Puik! Puik! Puikl Wintervleesch. zware Kanaia en Olmen loom, (.6.1 (6 ii Mstol oil aanlowtieto, Zwarte Wollen Doeken, BEKENDMAKING. KANADA B00WIEN KANADA BOOMEN, 22 OLMEN, 100 Kanada's, Baarna 270 zware Olmen, fe> BURGERLIJKE STAND. Advertentien. Grasgewassen en Visscherijen. Dinsdag 17 November 1891, ONTVANGEN: Handelsbericbten. eigen gemest VEE, Openbare Verpachting. Openbare Verkooping Openbare Verkooping Openbare Verkooping. u Openbare Verkooping tl 0 Ter Neuzen. M. JURRIJ, Van 16 tot en met 31 October. Rotterdam, 2 November. Louden, 2 November. k O K It S VAN II E T G E L D. Belsiisch per 100 fr. 47,55 h f 47,65 ZEET1JDINGEN. Van 30 Oct. tot en met 2 Nov. s Van 30 Oct. tot en met 2 Nov. werden langs de Oostsluizen alhier 66 binnenvaartuigen op— en 49 afgeschut. Heden orerlecd onze geliefde vader, be- huwd- en groot vader CORNELIS 'tGILDE, in den ouaerdom van ruim 93 jaar. Ter Neuzen, Uit aller naam, 2 November 1891. Wed. J. DE ZEEUW. *x* Heden 2 Nov. behaagde het den Heer van leven en dood van onze zijde weg te nemen, onzen geliefden vader Cornelis Leunis Az., rustend schipper te Zaamslag, in den gezegenden ouderdotn van bijna 92 jaar. Dat zijn keengaau vrede moge zijn, is onze hoop. Namens de familie, C. LEUNIS Cz. Zaamslag, 3 Nov. 1891. Iltirtelijk dank voor de belangstel- ling ondervonden bij de herdenking van mijn 70sten geboortedag. Ter Neuzen, JANNA HARMS, 3 November 1891. Wede Jac. Harte. De ondergeteekende betuigt zijn liar telijken dank voor den geldelijken steun ontvangen van de inwoners van Hoek en anderen in 't bizonder dankt hij den heer L. Kiel voor de genomen moeiten van het iuzamelen der gelden. Hoek, 3 Nov. 1891. C. DE VISSER. Ondergeteekende zal op de jaarmarkt te Ter Neuzen a. s. Woensdag 11 November ter bezick tiging stellen waaronder van buitengewone zwaarte. Ter Neuzen. II. II 4 R T 0 G. Vleeschhouwer. Engelscb per 12,05 12,07 Het Bestnur van den polder COEGORS c. a. zal op Donderdag 26 November 1891, des na- middags 2 ure, in het logement bewoond door de wed. Rolff te Axel, voor den tijd van 7 jaren verpachten De aan dien polder tocbeboorende perceelen Breeder bij biljetten omschreven. Het Bestuur voornoemd, E. DEKKER, Dijkgraaf. P. DREGMANS, Ontv.-Griffier. De verkoopiug van het huis van I. VAN ALTEN, te Zaamslag, is voorloopig UITGESTELD tot des namiddags te 2 uur. Notaris FERCKEN. TE ZUIDD0RPE. De Notaris C. J. A. Fercken, te Ter Neuzen, zal op Dinsdag den 10 November 1891, des mid- dags ten 2 uur juist, in het openbaar verkoopen Ongeveer 200 stuks lange en gave staande te groeien op den Zijpschen dijk bij het dorp Zuiddorpe. DAARNA ten verzoeke van den heer GHEL- LINCK DE WALLE, te Gent van 1,10 a 1,15 Meter, staande aan zijne landen in gebruik bij Antonius Goossens, te Zuiddorpe. Te vergaderen bij Adolf Bal, aan den Schaap- dijk te Zuiddorpe. in den Capellepolder, gemeente Axel. De Notarissen C. J. A. Fercken, te Ter Neuzen, en P. Dregmans, te Axel, zullen ten verzoeke van den heer SIMON VAN HOEVE, grondeige- naar, wonende in den Coegorspolder, gemeente Axel, in het openbaar verkoopen op Dinsdag den 1 December 1891, des morgens ten 10 ure van 1 b 2 meter, wassende aan den Capelle- polderscben dijk, alwaar men met de verkooping zal beginnen. van 1,5 h 2 meters en 1 NOTENBOOM van 2 meters omvang, wassende op de hofstede bewoond door Pieter de Klerk. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van de Wed' ADRIAAN HEIJNSDIJK, aan haar woonhuis in de gemeente Zaamslag, recht over de hofstede bewoond door Gerard Weijns, aan den steenweg van Axel naar Ter Neuzen, op Zaterdag 14 November 1891, des namiddags 2 ure, verkoopen 11 TT 1 alsKabinet, Kastje, 2 Tafels, Stoelen, Kachel met toebehooren, Kleerkist, Koper-, Blik-, Glas-, Geleierd- en Aardewerk, Haard-, Wasch-, Schuur-en Arbeidersgerief, Planken, Balken, Stijlen, 10 Hoenders en 1 Haan, enz. enz. krachtens bevel der rechtbunk te JMiddelburg'. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal op Dinsdag 17 November 1891, des namiddags ten 2 ure, in de herberg bewoond door D. Moerdijk te Zuiddorpe, verkoopen :n den polder Zuiddorpe, Noorddeel, gemeente Zuiddorpe, kadastraal bekend in sectie B nummers 331 en 332, groot 19aren40cen- tiaren, behoorende tot den gemeenschappelijken boedel en nalatenschappen van wijlen de echte- lieden P. L. Goossens en A. P. de Bock. Thans bewoond door de wed. Albinus van Hecke. in grootten van en verscliillende prijzen. Tusschen twee haakjes, mijnheerVindt uwes ook niet, dat de krantschvijvers in volksbladen over 't algemeen veel te geleerd schrijven, bijzonderlijk als het zaken betreft, waarbij de mindere man meer direct belang heeft Misschien vreezen de heeren zich te verlagen, als zij eenvoudig wilden zijn met de eenvoudigen. Misschien ook is het eenvoudig en bevattelijk voor Jan en alleman voorstellen van de dingen eene kunst, die niet alle krantschrijvers bezitteu. Wat er van zij, ik vind het bepaald jammer, dat de goedgezinden meestal onver- staanbaar hlijven voor ons soort menschen, terwijl slechtgezinden ons met een grooten omhaal van woorden zand in de oogen pogen te strooien en hunne schrifturen ons franco thuis zenden. «Uit dat artikel heb ik intusschen zooveel wel begrepen, dat de gelijkheid, waarmede de socialisten ons op sleeptouw zoeken te nemen, louter apenkool is. »Zooals ik het met mijn domme verstand begrijp, koint die sociale kwestiezoo niet heelemaal dan toch grootendeels neer op de weeldezucht der menschen, vooral onder ons soort menschen. En onder die weeldezucht reken ik ook overdreven genotzucht. Aan die weeldezucht schrijf ik de ontevredenheid toe, die onder de lagere standen is ontstaan. Ik wil op mijn manier maar zeggen, dat ze tegenwoordig te weinig de tering naar de nering weten te zetten, maar al te graag verder springen dan hun stok lang is. En omdat bun dit slecht bekomt, worden ze ontevreden en grommerig en lastig en meenen, dat de maatschappij niet goed meer in elkaar zit. Veertig, vijftig jaren geleden hoorden wij van geen sociale kwestie, altlians niet in ons land. De workman berustte in zijn lot en was tevreden met zijn stand. Zijne behoeften waren matig en hij leefde gelukkig. Met zuinigheid en vlijt maakte hij een spaarpot voor den onden dag. Wij waren in onzen tijd veel eenvoudiger en het kwam niet bij ons op, jaloersch te worden op de hoogere standen. Wij dachten er niet aan, hen zelfs van verre na te apen in levenswijze, in kleeding als anderszins, indachtig de spreuk: Als apen hooge klimmen willen, Ziet men alras hun naakte billen Als ik zoovele jaren terug denk en de levenswijze van den toenmaligen en van den hedendaagschen werkman vergelijk, welk een kolossaal verschil, mijn waarde heer Neem niet anders dan het verschil van opvoeding in onzen stand. Is in de laatste twintig jaren de weeldezucht den kinderen niet als met de moedermelk ingegeven Hoe zullen die kinderen, later als zij op hunne beurt een gezin te onder- houden hebben, het geld verdienen om de monden open te liouden en tegelijk hunne onbedwingbare weeldezucht te voldoen Men kweekt een ontevreden geslacht, mijnheer, dat ik het u zeg. Over het verschil van opvoeding gesproken. Laat ons de gezinnen mijner eigen kinderen tot voorbeeld nemen. »Gelijk gij weet, verdienen zij een fatsoenlijk stuk brood. Maar het zoover brengen als ik ik wil zeggen, iets op zijde leggen voor een onafhankelijken ouden dag dat doen, dat kunnen zij niet. Onmogelijk. Daarvoor leven zij te weelderig. Ze zijn aangestoken door den geest des tijds, de weeldezucht. »Ik laat nu daar, dat ze ruimer gehuisd zijn dan in hunne jeugd, hoewel ze ook dubbel zooveel huishuur moeten op- brengen. Dat wordt goed gemaakt door hetgeen ze tegen woordig meer per uur verdienen. Maar let eens op het ameublement en hoe de vertrekken zijn opgesierd met snuis- terijen en snorrepijperijen. Ik zeg dikwijls tegen mijne vrouw wat hebben wij 't toch altijd met veel minder gedaan. Onze kasten, stoelen en tafels waren minder mooi, maar ook solieder en daarom hebben wij ze nog. En de vrouw zegtvoor die snuisterijen had ik mijn geld te lief en daarom zijn wij op onzen ouden dag ook niet afhankelijk van onze kinderen, die met de wijze, waarop zij huishouden, ons ook niet veel zouden kunnen helpen. Onze jongens, mijnheer, zijn flink uit de kluiten gegroeid en onze meisjes stonden altijd bekend als wolken van meiden, al zeg ik het zelf. Toch hebben wij veel meer gesmolten vet dan boter gebruikt, en vleesch was op onze tafel eene zeldzaamheid. Met een goed stuk spek bij roggebrood of aardappelen, nu en dan met wat groenten, hebben wij dokter en apotheker evengoed uit het huis gehouden. Komt er eens om tegenwoordigDe menschen eten er heel wat beter van dan wij in onzen tijd. Mijn kleinkinderen pruttelen al, wanneer zij geen koek of kaas bij de koffietafel hebben. Met uw permissie, mijnheer, gij zijt lid van het Armbestuur durft gij een enkelen keer bedeelen met roggebrood, als ik het vragen mag? Ik voor mij kan er niet buiten bij sp°k, en zonder dit eet ik het half en half van wegens de harte- lijkheid. Ik ken rijke lui, die dit ook doon. Maar de mindere man liaalt er tegenwoordig den neus voor op. Een werkman zonder werk, die mij zijn nood geklaagd had, weigerde zelfs eens een masteluinen brood van mij aan te nemen. Dat was geen kost voor een fatsoenlijk mensch, zeide hij, zoowaar als ik het u zeg. ■■Let eens op het verschil van kleeding in de werkende klassen, nu een dertig, veertig jaren terug. Mijne klcindochters gelijken juffertjes bij de kleeding, die hare moeders droegen op denzelfden leeftijd. De tegenwoordige kleeding kost een boel geld meer. Mijne dochters hebben, behalve 's Zondags bij goed weer, op klompjes geloopen tot haar vijftiende jaar en langer. Hoedjes en manteltjes hebben zij in mijn huis niet gekend, wel doekjes en pellerientjes, mutsjes of kornetjes. Breien, naaien en stoppen evenwel hebben zij flink geleerd, daarvoor heeft moeder de vrouw wel gezorgd. Of het de mode doet, weet ik niet, maar mijne vrouw beweert, dat de huismoeders tegenwoordig meer de hulp van naaisters noodig hebben dan in haar tijd. En zie me de meisjes uit den werkliedenstand thans gekleed gaan Wat zijn ze opgedirkt 's ZondagsSpreek niet meer van lintjes en strikjes alleen. Ze dragen sieraden van edel metaal, armbanden en gouden ringen aan de vingers. Ik meen soms eene heusche dame te groeten en het blijkt een naaistertje te zijn geweest of eene dienstbode, in ieder geval kinderen van een werkman, die in het zweet zijns aanschijns arbeiden moet om hare monden open te houden neen om hare weeldezucht te kunnen voldoen. Zulke gezinnen laten bakker en winkelier om de achterstallige schulden fluiten. Het is de schuld der ouders, mijnheer. Zoodra de kinderen loopen kunnen, willen de moeders met hen pronken, met hunne kleeding bedoel ik, en andere moeders de loef afsteken. Zoo inaken zij van hunne kinderen modepoppen, althans kinderen van weelde en voor later slechte huisvrouwen en dito moeders. Nog eens met uw permissie, mijnheer: ik heb kinderen naar uwe bedeeling zien gaan met een hoedje op en een jaquette aan of hoe tegenwoordig een manteltje heeten moge' •Mijn kleinzonen van elf en twaalf jaren rooken sigaren, dat het een aard heeft. Op vijftienjarigen leeftijd weten ze den weg reeds naar de herberg en een jaar later spelen ze op den biljard tegen den beste, met een horlogeketting voor hun vest. Als ze zeventien jaar oud zijn hebben ze al geld genoeg op zak om cadeautjes te geven aan hun vrijstertjes. Vraag eens aan mijne jongens mijnheer, of ze voor hun achttiende jaar een sigaar in den mond hebben gehad of ze om geld mochten spelen en of ze het hart zouden gehad hebben, buiten mijn weten of zonder mijn verlof, den voet in eene herberg te zetten Eerst toen zij van »dienst" kwamen, kregen ze een horloge, onder voorwaarde dat zij hun spaar- centen er bijlegden, waarop ik voortdurend toezicht hield. Met het geven van zakgeld of Zondagsche centen waren wij vaders zooveel jaren geleden lang zoo mild niet als onze tegenwoordige collegaas. Heden ten dage ziet men zoons van werkliedcn het heertje spelen en niet zelden met zooveel geld rammelen, dat men in verzoeking komt te twijfelen of ze er wel eerlijk aan zijn gekomen. Dit blijkt ook nu en dan niet het geval te zijn geweest. »Denk nu niet mijnheer, dat wij onzen kinderen geen pleizier gunden. Ik zou durven beweren, dat wij ons daarvoor meer moeite en zorgen gaven dan tegenwoordig gedaan wordt. Wij zochten en maakten pleizier te samen met onze kinderen, niet alleen binnen- maar ook buitenshuis. Ons soort menschen plachten vroeger veel meer 's Zondags te gaan kuieren met vrouw en kinderen en onderweg eens even te pleisteren. Zoo hielden we de krooi bijeen en. gij begrijpt, het kwam ook voordeeliger uit. Op den dag van heden echter, gaan en man en vrouw en zoons en dochters ieder huns weegs, en vaak gaat spoedig ook de heele huishouding uit wandelen. Wij waren daarom nog geen suffers of ongezellige men schen, al zeg ik het zelf, en wij hielden ook wel van een pretje. Maar de prct werd meor verlangd en gezocht in overeenstemming met de spreuk, dat de boog niet altijd ge- spannen kan staan. Men ging niet geheel in het pret maken op. Dit was geen levensdoel; het maakte niet zoo'n voomaam deel uit van 's menschen bestaan. De pret leidde nog niet tot uithuizigheid de kwaal van onzen tijd, mijnheer, dat ik het u zeg. Zij tornde niet aan den band des huisgezins, verstoorde het familieleven niet. Gij zult begrijpen, dat zij alzoo veel minder kostbaar wezen moest. Ik moet er bij- voegen, dat de openbare gelegenheden tot vermaak destijds veel minder talrijk en verscheiden waren. Gebrek aan com- municatiemiddelen, spoorwegen als anderszins, hield van zelf terug van min of meer kostbare pleizierreisjes, en er een huurrijtuig voor te nemen, daarvoor zouden ons soort van menschen zich wel gewacht hebben, zij het alleen uit vrees van met den vinger te worden nagewezen. •Hier, in Ter Neuzen, mijnheer, zijn wij, wat die openbare gelegenheden tot vermaak betreft, in vergelijk met andere gemeenten ik zeg gelukkig nog slapjes bedeeld. Indien uwes ten minste de goedheid wilt hebben, daaronder niet de drankhuizen of herbergen met of zonder vergunning te rekenen. Op dit oogenblik, dat ik tot u sta te praten, zijn er hier in Ter Neuzen een en taclitig drankhuizen, slijterijen en tapperijen. Hoeveel bier er getapt wordt, kan ik u niet opgeven. Ik kan alleen zeggen, dat ik eene herberg ken, waarin het vorige jaar honderd en twintig vaten bier zijn getapt en van welke gij het toch slechts op de vierde of vijfde plaats denken zoudt. Over 't algemeen moet de hoeveelheid in ieder geval betrekkelijk enorm zijn, als men de hoeveelheid spiriteuse dranken, die hier veraccijnsd wordt en elders verac- cijnsd hier binnenkomt, tot maatstaf nemen mag. Men vindt in de rijksopgave van het verbruik van gedistilleerd per hoofd in iedere gemeente over 1889 voor Ter Neuzen opgegeven Verbruikt gedistilleerd 1889 507,16 liters. Bedragende aan accijns f 30465,60. De bevolking telde in hetzelfde jaar 6052 zielen. Verbruik per hoofd ruim 8'Vio liters. Bedrag per hoofd aan accijns f 5,03J. Mijnheer, ik zou meenen dat onder onze bevolking, groo tendeels uit werkende klassen bestaande, erg veel aan de weelde van drank gedaan wordt. Is 't nu wonder dat de menschen zwoegen en tobben, zonder vooruit te gaan En onder zulke menschen vindt men de meeste ontevredenen, de napraters en volgelingen van de sosialisten. Ze willen aan de maatschappij wijten, wat hun eigen schuld is. Om kort te gaan, mijnheer, ik wil maar zeggen, dat spaar- zame menschen altijd tevreden menschen zijn. Al wie liever een spaarpot maakt dan zijn geld uitgeven aan dingen, die hij best missen kan en zonder welke hij geen haar minder bij de menschen in tel is, vindt de tegenwoordige maatschappij nog zoo kwaad niet en vreest veeleer, dat hij bij eventueele verandering zijn spaarduitjes nog verliezen zou. 'tis de weelde, mijnheer, die de sociale kwestie heeft in het leven geroepen, dat zeg ik maar. •En nog eens met uw permissiegebouwen beginnen in den regel, van boven, in den nok te verslijten, en zoo zakt de slijtagie naar beneden. Zou het met de kwalen en het bederf in het maatschappelijk gebouw ook niet alzoo gaan Neem me niet kwalijk, maar sinds mijn tijd is in uwe hoogere standen de weelderigheid misschien nog meer toegenomen dan onder ons soort menschenen gijlieden loopt er ook zoo nice te koop tegenwoordig. Een kwaad voorbeeld, mijnheer, een heel kwaad voorbeeld neem niet kwalijk, dat ik het zoo maar ronduit zeg. En is er in ons land niet een minister of zoo iemand geweest, die jelui groot volk heeft gewaar- schuwd»Herziet u zelven, wilt gij eene maatschappelijke omwenteling voorkomen, waarbij de groote Fransche revolutio slechts kinderspel zou gelijken te zijn" Hij moet een knap man geweest zijn, zou ik denken, die er geen doekjes om wond. Want ik geloof ook, dat als de hoogere klassen eens een toon of wat lager begonnen te zingen, de mindere spoedig volgen zouden, en spaarzaamheid en tevredenheid zouden wederoin het deel worden van den nijveren werkmanstand, zooals dat placht te zijn in mijn tijd." Hiermede eindigde mijn buurman Jasper, en bij nadenken kwam het mij voor, dat er wijslieid lag in zijn woorden. Red. Wijlen Minister Modderman. Ter \riizen. Huwelijks-aangiften. 23 Oct. Pieter Willem de Feijter, oud 23 j., jm. en Jacoba Jolijt, oud 24 j., jd. 30 Oct. Jacobus Meslier, oud 47 j., jm. en Helena Adriana Wilhelmina Kuzee, oud 39 j., jd. Hendrik Hermanus Ruben, oud 23 j., jm. en Janneke Jozina Herrebout, oud 25 j., jd. 31 Oct. Lieuwe Willems de Jong, oud 25 j.. jm. en Maria Elena de Doelder, oud 21 j., jd. Geboorten. 18 Oct. Jacoba Wilhelmina, d. van Pieter Izaak Bedet en van Dina Meijer. 19 Oct. Jan Willem, z van Anthonie Eggebeen en van Maria Josina Faasse. 20 Oct. Celina Sophia, d. van Pieter Theodorus van de Voorde en van Leonia van Acker. 22 Oct. Nicolaas Michiel Maarten, z. van Anthonij Jacobus Harte en van Neeltje van Dixhoorn 24 Oct. Neeltje Adriana, d. van Tennis Gort en van Neeltje van de Velde. Jan, z. van Gelein Meertens en van Helena Verheijke. Cornelis, z. van Pieternella Wolfert. 25 Oct. Levina Maria, d. van Leonardus Willem Nederhand en van Cornelia Janna de Mul. 26 Oct. Paulus, z. van Frederic Joannes Saelens en van Maria Catharina Puijenbroek. Arie Roelof, z. van Jurjen Molema en van Wilhelmina Bos. 27 Oct. Jacob, z. van Cornelis Hendrik Meeusen en van Maria Herrebout. 28 Oct. Elisabeth, d. van Cornelis Pieter Kaan en van Elena de Smidt. 29 Oct. Franciscus Johannes, z. van Jacobus Geers en van Amelia Prudentia Gijsel. Maria Adriana Jacoba Marianna, d. van Fredcrik Hotz en van Johanna Margaretha Niermans. 31 Oct. Maria Johanna, d. van Pieter Verheijke en van Maria Ebrina van Dixhoorn. Overlijden. 16 Oct. Elisabeth Schoonakker, oud 24 j echtg. van Marinus van Dixhoorn. 19 Oct. Jan Allaart, oud 4 m., z. van Jacobus en van Neeltje Wiemes. 24 Oct. Pieternella van Tatenhove, oud 1 m., d. van Cornelis en van Krina Goossen. 28 Oct. Frorentia Coleta Remerij. oud w., d. van Hijpoliet en van Jacoba Maria Kindt. Meeheliena Moens, oud 23 j., d. van Jacob en van Pieternella de Feijter. 29 Oct. Augustus Buijck, oud 72 j., echtg. van Eugenia van der Moere. Sloelt. Huwelijks-voltrekkingen. 28 Oct. Bemardus Franciscus van Opdorp, oud 26 j., jm. en Isabella Judoca de Bruijn, oud 20 j., jd. Geboorten. 22 Oct. Catharina Pieternella, d. van Petrus Rinkhout en van Aagtje van Doeselaar. 28 Oct. Abraham, z. van Jan de Bree en van Tanneke van Hoorn. Tarwe werd aan gewonen prijs verhandeld. Voor Rogge, Gerst en Haver waren hoogere prijzen te bedingen. Puike Zeeuwsche cn Vlaamsche Tarwe 9,75 a 10,30, minder 7,00 a f 9,50. Rogge f 7,75 a f 8,25, mindere f 6,25 a f 7,50 Gerst f 4,00 a f 5.60. Haver f 3,25 a f 4,50 Paardeboonen f 6,a f 7,10. Duiveboonen f a f Bruineboonen 12,50 a f 14,00. Witteboonen Walchersche /"10,00 a f 12,75. Erwten f 10,50 a f 13,25 mindere f 7,00 a f 8,50. Kanariczaad beste f 7,50 a f 7,75, mindere f 6,75 a f 7,25. Ajuin f 1,20 a f 1,40 per 50 kilo. Koolzaad f 11,00 a f 12.00. Eieren f 5,00 a f 5.20 per 100 stuks Aardappelen Zepuwsche 3,75 a f 4,00. Granen. Tarwe en Meel iets hooger eveneens Gerst. c3 Q VLAG. NAAM. M3. Van en naar. Lading. Voor Ter Heuiem 30 Ned. s.s. Mascotte 3114 Leith stukg. Eng. s.s. Wark worth 1974 New-Castle idem 1 idem Gwendoline 1485 Middlesbro ruw ijzer Belg. s.s. Terneuzen 2278 Londen stukg. Eng. s.s. River Lagan 2272 idem idem 2 No.3m.sch. Olava 1105 Frederikstad hout Belg. s.s. Pauliette 1162 Elswick ruw ijzer Van Ter Neuzen 1 30 Zweed. s.s. Columba 1737 New-Castle ledig 31 Eng. s.s. Ann Webster 2230 Londen stukg. 1 idem River Derwent 2272 idem idem Voor Geiit 30 Eng. s.s. Sindbad 2659 Bumeiland kolen Rus. sch. Alida 515 Bjdrneborg hout Eng. s.s. Polo 1373 Hull stukg. idem V egesack 1579 Londen idem idem Rosa 1294 Goole idem idem Calder 1784 idem idem 31 idem Isle of Elba 2668 Bonnes kolen idem Norma 1385 Goole stukg. Noor. brik Tana 734 Gefle hout 1 Duits. 8.8. Alma 2137 Dantzig idem Eng. s.s. Seabelle 2152 Londen stukg. 2 idem Electro 1387 Hull idem Duits. s.s. Holland 948 Hamburg idem Eng. s.s. Ravenshoe 1141 Goole idem Rus. s.s. Rurik 1829 Petersburg hout Van Gent 30 Eng. s.s. Jane Cory 2286 Bonnes ledig idem Shieldrake 3057 Antwerpen stukg. 31 Deens. s.s. Ella 1101 Kjirteminde zemelen Eng. s.s. Johan Tilberg 1122 Duinkerken ledig 1 Rus. s.s. Mary 2714 Burneiland idem Eng. s.s. Spindrift 2003 Londen stukg. idem Rosa 1294 Goole idem idem Polo 1373 Hull idem idem Calder 1784 Goole idem Ned. s.s. Mascotte 3114 Leith idem 2 Eng. barge Lord Ilartington 247 Londen macadam Eng. s.s. Sindbad 2659 Blyth ledig idem Wark worth 1974 New-Castle stukg. idem Norma 1385 Goole idem idem V egesack 1579 Londen idem Van Selzaete 2 Eng. brik Fanny Scot 695 Orang led. vaten VAN 9/4 8/4 0/4 IO 4 en 11 4

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1891 | | pagina 3