J. Nelemans, Adriaan H. Donze, J. A. van Rompu. m, i en m Fresno Land Company. RECLAM0, STROOPAPIER alsmefle Hurtai- en ScMUerspreeSscliappen, AAOTBBSTBBIKfG. Hollandses Kolonis* Openbare Verkooping- Handelsbericbten. Advertentien. Huishoudelijke en Meubilaire Goederen, Openbare Verkooping. aanbesteed: Gelderschekade 12 Rotterdam. Openbare Verkooping. De vindingrijkheid dor menschen heeft geen grenzen en staat voor niets. Opnieuw is hiervau het bewijs geleverd. Het landbouw-departement in de Amerikaansche Unie heeft namelijk dezer dagen eene belangrijke proef genomen methetkunst- matig verwekken van regen. Een dvnamiet-ballon werd de wolken ingezonden, waar hij op den vast- gestelden tijd ontplofte. Een weinig later viel er regen. SA.S VAN GENT. met gewaai, het onderhoud van de drie slijk- vangers, nabij den polder de Kleine Stelle in den Brakman, tot 1 Mei 1894. VEAAG BEET MERK de beste 2cent Sigaar. Klein foriuaat 50 cent per riein. Groot idem 1,00 per riem. Bij partijen van minstens 6 kleine of 3 groote aan 47en 95 cent per riem. ESS" Voor kleine winkellers is het Stroo- papier te verkrijgen tegen 3 cent per boek klein formaat en G cent per boek groot formaat. Ter Neuzen. P. J. van de Sande. schijnin den achtergrond de woudrijke voorge- deelteu van het Juragebergte; links in den voorgrond, te midden van een bloeienden parktuin, het prach- tige landhuis van mevr. Geigy, uit Bazeldicht daarlangs de geheimzinnig ruischende rivier, in wier bodem nog op dit oogenblik, reeds acht dagen na de outzettende gebeurtenis, nog zoo vele verplet- terde overblijfselen moeten liggen van menschen, die zich aan den noodlottigen spoor [rem hadden toevertrouwd. Deze rivier, een kind van het gebergte, op gewone tijden eene onschuldige beek, thans een ruischende stroorn, wil van hare geheimnissen niets verraden. Heeft zij de slachtoffers vastgehouden, tusschen hout- en ijzerbrokken in de steenen puinhoopen geklemd, onder de drukking van loco- motieven en wagens begravenof heeft zij ze meedoogend weggespoeld naar den Rijn, die alsdan gelijk hij pleegt te doen, na verloop van weken zijn treurigeu buit zal nederleggen aan den oever van Istein, op eenige uren gaans van Bazel Dat wij nog maar geen enkel antwoord kunnen geven op de vraag, waar dan toch de 76 menscheu zijn gebleven die nog als vermist staan aangegeven, dat is voor ons nog het bedroevendst. Want te midden der groote verwarring en verbijstering heeft men eerst Diusdag er aan gedacht om stroomaf- waarts van de plaats des onheils een rooster, hek of zoo iets in het water te zetten, ten einde het wegdrijveu van lijken en voorwerpen te beletten. Sedert Vrijdagochtend is er wel druk gewerkt, doch zonder veel merkbaar gevolg. Nog altoos liggen de beide locomotieven in de rivier, met eene menigte balken, stukken ijzer, allerlei verbroken gedeelten van waggons in het daardoor opgestuwde water zoodauig in elkaar gewrongen, dat men nog niet kan nagaan of er nog slachtoifers onder liggen, dus nog minder hoeveel lijken er zouden zijn en in welken toestand zij verkeeren. De beide kranen, die alles behalve gemakkelijk werken, hebben slechts een hefkracht van 6 ton en doen derhalve niet veel. Gisteren is er eindelijk een stoomkraan aan- gekomen, die zoo mogelijk heden avoDd in werking zal worden gebraeht. De duikers, die nog gisteren avoud het water hebben onderzocht, waren niet zeker of er nog wel lijken in zouden zijn maar toch werd het niet geloofbaar geacht dat alle dooden stroomafwaarts naar den Rijn zouden zijn wegge- dreveu. Heden konden de duikers nog minder tot een afdoend resultaat komen, omdat het sinds gisterenavond alweder geregend had, waardoor de rivier ook alweder gezwolleu en het water zeer troebel geworden is. Voor zoover de stoomkraan onder dit alles zal kunnen werken, moet zij uu eerst de locomotieven optrekken. Alle daarbij liggende rails, leggers en andere brokstukken der brug moeten daarbij worden weggeruimd, en dan eerst zal het met zekerbeid blijken, of en wat van de overblijfselen der veron- gelukte passagiers daarin nog te vinden is. Een landbouwblad uit Lotharingen bericht over eene uitviuding die eene belangrijke verbetering van het hoefbeslag zal wezen, indien zij bij nog rijper ondervinding mocht blijken steek te houden. Intusschen heeft de Parijsche Maatschappij der Tramways haar reeds ingevoerdeen der grootste camiouneurs en een verhuurder van luxe-rijtuigen volgden haar voorbeeld; de paarden der Maatschappij leggen dagelijks 21 K. M. af. De eerste proefnemers verklaren zich ten zeerste voldaan over het nieuwe beslag hetgeen streng genomen geen ,/beslag' meer is. De hoefijzers lijken gewone ijzers, maar zijn uit Cessemer staal vervaardigd en worden, zonder nagels, koud onder den schoongemaakten hoef gelegd, De toonen der ijzers zijn voorzieu van een geknied hef boompje, welks recht opstaande arm tot de helft van dien hoornwand reikt. Aan de verzenen van elken tak is een stalen reep vastgemaakt, die om den hoornwand loopt en aan dat hefboompje vastgehecht wordt. Aan de bin- nenzijde der ijzers zitten drie stalen pennetjes, die in den hoef dringen en het verschuiven beletten. Om de ijzers af te nemen moeten aan den voorkant de stalen reepjes losgemaakt worden. De Vilvoorder weg langs het Willebroeksche kanaal is zoo onveilig, dat er nu een buitengewone politiedienst is ingericht. In het begin der vorige week werd een koopman, die per rijwiel naar Brussel reed, des avonds om 9 uur aangevallen door vijf kerels, die hem mishandelden, bestalen en ten slotte in het kanaal wierpen. Gelukkig was de koopman een goed zwemmer, zoodat hij zich en zijn rijwiel nog wist te redden. Eenige dagen later werd een ander velocipedist op gelijke wijze door zes struikroovers overvallen. Terwijl de aangevallene zich krachtig verdedigde, kwam toevallig een luitenant der gendarmerie aanrijden. De revolverschoten van dezen joegeu de bende op de vlucht. Naar uit Bremen gemeld wordt, werd onlangs op een stoomschip van de maatschappij Hansa, t°en die zich reeds vijf weken op zee bevond, in een der reddingbooten aan boord een verdacht geraas gehoord. Men stelde een ouderzoek in en ontdekte een armen stakker die zich in allertreuric- sten toestand bevond. Het was een Poolsch land- verhuizer die zich onder een zeildoeken kap verbor- gen had. De arme man had geen held genoeg gehad om op reis te gaan en daarom den overtocht', door niemand bemerkt, medegemaakt in de reddingsboot, welke hij geen oogenblik had verlaten teneinde niet ontdekt te worden. Van Buenos Ayres af had de stumper in de ondiepe boot geleefd van de scheepsbeschuit en het water, waarvan, ingevolgereglement, in elke reddings boot gedurende de reis, steeds voorraad aanwezig moet zijn. In de gloeiendste hitte hield de gevan- gene het onder het zeildoek uit, om zich maar niet te verraden. In Brazilie had de landverhuizer de toekomst die hij gedroomd had, niet gevonden en met andere ongelukkige landgenooten had hij den weg van Rio—Janeiro tot Buenos Ayres te voet afgelegd. Deze week is te Londen eene bijeenkomst gehouden, die voor Nederlanders van groote be- teekenis is. Op uitnoodiging eener commissie uit de Neder- landsche Kamer van Koophandel aldaar, bestaande uit de heeren A. A. H. Boissevain, Baron Mackay van Ophemert en H. S. J. Maas is een aantal belanghebbenden en deskundigen bijeengekomen ter beraadslaging over middeleu om den Neaer- landschen zuivelhandel op Engeland, die in de laatste jaren sterk achteruit is gegaan, te verbeteren. Omtreut de vergadering seint men aan het Handelsblad De aangekondigde conference werd door omstreeks 50 personen bijgewoond, onder wie de heer Van Lookeren Campagne, directeur van het Rijksland- bouw-proefstation te Hoorn, als vertegenwoordiger der Ned.regeering. De voorzitter, graaf Van Bylandt, opende de vergadering en betuigt den heeren Maas, Bossevain en de opgekomenen dank voor hun streven. Hij verklaarde groote sympathie te gevoelen voor het doel en voor de Kamer, van welke de conference is uitgegaan. De heer Maas, secretaris, deelde mede dat van een groot aantal deskundigen in Nederland, mededeelingen en inlichtingen betreffende den ongunstigen toestand van den zuivelhandel op Engeland waren ontvangen. Sommigen daarvan schreven de vermindering minder toe aan een achteruitgang der zuivelproductie dan aan vermeerderde concureutie en het openen van nieuwe buitenlaudsche markten voor Neder- landsche zuivel. Daar bij is echter, ook naar de heer Maas aantoonde, aan de knoeierijen, hoewel minder voorkomende dan vroeger, voor een groot deel de schuld. Middelen tot verbetering waren het oprichten van fabriekeu tot vervaardiging van een uniform—product van boter, het instellen van vervoigingen door de K. v. K. tegen knoeiende boterhandelaars, een grootere zorg bij het vervoer een handelsmerk enz. en ten slotte het oprichten van een agentschap voor den verkoop van boter en kaas en [tot het geregeld uitbreugen van een verslag over den toestand en de eischen der markt. Vele sprekers voerden het woord. De meesten oordeelden dat hoewel het niet mogelijk was, de oude plaats geheel te heroveren, toch middelen tot groote verbetefiug waren te vinden. Een kunstboterfabrikant vroeg, of ooit een vat kunstboter als echt is verkocht Hij weet den achteruitgang alleen aan slechte. bereiding van natuurboter. De heer Van Bylandt antwoordde, dat de mar garine veel heett bijgedragen tot den achteruitgang als ter markt gebraeht als Butter. Het beste middel was de oprichting van een agentschap tot verkoop te Londen, gelijk de commissie voorstelt. De commissie stelt tevens voor het instellen van vervoigingen tegen knoeiende handelaars. Aan een parliculieren brief uit Johannesburg, gedagteekend 30 Mei 1891, ontleent de Arnh. Ct. de volgende bijzonderheden Verleden week kwamen zeer gevreesde vijanden Johannesburg bestormen, namelijk de sprinkhanen, die dit jaar de vreeselijkste verwoestingen in den Transvaal en de kolonien aanbrengen. Wanneer men het nooit heeft bijgewoond, kan men er zich geen be- grip van vormen. Het woei sterk en dit was een geluk voor Johannesburg. Nietemin krioelden de straten en velden het was of het sneeuwde, want daar de zon scheen, schitterden de vleugels als zilver. Met handen en armen zwaaiend, moest men ze van het lijf houden, en zulke dieren in het aan- gezicht te krijgen is lang niet aangenaam. Zag men naar boven, dan was het een sterrenhemel van sprinkhanen. Dicht opeengedrongen, werden zij door den wind voortgedreven. Dit duurde twee voile uren. Zij kwamen alle op den grond, twee uren van hier. Zij waren zoo dik op den spoorweg, de wegen en velden gevallen, dat de trein nauwehjks voort kon, hoewel hij door vier locomo tieven werd getrokken. Met een locomotief was hij op weg gegaan, maar er werd om drie hulp- machines getelegrafeerd. Tengevolge hiervan ontstond een vertraging van vier uren op een traject van zes uren gaans Tusschen twee treinen op de lijn van Lou^h Swilly in Ierland heeft eene botsing plaats gehiTd, op een afstand van 2 mijlen van Londonderry. Een pleiziertrein kwam ledig terug uit Fahan, eene plaats in de omstreken van Londonderry. De machinist zag aan het station Swilly een "met sol- daten geladen trein passeeren, trok daaruit de gevolgtrekkiug, dat de weg vrij was en reed met voile vaart in de richting van Londonderry. Maar de eerste trein had niet alle soldaten kunnen mede- nemen, zoodat een tweede trein met de achterge- blevenen uit Londonderry vertrokken was. De machinist van dien tweeden trein bemerkte plot- seling voor zich den leegen trein van Fahan. Hij gaf een woesten ruk aan de rem en sprong van de machine af, evenals de stoker. De machinist en de stoker van den anderen trein waren niet zoo gelukkigzij kwamen beiden om. De twee machines zijn vernield en een groot aantal militairen werd gekwetst. De proefnemingen worden herhaald. ZEETIJD1NGEN. Van 23 tot en met 25 Juni. VLAG. NAAM. M3. Van en naar. I Lading. 23 24 25 25 23 25 23 24 25 Eng. s.s. Zweed. s.s Eng. s.s. idem Belg. s.s. Eng. s.s. idem idem Duits. s.s. Eng. s.s. idem idem Noor. bark Duits. s.s. idem Deens. s.s. Eng. s.s. idem R. 3m. sch. Duits. s.s. idem Eng. s.s. Rus. s.s. Deens. s.s. Eng. s.s. idem Duits. s.s. Voor Ter Keuzeni Shieldrake Dagmar Lady Aline Concurrent Elzine Antiquary Kingslyn River Derwent 3057 1041 1698 2394 1853 2915 1970 2272 Liverpool Antwerpen Bilbao Riga New-Castle Leith New-Castle Londen Vjm Ter JVeuzen i Mira Mona River Lagan Lady Aline Gimle 2725 Grangemouth 1388 2272 1698 1037 Londen idem Shields Abo Voor Gent t Holland Silesia Helge Galtee Seabelle Aurora 948 1743 2403 1438 2152 1015 Van Gent Hamburg Riga Libau Goole Londen Riga Freda Julia Kirkheaton Mary Helge Bordeaux Shieldrake Holland 2789 3511 1401 2714 2403 1584 3057 948 Middlesbro New-Castle Goole Blyth Warkworth Londen Antwerpen Hamburg stukg. ledig minerie hout ijzer stukg. kolen stukg. ledig idem stukg. ledig ballast stukg. h. en vl. ▼L en gr. stukg. idem hout ledig idem stukg. ledig idem stukg. idem idem Van 23 tot en met 25 Juni werden langs de Oostsluizen alhier 41 binnenvaartuigen op— en 48 afgeschut. Dordrecht, 25 Juni. De handel had heden weder niets te betcekenen en bleven de prijzen dezelfde. Puike Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe 9,20 a f 9,70, nieuwe f 9,20 a f 10,20. Rogge Zeeuwsche en Vlaamsche f 7,80 a f 8.20. Gerst Zeeuwsche en Vlaamsche winter f 5,30 a f 5,80. Overmaasche f 5,10 a f 5,60. Zeeuwsche en Vlaamsche zomer 5,20 a f 5,50. Haver dunne f 3.80 a f 4,80. Paardeboonen f 7,50 a f 8,00. Duiveboonen f 7,00 a f 8,00. Witteboonen f 8,00 a f 10,00. Bruineboonen 9,00 a 14,00. Erwten 10,00 a 11,00. Voeder 8,00 a 8,50. Koolzaad f 11,20 a f 11,50. Lijnzaad zaai f a KOERS VAN IIET GELD. Belgisch per 100 fr. 47,60 5 47,65 h 12,04 u u 12,06 Engelsch per JL Heden overleed na langdurig lijden, tot onze diepe droefheid, ons gehefd eeuig kindje ELECTERIUS GEISBERTUS, in den leeftijd van ruim 3 jaar. Ter Neuzen, 25 Juni 1891. TH. ACKE. E. J. ACKE-Mahu. V oorspoedig bevallen van een welgeschapen docliter N. MULDER-Van de Bunt. Breskens, 24 Juni 1891. TE De ondergeteekenden betuigen hun- nen liartelijken dunk voor de vele, treiiende blijken van belangstelling, zoo van hier als van elders ontvangen, bij gelegenheid van hun 40jarig huwelijksfeest. L. J. VAN LEEUWAARDEN. E. VAN LEEUWAARDEN-De Groot. Ter Neuzen, 26 Juni 1891. Bij de a. s. verkiezing voor leden van den gemeenteraad worden met den meesten ernst aanbevolen de heeren EN EENIGE KIEZERS. Ter Neuzen, 26 Juni 1891. A. Iluineinan, Deurwaarder te Ter Nciizen, zal Zaterdag 4 Juli 1891, des namiddag ten 2 ure, ten verzoeke van den M el Ed. gestr. heer MpVC. DE WITT HAMER JGz., als curator in het faillissement van F. J. van Oppen, ten huize van den failliet te Sas van Gent, tegen coutante beta- ling, publiek verkoopen EENE GROOTE PARTIJ alles bij biljetten nader omschreven. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van de kinderen DE MOOR, op VTijdag den 3 Juli 1891, des namiddags 2 ure, verkoopen eerste snede en het GRAS DER SLOOTEN EN DLLVEN, alles behoorende tot de hof- stede alsnog door hen bewoond, in den Catha- rinapolder, gemeente Boschkapelle. Verdeeld in koopen. Te vergaderen op de hofstede. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van het Bestuur van den polder COE- GORS c. a., op Zaterdag 4 Juli 1891, des namid dags 3 ure, verkoopen EENE GROOTE PARTIJ staande langs den bermweg van den Pierssens- polder tegen Sluiskil, verdeeld in koopen. Op Douderdag 16 Juli 1891, 's namiddags 3 uur, zal door den Directeur der REGISTRAT1E EN DOMEINEN te Middelburg, te zijnen bureele in het Oost—Indische Huis aldaar, bij inschriiviner worden J Aanwijzing in loco op Maandag 13 Juli 1891 des middags te 12 uur. Inlevering der biljetten uiterlijk 's middags 12 uur van den dag der aan- besteding. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den Hoofd-Opziener der Domeinen te Middelburg. Bestekken, tegen betaling van 10 cent° ver- knjgbaar bij genoemden Hoofd-Opziener en bij den Ontvanger de Registratie en Domeinen te Hulst. Verkoopt PUIK BEST VRUCHTENLAND in Californie. Begin September a. s. vertrekt weder een ge- zelschap. De afgevaardigde is voor belangstellenden te spreken op Vrijdag 3 Juli in het »Nederlandsch Logement" te Ter Neuzen. Ter Neuzen. ARIE H. DONZE.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1891 | | pagina 3