Gemengde berichten. Landbouwberichten. BURGERLIJKE STAND, Handelsbericblen. Telegrafische berichten. 46 40 78858 273976 RECHTSZAKEN. RIJKSPOSTSPAARBANK. HENGSTDIJK. SAS VAN GENT. 3 Mei. 26 April. H 15,00 I 15|25 I L60 1,70 - 1 SI 1 1 1 1 47,55 a 47,65 12,05 12,05 verpleging en onderwijs gedurende twee jaren, ten ware zij zich door wangedrag of door gebleken ongeschiktheid voor de betrekking van vroedvrouw, een verder verblijf aan de school onwaardig toonen. Bovendien kunnen eenige uitwonende leerlingen aan de lessen deelnemen. TER NEUZEN, 7 Mei 1889. Zooals wel te denken was zal ook Ter Neuzen niet achter blijven in het vieren van den ge- denkwaardigen 12 Mei. De leden van den gemeenteraad zijn op morgen ter vergadering geroepen, om ten eerste de a. s. viering van 's Konings veertigjarige regeering te bespreken. Bijzonderheden omtrent het feest kunnen wij nog niet geven. Wel weten we dat des Zondags in alle kerkgebouwen de schoone dag zal her- dacht worden en dat de Maandag aan open bare feestelijkheden zal gewijd zijn. Morgen of overmorgen zal aan de ingezetenen hun geldelijke steun gevraagd worden om dien dag zoo waardig mogelijk te vieren. Wij noodigen ieder Ter Neuzenaar uit, door zijne deelneming en ondersteuning het feest te doen slagen. Voor 15 jaar, toen Ter Neuzen zich beter kon voorbereiden tot het zilveren kroningsfeest was de geestdrift ongekend. Laat dit thans, nu onze Vorst ons als 't ware weer gegeven is, niet minder zijn Laat gansch het volk zich scharen aan de zijde van onze geliefde Koningin en onze beminde Prinses om dien dag te vieren op een wijze ons alien waardig Leve de Koning In de op morgen te houden vergadering van den gemeenteraad, komen de volgende punten in behandeling feestviering 's Konings veertigjarige regeeringplan bestratingadres waterafvoer bij het Schelpenpadbeschikking petroleummagazijnen af- en oversell rijvingingekomen stukken. Ook in het naburige Sluiskil zal op 13 Mei feest gevierd worden. In eene vergadering, giste- ren tot dat doel belegd, werd eene feestcommissie samengesteld. Tot voorzitter werd gekozen de heer Lammens, tot vice-voorzitter de heer W, Dees en tot secr.-penningm. de heer P. Kielman, terwijl het eere-voorzitterschap opgedragen werd aan den heer J. Lijbaart. Des voormiddags zullen de schoolkinderen onthaald worden, terwijl des namid- dags volksspelen zullen plaats hebben. Men spreekt zelfs van roeiwedstrijden en hocpt op de medewer- king van een muziekgezelschap. Gedurende het loopende jaar zijn aan den spoorweg alhier de volgende zeeschepen ingekomen om aldaar te lossen of te laden Philippine, 5 Mei. Eene prijsbolling door de bolmaatschappij „Ons genoegen" alhier gegeven, lokte een paar honderd vreemdelingen, begunstigd door het prachtige zomerweder, naar onze gemeente. De kasteleins er zijn hier 21 herbergen die lid zijn van bovengenoemde vereeniging, hadden zich bizonder uitgesloofd om bij hunne herberg eene goede bolbaan te hebben, en sommigen, die het voorrecht niet hebben er eene te bezitten, hadden met vergunning van het gemeentebestuar de geheele Pieperstraat achterwijk, in waar beslag Zondags geen genomen zoodat er in sterveling te Van die Maand. Januari Eebruari Maart. April. Getal. Geladen met K.m. inhoud. zien is, eene ongewone drukte heerschte. Van 's mid- dags 3 tot 's avonds 7 ure heeft de strijd geduurd, en ofschoon de Philippineuaren goed de zon in het water kunnen zien schijnen, d. w. z. dat de vreem delingen met de hoofdprijzen gaan strijken, toch deed het hun leed, dat den vreemdelingen van dene gemeente, n.l. van Bouchaute,-al de hoofd prijzen ten deel vielen. Om zich in die teleur- stelling te troosten, en op den goedeu afloop der eerste prijsbolling der jeugdige maatschappij werd nog menig pintje gepakt, totdat de vreemdelingen vertrokken, en daardoor de stilte in ons nederig plaatsje terugkeerde. In den avond van 3 dezer, om ruim 9 uur, is in den Langendampolder, gem. Graauw, nabij de buurtschap Schuddebeurs, door onbekende oor- zaak afgebrand, een schuur in eigendom toebe- hoorende aan den landbouwer Balliauw, doch in gebruik bij den kleinen landbouwer L. Hoefeijzers. Het vee van Hoefeijzers, bestaande uit twee koeien, een paard en een varken, zijn in de vlammen omgekomen., terwijl mede eenige landbouwgereed- schappen zijn verbrand; een en auder niet verzekerd. Het gebouw echter is geassureerd, De bewoners die reeds sliepen, zijn door het felle licht van den brand wakker geworden, maar konden hun vee toch niet meer redden, zoodat hunne schade nog al noemenswaardig was. 's Gravenhage, 7 Mei. Tweede Karaer. Inge komen is een voorstel van tien leden der rechterzijde om het onderzoek der schoolwet op te dragen aan eene commissie van voorbereidingmorgen behan deling hiervan. Bij het voortgezet debat over de boterwet wilde de heer Mees, dat de natuurboter met het kenmerk als zoodanig zou verkocht worden, en dat het aan kunstboter zou verboden worden zich boter te noemen. De heeren Van Dedem en Iluber waren voor het ontwerp als zijnde in het nationaal belang de heer Hartogh bestreed het met het oog op be lemmering van den export-handel. De heer Rutgers verdedigde het ontwerp sterk als tegengaande het bedrog. Morgen voortzetting. 55 55 196 18 s., 11 m., 11 r. ij., 3 k., 2 ml., 1 k. en s. 20 s., 11 r. ij., 4 k., 2 m., 2 h., 1 ml. 25 s., 13 K.ij., 8 m.,3k., 3 ml., 1 h., 11., 1 z.z. 20 s., 14 m., 13 r.ij., 4 h., 1 k., 1 ml., 1 ij., 11. 68565 51901 74652 J[*) In deze kolom beteekenen de letterss. stukgoederen, m. minerie, r. ij. ruw ijzer, k. kolen, h. hont, ml. melasse, 1. ledig, z.z. zilverzand en ij. ijzer. Uitgevareu zijnin Januari 40, in Februari 23, in Maart 41 en in April 46 zeeschepen. Hulst, 7 Mei. Even als het gemeentebestuur van Hulst en Graauw besloten ook heden de in- gelanden van den Melopolder tot opheffing van de tollen op den weg HulstGraauw (haven de Paal)- Hulst. Ter gelegenheid van 's Konings herstel zal de dag van 12 Mei a. s. hier niet ongemerkt voor- bijgaan, naar men wil zou in de kerken ook deze dag bijzonderlijk herdacht worden en zou men verder door het uitsteken van vlaggen, kanonschoten en vreug- devuren, door het ten gehoore geven van muziek- en zanguitvoeringen van de algemeene vreugde doen blijken. Zuuinsliig. Het 40jarig jubeleum der regeering van onzen geeerbiedigden Koning zal ook in deze gemeente op feestelijke wijze herdacht worden. Tot dat einde hielden jl. Zaterdag avond eenige ingezetenen in de openbare dorpsschool alhier eene vergadering onder leiding van den heer M. de Jonge, die in gepaste woorden het doel schetste, waarvoor men bijeen gekomen was. Nadat er zich vervolgens eene commissie van 23 leden gevormd had, werd er met algemeene stemmen besloten, het feest, bij genoegzame deelneming, te doen plaats hebben op a. s. Maandag, den 13 Mei, en, ter bestrijding der te maken kosten, eene lijst te laten circuleeren aan de huizen der ingezetenen. Een door de vergadering benoemd bestuur, be staande uit de heeren J. C. Hartman, als voorzitter, M. de Jonge als vice-voorzitter, P. J. Wortman als secretaris en L. J. Geelhoedt als penningmeester, heeft voorloopig de leiding en nadere regeling der zaken op zich genomen terwijl aan onzen geachten burgemeester, den heer C. de Bokx, het eere-voor zitterschap der commissie is aangeboden. Philippine. Zondagavond heeft zich alhier op het gemeentehuis eene feestcommissie gevormd met Arrontlissements-reclitbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 7 Mei wegens overtreding van Rijksbelastingen veroordeeld: E. M. B oud 18 j., te Clinge, tot 7 dagen gevang. A. B., oud 16 j., W. K., arbeider, A. K., oud 14 j., arbeider, alien te Clinge, tot 14 dagen gevang. en f 10 boete of 10 dagen hecht. L. L., landbouwersknecht, te Overslag, tot 1 dag gevang M. C. M., oud 20 j., huisvrouw van I. v. H., te St. Jansteen, tot 3 dagen gevang. A. v. Moud 23 j., metselaar te Koewacht, tot 3 dagen gevang. J. K., oud 42 j., werkman te Clinge, tot drie- maal 7 dagen gevang. W. K., oud 16 j., A. B., oud 16 j., en W. K., oud 16 j., alien arbeiders te Clinge, tot 7 dagen gevang. en f 10 boete of 10 dagen hecht. F. v. L., oud 21 j., te Clinge, tot f 31,50 boete of 6 dagen hecht. C. L. d. M., oud 26 j., te Clinge, tot f 25,20 boete of 5 dagen hecht. M. L. d. M., oud 21 j., te Clinge, tot f 21,60 boete of 4 dagen hecht. F. T., oud 18 j., en E. V. M., beiden te Clinge, tot 1 maand gevang. en f 10 boete of 10 Het gerucht loopt, dat Z. M. de Koning, zoo hij naar het buitenland inoeht vertrekken, eerst, en nog wel in deze maand, een bezoek aan Amsterdam zal brengen. De vereeniging van den H. Vin- centius van Paulo in Den Haag kreeg een gift van f 120 voor haar armen van iemand die zijn dankbaarheid wilde toonen over het herstel des Konings. De Familiebode verneemt, dat het requisitoir van den officier van justitie te Amster dam, in zake den kapitein W. E. Willink Ketjen, luidtbuiten vervolging stelling. De bezending Friesch vee, die oorspronkelijk was bestemd voor de tentoonstelling te Windsor, maar daar geweigerd is, werd in een slag verkocht aan een Amerikaan oor een koe werd o. a. f 600, voor twee anderen f 500 per stuk betaald. Zaterdag is te Heeren- veen uit Haulerwijk gebracht het lijk van een jongetje van ongeveer een half jaar oud. De moeder wordt verdacht het kind opzettelijk te hebben laten doodhongeren. Iemand te West dongeradeel heeft dezer dagen een porseleinen trekpot, die vroeger door zijn ouders voor 60 ceut was gekocht, voor tweehonderdzestig gulden de hand gedaan. Te Wilp schoot Zondag een boerenkuecht met een oud geweer op kraaiea. Het geweer sprong en de man werd zoo ernstig aan zijn hoofd gewond, dat hij dood ter aarde stortte Volgens het Journal des Debats zijn verleden week uit de Nederlandsche landbouwafdeeling der Parijsche tentoonstelling eenige landbouwwerktuigen gestolen. In verschillende steden van Europa zijn Zondag door de aldaar gevestigde Franschen, de gebeurtenissen van 1789 herdacht. Yoorde opengestelde geldleening, ad f 78,000, ten behoeve der gemeente Middelburg, is ir schreven voor een millioen driehonderd acht en twintig duizend gulden. De geruchteu over de nadeelen van de ver- plaatsing der meelfabriek, dus schrijft men uit Goes, hebben opgehouden en plaats gemaakt voor fantastische verhaleu omtrent nadeelen, geleden in den oester- haudel. Mag men de geruchten gelooven, dan zijn er personen, die een paar ton in zee geworpen hebben. Yoorts wisselen de geleden verliezeu af tusschen tien- en vijftig-duizend gulden. Zeker zal menigeen nooit vermoed hebben, dat er in Goes zooveel geld zat. Eergister-namiddag omstreeks 2 uur, toen een bewaker van het krankzinnigengesticht Veldwijk te Erraeloo met 5 zoogenaarade „rustige patienten op Veldwijk wandelde, ontsnapte een hunner aan den bewaker en begaf zich op de spoorbaan van den Centraalspoorweg, juist toen er een trein in aantocht was. Niettegenstaande de bewaker alle mogelijke pogingen in het werk stelde, om den man weg te rukken, eer de trein hem bereikte, mocht hem dit niet gelukken, zoodat de krankzinnige van de locomotief een stoot ontving, die hem een eind wegslingerde en zoodanig aankwam, dat de ongelukkige een half uur later een lijk was. Een Nederlandsch landverhuizer naar de Argentijnsche Republiek schrijft, dat 't hem niet bekend is of aldaar een drankwet bestaat, maar wel was 't hem reeds opgevallen, dat men er met personen, die beschonken langs de straat liepen, geen gekheid maakte. Zij werden dadelijk opge- pakt en veroordeeld tot 100 boete. Kon dat niet betaald worden, dan ging de liefhebber vijf dagen naar de gevangenis. Men zal dus wel begrijpen, dat te Buenos-Ayres zeer weinig beschon- kenen op straat worden gezien. 22 j., jm. en Bertha Augustinus Lammens, oud Nelly Bos, oud 25 j,, jd. Geboorten. 16 April. Johannis, z. van Johan- nis Nicolaas Cornelis Reijers en van Adriana Geer- truida Meijaart. 17 April. Franciscus Jacobus, z. van Lodewijk Jacobus Renique en van Adelaide Groothaert. Aan het postkantoor Ter Neuzen en de, daaronder ressorteereude, hulpkantoren werd gedurende de maand April 1889 ingelegd 3083,94; terug- betaald 7577,83. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven, boekje draagt het nummer 1197. In de maand Maart 1889, werd in het gansche Rijk: Ingelegd 879,760,61*; Terugbetaald 695,006,36*. Het gezamenlijk tegoed der verschillende inleggers bedroeg aan het einde dier maand 14,964,003,42*. Gedurende die maand werden 4332 nieuwe boekjes uitgegeven en 1108 boekjes geheel afbetaald. Ultimo Maart waren er in omloop 213,902. ZEETIJ HINGE N. 6 Mei zijn in deze haven den spoorweg alhier te dagen hecht. En vrijgesproken J. K., oud 42 j., werkman te Clinge. Het gerechtshof, kamer van correctioneele appellen, te 'a Hage, deed reeds Zaterdag uitspraak in de zaak van de gewezene dienstbode te Aar- denburg, aan wie diefstal van twee stukken merinos was ten laste gelegd en die door de Rechtbank te Middelburg tot 4 maanden gevangenisstraf werd veroordeeld. Het Hof verklaarde uit het op nieuw gehouden onderzoek niet de overtuiging te hebben verkregen dat beklaagde zich aan het haar ten laste gelegde feit zou hebben schuldig gemaakt en sprak haar mitsdien vrij. het den telijk doel gelden te verzamelenten 12 Mei a. s. te herdenken einde op s Konings 40jarig jubile fees- Gedurende de verledene week was de midden- prijs van het vette vee op de voornaamste markten van Belgie als volgt: Ossen fr. 0,67 tot fr. 0,93; stieren, koeien en runderen fr. 0,42 tot fr. 0,66 alles berekendper kilo levend gewicht. Voor vlas werd per 3 kilo besteedte Aalst fr. 3,00 tot fr. 4,00; Mechelen fr. 4,41; Ware- gem fr. 3,30 tot fr. 3,75; Thielt fr. 4,75; Deinze fr. 3,50 tot fr. 4,50St. Nicolaas fr. 4,36 en te Brugge fr. 4,80. Van 16 tot 30 April 1889. HULST. Huwelijks-aangiften. 16 April. Gregorius de Bruijn, oud 26 j., jm. en Maria Judoca de Zaegher, oud 23 j., jd. 20 April. Aloijsius Antonius Rodrigo, oud 28 j., jm. en Maria Sophia Annemans, oud 23 j., jd. Josephus Weemaes, oud 31 j., jm. en Paulina de Bakker, oud23j,jd. 27 April. Petrus van de Walle, oud 29 j., jm. en Judoca Juliana Neve, oud 26 j.,- jd. Bruno Verelst, oud 59 j., weduwn. en Rozalia Morres, oud 66 j., wed. Geboorten. 19 April. Cornelis Johannes, z. van Petrus Johannes van Gelderen en van Melania Prenen. 20 April. Ludovicus, z. van Philippus Taelman en van Philomena de Preker. 27 April. Johannes Cornelis, z. van Jacobus Franciscus van Gelderen en van Paulina Victoria van Bunder. Angela Philomena Maria en Sidonie Desire Marie, dochters van Fredericus Josephus de Wolf en van Melanie de Koning. Overlijden. 20 April. Johannes van der Kinderen, oud 66 j., z. van Gabriel en van Maria van Water- schoot. 23 April. Livinus Petrus Boel, oud 2 j., z. van Alphonsus Fidelus Voet en van Maria Johanna Picavet. Huwelijks-voltrekkingen. 26 April. Florus Seegers (van Ter Neuzen), oud 32 j., jm. en Anna Maria Coolsen, oud 35 j., jd. Geboorten. 20 April. Jozinus Maria, z. van Machiel Willem van Arenthals en van Janna Vis. Overlijden. 30 April. Alouisius van Poorten, oud 2 m., z. van Johanna. Huwelijks-aangiften. 20 April. Theodorus Van 3 tot en met binnengekomen om aan lossen en te laden 3 Mei. Eng. stoomb. Deeside, kap. Wishart, van Middlesbro met ruw ijzer. Eng. stoomb. forest Queen, kap. Small, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Whimbrel, kap. Radjes, van Amsterdam met stukg. 5 Mei. Duitsche bark Hedwig Siede, kap. Knaack, van Stettin met hout. 6 Mei. Eng. stoomb. Rosa, kap. Warmold, van Goole met kolen. Eng. stoomb. River Derwent, kap Richards, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Avocet, kap. Stubbs, van Liverpool met stukg. Van 3 tot en met 6 Mei zijn uit deze haven vertrokken na aan den spoorweg te hebben gelost en geladen: 3 Mei. Spaansche stoomb. Lucero, kap. Uriga, naar Bilbao ledig. 4 Mei. Belg. stoomb. Eugalia, kap. De Weerdt, naar Antwerpen ledig. Eng. stoomb. W himbrel, kap. Radjes, naar Barrow met stukg. Eng. stoomb. River Lagan, kap. Namare, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Deeside, kap. Wishart, naar Antwerpen ledig. Spaansche stoomb. Galea, kap. Goyoaga, naar Bilbao ledig. In deze haven zijn binnengekomen bestemd voor Gent 3 Mei. Eng. stoomb. Falcon, kap. Marlin, van Hull met stukg. Eng. stoomb. Aire, kap. Woodhead, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Azalea, kap. Fiffe, van Londen met stukg. 4 Mei. Noorsche bark Amandus, kap. Petterson, van Grimstad met hout. Zweedsche brik Gunhild, kap. Hall berg, van Stettin met hout. Zweedsche schoener Clara Josephine, kap. Osterman, van Carlskrona met hout. 5 Mei. Eng. stoomb. Galatea, kap. Lumley, van Londen met stukg. 6 Mei. Eng. stoomb. Calder, kap. King, van Goole met stukg. Uit deze haven zijn vertrokken komende van Gent: 3 Mei. Eng. stoomb. Almsford, kap. Mudd, naar West-Hartlepool ledig. 4 Mei. Deensche brik Augusta, kap. Larsen, naar Bonnes met phosphate. Noorsche bark Vesta, kap. Anderson, naar Sundsvall met ballast. Deensche stoomb. Danmark, kap. Hahn, naar Grangemouth ledig. Eng. stoomb. Aire, kap. Woodhead, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Bordeaux, kap. Giles, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Falcon, p. Marlin, naar Hull met stukg. 5 Mei. Eng. stoomb. Forest Queen, kap. Small, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Azalea, kap. Fiffe, naar Londen met stukg. 6 Mei. Eng. stoomb. Windsor, p. Baxter, naar Leith met stukg. Van 3 tot en met 6 Mei werden langs de Oostsluizen alhier 63 binnenvaartuigen op en 67 afgeschut. Rotterdam, 6 Mei. Er was heden slechts een kleine aanvoer en flauwe kooplust. Puike Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe 8,00 a 9,10, mindere f 8,00 a 8,20 nieuwe 6,75 a 7,25. Rogge 5,00 a 5,30, nieuwe 4,50 a 4,90. Gerst f 3,50 a 4,60. Haver nieuwe /2,00a/3,75, lange a Paardeboonen 5,30 a 6,30, mindere a Duiveboonen f 6,25 a 7,00 Brnineboonen 11,50 a 12,50. Witteboonen Walchersche f 8,00 a 8,50. Erwten 7,50 a 8,50, mindere a Kanariezaad beste 6,25 a 7,00, mindere 5,75 a 6,50. Koolzaad 11,25 a 12,10. Eieren 3,00 3,20 per 100 stuks. Aardappelen Zeeuwsche a Zeeuwsche Ajuin voor groote voor kleine 1,00 per 50 kilo Gent. Tarwe, witte 100 k. Id. roode Rogge Gerst Haver Boekweit, per hect. Duivenboonen Paardenboonen Koolzaad 100 k. Lijnzaad Kempzaad Eijnkoeken n Koolzaadkoeken Kempzaadkoeken Eieren per 26 stuks Londen, 6 Granen. Tarwe en Ger9t gedrukt. KOEltS VAN Belgisch per 100 fr. Engelsch per fr. 18,00 a 18,25 fr. 18,00 a 18,50 1 15,00 16,00 16,50 16,00 16,50 14,00 14,50 14,00 14,50 18,00 19,00 H H 18,00 19,00 1 36,00 36,00 27,00 28,00 25,00 28,00 20,00 21,00 20,00 I 2l|00 15,00 17,00 15,00 17,00 ft ft Mei. Haver en Meel prijshoudend. HET GELD.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1889 | | pagina 2