Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. AANBESTEDING. AANBESTEDING. No. 2623. Zaterdag 5 Juli 1890. 30e Jaargang AAMBSSTEDUffG. Binnenland. aanbesteden: AANBESTEDEN: aanbesteden: DE BURGGRAVIN. FEUILLETON. ABONNEMENT: Yoor Per drie maanden binnen Ter Neuzen 1,Franco per post Nederland 1,10. Yoor Belgie 1,40. Yoor Amerika 1,32£. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars, Postdirecteuren en Brieven- bushonders. I>it blad versehljnt Dlusdag- en Vrijdagavontl ADYERTENTIEN: Yan 1 tot 4 regels f 0,40. Voor elken regel meer 0,10. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Men kan zich abonneeren tot het plaatsen van 500 regels en meer per jaar, tot veel verminderden prijs. nltffever P. J. VAN DE 8 A N D E te Ter Neuzen. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN zullen op Dinsdag, 8 Juli a. s., 's morgens 10| uren, op bet gemeentehuis, in bet openbaar, bij enkele inschrijving, de jle vering van PETROLEUM voor de straatverlichting, gedu- rende 1890/91. De betrekkelijke voorwaarden liggen ter inzage op de gemeente-secretarie, alwaar ook eene verze- gelde bus tot het ontvangen der inschrijvingsbil- jetten is geplaatst. Ter Neuzen, 1 Juli 1890. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN BOVEN, Burgemeester. J. DIELEMAiV, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van PHILIPPINE, brengen ter kennis van gegudigden, dat zij op Woensdag den 9 Juli 1890, des na- middags 3 ure, op het raadhuis der gemeente in het openbaar zullen Het maken van een RIOOL met ZINKPUTTEN in de gemeente Philippine. Allen, die omtrent de voorwaarden van aanbe- stediug, inlichtingen wenschen te bekomeu, kunnen zich daartoe vervoegen op het Gemeentehuis en bij den Secretaris, van heden tot den dag der aanbesteding, des voormiddags van 912 ure. Philippine, den 25 Juni 1890. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. B. DHOOGE, Burgemeester. L. N. STUBBfi, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van GRAAUW, zullen op Zaterdag 12 Juli 1890, des middags te 12 ure, ten gemeentehuize bij enkele inschrijving in een perceel Het leveren en stellen van eene WEEGBRUG van 8000 kilogram weegkracht, het bouwen van put en gebouwtje en het uitvoeren van eenige bijkomende werken, op de haven te Paal. Bestek en tec-kening ligt ter inzage ten gemeen tehuize, terwijl het eerste te verkrijgeii is bij den 10) Samen gingen zij uit en wandelden in den omtrek. Niemand lette daarop, en Pieter, die er de naaste toe was om het op te merken, was nooit thuis. De burggravin De Cabrol, ofschoon ze zeker was, dat Gilbert haar beminde welke vrouw vergist zich in dergelijke dingen vreesde niets, omdat ze rekende op de eerlijkheid van haar vriend. Langzamerhand strekten zij hunne tochten verder uit. Op hun weg vonden zij een verlaten hoeve, die zij „Rustoord" doopten, waar ze binnen gingen. als slecht weer hen overviel en zich neerzetten op omgevallen boomen. Eens, toen ze heel ver gewandeld hadden, wees Gilbert haar den toren van De la Fonfreyde, dat verloren dorpje waar zijn voorzaat, die niet lezeD ton, had gewoond. Secretaris tegeu betaling of toezending van f 0,50. Inlichtiug en aanwijzing in loco wordt gegeven, op Vrijdag 11 Juli van 1 tot 4 ure des namiddags, en op Zaterdag 12 Juli van 9 tot 10 ure des voormiddags. Graauw, den 5 Juli 1890. P. YERHAEGEN, Burgemeester. P. A. BAART, Secretaris. Jf olitieli Overzicht. In Eugeland wordt nog getwist of met Duitsch- land ook nog eene geheime overeenkomst is gesloten. De heftige Daily Chronicle neemt aan, dat het bestaat en verwijt der Regeering, dat zij de buiten- gewone credieten voor het leger en de vloot door valsche voorwendsels heeft verkregen. Zij had verklaard, dat Engeland beter moest zijn gewapend otn zijn waardigheid te handhaven, maar nu vermoedt het blad, dat de vloot wordt versterkt om haar in dienst te stellen van Duitschland in een oorlog tegen Frankrijk. Onze voorvaderen, zegt het blad, betaalden Duitschland voor hetgeen het voor ons deed, in klinkende munt, maar Duitschland betaalt ons met stukken grond, die ons of anderen reeds toebe- hoorden, en met het protectoraat over Zanzibar, waaruit het zelf geen voordeel heeft kunnen trekken, terwijl het heeft gezorgd, dat voortaan Engeland het ook niet zal kunnen. De Berlijnsche correspondent der Daily Telegraph verzekert daarentegen, dat er geene geheime overeen komst bestaat, die betrekking heeft op de houding von Engeland in Europa. Het blad zelf betoogt, dat de aansluiting van Engeland aan het drievoudig verbond onmogelijk is en dat er tusschen Londen en Berlijn niets meer dan eene hartelijke verstar.d- houding kan bestaan. De Times houdt het er voor, dat zoowel in Engeland als in Duitschland de openbare meening met het tractaat is ingenomen. Wat de bezwaren betreft, die Engeland maakt tegen het Engelsch protectoraat over Zanzibar, wenscht de Times, zal worden nagegaan, of men Frankrijk niet door eenige concession op Madagascar kan tevreden stellen. Een Servische consul is door de Albaneezen vermoord en de Servische regeering eischt voldoening van Turkije. Te Sofia meent men te weten, dat de Engelsche ambassadeur haastig naar Konstanti- nopel terug keert en dat zijn Russische collega, die op reis wilde gaan, van dat voomemen heeft afgezien. Daaruit wordt de gevolgtrekking gemaakt dat er iets aan de hand moet zijn. In de slotzitting der Hongaarsche delegatie ver- klaarde de voorzitter Louis Tisza, dat de delegatie het bestaan der triple—alliantie als een werkelijken waarborg voor de handhaving van den vrede be- schouwt. De rust te Favara in Italie is hersteld na eene schikking tusschen patroons en werklieden en in de regeering over de hoofdstad is tijdelijk voorzien. Het voorstel van Crispi is, dat alle begonuen of ontworpen openbare werken voor rekening van het rijk worden uitgevoerd de Tiber wordt verbeterd het gouvernement waarborgt eene leening van 150 millioen, door Rome voor ge- meentewerken gesloten, maar het betaalt hetgeen Toen begon ze, wat ze nog niet deed, hem naar zijn afkomst te vragen, en bij vertelde zoo, dat het haar een roman toescheen. Ik zal eens naar die plaats moeten gaan kijken, zei ze, opstaande. Kent gij dat dorp dan niet waarvan gij den naam droegt? vroeg bij. Neen. Teruggaande naar het kasteel, vertelde zij ook van hare familie en van de schandalen, die daarin af en toe hadden plaats gehad. Zoo verminderde de afstand, die hen, naar hij meende, nog altijd seheidde. Op een namiddag waren zij gekomen aan de brug over Herblette en zaten op het gras. Blanche had een kleur van het loopen en babbelen. Eensklaps hoorde zij een rijtuig en zag Pieter aankomen in het met een paard bespannen karretje, waarmee hij naar de markt reed. Hij moest vlak bij hen voorbijkomen en zij werd bleek. Wat scheelt er aan Nietszeker van de warmte. voor interest eu amortisatie van die schuld noodig is uit de opbrengst der gemeeute-accijuzen, en zal zich zelf gedurende eene periode van tien jaren met de innig dier accijnzen belasten, m. a. w. op die bron van inkomsten beslag leggen. Daarentegen verbindt hij zich om uit die opbrengst 12 millioen uit te keeren aan de gemeente, die daarbij het gewone jaarlijksche rijkssuhsidie van 2/5 millioen zal ontvangen, zoolang de bovengenoemde schuld niet is gedelgd. Eindelijk draagt de staat de kosten van verschillende stedelijke instellingen van lief- dadigheid tot een bedrag van 1£ millioen, en belast zich met de uitvoering van sommige bouw- werken. De stedelijke financien, de openbare wer ken en de armenzorg komen dus geheel onder controle der regeering, en dit is het, wat den gemeenteraad heeft doen besluitan ziju ontslag te nemeu. Er is geen twijfel aan, Crispi's voorstellen worden door de getrouwe meerderheid in het Parle- ment aangenomen. De Italianen hebben ook weer bezigheid in Afrika. Zij zijn aangevallen door de Derwischen of liever de onder hun protectie staande stammen zijn aangevallen. De kommandant heeft eene af- deeling inlandsche troepeu afgezonden tegen de Derwischen, die geheel werden verslagen met verlies van 150 dooden, van geweren, kanonnen en vaandels. De inlandsche troepen hadden sleehts 2 dooden en 4 gekwetsten. Er schijnen in Afrika wel beter schutters te zijn dan de Derwischen, maar zij kunnen het den Italianen en andere Europeesche indringers toch lastig genoeg maken. Men dient altijd maar in 't geweer te staan als men zulke uaburen heeft. De opgewondenheid der bevolking van New foundland neemt toe. Groote verbittering heeft het verwekt, dat een Engelsch oorlogschip de rechten der Franschen handhaaft. Vele jonge lieden verhuizeu al naar de Yereenigde Staten en zij, die blijven, wapenen zich. De Franschen dulden niet, dat aan de kust, waar zij visschen, fabrieken of werven worden opgericht, of dat er mijnen, die een ruime opbrengst van zilver, lood, koper en steenkolen beloven, ontgonnen worden. Yijftien jaren geleden begon de kolonie een spoorweg aan te leggen, maar het Fransche gouvernement ver- hinderde, dat hij tot de kust werd voltooid. Het staat er daar wel wat scheef voor. De zitting der Prov. Staten van Zeelaud werd Dinsdagavond geopend door den Commissaris des Konings, en werd bijgewoond door 37 leden af- wezig 5 leden. De vergadering heeft besloten tot toelating van het nieuw gekozen lid Mr. Van Buren. Na voorlezing van verschillende ingekomen stukken en mededeelingen werd overgegaan tot het trekken der afdeelingendoor den voorzitter werd voor- gesteld de eerstvolgende bijeenkomst te bepalen op Vrijdag 4 Juli, des morgens 10 uur. Door den heer Kakebeeke werd een voorstel inge- diend, om met het oog op den korten tijd, die tusschen deze en de eerstvolgende vergadering ligt, de eerstvolgende vergadering te bepalen op een nader vast te stellen dag in de volgende week, Het rijtuig ging voorbij zonder dat ze werden opgemerkt. Een kwartier later zagen ze Pieter terugkomen in gezelschap van het meisje van Blatiugny. Vijftig meter van hen af passeerden zij en Blanche schrikte. Gilbert wilde zijn vriend verdedigen. Hij zal dit raeisje onder weg hebben opgenomen, hij kent haar niet. Gij wilt hem verontschuldigenmaar ik ken dat meisje. Zij was linnenmeid op het kasteel maar men heeft haar moeten wegjagen. En die Pieter, die mij beloofd had o, 't is schaude op tien passen van Mareuil, waar ieder hem ziet en kenthij geeft dus niets meer om zijn naam, om mij, om zijn kinderen. Gilbert beloofde met hem te zullen praten. Wat zullen woorden kunnen? O, wat hij mij heeft doen lijden, te ParijsGij dacht zeker dat ik niets wist of dat ik net eender deed Maar kom, tranen kunnen niets anders doen dan dezen schoonen dag bederven. En deze dag is omdat de leden dan meer gelegenheid hebben de voorstellen van Ged. Staten en de verslagen der afdeelingen te onderzoeken. Dit voorstel, genoeg- zaam ondersteund, werd, in stemming gebracht, aangenomen met 29 tegen 8 stemmen. De heer Hennequin heeft Ged. Staten inlichting ge- vraaga omtrent de dienstregeling van de stoombooten op de Wester—Schelde. Op zijne vragen, of de dienstregeling zoodanig is, dat de bemanning op bepaalde tijden recht heeft op een vrijen Zondag, en of er uitzicht bestaat op het maken eener vaste pensioen-regeling voor die bemanning, zullen Gedep. Staten in een volgende vergadering ant- woorden Nijmegen was Dinsdag in feestdos. De vlag- gentooi was algemeen en vele straten waren met guirlaudes van groen behangen. Zeer vele treinen en booten voerden duizenden vreemdelingen aan. Te 12,30 arriveerde de trein met gecostumeerden, die zich in de renbaan opstelden. Om 1 uur kwamen H. M. de Koningin en de Prinses aan, begroet door de saluutschoten der monitors en door de stafmuziek, die het Wilhelmus" aanhief. Graaf R. J. Schimmelpeuninck stelde aan de Vorstelijke personen den burgemeester voor. Deze verzekerde haar, dat Nijmegens burgerij het bezoek der Koningin en van de Prinses op zeer hoogen prijs stelde, en dat dit bezoek met onuitwischbare letteren in de annalen der stad zou geboekt worden. H. M. de Kouingin antwoordde reeds lang het voomemen gekoesterd te hebben Nijmegen te be- zoeken. Z. M. de koning toch had haar veel van die stad verhaaldZ. M. had nog steeds aangename herinneringen van een vorig bezoek. Aan HD. verzoek om aan de wethouders te worden voorge- steld, voldeed de burgemeester dadelijkdaarna werden nog voorgesteld de Commissaris des Konings, Baron Mollerus van Westkerke, en de hooge militaire autoriteiten. Hierna bodeu de jongejuffrouwen Riveaud en Simons aan H. M. en H. K. H. kost- bare bouquetten aan. Omstuwd door de eerewacht te paard, gevolgd door een groote menigte die haar vol enthousiasme toejuichte, reed de Kouingin naar de woning van den burgemeester en vervolgens naar Valkenburg om den optocht in oogenschouw te nemen. De stortregen, die neerplaste onder 't rijden naar des burgemeesters woning duurde gelukkig sleehts kort. De Koningin en de Prinses maakten later een rijtoer in en om de stad en kwamen ongeveer 3 uren op het Valkenhof aan, waar velen der ge costumeerden in de tribune der Kouingin aan Hare Majesteit werden voorgesteld. De aanblik van het Valkenhof was verrukkelijk. Te 4,30 vertrokken de Koningin en de Prinses. De Tweede Kamer deed gistereu eenige kleine ontwerpen af en ging daarna over tot behandeling van de interpellate van den heer Guyot over de Koninklijke fabriek van stoom- eu andere werk- tuigen te Amsterdam. De Minister van Marine gaf eenige inlichtingen, welke echter den interpellant niet bevredigden en aanleiding gaven tot een vrij uitvoerige woordenwisseling. De Minister van Marine heeft tevens medegedeeld dat onderhandeld wordt over het voortbestaan der fabriek. schoon, schooner dan die feesten te Parijs met dien Charnatjon, die zich zeker van mij waande. Hij is nu ergens in 't Noorden ambtenaar. Ik had toen een heel hofgij waart er ook bijgij zijt zelfs om mij gekwetst geworden Wie heeft u dat gezegd Alsof de Charnaijon dat zou hebben kunnen zwijgen. Maar hij is slecht beloond geworden. Van dien dag af is hij niet meer bij onsgeweest. Ik begreep wel, dat ge daarom vertrokken waart, en veranderde geheel van leefwijze. Ge ziet, zelfs op verren afstand, ondervond ik uw invloed Ge weet dus, dat ik uw bemin, dat ik u altijd bemind heb Hij vatte haar hand en ze liet hem begaan. Toen hij die wilde kussen, zei ze Neen laten we gaan. Een woordje. Gij weet dat ik liefheb, en gij gevoelt er u niet door beleedigd? Zij antwoordde niet. Hij zag in het gras eeni ge wilde bloemeD, die hij haar aanbood. Dank u. Zij herinneren u niets? Ik was vijftien jaar roiiuu

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1890 | | pagina 1