t EENE HOFSTEDE, Openbare Verkeopingea Een Hofsteedje, Yruchtsn te velde, als: m II BURGERLIJKE STAND ZUIDDORPE. 31/* hektare Rogge en 2 dito Gerst, TE AXEL. Een stuk Bouw- en Weiland, Handelsbericbten. Advertentien Openbare Verkooping wegens overtreding van art. 35 der wet. op het lager onderwijs. TJit een daarop ingesteld onder- zoek is gebleken, dat bedoelde onderwijzer te gelij- kertijd de beroepen uitoefent van vervener, boer, varkenskoopman, voorzanger, deurwaarder en col porteur. In de gevangenis te Ruhrort schijnt bet fideel toe te gaan. De bewoners der naburige straten hebben besloten, een klacht in te dienen bij het gemeentebestuur wegens het rumoer, het schreeuwen en zingen, waarmede de gevangenen hen tot laat in den nacht plagen. Zekere James Crickman, oud 27 jaren, heeft te Londen een man vermoord en daarna een aanslag gepleegd op het leven eener vrouw. Crick- man werd gepaktliij houdt zich alsof hij van niets weet. Sommigen zeggen dat hij gek is, anderen dat men eindelijk de hand heeft gelegd op Jack the Ripper. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor Ter Neuzen en de, daaronder ressoTteerende, hulpkantoren werd gedurende de maand Juni 1889 ingelegd f 3571,37; terug- betaald 6470,71. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven, boekje draagt het nummer 1217. In de maand Mei 1889, werd in het gansche RijkIngelegd 1,050,773,54 Terngbetaald 753,910,38. Het gezamenlijk tegoed der verschillende inleggers bedroeg aan het einde dier maand f 15,297,839,66. Gedurende die maand werden 4537 nieuwe boekjes uitgegeven en 1320 boekjes geheel afbetaald. Ultimo Mei waren er in omloop 219,465. INGEZONDEN STUKREH. Aan den Heer X. te Zaamslag. 't Lust mij niet met een plaatsvervanger van den heer Petrus Dieleman Jz. in debat te treden. Is de heer Dieleman niet oud, groot, verstandig genoeg om een stuk te schrijven Waarom u als woordvoerder op doen treden De heer D. is imruers zoo'n goed debaterTot mijn en veler leedwezen heb ik toch gedurende zijn lidmaatschap van den Raad niets daarvan bemerkt. Ik acht mij volstrekt niet zedelijk gedwongen mijn naam te noernen. Zonder dat blijven de feiten, in mijn eerst ingezonden stuk vermeld, zoo ze zijn. Slechts eene opmerking. Het onderwijs is geen schoenmakerswinkel, waar de concurrentie op haar plaats is. Het pleit zeker niet voor het bijzonder onderwijsdat dit op de been moet gehouden worden door het openbaar onderwijs voor den minvermogende door schoolgeldheffing onmogelijk te maken. En ten slotte wat uwe opmerking betreft omtrent den tegenwoordigen Minister van Bin- nenlandsche Zaken, die schoolgeldheffing wil, mag ik opmerken, dat de vorige Ministers, onaf- hankelijk als zij warengeen schoolgeldheffing billijkten. Hadden zij alien ongelijk of heeft alleen de heer Kuijper pardon Mackay - recht. En hiermede neem ik van u, onbekende grootheid, afscheid. Met verschuldigde achting. Zaamslag, 4 Juli 1889. B. Hiermede houden wij het debat gesloten. Red. Yan 16 tot en met 30 Juni 1889. h U L S T. Huwelijks-voltrekkingen. 22 Juni. Jacobus Eranciscus Pauwels, ond 23 j., jm. en Philomena Paulina During, oud 31 j., wed. Geboorten. 25 Juni. Petrus Augustinus, z. van Eraucisca de Kraker. 28 Juni. Margaretha Augusta Maria, d. van Bernard Anton Wilking en van Wilhelmina Johanna Engelina Maria Pieck. 30 Juni. Willem Petrus, z. van Petrus de Lozaune en van Helena Cornelia Eijlders. Overlijden. 17 Juni. Andries Magnus, oud 37 j., echtg. van Rozalia Eidelia Coleta Pauwels. 25 Juni. Jacobus Raats, oud 55 j., z. van Cornelis en van Adriana van Loon. AXEL. Huwelijks-aangiften. 28 Juni. Pieter Simons, oud 19 j., jm. en Leuntje van de Yelde, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 20 Juni. Gilles Geen- sen, oud 22 j., jm. en Anna Bolleman, oud 22 j., jd. Dominicus de Eeijter, oud 25 j., jm. en Cathariua Laurina Schuitvlot, oud 26 j., jd. Geboorten. 17 Juni. Cornelia Jacomina, d. van Herwauus de Eeijter en van Jacomina de Putter. 20 Juni. Joseph Charles Leonard, z. van Alphonsius Josephus Lodewijkus van Wiemeersch en van Prudentia van Woltfelaar. 21 Juni. Cyrillis Constantinus, z. van Edmond Albertus Johannes van den Berg en van Anna Maria de Meijer. 26 Juni. Susanna Cornelia Elisabeth, d. van Cornelis Schieinan en van Susanna van Cadsaud. 28 Juni. Hen- drika Cathariua, d. van Karel Rudolf van Taten- hove en van Maria Martha Moes. 29 Juni. Leuntje van Christina, d. van Arie Dieleman en van Adriana Christina Gerritsen. Overlijden. 24 Juni. Willem Jansen, oud 84 j., weduwn. van Maatje Colijn. 26 Juni. Pieter- nella Raijmond, oud 80 j., wed. van Aarnout Lensen. Cornelia Jacomina de Feijter, oud 9 d., d. Hermanus en van Jacomina de Putter. BOSCHKAPELLE. Geboorten. 18 Juni. Jan Francies, z. van Pieter Schuren en van Apolonia van de Lavoir. 24 Juni. Leonida Louisa, d. van Eduard Pieters en van Sophia Eruijtier. 29 Juni. Cerile Joseph Marie, z. van Johannes Josephus Staal en van Eugenia Johanna Maria Petronella de Wael. Overlijden. 15 Juni. Anna Maria Neve, oud 6 w., d. van Petrus en van Johanna van Campen. CL1NGE. Huwelijks-voltrekkingen. 27 Juni. Aloysius de Block, oud 23 j., jm. en Maria Roons, oud 22 j., jd. Geboorten, 17 Juni. Adriana Johanna, d. van Adrianus Bol en van Jacoba Helena van Keep. Overlijden. 16 Juni. Alphonsus Eranciscus Puijlaert, oud 22 m., z. van Felicianus en van Maria Ludovica Pelagia Belie. 23 Juni. Eranciscus Dhondt, oud 47 j., z. van Josephus en van Anna Maria Verhagen. GRAAUW. Huwelijks-aangiften. 12 Juni. Petrus Daalman, oud 27 j., jm. en Phelomina van Dosselaar, oud 27 j., jd. Geboorten. 2 Juni. Eduardus Josephus, z. van Judocus Maximilian us Blommaert en van Rosalie van Boven. 7 Juni. Mathilde, d. van Augustinus Want en van Phelomena Asselman. 9 Juni. Eduardus Alphonsus Lambertus, z. van Anthonius de Nijs en van Anna Catharina Buijs. 12 Juni. Cornelis, z. van Johannes Francies de Bakker en van Rosalia Kouijzer. 13 Juni. Adrianus, z. van Pieter Warrens en van Sophia Bogaert. Overlijden. 4 Juni. Anna Maria Yeras, oud 4 m., d. van Petrus en van Dorothea de Koning. 5 Juni. Eduardus Josephus Blommaart, oud 3 d., z. van Judocus Maximilianus en van Rosalie van Boven. 13 Juni. Een als levenloos aangegeven kind van het m. gesl. van Pieter Warrens en van Sophia Bogaert. 26 Juni. Apolonia Verdurmen, oud 1 m., d. van Petrus Verdurmen en van Rozalia Sarneel. HOEK. Huwelijks-voltrekkingen. 19 Juni. Meerten de Soomer, oud 53 j., weduwn. en Levina Pladdet, oud 46 j., jd. 20 Juni. Pieter Kielman, oud 24 j., jm. en Ebrina de Jonge, oud 23 j., jd. Geboorten. 28 Juni. Dingetje Adriana, d. van Pieter Haak en van Catharina Bareman Overlijden. 23 Juni. Antonia van Oosten, oud 3 j., d. van Leendert en van Jauneke Buijze. HONTENISSE. Huwelijks-aangiften. 26 Juni. Petrus Joh. Durinek, oud 26 j., jm. en Ros. Steevens, oud 44 j., wed. 28 Juni. Josephus Lauwers, oud 29 j., jm. en Maria Louisa Neve, oud 20 jjd. Geboorten. 16 Juni. AdriaDa Maria, d. van Chrisliaan de Yries en van Dina Scherpenisse. Maria Regina, d. van Hendricus Bogaert en van Apol. de Dijcker. 17 Juni. Petrus Constantinus, z. van Jan Er. de Maat en van Ros. Neve. 22 Juni. Francies, z. van Domin. Arends en van Godeliva Roelans. 28 Juni. Julien Alouisius, z. van August van Waes en van Anna Corn, van Mol. Overlijden. 29 Juni. Maria Anna Lemsen, oud 65 j., echtg. van Matthijs Eruijtier. 30 Juni. Josephus de Feber, oud 6 m,, z. van Judocus en van Petronella Yerschuren. KOEWACHT. Huwelijks-voltrekkingen. 18 Juni. Charles Ludovicus de Smet, oud 41 j., jm. en Josephine Christine Marie van der Meersch (van Moerbeke, Belgie), oud 28 j, jd. 21 Juni. Antoine Benoit Luijten (van Borgerhout, Belgie), oud 32 j., jm. en Paulina Kegels, oud 20 j., jd. Geboorten. 16 Juni. Marie Emelie, d. van Joannes Hendericus Arens en van Rosalia de Wolf. 17 Juni. Leonia, d. van Eduardus Audenaerde en Stephanie Brack. PHILIPPINE. Huwelijks-voltrekkingen. 22 Juni. Jules Hector Marie Lecour (van Gent), oud 20 j.,jm. en Emelie Francisca van Hurck, oud 19 j., jd. 27 Juni. Petrus Eranciscus Dhont, oud 26 j., jm. en Stephanie Claeijs, oud 25 j., jd. OVERSLAG- Geboorten. 18 Juni. Cerilus Lodevicus, z. van Phara'ilda Sijs. SAS VAN GENT. Geboorten. 24 Juni. Julia Berdina Charlotta, d. van Theodorus Augustinus Lammens en van Bertha Nelly Bos. Overlijden. 16 Juni. Pieter Versluijs, oud 3 j., z. van Gilles en van Catheleijntje van de Putte. 28 Juni. Een als levenloos aangegeven kind van het m. gesl. van Polydor Jacobus Dierick en van Maaia Louisa Slock. STOPPELDIJK. Huwelijks-aangiften. 22 Juni. Alphonsus Lau wers, oud 33 j., jm. en Coleta Constautina Yer- straaten, oud 27 j., jd. 28 Juni. Cornelis van Bastelaar, oud 36 j., jm. Virginia Hermans, oud 34 j., jd. Geboorten. 17 Juni. Emma Catharina, d. van Petrus Kerckhaert en van Maria Anna van Esbroeck. Overlijden. 28 Juni. Carolus Ludovicus Jans- sens, oud 41 j., echtg. van Seraphina Yerlent. SINT JAN STEEN In deze gemeente hebben geene aangiften plaats gehad. WESTDORPE. Huwelijks-aangiften. 19 Juni. Leonardus Thomas, oud 22 j., jm. en Virgenie de Yos, oud20j.,jd, Huwelijks-voltrekkingen. 19 Juni. Christiaan JohannisRademakers,oud 59 j., weduwn. van Johanna van Jole, en Stephanie de Mul, oud 40 j., jd. 25 Juni. Cornelis Kouwenberg, oud 25 j., jm. en Maria Theresia Bogaert, oud 32 j., jd. Geboorten. 18 Juni. Maria Sophia, d. van Eduardus de Smet en van Stephanie Lutaert. Petrus Augustinus, z. van Johannes Cornelis Tal- boom en van Rosalia deTaeij. 21 Juni. Prudentia Nathalia, d. van Eduardus Jacobus Lioen en van Maria Theresia van de Velde. 23 Juni. Celina, d. van Petrus de Waele en van Cornelia Maria de Splenter. ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften. 19 Juni. Gerrit Bakker, oud 28 j., jm., en Maria Catharina Berman, oud 22 j., jd. 21 Juni. Pieter den Engelsman, oud 22 j., jm. en Helena Riekwel, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 20 Juni. Gilles de Eeijter, oud 31 j., jm. en Geertrui Pieternella de Pooter, oud 23 j., jd. 27 Juni. Leviuus Bakker, oud 54 j., jm. en Sara Dees, oud 48 j., wed. van Leendert Moes. Geboorten. 17 Juni. Krijn, z. van Cornelis Hamelink en van Willemina Cornelia Gerrits. 20 Juni. Maatje, d. van Pieter van den Ende en van Anna Elorussen. Jan, z. van Jan Hamelink en van Maria Hamelink. 27 Juli. Johan Adriaan, z. van Jacob Wisse en van Maria van de Hage. Overlijden. 17 Juni. Jozias Verpoorte, oud 13 j., z. van Arie en van Dina van Hermon. 26 Juni. Geertrui Scheele, oud 66 j., d. van Jan en van Adriana Verpoorte. ZUIDDORPE. In deze gemeente hebben geene aangiften plaats ZEETIJ DINGER. Van 2 tot en met 4 Juli zijn in deze haven binnengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden 2 Juli. Eng. bark Ganges, kap. Rock, van Demerary met melasse. Eng. driem. schoener Germania, kap. Karon, van Middelburg ledig. 3 Juli. Eng. stoomb. North Tijne, kap. Brown, van Bilbao met menerie. Noorsche brik Gyller, kap. Nilsen, van Halsta met hout. 4 Juli. Eng. stoomb. Pelican, kap. Kerr, van Bilbao met menerie. Eng. stoomb. Woodstock, kap. Fulton, van Leith met stukg. Eng. stoomb. River Lagan, kap. Namare, van Londen met stukg. Noorsche bark Seagull, kap. Rostrup, van Nyhamn met hout. Van 2 tot en met 4 Juli zijn uit deze haven vertrokken m aan den spoorweg te hebben gelost en geladen 2 Juli. Eng. stoomb. Fulmar, kap. Obrien, naar Liverpool met stukg. Eng. stoomb. Schmidsborn, kap. Hardey,naar Middlesbro ledig. Belg. stoomb. Eugalia, kap. De Weerdt, naar Antwerpen ledig. 3 Juli. Eng. stoomb. River Derwent, kap. Richards, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Medway, kap. Beeching, naar New-Castle met stukg. 4 Juli. Spaansche stoomb. Calon, kap. Esquivel, naar Newport ledig. In deze haven zijn binnengekomen bestemd voor Gent 3 Juli. Eng. stoomb. Richard Moxon, kap. Sales, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Falka, kap. Merrifield, van Bombay met katoen. 4 Juli. Eng. stoomb. Bordeaux, kap. Giles, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Benabourd, kap. Keith, van Riga met stukg. Eng. stoomb. Ancona, kap. Parker, van Hemosand met hout. Duitsche stoomb. Wega, kap. Scharmberg, van Riga met hout. Noorsche bark 4 November, kap. Reinerdsen, van Hernosand met hout. Uit deze haven zijn vertrokken komende van Gent 2 Juli. Duitsche stoomb. National, kap. Krutzfeldt, naar Kiel met kolen. 3 Juli. Eng. stoomb. Galatea, kap. Lumley, naar Londen met stukg. 4 Juli. Eng. stoomb. Ibis, kap. Jennings, naar Liverpool met stukg. Eng. stoomb. Richard Moxon, kap. Sales, naar Goole met stukg. Duitsche stoomb. Fohr, kap. Detlefsen, naar New-Castle ledig (komende van Selzaete). Zweedsche brik Carl XI, kap. Ewald, naar Hortensee met zemelen. Zweedsche driem. schoener Hulda, kap. Ohlsen, naar Kulemborg met zemelen. Zweedsche schoener Clara Jo- sephina, kap. Osterman, naar Kjoge met zemelen. Fransche logger Bon Pasteur, kap. Le Boicavo, naar Bajone met creosoot (komende van Selzaete). Noorsche bark Hama, kap: Jorgensen, naar Arendal met ballast. Zweedsche brik Anna, kap. Marlense, naar Riga met ballast. Van 2 lot en met 4 Juli werden langs de Oostsluizen alhier 28 binnenvaartuigen op en 30 afgeschut. Dordrecht, 4 Juli. K O E It S V A A Belgisch per 100 fr. Engelsch per IIET GELI). 47,60 a 47,75 12,05 12,05* De Notaris C. J. A. FercKen, te Ter Aeuzen, zal ten verzoeke van P. DIELEMAN, thans zonder beroep te Zuiddorpe, op Woensdiig den 10 Juli 1880, des namiddags ten 1 ure, in het openbaar verkoopen alsmede het GRAS der dulven, alles wassende op zijne landen in den Ouden polder, ge meente Zuiddorpe. Te vergaderen in de Ster, bij J. van Megroote. De Notaris C, J. A. Fercken, te Ter i\euzen, zal ten verzoeke van ANTHONIE HAAK, land- bouwer, wonende te Axel en de erven zijner buis- vrouw GEERTRUI DE ZEEUW, op Vrijdag den 12 Juli 1889, des namiddags te 2 uur, in het logement „het Gulden Vlies", bij Mej. de Wede. Rolff, te Axel, in het openbaar ver koopen If K O O P. bestaande in WOONHUIS, SCHUUR en ERE, WEI- en BOUWLAND en AAN WAS, alles in den polder Beoostenbleij Benoorden, gemeente Axel, kadastraal sectie D nummers 905, 821, 488, 487, 486, 485, 476, 477 en 478, groot 4 hektaren 38 aren 20 centiaren. Boomprijs f 155, 2d<= KOOP. bestaande in WOONHUIS, SCHUUR, ERF, TUIN BOUW— en WEILAND, alles in den polder Beoostenbleij Benoorden, gemeente Axel, kadastraal sectie D nummers 1109, 470, Noordwestelijke deelen van nummers 958, 961, 962, 964, 1108, 1107 en 475, groot 7 hektaren 59 aren 32 centiaren zijnde een vierkante blok van af de kreek tot aan den dijk. Boomprijs, enz. f 225, 3de KOOP. tusschen koop 2 en de landen van Pieter Haak, alles in den polder Beoostenbleij Benoorden, ge meente Axel, kadastraal sectie D nummer 957 en de Zuidoostelijke deelen van nummers 958, 961, 962 en 964, groot 1 hektare 26 aren 38 cen tiaren. Deze goederen thans nog bewoond en gebruikt door Anthonie Haak, worden zoo afzonderlijk als in massa geveild en zijn te aauvaarden Koop 1, het Bouwland met rooven oogst 1889; Huis en Tuin met 1 Mei 1890, als tot dien tijd in huur bij C. van Hermon. Koop 2, de Bouwlanden met rooven oogst 1889 de Gebouwen, met uitzondering van een vertrek in het woonhuis dat tot gebruik van den bewoner A. Haak tot 1 November 1889 beschikbaar moet worden gesteld, benevens al het overige dadelijk na den verkoop van den Inspan. Koop 3, na rooven oogst 1889. Verder wordt nog geveildEen VROUWEN- ZITPLAATS in de Hervormde Kerk, te Axel, bank 36 N°. 61. En op iilaanditg den 15 Juli 1889, des morgens te 10 uur, ten verzoeke als voren, op de voor- melde landen en op eene partij land in den Catha- rinapolder, nabij de Hulstersche Sassing EENE PARTIJ 3 hektaren GERST, 1 dito ROGGE, 1 dito ERWTEN, 1* dito AARDAPPELEN, het HOOI der kanten en in de Vliet. Te vergaderen aan het land aan de Hulstersche Sassing, alwaar men zal beginnen. Bij voldoenden aanbod van Granen, is in de pnjzen weinie verandering op te geven. Puike Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe 7,50 a 8,50 nieuwe f 6,30 a f 6,80. Rogge Zeeuwsche en Vlaamsche /4,50 a/5,20. Gerst Zeeuwsche en Vlaamsche winter 3 00 a 3.50. Overmaasche a f Zeeuwsche n Vlaamsche zomer a Haver dunne 2,60 a 3.40. Paardeboonen /5,50 a 6,50. Duiveboonen f 6,20 n ^i'teboonen 6,00 a /7.50. Bruineboonen 7,00 a 9,00. Erwten 7,00 a 7^50. Voeder 6,00 'y* 'l illO ^°°^2aa^ f H)25 a f 11,75. Lijnzaad zaai 11,00 TE

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1889 | | pagina 6