Gemengde berichten. TER NEUZEN, 30 October 1891. houding onzer oorlogsschepenneen, hij gelooft zelfs dat de commandanten en equipages hun uiterste best doen om botsingen tusschen de vis- schers te voorkomen, maar hij vermoedt dat bun de eigenaardige omstandigheden der haringvisscherij niet voldoende bekend zijn. Ieder oppassend Scheveningsche zeeman, schrijft de heer Den Breems, zou als gids aan boord den commandanten tot zeer veel nut, gemak en leering strekken en den reeder kunnen helpen be- tvaren voor rampen als hierboven genoemd. Voor de vrije— en ordeoefeningen der gym- nastiek zijn te Middelburg geexamineerd en o. a. toegelaten de heeren G. Jurrij te Sluiskil, J. H. Goor te Hoek, H. L. Luyten te Hontenisse, A. J. d'Haens en W. Jansen te Graauw, E. A. Ro- sendaal en H. JC. Bakker te Sluis, P J. Rosen- daal en H. van den Dries te IJzendijke, J. de Meijer te Cadzand en Chr. Kole te Nieuwvliel. De tweede luitenant J. Buijs, van het bataljon infanterie te Middelburg in garnizoen, zal met 2 onderofficieren, 3 korporaals, 1 tamboer en 16 soldaten op 2 November a. s. naar Ter Neuzen vertrekken tot bewaking van een buskruitmagazijn en artilleriematerieel. Het thans alhier, onder bevel van den tweede luitenant J. W. von Henning, vertoevend deta- chement keert dan naar Vlissingen terug. Men verwacht, dat het garnizoen alhier eerlang zal worden versterktomdat het getal schild- wachten door bewapening der vestingfronten zal vermeerderen. Naar wij vernemeu is door de bergings-maat- schappij te Maassluis aangenomen de nog aan- wezige lading der Engelsche stoomboot Woodstock te bergen en de stoomboot te lichten. Wegens dronkenschap is eergister alhier in het huis van bewaring gebracht zekere J. E. C., uit Hulst. Later bleek dat deze zich aan verduistering had schuldig gemaakt, door een hem ter reparatie toe- vertrouwd dameshorloge te verkoopen voor f 4. Hij is naar Hulst overgebracht om te confronteeren met een getuige. Deze week zag men den naam van den heer C. L. Vinck, onderwijzer te St. Jansteen in de couranten prijken onder de geslaagden voor de vrije— en ordeoefeningen der gymnastiek, ofschoon de heer Vinck zonder acte was moeteu huiswaarts keeren. Dit is nu al de tweede maal. Eenige jaren geleden geschiedde bij gelegenheid der onderwijzers- examens hetzelfde. Axel. De heer A. van der Linden, predikant bij de Chr. Ger. gemeente alhier, komt voor op het drietal voor een beroep bij die gemeente te Schoondijke. Zaanislag. Door den kerkeraad der Ned. Herv. gemeente alhier is toezegging van beroep gezonden aan den Weleerw. Heer J. van den Bergen, predikant te Holten in Overijsel. Bij den landbouwer W van Tatenhove alhier is dezen middag eene koe te water geraakt en ver- dronken. Het dier, haren dorst willende lesschen, is van den steilen kant der put naar beneden gestort en was zoo spoedig dood, dat alle hulp, hoe spoedig ook aangebracht, te vergeefsch was. Ilulst. In den nacht van 28 op 29 October werd te Abtsdale, gemeente St. Jansteen door de rijksambtenaren M. Padmos en K. Spijkerman 60 Kg. zout aangehaald. Dien zelfden ambtenaren mocht het gelukken in den nacht van 22 op 23 October 11. in de Ellestraat gemeente St. Jansteen eene aanhaling te doen van 75 Kg. zout, waarbij zij een der smokkelaars in handen kregen. Na hem aan de politie te Hulst overgeleverd te hebben bekeurden zij even buiten de Gentsche poort alhier nog ieraand, wegens het smokkeleu van zout. Breskcns. Door ingelanden van de polders Oud— en Jong Breskens zijn benoemd tot dijkgraaf de heer Jan van Male, gezworentot gezworen in diens plaats de heer A. A. Becu te Groede, en tot lid van den dijkraad van het calamiteuse water- schap Oud- en Jong Breskens de heer H. Weijk- man te Breskens. Misschien wachtriep hij van de trede springend en weldra kwam hij met een paar prachtige oranjeappelen terug. Dit zal u misschien wat verfrisschen, freule. Hartelijk dank, zeide zij, ze vriendelijk glim- lachend aannemende. Instappen klonk het nu en de trein zette zich weder in beweging, maar steeds 2ag Henri het aauvallige gezichtje van Laura voor zich, zelfs toen hij reeds in een halve sluimering verzonken was. Hij kon niet begrijpen, dat hem voorheen haar eigenaardige schoonheid niet raeer getroffen en hij zich niet onweerstaanbaar tot het meisje aangetrokken gevoeld had. Ja, ja, die majoor was werkelijk een benijdens- waardig man Te Dessau scheidden hun wegen zich. Na een vriendelijk afscheid en hartelijke wenschen voor hun wederzijdsch welzijn ging Laura rechts, Henri liuks. (Wordt vervolgd.) Omtrent den moord te Meliskerke gepleegd deelt de M. Ct. het volger.de mede Dinsdagmiddag om half een is de justitie naar Meliskerke vertrokken in zake den daar gepleegden moord. Na eerst in de geineentekamer nog enkele ge- tuigen gehoord te hebben, begaven de ambtenaren van den gerechte zich naar het ongeveer vijf minuten gaans van de plaats waar de misdaad is gepleegd gelegen hoefje van Jan Wisse, waar een zeer lang- durig onderzoek werd ingesteld. Spoedig nadat de justitie er was werd de bij Wisse in dienst zijnde knecht, de 19jarige Aarnout Kempe, van het veld, waar hij werkzaam was, binneugeroepen en iu verhoor genomen. Nadat hij gehoord was werden nog verschillende in den omtrek wonende personen ondervraagd. Tegen dezen Kempe, die, zooals gezegd is, nog slechts 19 jaar oud is, en niet groot van gestalte doch sterk en gespierd, schijnen ernstige verraoedens te zijn gerezen. Hij was sedert een half jaar bij Wisse in dienst, was een soort windbuil, had steeds geldgebrek, zat slecht in de kleeren en had ook schulden. Aaar wij vernemen moet zijn meester sedert het gebeurde hem van den moord verdacht hebben, zoowel omdat hij en Woensdagavond en Zaterdag- avond niet thuis was, als wijl hij zeer geldzuchtig was en zich vroeger wel eens had uitgelaten dat het niet zoo gevaarlijk was een moord te plegen, mits men het alleen deed. Zaterdagavond moet hij eerst na tien uur thuis gekomen zijn hij was ontdaan en sedert den moord gepleegd was, zeer gejaagd. Zondag maakte de bewoner van het hoefje de opmerking dat een luik in de schuur openstond en Maandag ontdekte hij in de voederboek der kalveren bloedsporen, van welke bevinding hij aan de auto- riteiten kennis gaf. Het onderzoek, naar aanleiding van een en ander ingesteld, moet aan het licht gebracht hebben dat aan het wambuis van Kempe een knoop van dezelfde soort als er een met bloed bevlekt op de plaats der misdaad gevonden is, ontbrak, terwijl ook zijn schoenen pasten in de sporen, daar gezien. Overigens moet de verdachte zich meer dan eens uitgelaten hebben dat hij niet lang meer als boeren- knecht dienen zou, en had hij, tegen de gewoonte, Zondagochtend zijn goed niet in de wasch tregeven. De verdachte was toen hij in verhoor genomen werd buitengewoon kalmhij sprak de hoop uit dat het niet te lang duren zoude, omdat hij zijn meisje, dat naar Middelburg was moest gaan af- halen. Tijdens het onderzoek zat hij in de bakkeet,i praatte druk met ieder die in zijne omgeving was en speelde met de kinderen van zijn meester. Nadat het onderzoek, waarbij ook nog de 70jarige weduwe, wier dienstbode vermoord is, gehoord werd, tot ongeveer 8 uur geduurd had, werd Kempe, die tot het laatst toe kalm bleef en alle schuld ontkende, te voet en geboeid naar Middelburg gebracht. De verdachte is van Ritthem afkomstig en ougehuwd. De eigenaar van een bekend kleerenmagazijn te Amsterdam kreeg in de vorige week een be- stelling van iemand uit de nieuwe stad, zich noemende S. de Vr. Toen het pak werd geleverd, volgde geen betalingook niet toen de kwitantie herhaalde malen werd aangeboden. Een dezer dagen meldde zich de goede klant weer aan het maga- zijn, zeker om den magazijuhouder opnieuw met zijn gunst te vereeren, maar werd nu gedwongen het vroeger bestelde pak, -dat hij toevallig aan had, uit te trekken en zich in een oud, afgedragen pak te steken. Vergezeld van drie bedienden, ging nu de patroon met den wanbetaler naar diens huis en eischte daar betaling van het geleverde, waaraan zooals vanzelf spreekt, niet voldaan werd. Het nieuwe en het oude pak werden nu meegenomen. Voor de kleermakers echter buiten waren werden zij door drie mannen aangevallen en zoo toege- takeld, dat zij zich naar het Gasthuis moesten laten voeren, om daar hun wonden te doen ver- binden. Er is natuurlijk proces-verbaal opgemaakt van het gebeurde. Door de politie te Maastricht is Dinsdag in den vroegen ochtend gearresteerd eene bende van 7 personen, die in eene der voormalige kaze- matten huisde en verdacht wordt niet vreemd te zijn aan verschillende kleine diefstallen, welke in den jongsten tijd te Maastricht plaats hebben gehad. Bij de komst der politie lag het 7tal heel romantisch om een vuur te slapen. De heer M. Cahen, kleermaker te Leiden, 's Gravenhage en Breda, heeft de aandacht ge- vestigd op zijn nieuwste modelleu voor herfst- en winterseizoen. Aldus doen velen en daarin ligt dus geen aanleiding om van de prijscourant melding te maken. Dat wij dit bij uitzondering nu wel doen, dankt de heer Cahen aan den inval, om de leden van het Ministerie tot modepoppeu te laten dienen Minister Smith torscht een pelsjas, Minister Jansen een jaquet van marinelaken, de Minister van Waterstaat een regenjas, enz. Voor de militaire paardenartsen schijnt Breda een waar dorado te zijn In het begin van dit jaar vond de militaire paardenarts Van Dorssen een bankbiljet van f 60 in zijn brievenbus, waarvan de afzender, zelfs na herhaalde oproeping, zich niet bekend maakte of nader verklaarde, zoodat de heer Van D. de som ter beschikking stelde van het Burgerlijk Armbe- stuur. Dezelfde geschiedenis deed zich voor bij den heer Quadekker, militair paardenarts aan de Koninklijke Militaire Academic, die de politie met de opsporing van den afzender belastte, en thans het bedrag eveneens aan het Burgerlijk Armbestuur heeft ter hand gesteld. Als een bewijs van het aanzienlijk veever- voer uit Eriesland naar Belgie, Duitschland, Frank- rijk en Spanje kan dienen, dat van Vrijdag 16 tot Maandag 19 October jl. niet minder dan 184 wagons met vee, met bestemmiug naar die landen, van het station Leeuwarden zijn vertrokken. Op het stoomschip Obdam der Nederlandsch- Amerikaansche Stoomvaart—Maatschappij, dat aan de Wilhelminakade te Rotterdam gemeerd lag, had Dinsdagmiddag een ernstig ongeluk plaats. Een staaldraad, waarmede een laadboom aan de stoom- lier verbouden was, brak. De boom viel en trof den 29jarigen matroos C. den Dekkenboer, zoodat hij tusschen de stoomlier en den boom bekneld geraakte. De man werd met een gebroken rechter- been en inwendig gekueusd opgenomen en per bran card naar het ziekenhuis gebracht. Men schrijft uit 's Hertogenbosch dd. 28 October Geen avond gaat er voorbij, of we hebben hier volksoploopengisteren en heden herhaalden zich die weer uit de eerste hand en menigeen maakte kennis met den politiestok. Ouze agenten hebben werkelijk een zware taak en telkens wordt hunne positie onaangenamer. „Hard gaat ie I" roepeu de jougens, zoodra ze slechts een agent van politie in de gaten krijgen en zien zij hun kans schoon, dan worden hem de noodige steenen niet gespaard. Met verlangen, velen zelfs met ongeduld, ziet men het einde van het nog steeds hangende onder zoek en de dan volgende beslissing in deze zoo geruchtmakende kwestie tegemoet. Moge dat ver langen spoedig bevredigd worden Een werkman, te Helder, van zijn werk naar huis gaaude, verloor door een rukwind zijn pet. Ondanks de heerschende duisteruis ging hij het verloren hoofddeksel kzoeken. In een steeg vond hij na eenige minuten zoekens, in plaats van zijn oude pet, een mooieu fonkelnieuwen hoogen hoed. Bij gebrek aan beter zette hij dezen op. Juist toen hij om den hoek der steeg kwam, onmoette hij een heer, die blootshoofd aan 't zoeken was Spoedig had de werkman de overtuiging, den verliezer van den hoed voor zich te hebben en bood hem dus 't verlorene aan. De man kreeg een gulden tot belooning, kocht voor twee kwartjes een splinternieuwe pet en bracht aan moeder de vrouw nog eene verrassing van twee kwartjes mede. De middernachtszendeling Van der Steur is in den nacht van Dinsdag op Woensdag te Middel burg door een ,theer", behoorende tot een clubje van een 20tal personen, op ergerlijke wijze mishan- deld gewordeu. De heer Van der Steur liep ter zijde van hen, toen plotseling een van hen op hem toesprong en hem door de ruiten van een woonhuis wierp. De heer V. d. S. doizelig, en bloedende op twee plaatsen, werd naar het bureau van politie gebracht, alwaar proces-verbaal werd opgemaakt van het gebeurde een streng gerechtelijk onderzoek is reeds ingesteld. De wonden van den heer Van der Steur blekeu gelukkig van niet erustigen aard te zijn. Onlangs kwam te Tilburg eene vrouw uit Loon op Zand onderstand vragen voor haar huis- houden, bestaande uit man, vrouw en drie groote kinderen. Op haar gestelde vraag hoe het kwam, dat ze den kost niet kan verdienen, antwoordde ze Haar oudste jongen zou gaan trouwen en zou reeds onder- trouwl zijn, maar hij moest eerst voor zes weken naar de parapluie wegens mishandeling en dronken schap vader moest voor veertien dagen naar de parapluie wegens smokkelarij, en als vader terug was, dan ging moeder, want „da weette wel," samen gaat dat niettegelijkertijd moest ook het jongste dochtertje naar de parapluie. De slotsom dezer rekening was, dat lui die zoo gratis aan den kost komen, geen onderstand noodig hebben. GESIEEVTER A A l> VAN TE R E UZ E V. Zitting van Vrijdag 30 October. Voorzitter de heer J. A. van Boven. Aanwezig de heeren Jac. de Feijter, Joz. de Feijter, Harte, Grenu, Moes, Tazelaar, Wieland, Visser, De Koeijer en Nelemans. Afwezig de heeren Mr. Dronkers, Van der Hooft en Van IJsselsteijn de eerste wegens bezigheden de laatste door ongesteldheid alien met kennisgeving. De notulen der vorige vergadering worden voorgelezen. Op de vraag van den voorzitter of iemand op redactie of inhoud iets heeft aan te merken zegt de heer Moes, dat het hem speet er niet bij tegenwoordig geweest te zijn, toen het adres van J. van Herp werd behandeld. Uit het ond erzoek, dat Van Herp te Amsterdam liet doen is gebleken, dat dit verschilde met dat te Middelburg en de adressant schade leedhij raadde omzichtigheld aan. De voorzitter zegt dat het onderzoek in dezen en het publi- ceeren zeker eene teere zaak is. Zijn taak was het evenwel aan het genomen besluit van den raad uitvoering te geven. Dit deed hij met de meeste omzichtigheid. De genomen monsters zijn verzegeld, persoohlijk overgebracht naar Middel burg en hiervan proces-verbaal opgemaakt. Niet de geheele hoeveelheid is ter onderzoek gezonden, slechts een gedeelte het overige is Van Herp ter hand gesteld. Nu gelooft hij gaarne, ja is moreel overtuigd, dat het deze thee is geweest, die Van Herp naar Amsterdam aan het onderzoek van den heer Van Hamel Koos zond, maar een bewijs is het niet, niet volgens de wet. Anderen zijn tot her-onderzoek geweest bij den heer Couvee te Middelburg, deze heeft geweigerd dit nogmaals te doen, hen verwijzende naar Amsterdam. Spreker zegt dat het onderzoek te Mid delburg slechts een voorloopig was, dat ook maar 1 kost. Te Amsterdam betaalt men f 30 maar hiervoor wordt dan ook alles haarfijn onderzocht. Maar al vond men een blaadje, niet van thee afkomstig in het monster, daarom werd het niet verklaard vervalscht te zijn. Hij wil evenwel gaarne, mochten er nog meer ongunstige resultaten van het onderzoek komen, eerst met het Dag. Best, spreken, alvorens te pnbli- ceeren. Beter was het geweest, dat Van Herp het tweede monster bij het Dag. Best, gelaten had om dit zelf te laten onderzoeken. De heer Wieland zou gaarne zien, dat eene groote hoe veelheid van iedere waar genomen werd, om meer proeven te nemen. Het onderzoek door Van Herp te Amsterdam gedaan, en dat volgens den voorzitter nauwkeuriger is dan te Middelburg, pleit toch in 'tvoordeel van Van Herp. Hierna worden de notulen met algemeene stemmen goed- gekeurd. Aan de orde is de begrooting van de inkomsten en uitgaven der gemeente. voor den dienst 1892. De voorzitter opent hierover de algemeene beraadslagingen. De heer Nelemans zegt, eerstens dat het hem gebleken is, dat nog niet algemeen genoeg bekend is, dat de begrooting verkrijgbaar is of ter inzage ligt. Bovendien wenschte hij meer publiciteit in dezen. Aan het hoofd van de Ter Neuzensche Courant zag hij dit niet, wel in de punten van behandeling in binnenlandsch nieuws, doch dit is niet officieel. Hij gaf in overweging dit in 't vervolg in de Ter Neuzensche Courant te publiceeren, zooals dit met andere zaken gesehiedt. De voorzitter wil hierover met het Dag. Best, spreken, maar denkt dat dan ook andere onderwerpen, rekeningen etc. op dezelfde wijze zullen moeten behandeld worden overigens is door eene publicatie de behandeling der begrooting zooals gewoonlijk kenbaar gemaakt. De heer Wieland denkt, dat de bedoeling van den heer Nelemans is meer publiciteit en is het met hem eens. De heer Nelemans zegt, ten tweede dat de behandeling der begrooting wel wat laat gesehiedt. Voor 1 November moet deze afgewerkt zijn; thans is het 30 October. Wanneer enkele leden door ongesteldheid of wat anders verhinderd zijn op te komen, kan de vergadering niet doorgaan en men is niet op tijd klaar. Hij wenschte dat voortaan deze ver gadering b.v. eene week vroeger werd uitgeschreven. De voorzitter zegt dat verscheidene omstandigheden, waar mede men rekenschap dient. te houden, hiertoe hebben mede gewerkt; doch merkt ook op dat in grootere gemeenten b.v. Vlissingen dit even laat gesehiedt. De heer Nelemans zegt, dat het aantal leden hier betrekke- lijk klein is; in groote steden doet het zich zelden voor dat niet genoeg leden aanwezig zijn voor het nemen van een besluit. Hier evenwel zou men door afwezigheid van eenigen in moeilijkheid komen. Eindelijk acht de heer Nelemans het wenschelijk, dat de begrooting in't vervolg door eene commissie wordt onderzocht. Deze kan haar advies uitbrengenmen wint hierdoor tijd. De voorzitter is het alleszins eens met deze opmerking en zal dit bij Burg, en Weth. ter bespreking brengen. Niemand meer het woord verlangende worden de algemeene beraad- slagen gesloten en overgegaan tot de behandeling der be grooting. Eerstens komen de uitgaven aan de orde. Naar aanleiding van art. 10 hoofdstuk I, waarin voorkomt aanschaft'en van een nieuw vloerkleed voor de raadzaal ad J 160, vraagt de heer Nelemans inlichtingen of deze uitgave niet beperkt zou kunnen worden, b. v. door een overkleed of karpet te bezigen. De voorzitter zegt dat dit zoo is versleten, dat hicraan niet te denken valt. Op voorstel van den heer Visser wordt besloten eerst de commissie van fabricage te laten onderzoeken, wat in dezen 't beste is. Zonder hoofdelijke stemming worden alsnu hoofdstuk I en II aangenomen. Bij hoofdstuk III vraagt de voorzitter of de heer Joz. de Eeijter reeds mededeeling kan geven omtrent zijn onderhan- deling met den dijkgraaf van den Coegorspolder. in zake den opril te Sluiskil. De heer Joz. de Feijter zeide hieraan te kunnen voldoen en verzekerde, dat indien het bestuur het verlangde, de opril onmiddellijk zou worden weggedaan, hierdoor zal van zelf verbetering komen. De heer L. de Koeijer acht het toch goed daar ter plaatse een weinig grint aan te brengen, daar de toestand zeer slecht is. Wordt besloten met de grint van het gewoon onderhoud aldaar een voetpad te maken. Hoofdstuk III en IV worden aangenomen. Uit afdeeling I van hoofdstuk V blijkt, dat een politieagent meer wordt voorgesteld. Naar aanleiding hiervan vraagt de heer Visser of er ook nachtpolitie zal wezen. Hij wijst er op dat de noodzakelijkheid hiervan vroeger reeds is aangetoond. De voorzitter zegt, dat met het aanstellen van een politie agent meer, geen nachtpolitie kan komenhij wil in dezen deze zaak overwegen en merkt ook op dat de brigade marechaussee met een man vermeerderd is. Hoofdstuk V wordt aangenomen. De heer Nelemans vraagt, of de bezoldiging der gemeente- geneesheeren sedert lang niet is herzien. De voorzitter antwoordt dat dit gcschied is bij de komst van Dr. Dorst. De heer Visser vraagt, of ook buitengewone kosten voor vaccinatie worden gemaakt. Hij wenschte dat ook te Sluiskil gelegenheid bestond tot inenting niet om het geinakkelijker te maken, maar om het nut der vaccinatie vroeger heeft de voorzitter reeds op zich genomen hierover met den genees- kundige te spreken. De voorzitter zal dit in notitie houden. Hoofdstuk VI is hierna aangenomen. De heer Nelemans stelt voor den post jaarwedde onderwijzers enz. te verhoogen met f 150 en in verband daarmede te besluiten tot verhooging der jaarwedden van de onderwijzers Van Doeselaar en Lindhout ieder 50, in te gaan op 1 Januari a. s. en van de onderwijzeressen Van ftooijen en Henry mede ieder met f 50 in te gaan 1 Juli 1892. De heer Moes zag liever, dat het tractement van de onder wijzers vastgesteld werd op 450 en na twee jaar dienst op 500. De voorzitter zegt dat het advies van het Dag. Best, in dezen was gaarne tot verhooging te willen overgaan, indien de finantien zulks toelaten. De heer Visser vraagt of er hoop is dat de gemeente- finantien in de toekomst beter zullen zijn. Hij betwijfelt het en dan kunnen de onderwijzers lang wachten. Nadat door den heer Nelemans is opgemerkt, dat het door hem genoemde personeel op het tijdstip van ingang der voorgestelde verhooging reeds meer dan 2 jaar in dienst is, zegt hij zich te houden aan het voorstel tot verhooging van den post, aannemende dat later zijn voorstel omtrent de regeling der verhooging van de onderwijzersjaarwedden zal worden behandeld. Dit voorstel wordt in omvraag gebracht. Voor stemden de heeren Harte, Grenu, Moes, Visser en Nelemans, tegen de heeren Jac. de Feijter, Joz. de Feijter, Tazelaar, Wieland en De Koeijer. Daar de stemmen staken, moet hierover in eene volgende vergadering beslist worden. De heer Wieland zegt opgemerkt te hebben dat een onder wijzer meer zal aangesteld worden aan school A, hij vraagt of dit noodig is. Ook de heer Visser had liever hiermede gewacht tot de nieuwe regeling in werking was met het oog n.l. op de nieuw te bouwen school. De voorzitter zegt, dat dit noodzakelijk is door het getal schoolgaande kinderen de wet is bindend eene oproeping dient ten minste gedaan uit administratief oogpunt. De heer Jac. de Feijter verlaat de vergadering. De heer Nelemans stelde voor den post kosten van het aanschaft'en en onderhouden van schoolmeubelen te verminde- renmet f 128,40; door 6 nieuwe raamgordijnen en 2 kachels minder aan te schatfen. De heer Visser wenschte eerst de commissie van fabricage in dezen te hooren terwijl de voorzitter zegt, dat de toestand van kachels en gordijnen slecht is.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1891 | | pagina 2