(iemengde berichten. BLTRGERL1JKE STAND, Telegrafische berichten. TER IVEUZEX, 6 December 1889. GEMEEXTEKAAI) VAX TER XEUZEX. over Yerder bevat het Maandblad eene belangrijke ont- hulliiig omtrent de werkzaamheden van de z. g. oordoktersNicholson, Simpson, Mountain en anderen, terwijl enkele kleinere artikelen doen zien hoe men, in het buitenland, tegen de kwakzalverij optreedt. Onder de „herhaalde waarschuwingen" wordt het een en ander over de Pain—Expeller en Dr. Retau's zelfbewaring medegedeeld. Wie over een dezer onderwerpen nader wenscht ingelicht te worden, kan dus, door aanvraag van een gratis nommer, ziju wensch bevredigd zien. Yolgens schrijven uit Zierikzee is het uit de peilingen gebleken, dat het gebouw of lichtwachters- woning, staande op het einde van het zoo aangevallen Westhavenhoofd, vrij gevaarlijk staat, zoodat het vermoedelijk raadzaam zal worden geacht, het door de bewoners te laten ontruimen. De werken, welke zullen moeten worden verricht, om verdere rampen te voorkomen, zullen van grooten omvang zijn en zeer aanzienlijke kosten na zich sleepen. In die kosten draagt de gemeente Zierikzee voor een derde en het waterschap Schouwen voor twee derde bij. Men scbrijft uit Rosendaal De aanvoer van beetwortelen voor de suiker- fabrieken is alhier nog niet geeindigd. Alleen aan de fabriek Ravenswaay, Percken, Jitjer Cie., alwaar de campague nog 14 dagen zal duren, zijn alle beetwortelen binnen. Yoor de andere fabrieken komen nog voortdurend schepen aan of liggen in de haven op lossen te wachten. X'ooral aan de fabriek Janssens, van Weel, Smits, waar de bieten over eene uitgestrektheid van eenige hectaren liggen opgestapeld, is de aanvoer nog zeer aauzienlijk. Door het plotseling iuvallen der vorst heeft men in allerijl de beetwortelen met stroo moeten dekken, ten einde groote schade te voorkomen. De beweging onder de barbiers en haarsnijders te Amsterdam, tot afschaffing van den Zondagsarbeid, is cok tot de verzorgers van hoofd en baard te Rotterdam overgewaaid. Een 70tal .kappers- en barbiersbedienden hielden aldaar Zondagavond eene vergadering onder voorzitterschap van den president der afd. Rotterdam van het Algemeen Nederlandsch Werkliedenverbond, die daartoe was uitgenoodigd geworden en de vergadering opende met eene toe- spraak, waarin hij de noodzakelijkheid van een rustdag betoogde. Er werd besloten eene vereeuiging op te richten, en daartoe werd een bestuur benoemd. Alle aan- wezigen traden tot het_ lidmaatschap toe. Af schaffing van Zondagsarbeid is het eenige doel andere eischen werden niet gesteld. Woensdag had alhier de aanbesteding plaats van de levering van 625 Ms grind voor den grind- weg Ter NeuzenHoek. Hiervoor hadden inge- schreven Wed. J. de Lege, te Ter Neuzen, voor 2,49 P. A. van de Velde, te Ter Neuzen, voor/2,45; A. de Beer, te Hoofdplaat, voor 2,10; en J. H. Adriaansen, te Sliedrecht, voor 1,85 de kubieke meter. Axel, 4 Dec. Heden hield alhier de vereeniging van onderwijzers in het arrondissement Axel eene vergadering. De voorzitter opende die met een Woord, waarin hij hulde bracht aan de nagedachtenis van den heer H. van Wijngaarden, die 25 jaar achtereen als secretaris der vereeniging was werk- zaam geweest. Na lezing der notulen werd op voorstel van den voorzitter een telegram van ge- lukwensching gezonden aan den heer Van Visvliet te Middelburg, die op dien dag zijn 70atea jaardag vierde. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester bleek dat over 1888 de rekening sloot met een goed slot van 102,79 en dat het saldo over 1889 vermoedelijk 160 bedragen zal. De uitslag der stemming voor 2 bestuursleden was dat gekozen zijn de heeren H. J. Vooren te Ter Neuzen en A. Kok te Othene. Na de pauze hield de heer C. Claassen uit Hulst eene voordracht over het aanschouwimrsonderwijs, die, hoewel slechts eene inleiding ter bespreking, door hare volledigheid weinig discussie meer uitlokte. Nadat nog besloten was voortaan de vergaderingen te openen met gezang, waarvan de heer Bierle, te Ter Neuzen, de leidiug op zich zal nemen, sloot de voorzitter de vergadering. Axel, 4 December. In de heden alhier gehouden raadsvergadering, waarin al de leden tegenwoordig waren werd het volgende behandeld 1°. Mededeeling van ingekomen stukken. a. Missive van Gedep. Staten dezer provincie houdende goedkeuring van het suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag voor het jaar 1889. b. Als voren houdende goedkeuring van het raadsbesluit van 1 Nov. jl., tot verkorting van den duur der jaarlijksche kermis. c. Als voren houdende goedkeuring van de ge- meentebegrooting voor 1890. Allen worden voor kenuisgeving aangenomen. 2°. Benoeming gemeente—geneesheer. De voorzitter deelt mede, dat zich voor gemelde betrekking twee sollicitanten hebben aangemeld namelijk de heeren S. I. van Nooten, arts te Middel burg en W. J. Arends, medicinae doctor en arts te Oude—Tonge en stelt voor tot de benoeming over te gaan. Bij stemming verkrijgt de heer S. I. van Nooten 6 en de heer W. J. Arends 5 stemmen, zoodat de heer S. I. van Nooten is benoemd. Vervolgens deelt de voorzitter mede, dat zich 5 sollicitanten hebben aangemeld voor de betrekking van hoofd der 0. L. school, dat de stukken aan den districts-schoolopziener zijn opgezondeu en stelt voor, aan ieder die aan het vergelijkend examen zal deelnemen eene tegemoetkoming van f 10 te verstrekken, welk voorstel met 6 tegen 5 stemmen wordt aangenomen. Yoor stemdeu de heeren L. van Dixhoorn, D. J. Oggel, A. v. O. Kruijsse, P. Dregmans, R. van de Ree en P. Koster. Tegen stemden de heeren P. Dieleman, C N. Jansen van Rosendaal, L. de Eeijter, S. van lloeve en J. Wolfert. Siis van Gent. Tot brigadier bij de Koninkl. marechaussee is benoemd de heer an der eele en tot wachtmeester bij hetzelfde wapen de heer C. Ysebout, thans brigadier. Koewacbt. Tot ambtenaar 4e klasse bij de accijusen en invoerrechten is hier benoemd de heer Lips uit Schiedam. Hontenisse. Bij het te Amsterdam den 2830 Nov. jl. gehouden examen voor akte in het teeke- uen lager onderwijs is geslaagd de heer G. v. F Hendriks, ouderwijzer aan de school in de Noord- straat alhier. Graauw. Tot onderwijzer aan de openbare school alhier is benoemd de heer Jansen, van Roermond en zulks ter vervanging van den heer Toock, die naar Iioofddorp vertrokken is. Aicuvv—Xainen. Naar men wil zouden, dank de medewerking van den Hoog.EdelGeboren Heer Rentmeester te Hulst, van het Doorluchtig huis van hunne Hoogheden de Prinsen van Arenberg, de wegen in de Saftingen— en Prosperpolder in den loop van 1890 worden bekeid let men hierbij op dat de minister van waterstaat, op de begrooting voor 1890, voorstelt aan de gemeente Clinge 15,000 te verleenen voor de bestrating van den weg van hier op Hulst, dan mogen wij, die reeds zoolang van goede gemeenschapswegen verstoken bleven, met opgewektheid de toekomst te gemoet zien. Door voormelde verbeteringen immers, zal onze nijvere bevolking zeer worden gebaat, en mogen wij vooral aan onzen afgevaardigde Tweede Kamer en aan diegenen die tot deze beteringen meewerkten een woord van dank onthouden. o" van den gemeenteraad te te Luxemburg op de Dat laatste verwekte achterdocht en terecht, want toen men den boel eens rondkeek, kwam men tot de minder aangennme ontdekking dat mijuheer's pelsjas, een waarde van ruim f 500 vertegen- woordigende, verdweneu was. Yan de daders was intusschen geen spoor meer te vinden. De heer Georg Bergmann, raadsheer in het hof van appel en lid van r! Brussel, was dezer dagen hertenjacbt- met een zijner inederaadsleden en eenige andere heeren. Elk der jagers had post gevat op de hem aangewezen plaats, toen een hert voorbij snelde. Een der jagers schoot en rniste het hert, maar trof den heer Bergmann in het onderlijf. Op zijn verlangcn werd de heer Bergmann terstond naar Brussel vervoerd, waar hij spoedig overleed. Het raadslid, dat zijn ainbtgenoot aldus dood schoot, is zoo terneergeslagen, dat hij niemand kan zien en men hem het nog niet durven mededeelen, dat de heer Bergmann is overleden. De heer Bergmann was ongeveer 50 jaren oud en behoorde tot de meesl geachte en de bekwaamste leden der rechterlijke macht van Belgie. der ver- niet 's Gravenhage, 6 Dec. Eerste Kamer. De minister Mackay verdedigde uitvoerig het ontwerp lager onderwijs als verzoeniugsmiddel waardoor het openbaar onderwijs niet benadeeld en het bijzonder onderwijs gesteund wordt. Het subsidie-stelsel is geenszins ongrondwettig en tegen misbruik is vol- doende gewaarborgd. De heeren Van de Putte, Yan Tienhoven en Meinesz verklaarden zich voor het ontwerp, dat daarna met 31 tegen 18 stemmen werd aangenomen* Tweede Kamer. De begrooting voor Buiten- landsche Zaken is heden aangenomen met 64 tegen stemmen, nadat de Minister zich voorbehield nader te onderzoeken of het consulaat in Zuid- China te Amoy of te Swatow gevestigd wordt en of van de opheffing van het vice-consulaat te Ant- werpen is terug te komen. Bij de Justitie-begrooting sprak de heerDomela Nieuwenhuis zijn twijfel uit aan de onkreukbaarheid der rechterlijke macht en wees hij op de berechting naar den stand. Hij vroeg de invrijheidstelling van Geel, die in vergelijking met anderen te zwaar gestraft was. Onder luide bravo's kwam de Minister op tegen de onrechtvaardige verdachtmaking der rechterlijke macht. Maandag voortzetting. 16 om Te Minneapolis (V. S.) brandde Zaterdag- avond een gebouw van acht verdiepingen af, waar de redactiebureau's en drukkerijen van de Tribune, de Tribune Star en een bijkantoor van de St. Paul Pioneer Press gevestigd waren. Minstens tien personen zijn in de vlammen omgekomen. Onder hen bevond zich een telegraiist van de Associated Press, J. F. lgoe genaamd. Hij stond aan ziju toestel op de zevende verdieping, toen op de derde verdieping de vlammen uitsloegen. Terwijl alien in zijne omgeving zich trachtten te redden, bleef hij rustig aan het overseinen van depeches uit New-Yord naar New-Orleans en Kansas-City. Op eens seinde hij „Er is brand op de derde ver dieping van het gebouw, en ik sta op de zevende verdieping." Toen volgde er nog eene korte ddpeche en daarna: „Kameraads (boys), ik moet er nit- scheiden. Ik ben alleen over op deze verdieping, al de anderen ziju weg en ik kan niet langer blijven." Toen sloot hij zijn toestel. Eenige oogenblikken later sprong hij door een der vensters naar beneden. Zijn lichaam werd op den groud verpletterd-. Weenen is Zondagnacht en Maandag door een buitengewoon zwaren sneeuwstorm zeer dicht in het witte winterkleed gehuld. Met drieduizend mannen en 24 stoom-sneeuwploegen was men den geheelen dag aan het wegruiinen van de sneeuw in de druk bezochte straten; 's avonds zonk men op een zoo druk punt als de Schottenring nog tot de knien in de sneeuw. Spoorweg-, tram-, rijtuig- en ander verkeer werd door den toestand van de wegen zeer belemmerd of geheel gestremd. Maar een groot aantal mannen zonder werk o. a. de werkstakeude paarlemoer-arbeiders kun- nen wat verdienen door deze werkverschaffing uit hooger sfeer. Een treurig ongeluk heeft een algemeen ge acht en bemind gezin te Soerabaya, de familie K., in rouw gedompeld. De 17jarige docht&1 des huizes heeft bij vergissing cyankalium, dat voor proeven van haren broeder, die de hoogste klasse der burgerschool bezoekt, in huis was, ingenomen, en is bijna oogenblikkelijk daarop gestorven. Zij werd in hare kamer gevondeu met een kopje nog in de hand, of naast zich, en reeds stervende. Uit voorafgegane gesprekken vermoedt men, dat zij, vergif voor een zieken hond willende zoeken, door een noodlottige vergissing (waarschijnlijk meenende een ander fleschje in de hand te hebben) er iets van heeft ingekregen. Haar vader en broe der waren tehuis, haar mama was een paar dagen te voren naar Oenarang vertrokken. Per telegram is deze, zoo voorzichtig als de omstaudigheden het toelieten, terug ontboden. Het voorbeeld van den Eranschen gevangene die een gat zaagde in den bodem van den spoor- wagen waarmede hij vervoerd werd en zoo wist te ontsnappen, vindt navolging. Weder heeft een gevangene, een zekere Marignan, te Parijs, die van de gevangenis naar het paleis van justitie gebracht werd, op die wijze weten te outkomen. Het was een der leiders van de dieveubeude van Catusse die wegens eenige ernstige misdadeu terecht zou staan. Men kan zich de verblufte gezichten der politie-agenten voorstellen, toen zij bij aankomst den wagen opeudeu en den vogel gevlogen vonden. Ree, en tot leden der plaatselijke commissie van toezioht op het onderwijs de heeren Joz. de Feijter en Arie H. Donze. Van den heer J. de Feijter Jz. was een schrijven inge komen, verzoekende ontslagen te worden als lid van de commissie van de paarden- en veemarkt. Aan dit verzoek voldaan zijnde, wordt met acclamatie als zoodanig benoemd de heer K. Dees, thans plaatsvervangend lid, terwijl de be noeming van een plaatsvervanger werd uitgesteld, tot men inlichtingen zal gekregen hebben van genoemde commissie. De heer Wieland werd uitgenoodigd zich weder te willen belasten met het vormen eener nieuwjaars-commissie, aan welk verzoek door ZEd. nogmaals wordt voldaan. De voorzitter geeft lezing van de suppletoire kohieren van den hoofdelijken omslag en de hondenbelasting. Na eenige wijziging en breedvoerige bespreking worden deze met alge- meene stemmen goedgekeurd en gearrcteerd. Goedgekeurd wordt het huishoudelijk reglement en de begrooting voor de plaatselijke commissie van toezicht op het onderwijs. Ingekomen waren een adres van J. Moens en anderen, verzoekende verbetering van de riolen en putten bij hunne woningen. De heer Wieland zou dit verzoek gaarne ingewilligd zien, hij heeft zich persoonlijk overtuigd dat de toestand zeer slecht ishij en andere leden meenden dat de afwatering in de haven moest geschieden. De heer Van IJsselsteijn wilde de behandeling dier zaak aanhouden tot na de benoeming van een bouwmeester, aan wien dan ten eerste opgedragen kan worden hierin verbetering te brengen. Hiertoe wordt besloten; een adres van M. Klaassen Az., verzoekende vergoeding van kosten, die door hem gemaakt moesten worden door verhooging van een riool. Op advies van het Dag. Best, wordt dit verzoek van de hand gewezen; een adres van P. van der Bent en anderen, slagers te Ter Neuzen, verzoekende verbeteting van de slachtplaats en den toegangsweg hiertoe. Algemeen wordt erkend dat dit verzoek billijk is, dat verbetering in dezen hoogst noodig is. Sommige leden wenschten een andere slachtplaats aangewezen te zien. Met algemeene stemmen wordt besloten deze zaak te behandelen na afloop der besteding van het ophalen van vuil etc. een adres van A. Heinsdijk en anderen, bewoners van Sluiskil, verzoekende verbetering van den weg voor hunne woningen. Het Dag. Best, erkende den slechten toestand, doch was van oordeel dat in dezen onderhandeld moest worden met het bestuur van den Coegorspolder, daar bedoelde weg in dien toestand is gekomen tengevolge van het leggen van een april door genoemden polder; een verzoek van D. van der Walle en anderen, bewoners van de z.g. Laagte, om een lantaarn daar ter plaatso, wordt gesteld in handen van Burg, en Weth. een verzoek van M. de Jonge om beurtlevering van drukwerk, kantoor- en schoolbehoeften. Besloten werd voortaan de levering van schoolbehoeften aan te besteden en aan adressant om beurt de levering der kantoorbehoeften te gunnen, te beginnen met 1891 wat het drukwerk betreft, hierover zal later door Burg, en Weth. eene beslissing genomen worden; een adres van J. Adriaansen verzoekende ontheffing van hoofdelijken omslag. Wordt besloten aan 't verzoek van adressant te voldoen; een verzoek van P. van der Bent, namens het bestuur van Neuzens Mannenkoor, om 25 gulden subsidie. Wordt besloten dit adres tot later aan te houden. Aan de orde was de bespreking over het schoonhouden, verwarmen enz., der scholen. De voorzitter stelde voor, voor iedere school eene geschikte vrouw aan te stellen tegen eene belooning bij overeenkomst te regelen, bij voorbaat waren door Z.E.Achtb. daarvoor reeds de noodige stappen gedaan. De heeren Van IJsselsteijn, Moes, Wieland en Visser waren voor geheele aanbesteding. De heer Moes merkt op dat zoovele glazen worden ingegooid en wensclite scherper toezicht. De voorzitter toestemmende dat dit nog wel gebeurt, zegt dat dit niet zoo veel, althans op verre na niet zoo veel meer, geschiedt als vroeger. Na langdurige bespreking wordt het voorstel der heeren Van IJsselsteijn, Wieland en Visser aangenomen en alzoo besloten tot aanbesteding van I. Het schoonhouden, de verwarming en verlichting met of zonder bijlevering der glazen voor iedere school afzonderlijk. II. Van het leveren van steenkolen en petroleum op be- staanden voet. Met het oog op het ver gevorderde uur stelt de heer Van IJsseltteijn voor de besprekingen over straatreinigingde instruetie van den te benoemen bouwmeester en de sollicitanten tot een nadere, a. s. Dinsdag te houden vergadering te verdagen. Met algemeene stemmen wordt hiertoe besloten. De voorzitter deelt mede, het ontvangen schrijven van de maatschappij van Gemeente-Crediet, waaruit blijkt dat zij gaarne de aanhangige zaak mondeling wenschte te bespreken met een commissie uit den Raad. De heer Visser wenschte om de zaak te bespoedigen deze commissie nu reeds te benoemen. Na nog eenige bespreking wordt dit tot eene volgende vergadering uitgesteld. Wordt besloten tot het aangaan eener geldleening van 5000, in obligation van f 500 met aflossing, bij uitloting van 500 of meer 'sjaars, tegen de minste rente. Met algemeene stemmen worden aan de politie-beambten de gewone gratification verleend. De voorzitter zegt, dat tot tijdelijke politie-beambte te Sluiskil is aangesteld B. Willems, hij stelt den raad voor dezen eene jaarwedde te verleenen van f 75, ingaande 1 Jan. a. s. Hiertoe wordt besloten. Besloten werd wegens het invallen van het Kerstfeest en den Nieuwjaarsdag op Woensdag de gewone graanmarkten te houden op Dinsdag 24 December en Donderdag 2 Januari a. s. Ingekomen was een schrijven der gemeente Westdorpe, waarin zij mededeelt, dat het de finantiOn niet toelaten mede te werken tot het bekostigen eener brandspuit voor Sluiskil en Stroodorpe. Nog waren ingekomen eenige brieven van Ged. Staten, w. o. een kcnnisgeving dat D. Scheele en J. van Herp, reclamanten in zake aanslagen van den hoofdelijken omslag, waren terug- gebracht respeetivelijk naar een inkomen van f 2000 en 1000. Hierna sluit de voorzitter. er levenloos werden ambte De geadresseerde is met achterlating zijner goederen, uit zijn hotel verdweneuwaarheen on- bekend. Zoo had Eugenie nog meer kommerlijke bezorgd- heid dan te voren. Telegrafische aanvragen in Chicago leverden geen nieuws op, zij bevestigden slechts wat Eugenie reeds wist. Wat zou er toch met Richard gebeurd zijn P Onverbiddelijk naderde de dag van hethuwelijk waarvoor alles in gereedheid werd gebracht. (Wordt vervolgd). Nauwelijks is de winter in aantocht of het ijs eischt weder zijn offers. Eenige knapen te 't Waar (Gr.) begaven zich Maandag van huis om ijs te zoeken en meenden een gunsiige gelegenheid gevonden te hebben in een kleigat. Twee van hen, ongeveer 10 jaar oud zijn er doorgezakt, met het treurig gevolg dat zij uitgehaald. Ten huize van den heer 'sJ. te Utrecht, vervoegden zich Woensdagmorgen twee personen met verzoek om een brief, die eene hunner bij zich droeg en aan de dienstbode overgaf, aan mijuheer kwaad ver- het gedaue in de vesti- Aan Schouwburgloten te willen overhandigen. Deze geen zich om aan beide maunen moedende, verwijderde verzoek te voldoen, de bule achterlatende. Toen zij echter even daarna terugkwam, bleek een dier personen reeds te zijn vertrokken, terwijl de andere, na vernomeu te hebben, dat mijnheer niet thuis was, zich mede haastig verwijderde. UITLOTIX GE X. hen die zich indertijd Rotterdamsche bij den-boekhandelaar J. K. G. Dhont te Ter Neuzen aanschaften wordt mede gedeeld, dat bij de laatste trekking in Serie 645, N° 50 met /10 is uitgekomen. Zitting van Dinsdag 3 December. Voorzitter de heer J. A. van Boven. Aanwezig de heeren Jac. de Feijter, Joz. de Feijter, Dees, Grenu, Moes, Tazelaar, Wieland, Visser en Van IJsselsteijn. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Wordt overgegaan tot de benoeming van eene onderwyzeres aan school B. Voor deze betrekking hadden zich 8 sollicitanten opgedaan, waarvan het volgende drietal was opgemaakt mej. A. M. Brouswijk te Nieuwland, mej. H. M. Henry te Aardenburg en mej. C. J. Monje te Duivendijke. Hieruit werd met zeven stemmen benoemd mej. Henry; mej. Bronswijk rerkreeg twee stemmen. Worden met acclamatie herbenoemd tot leden van het Burgerlijk armbestuur de heeren J. Wieland en J. van de Yan 16 tot en met 30 November 1889. Ilontenisse. Huwelijks-voltrekkingen. 23 Nov. Petrus Heijens, oud 34 j., jm. en Leonie Cath. van Mol, oud 19 j., jd. 27 Nov. Philippe Engelbert de Buck, oud 37 j.,jm. en Rozalia Rozier, oud 25 j., jd. Geboorten. 16 Nov. Beatrix Henriette, d. van Karel Blijdestijn en van Cornelia Petr. van der Vlies. 23 Nov. Carolina Maria, d. van Jacobus Valckx en van Johanna Sloot. 24 Nov. Julia Sophia, d. van Pieter Janssens en van Anna Maria de Loos. 26 Nov. Leonie, d. van Pieter Joh. Scheerders en van Dorothe d'Hont. 28 Nov. Honore Gregorius, z. van Eduard Pieters en Louisa van Jole. 29 Nov. Louisa, d. van Jan Bapt. Weesepoel en van Rozalia Burm. Overlijden. 24 Nov. Elisabeth de Schepper, oud 67 j., wed. van Jan Francies Dankaart. lAoewaclit. Huwelijks-voltrekkingen. 25 Nov. Augus- tinus Ysebaert, oud 58 j., in laatste huwelijk weduwn. van Maria Francisca van den Eeckhout en Rosalia Neirijnck (van Knesselare Belgie), oud 50 j., jd. 27 Nov. Petrus An- thonius Claessens (van Axel), oud 46 j., weduwn. van Rosalia L'Ecluse en Delphina Iiemerij, oud 45 j., jd. Josephus Plaquet (van Stekene Belgie), oud 26 j., jm. eu Maria Louisa van Hove, oud 23 j., jd. Geboorten. 16 Nov. Petrus Franciscus, z. van Judoeus Wijnacker en van Coleta Josephiua Picavet. 23 Nov. Coralifl

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1889 | | pagina 2