II lllffill, Y eriflcatic-Y ergadering. AAKBESTBDraG. OPENBARE VERKOOPING. Klaver te velde, OPENBARE VERKOOPING. Een WOONHUIS, MODES ontvangen. J. H. BLEES, Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Handelsbericbten. Advertentien. aan te besteden: eene partij goed gewonnen 11001, Huishoudelijke Goederen, 29 Schuierwagens en 270 Meter Schuierplanken. 174 Nieuwstraat 174 Ter Neuzen. Van stonden aan gevraagd: Uit de hand te koop: kostbaar sportcostuum uit. Ilij zegt dat zelf wel te kannen betalen en bij het opgeven van zijn adres //E. Hoogland, Spoorstraat", deelt hij mede, dat hij de meid den volgenden dag het geld zaj laten brengen. De heer Deumer-Cramer biedt aan het costuum te laten bezorgen, doch hij zegt„o pak het raaar in" en neemt het onder den arm. Nog verder sprekende over rijwielen euz., zegt hij, dat het hem zoo spijt, dien dag uiet te kunnen rijden, temeer daar hij bezoek krijgl van sport- vrienden hij eindigt met een rover" ter leen te vragen en komt een paar uur later in zijn gekocht costuum een te leenen wiel van een waarde van f 200 halen. Met welgevallen staarde de heer Deumer Cramer den rijder na, maar dat was ook het eenige genot hem door het jonginensch bereid, want deze kwam niet terug. Bij onderzoek door de politie bleek, dat de oplichter niet in de Spoorstraat woonde, maar in het hotel Bellevue zijn intrek had gehad en daar zijn costuum had aangetrokkenjen had gege- ten. Hij was ingeschreven onder den naam van Eduard Quack en had zijn uitgetrokken kleederen achtergelaten. Het kwam den heer Deumer-Cramer voor, dat hij een Duitsch accent had wellicht is hij dus reeds over de grenzen en zal moeielijk op te sporen zijn. Het minder gure weder in de laatste dagen is in Friesland voor het zoeken van kievietseieren zeer gunstig geweest. Bij een eiereukoopman te Leeuwarden werden Donderdag en Vrijdag (raarkt- dag) niet minder dag 19,000 stuks, alien uit de provincie afkomstig, aangevoerd. De prijs is thans gemiddeld 16 cents per stuk, zijnde lager dan verledeu jaar in dezen tijd. De slager A., wonende aan de Bouwstraat te Utrecht, was den avond van 2n Paaschdag met zijn zuster uitgegaan en voud bij zijn terugkomst te 10J uur het geheele huis met gas gevuld. Hij beging de onvoorziehtigheid een lucifer aan te strijken, waarop een zoo geweldige ontploffing ont- stond dat alles in het huis werd vernield. Geen ruit bleef gespaard en zelfs de ruiten van het tegen- over liggend huis moesten het ontgelden. A. en zijn zuster werden op den grond geworpen. De laatste is nog steeds bewusteloos en men vreest voor haar het ergste. Een geniesoldaat en zijn beminde, die juist op het oogenblik der ontploffing passeer- den, werden eveneens op den grond gesliugerd, doch herstelden zich spoedig. Men schrijft uit Venlo Nadat de Pruisische Regeering hoeveelheden van 3 KG. meel onbelast de grenzen liet overdragen, zag men dagelijks honderden kleinen te Venlo de stad binnen komen, om beladen met meel terug te keeren. Nu heeft men het den Pruisischen naburen echter gemakkelijk gemaakt, daar er nu 8 groote winkels (in den vorm van houten tenten) nabij de greus aan den weg geplaatst zijn. Deze inrichting spaart den nog af te leggen weg naar de stad van 2 a 3 kilometer uit. De omzet is groot. Dr. Van Renterghem deelt in het Ned. Tijd- schnft voor geneeskunde een geval mede van hypnose door verrassing. Voor eenige dagen zat hij in den trein met twee vrienden. Een van deze, die vroeger door hem door middel van hypnotische suggestie was be'nandeld wegens spierrheumatisme van het rechterbeen, legde zich in den hoek van de coupe te slapen. Dr. v. R. nam toen de vol- gende proefzachtjes streek hij met de hand drie keer van boven naar beneden over het been van den slapende, gelijk hij hem vroeger bij zijne hyp notische behaudeling had gedaan. Toen bracht hij den arm van de slapende in de hoogte en over- tuigde zich, dat deze star in opgeheven houding bleef staan. Daarop fluisterde hij hem toe, dat hij sliep en door moest slapen tot de plaats van be- stemming, en zeide vervolgens, dat de slapende hem nog f 5 schuldig was en die aan tafel dezen middag onder veel excuses terug rnoest betalen. De slapende beloofde het te doen. Alles ging zooals gezegd was. De patient ontwaakte eerst aan de plaats van bestemming en trok aan tafel zijne portemonnaie onder veel verontschuldigingen voor den dag, om de f 5 te betalen. Volgens Dr. v. R. blijkt uit deze observatie, dat de natuurlijke slaap in den hypnotischen kan worden overgebracht, en verder, dat aanstaren, toespreken, sluiting der oogleden niet noodzakelijk zijn om hypnose op te wekken. Een onzer Zuiderzee kapiteins verhaalt, dat zich verleden week twee Priesche boeren aan boord bevonden, die nog nooit eene zeereis hadden ge maakt. Men had hun als middel tegen zeeziekte verteld, dat zoolang zij land roken zij geen last van zeeziekte zouden hebben; vandaar dat onze boertjes, toen zij aan boord waren, hunne reistasch openden en daaruit ieder eene groote graszode te voorschijn haalden om daaraan af en toe te ruiken. Dat dit voor de andere passagiers een bespottelijk gezicht was en er hartelijk om gelachen werd, toen beiden spoedig hun offer aan de zee brachten valt licht te begrijpen. Volgens rapport van Peter Rabsen, de eerste stuurman aan boord van het stoomschip Danmark, te Lissabon aangekomen met het stoomschip Acor van de Azorische eilanden, was den 4den April de machine aan boord van de Danmark defect geraakt, waardoor de eerste machinist werd gedood. Den 5°" kwam het Eng. stoomschip Missouri in het gezicht, die de Danmark op sleeptouw nam tot des ochteuds van den 6den, toen men bemerkte, dat de Danmark niet boven water te houden was, en den gezagvoerder van de Missouri verzocht werd om de opvarenden aan boord van zijn stoomschip op te nemen. Dewijl er slcchts ruimte was voor twintig passagiers, werd eenige lading over boord geworpen ora de schipbreukelingen, die ongeveer 800 in getal waren, te kunnen opnemen. Daarna werd er koers gezet naar de Azorische eilanden, waar het grootste deel der schipbreukelingen werd ge- laud en 340 van hen, benevens eenigen der equi page van de Danmark, aan boord bleveu en mede naar Philadelphia vertrokken. De gezagvoerder en drie machinisten zijn aan boord van een stoomschip, dat van Demerara kwam, naar Londen vertrokken. De opper- en tweede stuurman zijn nog op de Azores met de overige passagiers. Twee en veertig man der equipage zijn onder geleide van den derden stuurman met de Acor te Lissabon aan gekomen. (De Missouri arriveerde 22 April te Philadelphia.) Op een onlangs te Londen gehouden wel- dadigheidsfeest verkocht een Engelschman een aan- tal door hem te San Remo gekochte blaadjes papier, waarvan Keizer Erederik zich gedurende zijne ziekte bediend had om aan zijne omgeving mede te deelen wat hij te zeggen had. Veertien van die gedeeltelijk door den Keizer beschreven blaadjes brachten te zamen 290 (/"3480) op. Te Seraing bij Luik woedt sinds drie maanden een brand in een grooten hoop afval van hoogovens, asch, slakken en brandbaro zelfstandigheden, die over eene lengte van 600 M. en ter hoogte van 100 M. langs de Maas ligt opgestapeld. De brand is veroorzaakt door gloeiende ijzer- schuim, dat aan de eene zijde van den dijk, waar zich een hoogoven bevindt, wordt uitgestort. De vernieling van dezen dijk waarover het ijzererst met sponrwagens uit de schepeu naar de boven- opening van den oven gevoerd wordt, zou voor den oven een ware ramp zijn en men heeft daarom een gang in den berg gegraven waarin 100 man reeds drie weken aan 't werk zijn om te trachten den brand te stuiten. Woensdag namiddag ruim drie uur kwam Boulanger te Londen aan. De overtocht was onstuimig, waaronder de generaal geleden scheen te hebben. Hij zag er dan ook ontdaan uit. Door de zuid-oostelijke spoorwegdirectie was het station te Charing Cros voor het publiek afgesloten. Slechts een dertigtal Engelsche en vreemde journalisten, alsook eenige Eransche dames en heeren, werden op het perron toegelaten. De laatsten legden eenige geestdrift aan den dag en riepen/,Leve Bou langer en „le brav' gendral 1" Een paar dames boden hem bloemruikers aan. Buiteu het station gekomen stonden omstreeks 3000 nieuwsgierigen. Bij lange niet alien waren enthousiastisch gestemd. Velen jouwden en sisten tegen de „vivats" in. Toen Boulanger's rijtuiggevolgd door eenige hansoms, gevuld met verslaggevers van dagbladen, van het station naar het logement reed, herhaalden zich deze anti- Boulangistische manifestation nog sterker. 1. E E T 1J I) INGE Van 23 tot en met 25 April zijn in deze haven binnengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden 24 April. Eng. stoomb. Woodstock, kap. Eulton, van Leith met stukg. Noorsche bark Nordlijzet, kap. Nilsen, van Demerary met melasse. 25 April. Eng. stoomb. Ella Constance, kap. Wake, van Middlesbro met ruw ijzer. Van 23 tot en met 25 April zijn uit deze haven vertrokken na aan den spoorweg te hebben gelost en geladen: 23 April. Eng. stoomb. Drever, kap. Mutton, naar Shields, ledig. Eng. stoomb. Dunluce, kap. Fauskner, naar Antwerpen ledig. 24 April. Ned. driem. schoener Reiziger, kap. Kuiper, naar Memel met dakpannen. 25 April. Eng stoomb. Shieldrake, kap. llore, naar Liverpool met stukg. Noorsche bark Carola, kap. Carlmark, op avontuur met ballast. In deze haven zijn binnengekomen bestemd voor Gent 23 April. Deensche stoomb. Helsinghor, kap. Boeser, van Libau met vlas en graan. 24 April. Eng. stoomb. Bordeaux, kap. Giles, van Londen met stukg. Uit deze haven zijn vertrokken komende van Gent: 24 April. Eng. stoomb. Rosa, kap. Warmold, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Calder, kap. King, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Galatea, kap. Lumley, naar Londen met stukg. Van 23 tot en met 25 April werden langs de Oostsluizen alhier 25 binnenvaartuigen op en 30 afgeschut. Dordrecht, 25 April. KOERS V A i\ IIET GELD. Belgisch per 100 fr. 47,60 a 47,65 Engelsch per 12,05 u 12,60 V Voorspoedig bevallen van eene dochter W. ZIETSE geb. Roelse. Ter Neuzen, 26 April 1889. Door ons spoedig vertrek naar Maas- sluis van alle vrienden en bekenden geen persoonlijk afscheid hebbende kunnen nemen, zoo roepen wij u bij dezen toehet gaat u alien goed. H. J. VAN DEN OORD. C. M. VAN DEN OORD-Solbach. Ter Neuzen, 25 April 1889. Eenige werkeude leden van het muziek- gezelschap CONCORDIA te AXEL, geven hun leedwezen te kennen, dat hun verzoek van 23 April jl. om op een geschikten tijd, een der aanzienlijksten dier plaats een SERENADE te brengen als nihil is gebleken. A1 de schuldeischers in den boedel van den in staat van kennelijk onvermogen verklaarden ADOLPHUS FRANClSpUS YSEBAERT, land- bouwer, wonende te Koewacht, worden opge- roepen ter verificatie hunner schuldvorderingen in de vergadering die daartoe zal gehouden worden op Zaterdag 4 Mei 1889, des voormiddags te half elf uur, in het gerechtsgebouw te Middelburg. Middelburg, 26 April 1889. De Curator, Mr. C. LUCASSE, Advocaat en Procureur. De Heer P. A. v. d. VELDE, aannemer, wonende te Ter Neuzen, zal op Diusdag 30 April 1889, des namiddags ten 4 ure, in het //Hotel Nieuw Koffiehuis" van den Heer J. A. Donze, trachten het bouwen van TWEE WOON- HUIZEN aldaar. Bestek en teekening liggen ter inzage in ge- noemd Hotel. Aanwijs op den dag der bestediug des namid dags ten 2 ure. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij den bouw- kundige J. Scheele Dz., te Ter Neuzen. De Notaris P. Ilregninns, te Axel, zal ten verzoeke van FRANCOIS KOOLE, landbouwer te Houtenisse, op Vrijdag 3 Mei 1889, des namid dags 3 ure, verkoopen Ruim P/2 hektare wassende op eene partij land, gelegen tegen het Stoppeldijkveer, gemeente Boschkapelle verdeeld in koopen. Te vergaderen bij P. de Rooij, aldaar. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van JAN DE PUTTER Jz., landbouwer, op de door hem alsnog be woonde hofstede nabij Sluiskil, gemeente Axel, op DINSDAG 14 ME I 1889, des namiddags 1 ure (in plaats van 9 Mei, zoo als eerst is geannonceerd). verkoopen 4 WERKPAARDEN, Atfgm fJjSL. 3 MELKKOEIEN1 JAARLING RUND, 3 KALVERS, 50 HOENDERS en 1 I1AAN, 2 Menwagens, 1 Kar met kussen, 1 Drie- wielskar, 1 Chais met tuig en kussen en lantaars, 2 gewone en 1 ijzere Ploeg, 2 vijf- balks Eggen, 2 vierbalks dito, 2 kleine dito, 1 ijzeren dito, 4 Slepers, 1 platte Sleper, 2 Sleden, Rolblok, Molbord, Snijmolen, Wind- molen, Snijbak, Stampbak, Waterbak en goot, 2 Ladders, Geeselsteen, Geeselschort, Kruis- stamper, Voorstel van een wagen, 2 Achter- wielen, Mesthaken, Vorken, Rieken, Schoppen, 3 Ziften, Graanzakken en Balen, Graanmaat, Kiekenshok, Slijpsteen, Paardentuig, als2 Gareelen, 2 Kruislijnen, Rijtoom met singel en baigels, Paardennetten, Pommeltouwen, een Kaarnmachine, Kaarn—Room— en andere tonnen, Zwaaier voor de kaarn, twee Boter- bakken, eene partij Mutsaard en Brandhout, Staken, 1 Kachel met schouwstuk, koperen Ketels, staande Lampen, een Geweer, 1 Plaat, Haardijzer enz. enz. V 0 O R T S dat inmiddels uit de hand te koop is. Koopen tot en met f 3,kontant. Het overige op tijd van betaliDg onder borg- tocht desgevorderd. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van GILLES DE REGT Mz., landbouwer te Hoek, op de door hem alsnog bewoonde hofstede in den Willemskerkepolder, nabij ,/de Knol", ge meente Hoek, op Donderdag 2 Mei 1889, des voormiddags 11 ure, verkoopen: ifljU 4 Werkpaarden, waaronder 1 met veulen en 1 dik van veulen, majw. 1 tweejarig Paard, 1 Jaarling, 7 Melkkoeien, 1 tweejarig Rund, 3 eenjarige Runders, 4 Kalvers, een Varken, 30 Hoenders en Hanen, twee Menwagens, 1 Kar, 2 Ploegen, 2 vier balks- en 1 vijfbalks Egge, 2 kleine Dito, 2 ijzeren Eggen, 1 Sleperegge, 3 Slepers, 1 Rolblok, Chais, Snijmolen, Snijbak, Windmoien, twee Ziften, Geeselsteen, 2 Ladders, Rieken, Vorken, Mesthaken, Stalschop, twee Knssens, twee Gareelen, Touwwerk, Waterbak met goot, Fornuis, Kachel, Kaarn, Tonnen, twee Boter- vaten, Vleeschkuip, eenige Baalzakken, eenig Brandhout en wat verder ten verkoop zal worden aangeboden. Koopen tot en met f 3,kontant. Het overige op tijd van betaling onder borgtocht desgevorderd. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van de Wed. ADRIAAN DE PUTTER Lz., ten haren woonhuize op het Zaamslagsche Veer, gemeente Zaamslag, op Vrijdag 10 Mei 1889, des middags 12 ure, verkoopen 2 Werkpaarden, 3 Koeien, 1 Rund, 2 Kalvers, 4 Varkens waaronder 1 dik van biggen, 20 Hoenders en 1 Haan, 1 Menwagen, 2 Vrachtkarren, 1 Chais, 1 Ploeg, 4 Eggen (waaronder 1 met ijzeren tanden), Rolblok, Slede, Slepers, Kruiwagen, Snijbak, Snijmolen, Windmoien, Geeselsteen, Ladders, 2 Kar- en 1 Chaiskussen, Graanzakken en Balen, Schop pen, Rieken, Vorken, Mesthaken, Kaarntonnen, Emmers en verder Bouw- en Melkgereedschap. V OORTS alsKabinet, Kastje, Lessenaar, Tafels, Stoelen, Spiegels, 3 pluimen Bedden met toe- behooren, 6 dito Kussens, Koper-, Blik— IJzer-, Glas-, Geleierd- en Aardewerk, Wasch-, Haard- en Schuurgerief, eene partij Kliefhout enz. 6dz. ®32T~ Koopen tot en met f 3,kontant. Het overige op tijd van betaling ouder borgtocht des gevorderd. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van de weduwe en erven ANDRIES WESTERBEKE, te Hoek, en krachtens verleend Rechterlijk bevel, op Diusdag 7 Mei 1889, des namiddags 2 ure, in het logement bij P. Bakeman, te Hoek, verkoopen WAGENMAKERSWERKPLAATS, verdere AANHOORIGHEDEN en ERF, alles in de gemeente Hoek, kadastraal bekend in sectie G n°®. 248 en 249, groot 9 aren 80 centiaren. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal op Dins- dag 30 April 1889, des voormiddags 9 ure precies, nabij de herberg bewoond door JAN VERMOET, te Sas van Gent, verkoopen In koopen. bij P. A. MIELEN, Mr. Timmerman, Ter Neuzen. GROOT 38 TON, laatst gevaren hebbende in de beurt op Rotterdam, met of zonder INVENTARIS naar verkiezing. Te bevragen bij schipper J. LEUNIS, Ter Neuzen. Tarwe onderging bij geringen handel eene verlaging van 10 a 20 cent. Puike Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe f 8,00 a f 8,50 nieuwe f 6,60 a f 7,10. Rogge Zeeuwsche en Vlaamsche 4,50 a f 5,20. Gerst Zeeuwsche en Vlaamsche winter f 4,00 a f 4,30, Overmaasche 3,40 a 4.00, Zeeuwsche en Vlaamsche zomer f 3,80 a f 4,00. Haver dunne 2,70 a 3,50. Paardeboonen f 5,50 a f 6,50. Duiveboonen 6,20 a J 7,20. Witteboonen f 7,00 a f 9,50. Bruineboonen 8,50 a 11,50. Erwten 7,50 a f 7,80. Voeder 6,20 a f 6,60. Koolzaad 11,00 a f 11,25. Lijnzaad zaai f 11,00 a f 14,00.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1889 | | pagina 3