Gemengde berichten. Telegrafische berichten. TEH NEIJZEN, 13 December 1889. RECHTSZAKEN. Arrondissements-reclitbank te Middelburg. de Yries zeide, dat hem nog twee dergelijke gevallen bekeud waren, terwijl de heer Armand Sassen van oordeel was, dat Dr. Ham wegens het gebeurde ontslagen moest worden, aangezien gebleken was, dat hij niet voor zijne taak berekend was. De publieke tribune was stampvol. Omtrent den toestand van Geertruida Blommert, te Amsterdam, het onverschrokken dienstmeisje, dat onder zulke moeielijke omstandigheden het kind van den heer Doornbos redde, kunnen wij tot ons groot genoegen mededeelen, dat zij aan de beterhand is, en dat de geneesbeeren hebben kunnen verklaren, dat afzetten niet noodig zal zijuOok het kindje van den heer Doornbos, dat door Geertruida Blommert gered is, zal weldra geheel hersteld zijn. Men verwacht dat Z. M. de Koning aan beide moedige vrouwen, ook al wordt dit niet zooals gebruikelijk ambtelijk aangevraagdde hoogste onderscheiding zal verleenen, die vaak voor het redden van menschenlevens wordt gegeveu, al is in de Kalverstraat het edel pogen helaasniet met succes bekroond. De minister van waterstaat, handel en nijver- heid brengt ter algemeene kennis, dat op den aanstaanden Nieuwjaarsdag gelegenheid zal bestaan tot overbrenging per telegraaf van nieuwjaarskaar- ten in het onderling verkeer der Nederlandsche Rijkstelegraafkantoren. Eormulieren voor deze nieuwjaarskaarten, voorzien van een stempelafdruk van het kantoor van afgifte zijn, te rekenen van 15 December e. k. bij Rijks- telegraafkantoren verkrijgbaar tegen den prijs van 10 cent. De op deze formulieren geschreven nieuwjaarskaarten kunnen, zonder verdere bepaling of frankeering, op 31 December en op 1 Januari 1890 bij alle Rijkstelegra.ifkautoren ter overseining worden aangeboden r.aar plaatsen, waar Nederlandsche Rijkstelegraaf- of telephoonkantoren zijn gevestigd. Elke nieuwjaarskaart mag ten hoogste tien woorden bevatten. De naam der plaats van afzending wordt ambtshalve medegeseind. De aflevering ter plaatse van bestemming, ook van de op 31 December aangeboden kaarten, ge- schiedt, indieu eenigszins mogelijk, op 1 Januari zonder omslag en zonder ontvangbewijs te vorderen. Bezorging buiten den gewonen bestelkring der kantoren vindt niet plaats. Men schrijft uit VenloOfschoon men algemeen de detacheering van infanterie alhier toejuicht, ora uit Pruisen den smokkelhandel van schapen tegen te gaan, staat daar tegenover eene algemeene ontevredenheid, oindat deze manschappen paarsgewijze bij de burgerij, afwisselend met elken dag ingekwartierd worden. De militairen zijn zoo- wel bij dag als bij nacht werkzaam, omdat zij als commiezen dienst moeten doen in de eerste linie van het Rijk. Daar er nu in de Rijksgebouwen gelegenheid voor kazerneering overvloedig is, wat voordeelig en voor de gedetacheerden en voor de burgerij zou zijn, bestaat het voornemen om zich hieromtrent tot den Minister te wenden, te meer daar deze manschappen voor onbepaalden tijd hier zullen blijven. Door den provincialen inspecteur der belastingen te Maastricht is aan de controleurs in deze inspectie last gegeven om personen aan te stellen, geschikt om bij de landbouwers een directe controle op de grensbewoners te houden over hun eigendom van stalvee. Deze maatregel wordt genomen om den frauduleusen invoer van vee tegen te gaan, welke meermaleu door behulp van gemelde grensbewoners is geschied. Uit het verslag der voornaamste gebeurte- nissen in het gouvernement Atjeh en onderhoorig- heden loopende van den 14 tot en met 28 Oct. blijkt dat in den politieken toestand van Groot- Atjeh weinig verandering kwam. De verschillende posten in de linie werden nu en dan meer of minder hevig beschoten. Ook werd nu en dan geschoten op voorbijrijdende stoomtreinen enz. Ter beveiliging van de ceintuurbaan tusschen Lamreng en Ketapang Doea bewaakten detache menten in gepantserde tramwagens in den nacht van den 13 October en enkel daaropvolgende nachten de baan door er nu en dan langs te rijden. De vijand liet toen echter niets van zich hooren. Den 21sten October werd een Atjeher, die het blokhuis Pagani wilde bekruipen, door den wacht- commandant neergeschoten. Op den 24aten October kreeg een Europeesch fuselier binnen de versterking Siroen een schamp- schot aan het hoofd, terwijl op den 27aten dier maand een Europeesch fuselier bij de versterking Lambaroe, ten gevolge van een schot door het hoofd, sneuvelde. In de XXVI Moekims en in de VI Moekims was het vrij rustig. De verliezen van den vijand tengevolge van ons gescbutvuur moeten nogal noemenswaardig geweest zijn. De politieke toestand ter Westkust was bevre- digend te noemen. Over het algemeen was de gezondheidstoestand gunstiger. De ziekte- en sterftecijfers waren lager. Naar wij vernemen is door eenige ingezetenen uit deze gemeente concessie aangevraagd tot het plaatsen van een weegbrug aan den oostelijke en den westelijke kanaalarm. Gisteren in den vroegen morgen geraakte op de Suikerplaat, nabij deze haven, aan den grond de Noorsche stoomboot Unita, kap. Danielsen, van New—Castle naar Gent bestemd, geladen met steen- kolen. Met assistentie van twee sleepbooten, Goliath en Amerika, werd het stoomschip gisteren avond zonder bekomen averij afgebracht en vervolgde de reis naar Gent. Bij het opgemaakte drietal van predikanten bij de Chr. Ger. gem. in de Sh Pieterstraat te Middelburg, komt als n°. 1 voor Ds. J. H. Kouwenhove te Zaamslag. Zamnslatr. Jongstleden Dinsdag avond gaf de jeugdige rederijkerskamer«Oefening baart kunst," alhier ten huize van den heer G. de Visser, met welwillende medewerking van «Zaamslags Mannenkoor," hare eerste opvoering, waarvan terecht mag gezegd worden, dat zij in alle opzichten uitmuntend geslaagd is. Aan belangstellend publiek ontbrak het daarbij niet: de concertzaal toch was vrij goed bezet. Lof en dank in dezen vooral aan de Ter Neuzensche vrienden, die in weenvil van het ongunstige weder, ons het genoegen deden, het feest met hunne tegenwoordigheid te vereeren. Met eene gepaste en nette toespraak werd de feestelijke bijeenkomst door den geachten voorzitter, den heer L. J. Geelhoedt geopend. ZEd. riep daarbij alle aanwezigen een hartelijk welkom toe. Hij schetste in 't kort het doel der samenkomst, bracht hulde en dank aan Zaamslags Mannenkoor voor zijne welwillende medewerking en sprak ten slotte den welgemeenden wensch uit dat alle scheidsmuren, die eene innige samenwerking der verschillende vereenigingen nog verhinderen, weldra mochten wegvallen. Geen jaloezie, geeri verdeeldheid, geen tegenwerking, o neenalleen onderlinge samenwerking en broederlijke eensgezindheid kan de bestaande vereenigingen voortdurend doen bloeien en het ware genoegen, aan kunstgenot verbondenaanmerkelijk verhoogen. Dan ter zake. Zooals we reeds zeiden, is het eerste optreden onzer jeugdige kunstvrienden van Rhetorika met succes bekroond. Zij hebben in menig opzicht getoond aanleg, lust en gevoel te bezitten voor het pittige, het schoone en het edele der tooneelkunst. De rollen, op eene gelukkige wijze verdeeld, werden dan ook natuurlijk en boeiend voorgedragen. In weerwil van den korten tijd ter oefening, bewezen de dilettanten over het algemeen hunne rol volkomen meester en daarvoor de geschikte personen te zijn. Met helangstellende en onverdeelde aandacht werden de jonge kunstvrienden dan ook bij hun handelen en spreken door het publiek gevolgd, dat aan het einde van elk bedrijt van zijne hooge ingenomenheid en tevredenheid treffende blijken gaf door een daverend applaus. Wat de uitvoering betreft van de zangstukken, die, ter afwisseling, op het programme waren aangegeven, het past ons niet, hierover uit te wijden, veel minder ons eigen loftrompet te blazen. Toch doet het ons genoegen, te kunnen beweren, dat, volgens verklaring van kenners, het viertal zangstukken op eene nette wijze ten gehoore is gebracht en ons oude mannenkoor ook thans weder bij vernieuwing zijn ouden roem gehandhaafd heeft. Door tusschenkomst van den geachten censor der rederijkers kamer, den WelEd. heer Hartman werd het publiek nog aangenaam verrast door de opvoering van een nastukje, getiteld: «De weddensehap" door een zestal der jongste leden van het gezelschap. Ook dit liep goed van stapel en de uitvoering beloofde veel goeds voor de toekomst. Daarna werd het concert gesloten door het zingen van het Abschiedslied, waama het bal een aanvang nam, dat zeer geanimeerd was en tot laat in den nacht voortduurde. En hiermede nemen we voor ditmaal afscheid van het bestuur en de leden van Rhetorika. Wij hopen, hen alien spoedig voor een zelfde doel weder te ontmoeten. Wo brengen ailen onzen innigen dank voor het kunstgenot, ons door hen verschaft. We wenschen van harte gaame, dat de jeugdige vereeniging voortdurend blijve bestaan, dat het haar nimmer aan moreelen en finantieelen steun moge ontbreken en zij alzoo bestendig in bloei moge toenemen. Daarom roepen wij u, jeugdige kunstvrienden, in gemoede toe «Gaat voort op den ingeslagen weg, volhardt in uw ijvrig pogen ter volmaking in de edele tooneelkunst, woont met vlijt de oefeningen bij, welke ter bereiking van dat doel gehouden worden, dan houden wij ons innig overtuigd, dat de diepe beteekenis der kenspreuk Oefening baart kunst", door uwe vereeniging tot naam gekozen, in u alien zal be- waarheid worden. Axel. Het vergelijkend examen voor hoofd der openbare school alhier zal plaats hebben op 19 en 20 December e. k. Axel. Door Zijne Excelleutie den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid is genoegen ge nomen met de personen en de localiteit, beschikbaar gesteld voor den telephoondienst in deze gemeente. Kloosterzande, 12 Dec. Van de door de land- bouwersvereeniging »Eigen Hulp" gehouden aanbe- steding der levering van 30,200 kilogram chili— salpeter (ad 15 stikstof) waren ingeleverd 2 inschrijvingen, en wel van A. Dieleman, te Axel, voor f 10,40 en van Alph. Pieters, alhier, voor 10,36 per 100 KG. De levering werd aan den minsten inschrijver gegund. Men schrijft ons uit Breslteiis Dinsdag jl. slaagde de heer J. K. de Masier, geboren alhier, opzichter van den Rijks waterstaat te Roermond, voor de mechanica, middelbaar onder- wijs. Voor twee jaar deed genoemde heer met succes examen voor de wiskunde. Iudien men in aanmerking neemt dat genoemde heer reeds sinds zijn 16e jaar in ambtelijke betrekking was bij den provincialen waterstaat te Zierikzee en nu sinds enkele jaren opzichter van den Rijks waterstaat, mag het kranig genoemd worden zich op 25jarigen leeftijd tusschen door te bekwamen tot leeraar in de wis- en werktuigkunde. 'S Graveilhuge, 13 Dec. Tweede Kamer. Bij Hoofdstuk Binnenlandsche zaken kondigde de Minister eene wijziiriiig der Diankwet aan tot betere regeling der verleening van buitengewone ver- gunningen. Het voorstel van den heer Domela Nieuweuhuis om een meraorie—post uit te trekken voor een Rijks-bureau voor statistiek werd na bestrijding door de Regeering verworpen met 53 tegen 19 stemmen. De Regeering heeft de gemeentebesturen aan- geschreven, dat op de telkaarten der volkstelling kerkgenootschap beteekent gezindte of kerkelijke gemeente. De rechtbank heeft in hare zitting van 13 Dec. het volgende vonnis uitgesproken C. L. E., oud 27 j., landbouwer te St. Jansteen, is wegens mishandeling veroordeeld tot f 8 boete of 6 dagen hechtenis. KA\TO\(. E HI. (HT TE IILLST. Zitting van 7 December 1889. J. G. en S. T., beiden te Meerdonck, E. d. K. en E. S., beiden te Kieldrecht, zijn wegens vischovertreding vrijgesproken. P. E., F. E. en E. G., alien te Kieldrecht, zijn wegens alsvoren veroordeeld tot 10 boete, subs. 5 dagen hechtenis. J. v. V., te Stoppeldijk, is wegens als voren veroord. tot f 1 boete, subs. 1 dag hecht. F. v. K., te Hulst en C. L. M., te Koewacht, zijn wegens als voren ieder veroord. tot f 0,50 boete, subs. 1 dag hecht. P. Y., te Meerdonck, is wegens als voren veroord. tot 2 boeten van f 2, subs. 2 dagen hecht. voor iedere boete. J. d. B., te St. Jansteen, is wegens als voren veroord. tot f 2 boete, subs. 2 dagen hecht. L. C., te Temsche, is wegens openbare dronkenschap vareord. tot f 2 .boete, subs. 2 dagen hecht. P. J. B., te Hulst, J. d. R., te Clinge (Belgie) en P. v. V., te Clinge, zijn wegens als voren ieder veroord. tot f 0,50 boete, subs. 1 dag hecht. P. H. Z., te Clinge, is wegens als voren veroord. tot f 3 boete, subs. 3 dagen hecht. - W. M., te Hulst, is wegens openbare dronkenschap bij eerste herhaling veroord. tot 3 boete, subs. 2 dagen hecht. P. K., te Hulst, is wegens als voren veroord. tot f 3 boete, subs. 3 dagen hecht. A. E. wed. J. D., te Boschkapelle, is wegens het laten loopen van kippen op beplanten grond veroord. tot f 0,50 boete, subs. 1 dag hecht. L. B., huisvrouw van E. v. K., is wegens het weigeren van tolgeld te betalen veroord. tot f 0,50 boete, subs. 1 dag hecht. J. B. V., te Hontenisse, is wegens overtreding der ijkwet veroord. tot f 0,50 boete, subs. 1 dag hecht. L. N., te Koewacht, is wegens strooperij veroord tot f 1 boete, subs. 1 dag hecht. M. v. H., A. K. en W. K.. alien te Clinge (Belgie), zijn wegens als voren ieder veroord. tot f 0,50 boete, subs. 1 dag hecht. P. v. H. en P. M., beiden te Hulst, zijn wegens straat- schenderij ieder veroord. tot f 0,50 boete, subs. 1 dag hecht. A. S., te Moerbeke, is wegens het niet voorzien van muil- korven van honden veroord. tot f 0,50 boete, subs. 1 dag hecht. P. J. P., te Clinge, is wegens alsvoren veroord. tot f 1 boete, subs. 1 dag hecht. A. v. C., te Axel, is wegens jachtovertreding veroord. tot tweemaal 5 dagen hecht. J. F. d. M., te Clinge, is wegens alsvoren veroord. tot 2 boeten van f 15, subs. 4 dagen hecht. voor iedere boete. E. v. H., te Wachtebeke, is wegens alsvoren vrijgesproken. P. d'H., te St. Jansteen en M. d. K. wed. J. d. N., te Clinge, zijn wegens het niet duidelijk leesbaar ophangen van een vergunningsbewijs ieder veroord. tot f 0,50 boete, subs. 1 dag hecht. F. T., te Hengstdijk, is wegens het onbeheerd laten staan van een hond op den openbaren weg veroord. tot f 0,50 boete, subs. 1 dag hecht. Ph. G. huisvrouw van J. v. E., te Clinge, is wegens het in Nederland invoeren van versch rundvleesch veroord. tot f 1 boete, subs. 1 dag hecht. De beide soldaten, die bij het bezetten der afsluitingslinie in Limburg dienst weigerden, zijn ontslagen van rechtsvervolging, omdat een grondig onderzoek schijnt bewezen te hebben dat het van hen gevergde niet te volvoeren was, daar zij terug- keerden van eenen dienst gedurende 5 uren in sneeuw en regen en daarbij hunne kleederen bevroren waren. De aanvoer van versche zeevisch aan de vischmarkt te Rotterdam was Woensdag weder zeer grootniet minder dan 47, meest alle groote par- tijen, waren aanwezig. Even als Vrijdag kon ook Woensdag al de visch niet afgeslagen worden. De prijzen waren ook nu weder belangrijk lager. In plaats van in benuen wordt thans de visch met manden afgeslagen. De vooruitzichten bestaan dat de aanvoer in de volgende dagen nog zal toenemen. Ds. Vos deed Zondagmorgen in de Wester- kerk te Rotterdam de blijde tijding, dat hem een gift was toegezegd van ,/honderd duizend" gulden voor den bouw eeuer nieuwe Noorderkerk. Er is dus verwnchting, dat met den bouw dezer kerk spoedig een begin zal worden gemaakt. Uit Sloterdijk wordt aan de N. R. Ct. geschreven Eenige jaren geleden verlangde de bewoner van een heerenhuis alhier om welke reden dan ook een andere woning te betrekken. Zijn huurtijd was echter nog niet verstreken, en de eigenaar wilde hem niet ontslaan. Toch gaf hij zijne pogiugen, om dezen tot andere gedachten te brengen, niet open eindelijk, om zich van den lastigen vrager af te maken, sprak de huisheer ^Nu goed, wan- neer gij, op nader te bepalen voorwaarden, f 1000 geeft aan de armen, dan laat ik u gaan." Wer- kelijk werd deze voorwaarde aangenomen. Het genoemde bedrag werd op een bepaalden datum aan den predikant ter hand gesteld, en, na ge houden overleg met den eigenaar van het bedoeld per- ceel, ingeschreven in een der Grootboekeu der Nat. Werk. Schuld ten name der diaconie der Hervormde gemeente, onder deze bepaling, dat van de renten jaarlijks aan eenige armen onverschillig tot welk kerkgenootschap behoorende een wollen deken zou worden uitgereikt. Sedert dien tijd is aan die beschiking geregeld gevolg gegeven, en sollicitanten voor die bedeeling zijn zoo talrijk, dat diakenen onmogelijk aan alle aanvragen kunnen voldoen, zoo zij het bedrag der rente niet aanmerkelijk willen overschrijden. Het zal zeker niet veei gebeuren, dat men er f 1000 voor over heeft om van woning te ver- anderen. Maar men mist dan ook de zelfvoldoening dat iederen winter vele schamelen door die zucht naar verandering zich eens terdege kunnen koeste- ren onder de wol. Uit Sneek wordt van 9 December gemeld De Rotterdammer goederenboot van de heeren Martin C0., is Zondagmiddag deerlijk gehavend te Sneek binnengekomen. Alannduit, kotnpas, glazen en tal van andere zaken waren verbrijzeld. Toen de boot Zondagnacht 2 uur door de brug bij Uitwellingerga stooinde, toonde de brugwachter zijne groote ontevredenheid over het breken van de schoone ijsbxan. Tot een paar jongens, die bij hem stonden, moet de man toen hebben gezegd //Alio, donder maar er stien op in", waarop in hetzelfde oogenblik het vaartuig tot mikpunt diende. De bemanning trachtte zich te dekken in de kajuit, maar toen eene dikke kei de alarmfluit, wegsloeg, gevoelde de machinist zich verplicht op het dek te komen om de gemaakte opening direct met een houten pen te sluiten. Eene hagelbui van steenen van het inmiddels saamgestroomde grauw begroette den man, die, zijn leven niet langer in de waag- schaal willende stellen, met eene half verbrande hand weer heil beueden ging zoeken. Het bombardeeren duurde voort tot bij Oppen- huizen, waar vrouwen met gouden kappen op den mannen in hare boezels steenen aandroegen. Intusschen wist de ka| iteiu aan land te komen en koers naar Sneek te zetten, waar de hulp der politie werd ingeroepen. Ongelukkig verwees men aldaar den kapitein naar den officier van justitie te Leeuwarden, bij wien hij eerst den volgeuden dag zijn beklag kon indieuen. De boot zette Zondagnacht onder geleidc van iemand, die met een geladen ganzenroer op het dek stond, haren tocht naar Sneek voort,. Uit Leiden wordt gemeld, dat, nu de ge- vangenen te Leeuwarden zijn overgebracht, de gebouwen der voormalige militaire strafgevangenis bij eerstgenoerade plaats volgens hunne nieuwe bestemming, als werkinrichting voor vrouwen, weldra betrokken zullen worden. Deze week kwam nl het eerste transport vrouwen uit Veenhuizen, eerste ge- sticht, naar Leiden, om met eenige dagen tusschen- ruimte, door nog vier transporten te worden gevolgd. Omgekeerd is men reeds geruiraen tijd bezig 'sRijks gesticht te Ommerschans te ontruimen en de (mannelijke) verpleegden over te brengen naar Veenhuizen. Merkwaardig is het, te zien, hoe weinig bewaking die groote transporten verpleegden vereischtentwee of drie veldwachters loopen er onoplettend bij, want niemand denkt er aan te ontsnappen. Met 1 Jan. a. s. zal Ommerschans ontruimd zijn. De landerijen zijn reeds grooten- deels verkocht of worden het alsnog. Waartoe de gebouwen bestemd zijn, is nog onzeker. Het plan heeft bestaan, er een Rijks-krankzinnigengesticht te vestigen. Dezer dagen echter zijn de gebouwen opgeuomen door den generaal-majoor Van der Beek er schijnt dus ook aan gedacht te worden, er eene militaire bestemming aan te geven. Dat het sommige menschen niet spoedig te koud kan zijn, bewees Zondag een heer te Breu- kelen, die het ijs wegruimde, om gelegenheid te hebben zijn dagelijksch bad te nemen. Deze lief- hebber-zwemmer heeft te Amsterdam een viertal volgelingen dermate gehard, dat zij er behoefte aan gevoelen, ook bij strenge vorst zich een weinig tusschen de ijskorsten af te koelen. Het zou, zegt het D. v. N., de moeite loonen, met het oog op de natuurwetenschap, de proef te nemen of deze vijf lichamen nog voor bevriezen vatbaar zijn. Te Zutfen is in het buskruitmagazijn thans de noodige voorraad dynamiet opgelegd, benevens de noodige ontstekingspatronen, ten einde indien het noodzakelijk mocht zijn, de bruggen te Markelo, Ruurlo en te Zutfen onbruikbaar te kunnen maken. Dezelfde maatregelen zijn genomen te Doesburg en Deutichem. Dat dit punt thans afdoende geregeld is zegt Gelria, waaraan wij dit bericht ontleenen mag niet onwaarschijnlijk de heer Tindal zich tot eer rekenen. Zonder de door hem gewekte vrees zou niet onmogelijk dit punt onvoorzien zijn gebleven tot het gevaar had gedreigd en het licht te laat was geworden. Te Deventer viel een der meest geachte in gezetenen, de heer W. S. Sandt van Nooten, kassier, terwijl hij wat vergift voor de ratten strooide, door een valluik. Hij kwam met het hoofd terecht op de plaats van zijn buurman en W3s onmiddellijk dood. In de Wallstraat te Berlijn, heerschte Vrij dag groote opschudding, toen de barbier en tand- meester L., door de politie in arrest werd genomen en de meest overdreven geruchten deden aanvanke- lijk de ronde. De gevangenneming geschiede naar aanleiding van het volgende. De vrouw van den arbeider S., was bij L. gekomen om zich een kies, die haar zeer veel pijn deed, te laten trekken. Zij was echter zenuwachtig vreesde dat zij de pijn- lijke operatie niet zou kunnen ondergaan en ver- zocht L. daarom haar, door middel van chloroform te willen verdooven. Aanvankelijk weigerde de man, maar ten slotte bracht hij haar zonder den bijstand van een ge- neesheer in te roepen, in een toestand van verdoo- ving en trok haar den kies. Groot was zijn schrik toen hij er niet in mocht slagen de vrouw weder tot bewustzijn te brengen. Ten spoedigste werd een docter gehaald, maar deze kon slechts constateeren dat de ongelukkige vrouw was overleden. De geneesheer deed aan- gifte bij de politie van het geval en daarop volgde de arrestatie. De consul der Vereenigde Staten te Mann heim geeft verslag van de vervaardiging van zoo- genaamde plantenboter uit de cacaonoot, hetwelk daar reeds gedurende een jaar geschiedt. De fabriek te Mannheim werkt met 25 man, een stoommachine

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1889 | | pagina 2