P vb-'-Egns oW— I Gemengde berichten. Telegrafische berichten. -fin de op jl. Maandag te Heinkenszand ge houden geraeenteraadsvergadering is met algemeene stemjnen benoemd tot telephoon—houdster, rnej. H. C. Vermande en tot haar plaatsvervangster mej. C. Yermande. Yoor eerstgenoemde betrekking is, met inbegrip van de belooning voor de plaatsver- vangster en van lokaalhuur, als jaarwedde vastgesteld een honderd gulden. Eergistermiddag is te Amsterdam de jaarlijksche algemeene vergadering gehouden van de Yereeuiging te<*en de kwakzalverij. Uit bet jaarverslag bieek o."a., dat het ledental dit jaar een weimg daalde, boewel minder dan in bet vorige jaar. Het gebeele getal contribueerende leden bedroeg 982, tegen 1005 in bet vorige jaar. Met de financieu der Yereeniging staat het niet slecbtook wijl er tijdens de crisis, welke zij doorleefd heeft, geene uitgaven zijn gedaan. Aan het slot der vergadering vierd door een der leden nog eens de aandacht gevestigd op een kwak- zalver, die reeds vroeger in het Maandblad is ge- signaleerd, nl. den kankerdokter Windelinckx, die tegenwoordig ook te Amsterdam zittingen houdt. Uit de advertentien van dien persoon blijkt van eene dubbele overtrediug der wet1°. dat hij, al mocht bij ook het praedicaat van doctor in Belgie bezitten, niet de bevoegdheid beelt bier te lande de geneeskunde uit te oefenen2°. dat hij in het openbaar aankondigt, dat hij de genceskunst uitoefent en dit, in strijd met de wet op de uitoetenmg der geneeskunst. Het is waar, dat in het gesticht—M indelinckx nog geen lijder gestorven ismaar deze kwakzalver zorgt er wel voor, dat een patient, alvorens te sterven, uit het gesticht verwijderd wordt. lal van patienten, die door hem met allerlei bijteude middelen behandeld worden,komen afgemarteld thuis. De postduiven-vereenigiug »La Grande \itesse te Tilburg heeft eene groote wedvlucht uit Queens- borough gehouden met jonge duiven van 1889. Zij werden met gunstig weder 's morgens om zes opgelaten. Den eersten prijs, benevens een bronzen medaille van den minister van oorlog, verkreeg de beer A. Moonen, wiens duif aankwam om 9 u. 51 in. Zaamslag, voor f 1391o H. Klaassen, te Zaamslag, voor J 13751 J. Tollenaar, voor 13610; P. A. van de Velde, voor 13522; D. Tholens, voor 13270 en Jac. Jansen, voor 13099 de laatste vier alien te Ter Neuzen. Het werk is behoudens goedkeuring van Ged. Staten aan den laagsten inschrijver gegund. Aan den door de scherpschutters-vereeniging ,/Yoor Yaderlaud en Koning" tegen 15 en 16 dezer uitgeschreven schietwedstrijdzal worden deelgenomen door: „Medioburgum" van Middel- burgVlissingen" van Vlissingen en ,/Nuttig en aangenaam" van Oostkapelle. De aanvaug van den wedstrijd is voor beide dagen bepaald op 10 ure des voorroiddags, aan te vangen met baan A, korpswedstrijd. Baan B en C zijn personeele banen voor de werkende en de buitengewone en eereledeu der Ter Neuzensche vereeniging en baan D is een personeele baan voor de leden der genoodigde vereenigingen. Baan E en P zijn vrije banen voor de leden van alle deelnemende vereenigingen en baan G is eene vrije baan, waaraan ook door niet leden van scherp- schutters- of schietvereenigingen kan worden deel genomen. Deze laatste baan wordt bij afwisseling op beide dagen, gedurende eenigen tijd opengesteld. De korpsprijs is een zilveren medaille van inscriptie voorzien voor de banen B, C en D worden prijzen aangekocht, terwijl voor elk der overige banen de opbrengst, na aftrek van 20 pCt., in 4 prijzen wordt verdeeld. Wij hopen dat de wedstrijd door goed weder zal worden begunstigd. Het Engelsch stoomschip Ouse, kapt. Eyre, van Goole naar Gent, jl. Maandag te 1 er Neuzen binnen gekomen, kwam Zaterdag met middernachts- getij boven Goole-sluizen aan den grond en bleef tot Zondagmiddag zitten, toen het met adsistentie van sleepbooten vlot kwam en de reis voortzette. Yoor de acte Pransch 1. o. is o. a. te Utrecht geslaagd de heer H. Lampen, onderwijzer aan de bizondere school te Axel In de Hervormde kerk te Roon staat eene wit marmeren graftombe van de gratelijke familie Ben- inck, wie indertijd de heerlijkheden Rhoon en Pen- drecht toebehoorden. Deze graftombe, die hoog noodig moest worden schoongemaakt en bijgewerkt, wordt thans voor rekeuing van een der afstammeliugen van de familie gerestaureerd. De toegang tot den keldcr is tevens opengesteld. Deze heeft eene op- pervlakte van 28 vierkante meters. Door zakwater stond hij geheel en al blank; het water was er lamelijk ruim 28 centimeter hoog, waardoor de lh "isten bijna geheel verteerd zijn. De assche van J ,en zevental leden van het geslacht Bentinck, welke zij bevatten. zal in een kist worden vereenigd en in den grafkelder worden bijgezet. Het oudste op- schrift dateert van 5 Mei 1683. De heer P. van Ylaanderen, predikant bij de Christelijk Gereformeerde gemeente te 1 erseke, die v.iii eene reis naar Paterson in Noord-Amenka is teruggekeerd, is alsnu bij de Chr. Ger. gemeente te Paterson als predikant beroepen. TER IV'EliZEX, 9 Augustus 1889. Heden werd alhier dour het bestuur der water- keering van den calamiteusen polder Nieuwe Neuzen aanbesteed het maken van werken tot verdediging van den oever van den bovengenoemden polder. De begrooting bedroeg 13557,26. Hiervoor hadden ingeschreven de heeren J. P. Adriaansens—Polfliet, te Walsoorden, voor 14088 B. den Exter van den Brink, te Krab- bendijke, voor 13925 A. van der Beek, te In de op gisteren te Hoek gehouden verga dering van ingelanden van het waterschap Loven- en Willemskerke, is, ter voorziening in de vacatures ontstaan door het overlijden van Jacs de Kraker Az., a. op de voordracht ter beuoeming van een gezwo- ren geplaatst n°. 1 Adr Pranse Cz., n°. 2 M. de Regt en n°. 3 Adr Wolfert Hz.b. benoemd tot afgevaardigde in de algemeene vergadering van het waterschap voor het beheer en onderhoud van de. Nol tusschen den Koudep— en den Lovenpolder genoemde A. Franse Cz. en c. benoemd tot ver- tegenwoordiger in den dijkraad der waterkeeritig van den calamiteusen polder Nieuwe Neuzen M" Dieleman Cz., al de genoemde personen zijn wonende te Hoek. Axel, 7 Aug. Heden werd alhier, door den provincialen veearts, daartoe door den districts-veearts gemachtigd, een varken, verdacht van de besmette- lijke vlekziekte, onderzocht. Bij dit onderzoek bleek, dat het varken door bovengemelde ziekte was aangetast. Het dier werd onmiddellijk door den eigenaar afgemaakt en begraven. Philippine. Dinsdag namiddag had hier een treurig voorval plaats. Terwijl een voerman met zijn rijtuig de dorpsstraat afreed, geraakte er een aanvallig knaapje onder het paard, met het onge- lukkig gevolg, dat een der wielen hem over het aangezicht ging. Hoe wel deerlijk verminkt, is de toestand van het kind door spoedig aangebrachte hulp des dokters nog al redelijk men hoopt hem in 'tleven te houden. 's Gravenhage, 9 Aug. H. M. de Koningiu en Prinses Wilhelmina zijn heden morgen alhier te 10,10 ure aangekomen. Aan het station van het Rhijnspoor waren aan- wezig de Ministers van Binnenlandsche Zaken en Justitie, alsmede de Hof- en Burgerlijke autoriteiten. Het publiek juichte de hooge bezoekers levendig toe. Aan den hofphotograaf Kameke werd een bezoek gebracht. Hedenmiddag werd een dejeuner gegeven, ter eere van Prins en Prinses Albrecht. Een wiokelier aan „'t Zieken" is gisterenavond door zijn vroegeren commensaal doodgestoken. kantokgerecht te hulst. Zitting van 1 Augustus 1889. J. L. V., te Clinge, is wegens jachtovertreding veroordeeld tot 2 boeten van f 15, subs. 7 dagen hechtenis voor elke boete. P. B., te Clinge, is wegens als voren veroord. tot 3 boete, subs. 2 dagen hecht. E. d. L., te Overslag, is wegens als voren veroord. tot f 5 boete, subs. 3 hecht J. F. K., te Boschkapelle, is wegens als voren veroord. tot 6 boete, subs. 4 dagen hecht. D. d. B., te Axel en P. D., te Graauw, zijn wegens openbare dronkenschap veroord. ieder tot f 1 boete, subs. 1 dag becht. C. L. P., te St. Jausteen, is wegeus als voren veroord. tot f 3 boete, subs. 2 dagen becht. J. C. P., te Clinge, is wegens als voren veroord. tot 2 boete, subs. 2 dagen hecht. C. B., te Clinge, is wegens het verwekken van nachtrumoer veroord. tot f 3 boete, subs. 3 dagen hecht. A. Th. B., te Zuiddorpe, is wegeus in dronken schap de orde te verstoren veroord. tot f 2 boete, subs. 2 dagen hecht. J. R., C. L. d. N., H. d. L., alien te Stekene (Belgie), S. d. S., L S., C. L. d. IV., P. P. d'H, A. S„ J. P. Y, E. H., I. X. A.,C. L. A., alien te St. Jansteen, zijn wegens herbergovertreding veroord. ieder tot J 0,50 boete, subs. 1 dag hecht. J. v. G., te Stoppeldijk, is wegens vischover- trediug veroord. tot f 0,50 boete, subs 1 dag hecht. L. C., te Kieldrecht (Belgie), ter zake als voren, tot 2 boeten van f 5,00, subs. 2 dagen hecht. voor elke boete. P. K., te Koewacht, ter zake als voren, tot 2 boeten van 3,00, subs. 2 dagen hecht. voor elke boete. Ch. S., te Overslag, is wegens strooperij veroord. tot 1 boete, subs. 1 dag hecht. J. F. S, te St. Jausteen, is wegens het rijden over een anders land veroord. tot 1 boete, subs. 1 dag hecht. P. B., te Clinge (Belgie), is wegeus het met muilkorven van honden veroord. tot f 1 boete, subs. 1 dag hecht. P. V., te Clinge, is wegens als voren veroord. tot f 0,50 boete, subs. 1 dag hecht. A. v. B., te Meerdonck (Belgie), is wegens vischovertreding ontslagen van rechtsvervolging. A. B., te Zuiddorpe, is wegens overtreding van art. 459 van het strafwetboek, vrijgesproken. Uit die fonkelnieuwe ringgits hebben, naar de Soer. Crt. weet mede te doelen, eenige Chineezen munt weten te slaan in de naburige omstreken. Zij lieten zich nl. 2,75 betalen voor zoo'n blinkend twee—en—een— half—guldenstuk en die nieuwe stukken vonden grif afnemers onder de inlanders. Niet alleeu toch dat men met dat nieuwe geld geuren wilde, maar van die mooie blanke rijksdaalders zijn heel wat halssnoeren ge- maakt. Die doorboorde ringgits komen natuurlijk na verloop van tijd dichtgestopt in den omloop, maar dat gaat den Chineeschen speculanten niet aan. Zeep- en zoutzieders worden soms, zooals onlangs nog te Dordt het geval was, voor de ont- duiking van den accijns tot buitengewoou hooge boeten, die door een flink fortuin zelfs niet te betalen zijn, veroordeeld. Men vindt echter een geval in het archief van Eindhoven, waar die hooge boeten toegepastverre wordt overtroffen door I hetgeen een burgemeester verschuldigd was, als hij 24 uren na zijn benoeming niet verklaard had die betrekking aan te nemen. In een dergelijk geval vorderde men voor het eerste uur (of liever voor het 258t* uur na zijne benoeming) 3, voor het volgende 6, en zoo verdubbelde bij ieder uur dit getal. In 1673 vind men, dat het slachtoffer der burgemeestersbetrekking zoolang had geweigerd, tot hij een boete van honderd millioen zes honderd drieenzestig duizend twee hon derd negeneuzestig guldig (zegge f 100,663,269) verschuldigd was. In dien tijd was men echter zoo verstandig den man van zijn boete te ontslaan, althaus in de rekeuing over dat jaar wordt dit enorme bedrag niet verantwoord. - bracht de opperkellner het vreemdelingenboek boven. Geef maar hier sprak de oudste heer en sclireef daarop vlug een regel in het geopende boek. Omniddelijk na het diner gingen de beide heeren uit. De dienstvaardige hotelhouder kwam toeschie- ten en vroeg of de heeren een knecht wilden hebben om hun den weg te wijzen, maar de oudste heer gaf door een wenk te kennen, dat zij geen weg- wijzer noodig hadden. We gaan niet ver weg, zei hij, het is maar om de naaste straten te door- kruisen. Reeds wilde hij met zijn jongeren reismakker heen gaan, toen hij zich bedacht en den hotelhouuer vroeg Het is toch mogelijk, dat wij langer weg- blijven, wil u dus voor ons een fijn souper laten gereed zetten, omstreeks tien ure van avond De hotelhouder maakte eene diepe buiging en wreef zich vergenoegd de handen, terwijl de heeren zich verwijderden. Nauwelijks waren zij uit het gezicht geraakt, of de hotelhouder boog zich over bet register, flat de opperkellner hem voorlegde. Mr. White en reisgezel uit Chicago, las hij en keek daarbij teleurgesteld den opperkellner aan. Nu zijn we nog even ver als te voren een mijnheer White en zijn reisgezel; maar wie is nu de heer en wie is de reisgezel? Ik denk, dat de oudste de heer is. Nu wat kan het ons eigenlijk ook schelen, be- sloot de hotelhouder, als ze maar goed betalen. Te elf ure ongeveer kwam de oude heer alleen terug. In de Vestibule kwam de dienstvaardige opperkellner hem tegemoet. Is uwuw die audere heer niet meegekomen? vroeg hij twijfelend niet wetende hoe hij den heer zou aanspreken. Mijn reisgezel bedoelt ge, viel de heer hem in de rcdcn. J a, dat is een geschiedenis met den jonkman. Wij kwamen in het gedrang en zijn op die manier van elkander geraakt. Maar ik denk dat hij wel spoedig zal komen. Hij is geen kind meer en hij weet ons hotel toch wel te vinden. Dit zeggende hep hij de breede trap op, terwijl de opperkellner hem vooraf ging met twee kroon- luchters vol brandende kaarsen, om bij te lichten, ofschoon er overal gaslicht brandde. In het salon gekomen, vond de oude heer daar reeds de lafel met het souper in kristal en zilver klaar staan. De kellner dacht reeds met bezorgd- heid aan de heerlijke visch, die stond koud te worden. Laat het souper nog maar een tijdje wegnemen, sprak de heer misnoegd. Ik denk, dat ik niet zal eten voor deze John Muddle, mijn vertrouwde bediende en eindelijk ook mijn vriend, hier is teruggekeerd. Waar is hij van u afgeraakt? vroeg de opper kellner beleeft. Dat weet ik niet, gaf White ten antwoord. Het was een groot plein, vierhoekig of rond - dat kon ik door de duisternis niet zoo goed zien er moet in de buurt een schouwburg zijn en de voorstelling was juist afgeloopen wij kwamen in het gedrang en raakten van elkander. Ik heb moeten vragen om terecht te komen, laat hij dat ook maar doen. Hij liep een paar maal in de kamer heen en weer en wendde zich toen weer tot den opperkellner die nog steeds gewacht had. Ja, zooals ik gezegd heb, ik zal op hem wachten. Steek daar op de schrijftafel de lichten aan en breng dan mijn handkoffertje uit de zijkamer bij mij. De bediende gehoorzaamde en bracht het koffertje, dat van alle benoodigdheden was voorzien en eveuals al het overige toonde, dat de bezitter buitengewoon rijk was. (Wordt vervolgd.) Te Vlissingen ontstond gisterennacht in een pakhuisje van een winkelier brand. Het gebouwtje, dat diende tot berging van winkelwaren en sterke dranken, is met den inhoud geheel verbrand. De oorzaak is niet bekend. De schade wordt door verzekering gedekt. Een lid van den Raad van een der aanzien- lijkste plattelandsgemeente in Zeeland, die vond, dat men hem wat te hoog in den hoofdelijken omslag had aangeslagen, diende de volgende reclame in De WelEd. Heeren van het dagelijksch bestuur en tevens ook aan de WEdl. Heeren van de Ge- meenteraad. Ik als lid van de Raad ben daar niet tegen woordig geweest. Door mijne afwezigheid toen den hoofdelijken omslag is vastgesteld heb ik mijn aanslag biljet nagezien en daarin heb ik gezien dat ik in de 13de klasse ben gebleven. Ik zou gaarne zien als dat de gemeenteraad mij klasseerd in de llde klasse. Mij inkomen is slechts 2000 f in de plaats van 2700 daar ik maar een klein land- bouwersgebruik heb waar ik vroeger een grootere zaak in onderhandelingen had. Dus heeren hebt de goedheid mij te aanhooren. De beste groetenissen van mij als lide van de gemeenteraad De socialist De Zwart, die onlangs tot 6 maauden gevangenisstraf werd veroordeeld wegens beleediging, wist te Helder, waar hij als militair een disciplinaire straf onderging, uit het cachot te ontsnappen. In burgerkleeding begaf hij zich naar den Haag waar de politie hem spoedig op de hielen zat. De onmogelijkheid inziende om verder aan zijn vervolgers te ontkomen, meldde de vluchteliug zich ten laatste vrijwillig bij de hoofdwacht aan. Wharin men tegenwoordig al niet speculeert Eenige firma's te Soerabaja lieten onlangs uit Nederland zilvergeld komen, waaronder eene groote menigte rijksdaalders, spiksplinteruieuw en prachtig glanzend. Te Oude-Pekela kwamen dezer dagen een paar metselaars een glas bier drinken bij een tol- gaarder, die evenmin als zijn collega's vergunning heeft en toch aardig wat sterken drank verschenkt; zij verzochten hem een glas jenever te willen tappen, waaraan de tolgaarder na lang aarzelen voldeed. Toen zij wilden betalen oin weg te gaan, kwamen juist twee andere bezoekers binnen, waarvan de een een glas bier en de ander een bittertje bestelde. De tolgaarder kon, met het oog op de nog beide aauwezige leege glazen, geen neen zeggen. De bierdrinker vraagt hem daarna of hij wel vergunning had, en toen het antwoord ontkeuneud was, zeide hij #dan zal ik je proces-verbaal maken". De metselaars verklaarden, dat verre van behoorlijk te vinden en susten de zaak zoo, dat alle vier vrij gelag kregen en ieder op den gunstigen afloop per persoon een gulden ontving. Bij nog drie andere t.olgaarders werd dien dag dezelfde comedie door het viertal met gunstig gevolg vertoond. Naar aanleiding van het voorgevallene met de marechaussee te Goor (Steenwijkerwold) bij het constateeren eener overtreding van de Drankwet wordt het volgende medegedeeld Niet zoodra had de commandant der divisie marechaussee in Limburg, waartoe de verbalisanten behooreu, van het voorgevallene kenuis bekomen, of hij wende zich tot den officier van justitie te Heerenveen, met verzoek om inlichting en met de vraag of er ook termen bestonden om de betreffeude marechaussee op grond van art. 47 no. 2 van het Wetboek van Strafrecht te vervolgen. Deze vraag werd door dien ambtenaar in ontkennenden zin beantwoord, evenals door den auditeur—militair te 's Bosch, tot wien zich bedoelde commandant insgelijks had gewend. Na deze adviezen bleef niets anders over dan de verbalisanten disciplinair te stratlen, wat dan ook door hunnen chef is geschied. Te 's Hertogenbosch heeft na afloop eener parade een schutter een schriftelijke klacht ingediend bij den majoor-kommandant tegen een luitenant, die bij 't opmarcheeren zou gecommandeerd hebben „Vooruit met den prulleboel Dezeltde schutter heeft zich verleden jaar eens voor den kominandant moeten verantwoorden wegens de uitdrukkingvde schutterij is een prulleboel 1" die hij iu gezelschap van bedoelden luitenant had durven bezigen en waarvan door dezen aan den majoor-kommandant kennis was gegeven. Den eersten dezer maand had in de dier- gaarde van Bidel, te Parijs, een allerdroevigst voorval plaats. De Russische dierentemmer Burkow leidde een reusachtigen, gemwH*, schen het publiek rondncht» beest zich op de aehter y in het hoofd van ee-°ten, sloeg zi n I haar ouders tegenw negenjar g remand hulp kon ordrg was en reet^a. Q den schedel der-erleenen, e g ZQ0(iat hersenpan en d arme k eine geheei bloot lagen. beenderen o gtierf te slaan, e: boosaardigheid tegen de te beleedu zich daardcor P^P ontstas die zelfs en, waardoor J o 2ev0w kv nen hebbmgdurige kreupelheden tengevotge Jdigtijd i. 1 volgende beel f l'"'™' "aa"*° P Om Pet" thrijving heeft. snron2^rlcW? wordt eer? tchterbeen, boven apgelegd> van dezen '.ieren met vilt gevo r(1de riem of ketting, ".oofdriem gaat een waaraan 5 centimeter middellijn. J J' er in .et al ieze ibe gen I4-*' r" 3D

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1889 | | pagina 2