Sooisteit „Ee Thestuin. ~f7 s. p. mmmjT' LU 48 koppen m zware Olmen ton. Eene partij Kanada boom- y BURGERLIJKE STAND" Handelsbericbten. Advertentien. Openbare Verkooping 69 zware koppen van 01m boomen en eene partij Spaan 42 koppen van Kanada boomen. Allen snelden uaar de kist, waaruit eensklaps een kleine man met blonden knevel en de kleederen vol stroo te voorschijn kwam. Nadat de beambten van hunne verbazing be- komen waren, brachten zij het mannetje uaar het bureel der douane. In het Duitsch ondervraagd, verklaarde hij Her mann Zeitung te heeten, geboren te Warschau. Te Weenen had hij als tailleur voor dames slechte zakeu gemaakt en besloten naar Parijs te gaan om eene machine tot het passen van dames, door hem uitgevonden, in de mode te brengen. Daar hij geen geld had voor de reis, had hij de kist gemaakt en was er ingekropen, na van te voren de noodige maatregelen genomen te hebben om de bewuste kist aan zijne woning te laten af- halen en verder te vervoeren. Hermann Zeitung is Dinsdagavond van Weenen vertrokken en was ongeveer zestig uren in de kist verbleven. De zonderlinge reiziger is, beschuldigd van oplichterij, door de Parijsche politie ingerekend. Wei had hij aan den stationschef te Parijs be- loofd het reisgeld terug te geven van het geld dat hij te Parijs zou verdienenmaar de spoorweg- maatschappij heeft geen vertrouwen gesteld in de uitvinding van Hermann Zeitung. In de gemeente Gasteron, in het Fransche kanton Saiut-Clair, heeft men een liukerarm ge- vonden. Nieuwsgierig waar het restje was geble- ven, dat aan dien arm had gezeten, ging de justitie onderzoeken en vond, na lang zoeken, in een ledigstaand huis, een hoofd, een rechterarm, een paar beenen en nog eenige stukjes, die te zamen een meusch zouden kunnen vormen. Het hoofd droeg sporen van mishandeling, zoodat men hier met een misdaad te doen heeft. Men dacht eerst aan zelfmoord, doch die veronderstelling heeft men laten varen. In gansch de omgeving is niemand vermist, zoodat men de indentiteit van den persoon niet heeft kunnen constateeren. „De leeuwen zijn losDeze schrikmare bracht dezer dagen de geheele stad Golberg in Neder-Silezie in opschudding. Toen een paar jongens die in een molen buiten de stad gelegen gewerkt hadden, naar buiten traden zagen zij twee leeuwen die uit een menagerie ontsnapt waren, rondwandelen. Een der jongens snelde in den molen terug en haalde een revolver, waarmede hij op een der dieren schoot, zonder het te treffen. De beesten vluchten in het bosch en een troep jagers en al wat maar in de stad een geweer of revolver bezat, trok hen na. Van de vele schoten die door deze keurbende gelost werden is er vermoedelijk een raak geweest, want aan het andere einde van het bosch kwam maar een leeuw te voorschijn, die zich met versnelden -pas uit de vuelen raaakie. De invallende duisternis maakte aan de jacht een eind zonder dat iemand het gewaagd had, het gewonde of gedoode dier in het bosch te gaan opsporen. Een vijftal misdadigers Ryan, Daley, Hopkins, Crawford en Hall genaamd, zijn onder tamelijk dramatische omstandigheden uit het tuchthuis te Kingston, in de provincie Ontario (Canada) ontsnapt. Zij deden dienst in de bakkerij der gevangenis en maakten gebruik van de omstandigheid, dat zij slechts door een enkelen oppasser bewaakt wer den onverhoeds wierpen zij zich op hem, ontwa- peDden hem, stopten hem een prop in den mond en bonden hem stevig vasteveneens handelde zij met twee andere gevangeuen, die weigerden met hen te ontsnappen. Toen op het gerucht twee nachtwakers kwamen toeschieten, hebben de gevangene een daarvan met stokslagen afgeranseld, totdat hij het bewustzijn verloor en den anderen vastgebonden en een prop in den mond geduwd. Vervolgens hebben de vijf misdadigers de deur der bakkerij afgesloten, met behulp van touwen de muren der gevangenis beklommen en zijn vandaar de wijde wereld inge- gaan. Sedert heeft men ontdekt, dat zij zich van een boot hebben meester gemaakt, het meer Ontario zijn overgestoken en een schuilplaats in de Veree- nigde Staten gezocht hebben. Een dagblad uit San Francisco vestigt de i aandacht op de uitvinding van een nieuw instrument, om aanvaringen van schepen te voorkomen, en waaraan den naam van Eophoon wordt gegeven. 1 Het zichtbare gedeelte is een ontvanger van geluiden, gevormd uit twee nauwe en van elkaar gescheiden vakken. Deze ontvanger kan draaien, en de ge- i luiden zijn door middel van twee afzonderlijke buizen voor het oor waarneembaar. Als de ont- i vanger gekeerd is naar de zijde van waar het geluid komt, worden de trillingen door de beide ooren gelijktijdig gehoord. Hieruit volgt, dat men, om de richting van het geluid te kunnen bepalen, het instrument moet ronddraaien totdat het geluid gelijktijdig met de beide ooren is waar te nemen. Men neemt dan de richting op, welke de Eophoon aangeeft, en weet alzoo van welken kant de ge- luidseinen komen, welke door andere vaartuigen bij mistig weer worden gegeven. Ter aanvulling van het laatste over New- York ontvangen bericht over de oproerige beweging in Brazilie deelt men nog rnede, dat in den voor- raiddag van 18 December een aantal aan Keizer Dom Pedro getrouw gebleven burgers, ondersteund door het tweede regiment artillerie, naar het voor- malig Keizerlijk paleis trokken, de republikemsche vlag omlaag haalden en haar door de Keizerlijke vervingen. Spoedig echter waren de soldaten van het voorloopig bewind ter plaatse, de opstandelingen werden in korten tijd overwonnen, hunne aanvoerders gevangen genomen en de muitende soldaten in de kazerne opgesloten. Onder luide toejuichiugen van de overwinnaars werd de vlag der republiek wederom geheschen. Ongeveer honderd Keizerlijken vonden den dood of werden gewond 21 van de belhamels werden op bevel der regeering gefusilleerd. Aanleiding tot het oproer was de ontevredenheid der soldaten met hunne soldij. Een handelaar in boter had zich schuldig gemaakt aan vervalschiug van dat product op een ongehoord groote schaal. Hij vermengde drie maal 's weeks groote hoeveelheden natuurboter met mar garine in verhouding van 5/s t°t s/s* Voor dit doel hield hij er opzettelijk een machine op na, waarmede hij wekelijks 1000 pond boter vermengde De zaak werd behandeld voor de rechtbank in Bremen, die den vervalscher veroordeelde tot een boete van 4200 Mk en 280 dagen gevangenisstraf. Omtrent de arrestatie van Jansen, die vermoed wordt te zijn de moordenaar van de schippersvrouw, weduwe Bal en haren zoon, beiden varende op het schip Constance Marie, verneemt de Schifl'fahrt Zeitung het volgende Jansen is te Antwerpen opgespoord en achter slot gezet. Hij was vroeger schippersknecht en nu onlangs milicien-infanterist te Bergen-op-Zoom, van waar hij in November gedeserteerd en over de Belgische grenzen gevlucbt was. Te Rupelmonde is hij 's nachts op het hem wellicht bekende schip der weduwe Bal geslopen om van kleediug te ver- wisselen. Daarna heeft hij de vrouw en haren zoon vermoord, en zich meester gemaakt van de in kas zijnde gelden en de voorhanden zijnde kleeding. Als schippersknecht gekleed, pakte hij zijn uniform in een bundel bijeen en wierp het in de Rupel, waaruit het later, met bloed bevlekt, is opgehaald. Eenige weken later nam hij dienst op het Rijnschip Bertha," dat naar Ruhr moest vertrekken. Hij werd echter te Antwerpen door de politie opgespoord en achter slot en grendel gebracht. Een neef van de vermoorde weduwe, die het eerst als verdacht gevangen genomen was, is weder losgelaten. Een Pruisisch gemeente-veldwachter uit Weg- berg arresteerde op Nederlansch grondgebied den molenaar R. uit die gemeente, verdacht van be- driegelijke barikbreuk. De burgemeester van Vlodrop, alwaar de aanhouding plaats had, stelde R. in vrijheid en bracht den al te ijverigen Pruisischen politieman onder het oog, dat hij op ons grond gebied niet handelend mocht optreden. Eiffel gaat voort de wereld in bewondering te brengen. Thans heeft hij eene brug van 45 meter lengte gemaakt, met spoor van normaal-breedte belegd, welke bij eene belasting met 250,000 kilogram een nauw merkbare doorbuiging aantoonde. Dit alles, zal men zeggen, is nu zoo verwonderlijk niet. Maar de brug kan in drie dagen door geheel ongeoefende handen ineengezet worden en is gemak- kelijk vervoerbaar, zoodat zij voor militaire doel- einden van groot belang belooft te zijn. Te Bergen bestaat een landbouw-casino, waar de belangen van den landbouw worden be- hartigt, al thans uit den naam zou men dit mogen afleiden. De vereeniging bestaat echter uit1 smid, 1 koperslager, 1 onderwijzer, 1 koster, 1 geheimschrijver en 16 tappers, winkeliers of koffiehuishouders Als de landbouw daar niet bloeit, dan heeft koning Gambrinus er waarachtig geen schuld aan Van 1 tot en met 15 Januari 1890. ZEETIJDINGEN. Van 17 tot en met 20 Jan. zijn in deze haven Vu.xiengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden: 17 Jan. Eng. stoornb. Sainte Anns, kap. Adams, van Cardiff met kolen. Eng. stoornb. Woodstock, kap. Fulton, van Leith met stukg. Eng. stoornb. Norma, kap. Torr, van Goole met stukg. Eng. stoornb. Avocet, kap. Stubbs, van Antwerpen met stukg. Eng. driem. schoener Jubilee, kap. Syrett, van Vlissingen ledig. 18 Dec. Eng. stoornb. Sinloe, kap. Davie, van Newpoort met kolen. 19 Jan. Eng. stoornb. Belmont, kap. Jenkins, van New—Castle met kolen. 20 Jan. Eng. stoomb. River Derwent, kap. Covender, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Dinnington, kap. Coates, vau Goole met kolen. Van 17 tot en met 20 Jan. zijn uit deze haven vertrokken na aan den spoorweg te hebben gelost en geladen 17 Jan. Eng. stoomb. Glendale, kap. Harland, naar Sunderland ledig. 18 Jan. Eng. stoomb. Avocet, kap. Stubbs, naar Liverpool met stukg. Eng. stoomb. River Lagan, kap. Namare, naar Londen met stukg. 20 Jan. Eng. stoomb. Sainte Anns, kap. Adams, naar Sunderland ledig. In deze haven zijn binnengekomen bestemd voor Gent 17 Jan. Eng. stoomb. Falcon, kap. Marlin, van Hull met stukg. Eng. stoomb. Calder, kap. Moore, van Goole met stukg. 18 Jan. Fransche logger Frere et Soeur, kap. Le Gain, van Marennes met menerie. 19 Jan. Eng. stoomb. Newington, kap. Gay, van Methil met kolen. Eng. stoomb. Spindrift, kap. Lumley, van Londen met stukg. Duitsche stoomb. Neutral, kap. Hanse, van Riga met hout en zaad. 20 Jan. Eng. stoomb. Aire, kap. Woodhead, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Rosa, kap. Warraold, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Polo, kap. Hughes, van Hull met stukg. Eng. stoomb. Abergrange, kap. Wright, van Grangemouth met kolen. Duitsche stoomb. Commercial, kap. Krutzfeldt, van Riga met stukg. Uit deze haven zijn vertrokken komen de van Gent. 17 Jan. Eng. stoomb. Abertay, kap. Aitken, naar Grangemouth ledig. 18 Jan. Duitsche schoener Wopke, kap. Tholen, naar Londen met macadam. Eng. stoomb. Bordeaux, kap. Giles, naar Londen met stukg. 19 Jan. Eng. stoomb. Romeo, kap. Empson, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Falcon, kap. Marlin, naar Hull met stukg. Eng. stoomb. Norma, kap. Torr, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Aberforth, kap. Sinclair, naar Middlesbro ledig. Eng. stoomb. Calder, kap. Moore, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Woodstock, kap. Fulton, naar Leith met stukg. Van 17 tot en met 20 Jan. werden langs de Oostsluizen alhier 25 binnenvaartuigen op en 28 afgeschut; door de Westsluizen 3 opgeschut. Rotterda^n, 20 Januari. Gent. PRIJ2GK VAN EFFECTED. Amsterdam, 20 Januari. 10 Jan. 17 Jan. Londen, 20 Januari. KOEItS V A IIET GELD. Belgisch per 100 fr. f 47,75 a. f 47,80 Engelsch per 12,09 12,11 Heden overleed zacht en kalm mijn ge- liefde echtgenoot PIETER P 0 S E in den ouderdom van 81 jaar. Uit aller naam, Wed. P. PONSEN. Ter Neuzen, 21 Januari 1890. De ondergeteekende betuigt langs dezen zijn liartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling den 20 dezer onder- vondeu op zijn 80,ten geboortedag. Stoppeldijk, 21 Januari 1890. C. VAN DIXHOORN. De ondergeteekende, zijne Apotheek overgelaten hebbende aan den heer P. A. LE CLERCQ, bedankt voor het hem vele jaren geschonken vertrouwen en beveelt zijn op- volger aan. Ter Neuzen, Januari 1890. G. W. HOUTZAGER. Mij refereerende aan bovenstaande, beveel ik mij beleefdelijk aan. Ter Neuzen, Januari 1890. P. A. LE CLERCQ, Apotheker. De ondergeteekende verzoekt aan alien die M U T S EIV bij hem hebben liggen om die aanstaanden Vrijdag af te komer halen. Hoek (Knol), 21 Jan. 1890. C. DE SUIT., n SLUITING DER LIJST voor de eerstvolgend ballotage op 25 Januari 1890. Aanmelding bij den Secretaris. De Commissie van toezicht, R. WALRAVEN, Voorzitti M. EIJKE, Secretaris. Commissionair in EffectenWissels en Assurantien. Markt 4, Ter Neuzen. Inkoop van coupons zonder eenige korting voor provisie, tegen den koers in de dagbladen genoteerd. T E AXEL. De Notaris C. J. A. Fercken, te Ter IVeen, zal op Donderdag den .30 Januari 1890, ihet openbaar verkoopen 1. des voormiddags ten 10 ure, op de h( van Abie Pieter de Mul, in den Capeilei gemeente Axel, ten verzoeke van a. de heeren Gebr" BAARS, te Hoofdp' b. den heer CH5 FLOS te Capellebrug 2. Onniiddellijk daarna op de hofstede Vaartwijk, bewoond door P. de Putter, gemeente Axel, ten verzoeke van de heeren BAARS en den heer""*" L» TOUSSAINT, te Langerbrugge en 3. na afloop daarvan aan den Vaartdijk Te vergaderen op de hofstede van A Hnlst. Geboorten. 6 Jan. Desiderius Franciscus, z. van Petrus Franciscus Cornells en van Maria Rozalia Hoveniers. 13 Jan. Alphonsus Camillus, z. van Franciscus Bemardus Buiisse en van Maria Theresia d'Hont. Overlijden. 4 Jan. Lndovicus Josephus Franciscus van Waasberghe, oud 72 j., weduwn. van Virginie Petronella Schuerman. 12 Jan. Anna Maria de Wolf, oud 11 m, d. van Bruno Pieter en van Cornelia de Wagter. Axel. Geboorten. 8 Jan. Alphonsius, z. van Augustus Slabbaert, en van Godeliva de Kever. Jan, z. van i lorus van de Velde en van Johanna Dees. 13 Jan. Andries, z. van Andries IJzebaart en van Adriana den Engelsman. Overlijden. 7 Jan. Pieter Barend Reumer, oud 78 j., echtg. van Elisabeth Sehoonakker. 12 Jan. Laurina Scheele, oud 75 j., echtg. van Jacob Polderman. Hontenisse. Huwelijks-aangiften. 3 Jan. Pieter Fran- cies van Damme, oud 24 j., jm. en Anna Cath. Neve, oud 26 j., jd. Pieter Aug. Hulshout, oud 29 j., jm. en Christina van den Branden, oud 28 j., jd. Cornelis Maas, oud 23 j., jm. en Ludovica Sloove, oud 27 j., jd. 10 Jan. Alphonsus Steijaert, oud 26 j., jm. en Colleta van Poorten, oud 27 j., jd. Joos Pieters, oud 37 j., jm. en Johanna Merk, oud 31 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 4 Jan. Josephus van Ombergeu, oud 28 j., jm. en Anna Cath. Gordijn, oud 27 j., jd. 6 Jan. Sibble van der Zee, oud 28 j., jm. en Rozalia Math, van de Velde, oud 25 j., jd. 8 Jan. Alphonsus van Steene, oud 28 j.,' jm. en Anna Cath. Pardon, oud 26 j., jd. 15 Jan. Pieter Francies van Damme, oud 24 j., jm. en Anna Cath. Neve, oud 26 j., jd. Pieter Aug. Ilulshout, oud 29 j., jm. en Christina van den Branden, oud 28j.,jd. Cornelis Maas, oud 23 j., jm. en Ludovica Sloove, oud 27 j., jd. Geboorten. 11 Jan. Francjois, z. van Karel de Koeijer en van Neeltje Vinke. Overlijden. 3 Jan. Pieter van Puyvelde, oud 64 j., echtg. van Apolonia de Rooij. 5 Jan. Julia Sophia Janssens, oud 1 m d. van Pieter en van Anna Maria de Loos. 7 Jan. Catharina Maas, oud 69 j., d. van Andries en van Maria Jacoba van Damme. 14 Jan. Jacobus Laffeber, oud 68 j., echtg. van Anna Cath. Bisschop. Ossenisse. Huwelijks-aangiften. 11 Jan. Kornelis Neve, oud 32 j., jm. en Rozalia Vettenburg, oud 26 j., jd. Geboorten. 14 Jan. Josephus, z. van Jacobus de Kort en van Louisa van Bellen. Overlijden. 10 Jan. Anna Catharina van Gijsel, oud 77 J., wed. van Francies de Roos. Slnt Jansteen. Huwelijks-aangiften. 1 Jan. Augus- tinus Vergauwen, oud 29 j., jm. en Florentina Francisca van Goethem, oud 23 j., jd. Petrus Dominicus van Dorsselaer, oud 23 j., jm. en Maria Paulina de Bot, oud 24 j., jd. 8 Jan. Alphonsus de Smet, oud 32 j., jm. en Maria Justina Taalman, oud 27 j., jd. Geboorten. 4 Jan. Emile, z. van Charles Ludovicus Fran- kevijle en van Appolonia Perdaan. 7 Jan. Lucia, d. van Jozefus Jacobus d'Olieslager en van Seraphina Cammaert. 9 Jan. Margaretha Maria Francisca, d. van Josephus Yinck en van Seraphina van Goethem. 12 Jan. Julia Maria Cle mentina, d. van Emile Benignus Plasschaert en van Amelia Ysebaert. Overlijden. 4 Jan. Theresia Verstraeten, oud 84 j., wed. van Judocus de Cock en van Josephus van Duijse. 5 Jan. Franciesca Weemaes, oud 61 j., echtg. van Charles Louis van Bunderen. 7 Jan. Pieter Augustinus de Witte, oud 30 j., z. van Jacobus en van Johanna Catharina de Smet (beiden overleden). Eduardus Verstraeten, oud 7 j., z. van Carolus Ludovicus en van Blondina d'Hondt. Xuh mslai;. Geboorten. 3 Jan. Abraham, z. van Jan Buijze en van Cornelia Maria Dees. 12 Jan. Janna, d. van Jan Kempe en van Leuntje van de Wege. 13 Jan. Jan, z. van Jan Kempe en van Janna Klaassen. Overlijden. 5 Jan. Abraham Buijze, oud 2 d., z. van Jan en van Cornelia Maria Dees. 10 Jan. Krijn den Beer, oud 3 w., z. van Andries Cornelis en van Janneke Mensink. 11 Jan. Jan Cornelis Verlinde, oud 2 m., z. van Salomon Gerardus en van Dina Scheele. 15 Jan. Janna Verstrate, oud 69 j., wed. van Willem de Somer. Bij kleineu aanvoer en flauwe koopluat gingen enkele artikelen tegen verminderden prija van He hand. Puike Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe 7,00 a 7,30, mindere f 5,00 a f 6,90. Rogge f 5,40 a f 5,70, mindere f 4,50 a f 5 30, Gerst f 3,25 a 5.50. Haver nieuwe 3.25 a 3,80, A lange f 2,00 a /3,10. Paardeboonen 5,25 a 5,90, mindere f 2,00 a 4,00. Duiveboonen f a f Bruineboonen /7.75 a f 8,25. Witteboonen Walcherache 8,75 a f 9,00. Erwten f 7,T5 a f 8,00, mindere f 6,50 a f 7,50. Kanarie- zaad beate f 6,25 a 7,00, mindere f 5,75 a f 6,50. Koolzaad 11,00 a 12,85. Eieren 5,80 a 6.00 per 100 stuka. Aardappelen Zeeuwache f 1,40 a 1,60. Zeeuwache Ajnin voor groote f voor kleine f per 50 kilo. Tarwe, witte 100 k. Id. roode SMaatsleeningen. Nederland pCt. Bedrag atukken. Cert. N. W. Sch. 2J dito dito 3 dito dito .31 dito Obi31 Wostenrijk I'ortugal Hiaslniul. Spanje. TurUije. Effypte. Obi. Mei-Nov. .5 dito Jan.-Juli5 dito dito Goud 4 Ob. Bt. '53/84 3 Obi. Hope 1798/1815 5 Cert. Ina. 5 S. '54 .5 dito dito 6 S. '55 5 dito 1864 5 Obi. 1877 dito. .5 dito Ooat. 2e S. .5 dito '73 gee. dito. 5 dito '75 gee, dito. 41 dito '80 gee. dito. 4 Obi 1. 1867/69 .4 O. B. Perp4 dito bin. Perpet. .4 Gecv. S. D. C. O. L. 1876 .4 f Z.R. a Z.R. fr. 19.00 a 19.50 Gerst Haver Boter per kilo Eieren per 26 atuka 14 00 17.25 16.00 2.00 3 40 14.50 17,75 16.50 fr. 19.00 a 14,50 16.50 16.50 2.00 3.60 14.75 17.00 17.00 Granen vaater, Haver iets hooger. Spoorwegleeuingen. pCt. Bedrag atukken. H'ederland. Ned. Ctr. apw. A. 250 dito Gest. Obi n 235 91 j/ llominri j<-. Theis.Spw.aand. 5 fl. 200 ItallU. Zuid.-Ital. Sp. O. .3 Lir. 500-5000 59J 1000 1000 1000 1000 1000 1000 200-1000 100 1000 500 500 1000 20-100 100-1000 50-100 50-100 Z.R. 125-625 20-100 Pes. 1000-24000 68i Pr. 500-25000 20-1000 17-b 20-100 831 971 102J 102} 741 741 63} 1031 92 102A 661 101 891 941

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1890 | | pagina 3