Ruhr-Kachelkolen, Handelsbericbten. Hjj bit! Wis bit! Prol. Boltini bit!! vsrtsgsnwoordigsr, Marsepijn-Taarten, ChocoladGwsrken, WACHTENDE: pile PTE RDHR-KACHELKOLEH, BURGERLIJKE STAND. Advertentien. REDEN TOT DANK! Concertzaal Nederlandsch Hotel. Groote Toover- en Geestenvoor- stelling, Spiritisme enz. &SS939 2 HARTEN EN PLATEN, Conserf-figuren, enz., S T EENKQL- E N- J. YAN DEN OUDEN, A D RI A N A, Op Donderdag 3 December alles gescliikt voor St. Aicolaas-cadeaux. P. C. VAN MAELSAEKE, samen een heel lot in een loterij. De ambtenaar betaalde bij elke klasse de helft van de suppletie aan den tandarts. Deze voegde er dan de ontbre- kende helft aan toe en tegen betaling van het bedrag ontving de tandarts dan het nieuwe briefje. In 't begin van 't vorige jaar had de beainbte weder zijn helft aan den tandarts betaald, de dag van de trekking kwam en de post deelde den tandarts naede dat bet lot uit B. aangekomen was en ten postkantore tegen storting van de suppletie voor hem beschikbaar lag. De tandarts in de meening dat hij als gewoonlijk daarvoor acht dagen tijd had, wachtte eenige dagen totdat hij's morgens uit de krant vernam, dat de trekking reeds be- gonnen was. Hij las de trekkingslijst na en bemerkte tot zijn vreugde dat op zijn nummer 20.000 mark gevallen was. Hij ging dadelijk naar het post- lantoor om het lot tegen de storting der suppletie in ontvangst te nemen. Hier vernam hij dat hij te laat kwam. De collecteur had het lot per telegraaf teruggevraagd en het was reeds naar hem afgezonden. Een correspondence en een onderhoud met den collecteur leidde tot niets. De laatste beweerde dat het lot niet op tijd was ingelost en dus de rechten van den tandarts vcrvallen waren. Een proces werd gevoerd doch in hoogste instantie werd de collecteur in 't gelijk gesteld. De kosten 2000 mark beloopend, moesten bovendien door den tandarts betaald worden. Daarna eischte de amb tenaar van den tandarts een schadevergoeding van 10,000 mark daar hij toch op tijd zijn suppletie betaald had. De tandarts weigerde en ook hierover werd een proces gevoerd, dat door den ambtenaar werd gewounen. Om den lijdensbeker van den armen tandarts geheel vol te maken, gebeurde nu nog het volgende De Hamburger staatsloterij zond den man een heel lot in de loterij. De tandarts die van 't speleu genoeg bad, stuurde het lot terug. Yier dagen later viel er de hoofdprijs van 100,000 Mark op. Merkwaardige voorstellingen worden thans in het Alhambra, te Louden, gegeven door een Amerikaansche vrouw, Mrs. Annie Abbott genaamd, wier naam op de planken is Little Georgia Magnet. Een man boudt een stoel vast, Mrs. Abbott raakt dezen met hare vingers even aan en de man springt als dronken in het rond. Zij houdt een stoel tusschen de open palmen harer handen en twee mannen zijn niet in staat dien weg te nemen. Zij licht zes mannen tegelijk op, zij houdt een biljartqeue in de hoogte en zes mannen kunnen er geen beweging in brengen. Niemand kan Mrs. Abbott bij de bloote armen oplichten, maar zij wordt zoo licht als een veer, als men een zakdoek tusschen hare armen en de handen legt. In een gesprek met een reporter heeft Mrs. Abbott verklaard dat zij reeds op 6 of Tjarigen leeftijd hare wonderbare vermogens gewaar werd, maar eerst later ontdekte, dat deze haar geheel verlaten zoodra zij op den grond kornt. Zij moet hout of glas onder zich hebben, geen karpetteu of metaal. Hoe sterker de persoon is met wien zij zich te meten heeft, hoe sterker zij wordt. Zij werkt ook geuezend. Eens zag zij in een winkel een klein meisje, dat gilde van de pijn bij het doorboren harer ooren. Mrs. Abbott ging naar het meisje, sprak er meds en hield haar handen vast. Eerst nadat zij het meisje weder losliet, bemerkte de kleiue dat de operatie plaats had gehad. Zij kan alle rheumatische pijnen wegnemen. Den prins van Wales heeft zij dezer dagen van een zware hoofdpijn genezen. Iemand, wiens hoofd door haar betast wordt, voelt geen pijn zoolang hij wel is, maar is hij ziek, dan gevoelt hij een schok. De prins van Wales kreeg zulk een schok en werd genezen van zijn hoofdpijn. De geneeskundigen begrijpen er niets van, zegt Mrs. Abbott. Haar temperatuur en haar pols blijven gedurende en na de voorstellingen ouveranderd en zij gevoelt zich zelfs sterker na afloop van deze. Haar echtgenoot vergezelt haar en stelt haar aan het publiek voor. Een oplossing van de merkwaardige verschijnselen is nog met gegeven. Natuurlijk denkt men aller- eerst aan toepassing van electrische krachten, maar zelfs Edison moet getuigd hebben dat, als dit zoo is, hij er toch niets van begrijpt. INCEZOMDES STUKK E N. Mijnheer de Redacteur Opmerkelijk hoor ik nog steeds spreken over zeker besluit, waarbij iemand, die nog niet den vollen leeftijd van 28 jaren heeft bereikt, maar dien spoedig zal bereiken, tot gemeente-secretaris is benoemd, te rekenen in te gaan met den dag van zijn meerderjarig worden. Er zijn er, die dit in strijd acht en met de wet. Zeker de wet moet geeerbiedigd worden dit vordert bet algemeen belang en aan schrijver dezes, die, zooals u weet, een man van de wet is, geeft het niet weiuig ergernis te ontwaren, hoe dikwijls zelfs besturen uit ingenomenheid tegen de wet, haar niet opvolgen. Maar juist de eerbied voor de wet, vordert haar ook verstandig toe te passen en haar geene dwaas- heden toe te dichten. Yrijwel is men het eens dat in ons land de meerderjarigheid te laat wordt verkregen. Schier in alle andere landen van de wereld is daarvoor jeugdiger leeftijd gesteld. Welke belangrijke betrekkingen en gewichtige werkzaamheden worden dan ook al niet reeds voor het bereiken van den 23jarigen leeftijd bekleed en uitgeoefend. Dit in aanmerking nemende en lettende op andere voorschriften van de gemeentewet, komt het mij voor, dat het eenvoudig is letterknechterij of hatelijkheid, waarmede niemand gediend moest willen zijn, die wet zoodanig te interpreteeren, alsof een besluit, als hiervoren bedoeld, in strijd met haar zou zijn. Uw toegenegen, Gemeenteraad van lloek. Zitting van Zaterdag 21 November. Tegenwoordig de voorzitter Van Boven, de leden van den raad Jac. Dieleman, De Regt, Jurrij, De Feijter, De Jonge en W. G. Dieleman, benevens de secretaris. Afwezig het lid Van Wijck wegens ongesteldheid. Nadat de notulen zijn gelezen en vastgesteld, legt de voorzitter over een adres van den onderwijzer van de lagere school alhier Jac. Jansen, daarbij vragende om eervol ontslag, wegens benoeming elders, benevens het advies van het hoofd der school, strekkende om dat ontslag te verleenen met 1 Januari 1892. Overeenkomstig advies van Burg, en Weth. wordt besloten hot gevraagde eervol ontslag met ingang van genoemd tijdstip te verleenen. Tevens is goedgevonden Burg, en Weth. te machtigen onmiddellijk tot het oproepen van sollicitanten ter vervulling van de door dit ontslag te ontstane vacature, op dezelfde voorwaarden over te gaan. Is ingekomen van het burgerlijk armbestuur eene voor- dracht van twee dubbeltallen voor de benoeming van twee leden van dat college, wegens periodieke aftreding met 1 Januari a. s. van de heeren S. J. Robijn en M. de Feijter. Met de aftredenden komen op de voordracht voor J. Westerbeke en M. Dieleman Cz. Bij stemming worden alle stemmen uitgebracht op de eerst- genoemde tevens aftredende leden. Wordt overgegaan tot het aanwijzen van een lid van den raad, belast met de vorming eener nieuwjaars-commissie. Na een tweetal stemmingen wordt aangewezen de heer J. de Feijter Wz., die, na eenige bezwaren daartegen te hebben ingebracht, eindelijk besluit zich dit jaar nog eens met die taak te belasten. Hierna gaat de vergadering over in eene zitting met gesloten deuren. Nadat de vergadering weder is publiek geworden deelt de voorzitter mede, dat daarin is besproken het suppletoir kohier der hoofdelijke belasting over 1891. Na lezing van hetzelve wordt het thans definitief vastgesteld met een totaal aanslag van f 82,92. Daarna wordt gelezen, besproken en vastgesteld het suppletoir kohier der belasting op de honden over dit jaar, met een eindcijfer van f 2,50. Voor kennisgeving worden aangenomen. a. een brief van Gedeputeerde Staten, waarbij goedgekeurd is terug ontvangen de gemeentebegrooting voor 1892. b. de mededeeling des voorzitters, van de aanbesteding van het schoonhouden, verwarmen en verlichten van het schoollokaal, en c. alsvoren van de aanbesteding van eenig metsel- en timmerwerk aan de geneesheerswoning. Daarna geschiedt lezing van een verzoekschrift van W. S. J. Dieleman van 21 jl., waarbij hij te kennen geeft: dat hem is gebleken dat, omdat hij nog niet den vollen leeftijd van 23 jaar heeft bereikt, het besluit zijner benoeming tot ge meente-secretaris te rekenen met ingang van den dag, waarop hij 23 jaren zal zijn geworden, als door anderen niet wettig geacht wordende, veel besproken is er nog steeds besproken wordt; dat ofsehoon zijnerzijds aan de wettigheid van die be noeming met het oog op het bepaalde tijdstip van ingang daarvan allerminst twijfelende, zijnde trouwens reeds vroeger bij de beoordeeling van een elders voorgekomen zelfde zaak, de wettigheid daarvan breedvoerig betoogd en op tegenspraak staande gehouden door niemand minder dan de redactie van de Gemeentestem, die op het gebied van het gemeenterecht algemeen zoo groot gezag heeft, hij niettemin naar aanleiding dier besprekingen in zijne naaste omgeving, toch vermeend heeft zich te moeten afvragen of het in de gegeven omstandig- heden niet goed zoude zijn dat hij verzocht bedoeld besluit in te trekken en eenvoudig gelegenheid te geven hem, met ingang van 1 Januari a. s. te benoemen tot ambtenaar ter gemeente-secretarie, buiten bezwaar van de gemeentekas, vertrouwende dan tot gemeente-secretaris te zullen worden benoemd, nadat hij 23 jaar zal zijn geworden, wat toch spoedig het geval zal zijn. De bonding van den verzoeker wordt geprezen. De voorzitter merkt op, dat het verzoekschrift eerst even voor den aanvang van de vergadering is ontvangen en dus nog niet in handen van het dagelijksch bestuur is geweest. Daar evenwel bij verdere bespreking blijkt dat de zaak toch aan het dagelijksch bestuur niet onbekend is en eveneens de instemming van dit bestuur wegdraagt, wordt besloten al aanstonds het verzoekschrift af te handelen. De vergadering doet blijken er geene bedenking tegen te hebben, gelegenheid te geven om verzoeker buiten bezwaar van de gemeentekas tot ambtenaar ter gemeente-secretarie te benoemen, doch zou niet gaarne die betrekking duurzaam in het leven roepen. De voorzitter merkt op, dat dit ook volstrekt niet noodig is, dat het hier slechts een zeer tijdelijk iets geldt en ten overvloede de benoeming tijdelijk zou kunnen geschieden. Hierna wordt met algemeene stemmen besloten het raads- besluit van 3 October jl., houdende benoeming van verzoeker tot gemeente-secretaris in te trekken en gelegenheid te geven hem met ingang van 1 Januari a. s. tijdelijk te benoemen tot ambtenaar ter gemeente-secretarie, buiten bezwaar van de gemeentekas. Teneinde gelegenheid te geven om uit den post der ge- meente-begrooting voor 1892 voor kosten der brandweer eenige premien aan het personeel der brandweer uit te keeren, is besloten dien post uit den post voor onvoorziene uitgaven te verhoogen met f 30,50. Hebben nog eenige besprekingen plaats over aan den Burgemeester bij Provinciaal blad 100 van dit jaar gedane vragen naar de mogelijkheid om lokalen en terreinen beschik baar te stellen, om in deze gemeente vrijwillige oefeningen in den wapenhandel in het leven te roepen. De vergadering is van oordeel dat die gelegenheden hier bezwaarlijk zijn aan te wijzen en eene combinatie met Ter Neuzen, waar deze gelegenheden bestaan, het meest ge- wenscht is. Daarna is de vergadering gesloten. Yan 1 tot en met 15 November. ■loutenisse. Huwelijks-aangiften. 6 Nov. Pieter Josephus Pieters, oud 35 j., jm. en Louisa Bogaert, oud 29 j., jd. 7 Nov. Theodorus Warrens, oud 25 j., jm. en Anna Catharina Verschuren, oud 19 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 14 Nov. Andries de Roos, oud 46 j., weduwn. en Judoca de Waal, oud 38 j., jd. Adriaan de Bakker, oud 31 j., jm. en Apolonia Verschuren, oud 22 j., jd. Geboortcn. 2 Nov. Louisa Catharina, d. van Bartholo- meus Linders en van Petronella Burm. Leonora, d. van Johannes Ebert en van Anna Catharina Baart. Mathilde, d. van Petrus Pastijn en van Rosalia Pieters. 3 Nov. Apo lonia, d. van Dominicus Arends en van Godeliva Roelands. 8 Nov. Desire, z. van Adriaan van Kruijssen en van Apolonia Vonck. Colleta Mathilda, d. van Alphonsus van Steene en van Anna Catharina Pardon. 9 Nov. Eduardus Dominicus z. van Eugenius van Damme en van Carolina Bruggeman. Overlijden. 2 Nov. Anna Maria van Heese, oud 8 j d. van Petrus en van Anna Catharina Seij. 11 Nov. Ludo- vicus Johannes Roelans, oud 2 m., z. van Johannes en van Anna Carharina Stoele. Emile Cambeen, oud 4 m., z. van Petrus en van Johanna Lauwens. 13 Nov. Judoca Verdurmen, oud 76 j., echtg. van Albertus Buijs. 14 Nov. Jan Cambeen, oud 67 j., echtg. van Maria Hendriks. ZEET1JDINGEN. Van 20 tot en met 23 November. Datum. YLAG. NAAM. M3. Van en naar. Lading. Voor Ter leuieni 20 Belg. s.s. Terneuzen 2278 Londen stukg. 21 Eng. s.s. Kingsley 1970 New-Castle kolen idem Sapphire 2438 Leith stukg. 22 idem Wliimbrel 1836 Liverpool idem 23 idem River Lagan 2272 Londen idem Belg. s.s. Londres 2367 idem idem Eng. s.s. Kinghorn 1993 Leith idem Van Ter 1'euzeni 20 Eng. s.s. Falcon 1251 Londen stukg. 21 idem River Derwent 2272 idem idem Belg. s.s. Terneuzen 2278 idem idem 22 Eng. s.s. Jozeph 2341 idem idem 23 No.3m.sch. Olava 1105 Frederikstad ballast Eng. s.s. Kingsley 1970 New-Castle ledig Voor Client 20 Eng. s.s. Polo 1373 Hull stukg. idem Yegesack 1579 Londen idem Duits. s.s. Commercial 1421 Carlskrone hout 21 Noor. bark Concordia 787 Drammen idem Eng. s.s. Norma 1385 Goole stukg. 22 Duits. s.s. Nord 1635 Riga hout idem Commerzienrath Fowler 2497 idem idem Eng. s.s. Seabelle 2152 Londen stukg. idem Ouse 1929 Goole idem 23 idem Bellini 4896 Westpoint katoen Duits. s.s. Holland 948 Hamburg stukg. Van dents 20 Deens. s.s. Pan 2993 Blyth ledig 21 Eng. s.s. Calder 1784 Goole stukg. Duits. s.s. Coin 3260 Stettin steen Eng. s.s. Spindrift 2003 Londen stukg. idem Warkworth 1974 New-Castle idem Duits. s.s. Alexander II 2061 Odense zemelen Eng. s.s. Rosa 1294 Goole stukg. idem Isle of Elba 2668 Bonnes ledig idem F. T. Barry 2453 Lpnden stukg. 22 idem Polo 1373 Hull idem idem Echo 2719 Antwerpen idem 23 idem Norma 1385 Goole idem idem V egesack 1579 Londen idem Van 20 tot en met 23 November werden langs de Oostsluizen alhier 43 binnenvaartuigen op- en 49 afgeschut. Rotterdam, 23 November. De markt was heden ruim voorzien, de meeste artikelen zijn beduidend teruggegaan. Puike Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe 9,75 a f 10,25, minder 8,00 a f 9,50. Rogge 8,25 a f 8,60, mindere 6,75 a f 8,00 Gerst f 4,75 a f 6.25. Haver f 3,25 a f 4,60 Paardeboonen f 7,00 a 7,50. Duiveboonen f a f Bruineboonen 11,00 a f 12,75. Witteboonen Walchersche f 8,00 a 11.75. Erwten /10,50 a 12,50 mindere 7,50 a f 8,00. Kanariczaad beste f 7,75 a f 8,00, mindere f 7,00 a f 7,50. Ajuin f 2,00 a 2,10 per 50 kilo. Koolzaad f 11,00 a f 12.00. Eieren f 5,00 a 5,80 per 100 stuks Aardappelen Zeeuwsche /3,75" a f 4,00. Louden, 23 November. Granen. Tarwe, Gerst en Mais stil. Meel vast. Haver gedrukt. KOERS V A HET GELD. Belgisch per 100 fr. 47,70 a 47,75 Engelsch per I 12,05 12,06$ A. s. Zondag hoopt onze geliefde vader zijn 92Bten geboortedag te viereu. Zijne dankbare kinderen, behuwd- en kleinkinderen. T°;Nwzen, 21 Nov. 1891. Vlissingen Heden namiddag vijf uur overleed tot onze diepe droefheid onze innig geliefde zoon ARTHUR, in den aanvalligen leeftijd van bijna zes jaar. A. S. A. MEIJ. S. MEIJ-Bernaert. Ter Neuzen, 22 November 1891. Algemeene kennisgeving. Heden trof mij de gevoeligste slag mijns levens door het plotseliug overlijden mijner geliefde echtgenoote (OVSTAMIA WILIIELMI.YA JAYSEV, in den leeftijd van 21 jaar, mij nalatende twee kinderen te jong om dit treurig verlies te beseffen. J. KERSBERGEN. Boskoop, 22 Nov. 1891. Algemeene kennisgeving. Heden werd ons ouderbart getrofifen door het plotseling overlijden van onze eenigst ge liefde dochter COASTAATIA WILHEHIIAA, in deu leeftijd van 21 jaar. H. VAN DRIEL. A. E. VAN DRIEL-De Jong. Algemeene kennisgeving. Na veel lijden bezweek op 22 dezer ons lief dochtertje ruim drie maanden oud. Eamilieleden en vrienden gelieven deze advertentie als algemeene kennis geving te beschouwen. Middelburg, 23 November 1891. L. J. DE VRIES en Echtgenoote. ondervonden op den 21 November, ter gelegenheid van den tachtigsten verjaardag van mijn vader. Trouwe vrienden, becbte banden, Zijn een waar genot op aard, Hun bezit, zijn kostb're pauden, Lof en eer en hulde waard. Ja, met vreugd mocbt ik ervaren Dat mijn vader die ook bad, Dit gaf blijk bij zijn verjaren, Dat hij deelde in die schat. Heel 't bestuur van Axel's zonen, Gaven alien daarvan blijk. 'k Dank hen voor hun gunstbetonen, Zoo merkwaardig, ja zoo rijk. Concordia, uw vreugde-klanken, Die weergalmden door de straat, Spoorden mij tot hartlijk danken Eere zij u vroeg en laat. Ook mijn dank vriendinnen, vrienden Zoowel van verre als nabij, Die hem met hunnen heilwenscb dienden, Tot eer van zijn familie-rij. Ons aller dank. C. VAN DIXHOORN Lz. Zaamslag, 25 Nov. 1891. 's avonds 7 uur, Bizonder vermeld Het Geesten-cabinet a la Miss FAY. Entree bij inteekening 60 cent. Kinderen 30 cent. Entree 's avonds 75 cent. Kinderen 50 cent. Plaatsen te bespreken in het lokaal a 10 cent. Prof. BOLTINI is tevens te ontbieden voor Societeiten en Partijen. Adres: Prof. BOLTINI te Vlissingen. De Directie voor Nederland van de str*M|# Mutual Life Insurance Company of Aew-York te Amsterdam (grootste en belangrijkste Levens-Verzekering-Maatscbappij der wereld) vraagt voor Ter Neuzen en omstreken, een flink tegen zeer guustige voorwaarden. Franco brieven, gericht aan de Directie, worden ingewacht bij den hoofd-agent voor Zeeland J. M. K. VISSER, te Vlissingen. een prachtige sorteering Noordstraat, Ter Neuzen. scbip .Pieter Abraham", scbipper A. de Jong, en schip Theodora Catharina", schipper P. Martens, met ladiugen voor rekening van J. VAN DE REE en P. J. SCHEELE te Ter Neuzen. IN LOSSING TOT EN MET ZATERDAG voor rekening van P. A. ADRIAANSENS. Walsoorden, 24 November 1891,

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1891 | | pagina 3