Societeit: „ds Theetuin" Gemengde berichten. Handelsberichten. Advertentien. Door het hoofdbestuur der schippers-vereeni- ging »Schuttevaer" is een adres verzoudeu aan den Minister van Waterstaat met verzoek maatregelen te willen nemen, dat een veilige ree gemaakt worde in het Hellegat bij Ooltgensplaat, daar het vaarwater zich aldaar voortdurend verplaatst en geen veilige ree voor de schepen meer te vinden is. TER NEUZEN, 12 September 1890. Zooals uit achterstaande advertentie blijkt, zal het Muziekgezelschap Apollo" Zondag een concert in de buitensocieteit ,/de Theetuin" geven. Het volgende programma zal worden uitgevoerd 1. Prinsessemarsch, 1°. J. Schweinsberg2. L' Amitie, Ouverture fantastique, F. van den Bossche; 3. Bouquet de Melodies, potpourri sur diverse opera's, T. Booden4. Alia Stella confidente, Romanza, V. Robaudi5. La joie, potpourri- populaire, D. Bauwens6. La feuille de rose, fantaisie, D. Bauwens 7. L'Allegresse, potpourri- populaire, H. Lambert. De Minister van Marine heeft ter kennis van zeevarenden gebracht, dat op de Wester-Schelde zijn verplaatst: In het Pas van Ter Neuzen, de zwarte bnikton n° 3a, op 51° 22'35" N.Br, en 1° T 30", 5 W.L. van Amsterdam, in 90 d.M. water en in de Everingen, de zwarte boei met bol n° E 43, op 51° 22' 40", N.Br, en 0° 59' 40", 5 "W.L. van Amsterdam, in 108 d.M. water, en dat de witte boei met bol n° E 5 is vervangen door eene witte buikton. Axel. De Weleerw. heer Ds. C. J. L. Ruijsch van Dugteren, predikant bij de Ned. Herv. gemeente alhier, heeft een beroep ontvangen naar de gemeente Strijen, (Zuid Holland). Axel, 10 Sept. Gisteravond werd alhier door het muziekgezelschap ^Concordia" en heden avond door de zaugvereeniging #Oefening kweekt kunst" bij deu heer D. J. Oggel een sernaae gebracht ter gelegeuheid van zijne benoening als burgemeester dezer gemeente. Itosehkapelle. In de raadszitting van 2 Septem ber jl. werd met eenparige stem men tot wethouder herbenoemd de heer J. F. Truijman en is met 6 van de 7 stemmen als zoodanig gekozen de heer C. F. Vereecken, tot dusverre tijdelijk wethouder. Koewacht, 9 Sept. Door den gemeenteraad werd heden aan den heer G. Th. Kievenaar op zijn ver zoek eervol ontslag verleend als hoofd der school te St. Andries in te gaan met 15 October a. s. Er werd besloten eene oproeping te plaatsen voor een nieuw hoofd der school op eene jaarwedde van 800 gulden benevens vrije woning en tuin. Voorts werd in beginsel besloten eene jaarmarkt te houden op den eersten Woensdag der maand April en iederen Vrijdag eene boter- en eierenmarkt. Heden nacht brak er eensklaps door eene onbekende oorzaak brand uit in de schuur van zekeren Verplanke op het Belgisch gedeelte dezer gemeente. Geheel de schuur met een aaumerke- lijke hoeveelheid vlas werd een prooi der vlammen. Niets was verzekerd. Groenemlijk (Hontenisse). 11 Sept. Gisteren- namiddag wilde het 5-jarig zoontje van den heer Kveearts alhier, op een in gang zijnden wagen klauteren. Het geraakte echter tusschen het achterwiel en de boorden van den wagen en werd verpletterd het kind was onmiddellijk dood. De voerman had het kind niet opgemerkt, en daardoor het ongeluk niet kunnen voorkomen. IJzendijke. De heer J. J. L. ten Berge, onder- wijzer aan de opeubare school alhier, is benoemd tot leeraar aan het Kon. Atheneum te Gent (Belgie). RECHTSZAKEN. Arrondissements-reclxtbaiik te Riddel burg. De rechtbank heeft in hare zitting van 12 Sept. het volgende voDnis uitgeproken P. V., oud 29 j., bakker te Zuiddorpe, is wegens beleediging vrijgesproken. ik het wil. Zelfs al wareu er twintig. Watstaat gij daar te kijken, Karel? Breng mijn reiszak in orde en laat Thomas dadelijk mijn rijtuig inspan- nen. Ik moet dezen middag nog vroeg den troin naar Londen zien te halen. Ik gehoorzaamde zijne bevelen, de koets kwam voor en oom Mark, die zich goed van reiskleederen voorzien had steeg in het rijtuig. Karel, zeide hij, voor zijn vertrek tot mij, pas goed op gedurende mijne korte afwezigheid, denke- lijk breng ik u eene kleine zuster mede. Wees dan vriendelijk jegens haar, jonge deugniet, want anders laat ik u met pak en zak vertrekken. Wees onbezorgd oom antwoordde ik. Gelukkige reis. En toen reed de koets heen. Mijn oom riep mij nog vaarwel toe, tot de wagen in de laan verdwenen was. Ik vormde mij allerlei deukbeelden over het kleine zusje, dat mijn oom beloofd had mede te brengen, maar daar ik mij de zaak toch niet goed kon voorstellen, besloot ik geduldig zijne terugkomst af te wachten. Na verloop van eene week schreef hij mij, dat hij nog langer in Londen mocst blijven en mij zijne terugkomst wel zou melden. (Wordt vervolgd). - Bij bevelschrift der bovengenoemde rechtbank van 10 dezer is naar de openbare terechtzitting dier rechtbank verwezen M. A. E. T., oud 20 jaar, naaister, geboren en wonende te Middelburg, thans in hechtenis aldaar, ter zake dat, terwijl zij zich bewust was in eenen vergevorderden staat van zwangerschap te verkeeren en hare bevalling voelde naderen, in den avond van den 12 Juli 1890, nadat zij op dien datum onder de werking van vrees voor de ontdekking van die bevalling het besluit had genomen het kind, indien het levend ter wereld kwam, te dooden, en nadat zij zich te dien einde naar deu Schroeweg, onder de gemeente Middelburg, had begeven en aldaar, gezeten achter een hoschje op de helling van eene sloot, een kind van het vrouwelijk geslacht had ter wereld gebracht, dat kind kort na de geboorte daar ter plaatse opzettelijk van het leven heelt beroofd door het hoofd met kracht tusschen hare knieen te drukken, waardoor schedel-fractuur is ontstaan en het kind is gestorvendaarna het lijkje in de door haar medegebrachte doeken heeft gewikkeld en heeft geworpen in het kanaal door Walcheren onder genoemde gemeente nabij den steiger van de stoombarge. De heer Oscar Carre ontving, volgeus de Maask. voor de gala-voorstelling van Maandag jl. eene ver- goeding van 5000 terwijl H. M. bovendieu de kosten van gas-aanleg, ten bedrage van f 600 voor haar rekening nam. Door den directeur- generaal der Maatschappij tot Expl. van Staat sspoor- wegen is bepaald, dat het personeel, dat den leeftijd van 65 jaar zal hebben bereikt, behoudens eenige uitzonderingen, onherroepelijk zal worden gepensioneerd. Het onderzoek in zake Aafke Kuypers is nog niet gesloten. Tegen het einde der week zijn nog personen gedagvaard. Als bijzonderheid wordt gemeld, dat Dinsda.g door twee graven Bentinck van Middachten onder de gemeente Markeloo 102 patrijzen geschoten zijn. Bij het graven op de pachthoeve De kleine Port, te Grathem, heeft men, in een aarden pot, een 30tal zilveren munten gevonden, meest uit de 17de eeuw. Door het spelen van kinderen met lucifers zijn te Apeldoorn niet minder dan 30 vimmen haver en 15,000 KG. hooi eene prooi der vlammen geworden. Eergisteren hadden te Southampton, ernstige wanordelijkhedeu plaats, waarbij de werkstakers in botsing kwamen met de troepen, die van de bajouet gebruik maakten. Aan beide kauten vielen er verscheidene gekwetsten. Volgens een in Tunis verschijnend Arabisch blad is een Fransche dame van goede familie te Kairoean tot het Mohammedanisme overgegaan Zij heeft den naam aangenomen van Fatma. Dinsdagavond, omstreeks 9 uur, ontstond te Amsterdam in het Heiligenweg onder de 107 aldaar opgesloten ge vangenen een begin van oproer. De aauleiding Goes gearresteerd en naar Zierikzee diefstal te gebracht. Uit Amsterdam wordt hieromtrent nog gemeld: Ongeveer een jaar geleden verzocht een notaris uit Tholen, die aan het station aldaar eene plaats voor een naburig dorp genomen had, aan den majoor der rijksveldwacht, die zich mede aan het station bevond, een pakje aan zijn huis te willen afgeven met de boodschap, dit in de brandkast te bergen. Toen de notaris den volgenden dag den inhoud van het pakje nazag, vermiste hij een effect. On middellijk gaf hij den majoor van zijne bevinding kennis, die zich over de zaak zeer verwonderd betoonde, en beloofde al het mogelijke te zullen doen om, indien de notaris zich omtrent den inhoud het pakje niet had vergist, het verlorene terug daartoe was, dat vier gevangenen, wegens over- treding tegen de tucht, cellulair zouden worden opgesloten. Men weet, dat in de huizen van bewaring niet het cellulaire stelsel bestaat, maar dat de gevangenen gezamenlijk op zalen zich op- houden. Toen nu op het genoemde uur de ge- vangenen van de werkzaal, waar zij alien te zamen gedurende den dag vertoeven, naar de drie slaapzalen overgingen, wilden zij niet toestaan, dat op de vier, die afzonderlijk moesten geplaatst worden, deze straf zou worden toegepast. Er ontstond een hevig tumultmet geweld werd den bewaarders door de opstuwende gevangenen belet aan de vier gecorrigeerden de hand te slaan, terwijl huune houding hoe langer zoo dreigender werd. Tevergeefs beproefde de directeur zich verstaanbaar te maken en met zijne vier bewaarders de orde te handhaven. De militaire macht, welke steeds in het gebouw is gelegerd 4 man infanterie, onder bevel van een korporaal kwam te hulp, doch dezen konden de gemoedercn niet tot bedaren brengen. De president der arrondissements-recht- bank, de officier vau justitie en de directeur der celgevangenis waren spoedig ter plaatse, doch niet dan nadat de noodige politiemacht, onder commando van een inspecteur, uit het bureauvoormalig gymnasium, verscheen, mocht het gelukken, de ge vangenen de lokalen te doen binuengaau, waarna het geschreeuw nog eenigen tijd voortduurde, Het gebouw is gedurende den nacht nauwlettend door de politie bewaakt. Bij't opkomen der eafe-chantants in Groningen werd de heer C., een Duitscher, als pianist aange- steld. Na het overlijden zijner vrouw vertrok de man naar Amerika, zijne beide zoontjes achterlatende. Al spoedig kwam de verpleging voor rekening van het armbestuur, en noemden de kinderen hunne nieuwe ouders vader en moeder. Verscheidene jaren verliepen, en van het wederzien huns vaders zullen de jongens wel nimmer gedroomd hebben Thans heeft de vader echter de gelden voor de reis naar Chicago overgezonden, waarna zijn Robert en Victor, 11 en 15 jaar oud, de reis vol vreugde aanvaard hebben. Het gevangen nemen van den majoor der rijksveldwacht C. V. te Tholen schijnt in verband te staan met de vermissing van een effect groot pi m. f 1000, toebehoorende aan de heeren Was te Oud-Vosmeer. De zuster van V., een bierhuis- houdster te Amsterdam, is in verband met dien van te bezorgen. Alle nasporingen bleven echter vruchteloos, tot voor eenigen tijd, op verzoek der justitie te Tholen, onze recherche een onderzoek instelde, met het gevolg dat het vermiste effect in een wisselkantoor in de Kalverstraat werd terug- gevonden. De majoor-veldwachter zal zich nu over den diefstal voor den rechter hebben te ver- antwoorden. Eene burgerdochter van Minden vond dezer dagen, niet verre van de stad tusschen de struiken nabij den Weser oever, een naakt kindje van eenige dagen oud. Toen zij hetzelve vol medelijden had in de armen genomen en zich gereed maakte het naar huis te drageD, kwam op eens een man uit de struiken gesprongen, met een groot mes en poogde haar het kindje te ontrukken. Gelukkig miste de stoot en kon het verschrikte meisje met gescheurde kleeren wegvluehten, het kind in de handeu vau den onbekende achterlatende. Er is een onderzoek over deze zonderlinge zaak ingesteld. Een geneeskundige die van statistiek houdt heeft uitgerekend dat de burgers der Vereenigde Staten voor f 1,200,000 goud tusschen hun tanden hebben. Dit komt omdat ze te veel ijs en ijswater gebruiken, dat de tanden zoodanig bederft, dat de tandkundigen ware goud-importeurs geworden zijn. Geen wonder dat speculanten een boom in zilver maken! Onze staticus berekent dat in 3 eeuwen de kerkhoven van The States voor 35,000,000 p. st. goud zullen bevatten enkel aan tand-aanvulsels. Evenmin geruststellend is het bericht, dat uit Kanton 80,000 Eng. pond menschenhaar verscheept is, voornamelijk alkom.stig van bedelaars, misdadigers en doode menschen. Dit alles wordt gebruikt om nieuwe kapsels te vervaardigen. De Elbe en andere rivieren in Zuid-Duitschland blijven dalen, zoodat men mag aannemen, dat het ergste geleden is. Niettemin komen nog altijd treurige berichten uit de door overstrooming teisterde streken. In Saksen zijn niet minder dan 21 personen om het leven gekomen. De bekende badplaats Schandau aan de boven Elbe staat geheel onder water. Ook het koninklijk park is overstroomd en het paleis staat midden in het water. Toen de dijken bezweken, moesten verscheidene gezinnen op de daken vluchtenvelen konden slechts met levensgevaar worden gered. Rondom Weenen daalt de vloed en het Prater is opnieuw begaanbaar INGEZONDEN STIRRER Mijnheer de Redacteur Als mede-abonne van uw veel gelezeu blad nam ik in een der nummers over de maand December des vorigen jaars, kennis van een daarin geplaatste advertentie uit S. v. G. waarbij den lezers van uw blad een pakket werd aangeboden, inhoudende 100 naamkaartjes, 100 daarbij passende enveloppen, 50 vel postpapier met bijbehoorende enveloppen, een kleine verrassing en het Adresboek voor Zeeuwsch- Vlaanderen. Door deze schoone aanbieding werden velen en ook ik, uitgelokt om hierop eene bestelling te doen zoodat het den inzender dier advertentie voor genoemd Wonderpakket aan bestellingen niet ontbrak. Allen die dus eene bestelling hadden gedaan werd eenige dagen daarna het pakket toegezonden, maar tot ieders verbazing ontbrak het Adresboek en werd op een inliggend stukje papier vermeld Adresboek volgt. Dagen en ook maanden verliepen terwijl ieder op het beloofde boek zat te wachten en daar wij nu reeds de negende maand zijn ingetreden, is iedereen in de verwachting, dat dit adresboek achterwege blijven zal, iets wat natuurijk niet ten gunste van den uitgever van zoo'n pakket worden zal, daar iedereen zich bij een dergelijk aan bod van eene bestelling wel onthouden zal. Vele lezers van uw blad zal deze zaak nog niet bekend zijn en daarom rekende ik het van mijnen plicht, hen hiermede in kennis te moeten stellen en bij aldien er nogmaals eene advertentie uit S. v. G. in uw blad mocht worden geplaatst, hun aan te raden op de aanbiedingen geene bestelling te doen en voor misleiding zich te wachten. U dank zeggende, Mijnheer de Redacteur, voor deze opname verblijve ik steeds Uw abonnd X. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor Ter Neuzen en de, daaronder ressorteerende, hulpkantoren werd gedurende de maand Augustus 1890 ingelegd f 3908,78terug- betaald f 4614,16. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven; boekje draagt het nummer 1438. In de maand Juli 1890, werd in het gansche Rijk Ingelegd f 1,252,096,50 Terugbetaald 770,603,59. Het gezamenlijk tegoed der verschillende inleggers bedroeg aan het einde dier maand f 19,934,520. Gedurende die maand werden 5132 nieuwe boekjes uitgegeven en 236 boekjes geheel afbetaald. Ultimo Juli waren er in omloop 267,627. ZEETUDINGEN. Van 9 tot en met 11 September. a j Dantzig Van 9 tot en met 11 Sept. werden langs de Oostsluizen alhier 23 binnenvaartuigen op en 37 afgeschut; door de Westsl. 3 op- en 1 afgeschut. Dordrecht, 11 September. R 0 E R S V A Belgisch per 100 fr. per Engelsch IIET GELD. 47,75 it 47,80 12,06 12,094 Mijnen hiu'telijken dank voor de vele bewijzen van deelueming ondervon- den bij het overlijden mijner dierbare echtgenoote. Zaamslag, 12 September 1890. L. J. GEELHOEDT. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvaDgen bij het overlijden van mijn echtgenoot den Wel Ed. heer J. J. BRANDT, be- tuig ik ook namens mijne kinderen en behuwd- kinderen mijnen hartelijken dunk. Middelburg, 10 Sept. 1890. Wed. J. J. BRANDT-Van de Kamer. KOOPERS van lloomen, aan het Olmendreefje in de gemeente Koewacht, op 15 November 1889, worden DRINGEND AAACEHAAVD hun gekochte binnen ACHT DAGEN te ruimen, op straffe van boete en verbeurdverklaring. A. M. VAN RIJSOORT VAN MEURS. Notaris. TER NEUZEN. van W. des bet muziekgezelschap ^APOLLO," Directeur KAAN, op Zondag 14 September 1899, namiddags 41/* ure. SLUITING der lijst voor de September-ballotage op 20 dezer. DE COMMISSI E VAN TOEZICHT, 3 e8 Q YLAG. NAAM. M3. Van en naar. Lading. Voor Ter Xeuzen i 10 Eng. s.s. Express 701 Ostende ledig 11 idem River Derwent 2272 Londen stukg. idem Warkworth 1974 New-Castle kolen Van Ter X'eiizen i 9 Belg. s.s. Eugalia 1725 Antwerpen ledig Noor. brik Immanuel 611 Holmestrand ballast 10 Eng. s.s. Shieldrake 3057 Liverpool stukg. idem River Lagan 2272 Londen idem Voor Gent t 10 Bus. sell. Uenio 736 Kotka hout Eng. s.s. Romeo 1282 Goole stukg. Duits. s.s. National 2366 Riga idem idem Imperial 2700 idem hout Eng. s.s. Bordeaux 1384 Londen stukg. 11 idem Lofna 2248 Hernosand hout idem Rosa 1294 Goole stukg. idem Polo 1373 Hull idem Van Gent 9 Duits. s.s. Commercial 1421 Aloa ledig Eng. s.s. Electro 1387 Hull stukg. 10 idem Spindrift 2003 Londen idem idem Aire 1763 Goole idem idem Leona 1698 idem idem Duits. 8.8. Neutral 2131 Riga ledig 11 Eng. s.s. Romeo 1282 Goole stukg. idem Berbice 3526 Hernosand ledig Voor Selzaete 10 Duits. s.s. Alice Krohn 1829 hout Granen. Tarwc ging tot vorige prijzen langzaam van de hand. Puike Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe 8,70 a 9, nieuwe f 8,a f 8,50. Rogge Zeeuwsche en Vlaamswke 5,50 a f 6.00. Gerst Zeeuwsche en Vlaamsche winter 5,10 a f 6,00. Overmaasche 4,60 a f 5,40. Zeeuwsche en Vlaamsche zomer f 4,50 a f 4,80. Haver dunne f 3.00 a f 4,50. Paardeboonen f 5,20 a f 5,50. Duiveboonen f 6,50 a f 7,00. Witteboonen 8,00 a f 8,50. Bruineboonen 7,50 a 9,00. Erwten 7,50 a 8,50. Voeder 6,50 a f 7,Koolzaad f 9,00 a f 9,80. Lijnzaad zaai f TE

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1890 | | pagina 2