BE KEN DM A KING. J. SCHEPKNS-DE SMIDT. Ter Neuzens Koffiehuis groot CONCERT, Muziek, Zam ea ConMe yeordracMen BURGERLIJKE STAND, Handelsbericbten. Advertentien. Sajet, Wol, gebreide Kousen en aanverwante artikelen bij C. LEUN1S. [)e voorzitter zegt, dat onderscheid moet gemaakt worden tusscheD wat men noemt straatmuziek en muziek door een geregeld gezelschap gegeveu dat kier sprake is van de Zondagswet, dat de raad overigens souverein is. De heer Tazelaar zegt, dat indieu het waar is dat het in een gezelschap buiten de kom der ge meente niet geweerd kan worden, hij het hoogst wenschelijk achtte het binnen de koin te verbieden. Hij zegt niet dat de orde wordt verstoord maar wel de Zondagsrust. Ofschoon persoonlijk tegen het toestaan van het geven van muziek op Zoudag zou de voorzitter bezwaar maken het gevraagde verlof te weigeren hij zal zorgen dat geen godsdienstoefeningen zullen worden gestoord, dat niet in de nabijheid van kerken zal worden gespeeld. De heer Moes achtte het beter dat muziekuit- voeringen niet gebeurden op Zondag, waar dan ook. De heer Tazelaar wenschte toch vooral dat dit niet gebeurde op de Markt, het middelpunt der gemeente. Hij zegt dit vooral daar oulangs volgens een bericht uit de courant een muziekgezelschap des Zondags zou spelen, hiervoor was dus wel toestem- ming gegeven. Hij wijst nogmaals op de onzedelijke liedereu die men moet aauliooren van het volk dat de muziekanten door de straat tot het spoor volgt. De heer Grenu zegt dat men dit's Zondags ook zonder muziek hoort. Hij acht het veel beter en nuttiger dat kleine en groote jeugd naar een muziek- stuk "luistert, dan dat ze vuile liedjes langs de straat zingen. De heeren Joz. de Feijter en Wieland deelen het gevoelen van den heer Tazelaar de heer Wieland zegt dat het geheele plaatsje in opschudding wordt gebracht, hij' wenschte het oude Ter Neuzen en de Zondagsrust te behouden. De voorzitter beschouwt thans deze zaak als afgedaan. De heer Visser vraagt of thans permissie zal worden gegeven, waarop de voorzitter toestemmend antwoordt, nogmaals de verzekermg gevende dat niet voorbij kerken zal worden gegaan, iets wat volgens den heer Jac. de Feijter tegenwoordig in Ter Neuzen zeer moeilijk is. De heer Tazelaar wenschte aangewezen te zien waar het al of niet toegestaan wordt, bij wijze van verordening. De heer Visser meende dat dit zeer tegen den geest der ingezetenen zou wezen. Ingekomen waren de geloofsbrieven van de nieuw gekozen leden van den gemeenteraad, zijnde de heeren Jac. de Feijter, P. Moes, H. C. Evan IJssel- steijn en J. A. Tazelaar. Na onderzoek en rapport der daartoe benoemde commissie wordt tot toelating besloten. Ingekomen waren adressen van P. van Alten en C. van der Hooft om vermiudering van hoofdelijken omslag. Wordt, besloten deze bij de verzamelmg te voegen tot latere behandeling een verzoek van K. de Vos om verlenging van den termijn tot afwerking van de klinkerbestrating wordt besloten dit te stellen in handen van Burg, en Weth.; een schrijven van den heer C. L. Dorst te Leiden, dat hij zijne benoeming als gemeente- geneesheer aanneemt. Ingekomen verder eenige pro v. en staatsbladen de vergadering is gesloten. I A G E Z 0 V I> E A STIKKE A. Mijnheer de Redacteur Als tolk voor vele uwer lezers vraag lk UEd. beleefdelijk voor het onderstaande een plaatsje in Uw geeerd blad. De tol van onze gemeente schijnt verpacht te zijn aan Vincent Hulst, althans de tolpaal staat tegen diens huis. Tolgeld echter wordt ontvangen door de vrouw uit //Het wapen van Zeeland eene herberg met verguumng aan het einde der straat. Rijtuigen worden daar door die vrouw opgehouden en den voerlieden tolgeld gevraagd. Nu zeggen vele uwer lezers, dat er geen tolgeld mag betaald worden aan hem of haar, die eene herberg met vergunning heeft. Ik voor mij geloof want ik weet van die verguuuingswet, als een nieuwe wereldburger van het Wetboek van Strafrecht dat die vrouw zich aan geen overtreding schuldig maakt, aange- zien zij het nu reeds zeven maanden zoo doet en er nimmer aanmerking op gemaakt is. Het geldt geene aardigheid, want sommige uwer lezers hebben de vergunning voor hunne herberg moeten laten varen, om aan de verpachting van dien tol deel te kunnen nomen. U dankende voor de plaatsing. Uw dv. Dienaar, Philippine. x TER NEUZEN. Van 16 tot en met 3i Juli 1889. Geboorten. 18 Juli. Theqphile Ilonore, z. van Hendericus Baert en van Rosaliaj Josepha de Vliegher 19 Juli. Solke, z. van Willefm Oenes de Vries en van Roelofje Pasveer. 20 Juli. Pieternella Margrietha, d. van Christiaa Ivrina Pieternella Dieleman. Theodorus, z. van Jacobus Kou de Smidt. 25 Juli. Jan, z. va en van Adriana van Tatenhove. d. van Gelein Meertens en van van Kolk en van 123 Juli. Cornelis ijzer en van Helena Salomon de Ridder ,7 Juli. Catharina, Helena Verheijke. 30 Juli. Eva Maria, d. van Adriaan Moggr£ en van Ebrina de Bruijne. 31 Juli. Cornelia Johanna Maria, d. van Jan Michielseu en van Janneke Kotvis. Overlijdeu. 16 Juli. Elisabeth Dubbeldam, oud 2 m., d. van Adriaan en van Susanna Rooze. Emma Verbeke, oud 4 m., d. van Ferdinandus en van Emelie Elodie Huijs. 24 Juli. Maria de Jonge, oud 4 m., d van Maria. 28 Juli. Catharina de Feijter; oud 22 j., d. van Willem en van Catharina de Koeijer. AXEL. Huwelijks-voltrekkingen. 25 Juli. Johannes Witte, oud 22 j., jm. en Helena Florussen, oud 19 j., jd. Geboorten. 16 Juli. Andries, z. van Jan Laurens en van Santina van Dixhoorn. 17 Juli. Willem, z van Cornelis van Hermon en van Christina Dieleman. Catharina Jacoba, d. van Pieter Kole en van Catharina Jacoba Kurvink. 18 Juli. Jacobus, z. van Adriaan Koster en van Dingetje Adriana Haak. 21 Juli. Jacobus, z. van Adriaan Michielsen en van Catharina Dieleman. 26 Juli. Abraham Jacobus Johannes, z. van Abraham Sorber en van Janna Franse. 30 Juli. Willem, z. van Pieter de Feijter, en van Janneke Dieleman. Wilhelmina Janna, d. van Jan Meeusen en van Franpoise van de Velde. Overlijden. 18 Juli. Adriana Colijn, oud 66 j., wed. van Cornelis Verberkmoes. 30 Juli. Willem van Hermon, oud 13 d., z. van Cornelis en van Christina Dieleman. HONTENISSE. Huwelijks-aangiften. 19 Juli. Petrus Andreas Wilhelmus Polfliet, oud 25 j., jm. en Maria Anna Buijsrogge, oud 34 j., jd. 27 Juli. Gerardus van der Waile, oud 24 j., jm. en Rozalia de Vijlder, oud 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 20 Juli. Josephus Hiel, oud 33 j., jm. en Maria Johanna Goedhart, oud 21 j., jd. Jan Francies van Gimst, oud 40 j.,jm. en Christina de Klerk, oud 42 j., jd. Geboorten. 17 Juli. Eugenia en Alphonsus, dochter en zoon van Petrus van Walle en van Apolonia Verhoeven. 18 Juli. Aloysius Johannes, z. van Jos. Corn, van Remortel en van Ros. van Waterschoot. 24 Juli. Philomena, d. van Alph. Franc. Deckers en van Corn. Eijsackers. 28 Juli. Johannes Francies, z. van Theod. de Dalie en van Paulina Magnus. Overlijden. 20 Juli. Mathilda Maria van Damme, oud 18 m., d. van Pieter Joseph en van Dor. Corn. Kouwijzer. 22 Juli. Eduard van Damme, oud 16 j., z. van Josephus en van Dor. Petr. v. d. Bergen. 31 Juli. Timotheus Butselaar (van Amers- foort), oud 76 j., weduwn. van Anna Maria Corton. KOEWACHT. Huwelijks-voltrekkingen. 24 Juli. Dominicus Meuleman, oud 25 jjm. (van Stekene Belgie) en Marie Leonie de Bock, oud 32 j., jd. Geboorten. 19 Juli. Emelie Philomena, d. van Theophile van Poecke en van Florentina Brandt. 24 Juli. Elisa Maria Margaretha, d. van Eduardus van der Ha en van Francisca Prudentia d'Hooghe. 26 Juli. Pharailde, d. van Theophilus Baert en van Petronella Wullems. Alphonse Auguste, z. van Jacobus Verschraegen en van Eugenia Baert. 29 Juli. Modestus Dominicus, z. van Charles Ludovicus Misseghers en van Mathilda de liegher. Overlijden. 16 Juli. Pieter Francies van Hoeve, oud 65 j., weduwn. uit het eerste huwelijk van Ludovica de Caluwe en uit het tweede of laatste huwelijk echtg. van Natalia Lensen. 17 Juli. Edmond Joseph van der Sijpt, oud 6 j., z. van Benignus en van Philomena Kegels. Josephina Maria van de Yijver, oud 9 m., d. van Adolphus en van Clemence Marie de Vliegher. OSSEN1SSE. Huwelijks-voltrekkingen. 20 Juli. Judocus van Bellen, oud 28 j., jm. en Christina Verhoeven, oud 26 j., jd. Overlijden. 8 Juli. Anna Maria Warrens, oud 50 jwed. van Pieter Francies de Vijlder, thans echtg. van Cornelis Heijens. 31 Juli. Johanna de Dalie, oud 73 j., eerst wed. van Andries Assel- man, daarna van Jan Francies Hemelaar. OVERSLAG. Geboorten. 28 Juli. Philemon Eme Marie, z. van Leopoldus de Sij en van Eulalie de Rijcke. PHILIPPINE. Geboorten. 31 Juli. Alfred Willem Adrianus, z. van Adrianus Voerman en van Nathalia Rammeloo. Rosalia Paulina, d. van Franciscus Ploegaert en van Stephania van Heersvelde. Overlijden. 31 Juli. Een als levenloos aange geven kind van het mann. geslacht van Augustinus Franciscus Abroscheer en van Maria Rammeloo. SAS VAN GENT. Geboorten. 25 Juli. Alice Maria, d. van Theophilus van Laere en van Juliana Soetaert. Overlijden. 28 Juli. Ermira Maria Troch, oud 2 m., d. van Carolina Mathilda. SINT JANSTEEN. Huwelijks-voltrekkingen. 17 Juli. Josephus Ferket, oud 24 j., jm. en Virginia Roels, oud 28 j., jd. Geboorten. 19 Juli. Eugenia, d. van Petrus Smet en van Stephania van der Sijpt. 20 Juli. Cerilius, z. van Desiderius Martens en van Marie Leonie Martens. 31 Juli. Petrus Carolus Dominicus, z. van Adolphus van Helsland en van Nathalia Weemaes. Augustus Josephus, z. van Josephus I fredericus Maertens en van Johanna Catharina Christiaensens. Overlijden. 20 Juli. Een als levenloos aange- geven kind van het vr. gesl. van Charles Janssens en van Coleta van Cleemput. 21 Juli. Augustus Strooband oud 24 j., z. van Charles Louis en van Virgiuie Durinck (beiden overleden). 24 Juli. Een als levenloos aangegeven kind van het vr. gesl. van Augustus Theodorus Rottier en van Catharina Bernardina Jacoba Kieboom. 26 Juli. Margaretha Rosalia van Raemdonck, oud 8 m., d. van Henricus en van Julia Janssens. 27 Juli. Charles Louis Ringout, oud 81 j weduwn. van Judoca Peleman, thans echtg. van Philippina van de Keer. STOPPELD UK. Huwelijks-aangiften. 26 Juli. Josephus Cornelis van Driessen, oud 38 j., jm. en Maria Mathilda de Bakker, oud 25 j., jd. Geboorten. 30 Juli. Theodorus, z. van Petrus Vink en van Anna Catharina Lossie. WESTDORPE. Huwelijks-aangiften. 20 Juli. Petrus Soetaert, oud 30 j., jm. en Maria D'haene, oud 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 30 Juli. Augustinus van Troost, oud 44 j., weduwn. van Maria de Meulenaere, en Adelaide van Waes, oud 31 j., jd. Geboorten. 18 Juli. Eduardus, z. van Petrus Bernardus Janssens en van Florentia Maria Lam- mens. 27 Juli. Laurent, z. van Eduardus D'haene en van Elisabeth Francisca van Hulle. Overlijden. 28 Juli. Cornelis Desire Johan van der Heijden, oud 2 m., z. van Johannes Francis cus en van Anna Maria Bogaert. ZAAMSLAG. Huwelijks-voltrekkingen. 18 Juli. Adriaan Buijze, oud 19 j., jm. en Rachel Verhelst, oud 19 j., jd. 31 Juli. Pieter Adrianus van der Jagt, oud 22 j., jm. en Tanneke Meijer, oud 24 j., jd. Geboorten. 18 Juli. Jan, z. van Arij de Krijger en van Helena Johanna van Arenthals. 19 Juli. Maarten Adriaan, z. van Leendert van Dix hoorn en van Janna de Pooter. 25 Juli. Krijn, z. van Jacobus Hamelink en van Helena van de Voorde. 28 Juli. Leentje, d. van Cornelis Leuuis en van Anna Dees. Overlijden. 18 Juli. Lisia Catharina Dees, oud 5 m., d. van Abraham en van Maria Verlinde. Arie van de Voorde, oud 17 j., z. van Frederik en van Adriana Schieman. 21 Juli. Geertrui en Ebrina de Bokx, oud 14 d., dochters van Geleijn en van Sara Faas. 30 Juli. Jacomiua Hensdijk, oud 70 j., wed. van David Cornelissen. ZUIDDORPE. Geboorten. 23 Juli. Julima Maria, d. van Alphonsus van Eetveldt en van Stephania de Maes- schalck. Julima Maria, d. van Theophilus Livinus de Block en van Amelia de Kouing. 30 Juli. Petrus Adolphus, z. van Bellarminus de Jonghe en van Seraphina de Vliegher. AAABESTEDIAG. Op Vrijdag 9 Augustus 1889, des voormiddags ten 10 ure, aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Middelburg, van Het maken van een dukdalf van groenhart- hout in de huitenhaven van het kanaal door Walcheren, te Vlissingen. (Raming f 4600, ZEETIJDINGEN. Van 30 Juli tot en met 1 Aug. is in deze haven binnengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden 1 Aug. Eng. stoomb. River Lagan, kap. Namare, van Londen met stukg. Van 30 Juli tot en met 1 Aug. zijn uit deze haven vertrokken na aan den spoorweg te hebben gelost en geladen 30 Juli. Eng. schoener Kate en Anne, kap. Genbeth, naar Londen met phosphate. 31 Juli. Eng. stoomb. River Derwent, kap. Richards, naar Louden met stukg. In deze haven zijn binnengekomen bestemd voor Gent 30 Juli. Duitsche stoomb. Rival, kap. Heeckt, van Riga met zand en hout. Eng. stoomb. Rallus, kap. Matt.heus, van Liverpool met stukg. 31 Juli. Duitsche schoener Fohr,kap. Lowe, van Riga met hout. 1 Aug. Eng. stoomb. Bordeaux, kap. Giles, van Louden met stukg. Eng. stoomb. Romeo, kap. Empson, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Calder, kap. King, van Goole met stukg. Duitsche stoomb. Stern, kap. Miang, van Riga met hout. Duitsche kof Liua, kap. Ruchel, van Stettin met hout. Uit deze haven zijn vertrokken komende van Gent: 30 Juli. Deensche stoomb. Erik, kap. Wrisberg, naar Grangemouth ledig. Eng. schoener New Leader, kap. Bisson, naar Marennes met phosphate, Fransche schoener L. C. E., kap. Perot, naar Marennes met phosphate. 31 Juli. Eng. stoomb Aberforth, kap. Sinclair, naar Grangemouth ledig. Eng. stoomb. Ouse, kap. Eyre, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Galatea, kap. Lumley, naar Londen met stukg. Eng. stoomb Dynamo, kap. Hewitt, naar Hull met stukg. Eng. stoomb Leona, kap. Atkinson, naar Goole met stukg. Noorsche bark Gladiator, kap. Helgesen, naar Suudsvall, met ballast. 1 Aug. Ned. stoomb Prima, kap. De Jong, naar Grangemouth ledig. Van 30 Juli tot en met 1 Aug. werden langs de Oostsluizen alhier 43 binnenvaartuigen op en 40 afgeschut. Dordrecht, 1 Augustus. ROE IIS V AX HET GELD. Belgisch per 100 fr. Engelsch per 47,80 a 47,85 12,05 12,07* Ondertrouwd J. F. DE COOKER en J. F. HEIJENS. Ter Neuzen, 1 Aug. 1889. Algemeene kennisgeving. V Bevallen van een zoon W. F. G. VAN SPRANG- Van Kranenbueg. Utrecht, 31 Juli 1889. Voor de vele en hartelijke bewijzen van deelneming en vrieudschap, onder- vonden gedurende de ziekte, het overlijden en begrafenis van mijn dierbaren echtgenoot, den heer ADOLF COASTAATIAUS DE PAUW, betuig ik mijn iiinigeu dank. Wedwe A..C. DE PAUW-Van de Velde. Ter Neuzen, 26 Juli 1889. Onzen welgemeenden dank aan al de vrienden van onzen overleden broeder ADOLF COAST A ATI A US, voor de laatste eer die zij hem hebben aangedaan. n f L. H. DE PAUW. Sas van Gent L c Dg p^UW. Ter Neuzen J. C. DE PAUW. Hansweert J. L. DE PAUW. Voor de zeer vele bewijzen van be- langstelling, ondervonden bij mijne be noeming lot lid van den gemeenteraad, betuig ik mijn oprechten dank. Hoek (Knol), 2 Augustus 1889. H. WOLFERT Hz. Het Bestuur van de LIEVENSPOLDER maakt bekend Dat eene vergadering van stembevoegde Inge- landen zal worden gehouden op Woensdag' 14 Augustus 1889, des namiddags 2 ure, in het Nederlandsch logement van den heer E. A. Slsijn, te Ter Neuzen. Dat de rekening en verantwoording over het dienstjaar 1888/89 en de begrooting voor het dienst- jaar 1889/90 met memorie tot toelichtiug van heden af tot en met 11 Aug. ten kantore van den Ont- vanger-Griffier te Axel ter inzage liggen. Dat daarna de vastgestelde begrooting met me morie tot toelicbting mede gedurende 8 dageu te rekenen van 15 Augustus a. s. op dezelfde plaats ter inzage zullen liggen en tegen betaling der kosten in afschrift of druk verkrijgbaar zijn. Ter Neuzen, 3 Aug. 1889. Het Bestuur, JOZ. DE FEIJTER Pz., Dijkgraaf. P. DREGMANS, Ontv.-Griffier. Ondergeteekende maakt bekend, dat hij zijn WINKEL in heeft g'eopeml in de Nieuwstraat, B n°. 169. Hopende met het vertrouwen zijner stadgeuooten vereerd te worden, tevens belovende eene prompte en civiele bediening. Ter Neuzen, 3 Augustus 1889. ZATERDAGAVOAD TE ACHT UlIE door 't Muziekgezelschap der familie STIPS, Granen waren onveranderd te noteeren. Puike Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe f 7,50 a f 8,50 nieuwe f 6,50 a f 7,00. Rogge Zeeuwsche en Vlaamsche 4,50 a f 5,20. Gerst Zeeuwsche en Vlaamsche winter J 8,00 a f 3.50. Overmaasche a f Zeeuwsche en Vlaamsche nieuwe f 4.00 a f 4.50. Haver dunne f 2,60 a 3.40. Paardeboonen 5,50 a f 6,00. Duiveboonen f 6,20 a J 7,20. Witteboonen f 6,00 a f 7,50. Bruineboonen 7,00 a 9,50. Erwten 7,00 a /7,50. Voeder f 6,00 a f 6.50. Koolzaad f 11,00 a 11,80. Lijnzaadzaai 11,00 a 14,00.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1889 | | pagina 3