EEN WOONHTJIS Vooruitgang is ons Strewn" m Mloi-Coiipcralii), IftNQBGUWBEUNG DIENSTBODE. ONTVANGEN: AAHFBESTEDIE6 200,000 kg. Kunstmesten 30,000 Chili-salpster, VERHUISD Ter Neuzen. J. de Smidt-Pothoven, Advertentien. Openbare Verkooping aan te besteden: BURGERLIJKE STAND DANKBETUIGING Vrijwillige Verkooping Eene partij Huislioudelijke en andere Goederen, MAATSCHAPPIJ T R AXEL. bevordering van Landbouw en Yeeteelt in Zeeland. De landbouwers-Yereeniging 63800 Kg. Superphospliaat, 27600 Chila-salpeter, 7000 Peruguano. a TER NEUZEN. door vertrek. MAATSCHAPPIJ door Mr. A. SLOTEMAKER. B R U I N I S S E, doel op het jongste Kerstfeest niet minder dan zestig arme kiuderen in nieuwe warme kleederen heeft" kunnen steken. De vereeniging werkt nu 14 jaar en heeft in dien tijd 716 kinderen nieuwe plunje geschonken, waartoe een som van 24000 mark werd besteed. Voor liefhebbers van vereeniginggestichten een uitstekend doel Ter logenstraffing van de geruchten, die dezer dagen weder de ronde deden omtrent den minder gunstigen gezondheidstoestand van den Paus, laten wij hier de woorden volgen die de heilige vader tot zijn majordomus heeft gesproken, toen deze, hem, namens het personeel van het Vacicaan, zijn gelukwenschen op nieuwjaarsdag aanbood. Zij luidden als volgt,Andere jaren, als ik uw nieuwjaarswenschen in ontvangst nam, zeide ik, dat bet misschien voor het laatst zou zijn. Ik bedroog mij echter. Daarom zeg ik u dit jaar eenvoudig ,,Dat God's wil geschiede Te Louden verscheen onlangs voor de recht- bank een boterhandelaar, James Hopper genaamd, beschuldigd van boter, die 25 vreemde vetten bevatte, als natuurboter verkocht te hebben. De kooper was toevallig de heer Samuel Smith, in- spectenr der voedingsmiddelen, doch Hopper zag hem voor een geestelijke aan, en leidde daaruit af, dat de boter bestemd was voor de armen. Er zijn personen, (en niet alleen ouder de vervalschers die denken dat alles goed genoeg is „voor de armen." Deze schaamtelooze verdediging bielp natuurlijk niets, en de rechtbauk legde Hopper een boete op van 27 s. 6 d. De Vifth Avenue-schouwburg en het Her- manustheater te New-York, beide op den Broadway gelegen, zijn geheel afgebrand; gelukkig zijn geen menschenlevens te betreuren. l)e vlammen deelden zicli ook aan bet Hotel Studtevant mede en verwoesteu het gedeeltelijk alle gasten konden zich echter redden. Ook ver- scheidene naburige winkels werden beschadigd. De schade werd op een half millioen geschat. Het Avenue-hotel te Corsica in Texas is Zater- dagnacht geheel afgebrand. Naar men zegt hebben 4 personen het leven erbij verloren, De kathedraal te Edinburg was Zoudagmiddag het tooneel van een hoogst trenrig en gevaarlijk schouwspel. In een zijkapel waarin de kerstwieg was opgeslagen, brak te half tien op een onver- klaarbnre wijze brand uit, gedurende eerie kinder- godsdienstoefening. De brand werd het eerst gezien door de kinderen, die het dichtst bij de kapel gezeten en nu hals over kop vluchtten. Terstond daarop sloegen reeds rook en vlammen uit de kapel, waarna alien naar de uitgangen snelden. Zij die op de galerijen zaten, waren langen tijd m het grootste gevaar, daar de trappen in de kapel uitkwamen. Toen een ladder werd aangebracht, liadden reeds velen den 15 voet hoogen sprong gewaagd Gelukkig werden alien zouder ernstige verwoudingen gered. De toegesnelde brandweer gelukte het na veel moeite het vuur te blusschen. De geheele kapel is afgebrand. De schade bedraagt f 40.000 p. s. lets dergelijks had Vrijdagavond te Wiesbaden in het Koninklijke theater plaats. Eene ballet- danseres was te dicht bij een gasvlam gekomen, waardoor haar kleed vlam vatte. De ongelukkige wierp zich vertwijfelend op hare collega's die vluchtten. Een brandweerman doofde de vlammen door er dekens over heen te werpen. Dit alles gebeurde in de pauze na de vierde akte met neergelaten scherm. Hook en vonken drongen in de zaal doordaar klonk het geroep van brand! en plotseling baanden alle toeschouwers zichgillend en jammerend een weg naar de deur. De opper- regisseur Kochii, die intusschen het geheele personeel op^ het tooneel had verzameld, hield een toespraak tot het publiek, waarna de voorstelling voor een bijna leege zaal werd geeindigd. De balletdanseres had ernstige brand wonden bekomen zij werd in het gasthuis opgenomeu. ZEETUDINGEN. Van 2 tot en met 5 Januari. p VLAG. NAAM. M3. Van en naar. Lading. Eng. s.s. Belg. s.s. Eng. s.s. Eng. s.s. idem Ned. s.s. Eng. s.s. Eng. s.s. idem idem idem Eng. s.s. Voor Ter Vieuzeni Dinnington I 1059 I Goole Van Ter Seuien i Eugalia 1 1725 Kingslynn River Lagan I 2272 I Londen Voor Cient Romeo 1282 Goole Electro 1387 Hnll Talisman 2025 Leith Dotterel 3963 Liverpool Van Cwent i Ro9a 1294 I Goole Leona 1698 I idem Dee 1283 1 New-Castle Bordeaux 1384 I Londen Voor Selzaete Commercial I 321 1 Havre kolen macadam stukg. stukg. idem idem idem stukg. idem idem idem creosoot Van 16 tot en met 31 December. Ter Ti'enzen. Huwelijks-aangiften. 23 Dec. Machiel de Doelder, oud 22 j., jm. en Francina Harms, oud21j.,jd. Huwelijks-voltrekkingen. 18 Dec. Cornelis van Oort, oud 26 j., jm. en Catharina 't Gilde, oud 24 j., jd. Jannis de Vuijst, oud 20 j., jm. en Elizaheth Jacomina Pladdet, oud 20 j., jd, Geboorten. 16 Dec. Guillaam Lucas, z. van Adriaan de Zeeuw cn van Adriana Gernler. 17 Dec. Johanna Jacomina, d. van Jacobus Dieleman en van Jozina Allaart. Catharina Rosalia, d. van Augustus Dhanis en van Pelegie Goethals. 21 Dec. Hendrikus Victor Marie, z. van Alphonse Victor Marie Bauwens en van Maria van der Velden. 22 Dec. Cornelis Jacobus, z. van Antonie Geensen en van Janna Klaassen. 23 Dec. Catharina Pieternella, d. van Daniel Ollebek en van Elizabeth van der Peijl. Machiel, z. van Charles van Wijck en van Elizabeth de Smidt. 25 Dec. Cornelia, d. van Marinus Herrebout en van Maatje de Kraker. 26 Dec. Emma Jozina, d. van Pieter Jacob Rijnberg en van Maatje Magdalena Susanna Blansaart. 28 Dec. Jojakim, z. van Jacobus Verlinde en van Wilhelmina Stoffeijn. Petrus Augustaaf, z. van Franciscus van Meer en van Emiliana Platjouw. 29 Dec. Wilhelmina, d. van Cornelis van Dijke en van Lena van de Velde. 30 Dec. Adriaan Mattheus, z. van Adriaan Moggre en van Ebrina de Bruijne. Overlijden. 16 Dec. Natalia van Puijevelde, oud 68 j., echtg. van Pieter Joannes Willems. Suzanna van de Velde. oud 3 m., d. van Gelein en van Suzanna de Kraker. 24 Dec. Maria Josepha Suij, oud 61 j., echtg. van Benoni Daelman, 29 Dec. Elisabeth Jacomina Tholens, oud 11 m., d. van Abraham en van Sietje Jacomina van den Ouden. 31 Dec. Mechelina Meeusen, oud 19 m., d. van Jan en van Johanna Boutens. Hulst. Geboorten. 26 Dec. Cornelis Gerardus, z. van Willem Petrus en van Janna Angenita Boogaart. Overlijden. 23 Dec. Elisa Louisa Philomena Verbist, oud I m,, d. van Gustaaf Marinus en van Cornelia Petronella van den Broek. 24 Dec. Johannes Franciscus Gijsel, oud II j., z. van Leopoldus en van Rosalia Vermeersen. 27 Dec. Petrus Augustinus Brand, oud 20 j., z. van Ludovicus I ran- ciscus en van Johanna C. Kramers. 29 Dec. Anna Cath. Compiet, oud 72 j., wed. van Brictus de Maat. 30 Dec. Petronella de Valck, oud 65 j., echtg. van Francies Stoele. Axel. Geboorten. 18 Dec. Maria, d. van Martinus Wieland en van Magdalena de Ridder. 20 Dec. Abraham, z. van Pieter de Koeijer en van Janna Dieleman. 21 Dec. Maria Adriana, d. van Philippus Andreas Knieriem en van Neeltje Mechelina Oostdijk. 26 Dec. Jan, z. van Jan Penne en van Tanneke de Kraker. 29 Dec. Elizabeth Johanna Maria, d. van Joannes Jacobus Claessens en van Agnes Catharina Maria van Spanje. 30 Dec. Elizabeth, d. van Rocus Hamelink en van Cornelia Heijnsdijk. Overiijden. 26 Dec. Janna Huijssen, oud 77 j., wed. van Cornelis van Sweeden. Bosclikapelle. Geboorten. 13 Dec. Theodorus Cornelis, z. van Constantinus Franciscus Vereecken en van Cornelia Verstraten. 29 Dec. Melania Francisca, d. van Petrus van Acker en van Mathilda Robijn. Overlijden. 25 Dec. Elisabeth de Roos, oud 52 j., echtg. van Pieter de Rijk. 27 Dec. Eugenia Vink, oud 83 j., wed. van Jacobus van Bnnderen. 1,1 rail n \vGeboorten. 17 Dec. Josephus Andreas, z. van Jacobus Andries Bruggeman en van Anna Maria Boeijkens. 18 Dec. Philomena Theresia, d. van Jan Francies Bracke en van Paulina Crombeen. 23 Dec. Judocus, z. van Cornelis Durinck en van Anna Maria Kouijzer. 30 Dec. Paulina Rosalia, d. van Carolus Ludovicus Durinck en van Elizabeth Schuren. Overlijden. 30 Dec. Christina Staal, oud 78 j., d. van Willem en van Coleta Constanstia Buijens. ■lengstdijk. Geboorten. 2 Dec. Petrus Johannes, z. van Jacobus Roctus en van Sophia Boogaart. 3 Dec. Maria Louisa, d. van Augustin Seferin Bloemen en van Maria Theresia de Decker. 27 Dec. Emerie Joseph, z. van Camillus Eduardus van Putte en van Apolonia Heijens. Overlijden. 25 Dec. Carolus Ludovicus de Jonghe, oud 83 j., z. van Petrus Bernardus en van Maria Theresia d'Hert. Hock. Huwelijks-voltrekkingen. 30 Dec. Jacobus Dieleman, oud 21 j., jm. en Maria Jansen, oud 23 j., jd. Geboorten. 16 Dec. Elizabeth Aaltje Maria, d. van Anthonie Jurrij en van Wilhelmina Cornelia Tholens. 18 Dec. Cornelia, d. van Willem de Groote en van Jacomina Florissen. 29 Dec. Pieter Jacobus, z. van Pieter Pijpelink en van Janna Riemens. 30 Dec. Janna, d. van Jacobus den Hooglander en van Catharina Dieleman. Marinus Daniel, z. van Pieter Buijze en van Adriana Heinsdijk. Overlijden. 21 Dec. Susanna Pieternella de Blaeij, oud 40 j., echtg. van Jacobus Klaassen. 23 Dec. Catharina Pieternella Rinkhout, oud 3 m., d. van Petrus en van Aagtje van Doeselaar. IXoewaclit. Huwelijks-voltrekkingen. 16 Dec. Au gustus de Bock van Moerbeke (Belgie), oud 32 j., jm. en Maria Theresia Boon, oud 26 j., jd. Geboorten. 16 Dec. Leontina Maria, d. van Josephus Henricus Herwegh en van Maria Antoinette de Vliegher. 23 Dec. Maria Louisa, d. van Alphonsius van den Broecke en van Maria Clementina van Vooren. Camillus, z. van Hippolitus de Roover en van Monica van Poele. 26 Dec. Alphonsus, z. van Aloijsius Dominicus de Yos en van Melanie de Munter. Seraphina, d. van Jozefus de Wolf en van Marie Amelie Vervaet. Overlijden. 17 Dec. Juliana Tack, oud 70 j., wed. van Joannes Broeke. 18 Dec. Alphonsus Franciscus Yalent oud 1 j., z. van Joannes en van Maria Paulina van Damme 22 Dec. Een als levenloos aangegeven kind van het vrouwelijk geslacht van Josephus Martens en van Amelia Martens. 23 Dec. Amelia Martens, oud 32 j., echtg. van Josephus Martens. 24 Dec. Maria Louisa Emaneel, oud 53 j.. echtg. van Josephus van Hecke. 27 Dec. Josephus Cornelis van Dries- sen, oud 39 j., echtg. van Mona Mathilda de Bakker. 28 Dec. Isabella van den Berghe, oud 48 j., echtg. van Charles Louis van Hoeije. 29 Dec. Antonia de Winne, oud 76 j., wed. uit het eerste huwelijk van Joannes Baptiste van Hove en uit het tweede en laatste huwelijk wed. van Constantinus van de Vijver. Overling-. In deze gemeente hehhen geene aangiften •plaats gehad. fliilippine. Geboorten. 27 Dec. Ilonore Petrus, z. van Carolus Petrus Verschorre en van Sophia Maria Vin cent. 30 Dec. Johannes, z. van Louise Marie Rammeloo. Overlijden. 21 Dec. Vincent Adrianus Hulst, oud 66 j., echtg. van Josina van de Velde. Sas van Gent* Geboorten. 19 Dec. Pieter Johan, z. van Willem Stute en van Cornelia Maria van Laere. Overlijden. 17 Dec. Hendrika Sophia Scheffer, oud 44 j., echtg. van Ferdinandus Dierick. 22 Dec. Hendrik Bareman, oud 7j., z. van Jacobus en van Catharina Hamelink. 24 Dec Franciscus Pielaet, oud 55 j., echtg, van Sophia Hillaert Mint Jan Steen. Geboorten. 16 Dec. Mathilda Anna Sophia, d. van Carolus Ludovicus Giele en van Anna Catharina Maria Stroobant. 20 Dec. Anna Maria, d. van Carolus Ludovicus Adam en van Maria Anthonia de Nijs. 24 Dec. Louisa Maria, d. van Eduardus Colman en van Theresia van Goethem. 26 Dec. Albertina, d. van Aloijs Janssens en van Maria Theresia van Vlierberghe. Overlijden. 17 Dec. Mathilda de Block, oud 3w., d. van Johannes en van Seraphina van de Berghe. 28 Dec. Jaco bus Johannis Adriaansen, oud 39 j., echtg. van Jozina Maria Bogaard. Stoppelilijk. Huwelijks-voltrekkingen. 24 Dec. Jan Francies de Klerk, oud 29 j., jm. en Johanna van Belle, oud 27 j., jd. Geboorten. 17 Dec. Maria Mathilda, d. van Theodorus Cornelis Serrarens en van Paulina Sophia de Maat. 22 Dec. Jacobus, z. van Jan Francies Kouijzer en van Maria Maas. Aloijsius Franciscus, z. van Alphonsus de Maat en van Pru dentia Strobbe. Overlijden. 17 Dec. Pieter Johannes Scliillemans, oud 71 j., z. van Pieter Jacobus en van Anna Catharina Ries. 30 Dec. Maria Anna Willems, oud 56 j., echtg. van Josephus Giele. Westdorpe. Geboorten. 17 Dec. Leontina. d. van Constantinus van Dam en van Maria Schelfhout. 26 Dec. Augusta Johanna Marie, d. van Cornelis Jacobus Staal cn van Maria Louize Talboom. 28 Dec. Emma Maria, d. van Augustinus van Troost en van Adelaide van Waes. Overlijden. 18 Dec. Louisa Sophia Francisca Janssens, oud 1 j., d. van Romanus en van Maria Magdalena Milloen. 19 Dec. Petrus de Backer, oud 68 j., echtg. van Amalia Caboot. Kuitltlorpe. Huwelijks-aangiften. 27 Dec. Alphonsius Hesters, oud 31 j., jm. en Rosalia van Lent, oud 26 j., jd. Geboorten. 24 Dec. Augustus, z. van Petrus Adam en van Maria Catharina van Gaveren. 27 Dec. Eduardus, z. van Au gustus van Overloop en van Virginie Christina de Laweile. Overlijden. 29 Dec. Joannes de Jaeger, oud 73 j., weduwn. van Joanna Francisca de Brauwer. aan mijne vele vrienden en bekenden, zoowel in als buiten deze stad, voor de menigvuldige bewijzen van aanhankelijkheid, mij ter gelegenheid der plaatsgevonden jaarswisseling betoond. Ook hun zij hierdoor mijn wederkeerige heil- wenscb toegebracht. Wed. VAN BINSBERGEN, geb. CoSTERMAN. Ter Neuzen, 5 Januari 1891. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen gedurende de ziekte en na het overlijden onzer geliefde dochter en zuster, betuigen wij onzen hurtelijken (lank. Axel, 5 Januari 1891. Familie MINJON. Allen, die het lijden mijner dierbare afgestorvene hebben verzacht, ook alien, die mij bewijzen gaven van deelneming, betuig ik mijn welgenieenden dank. Hontenisse, 5 Januari 1891. J. C. JANSEN. De Heer en Mevrouw COLLOT d'ESCURY-Beeckman, betuigen langs dezen weg hunnen hartelijken (lank voor de vele felicitatien, bij de intrede van het pas begonnen jaar ontvangen. Hontenisse, 5 Januari 1891. De ondergeteekende brengt zijnen hartelijken dank aan alien, die hem bij den aanvang van het jaar blijken van belang- stelling hebben gegeven. Boschkapelle, 5 Januari 1891. K. J. A. G. COLLOT d'ESDURY. TE De Notaris C. J. A. Fercken. te Ter Neuzen, zal krachtens artikel 1223 B. W. op Woensdag den 28 Januari 1891, des namiddags ten 2 uur, in het openbaar verkoopen met AANHOOR1GHEDEN en ERF, te Ter Neuzen, aan de Westschutkolk, kadastraal sectie C n°. 1389, groot 75 centiaren, thans bewoond door den heer J. BOAV BYES. Te aanvaarden 1 April 1891. De verkooping wordt gehouden in het Hotel Rotterdam bij den heer Standaert te Ter Neuzen. De Deurwaarder HUN EM AN. te Ter Neuzen zal ten verzoeke van (len heer E. JSTELL1NGSMA aan het woonhuis te Ter Neuzen, Achter de Kerk wijk E n°. 191, op Woensdag den 7 Januari 1891, des namiddags te 1 ure, in het openbaar verkoopen als: TAFELS, STOELEN, KASTEN, PLUIMENBED met toebehooren, RACHELS, SPIEGELS, SCHEEPSKLOK, LAMPEN, BIJ BEL met platen anno 1704, KOPER-, BLIK-, IJZER-, GLAS-, GELEIERD en AARDEWERK enz. Koopen tot en met f 3,kontant. Het overige op 3 maanden, onder borgtocbt desgevorderd. Kijkdag des voormiddags van 1012 ure. De ondergeteekenden wenschen aan hunne familie en al hun vrienden een voorspoedig jaar. ACHILLES BOMMELIJ N-Verbeeke en Echtgenoote. Paterson (N. J.) Highland street 65, Noord-Amerika. Onze welgemeende wenschen aan onze familie en vrienden met het nieuw begonnen jaar 1891. LEVINIS BOMMELIJN-Lamerre en Echtgenoote. Paterson (N.-J.) Lyon street 255, Noord-Amerika. if Bij den aanvang van 1891 wenschen onder geteekenden aan hunne familie en hun vele vrienden in hun Vaderland, maar vooral in Zeeuwsch- Vlaanderen, een gelukkig jaar. ALPHONSE MENEVE-Van Megroot en Echtgenoote. Paterson (N.-J) Highland street 64, Noord-Amerika. TOT Afdeeling H ULS T. Donderdag 8 Januari 1891, des namiddags twee uren, in het societeitslokaal //de Wapens van Zeeland" te Hulst Namens het Bestuur, J. VOGELVANGER, Voorzitter. L. VAN WAESBERGHE JANSSENS, Secretaris. te Axel, op Dinsdag 20 Januari a. s., des mid- dags ten 2^ ure, bij den heer C. L. van Rompu, van pi. m. waarvan voorwaarden van aanbesleding zoowel als inschrijvingsbiljetten worden verstrekt door den boekhandelaar F. DIELEMAN en verdere inlich- tingen door J. VAN HOEVE, beiden alhier. TE zal trachten de levering van minstens Levering Superphosphaat en Peruguano 1 Febru- ari en Chili-salpeter 15 Februari 1891. Inschrijvingsbiljetten kunnen worden ingeleverd voor of op 13 Januari 1891, onder het motto ,/Kunstmest." Voorwaarden verkrijgbaar bij den secretaris Jb GOUDZWAARD. van de VLOOSWIJKSTRAAT naar het SCHEL- PENPAD. J. DE BRUIJNE, Mandeumaker. Ter Neuzen. Mevrouw GRENU vraagt met Mei a s., eene zindelijke Nieuwe Cachemiren Doeken.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1891 | | pagina 3