Rederlandsche Bank. HOUTVEILING 74 Kanada boomen, Ruhr-Kachelkolen, AAHTBESTEDIWG. Olmen op stam, Kanada Populieren op stam, KAHADA POPULIEREN op stam, OLMEN op stain, Handelsberichten. Advertentien. aanbesteed; Groede en Breskens. Openbare Verkooping OLMEN op stam, W ACHTENDE: lijk naar de firma, waar ze gekocht waren terug te zenden. Te Parijs heeft een zware mist geheerscbt, die op enkele pleinen zoo dicht was, dat de anders zoo oubesuisde en roekelooze aapjeskoetsiers voor het eersl wat omzichtiger reden. In den loop van den avond moest op de Seine het geheeie scheep- verkeer worden gestaakt, terwijl het den volgenden morgen eerst tegen 10 uur kou worden voortgezet. Daarbij heerschte een onaangename koude. GEMEENTERAAD VAX TER NEUZEN. Zitting van Vrijdag 25 October. Voorzitter de heer J. A. van Boven. Aanwezig alle leden. De notulen worden gelezen. De heer Van Usselsteijn merkt op, dat in de notulen niet juist is weergegeven wat gesproken is over een vast te stellen dag voor vergadering van de commissi® van fabricage. Hij wenscht dit in een officieel stuk geplaatst te zien. De voorzitter zegt dat aangenomen is, zooals uit de notulen blijkt, een dag vast te stellen, doch dat de keuze hiervan overgelaten zou worden aan de leden van de commissie; dit is een zaak van huishoudelijk belang. Dit is ook het gevoelen van den heer Tazelaar. De heer Yan IJsselsteijn berust hierin. De notulen worden hierna onveranderd goed- gekeurd. Aan do orde was de behandeling van de gemeente- begrooting voor 1890. De heer Yan IJsselsteijn wenschte in 't vervolg deze te laten drukken. Zooals het nu geschiedt hebben de lede# van den raad slechts 2 dagen tijd deze in te zien. Soms kon men in dien korten tijd verhinderd wezen daaraan de noodige aandacht te wijden. De voorzitter zal dit voorstel bij Burg, en Weth. brengen. De voorzitter brengt alsnu het genoemde punt aan de orde. De heer Visser vraagt om voorlezing van de verschillende posten, waaraan door den voorzitter wordt voldaan. De jaarwedden van den griffier en de beide klerken ter gemeente-secretarie werden met 100 verhoogd terwijl aan de vrijwillige brandweer en aan het korps Koninklijke scherpschutters toelagen werden verleend, de laatste voor brandpiketten bij eventueelen brand. De heer Grenu vraagt of het niet wenschelijk is een brandspuit te plaatsen op Sluiskil, hij meent dat dit noodig is daar het gehucht zoo volkrijk is en zoo ver van de-kom der gemeente. De voorzittter zegt, dat dit denkbeeld reeds meer is geopperd, doch dat de uitvoering op vele moeilijk- heden had gestuit, vooral met het oog op materieel. De tijd is er nog niet, maar hij acht het goed dat de raad dit bespoedigt; ook zag hij gaarne politie te Sluiskil. De heer Tazelaar meende, dat de inwoners van Sluiskil nog niet zoo verlangden naar een -brand spuit dan wel naar eene vroedvrouw, waaraan in deze bevolkte wijk zeer veel gebrek was. De heer Van IJsselsteijn vraagt of de gemeente Westdorpe, waartoe een gedeelte van Sluiskil behoort, niet te bewegen zou zijn een gedeelte dcr kosten te dragen. De voorzitter betwijfelt dit maar wil het gaarne beproeven. De heer Visser wenschte het presentie-geld afge- schaft wat bij andere leden geen deelneming vond. De heer Grenu verzocht een betere verlichting der raadzaal. De voorzitter zal hierover met de wethouders spreken. De heer Visser vraagt de vaste aanstelling van een gemeente—bouwmeester. Ook de heer Van IJsselsteijn deelt dit ge voelen, hij zou verder willen gaan en eene op- roeping willen doen voor deze betrekking op een salaris van 1000, met de bepaling dat de be- noemde aan minvermogenden gratis onderwijs gaf in teekenen. Hij was overtuigd, dat de wijze waarop gemeentewerken werden uitgevoerd niet goed was en kon wezen, daar men een goed gesalarieerd bouwmeester moest hebben, die daardoor al zijn aandacht aan 't werk kon wijdenzonder persoon- lijk iets te hebben tegen den titularis wenschte hij, dat deze eene onafhankelijke betrekking had waarvan hij leven kon. De heeren Harte, Joz. de Feijter, Moes en Wieland zijn het met den spreker eens. Na eenige besprekiugen wordt het voorstel van den heer Van IJsselsteijn bovengenoemd aangeno men met 10 tegen een stem, die van den heer Jac. de Feijter. De heer Van IJsselsteijn zegt, dat de toestand van de begraafplaats allertreurigst is. Hij zou gaarne zien dat hieraan meerdere zorg werd besteed. Ook wenschte hij verandering in het tarief van begraven. Nu betaalt le klasse 7, 2e 4 en 3e 1hij stelde voor le klasse f 10, 2® 5 en 3e 1. Met algemeene stemmen wordt hiertoe besloten, eveneens wordt met algemeene stemmen aangenomen het salaris van den grafdelver met f 10 te verhoogen terwijl er op betere zorg voor de begraafplaats aan den beambte zal gewezen worden. Het verzoek van den veldwachter I. Mullie om f 50 verhooging werd ingewilligd, terwijl tegelijker- tijd aan den inspecteur van politie C. Klaassen dezelfde verhooging werd toegestaan. De heer Van IJsselsteijn vraagt beter toezicht van de gezondheidspolitieop sommige punten, dicht bij de woonhuizen liggen mesthoopenook zijn de varkenshokkeD niet gebouwd zooals die moeten zijn. De voorzitter zegt dat den bouwmeester hierop zal gewezen worden. De heer Visser geeft in overweging de ver- warming, verlichting en het schoonhouden der school te Sluiskil aan te besteden, even als dit in de kom der gemeente geschiedt. Met algemeene stemmen aangenomen. De post f 25 voor 'tMannenkoor wordt geroieerd. De heer Van IJsselsteijn vindt de intrest die betaald moet worden aan de maatschappij van gemeente-crediet, met het oog op den lagen rente- standaard, te hoog. Na eenige besprekingen wordt aan Burg, en Weth. ovSrgelaten pogingen aan te wenden dit contract te verbrekeu, ten einde goedkooper te leenen. De heer Van IJsselsteijn gaf, met het oog op de ontduikingen bij 't betalen der houdenbelasting, in overweging, te bepalen dat alle honden een penning moesten dragen, zooals dit in verscheidene plaatsen gebruikelijk is. De voorzitter acht dit nog niet noodig. Mochten er vroeger veel nalatigen geweest zijn in ;t betalen dier belasting, tlians gaat dit veel beter. De heeren Joz. de Feijter, Visser en andere leden, vinden het hoogst noodig dat een weegbrug geplaatst wordt op het marktplein zij geven dit aan Burg, en Weth. in overweging. Hierna wordt de begrooting met algemeene stemmen goedgekeurd. Zij is vastgesteld iu ont- vangst en uitgaaf op f 40,012,40. Het aangaan eener geldleening voor de werken die gedaan zijn of nog moeten gedaan worden, wordt uitgesteld tot het antwoord van de maatschappij van gemeente-crediet bekend is. Met algemeene stemmen wordt besloten aan de weduwe van het hoofd der school te Sluiskil, J. S. Roosrna eene gratificatie te verleenen, gelijk staande met een half jaar bezoldiging. Op de vraag van een der leden of het niet goed zou wezen ook den heer Scheffelaar Klots eene gratificatie geven, zegt de heer Harte zeker te weten, dat deze onderwijzer dit zelf niet verlangde. Het ingekomen adres van R. Platteeuw zal in behandeling komen bij de eventueele wijziging van den toegangsweg naar het station. De voorzitter deelt mede, dat de heer M. Eijke zijne benoeming tot lid der schoolcommissie weder niet heeft aangenomen. Van deze commissie was een schrijven ontvangen, mededeelende dat zij tot haren voorzitter had gekozen den heer R. Walraven en den raad voor de vacature een tweetal aanbood zijnde de heeren J. Dieleman en P. J. Waale. De heer Van IJsselsteijn vindt, nu de verordeuing dier commissie zoo'n wijziging als spreker mede- deelt, heeft ondergaan, deze overbodig. Na eenige besprekingen, waarbij enkele leden het eens en andere niet eens met den heer Van IJsselsteijn waren, wordt met acht stemmen tot lid der schoolcommissie benoemd de heer J. Diele man. De heer Waale verkreeg 2 stemmen, terwijl een in bianco was. De aanbesteding der verfwerken zal uitgesteld worden, alleen het hoogst noodige zal herbesteed worden. Naar aanleiding van eene missive van den Com- missaris des Konings omtrent de middeleu om de trichinenziekte te weren enz. wordt besloten den ingezetenen te wijzen op het gevaar van onge- kookt of half gekookt spek te gebruiken. De heer Grenu deelt mede, dat hij in een volgende vergadering een concept—reglement zal ter tafel leggen voor het bepalen van den dag waarop voortaan hier de huwelijken gesloten worden. De heer Van IJsselsteijn verzoekt den voor zitter voortaan een anderen dag, dan Vrijdag te bestemmen voor de vergaderingen van den raad, waaraan deze voldoet, door hiervoor Dinsdag aan te geven. ZEETLIDINGEN. Van 25 tot en met 28 Oct. zijn in deze haven binnengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden 26 Oct. Eng. stoomb. Norma, kap. Torr, van Goole met kolen. Eng. stoomb. Busy Bee, kap. Little, van New-Castle met ruw ijzer. Spaansch'e stoomb. Abril, kap. Larauri, van Bilbao met menerie. 27 Oct. Duitsche stoomb. Gauss, kap. Cassens, van Bilbao met ruw ijzer. 28 Oct. Eng. stoomb. River Derwent, kap. Richards, van Louden met stukg. Belg. stoomb. Eugalia, kap. De Weerdt, van Middlesbro met ruw ijzer. Van 25 tot en met 28 Oct. zijn uit deze haven vertrokken na aan den spoorweg te hebben gelost en geladen 25 Oct. Spaansche stoomb. Galea, kap. Goyoaga, naar Roain ledig. 26 Oct. Eng. stoomb. River Lagan, kap. Namare, naar Louden met stukg. In deze haven zijn binnengekomen bestemd voor Gent: 25 Oct. Eng. stoomb. Falcon, kap. Marlinvan Hull met stukg. Eng. stoomb. Aire, kap. Woodhead, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Galatea, kap. Eiffe, van Louden met stukg. Duitsche stoomb. Uhlenhorst, kap. Clausen, van Riga met stukg. Deensche stoomb. Helge, kap. Ped, van Riga met bout en graan. Russisclie driem. schoener Aurora, kap. Mandelberg, van Borga met hout. Russische driem. schoener Atka, kap. Rautelins, van Abo met hout. 26 Oct. Duitsche stoomb. Mimi, kap. Voge, van Pitea met hout. 27 Oct. Duitsche stoomb. Neutral, kap. Hansen, van Riga met hout en graan. 28 Oct. Eng. stoomb. Alex Pieie, kap. Wright, van Goole met stukg. Duitsche stoomb. August, kap. Bothe, van Papenburg met menerie. Eng. stoomb. Calder, kap. Moore, van Goole met stukg. Uit deze haven zijn vertrokken komende van Gent: 25 Oct. Deensche stoomb. Erik, kap. Wiesberg, naar Kopenhagen met kolen. 26 Oct. Eng. stoomb. Bordeaux, kap. Giles, naar Londen met stukg. Fransche schoener L. C. E., kap. Perot, naar Marennes met phosphate. 27 Oct. Eng. stoomb. Falcon, kap. Marlin, naar Hull met stukg. Eng. stoomb. Aire, kap. Woodhead, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Osborne, kap. Wilson, naar Leith met stukg. Duitsche stoomb. Commercial, kap. Krutzfeldt, naar Riga met ijzer en chigorij- wortel. 28 Oct. Eng. stoomb. Norma, kap. Torr, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Galatea, kap. Fiffe, naar Londen met stukg. Van 25 tot en met 28 Oct. werden langs de Oostsluizen alhier 101 binnenvaartuigen op en 90 afgeschut; door de Westsluizen 6 en 1. Rotterdam, 28 October. Gent. 25 Oct. 18 Oct. Londen, 28 October. KOERS V A i\ HET GELD. Belgisch per 100 fr. f 47,75 A f 47,80 Engelsch per v 12,06 u 12,09 Op Donderdag den 81 dezer hoopt onze geliefde moeder C AT II A R IN A LOOF, wed. C. de Moou, haar 938ten jaar dag te herdenken. Ter Neuzen, 29 October 1889. Namens hare kinderen, DINA DE MOOR. Aanst.aanden Donderdag 31 Oct. hoopt onze ge liefde vader F. VAN TATEMI0VE, zijn 50sten geboortedag te vieren. Axel (Spui), 29 Oct. 1889. Uit aller naam, zijn dankbare zoon, LEVINUS VAN TATENHOVE. Werd ons ouderhart 4 weken geleden getroffen, door het afsterven van ons jongste dochtertjethans betreuren wij een nog smarte- lijker verlies, door bet overlijden van ons veel geliefd zoontje A NIIRIES A D R I A A N in den aanvalligen leeftijd van 6 jaar, na een kort maar hevig lijden. Ostende, den 25 October 1889. M. KLAASSEN-De Smidt. Ieder die belang stelt in eene steen- kolen-vereeniging wordt verzocht om a. s. Zaterdag den 3 November eene VERGA DERING bij te wonen in de herberg van P. Bareman te Iloek, 's namiddags om 3 uur. EENIGE INGEZETENEN. Een ieder die iets te vorderen heeft of verschuldigd is aan de nalatenschap van wijlen J. F. PAASSE, vroeger gewoond heb- bende te Lamswaarde, gemeente Hontenisse, en op 1 October jl. te Schore overleden, wordt verzocht daarvan ten spoedigste opgave of betaling te doen ten kantore van den Notaris A. GALLIS MERENS, te Kapelle (Zuid-Beveland). Sollicitanten naar de betrekking van van TER NEUZEN, jaarwedde 1000,—, hier- onder begrepen de beiooning voor het geven van gemeente-onderwijs in bouwkundig teekenen, worden verzocht zich voor 1 December a. s., in persoon of per franco brief, aan te melden bij den Burge- meester aldaar. Kantoor te Ter Neuzen. Rostelooze verwisseling van Bankbiljetten en inwisseling van Bankbiljetten tegen muntspecie en omgekeerd. Releeuing op Effecten. Disconteren van wisselbrjevcn en ander kan- delspapier. Assignation op Amsterdam en Rotterdam en op plaatsen waar Agentschappen en Correspondent- schappen gevestigd zijn. Het kantoor is open alle werkdagen, behalve Zaterdag, van 10 tot 1 ure. STURM. Op Dinsdag 5 November a. s., des namiddags ten 4 ure, zal door den bouwkundige J. SCHEELE Dz., te Ter Neuzen, namens zijn principalen, in het h Hotel Donze" worden Het bouwen van TWEE LOOD- SEN van hout, voor berging van petroleum, op een terrein gelegen langa den Ylooswijkweg. De teekening en bestek liggen ter inzage In bovengenoemd Hotel. Nadere inlichtingen te verkrijgen bij genoemden bouwkundige. Aanwijs op het terrein Zaterdagmiddag te 4 ure. De Notaris U. G. Hammacker, te Groede, is voornemens om ten verzoeke van de heeren A. en F. HOMBACH, Rentmeesters te Hulst, q.q., in het openbaar te verkoopen 1o Op Vrijdag 15 November 1889, des namiddags te half 1 ure precies, op de hofstede bewoond door den landbouwer P. B. Geeraert, in de gemeente Groede, en den daarbij gelegen Dijk, nabij den Kruisdijk 102 stuks extra zware 106 zware en na ailoop daarvan, op de hofstede, bewoond door den landbouwer Krijn Tol, in de gemeente Breskens, en op den Dijk van den Steenenpolder, gemeente Groede 44 stuks extra zware 50 stuks So Op Zaterdag 16 November 1889, des voormiddags te 9 ure precies, op de hofstede bewoond door den landbouwer Aalbert Tol, in de gemeente Groede, nabij den Hoenderweg 152 stuks waaronder vele geschikt voor werkhout. De veiling gescbied op gewone voorwaarden. Onbekende koopers moeten schriftelijke borg- tockt stellen. T E AXEL. De Notaris C. J. A. Fercken, te Ter Neuzen, zal ten verzoeke van Mevrouw weduwe Mr. J. G. DE BACKER, te Goes, op Dinsdag den 5 No vember 889, des voormiddags te 10 ure, in het openbaar verkoopen staande aan den grindweg, tegen bare hofstede ,/Steenbosch", bewoond door Krijn de Feijter, in den polder Beoostenbleij Benoorden, ge meente Axel, alwaar men zal vergaderen. Schipper TH. VERMEEGEN met eene lading voor rekening van P. VAN ALTEN, te Ter Neuzen. Granen vonden tot onveranderde prijzen gretig afnemers. Puike Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe 7,00 a 7,50, mindere 6,25 a 6,80 nieuwe 7,25 a 7,60. Rogge 5,25 a 5,60, mindere 4,25 a 5 00, Gerst 3,75 a 5.25. Haver nieuwe /3.00 a 3,75, lange /1,50 a 2,75. Poardeboonen 5,00 a 5,90, mindere /2,00 a 4,00. Duiveboonen a Bruineboonen 8.75 a 9,25. Witteboonen Walchersche /■9,50 a 9,75. Erwten f 8,00 a 8,25, mindere 7,25 a 7,75. Kanariezaad beste 6,75 a f 7,00, mindere 5,75 a 6,50. Koolzaad 10,00 a 11,75. Eieren 4,80 a 5.00 per 100 stuks. Aardappelen Zeeuwsche 1,40 a 1,50. Zeeuwsche Ajuin voor groote voor kleine per 50 kilo Tarwe, witte 100 k. Id. roode Rogge Gerst Haver Boekweit, per hect. Duivenboonen Paardenboonen Koolzaad 100 k. Lijnzaad Kempzaad Lijnkoeken Koolzaadkoeken Kempzaadkoeken Eieren per 26 stuks fr. 18.00 a fr. 18.00 a 18.25 14 00 16.50 14.50 14.50 17,00 15.00 14,00 14.50 16.50 16.75 15.50 15.75 2.75 2.80 Graneu. Tarwe en Meel stil. Gerst en Mais prijshoudend. fflimoiiism TE

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1889 | | pagina 3