Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeenwsch-Vlaanderen. Kermis of Jaarmarkt No. 2725. Woensdag 24 Juni 1891. 31e Jaargang. Kamer van Koophandel en Fabrieken. C. van der I loo It, J. A. de Jonge, P. A. van de Velde, F. S. P. Wijnman en Anth. Hamelink, BEKENDMAKING. Paarden- en Veemarkt lit Binnenland. ABONNEMENT: Voor Per drie maanden binnen Ter Neuzen 1,—. Franco per post Nederland 1,10. Voor Belgie 1,40. Voor Amerika 1,32£. Men abonneert zicb bij alle Boekhandelaars, Postdirecteuren en Brieven bushouders. AD VERTENTIEN. Van 1 tot 4 regels f 0,40. Voor elken regel meer /0,10. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Men kan zicb abonneeren tot het plaatsen van 500 regels en meer peT jaar, tot veel verminderden prijs. te Ter Reazen. ufttgever Vrijdagavond verschijut Dlnsdas folad verslag uitbrengen, waarna men een beslissing zal nemen. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend dat bij de op heden plaats gebad hebbende verkiezing, bij herstemming, van 5 leden voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier, de meeste stemmen zijn uitgebracht op de heeren die derbalve als zoodanig zijn gekozen. Ter Neuzen, 23 Juni 1891. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN BOVEN, Burgemeester. J. DIELEMAN, Secretaris. Burgemeester en Wethouders der gemeente ZAAMSLAG maken bekend 1°. dat de gewone jaarlijksche alhier zal worden gebouden op Dinsdag den 7den Jul! 1891, aanvaugende des voormiddags te 9 uren en eindigende des namiddags te 3 uren. Van wege de gemeente worden uitgeloofd elf premien, naar welke geene mededinging wordt toe- gelaten aan de eigenaren van het grootste getal paarden en vee, die daarvoor in het vorige jaar zijn bekroond, alsmede voor paarden en vee, wegens welke alhier reeds vroeger eene premie is toegekend en voor paarden en vee na 11 uren aangebracht. Geen liedjeszangers, orgeldraaiers en dergelijken worden tijdens de markt toegelaten. 2°. dat de in deze gemeente zal plaats hebben op Dinsdag den 7den Juli e. k. tot en met Donderdug den 10de" dier unwind, en dat geene nadagen zullen worden toegestaan. Zaamslag, 19 Juni 1891. Burgemeester en Wethouders voornoemd, C. DE BOKX, Voorzitter. E. H. WORTMAN, Secretaris. JPolitieU. Overzicht. Wat moet dat? Ja, 't kan ons Nederlanders niets scbelen, maar zoo vragen de Franscben. Een Duitach eskader, onder bevel van Prins Heinricb vau Pruisen, zal in de Middellandsche zee komen eu Genua, Napels, Triest enz. bezoekeu. Maar wat meer kan beduiden, het eskader zal deelnemen aan de manoeuvres van de Italiaansche en Oostenrijksche vloot. Die verwenschte triple— alliantieNog meer. Naar men verzekert zal ook een Engelsch eskader de evolutien van de vloot der triple—alliantie bijwonen. Op die wijze zal aan de wereld het bewijs worden geleverd van de vriendschappelijke betrekkingen tusscben Euge- land en de drie mogendheden, die zich onderling hebben verbonden tot handhaving van den vrede Europa, schrijft men uit Berlijn. Ons wel maar de van revanche blakende Franschman ziet die intimiteit liever niet. Bestaat er dan wezenlijk tusschen Engeland en de triple—alliantie een ^ongeschreven" verbond, vraagt de Grande Nation Tot overmaat van ramp weet men uit Weenen ook nog mede te deelen, dat de Engelsche gezant bij het Quirinaal, Lord Dufferin, naar Londen is vertrokken en dat zijne reis ten doel heeft, onderhandelingen betreffende de verhouding van Engeland tot de triplealliautie aan te knoopen. Is Frankrijk in Europa dan geheel geisoleerd Men spreekt wel van de Fransch—Russiscbe alliantie, maar die schijnt niet te bestaan. Wel onderhouden deze beide mogendheden goede betrekkingen met elkauder, maar dat is geheel iets anders dan eene werkelijke alliantie. Rusland zou zich bij een eventueelen oorlog tusschen Duitschlandeu Frankrijk slechts bepalen tot het verwezenlijken van zijne plannen in het Oosten, zoodat zulk een bondge- nootschap voor Frankrijk bitter weinig geven zou. En waarom een oorlog te beginnen tegen het oppermachtige Duitsche rijk Duitschland is vast besloten, den Elzas nooit weder af te staan, het behoudt dezen sleutel van zijn huishet zal zijn laatsteu soldaat en zijn laatste goudstuk opotferen, voordat het er in toestemt de in 1871 verkregen grens der Vogezen weder op te geven. Dus, mijne heeren Franzosen, houdt uw zwaard in de schede, want zoo ge dat zwaard gebruikt, zult ge door het zwaard vergaan. In Oostenrijk rnaakt men zich weder ongerust over de wapeniug van Rusland. Aau de Gallicische grens wordt het leger van den Czaar voortdurend versterkt en generaal Bauer heeft in den minister raad verzekerd, dat Rusland alles in het werk stelt om, in tijd van oorlog, vier millioen man in T veld te kunnen brengen. Lieve tijd, vier millioen krijgsknechtenDe ouden zouden meenen, dat Jupiter met het gansche menschdom in zijn gevolg uit den hemel was neergedaald. Dat Rusland zich FEUILLETON. i) 7" Een jeugdig gelaat met een lichten knevel, een langen welgevormden neus en schitterende zwarte oogen, op een lichaam van zes voet. Dat was Esuria en Esuria was ik zelf. Ja, Bill Esuria het komt er niet op aan, wat de naam beteekent, of tot welke nationaliteit hij behoort. Zoo al niet zeer knap, was ik nog zeer jong, en iedere spier was getraind, ja, door en door getraind. Ik bezat moed en verdiende mijn kost met halsbrekende toeren. Mijn vader verloor zijn leven met de luchtvaart, mijn broeder «erd te Parijs gedood door een kogel, dieu hij opving, als hij uit een kanon werd afgeschoten. Mijn hart trok naar het gespannen koord. Gedurende een zomer verdiende ik mijn kost met koorddansen, maar de tijden waren slecht op de kust van den Stillen Oceaan, het geld was schaars en mijn vertooningen werden slecht betaald. Een nieuw hotel met eenige honderden kamers was gebouwd geworden en de eigenaar sprak er van om iemand te engageeren, die bereid was zijn nek te wagen om een menigte volks te trekken bij de opening. Ik zocht hem op en vertelde hem, dat ik juist de man was, dien hij begeerde. Wat is uw beroep? Koorddanser. Hm, is dat alles Kunt gij geen bierflesschen eten en matrozenmessen inslikken Neen, mijn roeping ligt in zwaardere toeren in de lucht. En wat kunt ge doen op bet koord U over bet koord rijden in een kruiwagen Zoo, bm U op mijn rug dragen. Hm! Ik kan koken, eten, dansen en luchtsprongen maken op bet koord. Alles goed en wel voor een gewone voorstelling, mijnheer, maar ik moet iets nieuws hebben. Wel zeide ik na eenig bezinnen, ik kan u iets nieuws geven. Voor den dag er mee Ziet ge die valleiLaat aan iedere zijde een mast plaatsen maar stevigvan twee honderd voet hoog. Dat is vierhonderd voet boven den grond, want de vallei is tweehonderd voet diep. Zet maar zeshonderd in de advertentie ik had nog liever, dat zij twaalfhonderd was voor mijn doel. Ge kunt deze masten zonder vee' kosteu en toch stevig opzetten met staaldraad en dan moet ge nog een stevigen staaldraad spannen van mast tot mast. Ik zal al mijn kunststukken vertoonen en een watermeloen op den koop toe eten Humbug Geen humbug 1 Ik zal naar beneden springen, voortdurend gaat versterken en de vestingen in bet westen des rijks in geducbten staat van tegenweer Jrengt, is waar, maar het kan ook waar zijD, dat de Oostenrijksche minister deze zwarte schilderij leeft opgehangen, om een verlioogd oorlogsbudget er door te krijgen. 't Voorgestelde behoort op den meer en meer gebruikelijken weg van den oorlogs- minister thuis. In Engeland betoont men zicb over het algemeen zeer tevreden over de wijze, waarop de Prins van Wales zich heeft verontschuldigd in bet baccarat- schandaal. Sir William Gordon Cumming zal evenwel een gescbrift opmaken om zich tegen de beschuldiging van valsch spel te verdedigen. In- tusschen moet hij een kapitaaltje vau tusschen G en 7000 pond klaar tellen, om de kosten vau het iroces te betalen. Bij eene motie van orde, door Carlier in de Belgische Kamer voorgesteld, zijn in eene zitting de beschuldigingen van Williams als lasterlijk veroordeeld. De Kamer wa* van oordeel, dat het van hoog belang is, dat die aantijgingen door haar ten overstaan van Europa worden gebrandmerkt. De Minister-president Beernaert zeide, dat men de verachtelijke bedoelingen kent, welke Williams aldus deden handelen. Hij schetste verder den toestand van den Congo-staat en deelde mede, dat het bestuur van dien staat een rapport aan den Koning gereed maakt over den stand van zaken aldaar. Dit rapport zal worden gedrukt. De Mi nister wees voorts verschillende beschuldigingen tegen den Congo-staat af en eindigde zijne rede met de hoop te uiten, dat de betuiging in de nu gehouden Kamerzitting zou strekken tot een spoor- slag voor de Belgen, die zich voor het bescha- vingswerk in den Congo-staat opofferen. Het in cident liep hiermede af. Uit Amsterdam schrijft men De Amsterdamsche journalisten zijn druk in de weer voor het aanstaand bezoek van den Duitschen Keizer aan de hoofdstad. Zij hebben groote plan nen en zullen gecombineerd optreden. Men zal o. a. een groote boot van de maatschappij Nederland afhuren, om daarmede den Keizer bij zijn aankomst te IJmuiden tegemoet te stoomen. Confraters van alle groote Duitsche bladen zullen uitgenoodigd worden om bij de feestelijke ontvangst tegenwoordig te zijn, natuurlijk als gasten van de Amsterdamsche journalisten. Men zal die heeren op zoodanige wijze ontvangen, dat zij de beste indrukken van de Nederlanders en hun hoofdstad mede huiswaarts nemen. Een commissie heeft zicb reeds gevormd om de voorloopige plannen nader uit te werken, en zal op een te houden vergadering van haar bevinding naar den bodem ran het dal en ik zal mij volstrekt niet bezeeren. Zult ge dat doen, zult ge riep de hotelhouder ziju handen verheugd wrijvende, terwijl zijn oogen begonnen te glinsttren. Zult ge springeu, of ge er uw hacbje bij inschiet of niet Ja, dat zal ik! En uw voorwaarden Vijfhonderd dollars. Ik geef u driehonderd dollars, als ge bet waagt meer is het mij niet waard. Maar ik betaa u geen halven dollar als er een vangnet onder u wordt gespannen. Alles wat ik noodig heb, is een stevige groote paraplu. Dat dacht ik wel. Wilt ge soms liever een elevator om gemakkelijk beneden te komen en uw kleeren niet vuil te maken Of wilt ge u liever in een mand laten zakken Ge zijt een knappe vent ge zoudt een aardig publiek lokken Ik ging boos been, maar nog had ik geen tien stappen gedaan, of hij riep mij terug, eu zeide, dat hij tweehonderd dollars voor den toer gaf. Ik weigerde. Na lang loven en bieden besloot hij mij vijfhonderd dollars te betalen en ging dadelijk aan bet werk om de masten op te richten. Volgeus mijn aanwijzingen werd een kolossale parachute gemaakt en den dag, voordat ik het kunststuk verrichten zou, beproefde ik zorgvuldig het gespanuen koord. Vroeger had ik mij van Teneinde gedurende het verblijf van den Keizer van Duitschland in de hoofdstad een corps bereden politie te hebben, worden er reeds gedurende eenigen tijd een 40 agenten in het paardrijden geoefend. Van gemeentewege worden 40 nieuwe zadels, harna- chementen enz. bekostigd. De monumentale versiering op den Dam belooft den monster-bloemenstuk te worden, waar om heen fonteinen ontspringen, en dat des avonds in een zee van gas- en electrisch licht wordt gezet. De kosten worden nu reeds op f 22 tot f 25,000 geraamd. De toevoer van meubelen, enz., om de vertrekken in het Paleis op luxerieuze wijze te stoffeeren, houdt dagelijks aan. Groote transportwagens ontwaart men elken dag aan den achterkant van het paleis, waarbinneu men overal in de weer is, om de ge- daanteverwisseling zoo volkomen mogelijk te maken. Een groote massa zilver is aangekomen, waar- onder het prachtige piece de milieu, waarop de slag van Nieuwpoort gedreven is. Met het glanzen daarvan zijn onderscheidene poetsers bezig, terwijl eveneens reeds eenige dagen een paar maunen bezig zijn om duizenden waskaarsen voor de lusters pasklaar te maken. Volgeus de Avondpost wordt, in verband met de besprekingen bij de behandeling van de Legerwet, op last van den Minister van Oorlog een onaerzoek ingesteld naar de mogelijkheid om in elke kazerne een officier te doen logeeren. De Minister Lohman heeft het gezonden afdeelingsverslag der Tweede Kamer over het wets- ontwerp betreffende de besmettelijke ziekten, waaronder afschaffing van den vaccinedwang, be- antwoord. De Minister handhaafd zijn voorstel, betoogende, dat naast de vaste overtuiging aan de heilzaamheid der inenting, de wetgever niet beslis- send mag optreden bij den heerschenden twijfel omtrent het deugelijke van het voorbehoedmiddel. Te 's Hage heeft Donderdag het genootschap tot bevordering van de Christelijke heiliging van den Zondag zijn jaarvergadering gehouden onder leiding van mr. P. H. Verbeek. Besloten werd o. a. nu en dan bij wijze van proef een afgevaar- digde uit te zenden naar verschillende plaatsen des lands om voor de denkbeelden der vereeniging te werken. De vergadering vereenigde zicb verder met bet voorstel van het bestuur om aan H. M. de Ko- ningin-Regentes een adres van adhsesie te zenden op het adres van de Christelijke Gereformeerde Kerk in Nederland, houdende verzoek tot ver- nieuwing van de in onbruik geraakte Zondagswet van 1815. een hoogte vau eenige duizenden voeten uit een ballon laten vallen en was goed te land gekomen, maar nu was de zaak veel moeilijker. Een para chute zou bij een valhoogte van vierhonderd voet nauwelijks den tijd hebben om de zwaartekracht te weerstaan voor zij den grond bereikte. Ik overzag het gevaar in zijn vollen omvang en wilde de parachute goed beproeven voor ik hem voor mij zelven gebruikte. Hier was gevaar hoe men de zaak ook bekeek. Mijn hart kromp in een als ik neerkeek in de diepte van dat dal, met zijn scherpe uitste- kende .hoeken, zijn boomen en struiken tegen de helling. Als mijn parachute tegen een daarvan stootte, dan was het zeker met mij en mijn roem gedaan. Ik bestudeerde de wetenschap der vallende lichamen, zoo goed ik kon. Ik zou dien dag al mijn kunsten vertoonen, maar deze toer was roeke- loozer dan al wat ik ooit vertooud had. Ik maakte mijn parachute volgeus hetzelfde algemeene beginsel, volgeus welk zij alle worden gemaakteen stevige paraplu met een kleine ronde opening in het midden. Door dit gat ontsnapt de saamgeperste lucht, die anders de parachute in stukken zou scheuren. De grootste, die ik ooit gebruikt had, zou on- voldoende tegenstand bieden aan de zwaartekracht op zoo'n kleine hoogtedaarom had ik deze para chute vier en twintig voet in middellijn gemaakt met een grooter ronding dan gewoonlijk. Zij was TEK IE11ZEN80HE C011ANT

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1891 | | pagina 2