Hengsten en Merrien, V ersche Kipeieren, Openbare Verkooping. PAAR DEN. Us Yoorjaarskeuringsn 45 Olmen boomen, 22 Esschen boomen, BURGERiLIJKE STAND. Advertentien. TE BE ROME Ex bij G. de Zeeuw, Openbare Verkooping TE AXEL. Eenige Fransche en Brabandsche Openbare Verkooping. 0> waarnemingen thans openbaar maken. I weemaal heeft Jacques in dien dien tijd eer. aanval van podagra gehad en is hem toen een poedertje toe gediend, hetwelk door prof. Tariep onderzocht en zonder eenige voedingswaarde bevonden was. Giste- ren terstond na afloop van zijn vastentijd gebruikte hij eenen kop bouillon en eerst later in den avond eene meer substantineele spijs. Hij ziet er goed uitmaar met zijn hongeren heeft hij hier geene zoo voordeelige zaken gedaan als hij had verwacht want zijne geheele outvangst bedroeg slechts 800 h 900 kronen 600.) De onlangs te Londen op 7 ljarigen leeftijd overleden hertog van Bredford, wiens jaarlijksche inkoinsten op 300,000 pd. st. worden geschat, heeft bij testament bepaald, dat zijn stoffelijk over- schot verbrand zal worden. Voor eigen rekening had de hertog op een zijner buitenverblijven een lijkoven laten bouwen. De asch zal in een urn in het familiegraf worden bij^ezet. De hertog van Bredfort behoutde tot de ijverigste voorstanders der lijkverbranding. In de Vereeuigde staten van Noord-Amerika zijn tegenwoordig 2959 schoenen— en laarzen- fabrieken die door stoom en 59 die door electrische kracht gedreven worden. In het geheel zijn in dezen tak van Industrie 311,152 personen werkzaam: mannen, vrouwen en kinderen. Aan loonen wordt jaarlijks 83 miliioen uitgekeerd en de waarde van het jaarlijks vervaardigde schoeisel bedraagt 265 miliioen dollars. Een telegram uit Buenos-Ayres roeldt, dat te Entrerios een bloedige opstand is uitgebroken. I)e telegraafdraden zijn doorgesneden. Onder de bevolking heerscht groote ongerustheid. Troepen zijn gezonden om de orde te herstellen. De beurs is opgewonden op het gerucht van een voorstel der ministers om eene belasting 2 pet. te heffen van de deposito's in de partieuliere banken. De regeering verzet zich tegen het voorstel om van de verzekering-maatschappijen belasting te heffen. Te Vladivastok heerscht de cholera op hevige wijze. De toename der vreeselijke ziekte wordt vooral geweten aan de domheid van het volk, dat niets van desinfeutie—middelen wil weten en de lijken in de haven werpt. IK GEZONDEN STIIRRE N. Een belang van Zeeuwsch-Vlaanderen. Aan den schrijver van het ingezonden stuk onder bovenstaanden titel, voorkomende in het voorgaande nummer der Ter Neuzensche Couraut, weusch ik de volgeude vraag te stellen Wanneer en bij welke gelegenheid, heeft de heer GLINDERMAN, onze afgevaardigde naar de Tweede Kamer der Staten -Generaal, evenals de heer Walter dit deed, door woord en daad getoond, de belangen van den spoorweg en van de haven van Ter Neuzen te behartigen EEN TER NEUZEN A AR. waaraan de heer G. geen schuld had etc. Red. 2 Jan. Abraham de Feijter, oud 68 j., echtg. van den Berge. 4 Jan. Petrus Augustinus Een dergelijk schrijven ontvingen wij van andere zijde. Ook hierin wordt dezelfde vraag gesteld. Alleen hoopt de inzender verschoond te wezen van groote woorden, als spreken in de afdeeling, be- langstelling door het schrijven van een brief iuhoudende dat op de Stantsbegrooting een som voor Ter Neuzen is uitgetrokken, een fait accompli, Yan 1 tot en met 15 Januari. Ter \cnr.*kllHuwelijks-aangiften. 2 Jan. Franciscus Josephus van den Bulck, oud 21 j., jm. en Hendrina Johanna Kamerik, oud 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 8 Jan. Machiel de Doelder, oud 22 j., jm. en Francina Harms, oud 21 j., jd. 14 Jan. Alphon- sius Anthonius de Meij, oud 32 j., weduwn. en Franciesca Roels, oud 35 j., jd. Augustinus Audenaert, oud 24 j., jm. en Prudence Daelman, oud 24 j.. jd. Geboorten. 1 Jan. Willem Marinus, z. van Jozias de Kraker en van Janna de Pooter. Johannes, z. van Jozina Maria de Rijke. Elisabeth Anna, d. van Johannes Jacobus Lansen en van Anna Susanna le Bleu. 4 Jan. Lcontina, d. van Levinus van de Velde en van Julie de Vriese. Adriana Cornelia, d. van Adrianus Antonius Stoops en van Johanna Dielissen. 5 Jan. Jacobus, z. van Martinus Jansen en van Jacomina Wiemes. 6 Jan. Elias Gerardus, z. van Pieter van der Bent en van Jacoba Cornelia Balkestein. 7 Jan. Jan, z. van Krijn Dees en van Maria Rouw. 8 Jan. Jan Petrus, z. van Pieter Dieleman en van Adriana Janna Huijssen. 10 Jan. Jan Wouter Jacobus, z. van Cornelis Kolijn en van Janna van den Hout. 11 Jan. Jan Louis, z. van Jan Louis Pauw en van Adriana Ghijsels. 12 Jan. Johannes, z. van Martinus van de Wege en van Tanneke Hendrika van Wijck. Hendrik, z. van Cornelis Lensen en van Lena van Doeselaar. 13 Jan. Bemardus Johannes, z. van Augustinus Dhaeze en van Virginia van Opdorp. 14 Jan. Adriana Anna Lauwrina, d. van Pieter Meeusen en van Christina Pieternella Ranters. 15 Jan. Dina, d. van Pieter Stoffels en van Maatje Deij. Pieter, z. van Jacobns de Doelder en van Elisabeth Loof. Overlijden. 4 Jan. Cornelis van Doeselaar, oud 3 w., z. van Cornelis en van Cornelia Pieternella Jansen. ■I it 1st. Geboorten. 3 Jan. Maria Jacoba, d. van Cor nelis Verhoeven en van Paulina Dorothea Prenen. 11 Jan. Leon Louis Philippe, z. van Fredericus Pannier en van Leonia Lefebure. Overlijden. 6 Jan. Isabella Benedicta Claes, oud 75 j., wed. van Alexander Francies de Kock. Axel. Huwelijks-aangiften. 3 Jan. Louis de Koeijer, oud 21 j., jm. en Sara Zegers, oud 22 j., jd. 10 Jan. Re- mondus Vernimmen, oud 30 j., jm. en Louisa van Avermaete, oud 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 15 Jan. Louis de Koeijer, oud 21 j., jm. en Sara Zegers, oud 22 j., jd. Geboorten. 4 Jan. Janna Pieternella, d. van Johannes Kotvis en van Maria den Iiamer. 13 Jan. Dingetje Adriana, d. van Adriaan Roster en van Dingetje Adriana Haak. Aaltje, d. van Jan de Visser en van Janna van Alten. 14 Jan. Suzanna, d. van Andries Yzebaart en van Adriana den Engelsman. Overlijden van Neeltje -B— - Ludovicus van Wiemeersch, oud 35 j., z. van Charles Ludo- vicus en van Sophia Antonia Calon. 8 Jan. Martha Verpoorte, oud 70 j., echtg. van Gijsbregt Heijnsdijk. 9 Jan. Jozina de Visser, oud 7 m., d. van Daniel en van Suzanna Cornelia van Oort. 15 Jan. Jozina Verstraten, oud 66 j., wed. van Mels Verstraten. Hosclikapelle. Huwelijks-voltrekkingen. 15 Jan. Judocus Dankaart, oud 38 j., jm. en Maria Louisa van Eetvelde, oud 28 j., jd. Geboorten. 5 Jan. Petrus Jacobus, z. van Johannes Franciscus Peersman en van Maria Louisa van Kroonenburg. Overlijden. 3 Jan. Jan Francies de Poorter, oud 84 j., echtg. van Christina Petronella Kint. 12 Jan. Maria van Wolffelaar, oud 96 j., wed. van Johannes Francies Herman. (llintfe. Huwelijks-aangiften. 14 Jan. Antonius Hen- dricas Danckaert, oud 25 j., jm. en Milanie van der Crnijssen, oud 24 j., jd. Constantinus Augustinus Bonne, oud 22 j., jm. en Clotilda Humbrecht, oud 20 j., jd. Geboorten. 1 Jan. Silvester, z. van Gilles Frans van de Perre en van Maria Ludovica Buijs. 2 Jan. Petrus Franciscus, z. van Donatus Prenen en van Clara Johanna de Maaijer. 4 Jan. Augustinus Theophilus, z. van Josephus Egidius Praet en van Virgina Victoria Blommaert. 5 Jan. Maria, d. van Seraphinus Franciscus Claessens en van Maria Leonia Hageman. 8 Jan. Franciscus Constantinus, z. van Alousius Franciscus Smet en van Seraphina de Wilde. 9 Jan. Josephus, z. van Franciscus van Boven en van Maria Francisca de Kort. 10 Jan. Cordula Johanna, d. van Petrus Francies Pieters en van Stephanie Schmiding. Overlijden. 1 Jan. Maria Coenen, oud 14 m., d. van Emile Ferdinand en van Sylvia deKesel. Leonardus Lagay, oud 5 w., z. van Jan en van Clementina Gadaen. 2 Jan. Virgina Coole, oud 76 j., wed. van Polydorus Eduardus Lockefeer. 3 Jan. Een als levenloos aangegeven kind van het vrouwelijk geslacht van Theophilus de Block en van Seraphina Pieters 7 Jan. Maria Claessens, oud 3 d., d. Seraphinus Franciscus en van Maria Leonia Hagema. 8 Jan. Petrus Huygens, oud 38 j., echtg. van Maria Louisa de Moor. Heng-Mtdijk. Geboorten. 8 Jan. Theodoras Cornelis Mathilda, z. van Augustinus Devolder en van Maria Elisabeth Buijsrogge. 12 Jan! Louisa Cecilia, d. van Eduardus de Waal en van Maria Anna Christina Buijens. Hoek. Geboorten. 5 Jan. Catharina, d. van Pieter Deij en van Elizabeth de Bruijne. 7 Jan. Geertruida Maria, d. van Geeraard Tollenaar en van Catharina Dekker. 15 Jan. Elizabeth, d. van Willem Zegers en van Pieternella van Doeselaar. Hoiitenisse. Huwelijks-aangiften. 2 Jan. Ludovicus Bogaert, oud 27 j., jm. en Paulina Eggermont, oud 25j.,jd. Peter Driesen (van Waspik), oud 27 j., jm. en Philomena Verschuren, oud 25 j., jd. Jacobus Francies Baart, oud 28 j., jm. en Anna Catharina Jeannetta Bonte. oud 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 14 Jan. Abraham de Kraker, oud 30 j., jm. en Adriana Maria van Arenthals, oud 26 j jd. Geboorten. 15 Dec. Petrus Jacobus, z. van Jacobus Andreas Ignatius van Waterschoot en van Apolonia van Damme. 19 Dec. Amelia Cornelia, d. van Johannes Josephus Cappendijk en van Paulina Neve. 21 Dec. Rosalia, d. van Francies Bogaert en van Cornelia de Bilde. 22 Dec. Een als levenloos aangegeven kind van het mannelijk geslacht van Jan Francies deNijs en van Anna Catharina Hiel. 27 Dec. Paulina Carolina, d. van Pieter Francies Vermorkenen van Anna Catharina van Eck. 29 Dec. Paulina Mathilda, d. van Adriaan Maas en van Anna Catharina Tieleman. Eduard Francies, z. van Arthur van Damme en van Maria Dorothea Neve. 8 Jan. Joseph, z. van Jan Baptist Weesepoel en Rosalia Burm. 9 Jan. Maria, d. van Jacobus de Wilde en van Apolonia Nijs. 13 Jan. Cornelia Judoca, d, van Adriaan van Sikkelerus en van Anna Maria Krijmers Eugenia Maria, d. van Ferdinandus Seraphinus Brassel en van Ameliana Pieters. Alphonsus, z. van Petrus Hendriks en Cornelia van Bellen. 15 Jan. Theodoras Carolus, z. van Augustus van Laere en van Eugenia Francisca van de Velde. Louisa Christiana, d. van Petrus de Burger en van Antonia Cornuijt. Overlijden. 26 Dec. Jan Francies Verdikt, oud 70 j., weduwn. van Cornelia de Weert. 2 Jan. Jacobus Rosseel, oud 41 j., echtg. van Christina Dobbelaar. 4 Jan. Francies Pollliet, oud 50 j., echtg. van Petronella Maas. 5 Jan. Pieter Ludovicus de Poorter, oud 80 j., weduwn. van Petronella Serrarens. 6 Jan. Alouisius van Troost, oud 10 m., z. van Jan en van Annette Hendrickx. 7 Jan. Petrus Hendriks, oud 43 j., echtg. van Cornelia van Bellen. 8 Jan. Judocus Broekaart, oud 74 j., z. van Andries en van Maria Anna Verhagen. 11 Jan. Petrus Andreas Baart, oud 18 j., z. van Andries en van Maria van Troost. 15 Jan. Mathilda de Dalie, oud 6 w., d. van Petrus en van Maria Struijlaart. liuenaclit. Geboorten. 5 Jan. Emile Domien, z. van Ilendrikus Nijskens en van Marie Leonie de Gronckel. 6 Jan. Camilus Jacobus, z. van Franciscus Augustinus van Poele en van Stephania Marie van Vooren. Maria, d. van Dominicus van Pottelberghe en van Maria Seraphina de Gronckel. 15 Jan. Maria Josephina, d. van Philemon Franciscus Baert en van Pharailda Maria Remerij. Overlijden. 2 Jan. Pieter de Vliegher, oud 72 j., weduwn. van Anna Maria de Blieck. 3 Jan. Juliana Maria de Schepper, oud 3 m., d. van Benjaminus en van Leonie Marie Verschoor. Theophile de Vos, oud 11 m., z. van Petrus Franciscus en van Clementina de Canne. 11 Jan. Maria Josephina Swartele, oud 7 m., d. van Carolus Ludovicus Dominicus en van Maria Josephina Baert. Ossenisse. Huwelijks-voltrekkingen. 2 Jan. Komelis Pieters, oud 33 j., jm. en Apolina Asselman, oud 31 j., jd. Geboorten. 10 Jan. Maria, d. van Jan Francies de Bruijn en van Elisabeth Strobbe. Overlijden, 11 Jan. Johanna de Vijlder, oud 69 j., wed. van Jacobus de Maat. 16 Jan. Carolus Ludovicus de Waal, oud 69 j„ z. van Dignum en Judoca Burm. Overslag. In deze gemeente hebben geene aangiften plaats gehad. 1'liiiippine. Geboorten. 3 Jan. August, z. van Karel Louis Everaert en van Juliana Angelina van Daele. Overlijden. 5 Jan. Johannes Rammeloo, oud 8 d., z. van Louise Marie. St. Jnnsteen. Geboorten. 3 Jan. Johannes Cornelis, z. van Jacobus Verdurmen en van Silphia Buijs. 10 Jan. Petrus, z. van Laurentius de Vos en van Philomena de Witte. 14 Jan. Eulodia Maria, d. van Eduardus Alefs en van Clementina de Beule. Overlijden. 2 Jan. Anna Maria Adam, oud 13 d., d. van Carolus Ludovicus en van Maria Anthonia de Nijs. Sas van <jent. Huwelijks-aangiften. 2 Jan. Maria Joannes Josephus Alouysius de Graaf (van Gouda), oud 44 j., jm. en Geertruida Adolphina Maria Stubbe, oud 26 j., jd. Stoppelilijk. Huwelijks-aangiften. 9 Jan. Victor Joseph Borm, oud 24 j.,jm. en Ludovica de Maat, oud 25 j., jd. Geboorten. 4 Jan. Constantinus Gregoriusz. van Gerardus Antonius Silvester Hubertus Stroecken en van Hendrika Maria van Braband. Overlijden. 14 Jan. Jan Baptist de Roek, oud 59 j., echtg. van Clementina van Renterghem. We*t<lorpe. Geboorten. 2 Jan. Alphonsius Gustaaf, z. van Jacobus Dhaene en van Rosalia de Weirdt. 15 Jan. Mania Coralie, d. van Josephus Theodoras Dierick en van Joanna Livina Francisca van Hoije. Overlijden. 4 Jan. Petrus van de Velde, oud 83 j., weduwn. van Amalia de Koeijer. 14 Jan. Emma Maria van Acker, oud 7 j., d. van Leopoldus (overleden) en van Clementina Dhaene. /iiiaiiislag. Huwelijks-aangiften. 2 Jan. Pieter Jansen van Rosendaal, oud 23 j., jm. en Maria Herrebout, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 15 Jan. Pieter Jansen van Rosen daal, oud 23 j., jm. Maria Herrebout, oud 22 j., jd. Geboorten. 14 Jan. Een als levenloos aangegeven kind van het mannelijk geslacht van Jacob Willemsen en van Sara de Pooter. Zutdtlorpe. Geboorten. 3 Jan. Prudentia Maria, d. van Antonius Versijp en van Wilhelmina Verplanke. 14 Jan. Josephina Maria, d. van Ludovicus Joannes Aerssens en van Adelaida de Munter. Overlijden. 6 Jan. Paulina Swartele, oud 56 j., echtg. van Eduardus Steel. 9 Jan. Edemundus van Bambost, oud 5 m., z. van Henricus en van Leonia Coone. 10 Jan. Elisia de Moor, oud 83 j., wed. van Pieter Johannes Pauwels. ZEETIJD1NGEN. Van 16 tot en met 19 Januari. VLAG. NAAM. M3. Van en naar. 16 19 16 19 17 18 19 Eng. s.s. idem idem idem Eng. s.s. idem idem idem Spaans. s.s Duits. s.s. Rus. s.s. Zweed. s.s. Eng. s.s. Duits. s.s. Rus. s.s. Eng. s.s. idem idem idem idem idem Ned. s.s. Eng. s.s. Duits. s.s. Eng. s.s. idem idem Voor Ter Seuien i River Lagan I 2272 j Londen Edith 1147 I idem Ousel 2309 i Liverpool Peter Graham I 2217 I Bilbao Lading. Voor Gent Calder Lestris Richard Moxon Ouse Goya Theodoor Burchard Russ Emla Vegesack Mathilda Joost 1784 3014 1145 1929 2759 2238 2925 1807 1579 2278 Goole Liverpool Goole idem Vlissingen Libau Riga Gottenberg Londen Libau Van Gent Mary Polo Aire Spindrift Dee Murton Leona Talisman Romeo Neutral Rutland Calder Stanley 2714 1373 1763 2003 1283 1395 1698 2025 1282 2131 1857 1784 2941 Libau Hull Goole Londen New-Castle idem Goole Leith Goole Sunderland idem Goole Hartlepool stukg. ledig stukg. stukg. idem idem idem ledig vlas stukg. hout stukg. vl. en gr. ledig stukg. idem idem ledig idem stukg. idem idem ledig idem stukg. ledig A.s. Vrijdag 23 Januari hopen PIETER DE JONGE en ERANgOISE VERPOORTE, hull SOjarig huwelijk te herdenken. Hunne dankbare kinderen, behuwd en kleiukinheren. Axel Hoek' den 21 Januari 1891. Heden overleeil tot onze droefheid in den ouderdom van ruim 67 jaar na een sinartelijk langdurig, doch geduldig lijden onze geliefde echt geuoot en vader de beer D A N I fi I, T II L E N S, in leven aannemer van openbare werken. Wed. D. THOLENS en Kinderen. Ter Neuzen, 16 Januari 1891. Heden overleed zacbt en kalra, in den ouderdom van bijna 79 jaren, onze geliefde Echt- genoot, Vader, Behuwd- en Grootvader JOSEPIILS AD0LPIIUS VAN OPPEN, tot diepe droefheid van oils alien. Delft, 17 Januari 1891. Uit aller naam, Wed. J. A. VAN OPPEN-Romeijn Heden overleed na een langdurig en ge duldig lijden onze geliefde zoon en broeder DIRK, in den ouderdom van 28 jaar en 4 maanden. C. BALKENENDE. Axel, 20 Januari 1891. Hartelijk dank aan alien, die van hunne deelneming deden blijken, bij mijn treurig verlies op 8 dezer. Rotterdam, 20 Januari 1891. J. DE RUIJTER. Met toestemming van het Eael Achtb. bestuur zullen de leden der Nieuwjaars- commissie albier andermaal aan de huizen der inge- zetenen eene collecte doen. Zij hopen door milde bijdragen in staat gesteld te worden de nijpende armoede van zoovelen te kuunen lenigen. Gegoedeu van Hoek, geeft veel, de winter is zoo streng, de ellende zoo groot Namens genoemde Commissie, JOH. DE EEIJTER, Voorzitter. L. KIEL, Secretaris. Hoek, 20 Jan. 1891. De ondergeteekende heeft de eer het publiek kennis te geven, dat hij zich alhier gevestigd heeft als II E T S E L A A R, in het affaire van C. van der Veke, vertrouwende door een nette bediening, zich de gunst waardig te raaken. Axel. J. VAN HOEVE, Bij de gehouden verloting zijn de prijzen gevallen op de N08 187, 92, 179, 140 en 158. Ter Neuzen. C. E. KAIJSER. VAN te houden door de daarvoor benoemde Commissie, zullen BEGIN FEBRUARI plaats hebben. Belanghebbenden worden naar de aanplakbiljetten verwezen. Namens het Hoofdbestuur der Maatschappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland, I. G. J.KAKEBEEKE, Ate. Secretaris. op het Dijkje te TER NEUZEN. De waarnemend-ontvanger te Ter Neuzenvraagt tegen aanstaanden Zaterdag, een paar waar tevens gelegenheid bestaat om KANTOOR te houden. Prijsopgave wordt franco ingewacht bij den uit- gever der Ter Neuzensche Courant. De Notaris C. J. A. Fercken, te Ter Neuzen, zal ten verzoeke van den heer MEEUW IS DE BRUIJNE, landbouwer, wonende te Zaamslag, op Dinsdag den 27 Januari 1891, des namiddags ten 1 ure, in het openbaar verkoopen metende van 1,80 tot 1,90 M. en staande op zijne weide genaamd ^Kostver- loren", in den Capellepolder en alwaar te vergaderen. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van PAUL VAN GELDER, koopraan te Evergem, op Zaterdag 31 Januari 1891, des namiddags 1 ure, aan de schuur van J. J. Lauwers, tegen de Statie te Axel, verkoopen De Notaris A. M. van Itijsoort van Heurs, te Hulst, zal ten verzoeke van E. A. YSEBAART, koopman en herbergier te Sint Jansteen, op DINSDAG den 3 FEBRUARI 1891, (in plaats van op Dinsdag 27 Januari 1891), des namiddags 1 uur, in het openbaar verkoopen 1 vierjarig RUINPAARD, 1 tweejarig RIJPAARD (Eriesch), 4 KALEKOEIEN, 6 KALFVAARSEN, 4 RUNDERS (oud 18 maanden), 2 eenjarige SPRINGSTIEREN, 3 vette RUNDERS, 3 dito OSSEN, 4 HOKKELINGEN, 6 KALVEREN (Hollandsch ras), 10 BIGGEN; voorts een VEEBASCULE met GEWICHTEN, 600 bossen TARWESTROO, 600 dito HAVERSTROO, 500 dito ERWTENSTROO, 500 dito SPARRENSNQEI, 800 HEININGSTAKEN, 600 E1EININGKOD- DEN, 800 BOONKODDEN, benevens 25000 kilogrammen BETERAVEN en ongeveer 25 voeren MEST. Alles zich bevindende op het Erf van den Verkooper. Te vergaderen in de door hem bewoond wordende herberg ,/het Gemeentehuis" te St. Jansteen. Iedere koop tot en met f 5,moeten kontant worden betaald. Borg te stellen desgevorderd wordende.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1891 | | pagina 3