I Gemengde berichten. Telegrafische berichten. TER NEUZEN, 18 November 1890. RECHTSZAKEN. Arionrlissements-reclitbank te Mid del burg. Naar aanleiding van een nader bericht van Zr. Ms. gezant te Parijs wordt nog ten overvloede ter kennis van belanghebbenden gebracht dat bet in Erankrijk uitgevaardigd verbod van invoer van vee uit Belgie en Nederland (zie Staatscourant van 14 dezer) zoowel den invoer langs de landgrens als den invoer over zee geldt. Als blijk van goedkeuring en tevredenheid zijn medailles en getuigschriften toegekendde zilveren medaille en een loffelijk getuigschrift, ingesteld bij koninklijk besluit van 22 Sept. 1855 n° 64, aau J. de Korte, schipper, en W. Meermau, loods op de reddingsboot te Brouwershaven, wegens betoonden moed en zelfopoffering, aan den dag gelegd bij de gevaarvolle redding van bet grootste gedeelte der bemanning van het Engelsch fregat- schip Dunrobin, dat op 18 Oct. jl. bij stormweer op den Banjaard is gestrand en uit elkander werd geslagende bronzen medaille en een loffelijk getuigschrift, bij bovengenoemd besluit ingesteld, aan C. de Voogd en J. Yerineulen, matrozen bij het loodswezen, en den varensgezel M. Bouman, behoorende tot de bemanning van evengemelde reddingsboot, die eveneeDS hun levenhebbengewaagd en tot redding der schipbreukelingen bebben bij- gedragen. In de op Yrijdag 21 November a. s., des morgens te 10 uren, te houden vergadering van den gemeenteraad komen de volgende punten in behandeliugBenoemiug onderwijzer aau school B; correspoudentie betrekkelijk schoolvergrooting Sluiskil wijzigiog gemeentebegrooting 1890 nieuwjaars-commissiegratiiicatie politie; haugende beslissiug verzoek mannenkoor toelaag voor1890; voorwaarden aanbestcden schoonhourlen enz. scholen in 1891; suppletoir kobier hoofdelijken omslag verkoopen voorwerpen haudwerken voor meisjes enzingekomen stukken. De Minister van Marine heeft ter kennis van zeevarenden gebracht, dat in de betonning van de Wester-Sckelde de navolgende verauderiugen hebben plaats gehad a. Aan de westzijde der Spijkerplaatwitte boei n°. 1 bijgeplaatst in 130 d. M. water, b. Aan de noordzijde der Sp jkerplaatwitte boei n°. 2 bijgeplaatst in 120 d. M. water, c. In het Pas van Ter Neuzeu 1. roode boei n°. 3 ver- plaatst in 56 d. M. water. 2. zwarte buikton n°. 3b bijgeplaatst in 55 d. M. water, d. In de Everingen zwarte buikton n°. 4C bijgeplaatst in 75 d. M. water. a. In het vaarwater van de Mnrgriet1. zwarte buikton met kruis, gemerkt M 1, in 60 d M. water. 2. zwart en wit verticaal gestreepte boei met bol, gemerkt M 2, in 48 d. M. water, b. In de Everingen witte buikton, gemerkt E 5, in 68 d. M. water. 2. witte boei met bol, gemerkt E 4a, in 60 d. M. water. Op de begrooting van het domeinfonds voor 1891 is de vermoedelijke ontvangst geraamd op 298,500. De verlaude arm van den Brakman tusschen den vasten wal van Biervliet en Philippine en het eiland den Angelinapolder, is rijp om bedijkt te worden. Een polder van ruim 290 hektaren zal daardoor ontstaan, waarvan ongeveer 260 aan den staat toebehooreu. De bedijkingskosten zijn op f 360, de waarde van den bedijkten grond op f 1000 per hektare geraamd, zoodat de bedijking den staat eene zuivere bate van ongeveer f 166,000 zoude kunnen opleveren. Axel, 17 Nov. Zondag hield de Weleerw. heer Ds. C. J. L. Ruysch van Dugteren, tengevolge van zijn vertrek naar Strijen, zijne afscheidsrede. Zijn Weleerw. had zijne tekstwoorden gekozen uit den eersteu algemeenen zendbrief van Petrus en wel hoofdstuk I vers 25 eerste gedeelte. Een groote schare belaugstellenden, waaronder ook vele uit de omliggende gemeenten, woonde de godsdienstoefening bij. Axel, 18 Nov. In de heden gehouden verga dering van stembevoegde ingelanden van den Oud- Eglantierpolder, is tot ontvanger-griffier benoemd de heer P. Dregmans, notaris alhier. scheen die vroegere kennisinaking niet precies uit het 'oeste licht te beschouwen. Ik herinner mij thans, zeide hij koel, dat wij elkander reeds een- maal zijn tegengekomen. Toen herkendet gij mijne aanstaande echter niet. Ik was toen ten minste niet zeker van mijn zaak, want bijna zes jaar zijn verloopen, sedert lk hier op 't eiland met de dame kennis maakte. Uwe verloofde was toen nog een kind, voegde hij er bij. O kent ge Mona uit dien tijd riep de reeder, terwijl hij haastig naar het meisje omzag, dat ge- durende het gesprek nu eens had gebloosd en dan weder bleek werd. Haar gelaat was op dit oogen- blik zoo wit als de japon die haar tengere gestalte omsloot. Ja uit dien tijd, zeide Eabrie en vestigde den open blik zijner donkere oogen op den reeder. Wij waren toen twee goede kameraden, niet waar juffrouw Mona? De kalme en overtuigende wijze waarop hij sprak, deden den reeder beschaamd staan en zijn wantrouwen verstommen. Zijt ge een goed kameraad voor mijn arme Strand- goed geweest riep hij met een gemoedelijk lachje dat zijn gelaat veel beter stond dan de trek van argwaan van zooeven. Het is waar, sedert dien tijd is Mona Xaamalasj. Gemeenteraadszitting van Vrijdag, den 14 November 1890. Tegenwoordig al de leden. Na mededeeling van ingekomen stukken kwam aan de ordeUitnoodiging van den secretaris van den Raad van State, tot indiening van nadere memorien en stnkken in zake hooger beroep tegen het besluit van Gedeputeerde Staten van Sept. j.l., no. 24, tot het niet-verleenen van goedkeuring aan het raadsbesluit van 11 Juli 1.1., no. 5, tot verhuring van schoollokalen. Na voorlezing dezer uitnoodiging werd lezing gedaan van het adres, dat burgemeester en wethouders namens den gemeenteraad aan den Koning hebben ingediend. De heer Van de Ree vroeg, of de requesten ook aan den Raad van State waren gezonden, waarop de voorzitter een ontkennend antwoord gaf. De vorige spreker daclit, dat dit in den aard der zaak lag, waarop de voorzitter hem onder het oog bracht, dat het niet aangaat, om al die requesten te zenden. De heer Van de Ree achtte ze bovendien voor Gedeputeerde Staten onmisbaar, opdat die menschen op de hoogte zouden zijn van den toestand, zooals die hier is. De heer Van Kerkvoort meent, dat, als men verslag van de zaak geeft, dit de inhoud van de adressen dan van zelve aangeeft. De heer Van de Ree begrijpt niet, hoe het mogelijk is, dat Gedeputeerde Staten goedkeuring weigerdcn, aangezien in zijn oog de school voor bijzonder onderwijs er tocli noodig is. De voorzitter zegt, dat het gemeenteraadsbesluit niet wettig was en dat daarom Gedeputeerde Staten geene goedkeuring konden verleenen. De voorzitter deelt nog mede, dat bij burgemeester en wethouders is ingekomen een adres van wege de vereeniging voor Christelijk onderwijs, doch dat dit is gesehreven op ongezegeld papier. De heer Van de Ree is er voor, om dit dadelijk in behandeling te nemen. Hij vraagt, of aan de vereeniging afschriften kunnen gezonden worden van de adressen der vereeniging en van de ingezetenen. De voorzitter merkt op, dat, wanneer de gemeente ze zendt naar den Raad van State en ook naar de vereeniging, deze dan dubbel worden gezonden. De heer Van de Ree zegt hierop, dat de vereeniging moet weten, wat zij er mee doet, en dat deze benieuwd is, welke en hoeveel handteekeningen op de adressen staan. Nadat het op ongezegeld papier gesehreven adres der vereeniging gelezen was, merkt de voorzitter op, dat de vereeniging daarin niet uitdrukt, dat zij zelf de bedoelde •adressen wil verzenden en dat het in plaats van aan den raadaan bun/euieester en wethouders is gezonden. De heer Van de Ree zegt, dat in het adres aan den Koning heel de zaak gesehreven is, maar niet omslachtig genoeg, ook niet, dat Christelijk onderwijs noodzakelijk is. Hij zegt verder, dat Gedeputeerde Staten rekening hadden moeten houden daarmede, dat een gebouwd pand niet dezelfde waarde blijft houden en dat ook de schoolbouw in den Groote Huissenspolder op verre na niet de waarde bezit, waarvoor hij gebouwd is. Hem is het onverklaarbaar, dat Gedeputeerde Staten hiernaar niet gerekend hebben. Waren er anderen, die meer voor huur wilden geven, zoo zeide hij, dan was het wat andersnu echter is het geen subsidie geven voor bijzonder onderwijs. De heer De Kraker was van meening, dat de schoollokalen nog dezelfde waarde hebben, als toen de school gebouwd is. Hem verwondert het nog meer, dat de school er destijds gekomen is. Hierover hadden eenige gedachtenwisselingen plaats. De heer De Kraker meent vervolgens, dat de schoollokalen nooit iets waard zijn geweest, waarom er geen sprake kan zijn van vermindering. De heer Van de Ree zegt, dat hij er zich nog het schoonste van voorgesteld had en verder, dat iets ondernomen wordt, om waarde te krijgen maar dat, wat de school in den polder betreft, de speculatie mislukt is. Hiema zegt hij, dat het schoolverzuim in den polder wel veroorzaakt zou kunnen worden, doordien er tot dus verre nog niet gestookt ishij meent, dat het onderwijs in dat geval wel wat frisch is. De voorzitter verzekert, dat het hoofd der school reeds sedert lang kolen en hout gekregen heeft. De heer Van de Ree verzekert, dat de kachel nog niet gebrand heeft, waarover dan ook klachten gerezen zijn. Alsnu kwam weder ter sprake het zenden van afschriften aan de vereeniging van de ingekomen adressen, alsmede van het adres aan den Koning. De heer De Kraker vroeg, of de vereeniging dan geen copie gehouden had van de door haar zelve ingezonden adressen. De heer Van de Ree beantwoordt deze vraag bevestigend onder bijvoeging, dat ze natuurlijk niets weet van de adressen der ingezetenen. De heer De Kraker merkt hem op, dat hij afschriften van alle adressen gevraagd heeft ook de andere leden bevestigen dit. De heer Van de Ree echter ontkent het. Hij wenscht ook afschrift van het beroep aan den Raad van State aan de vereeniging te zenden en meent, dat zij daar recht op heeft. Hij zegt verder, dat de schoollokalen verminderd zijn in waarde en dat de concurrentie mislukt is. Na nog eenige besprekingen werd eindelijk met 6 stemmen tegen 1, die van den heer De Klerk, besloten, de bewuste afschriften aan de vereeniging te zenden. De heer Van Vessem stelt voor, aan den Raad van State mede te deelen, dat de gemeenteraad als waarde voor de schoollokalen f 60 als huur aanneemt. Drie voorstellen ter mededeeling waren nu gedaaneen van den heer Van Vessem betreffende de huursom, een van den heer Van de Ree, dat de schoollokalen in waarde verminderd zijn en een van den heer De Kraker, dat de lokalen nooit waarde gehad hadden. Met 6 stemmen tegen 1, die van den heer De Klerk, werd thans besloten, aan den Raad van State in te zenden alle adressen, welke indertijd met betrekking tot de verhuring der schoollokalen zijn ingekomen, onder mededeeling, dat eene jaarlijksche huursom van f 60, de waarde der lokalen genoegzaam vertegenwoordigt. Thans bracht de voorzitter nog ter sprake de mondelinge verdediging bij den Raad van State bij de openbare behandeling en of men zich van een advocaat zou bedienen, waarvan de kosten op f 120 werden begroot. Daar echter reeds meer gebleken is, dat een advocaat toch niet helpt, vroeg de heer Van de Ree, of de gemeenteraad hem machtiging wilde verleenen, om in naam van den gemeen teraad zich te verantwoorden bij den Raad van State. Hiertoe werd met algemeene stemmen besloten. Voor het opmaken der memone, aan den Raad van State in te dienen, werden burgemeester eu wethouders gemachtigd. Ook van deze memorie zal aan de vereeniging een afschrift gezonden wor den. Hier tegen stemde de heer De Klerk. Op voorstel van den voorzitter werd met algemeene stem- men besloten, aan de muziekvereeniging alhier machtiging te verleenen tot het toelaten van de kunstminnende leden dier vereeniging op den eersten repetitie-avond van elke maand in plaats van bij de eerste repetitie van elke maand op Zaterdagavond. zeer veel veranderd, maar jammer genoeg, is haar gezondheid er niet beter op geworderi, hij pakte, dus sprekende, het jonge meisje heel vertrouwelijk bij de kin. Je ziet er vandaag weer als een stuk wit zeildoek uit, kleintje, de zeelucht waarvan ik zooveel verwachting voor je gehad heb, heeft de gewenschte uitwerking niet. Die zal wel komen, zeide Mona levendig, ik heb nooit veel kleur gehad. Dat is zoo, merkte Eabrie op, misschien herinnert juffrouw Mona zich wel, dat ik haar dikwijls de kleine, witte roos noeinde. (Wordt vervolgd). Met algemeene stemmen werd besloten tot herstelling van het torenuurwerk, waarvoor de begrooting ruim f 34,be- draagt, en, op voorstel van den heer Van Vessem, om als voorwaarde aan den hersteller de verplichting op te leggen, zijn werk een jaar voor zijne rekening te nemen. De voorzitter iperkt nog op, dat het noodzakelijk is, om op Otliene een slachtplein aan te leggen, daar het gevaarlijk is voor de publieke veiligheid, om, zooals daar plaats heeft, aan den dijk te slachten. Na eenige besprekingen over de eventueel vereischte kosten en dat op het Zaamslagsche Veer en aan de buurtschap de Reuzenhoek eveneens behoefte aan eene slachtplaats bestaat, werd aan burgemeester en wethouders overgelaten, om een nader onderzoek hieromtrent in te stellen. Ten slotte wees de heer De Kraker op de noodzakelijkheid van een lantaarn aan het Zaamslagsche Veer, waar twee wegen elkander kruisen en waar het onlangs nog is voorgekomen, dat een tweetal wagens in de sloot terecht kwamen. Door den voorzitter werd opgemerkt, dat dan evengoed aan de buurtschap de Reuzenhoek en op het gehucht Othcne lantaarns konden worden geplaatst. De heer Riemens meende, dat er aan de losplaats aan de Griete wel een mocht komen en de heer Van de Ree beweerde, dat de boeren, die een opril hebben, ook aan een lantaarn behoefte hebben. Het voorstel van den heer De Kraker werd verworpen met 4 tegen 3 stemmen. Tegen de heeren Van de Ree, Riemens, De Klerk en Van Kerkvoort. De vergadering werd hierna gesloten. Ivoewacht. Op de voordracht voor hoofd der school te St. Andries onder deze gemeente staan in alphabetische volgorde de heeren V. J. Borm, alhier A. Hackfort, te 's HeerenbergJ. Keijzer, te RoozeudaalE. Lauret, te Overslag en J. Peu- lemau, te Boschkapelle. In den loop dezer week zal waarschijnlijk nog de benoemiug plaats hebben. Twee der alhier gestationneerde ambtenaren hebben Zondag een goeden dag gehad. Des mor gens hielden zij een persoon aan, die een zak met 20 kilos Belgisch zout bij zich had en 's avonds ontmoetten zij eene vrouw, die zeker den volgeudeu dag haar varken .vilde gaan slachten eu daarvoor uit Belgie 10 kilos zout had medegebracht. Tegen beide personen is proces-verbaal opgemaakt, terwijl het zout in beslag geuomeu is. Hoofdplaat, 18 November. De thans aan den calamiteusen Tlioinaespolder onlstane dijkval is van ernstiger aard dan men aanvankelijk eerst vermoedde, eu men is zeer bevreesd dat deze val •nog meerdere gevolgen zal hebben, in aanmerkiug geuomen de hoedauigheid van den grond, waaruit de zeedijk is samengesteld. Gelukkig dat de inlaagdijk voltooid eu dus bij verdere voorzieniug als waterkeerende dijk kan dienst doen. 's Graveiilmge, 18 Nov. Tweede Kamer. Zonder stemming is aangenomen de wet regelende de kosten van het Regentschap, nadat de Minister van Kolo- nien en de heer Schimmelpenninck van der Oye tegenover den heer Sinidt de noodzakelijkheid ont- kenden van de voorziening in voogdijschap over Z. M. den Koning, waar II. M. de Koniugin hem zoo liefdelijk ter zijde staat. Door de Prov. Staten van Noord-Brabant is tot lid der Eerste Kamer gekozen de heer M. Prinzen Ez., fabrikant te Helinond met 31 van de 57 stemmen. De rechtbank heeft in hare zitting van 18 Nov. de volgende vonnissen uitgesproken J. G. H., oud 16 j., zonder beroep te Ter Neuzen, is wegens schennis der eerbaarheid ver- oordeeld tot f 3 boete of 2 dagen hechtenis. E. v. E., oud 17 j zonder beroep te Ter Neuzen, is wegens als Voren veroord. tot f 3 boete of 2 dagen hecht. A. v. d. V., oud 28 j., vletschipper te Ossenisse, is wegens mishandeling veroord. tot 7 dagen gevangenisstraf. A. H., oud 20 j., landbouwersknecht te Axel, is wegens mishandeling veroord. tot 14 dagen gevang. D. S., oud 20 j., arbeider te Westdorpe, is wegens mishandeling van een dier vrijgesproken. De ongelukkige, die dezer dagen te Gennep Vermoord werd, had een paar dagen te voren f 3000 tjij den kort daarop verdwenen notaris S., te Kuik teruggehaald, omdat hij slechte noteu van dien notaris had hooren kraken. Dit geld zou aanleiding hebben gegeveu tot den moord. Het hoofd der bijzondere school en de predi- kant R. te Koudum, zijn voor het kantongerecht te Bolsward gedagvaard, wegens overt reding der wet op de besmettelijke ziekten. Een kind van laatstgenoemde moet ongevaccineerd ter school zijn toegelaten. Iemand te Den Helder, oud 71 jaar, wiens vrouw iu Januari jl. overleed, die in April her- trouwde en kort daarop andermaal weduwnaar werd, is thans ondertrouwd met een jongedochter van 29 jaar. In het circus-Carre, te Groningen, is Don derdag bij de afscheids-voorstelling voor de tweede maal een wedstrijd gehouden van liefhebbers om driemaal staande te paard de manege rond te rijden, zouder er af te vallen. Achtereenvolgens namen hieraan deeleen kleermaker, een banket- bakker, een bediende en een koetsier. De eerste drie, die de manege niet eens te paard zittende konden doorrijden, doch zich beurtelings voor of achter, boven of aau de zijden van het paard bevonden, legden het spoedig af. De koetsier Hendrik Leeuw voldeed ten slotte aan de gestelde voorwaarden, en ontving als prijs een fraai goudeu horloge. De heer Carre is thans met de zijnen naar Amsterdam vertrokken, waar heden avond de reeks zijner voorstellingen begint. Eergisternamiddag vertoefde aan den Rotter- damschen weg te Delft een kermiswagen. De vrouw hij dezen wagen behoorende trad een winkel binnen en vroeg of men voor enkele guldens ook dubbeltjes had, zij wilde die gebruiken om daar- van een kettingje te doen maken. Het meisje, dat achter de toonbank stoud opende de wiukellade en toen de vrouw zag dat er veel geld was, vroeg zij of zij ook guldens van Willem II had, die kon zij ook goed gebruiken. Zij hielp nu mede zoeken en vertrok kort daarop. Toen de moeder echter des avonds haar geldbakje nakeek waren daaruit f 4 verdwenen. De sluwe oplichtster had zich inmiddels met haar kermiswagen naar Rotterdam begeven. Een schoolmeester van den ouden stempel Iu de jongste zitting van den gemeenteraad van Barneveld kwam in het verzoek van den heer Aldus, hoofd der school te Kootwijk, waarin hij, wegens een gebrek aan de oogen, tegen 15 November of 1 December a. s. ontslag vraagt uit zijne betrek king verder vraagt hij ontslag als klokkeuist, vlaguitsteker en lantaarnopsteker te Kootwijk. Eene nieuwe politieverordening te Hannover, waaraan het stadsbestuur eenparig zijn goedkeuring heeft gehecht, wil de vrouwelijke bedieuing in koffiehuizen met den aankleve vau dien zooveel mogelijk tegeugaan. In zulke koffiehuizen zullen voortaan schotten en gordijneu, dieuende om zit- pluatseu te verbergen eu aan het gezicht te onttrekkeu, niet geduld worden het politieuur voor deze koffie huizen is op 10 uur gesteld en kan, zoo zulks noodig blijkt, nog vervroegd worden. Het koffiehuis mag voor 7 uur des morgens niet geopend zijn. Als kelluerinnen mogeu alleen vrouwelijke personen worden aangenomen, die be- wijzen kunuen overleggen, dat zij iu de laatste drie jareu niet zijn veroordeeld geweest wegens een vergrijp tegen de wet; ook moeten zij van een zedelijken levenswandel zijn. Miuderjarige meisjes moeten bovendien de schriftelijke toestem- ming hebben vau ouders of voogden. De kelluerinnen mogen niet wonen in het liuis, waarin zij als bedienden werkzaam zijn. Bij het ingaan van het politieuur moeten zij het lokaal verlaten, om het voor 7 uur des morgens niet weer te betredeu. De kellnerinuen moeten zedig en niet opzichtig gekleed zijn het is iiaar verboden fantasie-kostumes te drageu. Nationale kleederen mogen alleen gedragen worden door kelluerinnen, tot de betreffende nationaliteit behoorende. Voor het overige moeten de kleederen steeds tot aan den hals gesloten zijn en tot aan de hielen rijken. Wanneer de bedieuing haar niet daartoe nood- zaakt, zullen de kelluerinnen zich niet met de bezoekers ophouden, maar achter het buffet blijven. Zij mogen noch voor zich zelve, noch voor anderen om spijs of drank aan de gasten vragen, noch dezen tot eten of driuken aansporen. De eigenaars dier koffiehuizen worden voor de handhaving dezer voorschrifteu verantwoordelijk gesteld. Op de echtgenooten en dochters der koffiehuishouders, voor zoover deze zich ook met de bedieuing be- lasteu, is deze verordening niet van toepassing. Zoover zegt een Duitsch vakblad hebben het nu de beruchte koffiehuizen met damespersoneel gebracht. Er zijn echter ook zeer nette koffiehuizen met vrouwelijk bedienend personee), die door dezb maatregelen getroffeu werden. Volgeus uit St. Petersburg ontvangen telegram van 14 November, was het aldaar sneeuwende, met felle vorst. Vele personen kwamen bij de sneeuwstormen om het leven. In den gemeenteraad van Erankfort is de volgende motie voorgesteld „Met het oog op de buitengewone hoogte, welke de prijzen der noodzakelijke levensmiddelen in den laatsten tijd bereikt hebben, ten gevolge vau de bestaande verbodsbepalingen op den invoer vau vee en wegens de graanrechteu die de geheele volksklasse, doch het zwaartst de minvermogenden benadeeleu, besluit de gemeenteraad, burgemeester en wethouders te verzoeken aau den rijkskauselier te betoogen, dat in het belang der bevolking van deze stad driugend noodzakelijk is, dat de bestaande verbodsbepalingen op den vee-invoer ten spoodigste wordeu opgeheven en de graaurechten verminderd". De hierna beschreven toepassing van elec- trische verlichting kan tengevolge hebben, dat ongelukken op zee in vele gevallen vermeden kunnen worden. Een nieuwe soort van electrische zeelan- taarn wordt aan den top van het loods- of stuur- manshuisje bevestigd, zoodat de stralen door den waarnemer naar iedere richting gebracht kunnen worden. Door middel van eene kleine inrichtiug kan hij naar zijn goedvinden den sterken lichtstraal tegen den hemel of het water werpen. In een donkeren nacht zijn de voorwerpen op twee Engel- sche mijlen afstand zichtbaar, bij den dichtsten mist nog op eene halve mijl afstand. Tegelijk is door middel van een gewicht, waarop een raagneet werkt, ook de stoommisthoorn onder de coutrole van den waarnemer geplaatst. Hij kau den electrischen stroom richten naar de lantaarn en naar den misthoorn. Hierdoor heeft hij het iu zijne hand, het licht in regelmatige tusschenruiin t om,

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1890 | | pagina 2