Landbouwberichten. Gemengde berichten. Handelsbericbten. Gedurende de verledene week was de inidden- prijs van het vette vee op de voornaamste markten van Belgie onveranderd. Yoor vias werd per 3 kilo besteedte Aalst fr. 3,00 tot fr. 3,91; Mechelen fr. 3,78; Ware- gem fr. 3,45 tot fr. 3,90; Thielt fr. 4,00; Deinze tr. 3,55 tot fr. 5,00 St. Nicolaas fr. 3,91 en te Brugge fr. 3,93. II.M. de Koningin van Rumenie (Carmen Sylva) met gevolg, is op de badplaats Domburg, bij Middelburg, aangekomen. In het tijdvak van 1 tot 10 Augustus zijn bij den burgemeester van Bath 5 gevallen van vlekziekte aangegeven, waarvan 4 met doodelijken afloop. Een sluw persoon wist dezer dagen de Amsterdamsche bank voor een bedrag van 25000 te bestelen. De dader, is spoorloos met dien buit verdwenen. Zuid iimburg is overbevolkt met vossen. Deze dieren berokkenen menig landbouwer veel schade. Bij zekeren Willems, te Slenaken, kaapte Reintje in korten tijd 19 kippen. Naar men mededeelt, zou onder de karapeerende genietroepen, bij Zeist de typhus zijn uitgebroken en reeds een tiental patienten ter ver- pleging in het militair hospitaal te Utrecht zijn opgenomen. Het stoomschip „Columbia" van de HamburgAmerik. Stoomvaartm. heeft in 6 dagen en 4 uren de reis van New-York naar Queenstown volbracht, de snelste thuisreis, die ooit is gemaakt. In Tyrol heeft een hevige hagelstorm gewoed, waardoor de oogst, die in dit jaar bijzonder laat was, groote schade heeft geledeu. Te Cortina en Yoarlberg lagen de hagelsteenen op enkele plaatsen twee voeten hoog. Aan een particulier schrijven ontleent men Vaak doet het zich voor, dat in de politiek de menschen gansch anders zijn dan in zaken. Zoo bijvoorbeeld is de heer Hovy te Amsterdam als industrieel brouwersbaas en als politiek persoon kuypersknecht. Yan de beruchte serie H. B. valsche bank- biljetten van f 25, waarvan er in Mei dezes jaars een in de kas der Gasfabriek te Dordrecht verzeil- de en er ook in andere plaatsen zijn uitgegeveu, is er opnieuw een aan het verkeer onttrokken. De heer W. de J. van Dubbeldam, kwam namelijk ten kantore van den ontvanger der directe be- lastingen ziju aauslag van omstreeks f 40 voldoeu. Hij legae daartoe twee biljetten van f 25 neder, maar reeds bij het opnemen ontdekte de klerk, met de ontvangst belast, aan de dikte van het papier, dat een dier biljetten valseh was. De uitgever ver- klaarde zich terstond bereid, een echt biljet daarvoor in ruil te geven, maar de ontvanger nam daarmede geen genoegenhij hield het valsche briefje in en stelde het later ter hand aan de politie, die het in beslag genomen heeft. In alle opzichten is het gelijk aan bovenbedoeld biljet, alleen met dat verschil, dat het een ander volgnummer (2181) voert. Deze cijfers zijn, gelijk trouwens duidelijk te zien is, later bijgedrukt, om geen twee biljetten van hetzelfde nummer te hebbeu. Overigens is de druk veel zwarter en grover dan van de echte biljetten, de kleur harder geel, ont'oreken alle watermerken, en wemelt de zeer slordig afgedrukte aanhaling van art. 232 van het Wetboek van Strafrecht van foutea. Zijn wij goed ingelicht, dan heeft het alleszins den schijn, dat de uitgever geheel te goeder trouw heelt gehandeld en hem van de valschheid niets bekend was. Een medicus geeft aan de redactie van het Maandblad van Dr. Yan Hamel Roos de volgende practische hygienische wenken voor reizigers Een kleine apotheek mag nooit bij de bagage ontbreken. In een klein zakje berge men wat jodoform en salicylzuur, verder ongeveer twee el verband-linnen en wat salicylwatten. Ook zijn eenige droppels opium en wat cold-cream-zalf niet overbodig. Op reis kan het licht gebeuren, dat iemand eenig letsel overkomtbij dadelijke hulp zal het soms geen gevolgeu hebbenin het tegenovergestelde geval kan een lichte kwetsuur de oorzaak van langdurig lijden worden en ons geheel ontstemmen. Zoo kijken wij b.v. onder het rijden even uit het portier, en de wind voert ons een koolstofje in 't oog. Bijna altijd plaatst zich het stolje van achteren onder het bovenste ooglid, en een kleine kuustgreep is voldoende om het te verwijderen. De patient richt zijue blikken benedenwaarts, een ander keert voorzichtig met duim en wijsvinger het bovenste ooglid om, en grijpt met de andere hand en met behulp van een stukje opgerold papier het vreemde voorwerp. Bij deze operatie moet men zich vooral in acht nemen, niet op het oog te drukken. Men kan zich door een of andere aanleiding een vinger knellen. Kort daarop ontstaat onder de huid een bloedblaasje, waaruit eenigen tijd later het bloed vloeit. Voor het zoo ver komt, wikkele men om de wond een stukje gomelastiek, een kouseband, des noods een zakdoek, die eenigszins sterk wordt aangetrokken, en houde den arm zoo hoog mogelijk. Het bloed wordt aldus weder in de vaten teruggedrongen en de opzwelling tot een minimum gebracht. Dan prikke men met een naald het blaasje open, waardoor het bloed er uit kan loopen en de pijn ophoudt. Men wikkele dan den gekwetsten vinger in een zakdoek en legt er op het eerstvolgende station een compres van koud water op. Op een wandeling kan het gebeuren, dat iemand zich door een misstap den voet verstuikt. Men geleide den persoon dan naar de dichtstbij gelegen plek, waar hij een zittende houding kan aannemen; de naakte voet moet dan eene kleine massage oudergaan. A|pn drukt, kneedt en klopt het opge- zwollen gedeelte en legt vervolgens een stevig verband om den enkel. Zoodoeude zal het den verongelukte gemakkelijker vallen de meest nabij gelegen woonplaats te bereiken, waar de massage van tijd tot tijd met koude omslagen moet afge- wisseld worden. Te Slikkerveer is dezer dagen in een bewoond huis iubraak gepleegd door 3 kinderen. Een jougen van 15 jaar en een van 10 jaar in gezel- schap van een raeisje van 9 jaar hebben zich toegang weten te verschaffen in een woning aldaar. Zij hebben zich meester gemaakt van een beursje met geld (f 1,20), een pepermuntdoos, een hamer en nog eenige voorwerpen. Door den veldwachter werden de kleine misdadigers spoedig opgespoord. De „M;iatschappij tot het plaatsen van auto- matische muziekinstrumenten" is te Amsterdam hare werkzaamheden begonnen. In onderscheidene tapperijen zijn muziekdoozen geplaatst, waarvan het deksel is voorzien van de aanwijzing: ,/Werpt een cent in de gleuf." Doet men dit, dan begint het instrument een wals, een polka of een ander muziekwijsje te spelen. Dat is iets voor muziek- liefhebbbers. De persoon, die zijn vroegeren kosthuishouder op het Zieken te 's Gage, Vrijdag een messteek in den buik toebracht, waardoor deze overleed, is onder beschuldiging van doodslag naar het huis van bewaring overgebracht. Op het oogenblik, dat de wreedaard het mes op het lichaam van den ouden man richtte, voegde hij hem toe: „Nu daar dan," waaruit men het gevolg trekt, dat de dader niet zouder voorbedachten rade heeft gehandeld. Te Aardenburg kwamen Zaterdagochtend omstreeks 5 uren 2 wagens, aan elkander gekoppeld, bespannen met 2 paarden, komende uit Maldeghem (Belgie) door die gemeenteeene vtouw, op den eersten wagen gezeten, wilde dien onder het rijden verlaten, doch viel, en werd bij hare kleederen gegrepen door het rad, geraakte er onder en werd zwaar gekneusd weggedragen naar het ziekenhuis, waar zij thans moet worden verpleegd. Men schrijft uit Houtrijk en Polanen Eergisteren is alhier op last van den officier van justitie te Haarlem gearresteerd en gevankelijk naar Haarlem overgebracht, de voormalige armmeester van het burgerlijk bestuur H. Hij wordt beschuldigd van het zich toeeigenen van hem in zijn functie toevertrouwde gelden, die alsdan op de driemaan- delijksche in te dienen staten als uitgekeerd aan verschillende persouen werden verantwoord Een daarop alhier door den officier van justitie voor- loopig gehouden getuigenverhoor, leidde tot de onmiddelijke arrestatie. Bijna 40 jaar is deze functie door H. waargenomende fraude is zeer aauzienlijk. De hooge uitkeeringssommen deden achterdocht opwekken, waarom hij in Mei jl. werd ontslagen. Voor de in omloop zijnde geruchten, genoot H. aller achting en vertrouwen. Naar aanleiding van de in de Sport voor- komende en door ons overgenomen beschrijving van een toestel om paarden het achteruitslaan af te leeren, schrijft ous een lezer, dat hem dit toestel vrij gevaarlijk toeschijnt. De harde bal, welke aan het been bevestigd moet worden, zou het pijpbeen van het paard, bij sterk slaan, wel eens ernstig kunnen kwetsen, en vooral als er twee toestellen aangelegd werden, zouden die ballen in elkaar verward kunnen geraken. Het middel zou dan erger zijn dan de kwaal. ffEr is echter, schrijft hij, een minder gevaarlijk en eenvoudiger middel, dat ik reeds voor jaren bij landbouwers in gebruik zag. Het is geen toestel maar eenvoudig een zak met hooi aan een touw, gehangen aan den zolder, vlak achter het paard, zoodat het nooit kan slaan, of het moet den zak raken, die dan natuurlijk tegen het paard terug slaat. De zak zal nooit moede worden terug te komen als het paard er tegen slaat, maar het paard zal het spoedig opgeven." Het middel is niet gevaarlijk, kost niets en is dus te beproeven. De Russische regeering heeft verboden, kleine kinderen, in raanden gepakt, als „vrachtgoed" te verzenden naar vondelinggestichten en andere in- richtingen. Het moet herhaaldelijk zijn voorge- komen, dat zuigelingen op die w "ze soms acht in een mand verzonden worden. De bakkersknechts te Berlijn hebben weder bijeenkomsten gehouden, om te beraadslagen over nadere maatregelen, ten einde hunne eischen bij de patroons door te drijven. In eene daarop ge- volgde algemeene vergadering, waarin er ruim duizend aanwezig waren, is het zeer onstuimig toegegaan. De leden van het werkstakings-comite beschuldigden hunnen voorzitter, dat hij de be- weging tot loonsverhoogiug had belemmerd en het zijne schuld was dat de geheele werkstaking ten slotte was misgeloopen. Dientengevolge werd er tegen hem zulk een tumult gemaakt, dat hij ijlings de vlucht moest nemen. Drie andere leden van het comitd verklaarden af te treden. Daarop werden er andereu en ook een nieuwe voorzitter benoemd. Vervolgens werd er besloten, aan de bakkers de vroegere en eenige nadere eischen te stellen, en ingeval zij daariu niet willen tegemoet komen, eene algemeene werkstaking te beginnen. Bij de stem ming over dit besluit bleek het, dat ruim de heift der aanwezigen weder aan het werk waren, maar uu toch medestemden voor eene nieuwe algemeene werkstaking. Volgens een der bericht- gevers is na de vergadering nog gebleken, dat een belangstellende ,/rijke oora" in Amerika een bedrag van 50,000 mark voor hunne werkstakingskas had beschikbaar gesteld. Arsene Blondin zal het waagstuk onderuemen, oyer een ijzerdraad van den Eiffeltoren naar den top van het centrale hoofdgebouw der tentoonstelling te loopen. Zelfs zegt men dat Blondin, die de oude traditie aan zijn naam verbonden niette schande wil maken, een weddenschap heeft aangegaan van honderd duizend frank, om binnen den tijd van vijf minuten dien weg af te leggen. Als de waag- hals niet in galop begint en eindigd, zal hij de som onmogelijk kunnen verdienen, want de afstand tusscheu beide gebouwen is zeer groot. De Londensche correspondent der N. R. Ct. "schrijft van Vrijdag Naar ik uit Brixham verneem, zijn de fundamen- ten van het gedenkteeken ter eere van Prins Willem den Derde en zijne landing op 5 November 1688, aldaar te onthullen, sedert eenigen tijd gereed, en rusten daarop de platte granietblokken, die het eigenlijke granieten onderstuk van het acht E. voet hooge standbeeld des prinsen zullen schragen. De heeren Wills alhier, die met de uitvoering vau het werk belast zijn, leggen aan dat beeld de laatste hand, en zullen in de volgende maand daarmee gereed komen, wanneer het per spoor naar Brixham zal worden gebracht, ter opstelling aan de kade. De uitvoerende commissie aldaar heeft echter den dag der onthulling nog geenszins vastgesteld. Aan- vankelijk wilde men den laatsten dag dezer maand er voor afzonderen, in verband met andere feeste- lijkheden te Torquay. Toen echter de beeldhouwers Wills eindelijk verklaren moesten, niet tijdig ge- noeg met hunne taak gereed te kunnen komen, moest de commissie wel noode besluiten den ont- hullingsdag tot nader order uit te stellen. Vermoedelijk zal de plechtigheid nu op 5 Novem ber e. k. plaats vinden. Dit zal een dubbel voor- deel opleveren. In de eerste plaats zal de inwijdiug dan geschiedeu op een dag, die eene beteekenis heeft, en in de tweede plaats zalgraaf Van Bylandt, onze geachte gezant te dezer stede, die voor zijne gezondheid geruimeu tijd in Duitschland moet ver- toeven, in dat geval, gelijk verleden jaar, tegen- woordig kunnen zijn als representant des Konings, wat natuurlijk zeer gewenscht is. Z. M. heeft een verder blijk zijner hooge belang- stelling in dit gedenkteeken kenbaar gemaakt, door gevolg te geven aan het hem overgebrachte verzoek om een Hollandsch inschrift voor het standbeeld zijns beroemden voorzaats te bedenken. Dit is Engeland's vrijheid, door Oranje hersteld. Het zal de zijde vullen van het voetstuk, die naar de hoofdstraat van Brixham gewend zal zijn. Naar de andere zijde komt een Engelsch opschrift, vermeldende hoe het gedenkteeken door open bare inschrijvingen en medewerking van eenige Engelsche en Hollandsche vaderlanders tot stand kwam. Het hoofdonderschrift zal natuurlijk gebeiteld worden aan den voorkant, tegenover de Smalle Kade, waar het beeld binnen een ijzeren hek zal verrijzen. Het zal melden, dat dit de plek is, waar Prins Willem twee eeuwen geleden landde, en zijne beroemde woorden aanhalen„De vrijheden en den protestantschen godsdienst van Engeland zal ik handhaven." Het is nog onzeker, of de steen, waarop hij bij de landing voetstuk 5 sprong, deel uitmaken zal vau het Men schrijft uit Antwerpeu aan Het Land van Brussel Dit schandalig bedrijf, hetwelk onlangs de be- schaafde wereld in beweging en verontwaardiging bracht, en waarvan men in de Pall Mall, het bekende Londensche blad, al het gruwelijke kon lezen, doet wederom van zich hooren. De groote beweging der landverhuizing, welke hier in onze haven sinds eenigen tijd ontstaan is, levert aan de schaamtelooze kerels, die dit bedrijf uitoefenen, alle gemak om hunne „waar" ongestraft te vervoeren langs Antwerpen. Het zijn nu geene Engelsche meisjes, welke men naar het vasteland verzendt, neen, het zijn nu slachtoffers opgedaan in al de Europeesche steden, die men naar Zuid-Amerika vervoert. Die ontuchtige kerels leiden hunne slachtoffers naar Buenos-Ayres, Rio, Montevideo, enz. En tot welken prijs Men vervoert gratis heele huisgezinnen naar bovenvermelde streek, op voor- waarde dat zij hunne dochters van 14 tot 18 jaar afstaan, welke zij verklaren noodig te hebben om tot meiden te dienen in groote kost- huizen (P) en hotels Het schijnt nu, dat het gouvernement der Argen- tijnsche republiek dien schandelijken handel ontdekt en het bestuur der openbare veiligheid er van verwittigd heeft. Een vijftigtal agenten van die soort zijn de politie aagewezen en worden door deze nauwkeurig in 't oog gehouden. Men heeft reeds ontdekt, dat thans de handel, door deze kerels bewerkt, meest in Poolsche en Russische meisjes bestaat. Omtrent een hevigen brand, die deze week te Asnois in het kantou Tannay (Nievre) woedde, worden nog de volgende bijzonderheden verhaald. Een boer opende zijn schuur om er eenige bossen stroo uit te halen, toen hij plotseling onder een stapel hooi een begin van brand ontdekte. Door den wind aangeblazen, stond weldra de geheele schuur in brand. De naburige huizen vatten spoedig vlam door de talrijke vonken, die er op neervielen, en weldra stonden 41 bouwhoeven in brand. Er is te Asnois slechts een klein beekje en een pomp, waarvan ieder natuurlijk zich de hulp wilde ver- zekeren, hetgeen tot groote ongeregeldheden aan leiding gaf. Eenige boeren sloegen hunne vaten wijn stuk en trachten met dit vocht den brand te blusschen. De brand is vermoedelijk ontstaan door het broeien van hooi, dat juist dit jaar zeer vroeg was biunengehaald. Van de een-en-veertig wonin- gen waren slechts zeven verzekerd. De heer Julles Jaluzot, directeur der bekende magazijnen Au Printemps, heeft een belangrijke som gegeven voor de arme slachtoffers en eene inschrijviug voor hen geopend. L E E T U I) I G E Van 9 tot en met 12 Aug. ziju in deze haven binnengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden 9 Aug. Eng. stoomb. River Lagan, kap. Namare, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Rosa, kap. Warmold, van Goole met stukg. Noorsche bark Sif, kap. Hansen, van Kragero met hout. 11 Aug. Eng. stoomb. Leona, kap. Atkinson, van Goole met kolen. 12 Aug. Eng. stoomb. Ibis, kap. Jennings, van Liverpool met stukg. Eng. stoomb. River Derwent, kap. Richards, van Louden met stukg. Van 9 tot en met 12 Aug. is uit deze haven vertrokken na aan den spoorweg te hebben gelost en geladen 11 Aug. Eng. stoomb. River Lagan, kap. Namare, naar Londen met stukg. In deze haven ziju binnengekomen bestemd voor Gent: 9 Aug. Eng. stoomb. Calder, kap. King, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Falcon, kap. Marlin, van Hull met stukg, Eng. stoomb. Azalea, kap. Fiffe, van Londen met stukg. Duitsche stoomb. Brutus, kap. Blumberg, van Riga met hout en vlas. Duitsche stoomb. Neutral, kap. Hansen, naar Riga met hout. 10 Aug. Duitsche stoomb. Alsen, kap. Hackbarth, van Riga met hout. Eng. stoomb. Harold, kap. Smith, vau Kotka met hout. 11 Aug. Zweedsche stoomb. Manhem, kap. Johanssen, vau Libau met hout. Eng. stoomb. Galatea, kap. Lumley, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Ouse, kap. Eyre, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Dynamo, kap. Hewitt, van Hull met stukg. Eng. bark Santa Rosa, kap. Thomas, van Equique met nitrate. 12 Aug. Eng. stoomb. Amethyst, kap. MiddletoD, van Libau met vlas. Uit deze haven zijn vertrokken komende van Gent 10 Aug. Eng. stoomb. Bordeaux, kap. Giles, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Calder, kap. King, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Falcon, kap. Marlin, naar Hull met stukg. Eng. stoomb. Rosa, kap. Warmold, naar Goole met stukg. Fransche bark National, kap. Goyenague, naar Cardiff met ballast. 11 Aug. Eng. stoomb. Osborne, kap. Wilson, naar Leith met stukg. 12 Aug. Eng. stoomb. Azalea, kap. Fiffe, naar Londen met stukg. Van 9 tot en met 12 Aug. werden langs de Oostsluizen alhier 47 binnenvaartuigen op en 41 afgeschut. Rotterdam, 12 Augustus. 9 Aug. Gent. 2 Aug. Londen, 12 Augustus. KOERS VAill Belgisch per 100 fr. Engelsch per IIET GELD. 47,80 h 47,85 12,05 12,08$ De stemming voor jarige Tarwe was keden weder flauw. Beste soorten giDgen 25 cent en raindere tot 40 cent lager van de kand. Puike Zeeuwscke en Vlaamscke Tarwe f 6,75 a f 7,10, mindere f 5,90 a 6,50 nieuwe f 6,00 a 7,40. Rogge f 4,90 a f 5,60, nieuwe 5,00 a 5 70, Gerst f 3,75 a 5.00. Haver nieuwe f 2.75 a 3,75, lange fa fPaardeboonen f 5,25 a f 6,00, minderea Duiveboonen f 6,25 a f 7,00. Bruineboonen 9.00 a f 10,00. Witteboonen Walckerscke f 6,50 a 7,00. Erwten f 7,75 a 8,75, raindere f a fKanariezaad beste f 6,25 a 6,50, mindere 5,00 a 6,00. Koolzaad f 11,00 a 12,00. Eieren 3,80 a f 4,00 per 100 stuks. Aardappelen Zeeuwscke fa f Zeeuwscke Ajuin voor groote f voor kleine f 1,00 per 50 kilo fr. 18.00 a 18.50 Tarwe, witte 100 k. Id. roode Rogge Gerst i Haver Boekweit, per hect. Duivenboonen Paardenboonen Koolzaad 100 k. Lijnzaad Kempzaad Lijnkoeken Koolzaadkoeken Kempzaadkoeken Eieren per 26 stuks fr. 18.00 a 18.50 14 00 14.50 15.— 14.25 15,00 15.50 1.90 2.00 14.00 14.50 15.00 14.25 15.00 15.50 1.90 2.00 Tarwe, Gerst, Mais en Meel vast. Haver prijsboudend.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1889 | | pagina 3