Gemengde berichten. TER NEUZEN, 21 Augustus 1891. rechtszaken" Arrondissements-rechtbank te Middelburg. Door de Kamer van koophandel en fabrieken te Bergen op Zoom is eene commissie benoemd, aan welke opgedragen is persoonlijk bij de bevoegde autoriteiten stappen te aoen, ter verkrijging van de opruiming van den toren van de Oude Romers- waal, in de Ooster-Schelde, daar de steenklomp gevaar oplevert voor de schepen. (Romerswaal is in 1631 door de laatste inwoners verlaten en toen geheel een prooi der golven geworden.) Naar men verneemt, is tbans van wege den Waterstaat aan een ernstig onderzoek onderworpeu een plan, om eene vluchthaven van rijkswege aan het Krammer te maken. Wij vestigen bijzonder de aandacht op de in dit nummer van ons blad voorkomende bekend- making, betreft'ende de algemeene collecte, welke tot vorming van een ondersteuningsfonds voor behoeftigen, gerechtigd tot het dragen van het Metalen Kruis en de Citadel-Medaille zal worden gehouden. Die zaak verdient warme ondersteuning en daarom willen wij gaarne medewerken tot hare groote aan- beveling, die het Hoofdbestuur der vereeniging tot vorming van het fonds o. a. heeft uitgesproken in de volgende woorden //Ruim 1400 ouden van dagen, wanneer die in zyde kracht hunner jaren bloed en leven veil z/hadden voor Koning en Vhderland, zien nu ver- z/langend uit naar de ondersteuning, die hun uit ffhet door die collecte te vormen fonds kan ten z/deel vallen." ,/Tegenover die 1400 behoeftigen heeft Neder- z/land een plicht der dankbaarheid te vervullen." z/Lang hebben zij niet meer te leven z/De meesten dier meer dan 80jarigen neigen z/ten grave." z/Nederlanders Laat ons de handen ineen slaan i/om hun den avond huns ievens dragelijk te z/maken Dat dan ieder geve naar de mate zijner krachten en bedenke voor deze 1400 braven die het hun door hun Koning geschonken eeremetaal dragen op een eenvoudig kleed niet vrage met hoe weinig hij er af, maar hoeveel hij er voor missen kan. A. s. Zondag zal het muziekgezelscbap //de Vrede" uit Gent in /de Theetuin" het volgende program ma uitvceren 1. Marche mi lit aire2. Polka marche 3. SckottischMoeremans 4. Fleurs d'automne fantasie, Montague; 5. Emilie—mazurka, Cosijn; 6. Les TroubadoursMoeremans7. Polka 8. Les amazones, valse. Bij Koninklijk besluit is met ingang van 16 September a. s. benoemd tot directeur van het telegraafkantoor en brievengaarder te Kortgeue, K. Willemsen, thans gelijke betrekking bekleedende te Ridderkerk. Donderdag is een aanvang gemaakt met het leggen van den telegraafkabel door de Wester- Schelde, van Baarland naar Ter Neuzen. Yolgens bericht uit Stockholm, van 12 Augustus jlis het Duitsche stoomschip Ella, van Pitea naar Gent bestemd met eene lading hout, tijdens hevigen storm en regenbuien, op de Westra- banken verongelukt. De bemanning, behalve de machinist en de kok, welke het stoomschip niet wilden verlaten, heeft zich met de boot gered en is op het nabij liggend vuurschip opgenomen, terwijl later de kok nog met levensgevaar van het wrak werd gehaald, doch de machinist was reeds door de zee weggeslagen. Zaamslag. De heer K. W. Vethake, voormalig predikankt te Arnhem, heeft voor de toezegging van beroep naar de Ned. Herv. gemeente alhier bedankt. Ilulst. Door de direclie van het muziekgezel- schap Harmonie alhier, is in de Donderdagavond gehouden vergadering besloten om met het gezel- schap een bezoek aan Ter Neuzen te brengen en mocht zulks bij het bestuur van den Theetuin aange- naam zijn, daar een concert te geven. Met het oog op den pleziertrein welke op 30 dezer voor het laatst loopt, is die dag voorloopig daartoe bepaald. Hulst. Op de wekelijksche veemarkt van verleden Maandag waren aangevoerd ruim 20 stuks rundvee en 18 biggen hiervan werden verkocht 17 stuks rundvee en 11 biggen. De aanvoer van boter en eieren was groot, terwijl een en ander aan hoogere prijzen gretig koopers vond. Naar aanleidiug der groote belangstelling welke de onlangs opgerichte keuringscommissie voor stieren, door de vele toezeggingen, althans tot hiertoe mocht ondervinden, is het zeer waarschijnlijk, dat Hulst aansiaanden Maandag bij gelegenheid dier eerste keuring, sinds jaren niet meer gehouden, weder door zeer vele belangstellenden zal worden bezocht. Yooral de bewoners van het zoogenaamde //Land van Hulst" geven trouw blijk hunner ingeuomenheid omtrent alles wat betrekking heeft op landbouw en veeteeltgetuigen hiervan de j.l. paardenkeuring, die zoo flink bezocht mag heeten ook thans zullen zij zeker niet achterwege blijven. Ter aanmoediging zijn van wege de maatschappij van landbouw, afdeeHng Hulst, vier prijzen van f 30 en vier van f 20 uitgeloofd. St. Jansteen. De heer Joh. Th. Cuvpers, onderwijzer aan de O. L. school alhier, is deze week als zoodauig benoemd te Heythuyzen, om tegen 16 September a. s. in functie te treden. De rechtbank heeft in hare zitting van 21 Aug. de volgende vonnissen uitgesproken P. F. d. M., oud 24 j., polderwerker en 2°. F. W., oud 21 jwerkman, beiden wonende te Clinge, zijn wegens mishandeling veroordeeld ieder tot 1 maand gevangenisstraf. E. A., oud 36 j., werkman te Overslag, is wegens diefstal veroord. tot 14 dagen gevang. P. d. G., oud 23 j werkman te Sas van Gent, is wegens mishandeling veroord. tot 8 boete of 6 dagen hechtenis. A. K., oud 25 j., bargeschipper, wonende te Sas van Gent, is wegens eenvoudige beleedigiug veroord. tot f 10 boete of 5 dagen heckt. D. 't G., oud 55 j., vischkoopman te Axel, is wegens als voren veroord. tot f 8 boete of 6 dagen hecht. E. d. M., oud 42 j., herbergier te Sas van Gent, is wegens smaad veroord. tot f 25 boete of 15 dagen hecht. J. v. L., oud 56 j., visscher te Stoppeldijk, is wegens mishandeling veroord. tot f 5 boete of 5 dagen hecht. KANTONGERECHT TE TER NEUZEN. Zitting van 21 Augustus 1891. Veroordeeld J. H., gezagvoerder der stoomboot Opal, ter zake van het met te groote snelheid varen op een rijkskanaaltot eene boete van f 10, subsidiair 2 dagen hechtenis. J. v. H., visscher te Philippine, ter zake van het met eene botschaar visschen in een Zeeuwschen stroom tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. O. v. d. B., koopman te Selzaete, ter zake van het los en oubeheerd laten staan van een trekdier op den openbaren wegtot eene boete van f 1, subs. 1 dag becht. J. F. v. I., schipper te Graauw, ter zake van het laden aan een polderdijk op daartoe niet be- stemde plaatstot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. L. B. v. K., voerman te Ter Neuzen, ter zake van het bij het vervoer van mestspecien daarvan op den openbaren weg storten tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. A. d. G., C. v. "W., G. v. W. en A. v. W., werksters te Hoek, ter zake van het zonder ver- gunning schelpdieren rapen op de werken van een polderdijkieder tot eene boete van f 1, subs. 2 dagen hecht. P. J. S. en M. C. d. F., werksters te Hoek, ter zake als voren ieder tot eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht. J. D. en J. v. L., arbeiders te Zaamslag, ter zake van het laten loopen van kippen op eens anders groudieder tot eene boete van f 0,50, snbs. 1 dag hecht. A. d. R klompenmaker te St. Nicolaas, A. d. R., P. d. M., werklieden, A. d. S., arbeiders, alle 3 te Hontenisse en J. M., werkman te Stoppeldijk, ter zake van het loopen over eens anders grond, waarvau de toegang blijkbaar is verboden ieder tot eene boete van f 1, subs. 2 dagen hecht. C. S., kantoorbediende te Leuven, J. J. K., kantoorbediende, J. d. R., kanaalloods, E. P., M. v. d. Y. en A. v. D., zonder beroep alien te Ter Neuzen, ter zake van het in eene herberg dansen met muziek, zonder vergunningieder tot eene boete van f 2, subs. 1 dagen hecht. K. R. G., zonder beroep te Ter Neuzen, ter zake als vorentot eene boete van f 1, subs. 1 dag Jiecht. I j. F. B. en I. S. S., nerbergiers te Ter Neuzen, ter zake van het niet gesloten houden hunner herbergen op den daar voor bepaalden tijd ieder tot eene boete van f 5, subs, voor de eerste 3 en voor de tweede 1 dagen hecht. A. D. v. A., herbergier te Ter Neuzen, ter zake als vorentot eene boete van f 2, subs. 1 dag hecht. C. K., schipper, J. A. S., koopman, C. W., werkman, alien te Ter Neuzen, M. v. B., J. J. v. H. en J. Lstokers aan boord van het stoom schip //Rhenania", ter zake van het vertoeven in eene herberg te Ter Neuzen na de sluitingieder tot eene boete van f 2, subs. 1 dag hecht. P. Bwerkman te Ter Neuzen, ter zake als vorentot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. J. V. H. v. C., scheepsmakelaar te Ter Neuzen, ter zake als vorentot eene boete van 4, subs. 1 dag hecht. C. K., scheepsmakelaar te Ter Neuzen, ter zake als vorentot eene boete van f 6, subs. 2 dagen hecht. H. V., voermanskuecht te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap, bij herhalingtot 3 dagen hecht. D. 't G., koopman te Axel. D. v. H., A. G. d. E., werklieden te Ter Neuzen, Th. A. N., koopman, zonder bekende woonplaats, ter zake als vorenieder tot eene boete van f 3, suhs. 3 dagen hecht. C. Y., herbergier en A. J. C. M., schippers- knecht, beiden te Ter Neuzen, ter zake als voren ieder tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. C. v. G., O. C. F. d. P., schildersknechten, J. v. D., schippersknecht, A. v. D. en C. d. E., werklieden, alien te Ter Neuzen, ter zake als voren ieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. Allen in de kosten. VrijgesprokenA. E. B., winkelier te Ter Neuzen, van het laten vloeien van vuilnis in een gemeenteriool. P. d. V., P. F. en A. F., werklieden te Zaamslag, van het zoeken van eieren van waterwild. J. D., werkman te Ter Neuzen, van het laten loopen van kippen op eens anders grond. F. G., A. E. v. E., M. M., C. d. S., A. J. H., D. S. J., en E. L. K., arbeidsters te Ter Neuzen, van het loopen op eens anders bezaaiden grond. De kosten te dragen door den staat. Een treurig geval van onvoorzichti<;heid heeft zich te Apeldoorn weder voorgedaan. Zekere W. kreeg van een buurman een kalf dat plotseliug gestorven was. Bij het stroopen der huid bekwam hij een kleine wond aan de hand. Na verloop van korten tijd zwollen hand en arm onrustbarend op. De vrouw, die het vleesch in een kuip had bewaard, haalde er eenige dagen later een stuk uit, had ecliter ook een klein wondje aan de hand en onderging hetzelfde lot als de man. Bij beiden is bloedvergiftiging in hevige mate vastgesteld. Het kalf is waarschijnlijk aan een besmettelijke ziekte bezweken. Gisterenmorgen is te Utrecht, de vrouw van een werkman bevallen van drie kinderen, twee dochters en een zoon, alien in leven. Moeder en kinderen zijn naar omstandigheden redelijk wel. Daar de echtgenooten reeds zeven kinderen hadden zijn zij, hoewel niet tot dearmsten behoorende, met deze onverwachte mildheid van den ooievaar zeer verlegen. Ter waarschuwing meldt. men, dat zekere J. d. R. H., een alles behalve bemiddeld ingezetene van Hellevoetsluis, zich, om herstel te zoeken vo. r zijn doofheid, in correspondentie had gesteld met den beruchten J. H. Nicholson, Bredford Square te Londen. Ten einde de bekende oortrommels te verkrijgen, zond hij er eerst heen op 14 Juli 2,53 en den 20 d. a. v. f 27,94. Hij ontving echter niets terug. Voor hem werden toen iulichlingen gevraagd bij den Consul—generaal te Londen en deze antwoordde z/dat Nicholson een poos geleden gefailleerd en thans bezig is nienwe slachtoffers te maken." Hij werd door den consul aan zijne verplichtingen herinnerd tegenover d. R. H., maar het zal wel niet veel baten. Het slot van dien brief is z/Trouwens ik geloof niet, dat de afzender van het geld veel zou hebben aan kwakzalvers-artikeleD, gelijk hij heeft besteld. Er zijn in Nederland waarlijk goede oordokters genoeg, zoodat men zich volstrekt niet tot dergelijke buitenlandsche wonder- dokters behoeft te wenden." Het aantal fabrieken te Amsterdam, waarin het diamantslijpen (diamantslijperijen) wordt uit- geoefend, dat een 20tal jaren geleden slechts twee bedroeg, is thans tot zes en vijftig gestegen. Woensdag moest de looper M. v. D. in dienst der Maatschappij tot Exploitatie van staatsspoor- wegen te Rotterdam f 4000 incasseeren. Hij ontving het geld doch keerde er tot nu toe niet mede naar zijn patroon terug. Met een kameraad ging hij naar een gunstig bekend magazijn van gemaakte kleederen op de Hoogstraat aldaar, voorzag zich van kleederen tot eene waarde van f 50, deed elders nog andere inkoopen en is daarna niet meer gezien. De commissaris van politie te Rotterdam verzoekt zijn opsporing en aanhouding. Niet ver van het station de Bilt schrijft het U. D. bevindt zich op een afgelegen terrein waar af en toe door de genietroepen springproeven worden genomen, een onderaards gehlindeerd nachtverblijf, waarbinnen een korporaal met een geniesoldaat ter bewaking van het zich in de nabijheid bevindend materieel logies houden. In den nacht van 15 op 16 Augustus te ruim 3 uur werd de aldaar verblijf houdende korporaal plotseling gewekt door een vrouw die in zoodanigen toestand verkeerde, dat men het niet van zich kon verkrijgen haar weg te zenden. Zij beviel namelijk kort na haar binnen- treden van een zoon. Natuurlijk ontbraken alle bij zulk een gebeurtenis benoodigde hulpmiddelen, doch onze geniesoldaten wisten raad. Een zorgde voor een geneesheer, een ander ontdeed zich van zijn onderkleeren en scheurde die stuk om't wicht te bedekken. Of zij beiden als peters zullen optre- den voor den jonggeborene, is nog niet beslist. Na een dag rust kon de vrouw na een naburig huis worden vervoerd. De justitie te Weenen heeft thans de bewijzen in handen, dat het echtpaar Schneider in de laatste twee maanden ten minste drie dienstmeisjes heeft vermoord. In alle deze drie gevallen heeft Schneider of zijne vrouw het dienstmeisje met haar geld en koffer mede gelokt door de belofte haar een goeden dienst te bezorgen. De mo'orden zijn vermoedelijk alle gepleegd in een bosch bij Neulengbach en dat bosch zou thans groudig onderzocht wordeu om te zien of men daar de lijken der vermoorden kan vinden de justitie vermoedt, dat het echtpaar nog veel meer misdrijven dan deze drie op zijn geweten heeft. Omtrent de poging tot zelfmoord van vrouw Schneider, vermeldt een buitenlandsch blad het volgende In de gevangenis werd zeer zorgvuldig over haar gewaakt en op de deur van haar eel stond het woord Voorzichtig." Een bewaker had last elke minuut door het kijkgat in de deur van haar eel te zien en bovendien bevonden zich in het verblijf twee andere vrouwelijke gevangenen om haar te bewaken. Daardoor werd geheel venjdeld dat de vrouw in haar eel eene poging tot zelfmoord zou kunneu doen. Woensdagmorgen vroeg vrouw Schneider om naar het geheim gemak te worden gebracht. Een oppasser ging met haar mede en bleef voor de deur staan. Zoodra was de vrouw niet alleen of zij wist bij een klein raampje, op manshoogte amgebracht, te komen, wrong er zich door heen en viel, met het hoofd omlaag, in de diepte. Zij kwam met den rug op de dakpannen van een gebouwtje terecht en viel daarop van dat dak op de binnenplaats van de gevangenis. \rouw Schneider bleef bewusteloos liggen. Op- passers snelden naar de binnenplaats en droegen haar het gebouw binnen. Men waschte haar bebloed gelaat en deed compressen met ijs op haar hoofd, tot dat geneesheeren kwamen. Zoover men tot nog toe kon nagaan heeft de moordenares enkel lichte uitwendige kwetsuren bekomen. In Texas hebben de regenmakers toebereid- selen gemaakt voor eenige proeven op groote schaal. Twee luchtreizigers, de heeren Meijer en Custoller, zullen elk een ballon besturen, en een scheikundige zal belast zijn met de zorg voor het ontplofbare gas. Vijftig vliegers zullen worden opgelaten, voorzien van lange staarten, waaraan dynamiet- patronen vastgeregen zijn, en nit een groot aantal mortieren zullen in snelle opvolging springprojec- tielen geschoten worden. Wetenschappelijke op- nemingen zullen, van de ballons uit, gedaan worden terwijl de personen die daarin plaats nemen, door middel van eene telephoon in verbinding zullen staan met de waarnemers op de aarde. Men beweert op deze wijze een kunstmatigen regen te kunnen verwekken. Yolgens het Pharmaceutical Journal of Australia is het in de kolonie Victoria gewoonte geworden groene takken van den eucalyptus in ziekenkamers te plaatsen als een desinfecteerend middel. Een geneesheer deelt mede dat in gevallen van roodvonk takken, onder het bed geplaatst, in staat waren het beddegoed en al het huisraad in de kamer te ontsmetten. De lucht van den euca lyptus zou ook heilzaam werken op teringlijders, daar deze niet alleen anti-septisch, maar ook sedatief en zelfs eenigszins hypnotisch zou werken. Arthur Meyer vertelt in de Gaulois waarom hij Bismarck volstrekt geen groot staatsman acht. Door aan Frankrijk twee provincien te ontrukken heeft hij ons den algemeenen dienstplicht bezorgd en als er 1,200,000 Duitschers zijn noodig geweest om 300,000 Franschen te verslaan in 1870, hoe veel zullen er dan nu noodig zijn, nu wij 2 millioen goed onderrichte en goed gewapende soldaten op de been kunnen brengen Bismarck is slechts een man van doin geweld geweest en heeft feitelijk zijne pogingen zien misluk- ken, zegt Arthur Meyer. Hij had drieerlei roeping te vervullen 1°. Frankrijk te verzwakken2°. den monarchistischen geest te versterken en 3°. de anar- chie te beteugelenin plaats van die roeping na te koinen, heeft hij juist Frankrijk sterker gemaakt door het tot de tanden te wapenen hij heeft den monarchistischen geest verzwakt, doordien de Republiek groot werd, en ten slotte heeft hij, door den vierden stand te onderdrukken, den binnenlandschen vijand van zijn land versterkt, gelijk hij het den buitenlandschen had gedaan. Bismarck laat dus aan zijne opvolgers een zeer moeieiijke taak na en moet daarom al een zeer middelmatig staatsman zijn geweest, volgens de redeneering van Meyer, voor wie de tijden niet schijnen te veranderen buiten de staatslieden om. Nummer 53 van de kade te Saint-Cloud werd bewoond door een zekere gravin P. Deze dame was gewoon honden te stelen. Zoodra zij een mooi exemplaar zag, volgde zij hem en wist hem te lokken. Zoo had zij in haar woning een gansche verzameling honden, die, wanneer zij be- gonnen te blaffen een spectakel maakten, als moest de wereld vergaan. Te Saint-Cloud noemde men haar steeds de vrouw met de hondjes. Herhaalde malen hadden de buren geklaagd over de helsche accoorden die van uit de woning van de barones opgingen, doch de dame scheen zooveel invloed te bezitten dat de politie telkens bevel kreeg oogen en ooren maar wat dicht te knijpen. De ooren vooral Het huis, waarin mevrouw woonde, werd ver kocht aan den heer Victor Bartholomew, eigenaar van een restauratie en daar de barones naast andere eigenaardigheden ook nog deze bezat, dat ze't niet van zich kon verkrijgen huur te betalen, werd de deurwaarder in den arm genomen en de barones uit de woning gezet. Bij deze plechtigheid ontdekte men, dat de dame geheel alleen leefde. Men vond bij haar geen enkel meubel, zelfs geen bed of spiegel. Zij sliep op een beetje stroo, zoowel des winters als zomers, te midden van haar honden, 41 in getal. Den nacht op de uitzetting volgende, is de barones weer in haar woning geklommen en sedert heeft men niets van haar gehoord

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1891 | | pagina 2