SCHUTTEVA£R. SPORTWASENS. Tricot-Jaquettes. zuivelfabriek ie Hontenisse, Ruhr-Kachelkolen, Puike grove Ruhrkolen W" E E G BITS Socisteit „de Theetuin." CONCERT gebleemd zijden Setijn. Afgifte der Patentbladen A. Wilking, Hulst. IN LOSS1NG: BURGERLIJKE STAND. Handelsberichten. Advertentien. NIEUW Opnieuw Ontvangen DE COOPERATIVE in tossing te Haven Paal. Genomen kaarten kunnen ingewisseld worden. SCHIPPERSV EREENIGING "o S Voordeelige prijzen. H. DE KOK. Nieuwe sorteering. Laatste modellen. Elegante garneering. Acht diverse kwaliteiten. Prijzen beneden alle concurrentie, Sollicitanten naar de betrekking van de paarden der bereden marechaussees gezadelden de Kattesteeg, waardoor de troep gekoinen was, afgezet. Langs een anderen weg trok de Spraugsche bevolking huiswaarts enkele boeren wapenden zich met riek of hooivork, om den marechaussees, die hen weldra volgden, het overschrijden der Spraugsche grens te beletten. Eindelijk het sarrenen schelden der boeren en schoeu makers moede, renden de politie- mannen met de blanke sabel op de samenscholers in, sloegen er duchtig op los en deden in weiuige minuten den troep uiteenstuiven. Een viertal personen werden rneer of minder ernstig gskwetst, Honderden nieuwsgierigen uit Kaatsheuvel, dat aan de gemeente Sprang grenst, stroomden naar de Sprangsche akkers, die rneer op een slagveld, dan op een tooneel van vreedzamen arbeid geleken. Woensdag middag om 12 uur keerden de mare chaussees uit Sprang naar Kaatsheuvel terug, ge- volgd door een ontelbare menigte. Door de politie te Luik is een zeventienjarige jongeling aangehouden, die aan de Nederlandsche justitie zal worden uitgeleverd, verdacht van te Eindhoven f 250 ontvreemd en te Dordrecht een bankier door middel van een vaischen wissel voor f 450 opgelicht te hebben. Men vermoedt dat het dezelfde persoon is, die in de vorige week ook te Maastricht lieeft getracht geld op een vaischen wissel te krijgen. In drie dorpen van Russisch Polen heeft zich voor ongeveer veertien dagen een dolle wolf vertoond. Voor men het dier dooden kon, heeft het 20 volwassenen en eenige kinderen gebeten. Eene menigte honden, paarden, runderen, varkens en schapen vielen als zijn slachtoffers. De ver- wonden zochten geen hulp bij geneesheeren, maar behandelen zichzelf met huisiniddeltjes. Bij velen heeft zich thans de dolheid of watervrees vertoond en uit vele woningen klinkt een afschuwelijk ge- brul dat de arrne slachtoffers in hun vreeselijk lijden uitstooten. Vele kinderen zijn reeds gestorven. Dr. Patscheff, te Moskou, meent een middel gevonden te hebben tot het geuezen van kanker. Twee dames zijn door hem, nadat zij alle andere middelen vergeefs beproefd haddeu, genezen. Het systeem berust op het gebruik maken van zwavel- badeu. Dr, Patscheff wil omtrent zijn geneeswijze een rapport zendeu aan de hoogeschool voor ge- neeskunde te Parijs. Uit Rusland komen thans allerlei bijzonder- heden omtrent de ongeregeldheden die door de gezondheidsmaatregelen veroorzaakt werden. De dood van Dr. Moltchanoff te Kwalinsk geeft alleen reeds een denkbeeld van de ruwe domheid van het volk in die streken. Toen eene volksmenigte kwam opzetten om den choleradokter, zooals zij hem noemden, onder handen te nemen, vluchtte hij in het huis van een kennis. Eerst zocht men hem te vergeefs, maar de dienst- boden wezen zijne schuilplaats aan, en daar hij zijn wezeo niet in gevaar wilde brengen, ging hij uit eigen beweging naar buiten. Drie popen, die hem in bescherming wilden nemen, werden bijna vermoord en hij zelf werd aan de grootste marte- lingen onderworpen, men wierp hem herhaaldelijk in de lucht, liet hem dan op de steenen neerkomen en trapte vervolgens op zijn lichaam. Toen hij na eeuigen tijd nog niet dood bleek, werd hij, als laatste pijuiging overgeleverd aan de woede der vrouwen. Met steenworpen en hamerslagen beukten deze hem dood en vermaakten zich eindelijk nog met de afschuwelijke mishandeling van zijn lijk. De Russische regeering heeft aan de weduwe van Moltchanoff een pensioen toegekend. Ook op andere plaatsen, zooals in de gouvernemen- ten Nischni-Nowgorod en Saratoff zijn, naar Dalziel meldt, opnieuw ongereldheden voorgekomen. Te Borgarodsk, in het district Moskou zijn heftige tooneelen in den gemeenteraad voorgekomen. Toen het hoofd van het kanton voorstelde een ambulance in te stellen, ontving men dit voorstel met het geschreeuw van neen neen dat willen wij niet er is geen cholera Een telegram uit Karlsbad meldt, dat eene Amerikaansche dame, die daar Zondag jl. aankwam en haar intrek nam op de Kouingsvilla, het hotel waar Z. M. Willem III een paar malen vertoefde, Maandag nacht door haar krankziunigen zoon ge- worgd is. De dader is onmiddellijk naar het krankziunigengesticht te Dobran gebracht. Een vreemd geval van slaapziekte heeft zich voorgedaan in Oostenrijk. Een gevangene was wegens moord tot 10 jaren dwangarbeid veroordeeld. Voor de uitspraak van het vonnis was hij echter iu slaap gevallen en eerst 4 dagen later ontwaakte hij, zeer verwonderd dat hij zich in degevangenis bevond. 1 X G E Z O II E X S T U K Ii E i\. Ter Neuzen, 18 Aug. 1891. Mijnheer de Redacteur Wil s. v. p. onderstaaud bericht der N. R. Ct. in uw blad opnemen. In elf jaren tijds zijn volgens een verslag van den heer Dujardin-Beaumetz in het departement der Seine 101 personen bezweken aan hondsdolheid. In de laatste zes jaren werden er in het Instituut Pasteur 11,029 personen behandeld; 98 stierven er in weerwil der behandeling. De sterfte onder door dolle honden gebeten menschen die wel door Pasteur behandeld zijn, wordt op 0,88 pCt. geschat; de sterfte onder door dolle honden gebeten menschen die niet door Pasteur behandeld zijn, wordt op 18 of 16 pCt. geraamd. Bij voorbaat dankend. X. Van 1 tot en met 15 Augustus. Ter lteuien. Huwelijks-voltrekkingen. 11 Aug. Willem Hendrik van Doeselaar, oud 22 j., jm. en Elisabeth Andriessen, oud 24 j., jd. Geboorten. 1 Aug. Jacobus Karel, z. van Elias de Koeijer en van Janna Durinck. Leuntje, d. van Jan de Bree en van Janna Pieternella Geelhoedt. Pieternella Jozina, d. van Johannes Martinus van Damme en van Neeltje de Jong. 2 Aug. Sidonie Leotine Emma, d. van Johannes Baptiste Gijsel en van Christina Peters. Annigtje Neeltje, d. van Cornells Pieter Kaan en van Antje de Jong. 3 Aug. Willem Pieter, z. van Francois Elve en van Cathalina Dieleman. 5 Aug Jacoba Cornelia, d. van Antonie Geensen en van Janna Klaassen. 6 Aug. Jan, z. van Daniel de Smidt en van Ilenriette Pieternella Kaeijser. Janneke, (1. van Francois Dekker en van Catharina Elisabeth de Jonge. 7 Aug. Catharina Adriana, d. van Marinus de Feijter en van Laurina Oppeneer. 8 Aug. Elisabeth Catharina, d. van Andries Dieleman en van Cornelia Aaltje Harte. Janna Helena Tannetje, d. van Jacobus Leendert Jurrij en van Jacoba Hendrika Hoebe. 10 Aug. Jacobus Coraelis, z. van Jacobus Drabbe en van Catharina Cornelia Eekman. Nathalie Josephina Maria, d. van Franciscus van Meir en van Emiliana Platjouw. Octavus Josephus, z. van Josephus Judocus Vossaert en van Marie Bernier. Catharina Cornelia, d. van Willem Smalle- gang en van Geertruijda Donze. Janna Adriana, d. van Petrus van Maelsaeke en van Sietje Framboise Durinck. Overlijden. 1 Aug. Pieter Buijze, oud 19 m., z. van Adriaan en van Rachel Verhelst. 3 Aug. Anthonie de Vos, oud 15 d., z. van Jacobus Pieter en van Jacomina Sara Gerritsen. 8 Aug. Francois Klauwers, oud 12 j., z. van Geleijn en van Pleuna Oppeneer. 9 Aug. Marinus Francois de Ritter, oud 15 d., z. van Cornelis en van Elisabeth van Alten. Leuntje de Bree, oud 9 d., d. van Jan en van Janna Pieternella Geelhoedt. 13 Aug. Francois Herrebout, oud 48 j., weduwn. uit het le huwelijk van Maatje de Rubber en uit het 2e huwelijk van Catharina PauwlinaVel. ('Huge, Huwelijks-voltrekkingen. 3 Aug. Franciscus Geldhof, oud 74 j., jm. en Maria Seraphina Verstraeten, oud 51 j., jd. Constantinus Herrewegh, oud 25 j., jm. en Maria Louisa van Remoortere, oud 24 j., jd. Geboorten. 1 Aug. Eduard Camillus, z. van Pieter Johannes van Dorselaer en van Isabella Theresia Herreweijers. Maria Elisa, d. van Pieter Augustinus Vonck en van Maria Louisa van de Vijver. 7 Aug. Andreas, z. van Alphons Dominicus de Groot en van Maria Philomena Massa. 8 Aug. Emiel Edouard, z. van Josephus Roeland en van Maria Magdalena van Geetson. 9 Aug. Clementina Petronella, d. van Andreas Rottier en van Angelina Haulez. Overlijden. 1 Aug. Francies Buijs, oud 47 j., echtg. van Maria Justina Blommaert. 8 Aug. Een als levenloos aangegeven kind van het vr., geslacht van Alphonsus Cam- maert en van Clemence Vossaert. 8 Aug. Theophilus Vonck, oud 2 j., z. van Pieter Augustinus en van Maria Louise van de Vijver. 11 Aug. Eduardus Camillus van Dorselaer, oud 11 d., z. van Petrus Johannes en van Isabella Theresia Herreweijers. lfloek. Iluwelijks-aangiften. 4 Aug. Jan de Putter, oud 21 j., jm. en Maatje Buijze, oud 20 j., jd. 12 Aug. Marinus Abraham Wolfert, oud 23 j., jm. en Jacomijntje Janna de Jonge, oud 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 4 Aug. Jacobus Scheele, oud 23 j., jm. en Maria Dieleman, oud 21 j., jd. 11 Aug. Cornelis van Dixhoorn, oud 23 j., jm. en Tanneke Riemens, oud 22 j., jd. Geboorten. 1 Aug. Johannes Dominicus, z. van Pieter Jansen en van Janna de Bruijne. Pieter, z. van Daniel Meeusen en van Martina Dees. Cornelis, z. van Pieter Ilamelink en van Catharina Hamelink. Jacoba Maria, d. van Abraham van Hoorn en van Elizabeth Hamelink. 8 Aug. Reinier, z. van Abraham de Fouw en van Juliana Goethals. 11 Aug. Dirk, z. van Jacobus Verpoorten en van Levina Scheele. 13 Aug. Neeltje Johanna, d. van Jan Dieleman en van Janna Maria de Jonge. 15 Aug. Jacomina Elisabeth, d. van Abraham van Hoorn en van Jacoba van Doom. Overlijden. 6 Aug. Janna Vinke, oud 3 m., d. van Thomas en van Anna den Hamer. 13 Aug. Catharina Pieternella Rinkhout, oud 9 m., d. van Petrus en van Aagtje van Doeselaar. Hontenisse. Iluwelijks-aangiften. 22 Juli. Petrus Johannes Verdurmen, oud 30 j.,jm. en Marie Louise Picavet oud 29 j., jd. Petrus Kamoen, oud 38 j., jm. en Maria Johanna Joos, oud 28 j., jd. Pieter Augustinus Hermans, oud 56 j., jm. en Anna Maria de Klerk, oud 48 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 16 Juli. Jan Francies de Klerk, oud 36 j., jm. en Maria Louisa de Bakker, oud 25 j., jd. 29 Juli. Jacobus Rombout, oud 26 j., jm. en Dorothea de Theije, oud 24 j., jd. Josephus de Kock, oud 28 j., jm. en Anna Maria Kuijpers, oud 29 j., jd. 6 Aug. Petrus Kamoen, oud 38 j., jm. en Maria Johanna Joos, oud 28 j., jd. Pieter Augustinus Hermans, oud 56 j., jm. en Anna Maria de Klerk, oud 48 j., jd. 12 Aug. Petrus Johannes Verdurmen, oud 30 j., jm. en Marie Louise Picavet, oud 29 j., jd. Geboorten. 19 Juli. Amelia, d. van Cornelis Elias en van Apolonia d'Hont. 20 Juli. Rosalia, d. van Philogomis van Meelen en van Philomena van Troost. 24 Juli. Maria Johanna, d. van Aloijsius Jac. Leenknegt en van Maria Philomena Cappaert. Petrus Josephus, z. van Josephus Pieters en van Victoria Sponselee. 31 Juli. Pieter Abraham, z. van Cornelis Joh. de Bruijne en van Maria Sara Wilfert. 5 Aug. Jacobus Johannns Laurentius, z. van Johannes Adriaanse en van Cornelia van den Berg. 8 Aug. Julia, d. van Jan Francies Weesepoel en van Johanna Baart. 11 Aug. Julia, d. van Willem Wullems en van Paulina Joh. Seraph. Kuijpgrs. 13 Aug. Maria Anna Catharina, d. van Jan Francies de Bakker en van Apolonia de Wilde. Petrus Jacobus, z. van Eduardus Blommaart en van Elisabeth Bogaart. Overlijden. 19 Juli. Alphonsus Asselman, oud 12 d., z. van Pieter en van Anna Catharina Strobbe. 20 Juli. Pieter van Waterschoot, oud 67 j., z. van Joseph Theodorus en van Petronella Staal. 27 Juli. Josina Verdurmen, oud 77 j., wed. van Antonius van der Meijden. 1 Aug. Lodewijk Alphonsus Leonard, oud 1 j., z. van Petrus Judocus en van Melania Jud. Hermans. 5 Aug, Maria Magdalena Schindler, oud 84 j., echtg. van Pieter Joseph Jonkheim. 6 Aug. 1 etrus Josephus Pieters, oud 12 d., z. van Josephus en van Victoria Sponselee. 11 Aug. Joh. Wilhelmina van den Doel, oud 72 j., wed. van Gerardus Scherpenisse. 14 Aug. Elisabeth Pieters, oud 55 j., echtg. van Pieter de Maat. Hoewacht. Huwelijks-voltrekkingen. 1 Aug. Domi nicus Naessens, oud 33 j., jm. en Maria Jacoba Baert (van Lokeren, Belgie), oud 34 j., jd. 13 Aug. Hendericus de Vliegher, oud 42 j., jm. en Eugenia Sinack, oud 24 j., jd. Geboorten. 3 Aug. August Franciscus, z. van Dominicus Verschraegen en van Amelia Fracisca Strooband. 12 Aug. Ilenricus, z. van Petrus Franciscus de Vos en van Clemen tina de Canne. 14 Aug. Petrus Augustinus, z. van Fran ciscus Augustinus van Poele en van Stephanie Marie van Voorcn. 15 Aug. Leonardus, z. van Petrus Franciscus Goossens en van Julia de Wolf. Overlijden. 8 Aug. Alphonsus Joseph Coone, oud 12 d., z. van Joannes Baptiste en van Angelina Rondonck. 12 Aug! Victor Emile de Vleeschouwer, oud 6 j., z. van Eduardus en van Stephania van Vooren. Alphonsus Josephus Bau- teringheen, oud 7 w., z. van Joanna Catharina Bauteringheen. Augusta Maria Poppe, oud 7 m., d. vau Jacobus en van Leonie de Pouw. 14 Aug. Een als levenloos aangegeven kind van het mannelijk geslacht van Benignus van der Sijpt en van Philomena Kegels. OverslagHuwelijks-aangiften. 8 Aug. Petrus Jacobus Himschoot (van Moerbeke), oud 34 j., jm. en Mathilda Herman, oud 34 j., jd. 12 Aug. Alphonsius Anthonius Herman,' oud 32 j., jm. en Barbara Ophals, oud 30 j., wed. Bernardus Anthonius Buijsse, oud 43 j., weduwn. en Maria Anthonia Lammens, oud 30 j., jd. van (Seat. Geboorten. 5 Aug. Ferdinandus Marinus, z. van Johannes Angelus Wulffaert en van Eufrasina de Leux. 10 Aug. Eugbne Johan Wilhelm, z. van Christiaan Frederik Wilhelm Ammon en van Florentina Francisca de Betue. 13 Aug. Petrus Josephus Marinus, z. van Maria Carolina Genetello. Sioppeldijk. Geboorten. 4 Aug. Petrus Josephus, z. van Maria Virginia van Stevendaal. Overlijden. 11 Aug. Josephus de Klerk, oud 5 m., z. van Jan Francies en van Johanna van Belle. IVesfilorpe. Huwelijks-aangiften. 3 Aug. Ildephonsus Marie Lioen, oud 32 j., jm. en Maria Christina Wulfaert, oud 21 j., jd. 12 Aug. Carolus Ludovicus Meiresonne (van Sas van Gent), oud 54 j., weduwn. en Clementia D'haene, oud 47 j., wed. Geboorten. 5 Aug. Bertha, d. van Constantinus van Dam en van Maria Schelfhout. 6 Aug. Alice, d. van Elias de Koeijer en van Anna Catharina Maria Louisa de Bakker. 14 Aug. Arthur Alexander, z. van Augustus de Bidder en van Versinie Francisca Nijskens. Leons Polidor Marie, z. van Charles Louis de Smet en van Celanie Talboom. Kaanislag. Huwelijks-voltrekkingen. 4 Aug. Jacob Deij, oud 24 j., jm. en Helena Elizabeth van de Voorde, oud 23 j., jd. Johannes de Visser, oud 21 j., jm. en Jaco mina Cornelia van de Voorde, oud 22 j., jd. Geboorten. 5 Aug. Jozina Adriana, d. van Hendrik Pieter Lensen en van Johanna Frederika Jacobs. Cornelis, z. van Cornelis de Kok en van Neeltje Jansen. 6 Aug. Framboise, d. van Cornelis Arij van Vessem en van Framboise van Petegem. Adriaan, z. van Anthonie van Doom en van Jozina de Lijser. 8 Aug. Marinus, z. van Abraham Goosen en van Adriana de Feijter. 11 Aug. Pieternella, d. van Salomon de Putter en van Jozina Scheele. 12 Aug. Anthonina, d. van Jacobus Jansen en van Janneke van Hoeve. 13 Aug. David, z. van Andries Scheele en van Jacomina Francina Scheele. 14 Aug. Jozina Maria, d. van Jacob van Drongelen en van Janna Andriessen. Kniiltlorpe. Huwelijks-voltrekkingen. 10 Aug. Rochus van Overloop, oud 42 j., jm. en Leonie Maria Gijsel, oud 30 j., jd. Geboorten. 11 Aug. Camile, z. van Alphonsus de Meij en van Francisca Roels. Overlijden. 10 Aug. Franciscus de Mette, oud 14 j., z. van Joannes en van Stephanie Dieleman. ZEETIJDINGEN. Van 16 tot en met 18 Augustus. Datnm. VLAG. NAAM. M». Van en naar. Lading. Voor Ter Kenzen 17 Eng. s.s. Glencairn 887 Middlesbro ijzer 18 idem Buzy Bee 2720 New-Castle kolen idem Antiquary 2915 Leith stukg. Belg. s.s. Terneuzen 2278 Londen idem Eng. s.s. River Lagan 2272 idem idem idem Oaksland 5511 Bilbao minerie Tan Ter A'euzen 16 Duits. s.s. Hectos 3326 Blyth ledig 17 Eng. s.s. River Derwent 2272 Londen stukg. idem Avocet 3260 Antwerpen idem Belg. s.s. Londres 2367 Londen idem 18 Eng. s.s. Glencairn 887 Middlesbro ledig R. 3m. sch. Urania 939 Shields ballast Voor Gent 18 Duits. s.s. Stern 2232 Riga hout Eng. s.s. Spindrift 2003 Londen stukg. idem Rosa 1294 Goole idem idem Polo 1373 Hull idem Tan Gent i 16 Noor. sch. Hanna 645 Randers zemelen 17 Eng. s.s. Aire 1763 Goole stukg. idem Leona 1698 idem idem idem Sea Belle 2152 Londen idem idem Kinghom 1993 Leith idem Ned. s.s. Prima 1779 Bumeiland ledig Voor ielzaete 16 Eng. s.s. Commercial 321 Hamburg creosoot Tan Selzaete 17 Eng. s.s. Commercial 321 Hamburg ledig Van 16 tot en met 18 Augustus werden langs de Westsluizen alhier 39 binnenvaartuigen op- en 33 afgeschut. Dordrecht, 18 Augustus. Bij ruimen aanvoer moesten Granen lager afgegeven worden. Puike Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe 7,20 a 8,00 nieuwe a Rogge Zeeuwsche en Vlaamsche 4,80 a f 5.80. Gerst Zeeuwsche en Vlaamsche winter f 4,50 a f 5,00. Overmaasche 4,00 a f 4,30. Zeeuwsche en Vlaamsche zomer f 4,00 a f 4,50. Haver dunne f 3,20 a f 3,80. Paardehoonen f 6,00 a f 6,60 Duiveboonen J 6,20 a f 6,20. Witteboonen 5,a f 7,50. Bruineboonen 6,00 a 10,00. Brwten 8,00 a 8,50. Voeder 6,00 a 7,00. Koolzaad J 8,75 a f 8,80. Lijnzaad zaai f a ROE US VAN 1IET GELD. Belgisch per 100 fr. 47,80 47,90 Engelsch per 12,07 12,09^ lien Ondergeteekenden betuigen bij deze ook namens wederzijdscbe familie, hun- liurtelijken dank voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Westdorpe, 19 Aug. 1892. F. A. VAN ACKER. M. Chr. VAN ACKER-Cj mm aert. Door te weinig deelneming zal de voorgenomen plezierreis per boot van Ter Neuzen naar Antwerpen niet plants hebben. AI HEELING TER NEUZEN, VERGADERING op Haandag 22 Augustus 1892, des avonds te 8 ure, in het „Hotel de Commerce." Het Bestuur, J. A. VAN BOVEN, Voorzitter. P. J. VAN DE SANDE, Secretaris. Ivleine Huijsisenspolder, Aan belanghebbenden wordt bekend gemaakt, dat bovengenoemde weegbrug van heden af is opengesteld op iederen werkdag van den uur v<5or zonsopgang tot een uur na zonsondergang. Zij die gebruik maken van de weegbrug hebben de bevoegdheid die te eontroleeren. Zaamslag, 18 Augustus 1892. HET BESTUUR. op Zondag 21 Augustus 1892, des namiddags 4^ ure, door de fanfarenmuziek „DE VREDE" van Gent. HET BESTUUR. dienst 1892/93, op de gemeente-secretarie te TER NEUZEN, tot 29 Augustus 1892, 's mor- gens van 9 tot 12 en 's middags van 2 tot 5 uren. Ter Neuzen, 19 Aug. 1892. aan een der scholen in de kom der gemeente TER NEUZEN, op eene jaarwedde van f 450, worden uitgenoodigd hunne stukkeu ten spoedigste in te zenden aan den Burgemeester. zoekt gehuwde lieden om werkzaamheden in ge- noemde Fabriek te verrichten. Aan deze betrekking is verbonden vrije woning, steenkolen, petroleum, melk en tuin belooniug te regelen bij overeenkomst; geschikte boerenarbeiders kunnen ook voor deze betrekking in aanmerking komen. Namens het Bestuur, J. A. PATEER Ez., Secretaris. schipper J. D. van Wijngaarden, met een lading voor rekening van J. VAN DE REE en P. J. SCHEELE te Ter Neuzen. Uit schip ad /ll,50 per hoed of 18 hectoliter. Voor rekening van E. J. VAN LEUVEN. Graauw, 18 Augustus 1892.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1892 | | pagina 3