1 I Ruhr-Kachelkolen, Over alles en me wat ell de ResMeitie, OPENBARE VERKQOPING 12 OLMEN, 1 ESCH, 7 zware Kanaka's en 100 TronlbooDten, 25 Xanada's en 25 Essohen, Advertentien. Openbare Verkooping TE H0EK. Handelsbericbten. een Olmen boom> WACHTENDE: 47,75 el 47,80 12,06 12,08 TER NEUZEN. van Krupp zal aan den oever van de Monengahela- rivier verrijzenvijf mijlen gronds zouden daarvoor reeds aangekocht zijn. Een gevangene, die onlangs met een aantal andere veroordeelden in een spoortrein in Frankrijk vervoerd werd, ontsnapte op eigenaardige wijze. Hij wist ill. in zijn eel een zaag binnen te smok- kelen en slaagde erin, daarmede een stuk uit den vloer te zagen. Yervolgens liet hij zich, toen de trein aan een tusscheustation ophield, ongemerkt door de opening glijden en zijne ontviuchting werd niet bemerkt, voor de trein zijne bestemming bereikte. Hij gaf daarbij een merkwaardig bewijs van menschenliefde, door, voor zijn vertrek de zaag door eene opening in de belendende eel, aan zijn buurman toe te steken en hem aanwijzigen te geven omtrent de wijze waarop men in een dergelijk geval moest te werk gaan. Volgens een schatting, van deskundige zijde uitgegaan, zal de opbrengst van granen in Groot- Britannie en Ierland dit jaar ongeveer 24^ millioen hectoliter zijn. De oppervlakte van het bouwland bedroeg bijna 5 minder dan het vorige jaar, maar de gemiddelde opbrengst was ruim 2$ hooger dan in de laatste 30 jaren. De bevolking van 38 millioen heeft echter ongeveer 75 millioen H,L. noodig voor bare voeding en van den bin- nenlandschen oogst gaat nog 7 af voor zaaikoren. Er moet derhalve nog wordeu voorzien in 55 millioen H.L. uit aanwezigen voorraad of invoer van granen, een hooger cijfer dan een jaar geleden vereischt werd. Een inwoner van Bermondsey (Engeland,) de heer Groth, heeft nu eene methode ontdekt om, met behulp van electriciteit, leder te looien, welke bewerking op deze wijs in minder dan een maand geheel is afgeloopen, terwijl zij volgens de oude behandeling minstens 6 maanden duurt. Naar men zegt wordt een groote hoeveelheid arbeid dus uit- gespaard, terwijl het bewerkte leder van goede hoedanigheid is. Eenigen tijd geleden ontving de voorzitter van het Whitechapel-veiligheids-comite een brief van Jack the Kipper, waarin deze meldde dat hij den 18 October weder een misdrijf zou begaan, wat evenwel niet gebeurd is. Die zelfde voorzitter heeft nu het volgende schrijven ontvangen Waarde Boss I" Gij zijt mij tegeuwoordig in den weg. Whitechapel is al te veel bewaakt. Ik kon den 18deu geen karreweitje waarnemen met dat al, ik zal het nu maar binnenshuis opknappen. De uwe in haast. Jack the Ripper." Ook Dr. Forbes Winslow ontving een brief van denzeltden raadselachtigen persoon, waarbij deze zegt: ;/Sir Ik tart u, uit te vinden, wie de moorden in Whitechapel dezen zomer bedreven heeft niet de laatste. Gij hadt beter gedaan naar u zelf te kijken, anders kon Jack the R. u wel iets doen in uw huis, voor het einde van December. Bedenk nu wel, den 9 November zal er een moord geschieden, dus kijk maar goed uit. Yertel maar aan heel Londen dat den 8sten of 9den e. k. weer een nieuwe ontwijding zal plaats hebben, niet iu Witechapel, maar toch iu Londen mogelijk in Chapham of het West-end. Schrijf poste restante, Charing- Cross aan P. S. R. Lunigi." Eau de cologne is niet alleen in Russisch- Azie, waar de invoer van spiritualien verboden is, een geliefkoosde drank, maar ook in Afrika, waar het den dikwijls moeilijk te verkrijgen brandewijn vervangt. Dr. Bernhard Schwarz, die onlangs het onder Duitsch protectoraat staande gebied van Afrika's Westkust bezocht, sclirijft in zijn pas verschenen werk, dat de zwarten in het door hem bereisde gebied het Keulsche water gretig koopen en driuken. Daardoor is dit Europeesch toilet-artikel tegenwoordig niet zonder beteekenis in den Afri- kaanschen handel. Witte plakkaten, waarbij de sluiting jler Parijsche teutoonstelling offcieel wordt aangekoudigd zijn te Parijs aan de muren bevestigd. Voor het laatste avondfeest zullen de tuinen van het Trocadero verlicht en de Eiffeltoreu in vuur gezet worden, terwijl de lichtfonteinen hare schitterspranken op phantastische wijze zullen opwerken. Den volgenden dag begint reeds de ontruiming van het terrein en zal het Champ de Mars „aan de handen der barbaren" worden overgeleverd, die weldra elk ger bouw, dat geen vrijbiljet tot blijven heeft, spoorloos zullen doen verdwijnen. De heeren Alphons, Berger en Eiffel zullen intusschen zorg dragen, dat het ledige terrein geen verzamelplaats wordt van onbruikbare kisten, stroo, oud papier enz., maar een smakelijk aanzien zal behouden. Weet ge wat Middernaehtzendelingen zijn geachte lezers? Ik vraag het aan de lezers omdat de lezeressen in Ter Neuzen het zeker wel niet weten zullen. Middernaehtzendelingen zijn mannen die voor en na middernacht de straten doorkruisen Die hebben we hij ons ook hoor ik al opmerken. Jawel, wacht eens even, die de straten doorkruisen om jongelieden en ook de oudjes die het noodig mochten hebben die van het rechte pad zijn afgeweken weer in het goeie spoor te brengen. Met twee man zijn die redders van het menschdom de campagne in de Residentie begonnen. Met twee man in ons Haagje, waar er minstens vijftig noodig waren om al de naehtpitten een benrt te geven. Is er een stad waar die heeren een ruim arbeidsveld kunnen vinden dan is het zeker de Residentie waar het er allertreurigst uit- ziet met de jongelui. Loop er 's avonds eens tweemalen de hoofdstraten op en neer en als ge geen vijftig «vlinders" tegenkomt verspeel ik een maand tractemeut; mijn een en mijn alles, dat ik niet roekeloos op het spel zet. Doch alle gekheid op een stokje, werkelijk het ziet er in het Haagje treurig uit met de jongelui en met een massa oude luidjes op den koop toe; en die Middernaehtzendelingen verdienen lof voor bun streven en voor de wijze waarop zij hun doel trachten te hereiken. Men mag nu zeggen: .laat een ieder zich met zijn eigen zaken bemoeien", alles goed en wel, ik heb er ook wel eens zoo. over gedacht, maar als men eenmaal zoo'n zendeling gesproken heeft, krijgt men eerbied voor linn arbeid en, ik herhaal het, vooral voor de wijze, waarop zij dien verrichten. Het zijn geen femelaars die u met zalvende praatjes of tractaatjes aan boord komen, o neen, volstrekt niet. Zij spreken u zeer bedaard aan, rooken, zoo ge wilt een sigaar met u, nog sterker gaan een glas bier met u drinken, maar verliezen hun doel niet uit het oog. Zet hen in het zonnetje, ze laten het zich welgevallenlaat een half aangeschoten boemelaar die uit een cafe-chantant komt grof, ja baldadig worden, zij worden niet boos maar beproeven hem uit de handen der politic te houden en met een zoet lijntje naar huis te krijgen. De «vlinders" men zal wel begrijpen wie ik daarmede bedoel zijn volstrekt niet ingenomen met het optreden van die heeren. Niet alleen zoeken zij de ouders op van die beklagenswaardige schepseltjes maar zij trachten de jongelieden terug te houden van het gevaarlijk gezelschap dier dametjes" en dat met een tact waarover gij u verbazen zoudt. Of het menschen zijn die in hun jonge dagen het hunne genoten hebben weet ik niet, maar in elk geval geven zij blijk van volkomen kennis van de toestanden. Ze praten met u op eene manier die indruk maakt en die gelijk me een sjouwbroer dezer dagen verzekerde je naar je kast (kamer) doet gaan. Mijn beste wenschen vergezellen die heeren op hun nachtelijke tochten. Een tweede nieuwigheid in de Residentie 't is eigenlijk een nieuwigheid die ze al een paar jaar aan 't voorbereiden zijn geweest is de Brandweer die sedert 1 October in (lienst is gesteld. Amsterdam heeft zoo lang, en met recht, gebluft op haar uitstekende brandweer maar wacht eens tot onze mannen in het vuur zijn geweest. Hoe of zij zullen werken als er eens een groote brand is weten we gelukkig nog niet, maar een schoorsteenbrand meneertje, 't is verbazend zoo gauw als ze dien gebluscht hebben. Die brand van het Kurhaus ge herinnert u nog wel in September 1886 heeft ons een lief duitje gekost, want daaraan hebben wij die reorganisatle van onze Brandweer te danken. Behalve de aanlegkosten en die zijn niet gering kost het onderhoud van materieel en corps 37 centen per jaar ongeveer, per belastingbetalende. Wel is waar geen schat maar we hebben in de Residentie al zoo'n boel te betalen. Enfin we krijgen toch iets te zien voor ons geld, daar zorgt de lieve Haagsche jeugd voor. Op verschillende punten in de stad zijn namelijk brandschellen aangebracht, electrische geleidingen, die in werking worden gebracht wanneer men aan een knop trekt die in een kastje hangt, afgesloten door een glasruitje. Hoe of je het ding gebruiken moet staat er bij»Verbrijzel het ruitje waar- voor ik iedereen zou aanraden een huissleutel of een steen te gebruiken trek den knop naar omlaag en laat hem dan los." Nu, voor de jongens liadden ze die toelichting wel weg kunnen laten, want nauwelijks waren de schellen in gebruik gesteld of daar begon het lieve leventje al. Zich het genot niet eens te gunnen die spuiten met brandende toortsen er op door de stad te zien jagen, neen, maar dat is te veel gevergd van die snaken. Driemalen op een avond leverde ze het hem en liefst naar het uiterste eindje van de stad lieten ze de paarden rennen. We willen liopen dat het nieuwtje er gauw voor hen af zal zijn en het met de Brandweer niet zal gaan als met den jongen en den wolf in het bosch. Als derde nieuwtje verdient vermelding, dat er eene reor- ganisatie van het corps ambtenaren aan de Departementen van algemeen bestuur in voorbereiding is. Waar die reorga- nisatie in bestaan zal is nog niet bekend. Uitbreiden zullen ze het getal ambtenaren toch zeker niet, want dan weet ik heusch niet wat ze die menschen te doen moeten geven. Vooral voor de kantoorklerken zou eene eventueele uitbreiding een nekslag zijn. Die vriend welke in een der bladen geklaagd heeft, dat de sergeanten, of om in het algemeen te spreken, dat de onderofficieren hem onder zijn duiven schieten door voor particulieren schrijfwerk te verrichten, woont zeker niet in de Residentie, want dan zou hij nog anders, en met meer reden, mopperen. Er zijn toch rare menschen in de wereld. Loopen de onderofficieren of laat ik maar zeggen de militairen langs de straten of in koffiehuizen dan is het: kijk daar kan je belasting voor betalen, om die heertjes te laten wandelen. Gebruiken die menschen hun vrijen tijd nuttig en trachten zij er wat bij te verdienen dan heet het dat zij een ander het brood uit den mond nemen. En dan te gaan praten van livreidragende klerken foei wat een taal. Neen hoor, laat die kameraad dan eens in het Haagje komen, dan zal hij heel wat meer zien dat zijn rechtmatige ergernis kan opwekken. Dan zou hij dagelijks een paar dozijn ambtenaren, die op hun ministerien niet anders te doen hebben dan een paar staatjes te trekken, pakjes te verzegelen, doosjes pennen en pijpen lak uitgeven enz. enz., en daarvoor van f 800 tot /2400 tractement genieten, met groote portefeuilles particulier werk naar hun bureaux zien trekken, waar zij die werkjes afmaken. Die heeren misbruiken dan in elk geval nog's lands tijd. En dat doen niet alleen klerken maar zelfs hooggeplaatste ambtenaren. Kwalijk nemen kan men het die menschen evenwel ook al weer nietze kunnen toch niet den ganschen dag met hun handen over elkaar gaan zitten. En als er sprake is van werken tegen half loon dan is dat op die ambtenaren toepasselijk, altijd voor zooverre het particulier werk betreft want voor den arbeid dien zij voor het Rijk verrichten worden ze, naar verhouding van hetgeen het meeren- deel uitvoert, dubbel en nog eens dubbel betaald. Altijd hoort men spreken van karig hezoldigde ambtenaren. Ik geef toe dat ze er zijnmaar gaat men eens zien wat een kantoorklerk voor f 600 moet doen, welke weten- schappelijke kennis men vordert voor zoo'n bagatel salaris dan zeg ik dat het gros van de ambtenaren, dat al bedroefd weinig ontwikkeld is en meestal louter copieer-werk verricht, zeer goed betaald wordt. Dat die heeren nimmer kunnen rond- komen is hun eigen schuid. Als ik f 1000 verdien kan ik er geen twee duizend verteren. Wanneer zij de tering naar de nering zetten zouden zij niet noodig hebben er alle mogelijke baantjes bij waar te nemen, eigenlijk heneden hun stand waarop zij altijd zoo fier zijn. Dan zou men niet 's avonds bij een stalhouder of een slachter een mijnheer met hooge boorden achter een lesseuaar zien staan voor een appel en een ei rekeningen uitschrijvende. Ik misgun die menschen dat geldelijk voordeeltje niet, maar als die brave vriend de militairen als marktbedervers beschouwt, te drommel laat hij dan eens in de Residentie komen kijken. Gratis bied ik hem mijn geleide aan en als we samen op een dag geen vijfentwintig ambte naren op de ministerien vinden die met geheel ander werk bezig zijn dan dat tot hun werkkring behoort verspeel ik een weddenschap a discretion. Haag, 30 October 1889. INGE Z O I) I, STIR Ii E Mijnheer de Uedactenr! Alhoewel de Belgische Regeering den invoer van varkens had verboden, kon men tot hiertoe gemakkelijk de varkens binnensmokkelen. De smokkelhandel werd om zoo te zeggen oogluikend toegelaten. De higgen werden bij een landbouwer welke juist op de grenzen woont gebracht, men haalde eene declaratie op zijn naam en klaar was Kees. Voor zoo'n smokkelpartijtje kreeg de bedoelde landbouwer een franc per bigge. Ge kunt wel begrijpen dat sommige grensbewoners daarmede goede zaken maakten. Een tijd lang ging dit goed te Koewacht en andere grensgemeenten, totdat eindelijk sleclits langs de grens te Overslag het smokkelen mogelijk was. Dewijl de man waar de biggen gestald werden aen zoo grooten aanvoer kreeg, dat hij somwijlen tweehonderd biggen per week declareerde, liep dit in het oog der commiezen, zoodat verleden week de geheele brigade uit een hinderlaag kwam opdagen en eene kar met biggen geladen in beslag nam. Met het smokkelen van biggen is het nu natuurlijk gedaan en dit heeft eene groote daling der prijzen tengevolge. Een landbouwer welke twintig biggen verkocht, kon honderd frank meer krijgen, als hij ze op zijn risico naar Belgie wilde smokkelen. Het verbod van invoer van varkens in Belgie is sleehts een represaille maatregel, omdat het Belgisch vee niet op Holland- schenbodem mag weiden,nadat eene besmettelijke ziekte in geen drie maanden heeft geheerscht; ook wil Belgie, dat een deel der keuringskosten van het Belgisch vee door Nederland ge- dragen wordt en dan nog voldoend toezicht. In het belang van de bewoners van Staats-Vlaanderen ware het wenschelijk dat aan dien toestand een einde werd gemaakt en vergunning werd gegeven tot beweiding van vee en vervoer van mest, indien dit kon geschieden zonder dat daardoor gevaar bestond, dat eene besmettelijke ziekte kon worden overgebracht. Volgens het oordeel van deskundigen bestaat daarvoor niet het minste gevaar, als sleehts het vol gende wordt in acht genomen. 10. Het Belgisch vee wordt dan sleehts ter beweiding toegelaten als er in geen drie maanden besmettelijke ziekten hebben geheerscht. 2°. Het Belgisch vee mag vooreerst met geen Hollandsch vee in aanraking komen, door op een en dezelfde weide te grazen. 3°. Het vee moet op de horens gebrandmerkt worden. 4°. Wekelijks toezicht. Worden deze maatregelen toegepast, dan heeft men voor geen overbrenging van besmettelijke ziekten te vreezen en de Belgische regeering zal spoedig het verbod van invoer van varkens intrekken ook zullen de schapen niet meer behoeven gekeurd te worden en de Nederlandsclie grensbewoners zullen dan wellicht het bedrag der rechten liunner koeien, welke op het Belgisch grondgebied weiden niet meer bij een Belgisch ontvanger moeten deponeeren. Onze regeering neemtstrenge maatregelen in den vorm van verbod van invoer van vee, tot wering van besmettelijke ziekten en het Belgisch vee mag een geheel jaar op Nederlandsch grondgebied komen weiden zonder eenig toezichtook tegen den ffauduleuzen invoer van vee uit Belgie treft men geen afdoende maatregelen (langs de grenzen van Koewacht worden jaarlijks pi. m. 150 kidveren binnen gesmokkeld) niettegenstaande de regeering daarvan reeds lang verwittigd is. Bij verwisseling van vee door verkoop laten de grensbewoners in het geheel niet keuren omdat de reis- en verblijfkosten voor een eigenaar te hoog loopen, dit geldt dan voornamelijk als ze eene koe van de zelfde kleur in de plaats gekocht hebben. Het ware wel wenschelijk, dat eenige leden der Provinciale Staten van het 4de en 5de district hun aandacht hierop vestig- den en in de eerstkomende vergadering deze zaak eens aan aan de orde brachten. X. ZEETIJDINGEN. Van 29 tot en met 31 Oct. zij'n in deze haven binnengekomen oin aan den spoorweg alhier te lossen en te laden 29 Oct. Belg. stooinb. Comte de Hainaut, kap. Kruger, van Bilbao met ruw ijzer. Belgische stoomb. Princesse Louise, kap. Laureins, van Bilbao met menerie. 30 Oct. Eng. stoomb. Dotterel, kap. Dunn, van Liverpool met stukg. Eng. stoomb. Woodstock, kap. Fulton, van Leith met ruw ijzer. 31 Oct. Eng. stoomb. Rosa, kap. Warmold, van Goole met kolen. Eng stoomb. Blanchland, kap. Manson, van Bilbao met menerie. Van 29 tot en met 31 Oct. zijn uit deze haven vertrokken na aan den spoorweg te hebben gelost en geladen 30 Oct. Eng. stoomb. River Derwent, kap. Richards, naar Londen met stukg. Belg. stoomb. Eugalia, kap. De Weerdt, naar Antwerpen ledig. Spaansche stoomb. Abril, kap. Lauraurie, naar Bilbao ledig. In deze haven zijn binnengekomen bestemd voor Oent: 29 Oct. Duitsche stoomb. Fohr, kap. Lowe, van Riga met hout. Noorsche stoomb. Tyr, kap. Wulf, van Dantzig met hout. 30 Oct. Eng. stoomb. Spindrift, kap. Lumley, van Glasgow ledig. Eng. stoomb. Glenmore, kap. Horn, van Londen met stukg. 31 Oct. Eng. stoomb. Bordeaux, kap. Giles, van Londen met stukg. Eng. schoener Pearl, kap. Lowir, van Lerache met boonen. Uit deze haven zijn vertrokken komende van Gent: 29 Oct. Deensche stoomb. Helge, kap. Pee, naar Grangemouth ledig. Duitsche stoomb. Uhlenhorst, kap. Clausen, naar Grangemouth ledig. Eng. stoomb. Busy Bee, kap. Litle, naar New- Castle met stukg. 30 Oct. Eng. stoomb. Alex Pirie, kap. Wright, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Calder, kap. Moore, naar Goole met stukg. Van 29 tot en met 31 Oct. werden langs de Oostsluizen alhier 82 binnenvaartuigen op en 88 afgeschut; door de Westsluizen 1 en 1. P R IJ Z E N VAN EFFECTEN. Amsterdam, 31 October. Staatsleening-en. pCt. Bedrag stukken. Nederland. Cert. N. W. Sch. 24 f 1000 80} dito dito 3 1000 964 dito dito 31 n 1000 102} dito Obi3} 1000 102J OoslenrijU. Obi. Mei-Nov. .5 fl. 1000 72} dito Jan.-Juli 5 1000 724 dito dito Goud 4 200-1000 I'ortugal. Ob. Bt. '53/84 .3 100 R(island. Obi. Hope 1798/1815 5 1000 1034 Cert. Ins. 5 S. '54 5 Z.R. 500 dito dito 6 S. '55 5 500 92 dito 1864 5 1000 102# Obi. 1877 dito. 5 20-100 dito Oost. 2e S. .5 Z.R. 100-1000 61| dito '73 gee. dito. 5 50-100 dito '75 gee, dito. 4} 50-100 100} dito '80 gee. dito. .4 Z R. 125-625 884 Obi 1. 1867/69 .4 20-100 93* Spanje. O. B. Perp4 Pes. 1000-24000 70rf, dito bin. Perpet. .4 Pr. 500-25000 674 Turkije. Gecv. S. D. C. 20-1000 16J Kgyple* O. L. 1876 .4 20-100 Spoorwegleeningen. pCt. Nederland. Ned. Ctr. spw, A. dito Gest. Obi HnnjcariJe. Theis Spw. aand. 5 Inlie. Zuid.-Ital. Sp. O. .3 ■(■island. Gr. Sp.-Maats. Aand. 0 Bait. Spw. Aand.3 Chark.-Azow. O. 5 Kurk.-Ch.-Az.O. 5 Orel-Vitebsk A. .5 dito Obi5 Zuid.-West Sp.-M. 5 Bedrag stukken. 250 235 ft 200 Lir. 500-5000 59| Z.R. 125-625 1204 25-.1250 100 100 Z.R. 125 100 Z.R. 100-1000 1014 664 Premieleenincren. pCt. Bedragstukkcn. Nederland. Stad Amsterdam 3 f 100 IO84 Stad Rotterdam 3 100 BeltfiP. Stad Antwerpen 1887 24 fr. 100 dito Brussel 1887. 24 100 87} Spanje, Stad Madrid 3 100 49 Dordrecht, 31 October. De aanvoer van Granen was weder zeer klein, de prijzen bleven onveranderd. Puike Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe f 6,40 a f 7,00 nieuwe f 6,90 a f 7,60. Rogge Zeeuwsche en Vlaamsche 4,60 a /5,30. Gerst Zeeuwsche en Vlaamsche winter f 4,60 a f 5.30. Overmaasche 4,30 a f 4,90. Zeeuwsche en Vlaamsche zomer 3.20 a f 4.00. Haver dunne 2,00 a f 3.00. Paardeboonen f 5,10 a f 6,10. Duiveboonen f 6,00 a 7,00. Witteboonen f 8,00 a f 10,00. Bruineboonen f 8,00 a f 9,50. Erwten f 7,50 a f 8,20. Voeder f 5,50 a 6,00. Koolzaad f 11,50 a 12,25. Lijnzaad zaai 9,00 a 10,00. KOERS VAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. Engelsch per Op Maandag den 4den November a. s. hopen door Gods goedheid onze geliefde ouders F. A. VAN ROSSUM en M. A. VAN ROSSUM, geb. Lammens, hunneu 35jarige ecktvereeuigiiig te herdenken. Uit aller naam, Ter Neuzen. J. VAN ROSSUM. Werd ons ouderhart 4 weken geleden getroffendoor het afsterven van ons jongste dochtertjethans betreuren wij een nog smarte- lijker verlies, door het overlijden van ons veel geliefd zoontje AN DRIES ADRIAAN, in den aanvalligen leeftijd van 6 jaar, na een kort maar hevig lijden. Ostende, den 25 October 1889. M. KLAASSEN-De Smidt. Een ieder die iets te vorderen heeft of verschuldigd is aan de ualatenschap van wtjlen J. F. PAASSE, vroeger gewoond heb- bende te Lamswaarde, gemeente Hontenisse, en op 1 October jl. te Schore overleden, wordt verzocht daarvan ten spoedigste, opgave of betaling te doen ten kantore van den Notaris A. GALLIS MERENS, te Kapelle (Zuid-Beveland). IN DE GEMEENTE De Notaris C. J. A. Eercken, te Ter Neuzen, zal ten verzoeke van den heer J. VAN SCHOOTE qq., Notaris te Gent, op Donderdug den 14 Novem ber 1889, des voormiddags ten 10 ure, in het openbaar verkoopen waaronder geschikt voor werkhout, staande op den dijk van den Vogelschorpolder, gemeente Ter Neuzen, en ter dikte van 1,80 M. op de weide der hofstede, bewoond door den heer J. F. Goethals, in den Vogelschorpolder. Te vergaderen op den dijk van den Remoor- terepolder. De Notaris C. J. A. Eercken, te Ter Neuzen, zal op Haaiulsig' den 18 November 1889, des voormiddags ten 10 ure, in het openbaar verkoopen a. ten verzoeke van den heer F. PUSSEMIER, groudeigenaar en advocaat wonende te Brussel van 1,3R tot 1,90 Meter, van 2 Meters, zonder gewaai, staande op zijne hofstede be woond door Krijn Pladdet in den Loven- polder, gemeente Hoek, alwaar te vergaderen. b. ten verzoeke van M. DE SOOMER, te Hoek, staande op zijn hofsteedje in deuzelfden polder naast de hofstede van den heer Pussemier. Schipper TH. VERMEEGEN met eene lading voor rekening van P. VAN ALTEN, te Ter Neuzen,

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1889 | | pagina 3