„Ons Voordeel." Ter Neuzen. P. M. van den Onto Janneke Wisksrks, Tain en Kamer Pistalen Ruhr-Kachelkolen, Openbare Yerkooping. Ruim 100 Ms cave laecstaniie A T TENT I E. Schoenen, Laarzeo enz., KANADA BOOMEN, OLMEN BOOMEN, Handelsberichten. Advertentien. in Schoen- en Laarzenwerk, TE TER NEUZEN, Nieuw! Vermakelijk! ONTVANGEN: VLOERZEIL R A R P E T T E N IN LOSS1NG pile pve RUHB-KACQELKOLEN, Roerende Goederen, Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. STEENKOLEN. JANNA HARMS, ELIZABETH DEIJ, Vele belangliebbende landbouwers en burgers. Ter Neuzen. L. A. ST0FFELS. Ter Neuzen. M. JURRIJ. harte instemden. Zoo trok de stoet ongeveer 4£ ure door de Amstelstraat en langs het Rokin, onderweg nog eenigermate aangroeiende, over den Dam naar Sequah's hotel. Sequah gaat morgen naar Alkmaar. Daar zal, envenals te Antwerpen, een lage toe- gangsprijs tot de voorstelling geheven worden. Het bedrag daarvan zal den armen ten goede komen. Herhaaldelijk is gewaarschuwd tegen de oplichters-praktijk van eene internationale bende, die 't op de zakken van lichtgeloovigen heeft gemunt Zoo is o. a. bekend het lokmiddel, ora geld af te persen onder voorwendsel dat men middelen kent om bij het spel onfeilbaar te winnen, en voor gezamenlijke rekening millioenen te verdienen. Men zou denken dat de menschen eindelijk toch wijs zouden worden waar de pers onverpoosd waar- schuwt, maar toch loopen er nog altijd menschen in De Goudsche Courant geeft het volgende verhaal van een Hagenaar die zich liet lokken Deze ongelukkige inwoner der residentie was verblind door eene Parijsche aanbieding. Hij stelde zich in correspondentie met den oplichter door den berichtgever der G. Ct. met de letter S. aangeduid. En deze antwoordde hem op hoog ernstigen, plech- tigen toon, met het voorstel f 3000 te zijner beschikking te stellen. Dan zou het goud als water vloeien Nadat er over en weer nog wat geschreven was, ontving B., de Hagenaar, een schrijven waarin S. hem o. a. verzekerde, dat hij zoowel langs theo- retischen als empirischen weg aan B. de overtuiging zou schenken, dat de onderneming op absoluut zekere wijze groote winsten moest opleveren, en opdat hij zich van zijne honorabiliteit zou kunnen vergewissen, zich aan A. voorstelde als een man van pi. m. 60 jaar oud ruim 30 jaar gehuwd met vijf kinderen, en dat hij zich onledig hield met het geven van lessen in de wiskunde. S. besloot dezen brief met stipte geheimhouding te verzoeken, als- mede om spoedig antwoord, daar hij zich voor- loopig alleen met hem in correspondentie De arme B. liet zich inderdaad in de netten vangen, ging naar Parijs, verkocht zijn zaakje, en stortte zijn gansche kapitaal in handen van de flesschentrekkers fin-de-siecle Het einde kan men zich voorstellen. Onder allerlei voorwendsels werd B., die zelfs met het nobele gezelschap naar Nizza ging, overgehaald om aan het gebeurde geen ruchtbaarheid te geven en stil naar vrouw en kinderen in Holland terug te gaan Alle middelen, door B. vervolgens aangewend om zijn geld terug te krijgen of althans de op- lichters te doen in bechtenis nemen, waren vruch- teloos. De „wiskunstenaar" S. liet niets meer van zich hooren, totdat, na herhaald onbeantwoord schrijven, B. met behulp van een Fransch woordenboek telegrapheertYous voleurs. Retournez-moi mon argent. Dit telegram werd beantwoord door een brief van zoo lagen inhoud, en waarin aan B. zulke allergemeenste verzinselen naar het hoofa werden geslingerd als iniddel, vermoedelijk, dat B. de zaak nooit meer zou aanroeren dat men reeds daaraan kan bemerken met welk soort van individuen B. te doen heeft gehad. De gezondheid van den armen man moet door al het gebeurde ernstig geknakt zijn. Uit goede bron wordt vernomen dat Dr. Bergmann, eerste badarts bij pastoor Kneipt, den waterdokter, en de heer Corneli, eigenaar van ,/Prin- senhof", te Kleef, het eens zijn geworden over het oprichten van een Wasserheilanstalt" in laatst- geuoemde stad, geheel volgens't systeem van Kneipp. De heer Bergmann zou zich reeds biunen zeer korten tijd metterwoon te Kleef vestigen. Yoor zoover thans bekend is, zijn in den hevigen storm, die kort geleden op de kust van Labrador woedde, in het geheel 30 schepen ver- loren gegaan en ongeveer 50 zeelieden verongelukt. Het stoomschip Curlew nam op verschillende stations langs de kust niet minder dan 200 schip- breukelingen op. Deze klagen over de behandeling, die zij bij hunne stranding van de zijde der over- heid ondervonden. Niettegenstaande hunne tegen- kanting liet men toe, dat de kustbewoners de gestrande schepen plunderden, en zelfs de passa- giershutten van alles beroofden, wat zich daarin bevond. Russische vlotters, die in Oost-Pruissen zijn aangekomen hangeu hartverscheurende tafereelen op van den nood. In het boveu-stroomgebied van Don, Wolga, Wetluga, Sura, enz., sterven duizenden hen hongerdood. Jn groote troepen trachten de noodlijdenden de streken te verlaten, maar velen sterven onderweg. Kasan en Astrakan worden door vluchtelingen overstroomd, die tot naar denKaukasus trachten te ontkomen. Uit de noodlijdende distric- ten zijn nagenoeg alle millitairen teruggetrokken. Aan de Daily News wordt gemeld, dat er over- vloedige regen gevallen is in Zuid-Ruslanddaar- door verbeterden de vooruitzichten op den winter- oogst aanmerkelijk. Hes plan moet bestaan voor een jaar een rijks- inkomstenbelasting in te voeren salarissen beneden 2000 roebel zouden vrij zijn. Een Engelsch ambtenaar te Petersburg schrijft o. a: De prijzen van brood en meel stijgen steeds en beloven van den winter buitengewoon hoog te zullen worden. Op allerlei wijzen worden er be- roepen gedaan op onze weldadigheid voor de arme noodlijdenden. Brood en geld worden overal gecol- lecteerd. Aan de kerken zijn bakken geplaatst, met oproepingen aan het volk om niets weg te werpen. In de Engelsche kerk hier is Zondag 1300 roebels voor de noodlijdenden gecollecteerd. Gelukkig wordt er veel gedaan ten bate van die arme menschen wier toestand afschuwelijk is. Naar ik hoor, komen ook reeds de gewone met- gezellen van hongersnood opdagen, kooitsen en andere ziekten. Als een staaltje van de ellende in de geteisterde streken wordt het volgende medegedeeld door een Engelsche gouvernante, die twee jaar zeer aangenaam werkzaam was in het huis van Russisch land-edelman. Zij wilde van een boerin het oud bruidskleed, dat meer en meer uit de mode raakt, koopen. De arme wilde echter dezen heiligen schat niet afstaan, maar nam ten slotte door den nood gedreven het aanbod van roebel, f 1,80, aan op twee voor- waarden 1°. dat niemand ooit zou weten dat zij haar bruidskleed had verkocht en 2°. dat de gou vernante aan niemand zou mededeelen dat er zooveel geld in het dorp was. Er zijn vele dorpen, zegt de Engelsche, waar in 't geheel geen geld is te vinden. Dit juist, het geldgebrek, en de gebrekkige com- municatie hebben den nood zoo hoog doen stijgen. In een fabriek te Kaiserslautern kreeg een bankwerker bij het verrichten van werkzaamheden aan de slijpmachine een staalsplinter in het oog. Te Heidelberg moest hij zich aan eene operatie onderwerpen, die hem echter niet van het hinder- lijke voorwerp verloste. Men gaf hem thans in overweging, zich naar hertog Karel Theodoor van Beieren te begeven. De man volgde dien raad op en begaf zich naar Tegernsee, waar hij onmiddellijk door den hertog in diens particuliere kliniek werd opgenomen. De operatie had daar met den gewenschten uitslag plaats, en de hertogin legde den geopereerde eigenhandig een verband aan. Tot de groote aantrekkelijkheden der ten- toonstelling van Chicogo zal onder andere behooren de zoogenaamde schommeltoren of touter van Oberlin-Smith. Hij bestaat uit eene kolom van 183 meters hoog en is bekroond met een schoon beeld van Columbus. Dcor den top steekt een beweegbare balk van 375 meters lengte. Aan beide einaen van dien balk zijn bollen aangebracht van 30 meters doorsnede, die ten gevolge der ballastverplaatsing steeds huunen oorspronkelijken stand blijven behouden. Nadat de liefhebbers in den eenen bol, die naar beneden gelaten wordt, hebben plaats genomen, wordt de machine in werking gesteld, en langzaam een halven kring beschrijvende, wordt de bol 330 meters opgeheven om den bezoekers een prachtig vergezicht te verscbaffen. Na een bepaalden tijd wordt een tweede sein gegeven en langzaam daalt de bovenbol met den eenen arm van den bal, terwijl de andere met de nieuwe bezoekers de hoogte ingaat. Men ziet alweer dat de Yankees heelwat aandurven en hunne couranten ook. Groote ontsteltenis heerscht in de Bank van leening te Parijs. Sedert eenigen tijd werden er zooveel meerschuimen pijpen ingebracht, dat men weldra overladen was en reeds groote sommen op dat rooktarief had geleend. Men deed een onderzoek, om te weten van waar al die pijpen kwamen. De heer Duranton, de commissaris met het onderzoek belast, ontdekte weldra dat de man met de pijpen niemand anders was dan een brave pijpenmaker, die het geval als volgt uitlegde Ik koop in het groot blokjes meerschuim, maak er pijpen van, polijst ze en wanneer ik er een kleinen voorraad heb, breng ik ze naar den lommerd. Elke pijp kost mij omtrent fr. 1,50 en men leent er mij 3 fr. op. Wanneer ik dan de briefjes verkoop win ik omtrent 2 fr. op elke pijp. Ik doe dus niets strafbaars. De uitleggingen waren volkomen juist en de werkman is niet bemoeielijkt. Maar wat zal men met al die pijpen doen P Dat herinuert de geschiedenis van den man, die 15,000 blaasbalgjes erfde en ze een voor een beleende, zoodat hij er 45,000 francs voor kreeg. Een nationale feestdag kwam met een besluit, dat al de panden van drie frank zouden worden terug- gegeven. De man kreeg zijne 15,000 blaasbalgjes terug en begou ze kort daarna opnieuw te ver- pauden, zoodat hij in weinige jaren een mooi fortuintje had. Hammerfest, de noordelijkste stad der aarde> heeft nu ook de verlichting door middel van elec- triciteit ingevoerd. Gedurende den langen poolnacht, van 18 November tot 23 Januari, zal het electrisch licht 66 etmalen onafgebroken moeten stralen. Daarentegen kan het van 16 Mei tot 26 Juli geheel buiten werking blijven. De electrische stroom wordt door dynamo's geleverd, die door het water van drie kleine rivieren, op een half uur afstands ten noorden van Hammerfest gelegen en door haar sterken stroom nooit geheel bevriezende, in werking gebracht worden. Rotterdam, 26 October. Bij gewonen aanvoer was jarige Tarwe tot onveranderde prijzen te plaatsen. Puike Zeeuwsclie en Vlaamsche Tarwe f 9,75 a 10,30,minder /7,00 a /9,50. Itogge f 7,75 a f 8,20, mindere 6,25 a f 7,50 Gerst f 4,00 a f 5.50. Haver f 3,00 a f 4,20 Paardeboonen f 6,a f 7,Dniveboonen fa f Bruineboonen f 12,00 a f 13,50. Witteboonen Walchersche /9,50a/11,75. Erwten 10,25 a 13,00 mindere 7,00 a f 8,50. Kanariezaad beste f 7,50 a f 7,75, mindere f 6,75 a f 7,25. Ajuin f 1,20 a f 1,40 per 50 kilo. Koolzaad f 11,00 a f 12.00. Eieren f 4,80 a f 5,00 per 100 stuka Aardappelen Zeeuwsclie f 3,75 a f 4,00. Londen, 26 October. Gran en vast maar stil. Meel en Haver hooger. K OK ItS VAX IIET GELD. Belgisch per 100 fr. 47,55 5 f 47,60 Engelsch per 12,05 12,07 ZEETUDHNGEN. Van 23 tot en met 26 October. Datum. YLAG. NAAM. M3. Van en naar. Lading. Voor Ter Xeuzcns 24 Eng. s.s. Warkworth 1974 New-Castle kolen 25 Zweed. s.s. Columba 1737 Lovisa hout Eng. s.s. Gwendoline 1485 Middlesbro ijzer 26 idem River Lagan 2272 Londen stukg. Belg. s.s. Terneuzen 2278 idem idem Eng. s.s. Anglia 2469 Leith idem Van Ter Keiizen s 24 Eng. s.s. Ann Webster 2230 Londen stukg. idem River Derwent 2272 idem idem Voor Gent t 23 Eng. s.s. Calder 1784 Goole stukg. idem Polo 1373 Hull idem idem Vegesack 1579 Londen idem idem Rosa 1294 Goole idem 24 Duits. s.s. Holland 948 Hamburg idem idem H von Witt 2545 Riga idem idem Commercial 1421 Randers ledig Deens. s.s. Ella 1101 Riga h. en vl. 25 Eng. s.s. Seabelle 2152 Londen stukg. Duits. s.s. Renata 2083 Bonnes kolen 26 Eng. s.s. Electro 1387 Hull stukg. Van Kent 23 Duits. s.s. Rhein 2888 Stettin slakmeel idem Alexander II 2061 Petersburg ledig Eng. s.s. Newark 1585 Bristol sniker 24 Zw. sch. Clara Josephine 680 Skjelskor zemelen Noor. sch. Haabet 413 Laurvig ballast Eng. s.s. Spindrift 2003 Londen stukg. idem Calder 1784 Goole idem idem Polo 1373 Hull idem 25 idem Springbok 2226 Blyth ledig idem Rosa 1294 Goole stukg. Ned. s.s. Mascotte 3114 Leith idem Duits. s.s. Mietzing 1543 Hull ledig 26 idem Emily Rickert 1539 Aarhnus zemelen Eng. s.s. Stanley 2941 Sunderland ledig idem Warkworth 1974 New-Castle stukg. idem Vegesack 1579 Londen idem Duits. s.s. Holland 948 Hamburg idem Van 23 tot en met 26 October werden langs de Oostsluizen alhier 75 binnenvaartuigen op— en 63 afgeschut; door de Westsl. 7 op- en 2 afgeschut. Onze geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder weduwe J. Haute, hoopt Vrijdag a. s. haar 70sten geboortedag te herdenken. Ter Neuzen, Haar dankbare zoon, behuwd- 27 October 1891. dochter en kleinkinderen. Op Vrijdag 30 October a. s. hoopt zoo de Heere wil onze geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder echtgenoote van Jouis Oppeneer, te Zaaraslag, haar 703ten jreboortedug te herdenken. Ter Neuzen ^aar dankbare zoon, behuwddochter .nn, en kleinkinderen. MELS OPPENEER. Alle mannelijke meerderjarige ingezetenen der gemeente I10EK, worden bij deze beleefd doch dringend uitgenoodigd tot het bijwonen eener VERGADERING op Vrijdag 30 October a. s., des namiddags te 4 ure, in de herberg van P. Bareman, ter bespreking der wenschelijkheid tot het voor- dragen van een candidaat voor het burgemeester- schap. Het BESTUUR der Kolenvereeniging „Ons oordeel" te Zaamslag maakt bekend, dat de ontvanger, de heer J. J. Verlinde, zijne betrekking heeft neergelegd, en noodigt de leden uit in het vervolg hunne gelden te storten bij den heer EMAAR te Zaamslag, desverkiezende bij den onder- geteekende. Het Bestuur, W. W. ODINK, Voorz. Bij deze heb ik de eer kennis te geven, dat ik opnieuw een winkel heb geopend in hopende door een nette en civiele bediening het vertrouwen waardig te maken, dat mijn vader zoo ruimschoots 50 jaren heeft mogen ondervinden. Ook beveelt hij zich minzaam aan tot het repareeren van alles wat tot het vak behoort. bericht de ontvangst van een ruime keuze DAMES- en KINDER-WINTERARTIKELEN, tegen zeer billijke prijzen. met Gummi-pijltjescompleet met scbijf f 1,25. Uitstekend gescbikt voor H.H. Cafehouders. Alleen verkoop bij van 90 centimeter breed tot 3,50 Meter EX STEEDS VOORRADIG in verschillende afmetingen. schipper P. Dolk, met eene lading grove voor rekening van J. A. STELLIXGSMA, Oost- sluis, Ter Neuzen. IN LOSSING TOT ZATERDAG voor rekening van P. A. ADRIAANSENS. Walsoorden, 28 October 1891. De Notaris 1». Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van de Weduwe en Erven van JOSEPHUS VAN WALLE, laatst te Zuiddorpe, en krachtens verleend Rechterlijk bevel, op Woensdag 18 Xo- vember 1891, des voormiddags 11 ure, in de herberg bewoond door D. Moerdijk, te Zuiddorpe, verkoopen te Zuiddorpe, kadastraal bekend in sectie B n°. 1293, groot 1 are 30 centiaren. Te aanvaarden bij de betaling der koopsom. En dailelijk daarna, aan voormeld huis, de daarin aanwezig zijnde zijnde HUISMEUBELEN, eenige WIN- KELGEREEDSCHAPPEN, MANUFACTU RER enz. enz. Koopen tot en met f 3,kontant. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van bet Bestuur van den polder OUD BEOOSTENBLEIJ BEZUIDEN, op Dinsdag 24 Xovember 1891, des voormiddags 11 ure, ver koopen staande op den Dijk voor het fort St. Lieven, aan het einde der Reigerijstraat, gemeente Koewacht. Te vergaderen bij P. Ongena in de Reigerij, gemeente Koewacht. De Notaris 1*. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van de heeren HOMBACH te Hulst., als rentmeester der goederen van mevrouw de graviD De Kercrove de Denterghem te Gent, op Woensdag 11 Xovember 1891, des voormiddags te 11 ure, verkoopen Ongeveer 40 stuks zeer zware staande op de hofstede „Vaartwijk,'' bewoond door Pieter de Putter Jz., gemeente Axel, tegen den Provincialenweg. Te vergaderen op voormelde hofstede.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1891 | | pagina 3