Inlandsche Reuzel, Gedroogde zosts Appsls, Echte stukjes Kofflsboonsn, Door vpranleriGi: te loop: Een Winkelpui, Groote oprniini met litsialliei Gemengde berichten. Handelsberichten. Advertentien. Bestekken en Teekeningen, Axel over Spui naar Ter Neuzen M a g a z ij n van Opnieuw ontvangen Te koop ook in ruiliug. Floris de Moor te Hulst. Telegrafische berichten. RECHTSZAKEN. Arromlissements-reclitbank te Middelbnr?. a Kristallen voorwerpen gemonteerd. 35 cent de 5 ons. P. J. VERSLUIJS, Ter Neuzen. best ware te verwezeulijken. Thans heeft de Min. beslist, dat hun de verplichting zal worden opge- legd op de voorwaarden, bij ministerieele resolutie gesteld, hun personeel bij een verzekeringsmaat- schappij tegen ongevallen te verzekeren. Men scbrijft uit Zevenaar aan het U. D. Het getal arbeiders, dat van hier om te werken naar Duitschland trekt, is dit jaar buitengewoon groot. Honderden vertrekken vooral om te Duis- burg op steenfabrieken en te Ruhrort en Oberhausen in de kolenmijnen een flink loon te verdienen. In Duitschland is men bijzonder op de Hollandsche arbeiders gesteld. TER NEUZEN, 24 April 1801. De orkest-vereeniging gde Volharding" gaf gisteren in de zaal van den beer Donze haar laatste concert in dit seizoen, dat door vele leden en belangstellenden werd bijgewoond. De aanwezigen zullen genoten bebben bij het booren van de schoone muziek en dankbaar den ijver erkennen van den directeur eu de werkeude leden, die op zulk een wijze tracbten goede muziek te vertolken. Bij enkele oude bekenden waren eenige uieuwe nummers ge- voegd, die het bewijs gaven van trouwe studie. We noemen slechts de Ballade van Bauer, de Serenade voor piano van Moszkowski, de Morgen- gruss van Mendelsohn. Moeilijk is het te zeggen, wanneer de hoorders bet meest genoten. Docb zeker niet bet minst bij de solo's voor viool en piano. De eerste was Mendelsohn's Friilingslied, de tweede de Fantaisie Faust van Singelde. aar dilettanten z6o muziek weten te beoefenen en uit te voeren, daar past slechts een woord van dankbaren lof. Na afloop van het concert, volgde een ander programma, dat op den achterkant van het convocatie-lijstje was afgedrukt, dat eindigde met een D. C., en tot in de kleiue uurtjes recht ge- zellig werd uitgevoerd. In de Staats-Courant is opgenomen een staat, vermeldende het bevolkingscijfer van iedere gemeente der provincie Zeeland op 1 Januari 1891. Daarop komen o. a. voor: Middelburg met 17362, Vlissingen met 13634, Zierikzee met 6982, Goes met 6605 en Ter Neuzen met 6503 inwoners. Het totaal voor de provincie bedroeg 200,792. Hontenisse. De heer P. H. Markies, onderwijzer aan de openbare lagere school in de Molenstraat alhier, is als zoodanig benoemd aan een openbare lagere school te Bergen op Zoom. St. Jansteen. Te ongeveertien uurbrak Maan- dagavond bij den herbergier A. van den Berge aan den Heikant, een brand uit, die het huis en den stal met wat zich daarin bevond, waaronder ook eenige konijnen, vernielde. Daar alleen de gebouwen verzekerd waren, is de schade nog al aanzienlijk. 's Gravenhage, 24 April. Tweede Kamer. Bij de voortgezette behandeling der legtrwet protes- teerde de heer Borret tegen de rede van den heer Travaglino en ontkende, dat in deze wetietsanti- katholieks gelegen was. Ook protesteerde hij tegen de motie der Noord-Brabantsche kiesvereemgingen als eene aanranding van de vrijheid der volksver- tegenwoordigers. De heer Rooseboom verdedigde krachtig het ontwerp, als voortreffelijker en goedkooper dan eenig ander en noodzakelijk om de kans tot behoud onzer onafhankelijkheid te versterken. Hij ont kende ten stelligste dat kazernen pestholen zouden zijn en dat de officieren alleen uit zucht naar promotie er vdor zijn. De heer Land was ook. voor het ontwerp, dat door de heeren Mutsaers, Lambrechts en Clercx op bekende gronden werd bestreden. Tot ontvanger der registratie en domeinen te Almelo is benoemd de heer H. C. Couwenberg, thans te Oostburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 24 April de volgende vonnissen uitgesproken E. d. M., oud 42 j., herbergier te Ter Neuzen, is wegens beleedigiging veroordeeld tot f 15 boete of 10 dagen hechtenis. C. v. G., oud 24 j., vrouw van A. B., arbeid- ster, wonende te Zuiddorpe, is wegens beleediging veroord. tot f 1 boete of 1 dag hecht. A. K., oud 23 j., schipper te Graauw, is wegens beleediging van een ambtenaar veroord. tot f 5 boete of 5 dagen hecht. beginnen, dan moet het ons wel goed gaan. Me- nigeen is met minder begonnen en toch wel voor- uitgekomen in de wereld. Lenz schudde het hoofd, als iemand, die geslagen is en toch de partij niet wil opgeven. De bres was geschoten, dat bemerkte Lize wel, en nu moest er stormgeloopen worden. Zeg maar ja, vader, vleide ze. Je houdt toch wel zuoveel van me, dat je me niet ongelukkig will uiaken. Frans heeft een ee'lijk, trouw hart en hij meent het oprecht met me. Of zou je liever zien, dat ik in een klooster ging? Dat zou er van komen, als ik hem niet mag en dan zie je me nooit weer terug. (Wordt vervolgd.) Uit Arnhem wordt gemeld Gisteren nacht is hier omstreeks 1 uur een moedermoord gepleegd. De dader, een jongmensch van omstreeks 22 j aar, onderhield sedert geruimen tijd liefdesbetrekkingen met een vrouwspersoon van niet al te onberispelijken levens- wandel, hetgeen zijne familie, maar vooral zijne oude ziekelijke moeder, zeer verdroot. Gister nacht nu had hij zich weder met zijn lief op den Yelperweg begeven, waa~ zijne moeder hen volgde. Deze zocht haar zoon met liefdenjke woorden te bewegen met haar naar huis terug te keeren en bracht hem het verkeerde van zijne handelwijze onder het oog. De zoon, hierdoor in woede ontsto- ken, wierp zich op de zeventigjarige vronw onder de vreeselijkste vloeken, sleepte haar naar de beek die langs den weg loopt, en hield haar hoofd gedurendc een kwartier onder water, zoodat zij weldra den geest gaf. Volgens de verklaring van het meisje was zij door schrik buiten staat den laaghartigen moord te verhinderen. Het is de politie nog niet mogen gelukken den dader in handen te krijgen. Op den Steenweg van Prinsenhage naar Breda duwde eene net gekleede vrouw deze week een kinderwagen voort, zorgzaam en voorzichtig als slechts eene moeder kan doen. Zij had de gor- dijntjes van den wagen stevig gesloten, doch dit belette niet, dat een haar op zij komend man, toevallig een commies, argwaan kreeg, vooral toen de dame, hem ontwarende, in galop begon te rijden. Hij wist haar echter in te halen, nam de vrijheid het gordijntje te openen, en aanschouwde in plaats van een kindje65 KG. zout. Wegens frau- duleuzen invoer daarvan heeft hij proces-verbaal opgemaakt. Men meldt uit Raalte Zondagmorgen had de eerste vroegdienst in de nieuwe noodkerk plaats. Pas was zij begonnen of men hoorde een geweldig gekraak, onmiddeliijk gevolgd door het aDgstig gejammer der menigte. Het bleek, dat de houten vloer te zwak was om de massa raenschen te dragen, en gedeeltelijk was ingestort. Ook de preekstoel en de tribune voor het koor dreigden te vallen. Ieder zocht naar buiten te komen, wat eene geweldige verwarring gaf en waardoor eenigen onder den voet geraakten. Eene vrouw bekwam daarbij ernstige wonden aan hoofd en handen, zoodat voor haar geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Tusschen den lsten en 2den dienst trachtte men het kwaad te verhelpen door in allerijl steeuen onder den houten vloer aan te brengen en den preekstoel met touwen vast te sjorren. Toch was de meDigte bij den tweeden dieust zoo angstig geworden, dat velen voor den ingang der kerk bleven en daar hun godsdienst waarnamen. Verder liep nu alles zonder onge- lukken af. Op een der jongste Zondagen beklom de heer Van Es, predikant der Herv. gemeente te Kiel- Windeweer (Groningen), den kansel. En de heer Koppelle, de voorzanger, nam plaats voor zijn lesse- naar. Tusschen die twee genoemde personen was de verhouding sedert lang niet rooskleurig. De heer Koppelle wilde gaarne van zijn betrekking als voorzanger, waarvoor hij f 50 's jaars geniet, ontslagen zijn, en de heer Van Es schijnt soms, 't zij uit erust of kortswijl, het een en auder gedaan te hebben, dat den voorzanger aanstoot gaf. De godsdienstoefening had ditmaal haar gewoon verloop, tot aan den nazang. Daarvoor gaf de predikant op Gezang 24, welke melodie, gelijk getrouwe kerk- bezoekers weten, tal van moedijkheden, bevat. Vooral heeft daarbij een niet door een orgel gesteunde voorzanger een alles behalve bemjdeus- waardige positie. Reeds vroeger moet de heer Koppelle den predikant verzocht hebben, niet zulke moeilijke gezangen op te geven. Toen echter bij deze gelegenheid het 24Bte Gezang werd geordon- neerd, was zulks voor 't gemoed van deu voorzan ger te veel. De lang verkropte toorn kwam tot een uitbarsting. De voorzanger verzocht nu de gemeente de mollen en kruizen, die in het Gezang voorkomen, eenvoudig maar over te slaan en zeide er nog bij, dat de domind het vers zeker met opzet had gekozen, misschien om weer eens een Apnl- grap uit te halen, waarvan, volgens spreker, ge noemde heer een liefhebber was. Dat zulk een toespraak van 't voorlezersbankje met groote ver- bazing werd aangehoord, behoeft niet gezegd. En dat er slecht werd gezongen, evenmin. Men ging daarop huiswaarts, nadat de predikant nog had aangespoord tot verdraagzaamheid, welke aansporing gevolgd werd door de mededeeling, dat hij de bevoegde machten kennis zou geven van het geval. Burgemeester en wethouders, de officier van justitie en het classicaal bestuur zijn dan ook verwittigd van het gebeurde. De Belgische politie is groote oplichterijen in het diamantvak op het spoor, waaraan zich eenige aanzienlijke handelaars in edelgesteenten te Antwerpen schuldig moeten hebbeu gemaakt. Zij verkochten met zekere kleurstof bewerkte diamanten van geringe waarde voor zeer hooge prijzen en hebben op die wijze verscheideue personen voor duizenden en duizenden afgezet. Tegenover het avontuurlijk verhaal van som- mige bladen, als zou Johann Orth (de voormalige aartshertog Johann van Oostenrijk) rustig en wel ergens in Argentinie zitten, vindt men thans het wel zoo geloofwaardig rapport van een Argen- tijnsch kapitein ter zee, die op last zijner regeering vier maanden achtereen nasporingen op de kusteu van Zuid-Amerika heeft gedaan. Hij verklaart, dat een schip naar de beschrijving volkotnen gelijkende op dat van Johann Orth in een storm van 3 tot 5 Augustus 1890 bij de Stateneilandeu met man en muis is vergaan. Maandagavond is op de Sandthorkaai te Hamburg brand uitgebroken. De brand ontstond in het sous-terrain van een groot pakhuis, waarin zich o. a. ook de koffie- magazijnen van den heer A. Schmidt bevouden. Er waren nog een twintigtal personen in het gebouw, maar deze konden zich alien langs de noodtrappen, die aan de buitenzijde van het ge bouw liepen, redden. Deze trappeu bewezen ook goede diensten aan de braiidweermannen die daarlangs, zelfs toen de brand zich verder uitbreidde, de boveuste verdiepingen konden bereiken. Aauvankelijk sclieen de brand niet gevaarlijk, maar spoedig breidde het vuur zich zoo snel naar boven uit, dat het geheele pakhuis als verloren kon worden beschouwd. De brandweer werkte echter den geheelen nacht door en alleen daardoor werd de brand tot het aangetaste perceel beperkt. De schade is zeer aanzienlijk. De heer Schmidt was verzekerd voor 1,500,000 mark bij verschiliende Hamburgsche Maatsehappijen. In het gebouw bevonden zich ook de werktuigen voor de electrische verlichting. Deze werden zoozeer beschadigd, dat de verlichting eenige dagen gestoord zal blijven. Meer dan 300 werklieden hebben door het afbranden van het gebouw hun werk verloren. De heer Bonaparte Wyse, onlangs uit Panama teruggekeerd met eene verlenging van den termijn der concessie voor den aanleg van het kanaal, heeft een uitvoerig rapport ingeleverd bij den liquidateur der Panama Kanaal-Muatschappij. Hij betoogt daarin de wenschelijkheid van het maken van een kuustmatig meer van eene oppervlakte van ongeveer 20,000 acres, om het kanaal van water te voorzien, en raamt het maximum der kosten van de vol- tooiing van het kanaal op 600 millioen francs. ZEETIJD1NGEIV. Van 21 tot en met 23 April. 3 05 VLAG. NAAM. M3. Van en naar. Lading. Voor Ter Veuzen i 23 Eng. s.s. River Lagan 2272 Londen stukg. Tan Ter Neuzen i 21 Eng. s.s. Columba 2918 New-Castle ledig 22 idem River Derwent 2272 Londen stukg. Voor Gent 22 Eng. s.s. Emerald 1478 Grangemouth kolen idem Kavenshoe 1141 Goole stukg. idem Ouse 1929 idem idem 23 idem Vegesack 1579 Londen idem idem Imperial 2700 Libau vlas idem Norma 1385 Goole stukg. idem Abbotsford 2979 Leith idem idem Electro 1387 Hull idem Tan Gent t 21 Noor. brik Bjorgvin 724 New-Castle ballast idem Queen Victoria 866 Arendal idem Eng. s.s. Calder 1784 Goole stukg. idem Rosa 1294 idem idem 22 idem Anglia 2469 Antwerpen ledig idem Bordeaux 1584 Londen stukg. Van 21 tot en met 23 April werden langs de Oostsluizen alhier 47 binnenvaartuigen op— en 46 afgeschut; door de Westsl. 2 op- en 2 afgeschut. Dordrecht, 21 April. Bij matigen aanvoer bleven prijzen van Granen bij na onver- anderd. Puike Zeeuwscbe en Vlaamsche Tarwe 9,50 a 10,00, nieuwe 9,50 a 10,60. Rogge Zeeuwscbe en Vlaamsche 7,00 a 7.50. Gerst Zeeuwscbe en Vlaamsche winter 5,30 a f 5,80. Overmaasche J 5,10 a 5,60. Zeeuwsche en Vlaamsche zomer 5,30 a 5,60. Haver dunne 3.80 a 4,80. Paardeboonen 7,00 a 7,70. Duiveboonen 7,00 a 7,80. Witteboonen 9,00 a 11,00. Bruineboonen /11,00 a 14,00. Erwten /10,00 a 11,00. Voeder 7,50 a 8,20. Koolzaad 11,50 a 12,00. Lijnzaad zaai 9,00 a 11,00. ROERS V A IIET GELD. Belgisch per 100 fr. 47,75 h f 47,80 Eugelsch per 12,07 12,08 Heden (Vrijdag) vieren onze neef en nicht WILLEM DE KOEIJER en MARTHA ELISABETH VAN PIENBROEK hunne AOjnrige Echtvcreeniging. Ter Neuzen. JOH. DE MEI.IER en Vrouw Ilartelijk dank voor de zoo vele bewijzen van belaugstelling ons betoond met het gelukkig geslaagde examen onzer dochter. Ter Neuzen, April 1891. M. EIJKE. L. A. EIJKE-y. d. Swan. Voor de bewijzen van belangstelling mij ten deel gevallen bij mijn slagen in het examen als ouderwijzeres betuig ik mijn liartelijksten dank. Ter Neuzen, 24 April 1891. E. J. P. EIJKE. Ilartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling op mijne 90sten ge- boortedag op den 21 April 1.1. ondervouden vooral aan het muziekgezelschap Apollo" en de scherp- schuttersvereeniging ,»Voor Vaderland en Koning." ANDRIES GEENSEN. Ter Neuzen, 24 April 1891. De ondergeteekende biedt zich beleefd aan tot het maken van voor den bouw van Woningen, Schuren en der- gelijke zaken. Ook belast hij zich met het opzicht over bovenvenoemde werken. Ter Neuzen, P. C. QU1ST, Noordstraat 88. Bouwkundige. ondergeteekende maakt bekend, dat hij te beginnen met 1 Met a. s. geregeld met een Kamion van vice versa, zal rijden, waarbij hij zich beleefdelijk aanbeveelt tot het doen van boodschappen en het vervoer van vrachtgoed. Axel, April 1891. W. DIELEMAN. GOUDEN-, ZILVEREN- en DIAMANTEN- WERKEN, BLOEDKORALEN, GOUDEN. ZIL VEREN en NICKELEN HEEREN- en DAMES HORLOGIEN. MARMEREN, BRONZEN, CUIVRE-POLI en VERGULDE PENDULES, REGULATEURS, Fnesche KASTKLOKKEN, SCHIVARTZWAL DER en SCHEEPSKLOKKEN, WEKKERS, enz. enz. Alle artikelen zijn volgens de laatste modellen. KB. Inkoop van oud Goud en Zilver. 25 cent de 5 ons. aan 38 cent de 5 ons, te bevragen bij C. LEUNIS, te Ter Neuzen. Nieuwe en gebruikte TILBURY'S en CHAISEN, een WAGEN voor een paard eu een 2 persoons TILBURY met vaste kap. Eene partij goede gebruikie WIELEN. Ter Neuzen. F. WALRAVEN. bezet met spietreltrlsxs. Te bevragen bij G. J. BALKENSTEIN, te Ter Neuzen. Wie het bloed wil zuiveren, zweren en puisten wil verdrijven, gebruike de slijmverdrijvende pillen WALTHfjRY h fr. 1,25. Depothouder Van Acker te Selzaete, en verder in alle apotheken. Op Maandiig den 27 April 1891. tot zelfkostende prijzen van IJ/.er-, Roper- en Rlikwerk, geemnilleerde Huisiioudelijke artikelen en Landhouwgereedschappen bij Alle goederen meer dan 200 stuks zullen op dien dag zooveel zulks mogelijk is duidelijk leesbaar geprijst staan. Bijvoorbeeld blauwe Melkpannetjes met 2 ooren van af f 0,14 Soeplepels van af f 0,15 Koffiekannen van af f 0,62 ijzeren gegoten Kasserollen vanaf 0,31 Koekpannen van af f 0,25 Schenk- bladen van af /"0,07i; groote blikken Melk- pannen met 2 ooren f 0,12 enz. Alles netjes tentoongesteld en geprijsd tot zelfkostende prijzen. Bovendien al wie op dien dag tot een bedrag boven de f 5,00 koopt, ontvaugt direct eenmaal een mooi en doeltreffend cadeau, bestaande uit een nette Heerenhorlogeketting (waarde 50 cent) met steentjes en medaillon voor een kooper; en uit een 2 zaks-kogel- sluiting Portemannaie met kleermakersmaat voor een koopster. HaSST" Kom en ziet de uitstalling. Lees de uitge'oreide advertentie in het Hulsterblud van heden, waarin de reden en oorzaak be- schreven wordt van dezen maatregel.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1891 | | pagina 2