorsselaer, oud 26 j.jm. en Maria Apolonia van Remortel, oud 20 j., jd. Geboorten. 11 Nov. Augustus Alouisius, z. van Carolus Ludovicus d'Hooge en van Julia Francisca de Smet. 12 Nov. Emma Maria, d. van Johannes van de Wiele en van Melanie van Geetsom. Overlijden. 4 Nov. Amelia Veesaert, oud 85 j., echtg. Carolus Ludovicus de Rechter, Maria Margaretha van Dorsse laer, oud 2 m., d. van Isabella Theresia van Dorsselaer. 5 Nov. Theodorus van Goethem, oud 64 j., echtg. van Apolonia van de Poele. 15 Nov. Lucia Vernimmen, oud 11 w., z. van Johannes en van Anasthasia de Nijs. Stoppeldijk. Geboorten. 2 Nov. Petrus Jacobus en Charlotta Christina, z. en d. van Petrus Franciscus Sponsele en van Christina Hendriks. 8 Nov. Petrus Josephus, z. van Elentherius Pieters en van Cecilia Dankaart. Octavia Maria, d. van Jan Francies van Campen en van Anna Maria Cornelia Compiet. 9 Nov. Cijrillus, z. van Jacobus van der Veeken en van Ludovica Maria Lafeber. 11 Nov. Petrus, z. van Jacobus Baart en van Anna Catharina Kroes. 15 Nov. Petrus, z. van Augustus van Goethem en van Regina Kroes. Overlijden. 5 Nov. Anna Catharina Leeraart, oud 92 j., wed. van Cornelis van den Broeck. 11 Nov. Franciscus van de Velde, oud 68 j., echtg. van Lucia de Waal. Pieter Jacobus Cornelis Heijens, oud 73 j., echtg. van Maria de Bakker. Wesldorpe. Huwelijks-aangiften. 12 Nov. Rudolphus Hamerlinck, oud 36 j., jm. en Louiza Geilleit, oud 21 jjd. Polycarpus Feijen, oud 36 j., jm. en Maria Cornelia Heijse (van Sas van Gent), oud 33 j., jd. Geboorten. 1 Nov. Maria, d. van Petrus van Hoecke en van Adelaida Talboom. Xaamslag- Geboorten. 3 Nov. Sara Helena, d. van Abraham Dees en van Suzanna Willemsen. 8 Nov. Abraham, z. van Abraham Dees en van Janna Dieleman. Een als

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1892 | | pagina 5