Een Woonhuis, Een Woonhuis en Erf, Kennisgeving. Yooruitgang is ons streven Prijskamp op het Biljart. Op Mai iea 13 Januari 1889. Jonge PAARDEN. Onjeveer vijfentwintii schoone n Me PransehBrabandscheVeuiens, enkele Soheurkalenders, Kleine Vertrooster. Ter Neuzen. P. J. van fie Sanie. VERHUISD. Advertentien. Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Handelsbericbten. Openbare Verkooping H.H. Schoenmakers. 1). 1)E WITTE, Ter Neuzen, Geluk en Zegen MAATSCIIAPPIJ: NOG V00RHANDEN: „Buenos Ayres" Dien dag huwde een paar jongelieden uit de eerste standen van Parijs, en toen bruidje en bruidegom voor bet altaar elkaar plecblig trouw hadden gezwnren, giug men naar een restaurant, om den gelegden band met een fijn dmetje nog wat te bevestigen. Toen de vader van den jongen echtgenoot zou betaleu, bemerkte liij tot zijn schrik, dat hij zijne portemonnaie niet bij zicli had, „Yreemd, mom- pelde hij en doorzocht alie zakken, „van morgen had ik hem in miju broekzak en nu wacht, daarneen, toch niet, dat is mijn snuifdoos enfinen hij inaakte zijne vrouw deelgenoo- te van zijne verlegenlieid. A-ltijd die akelige afge- trokkenheid," glimlachte mevrouw, ygelukkig dat ik van morgen nog al een sommetje bij mij ge- stoken heb." Zij steekt de hand in haar zak en verbleekt van schrikook hare portemonnaie is verdwenen. De bediende stond nog maar altijd op betaling te wachten. Groote verlegeuheid Gelukkig schoot een bevriend bankier te hulp. Men legde hem den stand van zaken bloot en in een oogenblik van grootmoedigheid, baukiers zijn altijd groot- moedig, stak hij de hand in zijn eigen zak, zocht en zocht in zijn pantalon, maar voud niets. flDrommels riep hij en„Duivels volgde er spoedig op, toen hij bemerkte, dat ook zijne beurs en zijne portefeuille waren verdwenen. Men kwam spoedig tot de ontdekking, dat een behendig zakkenroller negen der gasten van het overtollige geld had ontlast. Bij de anderen had hij het zeker de moeite niet waard geacht. Verleden week kwam een dame, tot een der voornaamste familien der stad Altenburg be- hoorende, aan de woning van den torenwachter van den raadhuistoren aldaar zij verzocht tot den omgang van den toren te worden toegelaten en vertelde dat zij een verrekijker had gekocht en daardoor de stad wilde beschouwen. Het verzoek werd toegestaan en zij kwam op den omgang, die met een ljzeren borstwering van nagenoeg een manshoogte omgeven is. Eensklaps zag de zoon van den torenwachter dat zij over de borstwering had weten heen te komen en er buiten stond zij legde kaar bonten mof, verrekijker en een naamkaartje naast zich neder. De jonge man die vermoedde dat iets ontzettends zou gebeuren en haast verstijfd van schrik was, snelde toch toe en greep den mantel der dame, dien hij krampachtig vasthield. De vrouw ver- weerde zich echter en stortte, alvorens de jonge man het kon verhinderen, omlaag en op het marktplein te pletter. Voorbijgangers, die de vreeselijke gebeurtenis aanschouwden, bleven als vastgeworteld staan en sommigen vielen in zwijra. In een oogweuk suelden van alle zijden honderden toe die zieh om het vreeselijk verminkte lijk schaarden. Het ontzielde lichaam werd onmiddellijk wegge- bracht, maar tot laat in den nacht verdrongen tal van personen zich op de plaats van het onge- luk. De aanleiding tot den vreeselijken zelfmoord moet zwaarmoedigheid zijn. Op dezelfde plek sprong in het jaar 1852 een letterzetter van den toren. De 42jarige vrouw van een meubelmaker te Birmingham is verleden week door haren man vergiftigd, door middel van zekere vloeistol, die hij bij zijne werkzaamhedeu gebruikte. Hij deed daarvan iets in het drankje der zieke en vertrok toen, om een half uur later terug te keeren. Kort daarna hoorde men het angstgeschreeuw der vrouw; een der buren ijlde naar boven, om te zien wat de reden was van dat geschreeuw, waarna de man de woning uitsnelde, om hulp te halen. Hij kwam echter spoedig terug zonder geneesheer en vond zijne vrouw reeds dood. Hij schreeuwde om zijn dochtertje, dat intussclien had verteld, dat zij haar vader iets in den drank had zien doen, en toen men weigerde, hem het meisje over te geven, greep hij het drankfleschje, dronk het leeg, ging naar beneden en zocht een plaatsje op de canape, waar ook hij spoedig stierf. Overmatig gebruik van sterken drank schijnt de oorzaak van dezen moord te zijn. Te Philadelphia is een groote olifaul ter dood gebracht. Ilet was een reusachtig dier, dat in de negen jaar die hij in Amerika doorbracht, negen personen vermoord lieeft. Hij was zoo wild, dat men hem niet dan met de grootste omzichtigheid kon naderen, maar eindelijk slaagde men er toch in, hem een strik om den nek te werpen. De uiteindeu daarvan werden aan twee andere olifanten vastgemaakt, die ter weerszijden van Chief (den misdadiger) geplaatst waren. Toen alles klaar was, werden de beide beulen aangezet. De strik gleed dicht, een rochelend gebrul en het monsterdier viel op den grond, die van den val dreuude en schudde. Binnenkort zal een tweede dikhuidige boosdoener terechtgesteld worden. Hij schijnt niet Chief gewed te hebbcn, wie de meeste bewakers om hals kon brengeu en is zoo gevaarlijk, dat nieinand in zijn hok durft. Op hem zal de nieuwe wet, volgens welke de misdadigers in New-York door electrici- teit moeten worden gedood, het eerst worden toe- 4 gepast, waartoe de heer Edison, professor Doremus en de voorzitter der New-Yorksche Dierenbescher- ming reeds een week- lang proeven hebben geno- men, ten einde te ontdekken, welke electrische stroom noodig is om een oogenblikkelijken dood veroorzaken. De deken der geneeskundige faculteit der academie te Baltimore en versclieidene professoren zijn in hechtenis genomen, als beschuldigd van het drijven van handel in lijken. De lichamen der personen, die in 'thospitaal stierven, verdwenen telkens, zonder dat men-kon ontdekken waar zij bleven. Zoo werd onlangs nog het lijk vermist van een visscher, die in het liospitaal was ver- pleegd geworden. Reeds langeu tijd vermoedde men, dat de professoren der geneeskundige faculteit hun beroep er van maakten, die lichamen te verkoopen aan geneesheeren, die zich op de ontleedkunde toelegden, ja zelfs aan hun, die gaarne in 't bezit wilden zijn van een geraamte. De concierge der school, een neger, lieeft zelfs in 1886 een blanke vrouw vermoord, alleen met het doel, het lijk voor 15 dollars aan den man te brengen. In de gevangenis te Ratibor (Pr. Silezie) moet men een ter dood veroordeelden moordenaar, die zelfmoord wilde plegen door niet te eten, met geweld voedsel laten gebruiken. Bij die aangename manier van dineeren wordt zijn mond met een tusschen zijn tandeu gestoken schroef geopeud en met een paar kleine houten wiggen opengehouden, terwijl men hem met een gom-elastieken slang een hoeveelheid melk en meel in de keel spuit, voldoende om hem in het leven te houden. De man verzet zich heftig tegen die gewelddadige voeding, maar hij kau, aan handen en voeten ge- bonden, er niet veel tegen doen. Z E E T IJ D I N G E N. Van 31 Dec. tot en met 3 Jan. zijn in deze haven binnengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden 31 Dec. Eng. stoomb. Startpoint, kap. Morris, van Middlesbro met ruw ijzer. 1 Jan. Eng. stoomb. Lillie, kap Dolmahoy van Bilbao met menerie. Eng. stoomb. Avocet, kap. Stubbs, van Liverpool met stukg. 2 Jan. Eng. stoomb. Dinnington, kap. Coates, van Goole met kolen. Eng. stoomb. Busy Bee, kap. Ascough, van New-castle met ruw ijzer. 3 Jan. Eng. stoomb. Cyrus, kap. Coulin, van Middlesbro met ruw ijzer. Van 31 Dec. tot en met 3 Jan. zijn uit deze haven vertrokken na aan den spoorweg te hebben gelost en geladen: 1 Jan. Belgische stoomb. Princes Louise, kap. Kruger, naar Valentia met briquetten. 3 Jan. Eng. stoomb. River Lagan, kap. Namare, naar Louden met stukg. In deze haven zijn binnengekomen bestemd voor Gent 31 Dec. Eng. stoomb. Galatea, kap. Lumley, van Louden met stukg. Eng. stoomb. Aire, kap. Woodhead, van Goole met stukg. Duitsche stoomb. Commercial, kap. Ruhr, van Riga met liout en zaad. Duitsche stoomb. Neutral, kap. Hansen, van Riga met hout en zaad. llussische stoomb. Rurik, kap. Neumannvan Dantzig met vlas. Noorsche stoomb. Freij, kap. Clausen, van Dantzig met hout. 1 Jan. Eng. stoomb. Dido, kap. Braij, van Sharpness met stukg. Eng. driem. schip Rhine, kap. Macumber, van New-York met petroleum. 2 Jan. Zweedsche driem. schoener Ilulda, kap. Ohlssou, van Riga met hout. 3 Jan. Eng. stoomb. Bordeaux, kap. Giles, van Londen met stukg. Uit deze haven zijn vertrokken komende van Gent: 31 Dec. Eng. stoomb. Falcon, kap. Marlin, naar Hull met stukg. Eng. stoomb. Rosa, kap. Warmold, naar Goole met stukg. 1 Jan Eng. stoomo. Azalea, kap. Eiffe, naar Londen met stukg. 2 Jan. Eng. stoomb. Galatea, kap. Lumley, naar Londen met stukg. 3 Jan. Eng. stoomb. Aire, kap. Woodhead, naar Goole met stukg. Russische stoomb. Rurik, kap. Neumann, naar Methil ledig. Duitsche stoomb. Commercial, kap. Ruhr, naar Riga ledig. Van 31 Dec. tot en met 3 Jan. werden langs de Oostsluizen alhier 32 binnenvaartuigen op- en 22 afgeschut. Oiidertrouwd LEENDERT NELIS DE KOSTER MAGDALEN A DEES, Wed. L. J. Hoogkamer. Kolijnsplaat Januarj lg89 Hoek Eenige kennisgeving. Bevallen van een meisje E. C. A. VAN NES-PEETERS. Ter Neuzen, 1 Januari 1889. Heden overfeed tot diepe droefheid van hare ouders, broeder en zuster PIETERNELLA CATHARINA 1)1 PREE, in den jeugdigen leeftijd van 12 jaar en 10 maanden. P. II. DU PREE. Sas van Gent, 31 December 1888. De Notaris P. Dreginans, te Axel, zal ten verzoeke van de Erven weduwe PETRUS DE METTE, op Domlerdug 24 Januari 18S9, des namiddags 2 ure, in de herberg bij Jan de Mette, te Zuiddorpe, verkoopen Eerste Koop. waarin HERBERG MET YERGI WTXG verdere AANHOORIGHEDEN en ERF, te Zuiddorpe, in de kom der gemeente, kadastraal bekend in sectie B n°. 1086, groot 1 are 8 centiaren. In huur bij P. Verschelden, voor f 6,25 per in aand. Tweede Koop. naast het vorige, kadastraal bekend in sectie B n°. 1084, groot 75 centiaren. In huur bij Dieleman, voor 3,50 per maand. Beide te aauvaarden 1 Mei 1889. aan alien die met ons het jaar 1889 zijn inge- treden. C. DE BOKX. Mevrouw DE BOKX-Visser. Zaamslag. Aan alien, die ons bij de wisseling des jaars zoo van hier als van den Hoek en van elders, persoonlijk of schriftelijk deelneming betuigden, zij door ons dauk gebracht, wij wenschen U toe een lang, gezegend en aange- naam leven, blijf van rampen vrij en behoud de uweu, met een woord, beleef een goed jaar Wij dragen U God en zijner liefde op! Ter Neuzen, 3 Januari 1889. J. F. VAN BINSBERGEN en Echtgenoote. Onder diinkbetuiging voor de vele blijken van belangstelling den l8ten dezer ondervonden wenschen wij ook alien een gelukkig jaar toe. Axel. De Familie VAN DISHOECK. De Heer en Mevrouw COLLOT d'ESCURY-Beeckman, betuigen langs dezen weg hunnen hartelijken dank voor de vele felicitatien, bij de de intrede van het pas begonnen jaar ontvangen. Houtenisse, 2 Januari 1889. Die iets verschuldigd is aan Doctor ARENDS, lautst te Zaamslag, gelieve dit in den loop der maand Januari a. s. te voldoen, ten kantore van den ondergeteekeude,alstot deontvangstgemachtigd. Axel, December 1888. Notaris DREGMANS. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van het Gemeentebestuur aldaar, op Donderdag 17 Januari 1889, des voormiddags 10 ure, verkoopen RjJKSPOSTSPAARBANX. Aan het postkantoor Ter Neuzen en de, daaronder ressorteerende, hulpkantoren werd gedurende de maand December 1888 ingelegd f 5332,23; terug- betaald 5749,01. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven, boekje draagt het numtner 1122. P It l J ZEN VA N EFFECTE N. Amsterdam, 3 Januari. Staatsleenlngen. Bij de door mij gehouden verloting zijn de prijzen gevallen op de nos. 88, 92, 182, 34, 19, 210, 203. Hoek. CORN. BARKER. TE AXEL. Het Bestuur van bovengenoemde Maatschappij maakt aan de leden der SUIKERBEETENBOND (Afdeeling AXEL), bekend dat er een vergaderiug zal worden belegd te Axel, ten huize van P. Koole (markt), op Zaterdag 5 Januari a. s., des namiddags ten half twee ure, ter behandeling der navolgende zaken 1°. Het benoemen van een Bestuur. 2°. Vaststellen ontwerp—Reglement. Bjp Een ieder belanghebbende kan lid worden. Axel, 21 December 1888. HET BESTUUR. ten huize van L. VAN OVERLOOP, nabij het Station te Hulst. iste prjjsAcht Gulden. 2de Yijf Gulden. 3de Drie Gulden. INLEG 50 cents per persoon. Ieder speler zal 20 stooten doen. Aanvang 's namiddags 2 uur. Alle geschilleu zullen door de Commissie onher- roepelijk beslist worden. Natnens de Commissie, De Secretaris, Leden, De Voorzitter, L. van Overloop. H. Neefs. G. Boel. A. v. Liere. staande op de begraafplaats tegen de oude Stad te Axel. Mr. J. P. Dronkers, Notaris te Ter Neuzen, zal op YVoensdag, den 9 Januari 1889. des namiddag te 1 ure, te Ter Neuzen, aan de herberg van V. E. GALLE, publiek presenteeren te verkoopen van vijf tot acht maanden oud, afkomstig uit de beste streken van het land. Te bezichtigen op den dag van den verkoop. Informatien omtrent verkoop, ten kantore van genoemden notaris. waaronder de Christelijke P r ij s 4 5 Cent. Vraagt prijsopgaaf van het beste merk zoolleder zeer hard, ligt van kop en afval, kleine merken. Alsmede gestreept Yetleer -oot en vlak Voervellen enz. enz. Vele soorten SCrlOEISEL steeds voorradig. Ter Neuzen. A. MOGGRH. De ondergeteekende maakt aan zijne geachte begunstigers bekend, dat hij is verhuisd muir de TIIOLENSSTRAAT, hopende hetzelfde vertrouwen dat hij zooveel jaren ruimschoots lieeft genoten bij voortduring te mogen blijven genieten, terwijl hij even als vroeger zal trachten zich dat vertrouwen te blijven waardig maken door eene spoedige en nette bediening. Handelaar in Steenkolen en Stalkouder, Obi 1. 1867 69 .4 20-100 87 Smiiije* 0. B. Perp4 Pes. 1000-24000 68$ dito bin. Perpet. .4 Pr. 500-25000 Turkije. Gecv. S. II. C. 20-1000 14$ Kgyple. O. L. 1876 .4 20-100 Spoorwegleeninifen. pCt. Bedrag stukken. XeilerlaiHl. Ned. Ctr. spw, A. 250 dito Gest. Obi 235 81 ■Iongai-ij«-Tbeis Spw.aand. 5 11. 200 I tal it'. Zuid-Ital. Sp. O. 3 I.ir. 500-5000 60 Verier la ml Cert. N. W. Sch. 2* dito dito 3 n dito dito 3| dito Obi3^ i, Oostenrijk. Obi. Mei-Nov. .5 fl. dito Jan.-Juli 5 dito dito Goud 4 ■•ortu^al# Ob. Bt. '53/84 .3 ■t u*lamiObi. Hope 1798/1815 5 Cert. Ins. 5 S. '54 dito dito 6 S. '55 dito 1864 Obi. 1877 dito. dito Oost. 2e S. dito '73 gee. dito. dito '75 gee, dito. dito '80 gee. dito. EN pCt. Bedrag stukken. 1000 77 1000 90 1000 101 1000 100 1000 67i 1000 67i 200-1000 100 1000 5 Z.R. 500 61$ 5 500 84$ 5 1000 5 20-100 101$ 5 Z.R. 100-1000 59$ 5 50-100 99 4$ 50-100 94$ 4 Z.R. 125-625 VAN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1889 | | pagina 3