400 MUTSAARD, Eene parti] Ranaia boomen. Ill mime keuze voorhanden EIIG0&1&1-M E HOOGE ZIJDEN- en FANTASIE-HOEDEN. L Instituut Van Linschoten. NAAMKAARTJES. pile grove RUHR-KACHELKOLEN. 50 Kanada's, 12 Olmen boomen, SO KANADA BOOMEN, Ter Neuzen, J. de Bruijne, in ruime keuze ontvangen, Tsr Nsuzsn- J. ds Smidt~PothoYen« Advertentien. Bed Peluw Kusseu f 12,80. 3,85. 1,55. Openbare Verkooping 35 Olmen boomen, 8 Kanada's, 10 Esschen en Openbare Verkooping Openbare Verkooping Openbare Verkooping eene groote sorteering lste prijs: Een prachtig Vazenstel; 2de prijs: Een mooie Pop; 3(le prijs: Een paar porceleinen Beschuit-trommels. alsmede de nieuwste modellcn I Handelsbericbten. STEENKOLEN. geschikt voor jong en oud. Een landbouwer, nabij Kijkuit. ZEETIJDINGEN. Ds. KROL-ENDTZ, Tot opleidiug voor alle examens en den handel. M1DDELBURG. P. J. VAN DE SANDE. Ter Neuzen. M. JURRIJ. IN LOSSING TOT EN MET WOENSDAG T E HOEK. ZAAMSLAG. ZAAMSLAG. Al die so cent besteedt, onverschillig voor welke goederen, ontvangt gratis een lot op de volgende 3 prijzen De prijzen zullen na het St. Nicolaasfeest, op een later te bepalen dag, verloot worden. Lange Noordstraat. Mandenmaker. op de sterfte oefent, blijkt uit het fcit, dat in Pruisen jaarlijks 91,350 personen daaraau sterven en omstreeks 160,000 in geheel Duitschland. De teringsterfte te Berliju, gedurende dejaren 1878 1888 was 39,832 en Prof. Leyden berekent, dat er in de hoofdstad nog omstreeks 24,000 personen aan de ziekte lijden. De heeren Laguerre en Deroulede zijn niet voorspoedig met huu duel. Nadat hun door de Belgische politie belet was te Namen te duelleeren, vertrokken de heeren naar Vise bij de Nederlaudsche grens. De beer Deroulede was vergezeld door zijn getuigen, de Boulangistische afgevaardigden Du- monteil en Millevoye, benevens door dokter Paulin Mery, terwijl met den heer Laguerre vertrokken de heeren Lengle en Eargy als getuigen en dokter Jullien als geneesheer. Te Visd stapten alien uit. Eenige rijtuigeu stonden daar gereed en brachten hen weldra naar Eijsden, op Nederlandsch grond- gebied. De Nederlandsche marechaussees waren echter niet minder waakzaara dan hun Belgische collega's. Terwijl de Belgen van huu kant de wacht hielden, verhiuderden de Nederlanders het duel op ons gebied Eerst beproefden de kainpioenen eenige vruchtelooze pogingen om aan de waakzaamheid der gendarmes te outsnappen, maar spoedig zageu zij in, dat het duel zoowel op Nederlandsch als op Belgisch gebied omnogelijk was. Ten einde raad, keerde het geheele gezelschap naar Vise terug en vertrok weer met den trein van 3 uur in de richting naar Luik. De Belgische gendarmes gingen mede in den trein, teu einde hen in het oog te houden. Het is dus nog zeer enzeker, of het den beiden heeren zal gelukken slaags te raken. De afloop zal waarschijnlijk zeer ernstig zijn, want twee pistoolschoten op 30 pas afstand gelost is zeker eeu ernstig duel. Te Namen heeft de heer Deroulede, volgens een der Belgische bladen, een groot deel van den nacht in zijn hotel zitten schrijven. Vermoedelijk heeft de dichter-afgevaardigde toen zijn laatste beschikkingen gemaakt. Men weet dat Zeitung, een Weener kleer- maker, zich in een kist van Weenen naar Parijs en nu onlaugs weder van Hamburg naar Londen verzendeu liet. Deze zonderlinge manier van reizen schijnt navolging te vinden. Zaterdagmorgeu bij aaukomst te Parijs van den trein uit Barcelona, werd eeue groote kist afgeladen. Nauwelijks stond zij op den grond, of een jonge Spaanselie en een neger van omtrent 18 jaar oud kwamen er uit- gekropen. Het jonge meisje beet Anglora, zij is 25 jaar. Zij was in het zwart gekleed, met eene espagnole op het hoofd. Het gelaat is bleek en licht, olijfkleurig daariu schittereu een paar zwarte oogen met eene zachte droefgeestige uitdrukkiug. De knaap, die nog al slim schijnt te ziju, heeft verschillende namen opgegeven, maar zich eiudelijk aan dien van Erres gehouden. Hij is in Spauje geboreu en droeg een blauw en wit gestreepte kiel en een bruineti hoed. Hij heeft groote, zeer wak- kere oogen. Hij overhaudigde aan den heer Dignat, commissans van het station van Orleans een iti het Fransch geschreven brief, geteekend Dupuis, en gericht aan een vriend, den bakker C., wonende in de rue Audrain Hij beveelt de twee jongeliedeu, die elkander innig lief hebben, maar wier huwelijk door hunne familie belet wordt, in zijue goede zorgen aan. En inderdaad, Erres en Anglora leggen eene groote geuegenheid voor elkaar aan den dag. Ziehier hoe zij ongetwijfeld de reis hebben afgelegdTe Barcelona hebben zij waarschijn lijk hun verdriet aan dien Dupuis toevertrouwd, en deze heeft den brief geteekend en misschien ook de kist doen maken. De reizigers zijn eerst te Orleans in de kist gekropeu, want toen deze daar aaukwam, woog zij slechts 130 kilos, en toen zij te Parijs kwam woog zij er 240. Erres en Anglora zijn dus als gewone reizigers naar Orleans gekomen, zij waren vergezeld van een heer, waarschijnlijk Dupuis, en ziju sameu in een hotel afgestapt. De kist, die in het depot stond, werd 's nachts afgehaald, en 't is onge twijfeld toen dat de jonge liedeu er in gesloten ziju ora de reis te volbreugen. Toen zij te Parijs kwamen, heeft de persoon, die het vrachtbriefje van de kist had, haar in depot laten zetten, den bedienden verzoekende ze niet erg te schudden, daar zij breekbare voorwerpen bevatte. Nauwe lijks was de man vertrokken, of men hoorde stemmen in de kistmen brak haar open en de beide reizigers kwamen er uit, eeuigszins ver- blind door het daglicht. De heer Dignat werd aanstonds verwittigd en men bracht de beide vreemdelingen in eene zaal van het politie— commissariaat. Zij zetten zich bij het vuur en aten met veel eetlust wat men hen voorzette. Na het eten zettc Anglora zich droomend in een hoek, terwijl Erres iedereen met veel aaudacht gadesloeg. Hij antwoordde zeer openhartig op de vragen, die men hem door tusschenkomst van een tolk deed. Eenigen tijd nadat zij uit de kist ge komen waren kwam bakker C. in het station om hen op te eischen. Hij zeide dat een persoon hem was komen verwittigen, dat eene kist voor hem in het station stond. Hij voegde er bij dat hij Dupuis wel kende, doch hem sedert laug niet meergezieu had. Het onderzoek heeft bewezen, dat het geheel enkel eene reclame was. De twee jonge lieden zouden, na door hunne zonderlinge reis de open- bare nieuwsgierigheid te hebben opgewekt, zich laten kijken. INGEZONDEN STUIv K E V. Mijnheer de Redacteur Dat het kleine wordt nagezien en het groote verzuimd, blijkt wederom op de lijn Mechelen Ter Neuzen, en wel bij de halt. Kijkuit. Sedert den 22 October was ieder landbouwer in verschil met het gewicht. Werd er gevraagd, is den bascule goed, dan werd steeds geantwoord het gewicht is goed, maar de beeten wegeu minder. Dat ging zoolang tot het ieders aandacht trof en twee landbouwers een wagon kolen lieteu komen van Ter Neuzen, die op het station Ter Neuzen het gewicht had van 10000 KG. Op de Kijkuit eens nagewogen, bleek er een tekort te zijn van 2500 KG.daarna afgewogen met de kleine bascule, bleek weldra dat het gewicht van Ter Neuzen goed was en de bascule op den Kijkuit niet in order was. En dat op een station waar dagelijks, van 25 September tot het einde van November 100,000 KG. beetwortelen verzonden worden en van Augustus tot October grooten aanvoer is van aardappelen Daar ligt een bascule, zonder toezicht, die beter gelijkt op een modderpoel met water gevuld. Wie zal nu het geleden verlies vergelden, dat elke landbouwer geleden heeft Zal nu de maatschappij met het goedkoope materieel er voor in staan Ik betwijfel het. Van 11 tot en met 13 November. S B VLAG. NAAM. M3. Van en naar. Lading. 13 11 11 Eng. s.s. Eng. s.s. idem Eng. s.s. Duits. s.s. Noor. sch. Duits. s.s. Eng. s.s. idem Eng. s.s. Eng. barge Eng. s.s. idem idem idem idem Duits. s.s. Eng. s.s. R. 3m. sch, Voor Ter Keuien Warkworth I 1974 I New-Castle Van Ter leuirm Hero I 1638 i New-Castle River Lagan I 2272 Londen Voor (went Spindrift Rival Hanna National Emmanuel Bordeaux 2003 1733 645 2366 1135 1384 Londen Riga Hernosand Riga Londen idem Van (went t Claremont Queen Mab Leona Romeo Ravensworth Electro Aire Kollund Spindrift Ilanna 1948 273 1698 1282 2219 1387 1763 2423 2003 902 Londen idem Goole idem Middlesbro Hull Goole Methil Londen op avontuur stukg. ledig stukg. stukg. idem hout stukg. idem idem stukg. phosph. stukg. idem ledig stukg. idem ledig stukg. ballast Van 11 tot en met 13 Nov. werden langs de Oostsluizen alhier 74 binnenvaartuigen op- en 73 afgeschut; door de Westsl. 2 afgeschut. Dordrecht, 13 November. De stemming voor de meeste arlikelen was, bij beperkt aanbod onveranderd. Puike Zeeuwsche en Vlaamscbe Tarwe 9,a f 9,20, nieuwe f 8,50 a f 9,llogge Zeeuwsche en Vlaamsche f 6,a 6.50. Gerst Zeeuwsche en Vlaamscbe winter 5,10 a 5,30. Overmaascbe 4,60 a f 5,Zeeuwsche en Vlaamsche zomer f 4,50 a f 4,80. Haver dunne f 3.a f 3,80. Paardeboonen f 5,50 a f 6,20. Duiveboonen f 6, a f 7,00. Witteboonen 11,00 a f 12,50. Bruineboonen f 10,00 a f 12,50. Erwten f 8,50 a f 9,30. Voeder f 7, a 7,50. Koolzaad f 8,60 a f 9,10. Lijnzaad zaai f a R 0 E It S V A N II E T G E L I). 47,60 5 47,70 12,07 12,10* Belgisch per 100 fr. Engelsch per Den 20sten Nov. e. k. Iiopen de lleer en Mevrouw te Weidum, hunne 35jarige eclitver- eeniging te gedenken. Bevallen van een zoon A. VAN FRAEIJENHOVE-Laernoes. Ter Neuzen, 12 November 1890. Heden behaagde het den Heere na eeu smartelijk lijden weg te nernen mijn gehefden ecbtgenoot M A R I N IJ S B It A I) E S, in den ouderdom van 64 jaar en 10 maanden. De Weduwe BRANDES, kinderen en behuwdkiuderen. Spui, 13 November 1890. Aan alien die blijken van deelneming betoonden, bij het afsterven van onzen beminden broeder en zwager den heer JOH. WE IJ KM AN, te Breskens overleden, zeggen wij onzen liartelijken (lank. Uit aller naam, G. W I E L A N D. Ter Neuzen, 14 November 1890. Vriendelijk (lank aan alien, die mij den 11" November tot een zoo recht aangenameu dag hebben belpen maken. H. J. VOOREN. Ter Neuzen, 13 November 1890. Mijn liartelijken dank aan alien die blijken gaven van belangstelling op 11 November j.l. J. RIEMENS. Zaamslag, 13 Nov. 1890. De ondergeteekenden betuigen hier- mede hunnen opreehten dank aan alien, voor de vele bewijzen van belangstelling bij hunne 50jarige ecktvereeniging ondervonden. F. DEKKER. N. DEKKER van Fraeijenhove. Axel, 14 Nov. 1890. Onzen liartelijken dank voor de bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onze geliefde echtgenoote, moeder, behuwd- en grootmoeder. A. C. J. LIMONARD, kinderen, behuwd en kleinkinderen. Vlissingen, den 14 November 1890. Nog enkele plaatsen voor leerlingen beschikbaar. Zeven slaagden (lit jaar voor verschillende examens. Prospectussen bij den Directeur. Even als vorige jaren biedt ondergeteekendetothet einde van December a. s. weder NAAMKAARTJES aan tegen verschillende prijzen en kwaliteiten. Op elke 100 kaartjes ontvangt men gratis 100 daarbij passende enveloppen met sluiting of een prachtige Scheurkalender naar verkiezing. Ter Neuzen, Nov. 1890. Buiten tnijue reeds gekende prijslijst P«®r van YEEREN REDDEN, ben ik in staat de volgende uiterst voordeelige soort aan te bieden 11 voor rekening van P. A. ADRIAANSENS. Walsoorden, 14 Nov. 1890. De Notaris C. J. A. Fercken, te Ter Neuzen, zal ten verzoeke van den heer LEVINUS BAK KER, landbouwer, wonende te Ter Neuzen, op Dinsdag den 18 November 1890, des namiddags ten 1 ure, in het open haar verkoopen stannde en liggende op zijne hofstede, bewoond door Willem Geeliioedt, op het dorp Hoek. TE De Notaris C. J. A. Fercken, te Ter Neuzen, zal ten verzoeke vau den heer JAO VERPOORTE, landbouwer, wonende te Zaamslag, op Haandag den 24 November 1890, des namiddags ten 1 ure, in het openbaar verkoopen waaronder zware, en metende van 1,50 tot 2,50 M staande aan zijne hofstede, in den Kleine Huijssenspolder, alwaar te vergaderen. TE De Notaris C. J. A. Fercken, te Ter Neuzen, zal op Ilinsdag den 25 November 1899, des namiddags ten 1 ure, in het openbaar verkoopen meerendeels geschikt voor klompenmakers, staande op den dijk aan het Zaamslagsche Veer, tusschen den Zaamslagpolder en den Aan- en Genderdijkepolder. Te beginnen tegen den dijk van den heer Dirk Dekker. Mr. J. G. van Deinse, Advocaat en Notaris te Hulst, zal ten verzoeke van de GEBROEDERS VEREECKEN te Stoppeldijk, op Woensdag 26 November 1890, des voormiddags om 10 uur, in het openbaar verkoopen staande in de weide aan het Koegat, nabij de hofstede van den heer D. de Waal, alwaar men zal vergaderen. Nalatige debiteuren worden niet als koopers aangenomen. REGEUM AUTELS

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1890 | | pagina 3