Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen, No. 2798. Zaterdag 5 Maart 1892. 32e Jaargang. Gemengde berichten. BURGERLIJKE STAND. Gemeen teraad van Axel. Zitting vau 1 Maart 1892. Tegenwoordig de heeren P. Dregmans, P. Diele- man, M. A. Smies, P. Koster, R. van de Ree, L. Lamaitre, C. N. Jansen van Roosendaal en D. J. Oggel, leden, en J. A. van Vessem, fnngeerend secretaris. Afwezig de heeren L. van Dixhoorn, S. van Hoeve en J. Wolfert. Voorzitter de beer D. J. Oggel. De voorzitter opent de vergadering en zegt, dat heden de eerste raadsvergadering gehouden wordt zonder den man, die tal van jaren de betrekking van gemeente—secretaris met lust en ijver heeft bekleed, en wiens aandenken zeker bij den raad in dankbare herinnering zal blijven voortleven. Daarna worden de notulen gelezen en goedge- keurd. 1°. Wordt mededeeling gedaan van de volgende ingekomen stukkeu a. Missive van Ged. Staten dezer provincie, houdende terugzending van eeu goedgekeurd exem- plaar van het raadsbesluit tot af-en overschrijving van posten op de begrooting van 1891. b. Alsvoren van het goedgekeurd kohier der schoolgelden voor het le kwartaal 1892. Beiden woiden voor kennisgeving aangenomen. c. Brief van den heer P. J. Schoouakker c. s., houdende kennisgeving dat hun vader, behuwd- en grootvader de heer Johannes van Doeselaar Schoonakker, in leven secretaris dezer gemeente en ontvauger van het algemeen burgerlijk armbestuur, op 27 Januari j.l. is overleden. De voorzitter deelt mede, dat dit schrijven reeds door Burg, en Weth. namens den gemeente- raad is beantwoord. 2°. Wordt voorlezing gedaan van een request van J. Jansen van Roosendaal alhier, houdende verzoek om van de betaling der schoolgelden te worden vrijgesteld. Besloten te behandelen in eene beslotene ver gadering. 3°. Wordt besloten het primitief kohier van den hoofdelijken omslag te behandelen in eene beslotene vergadering. Vervolgens deelt de voorzitter mede dat zich twee sollicitanten voor de vacante betrekking van secretaris dezer gemeente hebben aangemeld, en dat Burg, en Weth. gaarne het gevoelen van den raad zouden vernemen, of er eene algemeene oproeping verlangd wordt, dan wel of zij eene aaubeveling van Burg, en Weth. wil inwachten. De heer Smies is van meening dat Burg, en Weth. vrij zijn daarin naar verkiezing te handelen De voorzitter is het met spreker eens, maar Burg, en Weth. zouden het beleefdheidshalve aan den raad willen overlaten. De heer R. van de Ree vindt niet de minste noodzakelijkheid om eene oproeping te doen om reden er twee personen in Axel zijn die naar gemelde betrekking zullen vragen. De voorzitter brengt in stemming of er al of niet eene oproeping zal gedaan worden. Met alge^ meene stemmen wordt besloten geen oproeping te doen. Op de vraag van den voorzitter of iemand nog iets heeft voor te stellen, zegt de heer Dieleman dat hij klachten heeft veruomen over het Spuipadje om reden daarop aan weerszijden grind is gebracht maar niet in het midden. De voorzitter antwoordt hierop, dat over het geheele pad grind is gebracht en het pad weder zoo spoedig mogelijk zal worden begrind. Niets meer te verhandelen zijnde wordt de zitting gesloten en overgegaan tot het houden van een beslotene vergadering. Dinsdagavond ontstond te Rotterdam brand aan boord van het stoomschip Eugalia, van Ant- werpen, liggende in de Spoorweghaven ter hoogte van de laatste loods op het terrein der Staatsspoor- wegen, welk schip Woensdagochtend zijne bestem- ming zou volgen. De brand, te ruim 8 uur door het omvallen van eene petroleumlamp ontstaan in het voorruim, deelde zich aan de daarin geladen balen hooi mede en nam al spoedig een grooten omvang, waardoor ook de zich in het middenruim bevindeude balen hooi vlam vatten, zoodat tevergeefs door de equipage met een eigeu slang beproefd werd het vuur te blusschen. Niettegenstaande de massa water, die gedurende ruim 1 uur door vier bootjes van den havendienst, bijgestaan door een handbrandspuit, in het schip geworpen was, bleef de lading steeds smeulen, waarom men te 10| uur tot de lossing besloot over te gaan. Te 11^ uur was het gevaar geweken, doch de lossing werd voortgezet. Het stoomschip Eugalia, waarvan de gezagvoerder, de heer J. Ealck, op het oogeublik van den brand niet aan boord was, was geladen met 560 balen hooi en 362 balen turf, toebehoorende aan de heeren Kekem en Heusdens, kooplieden te Rotterdam. Nader meldt men De lading hooi van het stoomschip is eergisteren geheei gelosthet hooi is door 't water of't vuur waardeloos geworden en de schade wordt op f 5000 geraamd. Een Duitsche Transport—Verzekering— Maatschappij draagt de schade. Ook de overige lading heeft veel geleden door de groote hoeveelheid water die in 't ruim is gespotendeze was op averij—grosse verzekerd. Het schip heeft weinig geleden en zal, na een nieuwe lading te hebben ingenomen, weder zee kunnen kiezen. Eigenaar van 'l schip is de reeder M. Matthijs te Antwerpen. Aan zekeren L. te Loosdrecht, wien het ongeluk trof dat hij zijn paard, voornaraelijk zijn middel van bestaan, verloor, is een eigenaardige ver- rassiug bereid. Twee ingezetenen hadden met uit- nemenden uitslag een beroep gedaan op de offer- vaardigheid hunner medeburgers en waren op die wijze in het bezit gekomen van een ander paard dat des nachts stilletjes op stal werd gezet, ter- wijl tevens kribbe en ruif van het noodige werd voorzien. Toen nu L. den volgenden morgen in den stal kwam, vond hij zijn nieuw paard, rustig etende staan. Een lid der redactie van het Haarl. Dgbl. heeft aan de werkster der te Haarlem vermoorde weduwen een bezoek gebracht en verhaalt daarvan het volgende Wij zochten de werkster, juffrouw Ochsler, in haar woning op en vernamen van haar, dat zij de beide vrouwen in volkomeu welstand heeft verlaten. Zij had een boterham met de beide vrouwen gegeten en was iets langer gebleven dan gewoon- lijk. Zelve had zij, met behulp van een der vrouwen, de luiken van de voorkamer gesloten, de achter- deur gegrendeld en was uitgelaten door een der bewoonsters. Dit laatste geschiedde kwartier over zevenen. Ook zij scheen niet afkeerig van de meening dat de dader in huis geweest kau zijn voor zij de woning verliet. Boven de woonkamer bevindt zich een klein zoldertje, waarop men uit den aard der zaak zelden komt. Zoo ergens, dan zou de moor- denaar zich hier verscholen kunnen hebben. T Is wel vreemd, dat dezelfde vrouwen, die zoo zorg- vuldig de deuren des avonds gesloten hielden, minder voorzorgen schenen te nemen voor de veu- sters. Het raam dat op het erf uitkomt, was slechts door een pen gesloten, een ander venster aan den achterkaut, dat, zoo wij ons niet vergissen, toegang tot het zoldertje heeft, slechts door een ijzeren staaf, zooals men dat bij schuine dakvensters vindt. Yeel bezoeken ontvingen de oudjes niet. De werkster noemde de vrouwen ,/Zoo'n beetje kindsch, ziet u, ze waren erg blij met een bouten lapje voor de dekens, die ze maakten." Volgens de werkster was er nooit veel geld in huisalles wat er in kwam, werd gestuurd of gebracht door Van der Plas, den neef, die de bezitting van vrouw Bekkers beheerde, en het gebeurde wel, dat de werkster eens een stuiver minder ontving dan haar loon eigenlijk bedroeg. n't Zit er van de week niet an, Betje," zei dan vrouw Bekkers. ,/als neef Ereek van de week geen geld brengt, ben ik heelemaal hard." Den ontbrekenden stuiver kreeg ze dan later. In het kamertje staat een meubeldat een soort van geheime bergplaats bevat. Het is de linuen- kast, die een hollen poot heeft, welke met een klein sleuteltje in een zeer klein gaatje wordt geopend en dan eenige kleine laadjes te aanschouwen heeft. Vroeger bewaarde Bekkers daarin zijn effecten, maar die waren er al lang uit, en of de weduwe daarin nu nog geld borg, is niet bekend. Wel heeft de werkster gezien, dat de bewoonsters wel eens kruidenierswaren in die laadjes sloten. De mooraenaar heeft of van het bestaan van die berg plaats geen kennis gedragen, of hij heeft geweten dat daarin toch niets te vinden was, want terwijl alles in de kamer is opengescheurd en onderzocht, is aan den poot geen spoor van braak te ontdekkeu. Het schijnt geblekeu te zijn dat de te Amster dam aangehouden man niet medeplichtig is aan den moord. De gevangen genomen 0. en echtge noote zijn weer op vrije voeten. In het geheei zijn reeds meer dan 20 personen in verhoor genomen. Van 15 tot en met 29 Eebruari. /EET1JDIN OE IN. Van 1 tot en met 3 Maart. Van 1 tot en met 3 Maart werden langs de Oostsluizen alhier 38 binnenvaartuigen op- en 17 afgeschut; door de Westsl. 2 op- en 2 afgeschut. Bijvoegsel van de Ter Neuzensche Courant. Ter leuzen. Huwelijks-aangiften. 17 Febr. Jan Marcus Catharinus Vermande, oud 30 j., jm. en Janna Frederika Grenu, oud 22 j., jd. 24Febr. Jacobus Leendert Jurrij, oud 20 j., jm. en Jacoba Hendrika Hoebe, oud 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 18 Febr. Adriaan Jacobus Baden, oud 21 j., jm. en Janneke van Strien, oud 27 j., jd. 25 Febr. Jan Klaassen, oud 26 j., jm. en Alida Penne, oud 23 j., jd. Geboorten. 17 Febr. Adriana Geertruij, d. van Gelein Buijze, en van Neeltje den Hooglander. 18 Febr. Elizabeth Cornelia, d. van Johannes Adriaan Izaak de Ruijter en van Janneke Hamelink. 19 Febr. Krijn, z. van Pieter Jacobus de Doelder en van Jacomina Adriana de Vos. Daniel Jo hannes, z. van Jacobus de Doelder en van Maria Lansen. 21 Febr. Frans, z. van Jan Joseph Dooms en van Jacoba Johanna Sponsele. 22 Febr. Francois, z. van Jan de Doelder en van Janneke Harms. Pieter Willem, z. van Levinus Petrus van Oppen en van Maatje Jacomina Riemens. 23 Febr. Jacoba Catharina, d. van Andries de Meijer en van Francina Jacoba de Zutter. Sophia Louisa, d. van Johannes Michiel Jacobs en van Amelia Sophia van der Straeten. Cornelis Pieter, z. van Jozina van de Wege. 25 Febr. Floras Anthonie, z. van Anthonij Harte en van Pieternella de Jonge. Johanna Margaretha, d van Pieter van der Bent en van Jacoba Cornelia Balkestein. 26 Febr. Cornelis Jan, z. van Pieter de Bidder en van Cornelia Lensen. 27 Febr. Pieter Jacobus Leunis, z. van Jacobus Johannes de Nering en van Pieternella Elisabeth Wittevrongel. 28 Febr. Jan, z. van Hendrik van Wijck en van Elizabeth Francina de Visser. Leunis, z. van Jan Versluijs en van Cornelia de Mul. Overlijden. 17 Febr. Catharina de Fouw, oud It j., d. van Louis en van Johanna Pieternella Maas. Jacobus Hen- drikus Vogel, oud 23 j., z. van Willem Adrianus en van Janneke Tankers. ■I ulgt. Huwelijks-voltrekkingen. 17 Febr. Franciscus Xaverius de Neijs, oud 21-j., jm. en Maria Louisa Fricot, oud 21 j., jd. Petrus Jndocus Vink, oud 36 j., weduwn. en Anna Kalscheur, oud 27 j., jd. Geboorten. 16 Febr. Theodoras Johannes, z. van Gerar- dus Cornelis Borghstijn en van Johanna Wisse. 23 Febr. Severinus Eugenius, z. van Johannes van Dorsselaer en van Maria Ludovica Janssens. 25 Febr. Justina Maria, d. van Augustinus van de Walle en van Josephina Cornelia Maria Janssens. Overlijden. 27 Febr. Jacobus van der Yeeken, oud 68 j., jm 28 Febr. Emilius Josephus Elisius van de Walle, oud 3j., z. van Augustinus en van Josephina Cornelia Maria Janssens. 4xel. Huwelijks-aangiften. 25 Febr. Mattheus de Bruijne, oud 27 j., jm. en Jacomina Blankert, oud 18 j.,jd. Huwelijks-voltrekkingen. 18 Febr. Krijn Dieleman, oud 23 j., jm. en Sara Schuitvlot, oud 21 j., jd. 25 Febr. Cor nelis Johannes Schieman, oud 21 j., jm. en Tannetje Cappon, oud 20 j., jd. Geboorten. 17 Febr. Leendert, z. van Egbert Bakker en van Janna Maria van Dixhoorn. 18 Fehr. Jan, z. van Jacobus Buijze en van Catharina Bakker. Petrus, z. van Theophilus Tulckens en van Anna Catharina Bleijenberg. 24 Febr. Pieter, z. van Mattheus Dieleman en van Antje Goossen. Abraham, z. van Pieter Haak en van Neeltje Dieleman. 25 Febr. Alphonsus Jacobus, z. van Edmond Albertus Johannes van den Berg en van Anna Maria de Meijer. 26 Febr. Adriana, d. van Pieter Buijze en van Catharina Goossen. 28 Febr. Leendert, z. van Frederik Bakker en van Susanna Hooglander. Overlijden. 20 Febr. Pieter van de Velde, oud 30 j., echtg. van Krina Meesen. 24 Febr. Camillus Joannes van Puijvelde, oud 4 m., z. van Aloysius en van Josephina Maria Staal. Petrus Leirze, oud 59 j., echtg. van Maria Jansen. 29 Febr. Barbera Dieleman, oud 77 j., wed. van Leen dert Deij. Iloscliknpelle. Geboorten. 12 Febr. Petrus Jo hannes, z. van Constantinus de Maat en van Apolonia Ma- chielsen. 13 Febr. Elisa Maria, d. van Petrus Augustinus van der Veeken en van Pieternella Roovers. 27 Febr. Nathalia Louisa Judoca, d. van Jacobus van der Meijden en van Apolonia Fermont. Overlijden. 12 Febr. Marianna de Roose, oud 51 j., echtg. van Cornelis Serrarens, eerst wed. van Servaas Geensen. Apolonia Machielsen, oud 39 j., echtg. van Constantinus de Maat. 22 Febr. Johanna Yleeshouwer, oud 69 j., wed. van Josephus Ivens. (■raauw, Huwelijks-voltrekkingen. 5 Febr. Pieter Augustinus de Smit, oud 35 j., jm. en Philomina de Gijsel, oud 29 j., jd. Geboorten. 2 Febr. Maria, d. van Andries Biddelo en van Apolonia de Bakker. 5 Febr. Eugenius, z. van Alphon sus de Vree en van Anna Catharina Boudewijn. 12 Febr. Martha, d. van Petrus Durinck en van Rosina Dorothea Herman. 14 Febr. Angelina Maria, d. van Petrus Augus tinus van Kerkhoven en van Seraphina Baart. Overlijden. 29 Jan. Levinus Laureijs (overl. te 'a Gra- venzande), oud 51 j., echtg. van Rosalia Kint. 3 Febr. Theodoras van Immerseel, oud 4 m., z. van Alouisius en van Rosalia Durinck. 5 Febr. Gijsbrecht Staal, oud 82 j., weduwn. van Apolonia Teenaert. 10 Febr. Theodoras de Dalie, oud 87 j., wedn. van Anna Cornelia Mattheijssen. 11 Febr. Phelomina Kouijzer, oud 28 j., d. van Jan Fran- cies en van Elisabeth Boogaart. 16 Febr. Jan Francies Kouijzer, oud 76 j., weduwn. van Elisabeth Boogaart. 29 Febr. Adrianus Kint, oud 66 j., wedn. van Anna Catharina Staal. ■lengslilij liGeboorten. 18 Febr. Maria Rosalia Christina, d. van Alphonsus van Belle en van Anna Pardon. 27 Febr. Paulina Petronella Apolonia, d. van Jan Francies de Meijer en van Rosalia de Bakker. Overlijden. 19 Febr. Apolonia van Belle, oud 65 j., echtg. van Josephus Merk. Ilot-k. Geboorten. 20 Febr. Neeltje en Janna, dochters van Cornelis Dieleman en van Sara den Hamer. Overlijden. 21 Febr. Pieternella Geelhoedt, oud 53 j., echtg. van Jacobus Pladdet. 22 Febr. Janna Dieleman, oud 2 d., d. van Cornelis en van Sara den Hamer. Neeltje Diele man. oud 2 d., d. van Cornelis en van Sara den Hamer. 26 Febr. Pieternella Moes, oud 92 j., wed. van Jacobus Bliek. Hontenisse- Huwelijks-aangiften. 5 Febr. Judocus Leenknegt, oud 60 j., weduwn. en Petronella Maas, oud 53 j., wed. Felix van der Kinderen, oud 48 j., jm. en Cor nelia Strobbe, oud 36 j., wed. Huwelijks-voltrekkingen. 20 Febr. Judocus Leenknegt, oud 60 j., weduwn. en Petronella Maas, oud 53 j., wed. Felix van der Kinderen, oud 48 j., jm. en Cornelia Strobbe oud 36 j., wed. Geboorten. 1 Febr. Eduard Judocus, z. van Cornelis Roelans en van Cornelia van Meele. 3 Febr. Anna Catha rina, d. van Judocus van den Bergen en van Apolonia Compiet. 4 Febr. Paulina Catharina, d. van Jan Francies Stoele en van Apolonia Pauwels. Petrus Jacobus, z. van van Petrus Johannes van Dommelen en van Catharina Sponselee. 5 Febr. Martinus, z. van Petrus Dieleman en van Pieternella Koole. 6 Febr. Leonard Augustinus, z. van Benjamin van Jole en van Paulina Wullems. 10 Febr. Abraham Leendert, z. van Jacobus van Dixhoorn en van Elisabeth van Dixhoorn. Helene Jeanne Marie Ghislaine, d. van A. C. B. Thomaes en van Emma C. J. J. M. de Mulder. 13 Febr. Elisabeth, d. van Edmondus Verdurmen en van Rozalia Baart. 19 Febr. Petrus Ludovicus, z. van Jan Francies van Leemput en van Seraphina de Theije. 22 Febr. Maria Catharina, d. van Francies van Sikkelerus en van Johanna Bogaart. Overlijden. 4 Febr. Eligius Jacobus de Theije, oud 10 j., z. van Petrus Johannes en van Apolonia Janssen. 5 Febr. Joannes Francies Smnlders, oud 87 j., z. van Norbertus en van Maria Elisabeth Maassen. 8 Febr. Anna Catharina van de Voorde, oud 69 j., echtg. van Jan Francies van Driessche. 11 Febr. Maria Louiza Cambeen, oud 80 j., d. van Judocus en van Apolonia Bourguillon. Mathilda Christina Willems, oud 2 j., d. van Pieter en van Paulina van Damme. 12 Febr. Pleuntje van der Guz, oud 82 j., wed. van Jo hannes de Witte. 18 Febr. Fedina Mercie, oud 81 j., wed. van Pieter Aug. Carpentier. 25 Febr. Andries de Booij, oud 1 j., z. van Andries en van Petronella de Roos. 24 Febr. Charlotta Coolsen, oud 78 j., wed. van Jan Servaas Verbist. 28 Febr. Johannes Francies de Smet, oud 22 m., z. van Augustus en van Catharina van Eerdenburg. Hoewaelit. Huwelijks-aangiften. 18 Febr. Joannes Livinus Janssens (van Stekene Belgie), oud 20 j., jm. en Adolphina Baert, oud 19 j., jd. Geboorten. 20 Febr. Alice Maria, d. van Bernardus Breijaert en van Fidelia Cerpentier. 26 Febr. Carolina Jnstina, d. van Maria Louisa van Hecke. 29 Febr. Augusta Josephina, d. van Judocus Wijnacker en van Coleta Josephina Picavet. Overlijden. 16 Febr. Een als levenloos aangegeven kind van het m. geslacht van Petrus Gijsel en van Leonie Marie de Caluwe. 26 Febr. Alphonsius Augustinus Boon, oud 26 j., z. van Aloijsius Jacobus (overl.) en van Regina Baete. Overslag. Geboorten. 17 Febr. Henricus Emanuel, z. van Livinus Pollet en van Phrailde Kegels. I'liilippine. Geboorten. 17 Febr. Polidorus Antho- nius. z. van Jan Francies Taalman en van Stephanie Marie de Poorter. 24 Febr. Petrus Franciscus, z. van Willem Henderikus van Hurck en van Pelagie D'hollander. Overlijden. 19 Febr. Johanna Cornelia Vernimmen, oud 73 j., echtg. van Eugenius Louret. Sag van Kent. Huwelijks-voltrekkingen. 17 Febr. Eduardus van Hijfte (van Philippine), oud 27 j., jm. en Clementina Angelina Taelman, oud 29 j jd. Overlijden. 23 Febr. Helena de Betue, oud 4 m., d. van Henry en van Seraphina Martina Druart. Sint Jansteen. Huwelijks-voltrekkingen. 17 Febr. Petrus Franciscus de Roeck, oud 25 j., jm. en Maria Cecilia Lievens, oud 24 j., jd. 24 Febr. Alphonsius Uijtdragers, oud 27 j., jm. en Leonie Rombaut, oud 25 j., jd. Geboorten. 17 Febr. Rosalia, d. van Carolus Ludovicus Verstraeten en van Antonia van Hove. 18 Febr. Cerillus, z. van Carolus Ludovicus Verstraeten en van Blondina d'Hondt. 23 Febr. Constantinus, z. van Carolus Ludovicus de Rechter en van Franciesca de Witte. 28 Febr. Desiderius, z. van Aloijsius Baert en van Rosalia Walgraeve. Melania, d. van Joannes Rottier en van Dolphina van Dorsselaer. Overlijden. 22 Febr. Juliana Maria de Cock, oud 47 j., echtg. van Eduardus van Acker. 25 Febr. Dominicus Rottier, oud 7 j., z. van Joannes en van Dolphina van Dorsselaar. Stoppt-lilijk. Geboorten. 19 Febr. Josephus, z. van Pieter de Bruijn en van Paulina Kreemers. 27 Febr. Maria Anna Eugene, d. van Gijsbregt Heijens en van Ludovica Clementina de Bruijne. 29 Febr. Josephus Fidelis, z. van Jan Francies de Klerk en van Johanna van Belle. Overlijden. 20 Febr. Paulina Kreemers, oud 42 j., echtg. van Pieter de Bruijn. IVestdorpe. Overlijden. 18 Febr. Rudolphus de Mul, oud 51 j., echtg. van Maria Ludovica Bauwens. 23 Febr. Joannes Francies van Acker, oud 93 j., echtg. van Virgenie Gijselman. Xaainsla!;. Huwelijks-aangiften. 18 Febr. Cornelis Overdulve, oud 24 j., jm. en Pieternella Clazina Missu oud 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 18 Febr. Cornelis Verplanke, oud 33 j., weduwn. en Cornelia de Ruijter, oud 25 j., jd. 25 Febr. Jan Wisse, oud 25 j., jm. en Helena de Visser, oud 29 j., jd. Geboorten. 19 Febr. Cornelis, z. van Franpois Hamelink en van Martha van Drongelen. 22 Febr. Adriana, d. van Krijn de Blaaij en van Maria Martha Bliek. 25 Febr. Sara Magdalena, d. van Jacobus Jansen en van Aaltje Hofman. Overlijden. 18 Febr. Pieter Wagenaar, oud 21 m., z. van Willem en van Woudina Maas. Kuirtitorpe. Geboorten. 23 Febr. Augustus Leonar- dus, z. van Constantinus Joannes van Assel en van Maria Joanna Dierick. 26 Febr. Alphonsus Leonardus, z. van Augustus Belaerts en van Clementia van Goethem. Overlijden. 29 Febr. Maria van de Velde, oud 17 j., d. van Livinus en van Natalia de Smet. Datum. VLAG. NAAM. M3. Van en naar. Lading. Voor Ter Bieuzeni 1 Eng. s.s. Lvnton 4721 Bilbao minerie En. 3m.sch. Lile 670 Charlestone pijpaarde 2 Eng. s.s. City of Bristol 3542 Marryport raw ijzer Van Ter leuzen: 2 Belg. s.s. Londres 2367 Londen stukg. Eng. s.s. Jarm 3877 Shields ledig 3 idem River Lagan 22 72 Londen stukg. Voor Kent 1 Noor. brik Deodate 693 Christian sand hout 2 Eng. s.s. Aire 1763 Goole stukg. Duits. s.s. Georg 2076 Libau vlas Eng. s.s. Norma 1385 Goole stukg. 3 idem Sherburn 1822 Sunderland kolen Van Kent 1 Duits. s.s. Commercial 1421 Odense zemelen Eng. s.s. Rosa 1294 Goole stukg. idem Polo 1373 Hull idem 2 idem Broomhill 1590 Amble ledig Ned. s.s. Talisman 2025 Leith idem Eng. s.s. Sea Belle 2152 Londen stukg. 3 idem Astrologer 2580 Leith idem idem Ousel 2309 Liverpool idem idem Aire 1763 Goole idem Voor Selzaete 2 Eng. s.s. Commercial 321 1 Jersey crmsoot Van Selzaete: 2 Fra. sch. Marie Henriette 419 Cette creosoot 3 Eng. s.s. Commercial 321 Havre ledig

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1892 | | pagina 5