- Ott m NAASMAARTJES. 65 cent en hooger. mnkoppen van Ob boon Fotografie-lnrichting, 153 Kanada Boomen, Instituut van Linschoten, Tereenicinff: Jn't Mai der Landhouwers" Zirkool, Snij- en Smkerhooneii. GRAABfZAKESttr Handelsberichten. Openbare Verkooping. Advertentien. 37 Kanada boomsn, Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Opnieuw Ontvangen Dagelijks versche Eieren, Ter Neuzen. M. JIR RIJ. EN SPAANDERS. II. MIDDELBTTRG. aanbestedingen. TE ZAAMSLAG- puike versche heerlijke U P. J. KURVIXR te Ter Neuzen. in verschillende soorten. Tholensstraat 59, Ter Neuzen. Keizers geregeld worden door eene hoofdeommissie, onder voorzitterschap van den Kroonprins, met uitvoerende commissien onder leiding van den gewezen Minister Abasa. Uit Berlijn worden talrijke stoornissen op velerlei gebied gemeld tengevolge der influenza. De reehtbank in het district Moabit rnoet telkens hareu arbeid verdagen, omdat of recbters of getuigen op de zitting ontbreken. De eorsten zijn veelal nog door collega's te vervangen, maar op de laatsten moet men natuurlijk wachten. In de ministerien werkt men met halve krachterger is echter dat het spoorwegpersoneel zeer incompleet is door de epidemie. Dat de nood onder de bevolking groot is, blijkt o. a. uit het feit, dat van stadswege de bestuur- ders van armencommissies gemachtigd zijn den te verleenen onderstand met l/s te verhoogen. Aan de stad kost dit 100,000 mark per maand. Uit Evreux wordt gemeld, dat een zekere 14jarige Fontaine aldaar is gearresteerd wegens brandstichting. Het klinkt haast ongeloofelijk, dat deze jeugdige misdadiger in den tijd van vier jaren 12 dergelijke misdrijven zou hebben gepleegd. Volgens de Temps heeft hij bekend. Men zou hier aan atavisme gaan gelooven, want zijn grootvader heefl voor gelijke misdaden lange jaren in den kerker doorgebracht. Niet minder dan 20 busten in brons van den generaal Boulanger staan thans in de Parijsche lommerd. Deze leent daarop 15 frs. Onlangs heeft een Amerikaan den grootsten St. Bernhard hond der wereld (1,10 Meter hoog) voor 19,000 dollars gekocht. Te Parijs is weder eens een moord gepleegd. Slachtofl'er werd zekere barones Dellard, eene 75jarige dame, woonachtig op den boulevard du Temple. Hare dienstbode, Delphiue Houdre, werd mede getroffen, maar is nog in leven. Deze laatste ging 's middags tegen 4 uur even een boodschap doen. In hare afwezigheid liet zich een net gekleed jongmensch, die een portefeuille onder den arm droeg, door den concierge van het huis bij de barones aandienen, die hem ook ontving. Een kwartier later kwam de dienstbode tehuis en vond de woning in het duister, daar de gordijnen waren neergelaten, maar het licht nog niet ont- stoken was. Zij riep hare meesteres, doch tevergeefs. Op eens verscheen een man voor haar, een mes, rood van het bloed, in de hand houdende. Hij sloeg haar de lamp, die zij juist had outstoken, uit de hand en bracht haar verscheidene messteken toe. De ongelukkige vond niettemin nog de kracht om naar het raam te gaan, een ruit te verbrijzelen en moord te roepeu. Maar inmiddels was de moor- deuaar reeds verdwenen. De barones werd door de buren, die aanstonds toesnelden, dood in haar slaapvertrek gevonden het hoofd was bijna geheel van de romp gescheiden en de grond doorweekt van het bloed. In de eetkamer werd het mes gevonden, waarmede de misdaad is gepleegd, terwijl in het salon alle meubelen waren opgebroken. De toestand der dienstbode, hoewel hoogst ernstig, geeft, luidens de laatste berichten, hoop op behoud. De barones Dellard was de schrijfster van ver scheidene stukken, welke onder het pseudoniem Paul d'Orgel in het Chateau d'Eau te Parijs zijn opgevoerd. Zij had een zoon, die ambtenaar is aan het Ministerie van Oorlog en tijdens den inoord op zijn bureau was. Haar lijk is thans naar de Morgue overgebracht. Door een wijnhandelaar in de buurt is verklaard, dat hij twee dagen achtereen een individu heeft opgemerkt, dat beantwoordt aan de beschnjvmg van den moordenaar, door den concierge eu de dienstbode gegeveu, en de woning van het slachtofl'er aandachtig opnam. Hij heeft dien man, die een parapleui bij hem achterliet, na de misdaad niet meer gezien. De parapleui werd door den wijn handelaar aan den rechter van inslructie over- handigd. Eene arrestatie is reeds geschied, maar het is zeer de vraag, of men op den goeden weg is. In de nabijheid van het station Thomson van den New-York eu New-Enge!andspoorweg liepen den 4 dezer twee goederentreineu op elkander. Tot overmaat van ramp kwamen achtereenvolgens twee sneltreinen van tegenovergestelde zijden aan- rijden, en konden niet tijdig genoeg tot staan ge- bracht worden, zoodat ten laatste de rails met de ruinen van vier treinen bedekt waren. De vier locomotieveu en verscheidene personen rijtuigen en goederenwagens werden vernieldbovendien ge- raakten de overblijfselen in brand. Yoor zoover bekend, verloren echter slechts drie personen het leven en werden vijf ernstig gewond. Betreffende een gasontploffing in de steen- kolenmijn te St. Etieune wordt het volgende gemeld: Zondac te 12£ uur hoorden de bewoners der huizen° in de nabijheid der mijn een geweldigen knal en haastten zich naar de plaats des onheils. Uit een der schachten stegen wolken rook op, en hetzelfde zag men kort daarna bij de schachten van een tweede mijn, daar deze door gangen met die van de Puit de la Manufacture, waarin de ontplofflug plaats had, in verbinding staat. Ge- lukkig was het aantal mijnwerkers, dat dien morgen in de mijn was afgedaald kleiuer dan gewoonlijk, daar velen een vrijeu dag hadden gekregen ter viering van het feest van St. Barbe, den schuts- patroon der mijnwerkers. Men schatte, dat ongeveer 60 of 80 arbeiders afgedaald waren. Zoo spoedig mogelijk trachtte de ingenieur Holtres, met eenige kameraden der ongelukkigen, die zich beneden bevonden, eene afdaliug te beproeven, maar dat bleek onmogelijk door het verstikkende gas, dat voortdurend opsteeg. Na drie kwartier wachtens, waagde men een tweede kans, en ditmaal met beter gevolg. De redders bereikten den bodem van den put, maar stieten daar op een nieuw bezwaar,' daar de hoofdgalerij ingestort was. In middels kwam er versterking van boven en begon men met houweelen schoppen de versperring weg te ruimen. Na verscheidene uren arbeids, had men een opening gemaakt die tot de galerij toegaug gaf. Daar vond men al vier mijnwerkers, die ge- lukkig nog in leven waren. Kort daarop kwamen nog vier anderen levend boven, maar voorshands was het onmogelijk het binnenste der mijn te bereiken. Daar moesten zich nog 73 arbeiders bevinden, en de ingenieurs overtuigden zich, dat men slechts hunne lijken zou vinden. Dat be- vestigde zich ook later. Want om aan de ver stikkende gassen gelegenheid tot ontsnapping te geven, liet men den treurigen arbeid tot den avond rusten. Toen vond men de lijken der 73 veron- gelukten en zond men die naar bovenwaar vrouwen en kiuderen nog in angstige spanning wachtten, of misschien deze of gene nog het leven mocht hebben behouden. Te Villagordo, in Jaen (Spanje), zijn ettelijke roovers de pastorie ingedrongen, die den pastoor en zijne dienstmeid in hunne bedden vastbonden en met het pistool in de hand alle kostbaarheid eischten. Toen de geestelijke betuigde niet meer dan 120 in huis te hebben, begonnen zij hem te martelen, o. a. door zijne voeteu in het vuur te houden. Drie personen, die middelerwijl aan- schelden, werden toegelaten, gekneveld en voorover op den grond geworpen. Tegen het aanbreken van den dag maakten de baudieteu zich weg, overtuigd dat er iuderdaad niets meer te vinden was. Een vergiftiging door hazepeper. Men beweert wel eens, dat de katten behalve door het muizenvangen ook nog door andere eigenschappen, vooral bij sommige ontaarde restaurateurs en hotel- houders, in den hazentijd in hoog aanzien staan. Deze zoogenaamde dakbazen hebben natuurlijk het voordeel dat voor huu bemachtiging geen kruit of lood noodig is, zoodat dit metaal ook niet in hun lichaam dringen kan. Poes zal daarom voor sommige jagers nog meer in waarde stijgen alhoewel wij sterke tegenstanders van dezen s^ort zijn indien zij vernemen dat zich te Parijs een ernstig vergiftigingsgeval heeft voorgedaan, tengevolge van het gebruik van hazepeper waarin zich hagelkorreltjes bevonden. Deze waren door het gebezigde azijnzuur opgelost geworden en hadden aldus het vergiftige lood-acetaat doen ontstaan. In de Oranjestraat te Berlijn had Dinsdag- middag in de woning van zekeren heer P., Sen zeer droevig voorval plaats. Die heer had een brief met geldswaarde gekregen en het nog onsjetelde weld laten liggen, toen hij even uit de kamer werd geroepeu. Toen hij enkele minuten later terugkwam en aan het telleu ging, kwam hij een bankje van honderd mark (zestig gulden) te kort. Dadelijk vatte hij verdenkiug op tegen een dienst- meisje, dat in een aangrenzend vertrek aan het I werk wasE. zeide haar op den man af, dat zij zich het biljet had toegeeigeud en was van die gedachte, noch door de verzekering, noch door de tranen van het meisje af te brengen. Integendeel verklaarde hij, dat hij, daar zij zoo verstokt was en niet bekennen wilde, bij de politie aangiften zou doen. Nauwelijks was die bedreiging uitgesproken, of het meisje snelde naar de keukeu en nam, voor iemand het verhinderen kon, een paar teugen uit een flesch met petroleum. De ongelukkige werd bewusteloos, maar een spoedig te hulp gesneld geneesheer slaagde er in, het dreigend gevaar af te wenden en overbrenging naar het hospitaal mogelijk te maken. De ontsteltenis van F. was groot en die ont- steltenis ging tot diep berouw over, toen hem des middags het bankje werd gebracht, dat de afzender van den brief vergeten had, bij het overige geld te voegen. Te New-York heeft een vreeselijk ongeluk plaats gehad. Vrijdagmiddag kwamen twee mannen in het kantoor van den heer Sage, Broadway, en vorderden 1,200,000 dollars. Sage weigerde, en toen wierp een hunner een dvnamietbom, welke ontplofte, vreeselijke verwoestingen aanrichtte en groot e opschudding bracht. De voorbijgaugers zagen het hoekhuis van de rechterstraat, waarin vete kautoreu zijn gevestigd, hevig wankelen en rooken en stofwolken er uit opstijgen, Onder een algemeene veusterverbrijzeling werd het lichaam van een man door een der vensters geslingerd, het viel op het trottoir. Een oogenblik ademde de bediende nog, doch weldra was hij een lijk. Kort daarna werden eenige zwaar gewonden het gebouw uitgedragen. Onder hen was de grijze mijnheer Sage die verslag deed van het gebeurde. Hij verhaalde dat op zijn weigering een der twee mannen een zwart valies had geopend, er iets uit nam en tegen den muur wierp. Van wat daarna gebeurde, herinnerde de oude heer zich niets meer. De onbekenden werden beiden gedood, met nog vijf mannen van het personeel, terwijl er tien ge wond zijn. Opmerkelijk is dat de heer Sage zelve gespaard bleef, terwijl alien die op het kantoor waren, gedood zijn. De gedooden schijnen krankzinnigen te zijn ge- weest, wat blijkt uit den inhoud van een door hen geschreven brandbrief waarin 1,200,000 dollars werd geeischt. Een der twee was een oud hotelhouder die reeds uit verschillende krankzinnigengestichten was ontsnapt en in denzelfden trant aan verschillende heeren dreigbrieven richtte, als die aan den heer Sage. Een der beide mannen had papieren in den zak, die misschien hun namen aan het licht konden brengen maar daar de kleederen der slachtotlers geheel in stukken waren gereten, heeft men daar- omtrent geen zekerheid gekregen. KERSTVACANTIE van 18 December tot 5 .Tanuari. Op Vrijdag 18 December 1891, des voormiddags ten 11 ure, aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Middelburg, van I. Het driejarig onderhoud der Rijks groote wegen in de provincie Zeeland, in vier perceelen. (Raming per jaar 1° perceel _/"1820, 2e perceel 9340, 3e perceel 3790, 4" per ceel 6050.) Het maken van werken tot verbetering van de losplaats langs de zuidzijde van den oostelijken kanaalarm te Ter Neuzen. (Raming 103 00.) ZEETIJDINGEN. Van 4 tot en met 7 December. Het Bestuur van bovenstaande vereeniging noodigt HH. leden dier vereeniging dringeiul uit, tot het bijwonen eener vergadering, welke zal gehouden worden op Vrijdag 11 December a.s.,desnamiddags ten twee ure, ten huize van G. de Visser Jacz, te Zaamslag. Punt van behandeling: Benoeming van een Penningmeester. HET BESTUUR. De ondergeteekende bericht het ge- achte publiek, dat bij de gehouden VERLOTING de prijzen gevallen zijn als volgt late prijs No. 233, 2de prijs N°. 1097, 3de pnjs N°. 1958, 4de prijs N°. 2165, 5de prijs N°. 2-837, 6de prijs N°. 375. Ter Neuzen. H- DE KOK. Van en naar. Lading. NAAM VLAG Eng. s.8. Belg. s.s. Ned. s.s. Eng. s.s. Ned. s.s. Eng. s.s. Belg. s.s. Eng. s.s. Zw.3m.sch Eng. s.s. Belg. s.s. Duits. s.s. Eng. s.s. idem idem idem Duits. s.s. Eng. s.s. idem idem Ned. s.s. Eng. s.s. Duits. s.s. Eng. s.s. idem Eng. s.s. idem Eng. bark Zweed. s.s. Eng. s.s. idem idem idem idem Duits. s.s. Era. sch. Eng. sch. Ned. s.s. Voor Ter Meitzeiit River Derwent 2272 Londen stukg. Terneuzen 2878 idem idem Talisman 2025 Leith idem Winthorpe 3849 Bilbao minerie Mascotte 3114 Leith stukg. Universal 3661 Bilbao minerie Londres 2367 Londen stukg. River Lagan 2272 idem idem Mary Lee 1332 Pensagola hout I nn Ter Seuzen t River Derwent 2272 Londen stukg. Terneuzen 2278 idem idem Hispania 2481 New-Castle ledig Voor (Vient i Calder 1784 Goole stukg. Polo 1373 Hull idem Rosa 1294 Goole idem Orsino 5794 Savannah katoen Holland 948 Hamburg stukg. Norma 1385 Goole idem Jane Cory 2286 Bonnes kolen Seabelle 2152 Londen stukg. Arie Scheffer 1504 Rotterdam ledig Torpedo 1318 Hull stnkg. Imprial 2700 Riga idem Aire 1763 Goole idem Whimbrel 1836 Liverpool idem Van Gent i Ravenshoe 1141 Goole stukg. Rallus 3015 Liverpool idem Payta 1671 Cardiff ballast Axel 748 Esbjerg zemelen Isle of Elba 2668 Grangemouth ledig Calder 1784 Goole stukg. Spindrift 2003 Londen idem Polo 1373 Hull idem Rosa 1294 Goole idem National 2366 Burneiland ledig Souvenir 359 St. Vast kolen Constance Eller 510 Dublin phosph. Talisman 2025 Leith stukg. De verloting der prijzen zal plaats hebben op Woensdagavond 9 December, om 6 uur, ten zijnen huize. Even als vorige jaren biedt ondergeteekende tot het einde van December NAAJIKAARTJES aan tegen Op elke 100 kaartjes ontvangt men gratis 100 daarbij passende enveloppen met sluiting of een prachtigen Scheurkalender naar verkiezing. Ter Neuzen, Dec. 1891. P. J. VAN DE SANDE. Van 4 tot en met 7 December werden langs de Oostsluizen alhier 28 binnenvaartuigen op- en 37 afgeschut; door de Westsl. 5 op- en 2 afgeschut. BENEVENS M. VAN DOESELAAR, Dijkje, Ter Neuzen. Rotterdam, 7 December. Bij ruimen nanvoer heerschte eene flauwc stemming en liepen alle artikelen in prijs terug. Puike Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe 8,75 a /9,20, minder f 7 75 a f 8,25. Rogge 8,10 a 8,40, mindere 6,50 a 7,80 Gerst 4,75 a 5.90. Haver 2,80 a 4,25 Paardeboonen f 6,75 a 7,25. Dniveboonen f a f Bruineboonen 10,00 a 12,75. Witteboonen Walchersche 6,00 a f 11,75. Erwten /9,75 a f 12,00 mindere 6,50 a f 7,00. Kanariezaad beste f 7,75 a f 8,00, mindere 7,00 a /7,50. Ajuin /1,50 a 2,10 per 50 kilo. Koolzaad 11,00 a 12.00. Eieren 5,00 a f 5,50 per 100 stuks Aardappelen Zeeuwsche f 3,75 a 4,00. Londen, 7 December. Granen flauw. Gerst lager. li 0 E R S VAN HET GEL I). Belgisch per 100 fr. f 47,65 a f 47,75 Engelsch per 12,07 h u 12,08£ Heden den 10 dezer hoopt onze geliefde vader lv. BRANDES, zijn 40!ten verjaardag te vieren. Zijne dankbare kinderen. Zaamslag Spui, December 1891. ff&SSSF* De ondergeteekende zal gaarne voor den 20 a, s., de vorderingeu ten zijnen laste ontvangen. Ter Neuzen, 8 December 1891. A. MAAS. De Burgemeester van AXEL, zal op Dinsdag 22 December 1801, des voormiddags ten 10 ure, in het openbaar a contant, verkoopen staande op bet paardenkerkhof, nabij de brng aan het zijkanaal te Axel. Axel, den 8 December 1891. D. J. OGGEL, Burgemeester. De Notaris 1». Dregmaus, te Axel, zal op JJIaandag 14 December 1891, des voormiddags II ure, op de bofstede Vaartwijk, bewoond door P. DE PUTTER Jz., gemeente Axel, verkoopen EENE PARTIJ Gedurende deze maand dagelijks geopend, uit- gezonderd de twee eerstvolgende Zon- en Maandagen. De Notaris 1». Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van Madame de Wed. en Erven van den heer C. B. TEMMERMAN, grondeigenares te Hoofdplaat, op Manndag 28 December 1891, des voormiddags 10 ure, op hunne hofstede in den Lovenpolder, gemeente Hoek, omtrent de Knol, bewoond door Adriaan Dieleman, verkoopen waarouder zware.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1891 | | pagina 3