aiouw en Vueteelt in kid, Nederl. Staatsloterij LOTEN AANBESTEDING. P. A. HERMANS, UIT VOORZORG" I. van Waesberghe-Janssens De 3341* Twee Werktnansweniftgen, Z0UTEVISCH, Telegrafische berichten. Advertentien. Heeren Kiezers der Gemeente Boschkapelle. C. J. DHONT, Vlooswijkstraat F 43 Ter Neuzen. A. STUBBE te Sas van Gent, Binnenlandsche Couranten en Tijdschriften, MAATSCHAPPIJ TE HULST. Maandag 21 Juli 1890. aan te besteden: Te koop aangeboden: Zoo even ontvangen: was in de door den saltan aan de Duitsche Oost Afrikaausche maatschappij gegeven chartes hetzelfde geschied. De Minister van Buitenlandsche zaken vertelde, dat in de Congo-akte voorkwam, dat aan alle Europeesche natien die dit document hadden onderteekend, de verplichting lag om, indien zij een protecioraat wenschten te vestigen op een of ander punt van het Afrikaausche vasteland, daarvan vooraf aan de overige onderteekenende mogendheden kennis te geven. De Minister veronderstelde, dat deze kennisgeving van Engeland nog wel zou komen Daarmee kan monsieur Deloncle tevreden zijn, als hij gelooft aan de waarde van traktaten en over eenkomsten tusschen de staten. Hij behoeft slechts het traktaat van Berlijn bijvoorbeeld maar eens te lezen, om te zien hoe nauwgezet men is in de uitvoering'van zulke overeenkomsten. TER REUZER, 27 Juni 1890. Den 7 Mei jongstleden werd uit het Aziadok te Antwerpen een lijk opgevischt, dat tot nog toe onbekend was gebleven. Zondag is het eindelijk herkend aan zijn geldbeugel en zijn mes en aan zijne persoonsbeschrijving, voor dat van L. Mou- thaan, oud 38 jaar, geboren te Zierikzee en wonende te Ter Neuzen. Gezegde voorwerpen zijn door zijne vrouw H. S. van Gelderen, herkend. Hoek, 26 Juni. De vrouw van een werkman alhier, had, terwijl zij op het veld was gaan werken, hare kinderen toevertrouwd aan de zorg van hare buurvrouw. Het jongste kind, dat 1 i jaar was, in slaap gevallen zijnde, werd door de vrouw op het bed der ouders gebracht. Toen de moeder thuis kwam, vond zij haar kind dood in bed. Axel, 24 Juni. In de heden alhier gehouden raadsvergadering waren tegenwoordig de heeren L. van Dixhoorn, D. J. Oggel, C N. Jansen van Bosendaal, J. Wolfert, L. de Feijter, R. van de Ree, S. van Hoeve, P. Koster en P. Dieleman. Afwezig de heeren A. v. 0. Kruijsse en P. Dregmans. Voorzitter Jhr. Mr. J. H. J. Quarles van Ufford. 1°. Wordt mededeeling geaaan van een brief van Ged. Staten dezer provincie dd. 30 Mei jl., houdende goedkeuring van het raadsbesluit tot den onderhandschen verkoop van gemeentegrond. Aaugenomen voor kennisgeving. 2°. Tot lid van het algemeen burgerlijk arm- bestuur wordt met algemeene stemrnen herbenoemd de heer M. Smies. De heer P. Koster wordt niettegenstaande hij verklaard had ingeval van benoeming, die niet meer aan te nemen, met 6 stemrnen herbenoemd. De heer Koster verklaart de benoeming niet aan te nemen. Daarna wordt tot eene nieuwe benoeming overgegaan. Bij stemming verkrijgen de heeren J. Wieland en L. de Feijter ieder 4 stemrnen en J. Verijzer 1 stem. Dus geene volstrekte meerderheid. Bij de 2e vrije stemming hetzelfde geval, zoodat eene herstemming plaats heeft tusschen de heeren J. Wieland en L. de Feijter. Ilierbij verkrijgt de heer L. de Feijter 6 en de heer J. Wieland 2 stemrnen. Zoodat heer De Feijter wordt benoemd. De heer D. J. Oggel heeft zich buiter, stemming gehouden. 3°. Request van J. J. Claessens, bode bij het brandwezen houdende verzoek om verhooging van jaarwedde. Op voorstel van Burg, en Weth. wordt, omdat het personeel der brandweer met een aanzienlijk getal is vergroot en de werkzaamheden daaraan verbonden zijn vermeerderd, de jaarwedde met f 2,50 verhoogd. Tegen stemde de beer J. Wolfert. 4°. Request van Levinus van Cadsand c. s., houdende verzoek om het van ouds bestaand hebbende een vriend van generaal De la Foufreydedaarom is ze hier. Maar als ze eens een man vindt harer waardig zal ze zich wel gelukkiger gevoelen. Zij keek hem terzij aan, als om Gilbert te doorzien. En deze kreeg een idee, dat Blanche en haar man hem voor de juifrouw bestemde. Daarom hebt gij zelf mij dus ook geschreven hierheen te komen P Niet alleen daarom, er is nog een andere reden, die ik u later zeggen zal. Waarom niet dadelijk Gij speelt mij parten. Dat mag ook wel eens. Maar om tot de juffrouw terug te keeren, ge begrijpt dat zij nergens iets van weet. Nu, wat zegt ge P Me dunkt zij is u nief ongenegen. Hij zweeg. Een rilling giug hem door de leden. Daar kwam juifrouw Saint-Severe zich stellen tus schen hem en Blanche, wier beeld zich dan al verder zou gaan verwijderen. Zij hield dus niet van hem, dat ze een ander voor hem bestemde. Maar dat belette hem niet haar te beminnen Hij dacht er zelf over de juffrouw in zijn belang te doen werkzaam zijn, en zeide Ik zal er eens over denken Weer keek ze hem doordringend aan en ant- woordde Ja, denk eens na en bestudeer ze eens goed. Ik wed, dat ge spoedig genegenheid voor haar zult opvattenMaar ik vergeet, dat gij aan 't werk zijt, dat ik u ophoud. Wat doet ge tegenwoordig voetpad over de zoogenaamde oude meestoof, op den ligger der wegen en voetpaden te brengen. Na eenige gedachtenwisseling wordt het verzoek met 5 tegen 4 stemrnen verworpen. Yoor stemden de heeren P. Dieleman, L. van Dixhoorn, L. de Feijter en S. van Hoeve. 5°. Brief van het bestuur van den polder Koegors c. a. te kennen geveude, dat in de vergade- ring van ingelauden is besloten de door den ge> meenteraad verleende subsidie van f 500,niet te aaanvaarden daar de aanleg van een keibaan van 200 meters hun te bezwarend voorkwam, aoch tevens een subsidie van 1/s der kosten in den aanleg eener grindbaan over de geheele lengte van den weg aan te vrageu. Op voorstel van Burg, en Weth. wordt met 7 tegen 2 stemrnen besloten aan den polder Koegors c. a. voor het aanleggen eener grint- baan over den Spuidijk eene subsidie te verleenen van V3 in de kosten van aanleg tot een bedrag van ten hoogsten f 250,onder bepaling dat die grintbaan nog in den loop van dit jaar tot stand komt. Tegen stemden de heeren J. Wolfert ,en P. Koster. 6°. Een reclame tegen den aanslag in den hoofdelijken omslag wordt besloten te behande- len in een beslotene vergadering. Men schrijft ons uit Hulst A. s. Zoudagnamiddag met den trein die hier omstreeks half een 's namiddags uit Belgie aan- komt wordt hier verwacht het fanfarengezelschap uit Ellewijt bij Brussel, die hier een concert zullen geven op het marktplein het schijnt een uitstekend gezelschap te zijn zoodat het aan toehoorders niet zal ontbreken. Hulst, 27 Juni. In den afgeloopen nacht is in de Roomsch Kath. kerk alhier, door uitsnij- ding van een ruit, inbraak gepleegd en zijn de offerblokken met een breekwerktuig geopend en geledigd. Ook in de naastgelegen Hervormde kerk schijnt men een bezoek gebracht doch niets van eenige waarde gevonden te hebben. Op vermoeden zijn heden morgen een paar vreemdelingen aangehouden en in arrest ge- nomen. Ilulst. Jl. Maandag werden alhier voor den tijd van 3 jaren met ingang van 10 Juli a. s. verpacht de tollen op den grindweg van het Zaamslagsche Veer naar en over den Zuiddijk tot den Provincialen weg WalzoordenHulst. De uitslag dezer verpachting was als volgt De tol op het Stoppeldijksche Veer werd ge- pacht door P. de Rooij, aldaar, voor f 20,die aan de school bij de Veerstraat door D. Heije, voor f 375,en die bij de Kraai aan J. F. de Rijcke, voor f 515,alles per jaar. De ge- zamenlijke opbrengst is dus 910,per jaar; de nu loopende termijn was de gezameulijke opbrengst 890, Biervliet, 26 Juni. Morgen vertrekt de heer A. Broeders, R. K. pastoor dezer gemeente, naar Rijsenberg ten Z. van Breda. Achttien jaren was Zijneerwaarde in deze parochie werkzaam en niet alleen zijne geloofsgenooten maar ook de protestanten zien den goeden geestelijke met leedwezen naar elders gaan. De goede verstandhouding tusschen roomschen en onroomschen trachtte hij nimmer door handelend optreden te verstoren. Zijneerw. stichtte naast de kerk eene pastorie, een gebouw even sierlijk van binnen als uitwendig schoonen al is die pastorie ook al het fraaiste gebouw onzer gemeente, toch zorgde hij dat die bouw tot stand kwam zonder groote offers zijner gemeeuteleden. Vriendelijk en minzaam was hij jegens iedereen, ook jegens andersdenkenden, en nooit te vergeefs is zijn raad of hulp ingeroepen. Het ga den heer Broeders ook op zijne nieuwe standplaats wel. Ik maak aauteekeningen in 't latijn op de bullen van Iunocentius III. Ha, dat zal onzen pastoor wel interesseeren Ze waren aan het laatste terras gekomen, en gingen ieder zijns weegs. Van dien dag af nam Gilbert werkelijk meer notitie van de juffrouw. Hij vond haar inderdaad liefmaar zonderiing dezelfde naam, dezelfde hooge geboorte, die hem tot Blanche hadden getrokkeu, scheneu nu hun invloed op hem ver- loren te hebben. Kwam dat door haar ondergeschikte betrekking. Gevoelde hij dan alleen maar iets voor groote namen, als er groote goederen en rijkdommen aan verbonden waren Welnu! hebt ge al een besluit genomen, vroeg Blanche eenige dagen later. Ja, en ik weiger. En waarom Hij sprak over zijn zucht om alleen, onafhanke- lijk te blijven, en het scheen hem toe, dat er een waas van vreugde over haar gelaat kwam, terwijl hij sprak. Des te erger voor de juffrouw. Gelukkig, dat ze nergens van weet. Voor haar betreur ik u be sluit. Het volgende stilzwijgen werd door Gilbert afgebroken En nu het andere geheim? Welk? Ge hadt mij immers nog iets mee te deelen (Wordt vervolgd.) 's Gravenhage, 27 Juni. Eerste Kamer. Aan- genomen is de overeenkomst met Amsterdam tot afschaffing der kauaalrechten op het Noordzeekanaal De Kamer is daarop uiteen gegaan tot 14 Juli. Tweede Kamer. Het debat is voortgezet over het militair onderwijs. De Minister van oorlog zal de cadetten der cadettenschool desverlangd met groot verlof zenden ter opleiding naar keuze der ouders voor de militaire academie. De Lawa-kwestie is aan de orde. •s GRAVERHAGE, 27 Juni. Ilet stoomscliip Prins Frederik van de Maatschappij Rederland, kapitein Visman, van Amsterdam naar Batavia, is heden in Ilet Kanaal door aanvaring binnen 10 minuten gezonken. Verscheidene personen zijn verdronken. I A G E Z 0 R D E R S T U R K E A. Mijnheer de Redacteur Mag ik mijne medeburgers en inzonderheid het bestuur der muziek-vereeniging Concordia" te Axel eens even in herinnering brengen hoe hoog noodig het is voor genoemde bloeiende maatschappij in het bezit te zijn eener overdekte tribune. Gelet op den avond van den Waterloo-dag 1.1. voegt van zelf de vraag hierbij, wie neemt het initiatief om in dezen bestaanden toestand verbetering te brengen. Dank voor de plaatsing. Uw dw. dnr. F. Axel. Op heden Zaterdag hopen door Gods goedheid onze waarde ouders, behuwd- en grootouders PETRUS DIELEMAN Wz. en JACOMINA CORNELIA DE BRUIJNE hunne 30jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Axel, 28 Juni 1890. Ondergeteekende betuigt bij deze ^sSqgr 00k namens zijn familie, en de familie Donze zijnen hartelijken dank voor de menig- vuldige blijken van belangstelling op 23 dezer ondervonden. Ter Neuzen, 27 Juni 1890. R. DREGMANS Jacz. Bij de aanstaande herstemming voor een lid van den gemeenteraad, ter vervanging van den heer P. d'HONT, wordt dringend aanbevolen den heer die niet achter zal blijven de financieele belangen der gemeente te verdedigen waar en wanneer het zal behooren. EEN AANTAL KIEZERS. Begrafenis-Maatscbappij te Middelburg. Tot deeluemiug in deze voordeelige Maatschappij, waarin men gedurende de vier wintermaanden vrijstelling van betaling heeft, vervoege men zich bij den agent Als debiteur van NIEUWSBLADEN en TIJDSCHRIFTEN en voor het PLAATSEN VAN ADVERTENTIEN in alle binnen- en buitenlandsche Couranten beveelt zich bij het geacht lezend en adverteereud publiek beleefd aan aan wiens kantoor zijn overgegaan alle Couranten (rnits niet vooruitbetaalae) voor het Postkantoor. Aan het Hulpkantoor der posterijen te Stoppeldijk, worden voortdurend abon- nementen op zonder vooruitbetaling aangenomen, en is tevens gelegenheid tot het doen plaatsen van ADVER TENTIEN. De nieuwe maatregel, welke desbe- treffende met 1 Juli in werking komt, is op de Hulpkantoren niet toepasselijk. Afdeeling Hulst. VERGADERING op Maandag 30 Juni 1890, des namiddags ten 2J ure, in het societeitslocaal //De Wapens van Zeeland" te Hulst. Onderwerp: Aanneming nieuwe leden. Mededeeling iugekomen stukken. Bespreking voorstel van de keuriugscommissie tot invoering van verplichte hengstenkeuring. Bespreking reis naar Gembloux. Namens het Bestuur, De Voorzitter, J. VOGELVANGER. L. VAN WAESBERGIIE-JANSSENS. Belast zich methet in- en verkoopen van Effecten; het imvisselen van Coupons; het be- zorgen van nieuwe Couponbladenhet koopen en verkoopen van Francs; (het geven van gelde- lijke voorschotten ook op Effectenhet leenen van gelden onder eerste hypofhecair verband op Hnizen en Land in Nederland als AGENT van de Amsterdamsclie Ilypofheekbank en het leveren van pandbrieven dezer iustelling,) het in- en ver koopen van Premieloten eu het nazien derzelve van af de eerste tot de laatst plaats gehad hebbende trekking; alle verrichtingen bij de Grootboeken der Rationale Schuldde bezorging van alle soorten van Assurantieu. Is 's Woensdags te Ter Neuzen in het/,Ne- derlandsch Logement," bij den heer Susijn, en 's Zaterdags te Axel in het Logement „het Gulden Vbes," bij mejufffouw de wed. L. Rolff te spreken. zijn verkrijgbaar een twintigste voor alle klassen ad f 3.50 den twintigste voor de le klasse ad 0,75 bij den debitant A. A. VAX BR VliAM), Hontenisse. ADR. H. DORZE-POTHOVEX. STROO-HOEDEN nieuwste modellen. Op Zaterdag 28 Juni 1890, des avonds ten 7^ uur, zal den heer JOZIAS DE FEIJTER te Ter Neuzen, trachten Het af breken en opbouwen van zijn HUIS staande in de nabijheid van het station te Ter Neuzen met de bijlevering van de daartoe benoodigde bouwstoffen. Bestek en teekening ligt ter iuzage bij genoem- den heer De Feijter. Inlichtingen te verkrijgen bij J. SCHEELE Dz. staande in de Kerkhoflaan. Desverkiezende kan de helft der koopsom op de panden gevestigd blijven. Adres bureau dezer courant. PUIKE NIEUWE bij M. VAN DOESELAAR, Dijkje, Ter Neuzen. TOT BEVORDERING VAN I )p SpppptoriQ BEGINT OP Nieuwstraat, Ter Neuzen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1890 | | pagina 2