Gemengde berichten. Telegrafische berichten. TER NEUZEN, 28 October 1892. In de hedeu alhier gehouden zitting van den raad werd besloten tot eene nieuwe regeling van de jaarwedden der onderwijzers. Het grootste deel der vergadering werd vervolgens in beslag genomen door de behandeling der ge- meente-begrooting voor 1893 die met algemeene stemmen werd goedgekeurd, bedragende in balans f 48,415; onder de uitgaven was voor onderwijs uitgetrokken f 20,123,49, terwijl het bedrag van den hoofdelijken omslag is bepaald op f 14,500 Voorts werd besloten tot herziening van de sc'haal van den Hoofdelijken omslag. De verordening op bet bouwen was van Ged. Staten met eenige op— en aanmerkingen terug ontvangen. Deze wordt gesteld in handen van de commissie, die deze ontwerp-verordening beeft samengesteld. Besloten wordt de strook grond langs de huizeu in de Vlooswijkstraat, voor zooverre deze nog niet is uitgegeven aau den publieken dienst te ontrekken. De a.s. veemarkt zal op de gewone wijze gehouden worden, alleeu zal met het oog op het heerschen der besmettelijke mond- en klauwzeerziekte de provinciale veearts belast worden met het onderzoek naar den gezondheidstoestand van het yee. Tot lid van de keurings-commissie wordt be- noemd de heer D. J. Dees, terwijl tot leden van de commissie van fabricage herbenoemd worden de heeren Tazelaar, Yisser, Van der Hooft en Nelemans. De tweede Jluitenant L. C. Wortman, van het 2e bat. 3e reg. infanterie te Middelhurg, wordt op den 1 November a. s. te Ter Neuzen gede- tacheerd met 25 minderen tot be waking der magazijnen enz. en met 3 zijner onderhebbende onder-officieren, tevens belast met de oefeningen in den wapenhaudel te Hulst, Axel en Ter Neuzen. De alhier te huis behoorende Nederlandsche brik Ylaanderen", kapt. Le Stuiver, is gisteren weder van hier zeewaarts vertrokken, eerst met bestemming naar Frederikshaven in Denemarken en van daar naar Cardiff in Engeland, om ver volgens, na Para en Trinidad (Zuid-Amerika) te hebben aangedaan, met retourlading naar gissing met September in het aanstaande jaar op Londen terug te keeren. Yoor de acte vrije- en ordeoefeningen der gymnastiek zijn te Middelburg geexamineerd en toegelaten de dames J. M. van de Plassche te Aardenburg en J. J. Bal te Sluis, alsmede de heeren W. C. Harnes te Zaamslag en P. Lefeber, onderwijzer aau de bijzondere school te Axel. Bij beschikkiug van den provincialen inspecteur te Middelburg is met ingang van 1 November a. s. de kommies der 3e klasse J. Boslooper, gedetacheerd van Koewacht naar Axel. Door het polderbestuur van Walcheren werd gisteren te Middelburg in het openbaar aanbesteed, het bestorten van den ouderzeeschen oever vodr den Westkapelschen zeedijk, aan de Noordwatering en het leveren van Doornikschen steen. Hiervoor schreven in de heeren J. de Bree Fz., voor f 16,400, C. van der Hooft, voor f 15,000 en P. A. van de Velde, voor f 14,470, alien te Ter Neuzen wonende. Door den Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland zijn benoemd tot zetters in de controle Axel, voor de jaren 1893 tot en met 1896, de heeren C. N. Jansen van Rosendaal en J. Wolfert, te Axel, voor de gemeente AxelA. F. Mangnus en C. Janssen, te Boschkapelle, voor de gemeente Boschkapelle; F. Praet en Ch. L. Kindt, te Clinge, voor de gemeente ClingeP. Staal en J. van Damme, tc Graauw, voor de gemeente Graauw J. Staes en L. Kerckhaert, te Hengstdijk, voor de gemeente HengstdijkJob. de Feijter Wz. en M. de Regt, te Hoek, voor de gemeente Hoek W. Staal Wz. en Jac J. Heijman, te Hontenisse, voor de gemeente Hontenisse F. M. Verwilghen en D. F. van der Heijden, te Hulst, voor de gemeente HulstAug. B. Plasschaert en H. Ysebaert, te Koe wacht, voor de gemeente Koewacht; G. de Wael en Jac. du Bois, te Ossenisse, voor de gemeente Osse- nisse Dom. B. Waelput en Joh. B. van Laere, te Overslag, voor de gemeente OverslagV. N. Yoerman en N. Rammeloo, te Philippine, voor de gemeente PhilippineN. H. G. Malotaux en J. V. Oole, te Sas Yan Gent, voor de gemeente Sas van GentD. van Gassen eu Anth. van der Pluijrn Rz., te St. Jansteen, voor de gemeente St. Jansteen P. Kerckhaert en Y. Boeding, te Stoppeldijk, voor de gemeente Stoppeldijk J. A. de Jonge en P. Moes, te Ter Neuzen, voor de gemeente Ter Neuzen N. Steijaert en D. de Neve, te Westdorpe, voor de gemeente WestdorpeAdr. Riemens en D. Dekker Sr., te Zaamslag, voor de gemeente Zaamslag en A. F. X. Goossen en D. D. M. van de Velde, te Zuiddorpe, voor de gemeente Zuiddorpe. Hulst. Dinsdagnamiddag had er in onze gemeente een aardig geval plaats. Voor het huis van zekeren Dolder stonden vele nieuwsgierigen om eens te zien, wat er daar toch voorviel. Dolder is agent in naai- en landbouwmachines en bewoont met zijn huishoudster een grooten winkel. In den laatsten tijd was hij nog al dikwijls op reis. Zoo was hij nu ook weer uitlaudig, misschien wel om niet meer in Hulst terug te komen. Genoemde persoon schijnt meer van reizen te houden dan eene zeventigjarige vrouw te St. Jansteen. Deze vrouw maakte Zondag voor 't eerst een uitstapje buiten hare gemeente. Zij had van de gansche wereld nog niets anders gezien dan het dorp St. Jansteen, wat wel als curiositeit vermeld mag worden. Doch laat ik op mijn onderwerp terug komen. De zaken van Dolder schijnen niet erg best in orde geweest te zijn, want voor het huis stonden de heeren kantonrechter, griffier, marechaussees, veldwachter en de heer v. d. Broeck uit Antwerpen, bij wien Dolder agent in machines was. 's Morgens had de heer v. d. Broek al staan kloppen eu schellen maar geen deur werd er geopend. Daarop riep hij de hulp van Y gerecht in. Nadat de deur door smid en timmerman op bevel der justitie opengebroken was kon men het huis bin- nengaan en zie, pas waren genoemde heeren in den winkel of de huishoudster van Dolder kwam schreiend naar beneden, voorgevende dat zij sliep en dus niets van het geklop en het geschel gehoord had. Toen de justitie onderzoek had gedaan, was onze dame verplicht onder escorte van een marechaussee mee te wandelen Daar 's Landshuis, hetgeen haar, zooals men wel begrijpen kan volstrekt niet beviel. Den volgenden rnorgen werd zij door de politie naar Middelburg getransporteerd. Naar men verneemt resideert Dolder in Antwerpen. Borssele, 27 Oct. Door het houden van een klopjacht werd de wildstand in den polder met 97 hazen en 13 patrijzen verminderd. Maandag- avond bracht het muziekgezelschap den heeren jagers eene serenade. Yoor deze attentie toonden genoemde heeren zich zeer erkentelijk. Als blijk van hunne ingenomenheid schonken zij het gezelschap een som van 35 gulden, terwijl zij het tevens een vaandel beloofden. 's Gravenhage, 28 Oct. De Eerste Kamer is op reces uiteengegaan, na afdoening van eenige spoedeischende ontwerpen waaronder het nieuw opvoedingsgesticht te Avereest en de verbetering van de Berkel, Regge en Schipbeek, die aange- nomen zijn. Het Yechtsverbeteringsvoorstel zal spoedig volgen. Kantongerecht te Ter Neuzen. In Zuid-Beveland is thans de prijs der aardnp- pelen 1,25 per mud, en te Middelburg wordt het rundvleesch geadverteerd voor 45 cent de kilo. Te 's Hertogenbosch heeft zich het zeldzame geval voorgedaan dat Sequah geen opgang maakte zijne eerste seance viel in het water. Oorzaak gebrek aan patienten. Geen enkele lijder had zich voorgedaan. En dat in zoo'n water- en moerasland. Eene verklaring van het kunststuk, hetwelk op tal van kermissen door ffMagneta" wordt ver- toond, is te vinden de tijdschriften ,/Eigen Ilaard" van 1889, pag. 76 en in „De Natuur", van hetzelfde jaar. Op de groote markt te Woerden hebben zakkenrollers goede zaken gemaakt. Een boer uit Moerkapelle werd een portefeuille met f 1500, ontfutseld, een boer uit Kamerik raakte op dezelfde wijze f 40 kwijt. Een man die op de markt voor een ander feit werd aangehouden, werd doorY pu- bliek voor den dief gehouden en kreeg een dracht stokslagen. Door de marechaussee te Sittard zijn in een logement aldaar twee jongens van 13 en 16 jaar opgespoord, die met een bedrag van 300 mark de ouderlijke woning te Solingen (Pruisen) ontloopen waren. 150 mark ervan waren hun door een land- looper, die inmiddels verdwenen is, ontfutseld. De beide knapen zijn naar huis teruggebracht. Zekere J. E, Willemsen, een jongmensch van 23 jaar, die reeds verscheidene malen werd veroordeeld wegens vechtpartijeD en verwondingen kreeg Maandagmiddag in de Langstraat te Arnhem twist met zekeren Bredebach, sigarenmaker, waarbij hij dezen eenige wonden aan het hoofd toebracht, zoodat de man bewusteloos ineenzakte en bij een der bewoners in de Langstraat werd binnengedragen. Willemsen liep toen met het mes in de hand in de Nieuwstraat den niets kwaads vermoedenden metselaar Esmeier, die naar zijn werk ging, tegemoet. Toen deze Willemsen op zich af zag komen, vluchtte hij, maar had het ongeluk te vallen, waarop W. hem eenige steken onder in den arm toebracht. Ook deze man werd bewusteloos bij een slager in de Nieuwstraat binnengedragen. De dader werd kort na het door hem gepleegde misdrijf in zijne woning door de politie gearresteerd. Hoewel daarbij een groot aantal agenten assisteerden, konden zij niet beletten, dat hun arrestant door de woedende menigte in het naar de wacht brengen tot bloedens toe werd mishandeld. De verwonden, beiden huisvaders, die in levens- gevaar verkeeren, werden naar het stedelijk z'ieken- huis overgebracht. Naar men aan de Haarl. Ct. mededeelt, heeft te Utrecht de volgende onaangename vergissing plaats gehad. In een familie werd eene der dienstboden's nachts zoo onwel, dat men vreesde met een geval van cholera te doen te hebben. Alles was voor haar op de been en in de weer er werd om hulp naar de barakken gezonaen en mijnheer ging zelf de deur uit om den dokter te halen. Inmiddels bedaarde de toestand der dienstbode, en kon zij naar haar kamertje worden teruggebracht. Door alle bedrijven overspannen, raakte nu mevrouw haar bewustzijn kwijt en viel op den grond. Op dit oogenblik meldde zich de ontboden hulp uit de barakken aan, en deed wat zij meende te moeten doen, door de bewustelooze dame op te nemeD en ter verpleging weg te voeren. Mijnheer, thuiskomende, vond de meid veel kalmer, maar zijn vrouw verdwenen. Eerst na 24 uren na de noodige ontsmetting mocht mevrouw weer huiswaarts keeren. In een Duitsch dorpje was na afloop van een begrafenisplechtigheid de geheele stoet treurenae met den schoolmeester aan Y hoofd naar een herberg gegaan om daar het leed te verzetten door een goed maal. De onderwijzer had zijn hoogen zijden hoed, het symbool der deftige geleerdheid waartegen heel het dorp vol oprechte bewondering opzag, want de man w^s tamelijk lang naast zich op de bank gezet, vol zorg voor het fraaie familiestuk. Onder het maal kwam het gesprek op Columbus eu vandaar al spoedig op diens beroemd ei. Nadat er lang over de eieren gesproken was en de goede hoedanig heden van deze kostelijke gave des hoeus, zeide een loos boertje dat hij wel 45 eieren in den hoed van den schoolmeester zou kunnen stoppen. De onderwijzer bestreed dit onderwijzers bestrijden gewoonlijk de beweringen van een „niet- geleerde" en er werd gewed dat, zoo Y boertje het niet klaarspeelde, meester de eieren zou mogen houden. Vijf eu dertig eieren werden in den hoed gelegd doch toen was deze vol, zoo vol als Y hoofd dat hij gewoonlijk dekte. De aanwezigen wenschten den schoolmeester reeds succes, toen het boertje doodbedaard de eieren in malkaar drukte en er, met een sluw lachje op Y gelaat, nog tien bijvoegde. Het waardige dorpshoofd keek leelijk op zijn neus, daarna nog leelijker in zijn bestruisdeu hoed en heeft zich vast voorgenomen, nooit meer in de contramine te zijn. Indien hij waarlijk woord houdt, en Y middel dus doeltreffend blijkt, zou men menig ander leider der jeugd zoo'n bestruisdeu hoed toewenschen. Te Hoogstede (Pruisen) kwam een inwoner van Schoonebeek bij een schoenmaker en toonde een revolver van nieuwe constructie. Hij had daarmede geschoten, toen een bruiloftswagen voor- bijkwam en daarvoor een kleine belooning gekregeu. De schoenmaker nam het wapen in handen, ging er onhandig mee om, een schot ging af en hij werd in den buik getroffen. Een oogenblik later was de 36jarige ongehuwde man een lijk. Kamer van Koophandel en Fabrieken te Ter Neuzen. ZEETIJDIINGEIX. Van 25 tot en met 27 October. Yan 25 tot en met 27 Ootober werden langs de Oostsluizen alhier 83 binnenvaartuigen op- en 62 afgeschut j door de Westsl. 5 opgeschut. Zitting van Vrijdag 28 October. YeroordeelilC. W. J., herbergierte Sas van Gent, ter zake van openbare dronkenschap tot eene boete van f 3, subsidiair 1 dag hechtenis. J. d. J., varensgezel te Ter Neuzen, ter zake als voren tot eene boete van f 6, subs. 3 dagen hecht. P. V., schipper, zonder bekende woonplaats en W. R., schoenraaker te Ter Neuzen, ter zake als vorenieder tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht. J. V. A., timmermansknecht te Ter Neuzen, ter zake als vorentot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. M. H., werkman te Ter Neuzen, ter zake als vorentot hecht. van 7 dagen. T. A. N., leurder zonder bekende woonplaats, ter zake als voren; tot hecht. van 6 dagen. P. H., A. J. J., E. A. d. S., J. C. M., alien zonder beroep, W. E., werkman, P. M. en J. v. D., schippersknechten, J. J. M. en A. J. d. S., voermansknechten, alien wonende te Ter Neuzen, ter zake van het zonder vergunning van den burgemeester met muziek dansen in een herbergtot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. M. H. en W. S., werkvrouwen te Ter Neuzen, ter zake van het rapen van schelpvisch ieder tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. A. P., visscher te Philippine en P. V., visscher te Ter Neuzen, ter zake van het aan boord hebben van visschen waarop de visscherij is verbodenieder tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. J. G. en L. P. B., bierhuishouders te Ter Neuzen, ter zake van het geopend hebben hunner bierhuizen na de sluiting ieder tot eene boete van f 6. subs. 3 dagen hecht. C. K. en C. d. V., te Gorinchem, ter zake van het ver- blijven in een bierhuis na de sluiting; ieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. J. v. D., zonder beroep, T. E. en J. d. S., visschers, alien te Philippine, en J. d. R., te Bouchaute, ter zake van het met hun vaartuig niet bijdraaien na daartoe aangemaand te zijnieder tot eene boete van f 8, subs. 8 dagen hecht. L. B., huisvrouw van E. v. K., koopvrouw in groenten en boter, te Hulst, ter zake van het leveren van snrrogaat van boter, terwijl niet op de verpakking, noch op de waar zelve het woord .margarine" of het woord .snrrogaat" in duidelijke letters voorkomttot eene boete van 150, subs. 30 dagen hecht., met last tot openbaarmaking van een uit- treksel van het vonnis in de Ter Neuzensche Courant en het Volksblad, te Ter Neuzen, Axelsche en Hulstersche Courant en de Scheldebode. Allen in de kosten. VrijtfesprokenJ. G., P. d. L., J. W., J. V., P. W. en P. H., alien te Ter Neuzen, J. R. en P. P., beiden te Vlissingen, ter zake van herbergovertreding. De kosten te dragen door den staat. Zitting van 27 October 1892. Voorzitter de heer H. C. E. van IJsselsteijn. Afwezig de heer L. Schalk met kennisgeving. Na opening der vergadering en lezing der notulen, die zonder wijziging worden vastgesteld, werd in behandeling genomen punt 1 der agenda Rapport der commissie inzake export van fruit en groenten naar Engeland. Dit rapport hield in het voorstel om de gestelde vragen in algemeenen zin te beantwoorden, daar omtrent verpakking, financieele regeling en andere bijzonderheden wegens de geringe beteekenis van bedoelden handel in deze streek geen gegevens voorhanden zijn. De voorzitter vraagt of een der leden omtrent die zaak iets in het midden heeft te brengen, waarna hij zelf voorstelt aan de beantwoording in aansluiting met het rapport der commissie, nog toe te voegen een paar vragen omtrent de vereischte verpakking en de meest gewilde fruitsoorten, waartoe met algemeene stemmen wordt besloten. Uit de gehouden besprekingen bleek nog, dat bij producenten voor bedoelden handel weinig belangstelling werd gevonden daar vroegere pogingen alhier en te Vlissingen niet zijn meegevallen. Volgens den heer De Jonge bestaat de groote moeilijkheid in het vinden van vertrouwbare personen, die de voortbrengselen aan de markt brengen. De voorzitter wijst er op dat daarnaar voor wat deze streek aangaat, nog niet is gezochthij kan de verzekering geven dat zeer soliede en vertrouwde personen zich daarmee belasten en dat vroegere pogingen zijn mislukt, doordat de afzenders zich niet wilden voegen naar de eischen der afnemers inzake de verpakking. Bij punt 2 kaaigelden, deelt de voorzitter mede, dat op het verzonden adres omtrent de kaaigelden nog geen antwoord is ontvangen, maar dat hij met den Minister daarover een onderhoud heeft gehad, waaruit bleek dat het de bedoeling der Regeering is, den afloop van het aanhangige proces af te wachten, waartegen was aangevoerd, dat bij de langzame rechtspleging in dergelijke zaken en ingeval van hooger beroep van eene der partijen de onzekere toestand voor Ter Neuzen nog lang zou kunnen duren. Bij eene nadere bespreking met den administrateur, chef der afdeeling, was hem aange- raden zich eind October opnieuw tot de Regeering te wenden met verzoek om schorsing of intrekking der vergunninghij stelt de vergadering voor in dien geest te handelen. De heer Van Rompu meent, dat de Maatschappij bedoelde kaden in erfpacht heeft en dus ook het recht zou hebben tot het heffen van depdt. De voorzitter antwoordt, dat de kaden niet in erfpacht maar slcchts in bruikleen zijn gegeven dat de Maatschappij zich beroept op de Ministerieele eirculaire waarin alleen van los- en laadsteigers wordt gesproken en dus geen recht heeft op de kaden. De heer Tholens vindt het vreemd, dat op het adres geen schriftelijk antwoord "is ontvangen. De heer Van Rompu wenschte uit vrees voor overijlingte informeeren of de Maatschappij °°k voor de kaden concessie heeft verkregen, waarop de voorzitter verzekert, dat die in bruikleen zijn gegeven. Het voorstel werd daarna met algemeene stemmen aan- genomen. Ingekomen stukken. De voorzitter deelt mee, dat door hem op verzoek van eenige belanghebbenden dd. 4 Oct. een telegram is gezonden aan den Minister van Buitenl. Zaken omtrent quarantaine-maatregelen der Belgische regeering waaraan schepen, uit Ter Neuzen komende te Selzaete werden onderworpen. Hij verzoekt den secretaris voorlezing te doen van het daarop ontvangen antwoord, waaruit bleek dat den buitengewonen gezant te Brussel, Baron Gericke van Iler- wijnen, was opgedragen in deze de noodige stappen te doen en te wijzen op den zeer gunstigen gezondheidstoestand te Ter Neuzen en in geheel Zeeuwsch-Vlaanderen. Nog waren ingekomen a. Van den Commissaris der Koningin eene aanschrijving om voor den 1 Maart aan hem toe te zenden eene lijst volgens aangegeven model van de samenstelling der Kamer en aan den Minister 2 afdrukken van het jaarverslag der Kamer of 1 afschrift zoo het niet werd gedrukt. b. Van den Commissaris der Koningin een exemplaar van den Moniteur Beige, waarin is opgenomen het reglement voor de Seheepvaart op de Schelde beneden het Melkhuis tot de Nederl. grens. c. Het verslag van den Nederlandschen landbouw. d. Bulletin Intern, de douane. e. Verslag van den Staat der zeevisscherij in Nederland. f Statistiek der seheepvaart op rivieren en kanalen met kaarten. Alle voor kennisgeving aangenomen. De voorzitter vraagt of nog iemand iets te bespreken of voor te stellen heeft, waarop de heer De Jonge het woord verlangt. Spreker vestigt de aandacht op de plannen tot het bouwen eener nieuwe sluis bij de hofstede van den heer Wolfert. Hij zou het voor de belangen van Ter Neuzen wensehelijker achten dat eene der bestaande sluizen werd vergroot, waardoor de seheepvaartbeweging binnen de kom bleef. Na eenige bespreking, waarbij de voorzitter wTjst op bezwaren bij het departement van oorlog en op het feit dat eene sluis niet voldoende is tijdens de verbouwing, en de heer De Jonge zegt dat hem verzekerd is, dat bij het departement van Oorlog geen bezwaren daartegen zijn, doet deze het voorstel om te gelegenertijd bij de bevoegde antoriteiten aan te dringen op verbreeding der Oostsluizen, in plaats van het bouwen eener nieuwe sluis buiten de kom der gemeente. Alvorens tot stemming over te gaan motiveert de voorzitter zijne stem tegen het voorstel, terwijl de heer Van Rompu als amendement voorstelt te verzoeken de seheepvaartbeweging zoo nabij mogelijk te houden. Het voorstel De Jonge, geamendeerd door den heei Van Rompu, wordt nu met 5 tegen 1 stem aangenomen. Daar niemand meer het woord verlangde, sluit de voorzitter. 1 Datum. I VLAG. NAAM. M3. Van en naar. Lading. Voor Ter Neuzen 25 Eng. s.s. Abbotsford 2979 Leith stukg. idem Warkworth 1974 New-Castle kolen idem Avocet 3260 Liverpool stukg. 26 idem River Clyde 2721 Londen idem 27 Ned. s.s. Talisman 2025 Leith idem Belg. s.s. Terneuzen 2278 Londen idem Eng. s.s. River Derwent 2272 idem idem Van Ter Neuzen 25 Eng. s.s. Deerhound 1254 Marokko suiker idem Scoresby 2664 New-Castle ledig 26 idem River Lagan 2272 Londen stukg. Belg. s.s. Londres 2367 idem idem 27 En. 3m.sch. Lily 670 idem phosph. Zw. bark Alerte 1443 Hernosand ballast Eng. s.s. River Clyde 2721 Londen stukg. Voor ■lent 25 Eng. s.s. Leona 1698 Goole stukg. Zw. bark Mathilda 2174 Pensagola hout Duits. s.s. Italia 2506 Libau vlas 26 Eng. s.s. Landom 1525 Rotterdam ledig Deens. s.s. Hermia 2963 Riga stukg. Eng. s.s. Spindrift 2003 Londen idem Van (>en< i 25 Eng. s.s. Sea Spray 1579 Londen stukg. Ned. brik Vlaanderen 1365 Frederiksh. zemelen R. 3m. sch. Gallus 782 Korsoer idem Rus. sch. Emelie 491 Nykjoping idem 26 Eng. s.s. Norma 1385 Goole stukg. Rus. brik Karoline 672 Korsoer zemelen Eng. s.s. Ennismore 4415 Burneiland ledig idem Sea Belle 2152 Londen stukg. idem Aire 1763 Goole idem idem Leona 1698 idem idem 27 Duits. s.s. Portugal 2895 Bremen ledig Eng. s.s. Avocet 3260 Antwerpen stukg. idem Atalanta 3293 Cardiff ledig idem Douglas 2174 Sunderland idem Voor Selzaete: 27 Eng. s.s. Commercial 321 Havre creosoot Van Selzaete: 26 Eng. brik Fanny Scot 695 Londen led. vaten

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1892 | | pagina 2