Gemengde berichten. Felegrafische berichten. TER NEUZEN, 15 December 1891, RECHTSZAKEN. Arrondissements-rechtbank te Middelburg. GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. 4070,611 53,572 Erangelisch Lath. 61,825 en 63,703 Hersteld Luth. 9990 en 20,176 lloomsch Kath. 1,439,137 en 1,596,482 Oud-Roomschen (Jansenist) 6251 en 7687 Nederlandsch Israel. 78,075 en 92,254; Portugeesch Israel. 2618 en 5070 tot geen kerkgenootschap 12,253 en 66,085; tot eenig ander of tot een onbek. genootsch. behoor. 4659 en 16,281. Van de overige niet speciaal opgegeven kerkge- nootschappen zijn in ons laud thans het talrijkst vertegenwoordigd de //Vrije Evangelischen" met 1267 m. en 1344 vr. en het minst talrijk de ffMethodisten", die in ons geheele land 4 in. en 7 vr. tellenen blijlct ook dat de Katholieken niet langer 2/5 maar slechts 1/s van de bevolking uitmakeu. Het getal blinden bedroeg 2114, waarvan 441 onderwijs genoten hebben dat der doofstommen was 1977, waarvan 1451 het voor doofstommen bestemde onderwijs genieten of genoten hebben. De geheele bevolking bedroeg 4,511,415 inwouers; er waren bijna 100,000 vrouwen meer dan manner.. Blijkens provinciaal blad N° 110 van 1891 is door den Minister van Financien beslist dat alle verzoekschritten en beschikkingen rakende wettelijke bepalingen, vastgesteld in het belang van den gezondheidstoestand van den veestapel, zijn vrijgesteld van zegelrecht, dus ook die, betrefl'ende ontheffing tot weiding van vee, invoer van mest, in— en doorvoer van vleesch, huiden, haar, wol, hoornen enz. Gedurende het stormweder van Vrijdag tot Zondag jl. zijn niet minder dan 9 zeeschepen van 1J maiden tot Harlingen op strand geslagen of zwaar beschadigd binnengesleept, waaronder een bark geheel masteloos, die men bij de kust drijvende vond. Het negental bestond uit 2 stoomschepen, 2 barken, 3 vischkotters en 2 tjalken. Gelukkig dat er geen menschenlevens te betreuren zijn, daar van alien de bemanning werd gered. Vooral in Engeland en langs de kusten heeft de storm veel verwoesting aangericht. Een Eransche bark is met man en muis op de kust vergaau. Bij het j.l. gehouden examen voor postambtenaren in den telegraafdienst is o. m. geslaagd de heer K. T. L. Peltzer, alhier. Het stoomschip River Lagan is Zaterdag morgen weder van hier zeewaarts vertrokken terwijl het stoomschip River Derwent des nachts binnenkwam, hebbende wegens stormweder te Graveseud moeten ankeren. De op de Kaloot, bij Borssele, gestrandde Noorsche schooner Fram zit geheel onder water. De equipage is door de reddingboot van Vlis- singen gered en Donderdag avond laat daar aan- gebracht. Nog is op de Kaloot gestrand de Fransche schooner Souvenir, kapt. Gonster, van Gent naar St. Vaast, in Frankrijk, met kolen bestemd, den 7 dezer van Ter Neuzeu vertrokken, doch door stormweder op de reede te Ylissingen verbleven. Ook daarvan is de bemanning gered. Volgens later bericht, zijn beide bovengenoemde schepen door experts afgekeurd en geadviseerd tot onmiddellijke berging der ladingen. Zondag avond strandde aan den Tienhon- derdpolder, onder Cadzand, een Fransche vischsloep. De bemanning, bestaande uit 7 koppen, is thans aan wal. De Eugelsche schooner Constance Ellen, van Gent naar Dublin, met phosphate, op 7 December van Ter Neuzen uitgegaan, werd den 10d™ duar- aanvolgende te Lowestoft (Engeland) met adsistentie binnengebracht, met verlies van booten en ver- schansiug. Voor het driejarig onderhoud van het Neder landsch gedeelte van het Kanaal van Sluis naar Brugge, gedurende de jaren 1892, 1893 en 1894, Vrijdag jl. te Middelburg aanbesteed, en waar van de ramicg beloopt f 300 per jaar, was de laagste inschrijver de heer P. Monje te Breskens voor 239. Zaamslng. In de jongste vergadering der ver- eenigiug In 't belang der Landbouwers" is de heer G. de Visser Jz., alhier met meerderheid van stemmen tot penningmeester beuoemd. het licht. De kwartels begonnen te slaan en de leeuwerik hief naar omhoog stijgende zijn lied aan. In de donkere slang, die Metz omgaf, kwam beweging. Het eerste kanongebulder liet zich hooren. De slang kruipt voorwaarts, steek de dorstige tong in het water der Moezel de rivier_ werd over- getrokkeu en men stuit op den eersten tegenstand. Het tiende regiment in 't gelid Dit bevel komt van den geueralen stafde brenger, op een met schuim bedekt ros gezeten, is al weder weggerend. Majoor Von Olefeld zit kaarsrecht in den zadel en trekt den degen. Metz wordt als een magneet. Regiment op regiment trekt er been, het geschut dondert aanhoudend. Een granaat vliegl over bun hoofden, een ander boort zich vlak voor Henri in den grond. Een derde draait in de rondte maar Henri wijkt geen voet terug. Tancred ziet het en met de vlakke kling geeft hij het paard van zijn adjudant een slag zoodat het vooruit rent. De granaat springt, zes grenadiers vallen neder, maar Henri Von Ring is gered Verwijtendziet hij zijn als een vader voor hem zorgen- den commandant aan. (Wordt vervolgd). IIii 1st. Naar men verneemt, zijn er 4 personen van hen, die F. Maas uit llulst op de Drie Schouwen zoo deerlijk hebben mishandeld, gevangen genomen en een, een zeventienjarige jougeling, rnoet reeds bekend hebben gestoken te hebben. De toestand van Maas is tot nog toe bevredigend. Zondag 1.1. was het de dag, waarop de heer Calleufels voor 35 jaar zich als geneesheer te Hulst vestigde. Die dag is uiet onopgemerkt voorbijge- gaan want niet alleen dat er in de Gentsche straat, de straat, waarin de heer Callenfels woont, druk gevlagd werd, maar 's avonds brachteu Harmonie en Apollo hem een serenade. Ook ontving de jubilaris als een aandenken prachtige geschenken. Moge de heer Callenfels nog vele jaren als genees heer te Hulst blijven, een ieder met raad en daad bijstaan, smart en verdriet in huisgeziunen lenigen, zooals hij nu gedurende een tijdkring van 35 jaren gedaan heeft, als 't ware eens menschen leven, zal wel de wensch wezen van niet alleen alle Hulste- naren, maar van 't geheele land van Hulst. Philippine. Van Zaterdag op Zondagnacht hebben eeuige dieven een vet varken zoeken machtig te worden bij den landbouwer P. de Neve te Watervliet, nabij ,,de Maagd van Gent" (IJzendijke). Waarschijnlijk door het geruchtmakende dier, dat slecht wilde loopeu, waren de dieven geuoodzaakt hun prooi in den steek te laten en op den loop te gaan. Althans bij het lichten, iiep het beest aan den vrijen dijk rustig te grazen. Hierdoor geleerd, besloten de dieven andermaal een aanval te wagen en slaagdeu ntf in hun boos voornemen beter. Zij drongen in het varkenshok van den landbouwer E. Reijkhaert aan den Oesterput, sneden drie loopvarkens den hals af en namen de gedoode dieren inede. Tot heden zijn de dieven nog onbekend. Koewncht. Door eene kwaadwillige hand zijn bij een onzer voornaamste landbouwers gedurende den nacbt zeven prachtige, jonge kanada boomen zoodauig beschadigd, dat zij geheel verloren zijn. De politie doet ijverig onderzoek om den dader van deze verrcgaande baldadigheid in hauden te krijgeu. Hontenisse, 14 Dec. Door den gemeenteraad was bij adres aan Z. E. den Minister van Water- staat H. en N. verzocht de verzending der brieven- eu pakketpost, die thans via Hulst—Belgie en HulstTer Neuzeu geschiedt, te doen plaats hebben per stoombootdienst WalsoordenVlake. De Minister heeft op dat adres in zooverre gun- stig beschikt, dat, met ingang van 16 Dec. e. k., het vervoer der brievenpost op de verlangde wijze zal plaats hebben, en wel van Vlake des voormiddags 8,05 uur (d. i. na aankomst van den l8ten treiu uit Holland) en van Walsoorden des namiddags 1,10 uur (in aausluiting op den treiu van 2,34 uur te Vlake.) De Hollandsche post, die nu gedeeltelijk te 12,30 en gedeeltelijk te 4 uur wordt besteld, zal dan reeds te 9,30 te Kloosterzande arriveeren, en dus aanmerkelijk vroeger in ons bezit zijn. Hoewel de rechtstreeksche verzending en ont- vangst thans nog slechts eenmaal plaats heeft, koesteren wij de gegronde hoop, dat daaraan uit- breiding zal worden gegeven, ook door toevoeging van de pakketpost. 's Gravenliage, 15 Dec. Tweede Kamer. De Marinebegrooting is aaugenomen. De Minister hield vol, dat niet alle schepen binnenslands kunnen gebouwd worden, maar dat hij de belangen van particuliere industrie niet uit het oog zal verliezen. De verbetering van de positie der machinisten zal hij overwegen. Willemsoord zal behouden blijven als reparatie—werftegen de misbruiken bij marine- aanbestedingen zal hij waken. De kamer besloot de geldleening te behandelen na Financien en Maandag de Bilitou-overeenkomst. Hoofdstuk Nationale schuld is aangenomen. Versehillende puuten van Hoofdstuk Financien zijn behandeld. Beuoemd tot sluismeester op het kanaal door Zuid-Beveland, te Wemeldiuge de heer P. Tjebbes, te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 15 Dec. de volgende vonnissen uitgesproken P. E., oud 40 j., arbeider te Hontenisse, is wegens diefstal veroordeeld tot 1 maand gevange- nisstraf. A. F., oud 26 j., metselaar te Hulst, is wegens mishandeling veroord. tot f 5 boete of 5 dagen hechtenis. Ch. F. d. S., oud 19 jschippersknecht te Philippine, is wegens mishandeling en overtreding der drankwet veroord. tot eene boete van f 5 en eene van 3 of 5 en 3 dagen hecht. Omtrent Aarnout Kempe schrijft de Mid- delb. Ct. Nog niet lang geleden was zijn naam op aller lippen, in verband met de droeve gebeurtenis, te Meliskerke voorgevallen. Eene opeenstapeling van feiten, gezegden en verinoedens gaf der justitie het recht om hem van eene vreeselijke misdaad te verdenken, en hem daarom gevangen te nemen. Maar spoedig is het net van toevallige omstandig- heden, waarin hij als het ware verward was geraakt, outward en bleek zonneklaar zijne onschuld. Men liet hem weer dp vrije voeten, en hij kon tier het hoofd weer opheffen. Maar zoo dachten zij, onder wien hij steeds verkeerde, er uiet over. Bij hen bleef hij steeds nog gebrandmerkt als een misdadigerbij hen is het geloof aan zijne schuld nog niet verdwenen. Waar hij zich ook wendt om werk, om eerlijken arbeid, daar keert men hem den rug toe. Zelfs waar hij vraagt om kosteloos te mogen arbeiden, om toch maar iets te mogen doen, in de hoop aldus langzamerhand weer in de verdiensten te geraken, daar wil men zelfs hem hierin niet behulpzaam zijn. Alsof hij de grootste misdadiger ware zoo wordt hij bejegend. Alsof er nog zelfs het geringste vermoeden bestaat omtrent zijne schuld of de minste twijfel aan zijne onschuld, zoo ziet men hem aan. En voor niets is minder grond dan juist daar- voor. Zijne onschuld is daghelder gebleken. Er is duidelijk aan het licht gekomen dat hij onmogelijk de misdaad kan begaan hebben. Dit alles kunnen wij op grond van inlichtingen, ons van alleszins vertrouwbare zijde verstrekt, ten stelligste verzekeren. Zoo er nog eenige twijfel, hoe gering ook, aan zijne schuld had bestaan, hij ware niet zoo spoedig vrijgelaten. En men bedenke wel, dat er een zeer groot onderscheid bestaat tusschen het loslaten van een verdachte wegens gebrek aan bewijs of het zooals met Aarnout Kempe het geval is geweest vrij- laten, omdat de onschuld van een verdachte vol- komen bleek. Uit Ried wordt aan de N. R. Ct. gemeld Pas vijf weken geleden had hier eene droevige gebeurtenis plaats. De dienstmeid van den predikant was eensklaps verdwenen en werd den volgenden dag in eene sloot met weinig water, dicht bij de pastorie, gevonden, terwijl zij de handen op de borst hield geklemd. En thans heeft weder iets derge- lijks plaats gehad. De tegen woordige dienstmaagd is op dezelfde plaats in dezelfde houding gevonden. Tusschen vijf en zeven uur 's avonds heeft men haar lijk opgehaald. Dacht men vroeger aan zelf- moord, thans vraagt men zich af, of hier niet eene misdaad in het spel is. In den nacht van Woensdag op Donderdag zijn tusschen 12 en 2 uur op versehillende plaatsen te Amsterdam, onder anderen op de Prinsengracht aan de Brandweerkazerne en aan audere perceelen in de Heerenstraat, Prinsenstraat, zelfs aan het politie-bureau aan de Raampoort, aangeplakt ge- drukte biljetten, waarop het volgende to lezeu stond Wij eischen onmiddellijke invrijheidsstelling van Geel en als daaraan niet onmiddellijk gevolg wordt gegeven, zal vuur en dynamiet het werk der klasse Justitie voltooien. Weg met de Regeering Leve de Anarchie Als het vrienden van Geel zijn, die op deze wijze zijn vrijheid hopen te bewerkstelligen, slaan zij door een dergelijke handelwijze ongetwijfeld den domsten weg in Het succes van Sequah te dezer stede zoo schrijft men uit Haarlem is steeds stijgende, vooral na het verschijuen van het bij blad van het Maandblad tegen de kwakzalverij, waarin de grofste onwaarheden worden medegedeeld. De zaal van Felix Favore is avond aan avond stampvol en de meest defiige families schamen zich niet langer in de zaal te komen en even hard te juichen als iedereen, telkens als een bekend Haarlemmer ge- nezeu is. Ook onder de geneesheeren zijn er, die hun oppositie hebben opgegeven, en die hun patienten den raad geven zich door Sequah te laten behandelen. Er viel een jongetje van een jaar of acht op den Kattenburgerkade te Amsterdam te water. Reeds was het kind door den hevigen wind onder een tjalk weggedreven, toen plotseling een wakkere knaap, de 13-jarige A. Stadtman, die op weg was naar school den kleinen drenkeling zonder aarzelen nasprong en de .voldoening had, hem van een zekeren dood te redden. Alsof er niets gebeurd was, ging het moedige kereltje in zijn natte pak naar school, vanwaar hij echter natuurlijk door den onderwijzer naar huis gezonden werd om droge kleeren aan te trekken. Zooals altijd bij wind, hadden eenige komische tooneeltjes gedurende den jongsten storm plaats. Op de Stad'nouderskade te Amsterdam woeien tege- lijkertijd van een ouden, kaalhoofdigen heer de een jong, blozeud dienstmeisje De hoed kwam in het water muts op het eerwaardig hoofd die, blijde zijn kalen schedel zien en minder blootgesteld aan den kouden luchtstroom, het hooge zijden, van de tulen muts af. terecht, de tulen van den grijsaard, aldus bedekt te den invloed van mutsje over de ooren trok en het zoolang ophield, totdat men hem zijn doornatten hoogen zijden bracht en hij dien met zijn eigeuaardig hoofddeksel kon verwisselen. De blozende eigenares van de muts nam hartelijk lachend haar eigendom weer in bezit. Op de Leliegracht woeien twee heeren tegen elkauder en kwamen heel vertrouwelijk naast elkan- der zitten op de stoep van een sigarenwinkel, terwijl zij elkander lachend verzekerden, dat de wederzijdsche kennismaking zeer aangenaam was. Zitting van Vrijdag 11 December. Voorzitter de heer J. A. van Boven. Aanwezig de heeren Jac. de Feijter, Harte, Grenu, Moes, Tazelaar, Wieland, Visser, Van der Hooft, De Iloeijer', Nelemans en de secretaris. Afwezig de heeren Mr. Dronkers en Van IJsselsteijn wegens ongesteldheid, alsmede de heer Joz. de Feijter. De notulen der vorige vergadering worden gelezen. De heer Tazelaar heeft een klein bezwaar tegen het vcrslag. I lierin komt niet voor dat hij in overweging gaf de opbrengst der schoolgelden te herzien. De voorzitter meent, den heer Tazelaar over dit punt toegelicht te hebben. De heer Tazelaar zegt, in deze ophelderingen niet te hebben berust. Nogmaals zegt de voorzitter, dat van verhooging der school gelden geen sprake kan zijn weder wijst hij op de gemeente Axel, t orige ministerie kon de heffing aldaar niet goed- keuren, als zijnde deze te lioog in verhouding van het aantal schoolgaande kinderen. Men kan niet hooger gaan dan de wet aangeeft. Hij wil den leden inzage der lijsten geven, om te zien ol daarop kinderen voorkomen van ouders, die wel of meer kunnen betalen, t zal hem genoegen doen als de heeren hem behulpzaam willen zijn. De heer Moes zegt, dat de vergelijking met Axel niet opgaat, dat het onderwijs alhier verbazend meer kost dan aldaar. De Voorzitter zegt dat alhier de cijfers spreken. De heer Moes zegt dat in andere gemeenten b. v. te lloofdplaat kinderen die 30 schooltijden achtereen verzuimen worden verwijderd en dus van de lijst afgaan. Hij erkent dat het zeer moeilijk is dit gestreng toe te passen, maar vraagt of hiernaar wordt gehandeld. De voorzitter verzekert, dat de onderwijzers die van de lijst afbrengen welke niet meer als schoolgaande te beschouwen zijn, overigens beslist de toestand op 1 Jan. Hij stelt thans voor in de notulen op te nemen wat door den heer T azelaar is gevraagd. Hiertoe wordt met algemeene stemmen besloten, waarna het verslag wordt goedgekeurd. Overgegaan werd tot de benoeming van twee leden van het burgerlijk armbestuur wegens periodieke aftreding der heeren E. van der Bent en H. Wolfert. Aanbevolen waren de aftre- dende leden en de heeren F. Walraven en R. J. Scheele. De heeren Grenu en Moes stellen voor de aftredende leden bij acclamatie te herbenoemen. De heer Tazelaar stelt voor dit bij briefjes te doen, daar hij weet dat de heeren er prijs opstellen. Hiertoe wordt be sloten. De uitslag was dat de heer H. Wolfert 10, de heer E. van der Bent 9 en de heer F. Walraven 1 stem verkreeg. Met algemeene stemmen werd herbenoemd totlidderplaatse- lijke commissie van toezicht op het onderwijs het aftredend lid de heer R. Walraven. Aanbevolen was behalve deze de heer J. de Smidt Jr. Aan de orde is het vormen eener nieuwjaars-commissic. De voorzitter zegt zeker in den geest der leden te handelen door tot de samenstelling hiervan weder uit te noodigen den heer G. Wieland, die dit steeds zoo uitstekend deed. De heer Wieland neemt deze taak opnieuw op zich. Ingekomen was een verzoek van het Burgerlijk Armbestuur, om een verhoogd subsidie van f 200. In breedvoerig schrijven motiveert dit college het verzoek. Het wijst er op dat in den laatsten tijd een stroom van on- en minvermogenden in onze gemeente komtvele huisgezinnen met zeer vele kinderen vestigen zich alhier, doch zijn hier slechts eenigen tijd of vragen ondersteuning. Bovendien is door de strengheid van den afgeloopen winter buitengewoon moeten bedeeld worden. De heer Nelemans vraagt, of er niets aan te doen is, dien stroom tegen te houden. Hij zou b.v. in geen geval onder steuning verleenen aan belioeftigen die hier niet eenigen tijd b. v. 2 jaar gevestigd waren of zijn geen andere maatregelen te nemen. De voorzitter antwoordt ontkennend. De plaats van verblijf is thans die, waar onderstand gegeven moet worden. In 1817 moest men eenigen tijd in een plaats zijn om aldaar onderstand te kunnen erlangen. Vele moeilijkheden ontstonden hierdoor en men besloot de geboorteplaats aan te wijzen als verplicht tot ondersteunen. Ook hiervan kwam men terug en wees hiervoor aan de plaats van verblijf. Het Burgerlijk Armbestuur heeft overigens het recht al of niet ondersteuning te geven. De kerkelijke gemeenten dienden hare geloofsge- nooten ook te helpen, doch deze hulp wordt hoe langer hoe zwakker. Overigens is het eene lastige taak die van het Burgerlijk Armbestuur, die niet weinig bemoeilijkt wordt door de ge- bruikelijke wijze waarop onvermogenden aan eene woning geholpen worden. Dit geschiedt zoo gemakkelijk mogelijk, doch na korten tijd is de bewoner onmachtig aan zijn verplichtingen te voldoen, wordt zijn woning ontzegd en komt om ondersteuning bij het Burgerlijk Armbestuur, weigert dit dan komt men bij hem, of dreigt met zich te zullen wenden tot den Commissaris der Koningin zooals gebeurd is. Als 't mogelijk was, zou hij ook nit'een sanitair oogpunt het bouwen van huisjes in den winter willen verbieden, wat tegenwoordig meermalen gebeurt, alleen omdat er voor den ambachtsman weinig werk is. Overigens gaat het volgens hem niet aan de menschen te bemoeilijken als zij zich hier willen vestigen. Zij zijn menschen, onze broeders. De heeren Moes en Harte gaven hun spijt te kennen dat de versehillende kerkgenootschappen zoo weinig deden. De heer Visser vindt, dat de post voor het Burgerlijk Armbestuur in onze gemeente aangegeven, werkelijk niet hoog is. De voorzitter deelt geheel en al dit gevoelen, vergeleken bij andere gemeenten is dit cijfer niet te hoog. De heer Nelemans vindt dezen post integendeel zeer hoog voor een gemeente die heet te bloeien. In andere gemeenten, b. v. Maassluis, met een budget van ongeveer f 60,000 is hiervoor bestemd f 800. Hiertegenover stelt de heer Visser de gemeente Wijmbrit- seradeel, met een budget van f 95,000, waar f 30,000 voor het Burgerlijk Armbestuur wordt bestemd, wat de heer Moes doet opmerken, dat men gelukkig Ter Neuzen niet moet vergelijken met een gemeente uit Friesland, waar de toestand ellendig is, terwijl de heer Wieland, wat Maassluis aangaat, zegt, dat de kerkelijke gemeente daar bijna alles doet. De heer Moes vindt toch met den heer Nelemans het bedrag hoog, er wordt hier in onze gemeente veel verdiend. De heer Tazelaar stelt de vraag, of de vergelijking met andere gemeenten in dezen opgaat, daar in Middelburg, Goes, enz., de toestand tamelijk stationair is, hier in geenen deele. Daar kan men zeggen, dat is noodig voor kleeding, dekking etc. Men komt naar Ter Neuzen, hoorende alom daar is werk, berekent niet of men voor dit werk geschikt is indien het er al is vindt dit te zwaar voor zijn krachten en komt naar het Burgerlijk Armbestuur om ondersteuning. Nog onlangs gebeurde zulks. Dit is nog slechts een kleinigheid van alle de moeilijkheden waarmede het Burgerlijk Armbestuur te kampen heeft. De heer Wieland die door omstandigheden bekend is met den last die op het Burgerlijk Armbestuur drukt zou gaarne zien dat het subsidie verleend werd. De heer Harte, langen tijd lid van dit college, weet van die moeilijkheden te getuigen. Hij geeft voorbeelden van gezinnen, wier hoofden veel verdienden, doch slechte financiers waren en waarvan de vrouwen om ondersteuning kwamen voor de kinderen. Men kan dan beginnen met te weigeren, maar eindigt gewoonlijk met toegeven uit medelijden met de vrouw en kinderen. Het doet den heer Tazelaar, voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur genoegen, dat de aandacht van den raad op dit punt gevestigd wordt. Gaarne zou hij ook eens zien, dat de leden eens inzage namen van het beheer over een geheel jaar. De heer Wieland vreest, dat dan wel niemand de porte- feuille zal willen overnemen. De voorzitter brengt hierna het verzoek van het Burgerlijk Armbestuur in omvraag, dat met algemeene stemmen wordt ingewilllgd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1891 | | pagina 2