J. Nelemans, Adriaan H, Donze J. A, van Rompu. Nederl. Staatsloterij LOTEN 6 hektaren GERST, mm en I Een Woonhuis en Erf, migc mem puike Nieuwe Zoutevisch. Nieuwe Zoutevisch. Een Schildersleerjongen, WAARSCHUWINGr. De 337s Reuzenprei en Knol-Selderijplanten BURGERLIJKE STAND. Handelsberichten. Advertentien. Milan (lag 20 Juli 1891. Openbare Verkooping Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Omtrent 1 hektare VLAS te velde en eene partij GRAS der dulven en vlieten, Openbare Verkooping. Ik heb ontvanqen: Zoo even Ontvangen: Heden ontvangen Terstond gevraagd ft bewaking door de bovengenoemde vereeniging niet vermag weg te nemen. Nieuwe reclame. Een handig hoedenmaker te Parijs heeft het publiek eens willen doen zien dat de hoeden die hij maakt, niet door de hardste regenbuien en evenmin door de leelijkste olie-vlekken kunnen bedorven worden. In zijn wiukelkast heeft hij nu twee hoeden tentoongesteld. De eene, een grijze slappe vilten hoed is geheel met water gevnld, waarin een half dozijn goudvisschen rond zwemmen. De andere hoed, een flambard, dient 's avonds zelfs voor de verlichting van de winkelkast. Er is namelijk een gruote hoeveelheid olie in, waarin verscheidene pitten zich bevinden, die, bij het vallen van de duisternis, worden aangestoken en dan een wonderlijke illuminatie vormen. Van alle kanten stroomen kijkers toe om het eigenaardig schouwspel te bewonderen en de winkelkast wordt door het publiek voortdurend helegerd. Van 16 tot en met 30 Juni. ZEETIJDirVGJ-ElV. Van 30 Juni tot en met 2 Jnli. a Van 30 Juni tot en met 2 Juli werden langs de Oostsluizen alhier 37 binnenvaartuigen op- en 40 afgeschut; door de Westsl. 4 opgeschut. Dordrecht, 2 Juli. KOERS V A i\ IIET GELD. Belgisch per 100 fr. 47,60 a f 47,65 Engelsch per 12,04 12,05£ Heden overleed in den ouderdom van 48 jaar de Heer L. A. VINK, in leven Kapitein- Kwartiermeester bij het 7de Kegiment iufanterie. Uit aller naatn, C. VINK LEUNIS. Amsterdam, 30 Juni 1891. Voor de vele bewijzen van deelneming bij het overlijden vau onze innig geliefde vrouw en zorgvolle moeder, raej. HENDRINA VAN DER WELLE, zoo van hier als elders onder- vouden, betuigen ook namens de familie, hunneu hartelijken dank J. BUIJS Cz. en H. P. A. J. BUIJS. Ter Neuzen -r3 Juli 1891. Arnemuiden De Gemeente-Ontvanger van Ter Neuzen waar- schuwt de achterstalligen in de voldoening van den Iloofdelijken Omslsi«' over het loopende jaar 1891 om, ter voorkomiug van vervolging, de ver- schenen termijnen voor den 15 dezer miiand te zijnen kantore te voldoen. QMy KANTOOR wordt gehouden van's Mnan- dags tot en met Vrijdngs, telkens van 10 tot 1 ure. Op feestdagen is het kantoor gesloten. 3 Juli 1891. Bij ondergeteekende bestaat hiertoe de gelegen- heid op voordeelige voorwaarden zoo op gebouwen, als op meubels en koopmansschappen. Ook en uitsluifend voor laudbouwers, op Landbouwgereedschappen, Paarden, Runderen en ander Vee, zich in den stal, op het land of in de weide bevindende en op gedorschen en ongedorschen veldvruehteu in schuren of in oppers, op het hof of land staande. Inlichtingen ten alien tijde bij hem te bekomen. Westdorpe, Juli 1891. J. P. KIEBOOM, Gemeente-Ontvanger. Bij de a. s. verkiezing voor leden van den gemeenteraad worden met den meesten ernst aanbevolen de heeren EN EENIGE KIEZERS. Ter Neuzen, 26 Juni 1891. zijn verkrijgbaar een twintigste voor alle klassen ad f 3,50 den twintigste voor de le klasse ad f 0,75 bij den debitant A. A. VAX BRABAND, Hontenisse. te koop i 20 cent per hoiidenl bij L. DE GROENE, te Ter Neuzen. T E HOEK. De Notaris C. J. A. Fercken, te Ter Neuzen, zal ten verzoeke van de familie HUIJGHE, op Maandag den 13 Juli 1891, des namiddags te 2 uur, in het openbaar verkoopen wassende op hunnen kavel in den Pierssens- polder. Te vergaderen ter plaatse tegen den dijk van den Nieuw Westenrijkpolder. De Notaris I*. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van het Bestuur van den polder COE- GORS c. a., op lieden Zaterdag 4 Juli 1891, des namiddags 3 ure, verkoopen EENE GROOTE PARTIJ met gewaai, staande langs den bermweg van den Pierssens- polder tegen Sluiskil, verdeeld in koopen. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van Mme de Wede de heer H. J. DE MEESTER, grondeigenares te Westdorpe, op Vrijdag 10 Jnli 1891, des namiddags 2 ure, iu het opeubaar verkoopen gelegen in de gemeente Westdorpe, in den Papeschorpolder. Yerdeeld in koopen. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van de Kinderen VAN HOVE, te Koewacht, op Dinsdag 14 Juli 1891, des namiddags 2 ure, verkoopen wassende op land in den Nieuw Beoosten- blij en Oud Ferdinanduspolder, gemeente Koewacht. Te vergaderen op de hofstede bewoond door Norbertus van Hove, in voornoemden Oud Ferdinanduspolder. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal krachtens artikel 1223 in verband met art. 1255 Burgerlijk Wetboek, op Donderdag 23 Juli 1891, des na middags 3 ure, verkoopen in de herberg bewoond door Bern". J. Pauwels, te Sas van Gent te Sas van Gent, in de Ooststraat, kadastraal bekend in sectie C n°. 267, groot 88 centiaren. Bewoond door F. J. M. van Oppen. Ter Neuzen. P. G. MAANDAG. Ter Neuzen. M. VAN DOESELAAR, Dijkje. Ter Neuzen. ARIE H. DONZE. bij J. J. DE NERING, Schilder, te Ter Neuzen, Xer JtTeuzen. Iluwelijks-voltrekkingen. 18 Juni. Jan Daniel Riemens, oud 31 j., jm. en Marie Cecilia Windeij, oud 26 j., jd. Geboorten. 16 Juni. Janna Maria, d. van Cornelis van IJk en vanNeeltje van den Bergh. 18 Juni. Jacob Frederik, z. van Jan Bakker en van Cornelia Haak. 21 Juni. Janna Martina d. van Jan van Luik en van Elizabeth de Ruijter. Jacoba, d. van Jan Stroo en van Janna Cornelia Frederiksen. Johanna Jacomina, d. van Jacobus Johannes Heijgelaar en van Jacoba Versluijs. 24 Juni. Gerrit, z. van Jean Baptist Dooms en van Jacoba Dieleman. Jacobus Minicus, z. van Willem Wisse en van Adriana Mechelina Oostdijk. 26 Juni. Carolina Dina Cornelia, d. van Johannes Cornelis Bleijenberg en van Maria Regina van Hecke. 28 Juni. Magdalena Adriana, d. van Michiel van der Est en van Jacoba Paulina Balnikker. 29 Juni. Daniel Cornelis, z. van Pieter Jacobus de Rijke en van Adriana Joanna de Doelder. Overlijden. 17 Juni. Levina Riemens, oud 54 j., echtg. van Jan Kiel. 20 Juni. Paulus Saelens, oud 9 m., z. van Frederic Joannes en van Maria Catharina Puijenbroek. 22 Juni. Cornelis Leunis, oud 67 j., echtg. van Susanna Leijnsen. 23 Juni. Pieternclla Jacoba van Gelderen, oud 15 m., d. van Andries en van Jacoba Kolster. 24 Juni. Alfred Jarvis, oud 29 j., echtg. van onbekend. Jan Gort, oud 5 w., z. van Jan en van Jannetje de Krijger. Franeiscus Reinier Meijer, oud 2 j., z. van Pieter Jan en van Jannetje Platteeuw. 25 Juni. Electerius Gijsbertus Acke, oud 3 j., z. van Theo doras en van Einelie Janna Mahu. Catharina Rosalia Dhanis, oud 6 m., d. van Augustus en van Pelegie Goethals. 27 Juni. Pieter Marinus Kiel, oud 19 j., z. van Jan en van Levina Riemens. 28 Juni. Mathilda Sophia Maria Kegels, oud 3 m., d. van Isidorus en van Anna Rosalia van Rossem. Zacharias Herrebout, oud 9 m., z. van Johanna Jacomina Herrebout. Axel. Huwelijks-aangiften. 26 Juni. Jacobus Egbert Blansaart (van Ter Neuzen), oud 27 j., jm. en Debora Adriana Dieleman, oud 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 25 Juni. Abraham van Alten (van Ter Neuzen), oud 23 j., jm. en Aaltje Willemsen, oud 19 j., jd. Catnilus Notte, oud 24 j., jm. en Maria Christina Bracke, oud 19 j., jd. Geboorten. 17 Juni. Aagtje, d. van Jan van Langevelde en van Aagtje Bakker. 18 Juni. Lambertha Alida, d. van Arie van der Linden en van Maaike Keller. 19 Juni. Cor nelis Leendert, z. van Pieter Dieleman en van Geertrui van Oosten. Jan, z. van Jan van Eijk en van Maria Maas. 23 Juni. Janneke, d. van Adriaan Dieleman en van Maatje Jansen. Geertruij, d. van Cornelis van Oosten en van Elisa beth Goossen. 24 Juni. Elisabeth, d. van Abraham Ilouw en van Cornelia Andriessen. Petrus, z. van Petrus Dieleman en van Maria de Feijter. 25 Juni. Petrus, z. van Petrus Bakker en van Catharina Eekman. 26 Juni. Dirk Abraham, z. van Dominicus Jansen en van Cornelia Helena van der Welle. 28 Juni. Levina Catharina, d. van Cornelis van den Berge en van Levina de Regt. Overlijden. 17 Juni. Janneke Verschelling, oud 6 m., d. van Cornelis en van Jacoba IJzebaart. 18 Juni. Jacoba Pieternella Oppeneer, oud 7 m., d. van Willem en van Jacoba Pietemella van de Yelde. Jozias Verpoorte, oud 75 j., echtg. van Sara Yerplanke. ■loscliKapelle. Geboorten. 20 Juni. Janna, d. van Jan Egbert Wolfert en van Geertrui de Feijter. 29 Juni. Maria Louisa, d. van Alphonsus Lambert en van Philomena Pieters. Overlijden. 25 Juni. Theodoras Verdnrmen, oud 7 w., z. van Johannis en van Rosalia Lambert. (•raauH1. Huwelijks-aangiften. 27 Juni. Cornelis de Bakker (van Kruiningen), oud 52 j., weduwn. en Rosalia Maas, oud 49 j., wed. Huwelijks-voltrekkingen. 2 Juni. Josephus Alexander Kindt, oud 28 j., jm. en Seraphina Borm, oud 28 j., jd. Geboorten. 4 Juni. Nathalie Paulina, d. van Petrus van der Walle en van Isabella Neve. 5 Juni. Leonie, d. van Petrus van Gimst en van Apolonia de Klerk. 8 Juni. Alphon sus Lonisa, z. van Theodoras Frederik Kindt en vau Johanna Maria d'Haens. 12 Juni. Johannes Bapthist, z. van Pieter Jacobus van Troost en van Anna Maria de Rijck. 16 Juni. Alphonsus, z. van Jacobus Maas en van Paulina de Bakker. 18 Juni. Victor, z. van Adrianus de Bilde en van Rosalia Bracke. 20 Juni. Ludovicus, z. van Petrus Daalman en van Phelomina van Dosselaar. 19 Juni. Helene Irma Marie, d. van Johannes Camilius Buijsse en van Mathilde Norbertina Martens. 29 Juni. Petrus, z. van Petrus Crombeen en van Maria Louisa de Maat. Overlijden. 7 Juni. Willem Staal, oud 81 j., weduwn. van Dorothea de Beule. 16 Juni. Een als levenloos aange- geven kind van hot mann. geslacht van Petrus Franeiscus Roelands en van Apolonia Bisschop. 23 Juni. Een als levenloos aangegeven kind van het vrouw. geslacht van Eduar- dus Jacobus van Leuven en van Wilhelmina Peijne. 25 Juni. Johanna Antonetta Verhelst, oud 22 j., d. van Josephus Vei- helst en van Anna Maria Koolegem. IleiigstilijU. Huwelijks-aangiften. 11 Juni. Gerardus Constantinus Muller, oud 26 j., jm. en Apolonia Giele, oud 27 j., jd. 25 Juni. Josephus de Kerf, oud 24 j., jm. en Rosalia Compiet, oud 25 j., jd. 26 Juni. Johannes van Deursen, oud 25 j., jm. en Louisa Johanna Boeijkens, oud 31 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 26 Juni. Gerardus Constantinus Muller, oud 26 j., jm. en Apolonia Giele, oud 27 j., 3d. Geboorten. 19 Juni. Johannes Francies, z. van Apolonia de Lavoir. 27 Juni. Rudolf Josephus, z. van Josephus van Wesemael en van Carolina Adriana Kramers. Overlijden. 3 Juni. Anna Catharina Joossen, oud 74 j., wed. van Constantinus van Waterschoot, echtg. van Judocus Lemsen. 12 Juni. Cornelis Paulus van Dijken, oud 65 j.. echtg. van Adriana van Overstraten. "oek. Geboorten. 18 Juni. Suzanna, d. van Jan Johannes Verbrugge en van Willemina Weesepoel. 26 Juni. Cornelia Aagje, d. van Jacob Pijpelink en van Adriana van Dijke. 29 Juni. Joos, z. van Jan Hamelink en van Jaco mina Pieternella Zegers. lloutenisse. Huwelijks-aangiften. 5 Juni. Jacobus Hiel, oud 38 j., jm. en Christina de Kort, oud 29 j., jd. Franeiscus Sturm, oud 52 j., weduwn. en Judoca Struijlaart, oud 38 j., jd. Salomon Koole, oud 22 j., jm. en Lourina de Visser, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 18 Juni. Jacobus Hiel, oud 38 j., jm. en Christina de Kort, oud 29 j., jd. Franeiscus Sturm, oud 52 j., weduwn. en Judoca Struijlaart, oud 38 j., jd! 25 Juni. Salomon Koole, oud 22 j., jm. en Lourina de Visser, oud 22 j., jd. Geboorten. 12 Juni. Petrus Josephus, z. van Petrus de Klerk en van Rosalia van Troost. 16 Juni. Anna Catharina, d. van Judocus van Goethem en van Dorothea Sameel. Julia Maria, d. van Dolphinus van Helsland en van Anna Maria Boeding. 25 Juni. Cornelia, d. van Hendrikus Bogaert en van Apolonia de Dijcker. 26 Juni. Neeltje Helena, d. van Cornelis Nicolaas van Dijke en van Suzanna de Feijter. 27 Juni. Maria Mathilda, d. van Petrus Hemelaar en van Louisa Heijman. Anna Regina Seraphina, d. van Petrus Goossen en van Anna Maria Picavet. 28 Juni. Franeiscus Dominicus, z. van Josephus Theophilus van Geijt en van Johanna Audenaert. Overlijden. 10 Juni. Anna Catharina van Huffel, oud 21 j., d. van Jacobus en van Anna Catharina van Puijvelde. Jacobus Joannes Aloijsius Adriaanse, oud 1 m., z. van Johannes en van Cornelia van den Berg. 15 Juni. Appolonia Fre- derica Bruggeman, oud 87 j., wed. van Andries de Smit. 20 Juni. Julia Maria van Helsland, oud 4 d., d. van Dolphi nus en van Anna Maria Boeding. Dorothea Maria Apolonia d'Haens, oud 34 j., d. van Johannes Francies en van Maria Petronella Buijsrogge. 23 Juni. Anna Catharina Kroon, oud 84 j., wed. van Frederik Amandus Kegelaer. lioewaelit. Huwelijks-aangiften. 26 Juni. Alphon- sius Josephus Hesters (van Stekene, Belgie), oud 34 j., jm. en Rosalia Want, oud 21 j., wed. Hnwelijks-voltrekkingen. 22 Juni. Edumondus Bonte, oud 25 j., jm. en Maria Delphina Breijaert, oud 25 j., jd. Geboorten. 17 Juni. Josephina Stephania, d. van Augustus Rotthier en van Marie Louise Verschraegen. 18 Juni. Hen- ricus, z. van Antonius Josephus Vermeire en van Marie Juliana Raes. 24 Juni. Helena Emma Augusta, d. van Emilus Bernardus Ceelaert en van Maria Theresia Hesters. 30 Juni. Cyrillus, z. van Charles Louis Annaert en van Melania van de Velde. Overlijden. 24 Juni. Victoria de Beul, oud 80 j., wed. uit het eerste huwelijk van Mattheus Maes en uit het tweede huwelijk van Pieter van Hoecke. Rosalia Kegels, oud 86 j., wed. uit het eerste huwelijk van Petrus Elegeers, echtg. van Dominicus van Acker. 30 Juni. Seraphina de Wolf, oud 6 m., d. van Jozefus en van Amelie Vervaet. OsseniKse* In deze gemeente hebben geene aangiften plaats gehad. Overslagi Geboorten. 19 Juni. Dominicus, z. van Theophilus de Vetter en van Sophia van Doosselaer. Overlijden. 22 Juni. Bernardus de Coninck, oud 73 j., weduwn. van Bernardina van Goeijens. I'll i 1 i|,|iine« Geboorten. 22 Juni. Edugard, z. van Eduardus Pieters en van Paulina Francisca Pielaat. Overlijden. 17 Juni. Edmond Claeijs, oud 7 m., z. van Alexander en van Stephanie van Waes. Sas van Client. Geboorten. 16 Juni. Joanna Catha rina Louisa, d. van Pieter Brugmans en van Maria Louisa Fruijtier. 17 Juni. Prosper Alfred Edward, z. van Antho- nius Augustinus de Maesschalck en van Coletta Victoria Boekstael. 21 Juni. Arnold, z. van Ferdinandus Johannes Wauters en van Emma Jacoba Christina Pauwels. 24 Juni. Polidor Henri, z. van Gustaaf Alouisius Goethals en van Emilie Hortense de Vleeschouwer. Overlijden. 28 Juni. Augustus Adolphus Polidorus de Groff, oud 8 m., z. van Polidor Hendrikus Augustinus en van Maria Louisa de Bakker. 29 Juni. Stephania Maria Braet, oud 17 j., d. van Johannes Bernardus en van Sophie Heene. St. Jaiistcen. Huwelijks-aangiften. 24 Juni. Petru3 Johannes Ferket. oud 29 j., jm. en Eugenia Pelagia Puylaert, oud 20 j., jd. Geboorten. 16 Juni. Johannes Baptist Allouisius, z. van Adolphus van Helsland en van Natlmlia Weemaes. 18 Juni. Cerillus, z. van Stephania Segers. Maria Mathilda, d. van Cornelis Franeiscus Vercouteren en van Paulina Kints. 27 Juni. Jacobus, z. van Johannes Herdewel en Benedicta de Potter. Stoppeldijk* Geboorten. 22 Juni. Josephus Domi nicus, z. van I'heophiel Herwegh en van Virgenia Robijn. 23 Juni. Alphonsus, z. van Petrus Franeiscus Sponselee en van Christina Hendricks. 24 Juni. Maria Louisa, d. van Cornelis de Poorter en van Anna Maria Vink. Overlijden. 18 Juni. Maria Francisca de Smet, oud 28 j., d. van Ludovicus Fidelus de Smet en van Christina Sponselee. 27 Juni. Cornelia Michielsen, oud 37 j., echtg. van Charles Louis de Munter. Westdorpe. Huwelijks-voltrekkingen. 23 Juni. Janis van Alten (van Ter Neuzen), oud 22 j., jm. en Tanneke Janna van Iloeve, oud 19 j., jd. Geboorten. 22 Juni. Alfred Angelus Raijmondus, z. van Leonardus van Himschoot en van Juliana Spuessens. 23 Juni. Maria Caesara, d. van Eduardus van de Winckel en van Delphina Tollenaer. Kaamslag. Huwelijks-aangiften. 25 Juni. Joost Hamelink, oud 22 j., jm. en Sara Hamelink, oud 20 j., jd. Pieter Jan Kolijn, oud 20 j., jm. en Adriana Maria Jansen oud 20 j., jd. Geboorten. 17 Juni. Francis, z. van Francis Stoffels en van Suzanna de Bokx. 18 Juni. Jacobus, z. van Joost van Alten en van Elisabeth Willemsen. 19 Juni. Cornelia, d. van Pieter Jansen van Rosendaal en van Maria Herrebout 25 Juni. Simon, z. van Levinus Mechielsen en van Adriana Maas. Overlijden. 19 Juni. Jozina Leuntje de Jonge, oud 5 m., d. van Izaac en van Leuntje Boeije. Janna Dees, oud 79 j., echtg. van Gerard de Visser. 23 Juni. Simon Buijze, oud 35 j., echtg. van Dina Rouw. Xiiiildorpe. Huwelijks-voltrekkingen. 24 Juni. An tonius Franeiscus Gijsel, oud 33 j., jm. en Justina Seghers oud 24 j., jd. Overlijden. 27 Juni. Clothilda Maria Lansen, oud 1 m., d. van Bernardus en van Pharailde van Laere. s ci VLAG. NAAM. M3. Van en naar. Lading. Voor Xer Meuzen 30 Spaans. s.s. Calon 4251 Bilbao minerie 1 idem Lucero 4197 idem idem 2 Eng. s.s. Cyras 3062 idem idem idem River Denvent 2272 Londen stukg. Van Xer X'enzen 1 Eng. s.s. River Lagan 2272 Londen stukg. 2 idem Cairndhu 3691 New-Castle ledig Voor (>ient t 30 Eng. s.s. Oakiands 5511 Bombay katoen Eng. barge Olive Blanche 170 Londen lijnkoek. 1 Eng. s.s. Kirkheaton 1401 Goole stukg. 2 Duits. s.s. Iprial 2700 Riga idem Eng. s.s. Seabelle 2152 Londen idem Van faent i 30 Zweed. s.s. Gevalia 1438 New-Castle ijzer Eng. s.s. Sinclair 1854 idem ledig 1 idem Bordeaux 1584 Londen stukg. idem Ouse 1929 Goole idem idem Woodstock 1677 Leith idem idem Ptarmigan 3492 Antwerpen idem R. 3m. sch. Niemi 961 Jacobstad chigory 2 Eng. s.s. Kirkheaton 1401 Goole stukg. Weder was geen verandering in de prijzen der Granen te noteeren. Puike Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe 9,20 a f 9,70, nieuwe f 9,20 a f 10,20. Rogge Zeeuwsche en Vlaamsche f 7,SO a f 8.20. Gerst Zeeuwsche en Vlaamsche winter f 5,30 a 5,80. Overmaasche 5,10 a f 5,60. Zeeuwsche en Vlaamsche zomer f 5,20 a f 5,50. Haver dunne f 3.80 a f 4,80. Paardeboonen f 7,50 a f 8,00. Duiveboonen f 7,00 a f 8,00. Witteboonen f 8,00 a f 10,00. Bruineboonen /9,00 a 14,00. Erwten 10,00 a 11,00. Voeder 8,00 a 8,50. Koolzaad 11,20 a f 11,50. Lijnzaad zaai f a BEGINT OP

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1891 | | pagina 3