Een partij BR0UE BRIK H. G. E. van Msseisteijn. Jac. de Feijtcr Pieter Mocs, Corn, van der IM, J. A. Tazclaar. Jae. de Feijter, H. G. E. van Msseisteijn en Moest Sr. Kiezers van Ter Henzen! J, tic Feijter, Dr, IB. J, lest Sr., H t I Jacs. de Feijter, J. A. Tazelaar, P. Moes, H. C. E. van IJsselsteijn. H. Wolfert Sr. V. Cortvriendt, C. Platteeuw Pz., HeGrsn Kiszsrs! D. de Wael P. Kerckhaert. D. J. Oggel, L. van Dixhoorn, P. Koster. L. van Dixhoorn, D. J. Oggel en P. Koster. L. van Dixhoorn, D. J. Oggel en P. Koster, Kiezers van Zaamslag. W. de Klerk jun. (Qriete) M. de Jonge (Dorp). 11 KLERK ml 1.1J toes, KIEZERS! Handelsbericbten. Advertentien. T E K O O P bij C. MATERS, te Vlissingen. Societeit„EENDRAGT." Kiezers uit Ter Neuzen. Kiezers van Hoek Kiezers van Axel! W. de Klerk jun. (Griete) M. de Jonge (Dorp). Telegrafische berichten. oen naar de uitlandige familie geschreven, en het meisje is op het oogenblik reeds gezond en wel bij fader thuis, gezond, maar alles behalve erken- telijk voor de betoonde zorg en het vaderlijk gezag dat zij op zoo onaangename wijze moest ondervinden Door het departeraent van binnenlandscbe zakeu was aangekocbt een inktkoker voor f 96 Deze hooge prijs gaf der Rekenkamer aanleiding om te vermoeden dat het hier betrof//aankoop van een voorwerp van kunst," en dat derhalve de uitgaaf moet gekweten worden uit art. 167 van hoofdstuk V der staatsbegrootiug voor 1888, in plaats van uit het artikel (3) voor bureau- en lokaalbehoeften, ten laste waarvan de verevening was aangevraagd. Nadat de Rekenkamer dienaangaande inlichting had verzocht, deelde de minister mede, dat de hier- bedoelde uitgaaf ten laste van art. 3 moest komen, daar de inktkoker was aangeschaft ten behoeve van zijn kabinet, en dat in deze bestemming ook de reden moest gezocht worden, waarom een ,/iets hoogere prijs was besteed dan anders voor dergelijke voorwerpen in den regel wordt uitgegeven. Te Maastricht is Dinsdag na eene korte ongesteldheid, overleden de heer A. J. Brevet, hoofdingenieur van den rijkswaterstaat, geboren te IJzendijke, van 1881 tot 1887 hoofdingenieur te Middelburg. TER AEUZEA, 12 Juli 1889. Gisteren heeft de heer A. Klaassen Az., te Groningen met gunstig gevolg examen afgelegd voor apothekersbediende. Sedert Dinsdag voormiddag werd alhier een lojarige zoon van B. Elve vermist. Door het vinaen van zijn pet aan den oever van de vluchb haven in het kanaal, kwam men tot het vermoeden dat hij aldaar kon verdronken wezen, hetgeen den volgenden morgen werd bewaarheid. Door een broeder van den ongelukkige werd het lijk boven- gehaald. Gekleed was hij daar waarschijnlijk door onvoorzichtigheid te water geraakt. Op 28 Juni 1880 verdronk, nagenoeg op dezelfde plaats, van genoemden B. Elve een lljarige zoon Woensdag avond deed alhier de heer M Ruben zijne intrede als predikant bij de Yrije Gereformeerde gemeente, sprekende naar aanleiding van Psalm 118 25, na alvorens des namiddags bevestigd te zijn door den heer L. Hubregtse, ouderling dier gemeente te 's Gravenpolder, die sprak over Spreuken 9 16. De optreding van den heer M. Ruben geschiedt ter opvolging van wijlen Ds. D. Bakker, in 1885 te 's Gravenpolder overleden. Op Donderdag den 19 Mei 1887 hield de heer Ruben te's Gravenpolder voor eene talrijke schare belangstellenden zijn eerste predicatie. Axel, 11 Juli. Dinsdag jl. werd door de alhier gestationeerde rijks-ambtenaren J. van Moort en B. Dorst geboeid binnengebracht Jos. Boone, wo- nende te Stekene, Belgie. Gemelde persoon was een gesignaleerde, in het jaar 1887 veroordeeld tot eene maand gevangenisstraf en f 10 boete wegens overtreding van 's rijks directe belastingen. Philippine. De aftredende leden van den ge- meenteraad alhier zijn J. B. Dhooge, burgemeester, en E. de Bock. Zasimslag. Eergisteren is door den landbouwer D. Scheele alhier eene jonge musch gevangen wier veeren in plaats van grauwe eene zuiver witte kleur hebben. Zij is, evenals onze gewone huismusch, onder de pannen geteeld, en komt in lichaamsbouw, grootte enz., volkomen met alle anderen van hare soort overeen. Na eene gevangenschap van twee dagen is het diertje overleden. Ten einde haar als eene bijzonder- heid te bewaren, zal men ze laten opzetten. Hulst, 9 Juli. Het voorstel tot afschaffing der tollen op den weg van hier naar de Paal, is door ingelauden van de polders Graauw en Langendam verworpen. Koewacllt, 10 Juli. Heden namiddag om circa 5 uur brak er alhier eensklaps een geweldige storm los, vergezeld van overvloedigen regen en hagelsteenen In een oogwenk viel er zooveel nat dat de straat blank stond en het water de lage huizen binnenstroomde. Zoo hevig sloeg de wind in de boomen dat er een tiental ontworteld werden. Koewacht, 11 Juli. Heden werd alhier in het logement van den heer Henri Ysebaert door notaris C. J. A. Eercken te Ter Neuzen een groote partij land verkocht ten verzoeke van de erven van den heer Ludovicus Ysebaert en mejuffrouw Paulina Naudts. De heer Yeenhuijzen uit Axel kocht een partij bouwland gelegen in den polder Oud-Beoos- tenbleij bezuiden groot 82 aren 60 centiaren tegen 500 het gemet. Madame de wed. Dierick alhier kocht 2 partijen de eene gelegen in genoemden polder, groot 1 H.A. 36 aren en 40 centiaren tegen f 400 het gemet en de andere gelegen in den polder Nieuw-Beoostenbleij bezuiden en groot 5 H.A. 44 aren 92 centiaren tegen f 520 het gemet. De heer August Ysebaert kocht een moestuin groot 9 aren 40 centiaren voor f 190, terwijl de familie Lippens uit Moerbeke eigenaar werd van de drie laatste koopen zijnde een bebouwd hofsteedje onder de gemeente Overslag in den Yarempepolder, groot 59 aren 42 centiaren met een stuk bouwland groot 89 aren 14 centiaren en een eikenkapbosch groot 94 aren 45 centiaren alles tegen f 200 het gemet. Biervliet, 11 Juli. Heden is door ons kies- college der Hervormde gemeente beroepen de heer Schuurman Steckhoven, predikant bij de Vlaamsche gemeente te Rousselare in Belgie. RECHTSZAKEN. Arrondissements-rechtbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 12 Juli de volgende vonnissen uitgesproken P. J. d. B., oud 21 j., boerenknecht te Koe wacht, is wegens mishandeling veroordeeld tot 7 dagen gevangenisstraf. A. C. d. R., vrouw van G. d. R., oud 56 j., arbeidster te Stoppeldijk, is wegens beleediging veroord. tot f 3 boete of 3 dagen hecht. 's Gravenhage, 12 Juli. Tweede Kamer. Op verzoek van den heer Seyffardt ging de Kamer over in comite-generaal, teneinde antwoord te krijgen op de vraag, door dezen gericht aan den Minister van Oorlog of de Minister de verant- woordelijkheid aanvaardt van de bestendiging van den toestaad des legers, in verband met de hand- having onzer neutraliteit. Na de heropening antwoordde de Minister op de vraag van den heer W. van Dedem, dat het lot van het wetsontwerp—Seijffardt zonder invloed is op de defeutie-kracht, gevende eerst in het vol gende jaar twee lichtingen, wat hij desnoodig zelf zal voorstellen. Na verwerping van art. 1 der wet-Seijffardt met 55 tegen 15 stemmen werd die ingetrokken en het regeeringsvoorstel met 58 tegen 12 stemmen aaugenomen. De kamer ging op reces en zal blijkens mededeeling van den voorzitter niet voor 20 Augustus bijeenkomen. AA\ It EST E B l Op Vrijdag 26 Juli 1889, des voormiddags ten 10 ure, aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Middelburg, van I. Het herstelleu van de remmingwerken in de binnenhaven te Wemeldinge en bij Schore- brug, behoorende tot de werken van het kanaal door Zuidbevelaud. (Raming f 7300,—.) II. Het uituemen van de buitenvloeddeuren en het inhangen van twee in reserve liggende vloeddeuren van de groote sluis van het kanaal door Walcheren te Vlissingen. (Raming f 3150, P R IJ Z E V V A A EFFEC T E A. Amsterdam, 11 Juli. f Dordrecht, 11 Juli. KOERS VIA HET GELD. 47,60 h 47,70 12,05 12,04* Belgisch per 100 fr. Bngelsch per Yoorspoedig bevallen van een jongen A. N. YERSLUIJS-De Jong- Ter Neuzen, 9 Juli 1889. Wegens verbouwing van 't locaal zijn de bijeen- komsten tot nader aankondiging uitgesteld. HET BESTUUR. Eenige kiezers voor leden van den raad uit TER NEUZENuit deze welvarende gemeente, die haar bloei grootendeels, jijua geheel te danken heeft aan scheepvaart en handel, zagen gaarne in den raad iemaud die met deze bronnen volkomen op de hoogte is. Ieder die belang heeft bij de vooruitgang, de toenemende beweging van onze haven stemme dus den heer Ter Neuzen, 9 Juli 1889. Bij de a.s. verkiezing worden met den meesten aandrang aanbevolen al de aftredende leden als zijnde de heeren W ethouder. Aanbeveling zal wel overbodig zijn. Vele anti-revolutionaire kiezers. Ter Neuzen, 12 Juli 1889. Allen die belang stellen in den vooruitgang van Ter Neuzen en eerstens mannen willen hebben die invloed kunnen uitoefenen in 't bestuur der ge> meente en der provincie en tweedeus mannen die onze gemeente kunnen helpen in handel en nijver- heid stemmen EENIGE KIEZERS, die de politiek uit den Raad zouden willen zien en meenen dat daar geen sprake mag zijn van liberaal, anti-revolutionair of iets der- gelijks. Bij de aanstaande verkiezing van Leden voor den Gemeenteraad hevelen wij met vertrouwen de volgende heeren aan aftredeiul lid, mannen, die volgens onze vaste overtuiging de belangen der gemeente steeds zullen voorstaan en bevorderen. VELE KIEZERS. Bij de verkiezing voor leden van den raad te Ter Neuzen worden aanbe volen de heeren (aftredeude leden), en EENIGE KIEZERS. Ter Neuzen, 12 Juli 1889. Met den meesten aandrang worden als leden van den raad aanbevolen de heeren (KNOL), mannen die een plaats in den raad waardig zijn en die onze belangen kunnen en zullen voorstaan. VELE KIEZERS. Hoek, 12 Juli 1889. Bij de gemeenteraadsverkiezing, op Dinsdag aanstaande, worden u met alle gerustheid op nieuw aanbevolen de aftredende leden en Stoppeldijk, 11 Juli 1889. YELE KIEZERS. Bij de aanstaande verkiezing voor DRIE leden van den Gemeenteraad te Axel worden aanbevolen de aftredende leden VELE KIEZERS, Wie zullen wij bij de aanstaande verkiezing van 3 leden voor den Gemeenteraad, beter kunnen kiezen, dan de drie aftredende leden, de heeren Me dunkt daartoe is niet veel omhaal en omslag noodig, gedacbtig aan het ,/Goeden wijn, behoeftgeen krans." EENIGE KIEZERS. Indien gij er alien over denkt, even als ik, dan kiest ge op a. s. Dinsdag voor 3 leden van den Raad der gemeente Axel, de heeren ik meen zij dit verdienen. aftredende leden. EEN KIEZER. Wilt gij in den gemeenteraad personen, die u geen onnoodigen druk zullen opleggen door het heffen van schoolgeldkiest dan eenparig en Zet echter beide namen op uw stembriefje, want indien £en der beide bovengenoemden niet gekozen wordt, is de kans zeer groot, dat er schoolgeld op de openbare school wordt geheven. Daarom kiezers laat alle persoonlijke veten varen en stemt Eenparig alien op en Wie men u ook mocht aanbevelen, herinnert u dat de heer BERMAN geen raadslid meer wil zijn, dat de heer JANNIS VINKE het thans niet wil en mag zijn, dat de eenige openbaar be- sproken en aanbevolen candidaten zijn en Zet vooral op uw briefje bij den naam W. DE £LERKjunior of de Griete en bij den naam van M. DE JONGE het woord dorp. Namens het Verkiezings-Comite, J. C. M. HARTMAN, Voorz. C. VAN DIXHOORN Lz. A. H. DE VRIES, Seer. StaHtsleeniiigen. pCt. Bedrag stukken. Weiterlaii<l> Cert. N. W. Sch. 2} dito dito 3 dito dito 3J dito Obi3} Oostenrijk. Obi. Mei-Nov. .5 dito Jan.-Juli 5 dito dito Goud 4 ■*»rtui{nl. Ilunlaud. Ob. Bt. '53/84 .3 Obi. Hope 1798/1815 5 Cert. Ins. 5 S. '54 5 dito dito 6 S. '55 5 dito 1864 5 Obi. 1877 dito. 5 dito Oost. 2e S. .5 dito '73 gee. dito. 5 dito '75 gee, dito. 4} 1000 1000 1000 1000 fl. 1000 1000 200-1000 100 1000 500 500 1000 20-100 Z.R. 100-1000 50-100 50-100 Z.R. If 79* 94} 102} 102} 69} 69} 91} 102} 90} 102} 101} Be aanvrage van Granen blijft klein en de prijzen zijn onveranderd. Puike Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe f 7,50 a 8,50 nieuwe f 6,30 a f 6,80. Rogge Zeeuwsche en Vlaamsche 4,50 a f 5,20. Gerst Zeeuwsche en Vlaamsche winter f 3,00 a f 3.50. Overmaasche f a f Zeeuwsche n Vlaamsche zomer f a f Haver dunne f 2,60 a 3.40. Paardeboonen f 5,50 a f 6,00. Duiveboonen f 6,20 a J 7,20. Witteboonen f 6,50 a f 7,50. Bruineboonen 7,00 a 9,00. Erwten 7,00 a f 7,50. Voeder 6,00 a f 6.50. Koolzaad 11,25 a 11,75. Lijnzaad zaai f 11,00 a 14,00.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1889 | | pagina 2