ei ten phi TemenwJe DM H. M. Koaingin Wilhelmina P. J. van de SaMe, Boeklatdel, Ter Nemo. Ghocolaad- en Suikerwerken, KLAVER-GUANO Sietjoeier tegen Brand ii Tarwe, IJZEREN PIiOEGEH BURGERLIJKE STAND, Advertentien. S®©35 Nieuwe WIMLMOLENS, HET PORTRETVAN Opnieuw Ontvangen TE KOOP: Opnieuw Ontvangen Handelsbericbten. VAN CANTFORT IiOCH, Ter Neuzen. PRIJS 20 GULDEN. Ter Neuzen. F. WALRAVEN. EN bij P. J. SCHEELE, te Ter Neuzen. EEN PART1J met gebogen stalen rijsters. Ter Neuzen. F. WALRAVEN, hevig bloedend, bewusteloos blijven liggeo, en werd met zwsre inwendige kneuzingen naar het gasthuis vervoerd. Men herkende in hem den reeds meer- malen wegens diefstal veroordeelden twintigjarigen arbeider Fritz Dix. Deze had met een om werk schreeuwenden troep gedureude de Februari-onge- regeldbeden door de straten geloopen en overal gepluuderd, waarvoor hij tot drie maanden ge- vangenisstraf was veroordeeld. De ladder en de emmer, waarinee de spitsboeven het wilden doen voorkomen, alsof zij aan het glazenlappen waren, hadden de dieven van het werk van een in aanbouw zijnd huis gestolen. Te Berlijn is een dienstmeisje, de ougehuwde M. gevaugen genomen, onder beschuldiging haar twee kinderen te hebben vermoord. Dezer dagen is zij namelijk heimelijk van twee- lhigen bevallen. Zij heefi daarop de kinderen in een onderrok genaaid en dit pakket den volgenden dag naar den Kreuzberg gedragen en het daar begraven. Door een bewoner van het huis waarin zij be vallen was, opmerkzaam gemnakt, deed de politie dadelijk onderzoek, en bij een verhoor bekende M. dadeli k en verklaarde zich ook bereid, de plnats te toonen waar zij het pakket begraven had. Be- geleid door een politieageut werd M. d arop naar den Kreuzberg gebracht. Zij wees het grat aan doch dit was reeds leegspelende kinderen waren daar ar.n het graven geweest, hadden het pakket gevonden en het naar het politiebureau gebracht. Fr zijn in de wereld nog altijd fees!getijden, die niet gevierd worden. Dat tegelijkertijd met de ^ierhonderdjarige herinnering van de ontdekking van Amerika door Columbusook het vierde eeuwfeest van de ontdekking van de sigaar moest worden herdacht, daaraan hebben zonderlingerwijze zelfs de hartstochtelijke rookers niet gedacht. Op Cuba zag Columbus de eerste sigaren en hij schreef in zijn dagboek Twee mijner vrienden zagen vele Iudiaausche mannen en vrouwen, die een kleiuen brandenden wortel in den mond hadden, uit een soort, plant vervaardigd, die de Indianen tabak noemen de Indianen ademeu er, naar landsgebruik, den rook van in. De eerste tabaksplanlen werden in 1560 naar Europa overgebracht door Jean Nicot, die met zijn brandende sigaartjes door Lissabon kuierde en verschrikkelijk veel bekijk had. Den ontdekker V3n Amerika komt echter de eer toe, ook de ont dekker der brandende wortels te zijn. Misschien geven deze regelen aanleidiug dat een aautal harts tochtelijke liefhebbers van rooken, ter elfder ure tot het besluit komen een luisterlijk feest op touw te zetten om de ontdekking van de sigaar op waardige wijze te herdeuken. Sedert eenigen tijd las men in de Parijsche bladen eene advertentie, tegen postwissel van 1 franc eene brochure aanbiedeude, waaruit men leeren kou bij de wedrennen niet te verliezen." Vele onnoozelen zonden hun franc en ontvingen voor antwoord ,/Wed nooit. Dan zult gij wel Diet wiunen, maar zeker nimmer verliezen." Fenige ontevredenen gaven de zaak aande politie spoorde twee personen op en nam hen in hechtenis, juist toen ze weer 28 brieveD met postwissels ontvangen hadden. Zij beweerden dat een verstandige raad wel een franc waard was, wat den commissaris niet verhinderde, hen gevangen te doen zetten. Drie orgeldraaiers werden Vrijdag door eenen politie-rechter te Londen tot gevoelige geldstraffen veroordeeld, omdat zij geweigerd hadden om volgens het politie-voorschrift hun geraas te staken voor het huis van iemand die daarvan niet gediend wenschte te zijn. Naar aanleiding van dit vonnis sprak de Daily News vol eerlijke veroutwaardiging den wensch uit, dat er meer burgers moohten gevonden worden, die zich de moeite wilden getroosteu om tegen deze luidruchtige straatschuimers eene gerechtelijke vervolgiug in te stellen. Door langs dien weg de rumoermakers te doen begrijpen dat zij, volgens het politie- reglement, verplicht zijn zich op last van eenen bewoner niet slechts //een huis ver", maar //buiten het gehoor" te verwijderen, zouden onze betere straten spoedig van deze plaag zijn verlost. Deze orgeldraaiers zijn voor het meerendeel dagdieven, die, indien zij om eene aalmoes vroegen, in stee van er geraas voor te maken, terstond in hechtenis zouden worden genomen. Het is weder een voor- beeld van de bespottelijke tegeustrijdigheden der wet, dat bedelen langs de straat slechts dan ge- oorloofd is, wanneer het gepaard gaat met het draaien van den eenen of anderen platten deun uit eeDe orgelkast. Duizenden hard werkende schrijvers, studeerenden, artisten en burgers van allerlei beroep moeten zicli door deze voortbrengers van een brutaal geraas laten storen en ophouden Louden is de eenige Europeesche hoofdstad, waar de orgeldraaier doet wat hij wil. Deze laatste verzekering is al te goed De redactie der Daily News moest eens eene kleine zeereis maken en op zekere dagen door zekere den toestand wandeling doen. Vermoedelijk zou zij steden eene te Londen dan nog heilig prijzen. Een der onlangs verschenen //Bulletins de FAcademie de medicine de Belgique" bevatte de volgende interessaDte mededeeling van den heer Boens. Den 27sten Juli 1891, zegt de heer B., werden twee jonge boerinnen te Nalinnes, provincie Namen, tijdens een hevig onweder in het open veld door den bliksem getroffen. Naar de moeder van een der slachtoffers vervoerd, waren zij van den kant der vrouw alsmede van dien des plaatselijken geneesheers, het voorwerp van de nauwlettende zorg. Na verloop van twee uren, geaurende welken tijd al het mogelijke werd aangewend, be- gonnen zij weder teekenen van leven te geven, en den 28sten Juli, tusschen middernacht eu drie uur 's morgens, kwameD zij weder bij kennis. Het eene meisje herstelde zeer spoedighet. andere lijdt tot nog toe aan eene uiterst pijnlijke dubbele heupjicht welke aan alle tot dusver toegepaste behandelingen weerstand bood. Haar jakje, corset en een gedeelte van het vel van den rug, de lendenen en de onderste ledematen waren door den bliksem gezengd. De tong bleef gedurende twee maanden donker paars blauw van kleur. De gevolgtrekking, waartoe de heer B. naar aanleiding van dit merkwaardig geval komt is, dat men niet te spoedig er aan moet wauhopen, door den bliksem geiroffen personen, zelis al zijn deze oogenschijnlijk geiiood, weder in het leven lerug te roepen en zelts huuue gezondheid geheei en al terug te geven. T« Orissa, een kleine stad in Engelsch-Indie zijn twee tweelingzusters, die aan elkander zijn vtrbonden op de zellde wijze als de Siameesclie tweelingbroeders. Zij zijn reeds drie en een half jaar oud. Euke.le lichaamsdeelen en wtrktuigen hebben ze gemeeD. Wanneer de eene eet, toout de andere zich voldaan en als de eene op den rug slaapt, rust de andere op haar zijde. Het vlies, dat beide meisjes verbmdt, is zeer buigzaam. Uit Perpiquan in Frankrijk meld men een ander natuurverschijnsel. Daar heeft een vrouw het leven geschonkeu aan drie kinderen, het eene met een apenhoofd, het andere met een kalfshoold en het derde met twee boven elkander gelegen monden. Ondanks dit alles zijn de kinderen welgevormd en kunuen zij best in 't leven blijven. Toen onlangs te Harfleur, in Frankrijk, een trein zou vertrekken, bleek het dat te weiuig personenwageus beschikbaar waren (iets wat in Nederland nooit gebeurt, vooral niet op de lijnen van de Hollandsche Spoorweg-Maalschappij,^ en daarom stopte men de reizigers eenvoudig in vee- wagens. Aanvankelijk waren de reizigers boos, maar een grappeumaker kwam op een goeden inval, die alien in kostelijk humeur bracht. Een conducteur kwnm de plaatskaartjes vragen. yLw kaartje alsjeblieft," voegde hij een passagier toe. ,/Boe I" loeide de aangesprokene. Verbaasd keek de conducteur op en herhaalde zijn vraag. »Boe klonk het opnieuw heel krachtig. Onze conducteur beproefde nu zijn geluk bij een ander. z/Boe Boe kreeg hij ten antwoord en alien die zich in den wagen bevouden, stemden met het ossengebulk in. Heel nijdig ging de conducteur, die wel be- greep dat hij hier uiets doen kon, naar een anderen veewagen. Zoodra kreeg men hem daar niet in de gaten of een algemeen geloei ontstond en de man pakte ontsteld zijn biezeu en vertelde op het eerstvolgend station het gebeurde aan den chef. Deze zou het varken wel eens wasschen ging naar eeu der wagens nam een deftige houdiug aan en begon #Mijne heeren„Boe Boe Boe klonk het langs den geheeleu trein en de chef zette een lang gezicht eu verdween. Aan het eind-station Montvillier gekomen moesten alien uitstappeD. De conducteur vertelde opnieuw het gebeurde en de chef van het station was zoo onhandig de zaak erustig op te vatteu. Hij ging zelf aan den uitgang van het station staan en vroeg om de plaatskaartjes. ,/Boe Boe I" loeiden de reizigers en snelden onder de zotste sprougen naar de voor het vee bestemde uitgangen. De beambte wilde dat tegengaan, dreigde en vloekte en pakte eindelijk een reiziger bij zijn kraag. Nu was het lieve leven gaaude. Al de overige passagiers gingen, op de manier van het ruudvee, met gehogec hoofden op den chef los en stieten hem, onder oorverdoovend geloei, zoolang tegen het lijf, dat hij genoodzaakt was zijn arrestant los te laten en het hazeupad te kiezen. Een zegevierend, langgerekt //Boe werd hem nageloeid en daarop gaven alle reizigers hun kaartjes heel gewillig aan een lachenden spoorweg-beambtedie dol veel schik over het geval had en gingen, zeer tevreden over hun wraakneming, verder. Op de werven te Govan aan de Clyde wordt een vaartuig gebouwd, dat, nu de Great Eastern er niet meer is, het grootste schip der wereld zal zijn. Het is de Campania en zal op Noord- Amerika varen. De Campania meet 19,000 ton en zal met een suelheid van 23 knoopen Joopen. Twee machines, elk van 15,000 paardeukrachtendrijveu het schip. INGE Z O ft I) E ft STL Ii K E ft. Mijnheer de Redacteur Nadat het concert verleden Zondag door het Geutsche Harmonie—gezelschap gegeveo geeindigd was, begaven eenige muzikanten zich nog eens naar de stad. Een dezer, zich op zijne, maar zeer onschuldige wijze vermakende, speelde nog eens het ,/Wien Neerlandsch bloed", meenende waar- schijulijk hiermede onze inwouers te believen. Dit werd echter door een drietal belhamels, scbippers- knechts, anders opgevat. De man werd erg beleedigd en niishandeld en zou misschien erger gemolesteerd wezen zoo niet enkele burgers daarbij tegen- woordig hieraau een einde maakten. Nadat een paar toeschouwers een der kwajongens op eigenaar- dige wijze zijn brutalen overmoed had doen gevoelen, nam de politie zorg voor de restde rustverstoorder werd achter T slot gestoken Bravo Dat is me een zooTje dat telkens, wanneer Belgische muzikanten ons komen bezoeken, springende en hossende het doortrekken onmogelijk maken de menschen duwentarten en sarren en, wannneer er Sen man uit ons midden komt, om hen te zeggen wat minder lawaai te maken, gaan ze loopen Bravo voor de politie Zulke lui, als die van Zondag, moeten als echte kwajongens streng, zeer streng gestraft worden. De tijd van Vlaming als scheldnaam is uit en zeker bij ons, die het zelf zijn, iets wat die brooddronken knullen misschien niet weten. EEN TER NEUZENAAR, VOORSTANDER VAN RADICALE MIDDELEN. Mijnheer de Redacteur Veritas beschuldigt mij van stelselmalige mis- leiding m'jner medemenschen. Maar Veritas, wien het veroordeelen zijner medemenschen heel getnak- kelijk schijut te vallen, heeft daardoor onware getuigenis gesproken en overigens is door hem zeer liclitvaardig geoordeeld. De door hem aangevallen opgave is door mij niet aangeroerd. Veeljarige ondervinsiing heeft mij geleerd tegenover al dergelijke opgaven, onverschillig of zij wordeu aangewend ter aanpri zing of bestrijding, uiterst omzichtig te zijn. Overvloedig zijn de, naar men lichtelijk zou meeneu alles afdoende be- toogen ter bestrijding van zaken, wier deugdelijkheid niettemin proefhoudend is bevondeu. Veritas beroept zich steeds op personen in het buitenland, terwijl in Nederland toch mannen zijn, die op het hier in aanmerking komende gebied hoog staan en wier oordeel ter zake dus groot gezag heeft. Van heinde en ver wendt men zich tot Pasteur. Zelfs behoeftigen worden door regeeringen van middelen voorzieu zich tot hem te kunnen beeeveD, en veilig kan dus worden gezegd, dat over het algemeen de wetenschap Pasteurs geueesmethode aanprijst. En zoo lang dit nu het geval blijft, zal ik iedereen, die door een dollen of vermoedelijk dollen hond gebeten mocht zijn, aanraden gauw naar Pasteur te gaan. Ik deel overitrens in den afkeer van Veritas van het onmenschelijke van dierenmishandeliDg. Ter Neuzen, 6 Sept. 1892. Geen oDzer lezers zal het ons ten kwade duiden, dat wij hiermede de debatten over hondsdolheid sluiten o. i. is hierover thans genoeg gesproken. Red. Van 16 tot en met 31 Augustus. Clinge. Geboorten. 19 Aug. Rosalia Cornelia Josephina, d. van Eduardus Josephus van Weesemael en van Mathilda Vlaeminck. 24 Aug. Carolus Ludovicns, z. van Josephus Laurentius en van Justina Maria Coppenolle. 30 Aug. Rosalia, d. van Isidorus van Canteren en van Clementina Vertenten. 31 Aug. Maria Veneranda, d. van Pharailda Philomena Haulez. Overlijden. 19 Aug. Elisa van Landeghem, ond 3 j., d. van Benedictus en van Marie Yerhaegen. 26 Aug. Josephus Aloysius, oud 11 m., z. van Aloysins en van Carolina Vergauwen. 28 Aug. Martha Maria Blommaert, oud 7 w., d. van Petrus en van Maria Regina Lockefeer. 29 Aug. Johanna Amanda de Kever, oud 2 m., d. van Joannes Christianus en van Maria Antonia Juliana Engels. 31 Ang. Karel Ludovieus Bouweraerts, oud 3 m., d. van Alphonsus en van Joanna Catharina de Kever. HengstdiJU. Huwelijks-aangiften. 5 Aug. Gerardus Magnus, oud 38 j., jm. en Apolonia de Nijs, oud 31 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 19 Aug. Gerardus Magnus, oud 38 j., jm. en Apolonia de Nijs, oud 31 j., jd. Geboorten. 9 Aug. Honore Leonardus, z. vanLeonardus van den Bulck en van Maria Louisa Kerckhaert. 25 Aug. Petrus Augustinus en Petrus, z. van Gerardus Constantinus Muller en van Apolonia Giele. Overlijden. 10 Aug. Anna Catharina D'haans, ond 62 j., wed. van Gerardus de Nijs. lloek. Huwelijks-voltrekkingen. 18 Aug. Jan de Putter, ond 21 j., jm. en Maatje Buijze, oud 20 j., jd. 25 Aug. Marinus Abraham Wolfert, oud 23 j., jm. en Jacomientje Janna de Jonge, oud 23 j., jd. Geboorten. 18 Aug. Janna Suzanna, d. van Marinns Dieleman en van Elisabeth Dieleman. 22 Aug. Geertruida, d. van Jan de Bokx en van Licia Yzebaart. 29 Aug. Janna, d. van Daniel den Hooglander en van Sara Bnijze. Overlijden. 22 Aug. Abraham Riemens, oud 6 w., z. van Pieter en van Adriana Vermerres. 25 Aug. Neeltje Johanna Dieleman, oud 12 d., d. van Jan en van Janna Maria de Jonge. Overslag. Huwelijks-voltrekkingen. 31 Ang. Petrus Jacobus Himschoot (van Moerbeke), oud 34 j.,jm. en Mathilda Herman, oud 34 j., jd. Alphonsius Anthonius Herman, oud 32 j., jm. en Barbara Ophals, oud 30 j., wed Bernardus Anthonius Buysse, oud 43 j., weduwn. en Maria Anthonia Lammens, oud 30 j., jd. Geboorten. 27 Aug. Edemondus Josephus, z. van Aloijsius Borm en van Monica de Meijer. Overlijden. 31 Aug. Antonius L'Ecluse, ond 74 j., z. van Matheus en van Maria Bontinck. (Kseuisse. Huwelijks-voltrekkingen. 5 Aug. Petrus Johannes Bogaart, oud 33 j., jm. en Rozalia de Maat, oud 25 j., jd. Geboorten. 23 Aug. Emilius Jacobus, z. van Ednard de Waal en van Maria Anna Christina Buijens. 31 Aug. Maria Sara, d. van Kornelis Overbeeke en Tanneke de Visser. Emma, d. van Petrns van den Velpen en Rosalia van Troost. Rotterdam, 5 September. De redelijke aanvoer van Granen ruimde tot ongeveer onveran- derde prijzen langzaam op. Puike Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe 7,00 a f 7,50, minder 6,25 a 6,75. Rogge f 4,25 a 5,75, mindere f 4,00 a 6,25. Gerst 3,76 a /4,75. Haver f 3,00 a 4,75. Paardeboonen a fDuivebnonen fa/ Bruineboonen 6,00 a 9,00. Witteboonen Walchersche f 6,00 a 7,75. Erwten 8.25 a 9,00 mindere f 7,00 a f 7,75. Kanariezaad beste f 11,50 a f 13,50, mindere /9,50 a f 10,00. Ajuin f a fper 50 kilo. Koolzaad 7,50 a 8.40. Eieren 3,70 a 4,00 per 100 stuks Aardappelen Zeeuwsche f a f Londen, 5 September. Granen. Tarwe, Meel en Mais prijshoudend. KOFRS V A ft HET 6 L D. Belgisch per 100 fr. f 47,80 f 48,00 Engelsch per 12,07 12,10 ZEETIJDIftlGEN. Van 2 tot en met 5 September. Datum. VLAG. NAAM. M3. Van en naar. Lading. Voor Ter %'euzen 3 Eng. s.s. Kinghom 1993 Leith stukg. idem Thomas Parker 3124 Bilbao minerie 4 Belg. s.s. Londres 2367 Londen stukg. Ned. brik Vlaanderen Pensagola hout Eng. s.s. Ross Hire 5887 Alexandria melassa idem River Clyde 2721 Londen stukg. 5 idem Ibis 3024 Liverpool idem Van Ter Veuien 3 Eng. s.s. River Lagan 2272 Londen stukg. 4 Belg. s.s. Terneuzen 2278 idem idem Voor dent i 2 Eng. s.s. Polo 1379 Hull stnkg. Deens. s.s. Alice 2761 Riga hout 3 Eng. s.s. Calder 1784 Goole stukg. idem Norma 1385 idem idem Noor. bark Sjofroken 817 Snndsval hout 4 Duits. s.s. Brutus 1957 Halsta idem Eng. s.s. Electro 1387 Hull stukg. idem Sea Belle 2152 Londen idem Zweed. s.s. Julia 789 Gottenburg hout 5 Eng. s.s. Rosa 1294 Goole stukg. idem Aire 1763 idem idem Van dent 2 Eng. s.s. Larpool 3540 Methil ledig 3 idem Spindrift 2003 Londen stnkg. idem Buzy Bee 2720 New-Castle idem idem Polo 1379 Hull idem 4 idem Anglia 2469 Leith idem idem Calder 1784 Goole idem idem Norma 1385 idem idem Van 2 tot en met 5 September werden langs de Westsluizen alhier 39 binnenvaartuigen op—en 35 afgeschutdoor de Oostsl. 4 opgeschut. fMBBh De drager van het cognossement *a ordre" van de lading rond papierhont der stoomboot DANA, wordt verzocht zich met dit document aan te melden bij de scheepsmakelaars systeem DE TROIJE, Twee en vierwielige rijtuigen in soort. IN FRIESCH COSTLUM, is, in cabinet- en visite-formaat, voorhanden bij verschillende soorten waaronder fijne en goede, zeer geschikt voor cadeaux. Bredasche eu Hollandsche KOEK, BANKET en KLEINGOED. Hollandsche MELK, GEMBER, SARDINES, KREEFTEN, ZALM, GELEI, BISCUITS, enz. enz. Belovende eene voordeelige en nette bediening. Met achtiDg, J. J. DO.VZE Jz. Ter Neuzen, Lange Noordstraat. Alle ploegen worden op de proef geleverd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1892 | | pagina 3