Geaie- en Artilkriipilra, OUDE COURANTEN Afgifts der Fatentbladen 17 beltaren 62 aren 40 centiares BOUWLAND, F. S. P."WIJNMAN, Comissiuair ia effectea ea assaraatica. tepasporteerS Militair als plaalsvervanier, Ter Neazea. P. J. van ie Saaie, Advertentien. BURGERLIJKE STAND.' Handelsbericbten. Kantoor van den Notaris VAN PEENE, te Assenede. Te koop aangeboden Doozen Postpapier met Enveloppen TER NEUZEN. AXEL. BOSCHKAPELLE. HOEK. f 47,75 a 47,80 12,05 12.08J V E R Tt O O P E N eenige buiten dienst gestelde Markt 88. Ter Neuzen. eene groote hoeveelheid Op den boulevard de la Chapelle te Parijs heeft een vereeuiging van boosdoeners op eigen houtje een doodvonnis voltrokken. Voor omstreeks 3 weken werd een zekere Maurier bij een kloppartij gedood. Zijne vrienden zamelden 500 fr. voor een gedenkteeken te zijner eere, doch een der aanvoer- ders, Bassaler, wien men het geld toevertrouwde, verkwistte het. Men besloot daarom hem ter dood te brengen en wel op dezelfde plek waar Maurier gevallen was. Dit vonnis werd Maandagavond geheel volgens het programma door twee bandieten, die door het lot werden aangewezen, voltrokken. Een van hen zit reeds achter slot en grendel, doch de andere ongepatenteerde beul is nog zoek. Edison, de electriciteitsman, die nu in Parijs vertoeft, is 42 jaar oud. De geschiedenis van Amerika's smartest" inwoner is zeer interessant. Hij bogon als een krantenjongen, riauwelijks in slaat om te lezen. Toch waren zijne kansen als kranten jongen groot. De couranten waren zijne klassieken, en het spoorwegperron of de open straat zijn studeer- vertrek. Hij weuschte telegrafist te worden, en hij slaagde. Na verloop van tijd opende hij een wiu- keltje in Michigan voor het repareeren van telegra- fische instrumenten. Daarna trachtte hij iets uit te vinden en vervaardigde het automatischerementoir- horloge, waarop hij meer bekendheid begon te verkrijgeu. Van dien tijd af dagteekende zijne onder- scheiding en in 1876 was hij in een positie orn de werkbank te verlaten en zich geheel te wijden aan onderzoekingen en uitvindingen. Edison is de uitvinder van de kooltelefoon, de phonograaf, de aerofoon, de phonometer, de electrische pen enz. enz. Het bestuur van de Engelsche Zuidoostelijke Spoorwegmaatschappij heeft dezer dagen op hare hoofdlijnen de proef genomen met eeue aan velen van het reizend publiek zeker welkome nieuwig- heid. Het zijn toestellen in den vorin van elec trische lampen, welke, zoodra men een stuiver in een gleufje werpt en daarna op een knop drukt, een electriesch licht van de sterkte van vijf kaarsen verspreiden, waarbij men duidelijk lezen kan. Dat duurt een half uur; wil men dan het lezen voortzetten, dan moet men weer een stuiver off'eren Werkt wegens eene of andere omstandigheid de toestel niet dan valt de stuiver in een bakje waaruit met hem terugnemen kan. Uit Parijs wordt gemeld, dat de Shah van Perzie bij zijn vertrek vergeteu heeft een rekeniug van 32,000 francs te betalen welke hij bij een juwelier op de tentoonsteliing gemaakt had. Thans heeft de heer Carnot die kleinigheid voldaan. Men brengt bij deze gelegenheid in herinnering, dat de Oostersche monarch de vorige maal, dat hij Parijs bezocht, eenige zeer kost'oare tapijten en Sevres-vazen als „gedachtenisjes" medenam uit het paleis, waar hij gehuisvest was geweest. Ditmaal is men echter voorzichtiger geweestmen had de vertrekkeu van den Shah slechts met nagemaukte gobelins en dito Sevres-vazen opgesierd Zondagmiddag, te half een, barstte er brand uit in de magazijnen van de firma Pigott Co., tentmakers, Booth-street te Londen, en spoedig stond het geh'eele gebouw in brand. Het vuur was ontstaan in het benedengedeelte en daar men de paarden wilde rediten, deed men de deuren open, maar juist daardoor kreeg het vuur lucht en verspreidde de brand zich met on- gelooflijke snelheid. Het ergste van al was echter, dat die magazijnen tusschen een doolhof van ge- bouwen liggen, alle van 5 of 6 verdiepingen, en alle dicht bewoond, zoodat men het vuur bijna niet kon bereiken. Een politieagent redde 6 kinderen uit een der huizen. Alsnu begonnen al de be- woners hun goed door de vensters te werpen, zoodat er een ongelooflijke verwarriug heerschte. Verscheidene kinderen worden nog vermist en men zegt, dat zij in de vlammen zijn omgekomen. Verscheidene personeu zijn gekwetst door uit de vensters te springen. De pompiers hebben enkel de niet aangetaste gebouwen kunnen behouden. Te Parijs vertoeft sinds eenige dagen een gezelschap Amerikaansche werklieden, waaronder vier vrouwen, die voor rekening van eenige bladeu en groote industrieelen naar Europa gezonden zijn om de tentoonsteliing en verscheidene groote etablis- sementen te Parijs en elders te bezoeken. Na eenige dagen te Liverpool, Manchester, Birming ham en Londen vertoefd te hebben, zijn zij naar Frankrijk overgestoken, om een bezoek te brengen aan Rouaan en verder aan Parijs. Zij zullen zich ook naar Rijssel, Brussel, Antwerpen, Coblenz, Keulen en Essen begeven, om daarna de groote fabrieken en werven te Sheffield, Edinburg en Glasgow te gaan zien. Op 4 September a. s. keeren zij naar Amerika terug. Den 12den Juli kwam een opzichtig gekleed reiziger in het plaatsje Brodick, op het eiland Arran, in Scnotlaud, aan. Hij huurde er een kamer en gaf op Annandale te heeten. Den volgeuden dag keerde hij, na eenige uren uit te zijn geweest, met een jongen Engelsman, Edwin Rose uit Londen, huiswaarts en deelde zijn kamer met hem. Beide personen beklommen den berg Goatfell en kwarnen, met zeer schoon weder, des middags te zes uur op den top er van, terwijl zij onderweg een ge zelschap tegenkwamen, dat de tocht reeds had gemaakt. Des nachts kwam Annandale op zijn kamer terug, maakte beide bedden in wanorde om te doen gelooven dat twee personen geslapen hadden, ge- bruikte beide lampet-kommen en kannen, en was des morgens met alle bagage spoorloos verdwenen. Sedert dien tijd hoorde men niets meer van Rose, en diens broeder, ambtenaar aan een der ministerien, kwam naar Arran om een onderzoek in te stellen. Theehonderd vijftig personen zochten op en om den berg, zonder echter gedurende ge- ruimen tijd iets te vinden. Enkele dagen geleden echter vond men Rose's lijk met verbrijzelden schedel; het lichaam verkeerde reeds in vergevorderden staat van ontbinding en de lijklucht bracht de zoekenden op het spoor. Horloge en geld ontbraken. Daar men op den top van den berg een potlood van Rose vond, vermoedt men dat Annandale zijn medgezel van zeshonderd voet hoogen rotswand heeft afgeworpen en daarna het lijk bestal en in een hoek verborg. De moordenaar, die een ontslagen tuchthuisboef moet wezen, wordt nog steeds te vergeefs door de politie gezocht. Bij de te Spandau gehouden manoeu vres is voor het eerst op groote schaal het nieuwe niet-rookende buskruit toegepast. De uitkomsten waren zeer verrassend. Het scheen alsof de voor- uitgeschoven troepenlinie geen deel nam aan het spiegelgevecht. De manschappen schenen werkeloos op den grond te liggen, ofschoon zij wel degelijk vuurden. Op drie honderd meter afstands ziet men niet de minste rook, en slechts vlak in de nabijheid ziet men dunne wolkjes, die zeer snel vervliegen. Ook is de knal zwakker en korter van duur. Toen de troepen naar huis gingen, werden zij door een hevig onweder overvallen. De bliksem sloeg te midden van een piket uhlanen, en doode een man en een paard terwijl vier soldaten en vele paarden letterlijk verlarad werden. Het Parijsche publiek was Zaterdag genoodigd de opening bij te wonen van een reusachtig circus, dat bestemd is tot eene blijvende inrichting voor stierengevechtenwaarop de Parijzenaars en de bezoekers der tentoonsteliing, gelijk men weet, voor zoover zij er lust in hadden, „onthaald" zijn als op een nieuwtje van over de greuzeu. AANBESTEDIKG. Op Vrijdag 30 Augustus 1889, des voormiddags ten 10 ure, aan het gebouw van het Proviuciaal Bestuur te Middelburg, van Het leveren en storten van steen en het maken eener laagwaterbezetting tot voortzetting van de oeververdediging vdor Ter Neuzen. (Raming f 17,800.) Van 1 tot en met 15 Augustus 1889. Huwelijks-aangiften. 1 Aug. Joannes Eranciscus de Cooker, oud 24 j., jm. en Johanna Prancisca Heijens, oud 24 j., jd. Jacobus Jozias Meijer, oud 21 j., jm. en Dina de Bruijn, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 15 Aug. Jacobus Jozias Meijer, oud 21 j jm. en Dina de Bruijn, oud 20 j., jd. Geboorten. 2 Aug. Anna, d. van Adriaan Meeusen en van Pieternella Jansen. 3 Aug. Daniel Pieter, z. van Jan de Doelder en van Elizabeth Dieleman. 6 Aug. Leendert Jan, z. van Pieter Ringelberg en van Heudriua Johanna Meertens. 7 Aug. Pieternella Florentina, d. van Floris van der Peijl en van Jacomina van der Does. 9 Aug. Janneke, d. van Marinus de Feijter en van Anna de Putter. Maatje, d. van Johannes Herrebout en van Maria de Koeijer. 11 Aug. Francina, d. van Elias Oppeneer en van Fijgje Klaassen. 13 Aug. Neeltje Adriana, d. van Daniel Romeinsen en van Catharina Magdalena Herrebout. Overlijden. 4 Aug. Jacoba Pieternella Wielaud, oud 50 j., echtg. van Pieter 't Gilde. Cornelis Maarten Hamelink, oud 2 m., z. van Cornelis en van Elisabeth Molhoek. 8 Aug. Sara Maria Ver- sluijs, oud 6 m., d. van Johannes Jacobus en van Sara Maria Vel. 13 Aug. Pieternella Florentina van der Peijl, oud 6 d., d. van Floris en van Jacomina van der Does. Geboorten. 2 Aug. Jansje Huberdina, d. van Hendrik Hoebe en van Adriana Marina van Dalsen. 3 Aug. Willem Reijndert, z. van Leendert Ver- couteren en van Neeltje Blankert. 6. Aug. Joanna Louisa, d. van Aloysius van Puijvelde en van Jose- phina Maria Staal. Elisabeth, d. van Cornelis Overdulve en van Elisabeth Bareman. 7 Aug. Petrus Franciscus, z. van Theophiius Tulckens en van Anna Catharina Bleijeuberg. 9 Aug. Pieter, z. van Jan Kolijn en van Abigael Goossen. 14 Aug. Francois, z. van Jozias van de Wege en van Neeltje Dieleman. 13 Aug. Adriana en Tanneke, dochters van Cornelis de Feijter en van Maria Sinke. Overlijden. 7 Aug. Elisabeth Overdulve, oud 14 u., d. van Cornelis en van Elisabeth Bareman. Geboorten. 9 Aug. Alphonsus Lambertus Eduardus, z. van Ph. Pieters. 13 Aug. Petrus Augustinus, z. van Ludovicus Mattens en van Marianna van der Wielen. Geboorten. 2 Aug. Francois, z. van Marinus Michielsen en van Jacoba de Bree. 10 Aug. Elizabeth, d. van Jan Bakker en van Catharina Pieternella van der Peijl. 13 Aug. Cornelia Jozina, d. van Jan Herrebout en van Catharina den Hamer. Overlijden. 5 Aug. Jacoba Riemens, oud 9 d., d. van Pieter en van Adriana Yermeers. 12 Aug. Pieternella Pladdet, oud 49 j., echt. van Jacobus van Alten. 15 Aug. Janna de Fouw, oud 10 m., d. van Abraham en van Juliana Goethals. I E E T IJ I) I IV G E X. Van 13 tot en met 15 Aug. zijn in deze haven binnengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden 13 Aug. Eng. driem. schoener Cicerone, kap. Prout, van Vlissingen ledig. 14 Aug. Zweedsche bark Hilda, kap. Bahlson, van Sundsvall met hout. 15 Aug. Eng. stoomb. Windsor, kap. Baxter, van Leith met ruw ijzer. Eng. stoomb. River Lagan, kap. Namare, naar Londen met stukg. Spaansche stoomb. Abril, kap. Scala, van Bilbao met ruw ijzer. Van 13 tot en met 15 A ug. zijn uit deze haven vertrokken na aan den spoorweg te hebben gelost en geladen 14 Aug. Eng. stoomb. River Derwent, kap. Richards, naar Londen met stukg. Russische driem. schoener Aurora, kap. Mandelberg, naar Borga met ballast. 15 Aug. Eng. stoomb. Ibis, kap. Jennings, naar Liverpool met stukg. In deze haven zijn binnengekomen bestemd voor Gent: 13 Aug. Eng. stoomb. Rutland, kap. Warren, van Lapvig met hout. 14 Aug. Eng. stoomb. Calder, kap. King, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Bordeaux, kap. Giles, van Londen met stukg. Fransche schoener Avenir, kap. Olivier, van Rochefort met zandsteen. Noorsche bark Jason, kap. Hansen, van Hernosand met hout. 15 Aug. Duitsche stoomb. Carlos, kap. Plath, van Dantzig met hout. Duitsche bark Anna Maria, kap. Scharenberg, van Riga met hout. Zweedsche bark Carl, kap. Ternstrom, van Petia met hout. Uit deze haven zijn vertrokken komende van Gent: 13 Aug. Duitsche stoomb. Alsen, kap. Hack- barth, naar Riga ledig. Duitsche stoomb. Neutral, kap. Hansen, naar Riga ledig. Fransche schoener Semiranus, kap. Bertho, naar Marennes met phos phate. Fransche schoener Amphitrite, kap. Arland, naar Marennes met phosphate. 14 Aug. Zweedsche bark Mathilda Christina, kap. Mattson, naar Her nosand met ballast. Eng. stoomb. Ouse, kap. Eyre, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Leona, kap. Atkinson, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Dynamo, kap. Hewitt, naar Hull met stukg. Eng. stoomb. Galatea, kap. Lumley, naar Londen met stukg. Eng stoomb. Amethyst, kap. Middleton, naar Burneiland ledig. 15 Aug. Duitsche kof Lina, kap. Ruchel, naar Colberg met phosphate. Van 13 tot en met 15 Aug. werden langs de Oostsluizen alhier 25 binnenvaartuigen op en 27 afgeschutdoor de Westsluizen 1 en 2. P It IJ E V A X EFFECTE X. Amsterdam, 15 Augustus. StaatsleeniiiKen. pCt. Bedrag stukken. Mederlaiul Cert. N. W. Sch. 2$ 1000 80$ dito dito 3 II 1000 dito dito 3$ II 1000 102A 3$ II 1000 102$ Oostenrijk Obi. Mei-Nov. 5 fl. 1000 70$ dito Jan.-Juli 5 n 1000 71$ dito dito Gond 4 n 200-1000 I'orlusal. Ob. Bt. '53/84 3 100 Kuslnuit. Obi. Hope 1798/1815 5 1000 103& Cert. Ins. 5 S. '54 5 Z.R. 500 dito dito 6 S. '55 5 II 500 91 dito 1864 5 1000 103$ Obi. 1877 dito. .5 20-100 dito Oost. 2e S. .5 Z.R. 100-1000 61$ dito '73 gee. dito. 5 50-100 dito '75 gee, dito. 4$ 50-100 99$ dito '80 gee. dito. 4 Z.R. 125-625 86$ Obi 1. 1867/69 .4 20-100 90& Spanje. O. B. Perp4 Pes. 1000-24000 69$ dito bin. Perpet. 4 Pr. 500-25000 Turltije. Gecy. S. D. C. 20-1000 Egypte. O. L. 1876 .4 20-100 Spoorwegleenlngen. pCt. Bedrag stukken. 1'ederland. Ned. Ctr. spw, A. f 250 dito Gest. Obi 235 89$ Hongarije. Theis. Spw. aand. 5 fl. 200 Itialitt. Zuid.-Ital. Sp. O. .3 Lir. 500-5000 59 It ii I millGr. Sp.-Maats. Aand. 5 Z.R. 125-625 120$ Bait. Spw. Aand.3 125-1250 61 Chark.-Azow.O. 5 100 100-ft Kurk.-Ch.-Az.O. 5 100 Orel-Vitebsk A 5 Z.R. 125 99$ dito Obi5 100 101$ Zuid.-West Sp.-M. 5 Z.R. 100-1000 71$ Fremleleeningen. pCt. Bedragstukken. Nfederlaml. Stad Amsterdam 3 f 100 Stad Rotterdam 3 100 ■Ii-lyiif. Stad Antwerpen 1874 3 fr. 100 88 dito Brussel 1887. 2$ 100 88 Spnnje, Stad Madrid 3 100 42$ Dordrecht, 15 Augustus. Bij ruimen aanvoer van Granen was de stemming flauw. Puike Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe f 6,30 a f 7,00 nieuwe 7,00 a f 7,50. Rogge Zeeuwsche en Vlaamsche 4,50 a/5,20. Gerst Zeeuwsche en Vlaamsche winter f 4,40 a f 5.00. Overmaasche f 4,10 a f 4,60. Zeeuwsche en Vlaamsche zomer f 3.00 a f 3.50. Haver dunne f 2,60 a f 3.40. Paardeboonen f 5.50 a f 6,50. Duiveboonen f 6,20 a 7,20. Witteboonen f 6,00 a f 7,00. Bruineboonen f 7,00 a f 9,50. Erwten f 8,00 a f 8,60. Voeder f 6,00 a f 6.50. Koolzaad f 10,50 a f 11,30. Lijnzaad zaai f 11,00 a 14,00. liOERS VAX HET GELD. Belgisch per 100 fr. Engelsch per Op Zaterdag den 17 dezer, hopen onze geliefde ouders A. VAN AERDE en A. VAN MEGROOT hunne 25jarige Eclitvereeniging te vieren. Hunne dankbare kinderen. Axel, den 16 Augustus 1889. De Secretaris-Penningmeester van het Bestuur der VISSCHERIJEN op de Schelde en Zeeuwsche Stroomen maakt bekend, dat het verslag omtrent den toestand dier Visscherijen in 1888, verschenen en tegen betaling van f 0,25 te zijnen kantore verkrijgbaar is. Tholen, 14 Augustus 1889. De Secretaris-Penningmeester voornd, J. A. FOKKER. dienst 1889/90, op de gemeente-secretarie te TER NEUZEN, van 19 Augustus tot 2 Septem ber 1S89, 's morgens van 9 tot 12 en 's middags van 2 tot 5 uren. De Ontvauger der REGISTRATIE EN DOMEINEN te Hulst, zal op Zaterdag den een en dertigsten Augustus 1889, des namiddags te twee ure, ten zijnen kantore te HULST, bij inschrijving aanwezig in de magazijnen van Oorlog te TER NEUZEN, in vier perceelen, breeder bij biljetten omschreven. De behoorlijk gezegelde inschrijvings-biljetten moeten uiterlijk 's middags 12 uur van den dag der verkooping ten zijnen kantore ingeleverd zijn. Meester Van Peene, daartoe in rechte benoemd, zal met tusscheukomst van zijnen ambtgenoot Meester Amand, No- taris te Baugnies, Henegauwen, MAAXDAG 26 AUGUSTUS 1889, om 3 ure namiddag, zeer juist, bij Madame De Ridder, te Assenede, Statiestraat, openbaar ver- koopen in eenen blob;, verdeeld in 20 perceelenliggeude onder Ter Neuzen, Visartpolder, Zeeland. Onmiddellijke ingebruiktreding. belast zich met het plaatseu van kapitalen op de Grootboeken der Nationale Schuldaan- en verkoop van effectenbeleer.ingen op solide effeeten endosseren en disconteren van wissels, beleggen van gelden a deposito bij de eerste bank-instel- lingen van ons land enz. Assurantien tegen brandscbade op gebouwen, boerderijen, veestapel, landbouw-voortbrengselen en koopmansgoederen. J. PAPE, Marechaussee, YRAAGT een lengte 1 M. 7 d. M., met borgtoclit a f 150. Adres J. PAPE, Marechaussee, Roosendaal. De Staatscourant 18141885. Middelburgsche Courant 18171884. Ter Neuzensehe Courant 18541870. Hulsterblad 18651880. Te bevragen bij den Burgemeester te Hulst. Groote en kleine kapitalen zijn be- schikbaar als Hypotheek op Land met of zonder Gebouwen, ten kantore van A. HOM- BACI1, Agent der Rotterdamsche Ilypotheekbank. V O O R II A N D E X: in verschillende prijzen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1889 | | pagina 3