Heil en Zegen f HEILGROET Gemengde berichten. Hotel Nieuvv Koffiehuis. Hotel de la Station. Advertentien. HEIL EN ZEGEN A la belle Yue. Zegen Alle Heil en HEILWENSCH Geluk en Voorspoed SCH UTTERS HOF. LTde St. Ct. leest men De Nederlandsche jnsul.'te Buenos-Ayres vestigt de aandacht op de groote belangstelling, welke thans in de Argentijnsche Republiek zich voorNederlandsch rundvee openbaart. Volgens de mededeeling van dien ambtenaar zijn in bet loopende jaar ongeveer 200 stuks fok- en melkvee uit Nederland in dat rijk ingevoerd waarvoor in bet algemeen belangrijke prijzen zijn betaald. Ook met den invoer van Nederlandsche paarden is in bet loopende jaar een aanvang gemaakt. Een vijftal ingevoerde rijtuigpaarden uit Nederland brachten bij veiling van f 2000 tot f 2500 per stuk op. In ,/de Tijd" wordt er op gewezen, dat het jubeljaar van Z. H. paus Leo XIII ten einde loopt. Naar het voorschrift van den paus zal bet in de verschillende kerken der wereld op plechtige Jivijze worden besloten. De katholieken in Neder- land hebben, naar de mededeeling in de Tijd, meer dan anderen reden om met dit dankgebed van ganscber harte in te stemmen, en men wenscht daarom in Nederland-zelf een gedenkteeken doen verrijzen, dat op onloochenbare wijze getuigt van de dankbaarheid, de onwankelbare trouw en de altijd offervaardige liefde, die de katholieken van Nederland jegens den H. Stoel bezielen. Te 's Gravenbage zijn eenige mannen bijeenge- komen die zicb, in nadere vereeniging met een vertegenwoordiger uit elke der Nederlandsche pro- vincien, voorstellen, van de katbolieke Nederlanders ...gen vrijwillige bijdragen tot het sticbten van eeue woning voor de pauselijke internunciatuur bij het Nederlandsche Ilof te 's Hage, eene woning, den vertegenwoordiger van den H. Stoel in ons midden waardig. Men verzoekt ons bet volgende schrijven op te nemen. In Vlissingen is thans eene nieuwe Export-slach- terij opgericht voor varkens en scbapen, hetgeen onken landbouwers vooral niet ontgaan mag, daar deze slachterij voor onze provincie eene nieuwe bron van welvaart opent. Het is toch gebleken, dat juist daar waar granen en aardappelen hoofdproducten van den bodem zijn, zooals b. v. in Gelderland, Drente, Friesland, Groningen en Noord-Brabant, de varkensteelt niet allecn is toegenomen en toeneemt, maar veel tot bloei en welvaart van den landbouw aldaar bijdraagt. Zoo zou ook in onze provincie, waar dezelfde voortbrengselen ook hoofdproducten zijn, die var kensteelt met goed gevolg kunnen aangewend worden en ook veel tot opbeuring en bloei van den land bouw in onze provincie bijdragen. Naar men ons verder meldt, zal binnenkort eene algemeene landbouw-vergadering te Middelburg gehouden worden met het doel die zaken nader toe te lichter In de op 27 December te Rozendaal gehouden .gadering van den Bond van Nederlandsche uikerfabriekanten .is de prijs der suikerbieten be- noddigd voor de campagne 1889—90, vastgesteld op 12 per 1000 kg. In enkele streken zal men f 13 betalen. De heer G. J. van den Bosch te Wilhelmi- nadorp, directeur van den Wilhelminapolder heeft aan alle arbeiders een derde van de pachtpenningen S- kwijtgescholden, wegens den mislukten aardappel- oogst. Jl. dinsdag vertrok van bier naar Londen de Engelsche stoomboot Bedlormie, kapiten Lealey, welke boot den volgenden dag op de Theems in aanvaring kwam met het barkschip William K. Chapman, hetwelk onmiddellijk zonk, en waarbij de geheele voorsteven van de Bedlormie ontzet werd. Bij de Tweede Kamer der Staten-Generaal is door de regeering een wetsontwerp ingediend, tot naturalisatie vau den heer B. A. Wilking, koop- man te Hnlst. nog niet gemeld, jpaar volgens de St. .Tames Gazette, die het bericht nog tijdig genoeg ontving om het in zijn nommer van gisteren te kunnen opuemen, werden beide misdaden blijkbaar door dezelfde hand gepleegd. Dat onder de bevolking van Yorks hire door deze moorden groote ontsteltenis is ver- spreid, behoeft geen betoog. De politie weerde echter alle nieuwsgierigen en heeft terstond alles in het werk gesteld om den misdadiger op te sporen. zij aan alle vrienden en bekenden toegewenscht u^or A. DIELEMAN, Koopman te Axel, Sassing. de Dec. Heden had alhier door ,/Vooruitgang is ons streven" de plaats van 175,000 K.G. super TER NEUZEN, 31 December 1888. Bij Koninklijk besluit van 27 December jl. is de heer K. J. A. G. baron Collot d'Escury te Boschkapelle, met ingang vau 16 Januari a. s., opnieuw benoemd tot schoolopziener in het arron- dissement Axel. Gedurende het jaar 1888 werden door het Kantongerecht alhier 370 strafzaken behandeld, waarbij letrokken waren: 370 mannen, 32 vrouwen, 33 kinderen, samen 435 van dezen betaalden vrijwillig het maximum der bedreigde boete 11, vrijgesproken werden 18, en veroordeeld de overige 406 personen. Veroordeeld werden wegens strooperij (diefstal van veldvruchten) 15 personen, wegens andere overtreding van het strafwetboek 178, wegens overtreding der jachtwet 34, wegens overtreding van andere wetten 24, wegens overtreding van algemeene maatregelen van inwendig bestuur 58, wegens overtreding van provinciale verordeningen 47, en wegens overtreding van gemeente verorde ningen 50, samen 406. Van deze waren 73 reeds Veroordeeld werden tot hechtenis 33 personen <en tot geldboete 373. Van de tot hechtenis veroordeelden werden opgelegd aan 3 personen 2 straffen, aan 1 persoon 4 en aan 1 persoon 6 straffen, terwijl nog 2 dier personen werden veroordeeld tot plaatsing in een rijks-werkinrichting. Van de tot geldboete veroordeelden werden opgelegd aan 13 personen 2, aan 4 personen ^3 n aan 1 4 boeten. 25maal werd verbeurdverklariDg van voorwerpen uitgesproken. De Nieuwjaarscollecte heeft dit jaar alhier f 583,50 opgebracht. In Y vorige jaar was dit cijfer f 597,95. De Engelsche stoomboot Falcon is Zaterdag norgen opgeschut kunnen worden, doordien men .et lek voorloopig heeft kunnen voorzienvan de Jng in het achterruim, meerendeels uit ammoniak •estaande, is echter veel verloren. Axel, 29 Maatschappij aanbesteding phosphaat. Hiervoor hadden ingeschreven de volgende heeren Vaessen en Steinhaus, te Rotterdam, voor f 4,07 J. J. Kortman, te Rotterdam, voor f 3,72; II. J. Vlaeminck, te Siut Jansteen, voor 3,4-0 i en M. H. Salomonson, te Rotterdam, voor/3,37. Aan den laagsteu inschrijver is de levering gegund. Zanmslng, 29 Dec. Gisteren werd alhier van wege de vereeniging: //In 'tbelang der Landbouwers' aanbesteed 243,600 K.G. superphospaat en 46,100 K.G. chili-salpeter. Voor de superphosphaat hebben ingeschreven de heeren Vaessen en Steinhaus, te Rotterdam, voor /4,07 Jos. de Poorter, te Rotterdam, voor /3,72; J. J. Kortman, te Rotterdam, voor f 3,72; M. H. en Salomonson, te Rotterdam, voor /3,41; H. J. Vlaeminck, te St. Jansteen, voor 3,34. Voor de salpeter waren slechts 2 inschrijvingen, n.l. van de heeren Abr. Dieleman, te Axel, voor 13,12 en Verstraete-Van de Casteele> te Brugge, voor 13,07 alles per 100 K.G. Geene der leveringen is gegund. Hoofdplaat. De heer J. C. C. Siebeliuk priester van het Seminarie, is door den bisschop van Breda benoemd tot kapelaan alhier. RECHTizAKENr Arromlisseinents-rechtbank te Middelburg. Bij bevelschrift der arrondissements-rechtbank te Middelburg van 28 December 1888 is rechtsingang verleend met bevel tot gevangenhouding en met last tot instructie der zaak tegen H. J. A„ oud 36 jaar., zonder beroep wonende te Ter Neuzen, ter zake dat hij in den nacht van 22 op 23 Dec. 1888 opzettelijk brand heeft gesticht in eene goe- derenloods, slaande bij het spoorwegstation te Ter Neuzen, gevuld met geperst turfstrooisel en balen jute (ongehekelde hennep,) toebehoorende aan den heer van IJsselsteijn, terwijl de loods in eigendom toebehoort aan de spoorweg-maatschappij Mechelen- Ter Neuzen. Waterloo is ongetwijfeld een ongeluksnaam, schrijft Aurelien Scholl in zijn wekelijksche kroniek. Eenige maanden lang is te Brussel een groot pa norama van den slag bij Waterloo tentoongesteld geweest. De ontvangsten, vrij aanzienlijk toen men begon, zijn echter onvoldoende gebleken om de onkosten te dekken en het panorama is op bevel der justitie verkocht moeten worden. Een Belg, die onlangs een reisje door Holland maakte, heeft met verwondering opgemerkt, dat op den :g van Rotterdam naar Amsterdam alle koeien op den rug een soort van gekleurd manteltje had den. Deze winterkleederen van het vee is al wat van het panorama is overgebleven. Het linnen is aan stukken verkocht onder den naam van tissu impermeable, waarvan een meter voldoende was om een koe voor kou vatten te behoeden. Vandaar dat de eene met een grenadiershoofd, de andere met een kanon, een derde met een Engel- schen of Russischen soldaat op den knobbeligen rug geschilderd, voortwandelt, wat een vreemd en Z E E T IJ D 1 GEN. Van 28 tot en met 30 Dec. zijn in deze haven binnengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden 28 Dec. Eng. stoomb. Anglia, kap. Smith, van Leith met ruw ijzer. 29 Dec. Eng. stoomb. Whimbrel, kap. Radjes, van Duinkerken met stukg. Noorasche bark Sjomanden, kap.Lunden, van Demerary met melasse. 30 Dec. Eng. stoomb. Cairngowan, kap. Baker, van Bilbao met minerie. Eng. stoomb. Rosa, kap. Warmold, van Ostende met stukg. Eng. stoomb. River Lagan, kap. Namare, van Londen met stukg. Van 28 tot en met 30 Dec. zijn uit deze haven vertrokken na aan den spoorweg te hebben gelost en geladen: 28 Dec. Eng. stoomb. Dinnington, kap. Coates, naar Goole ledig. 29 Dec. Eng. stoomb. River Derwent, kap. Richards, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Whimbrel, kap. Radjes, naar Barrow met stukg. In deze haven zijn binnengekomen bestemd voor Gent 29 Dec. Eng. stoomb. Falcon,kap. Marlin, van Hull met stukg. Eng. stoomb. Azalea, kap. Fiffe, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Calder, kap. King, van Goole met stukg. 30 Dec. Duitsche stoomb. Arhus Hof, kap. Iloppe, van Dantzig met hout. Uit deze haven zijn vertrokken komende van Gent 28 Dec. Eng. stoomb. Aire, kap. Woodhead, naar Goole met stukg. 29 Dec. Eng. stoomb. Bordeaux, kap. Giles, naar Londen met stukg. Noorsche bark Signal, kap. Samsonssen, naar Cardiff met ballast. 30 Dec. Eng. stoomb. Anglia, kap Smith, naar Leith met stukg. Eng. stoomb. Calder, kap. King, naar Goole met stukg. Duitsche stoomb. Rival, kap. Heeckt, naar Elseneur ledig. Van 28 tot en met 30 Dec. werden langs de Oostsluizen alhier 18 binnenvaartuigen op en 22 afgeschut. Bij den aanvang des jaars, brengt de onderge- teekende door deze zijnen welgemeenden heilgroet aan vrienden en begunstigers, zoowel binnen als buiteu deze stad. Ter Neuzen. ADR, II. DONZE. brengt de onder- Bij den aanvang van t jaar, geteekende den wensch van den dag aan zijne geeerde begunstigers, vrienden en bekenden, zoowel binnen als buiten de plaats. Ter Neuzen. ARIE H. DONZE. Kruidenier. Veel geluk en voorspeed in het nieuw begonnen jaar aan alle begunstigers zoowel binnen als buiten deze gemeente. Ter Neuzen. J. A. DONZE. Bij de vernieuwing des jaars brengt de onder geteekende langs dezen weg zijn Heilwensch aan alle vrienden en begunstigers zoo binnen als buiten deze plaats. ,T J. J. DONZE, Ter Neuzen. Stalhouder. De groete stigers. Ter Neuzen. van den dag aan al mijne begun- G. FASSEUR-ACKE. De ondergeteekende wenscht zijnen vrienden, bekenden en begunstigers, zoowel binnen als buiten de plaats, Gods besten zegen toe bij de intrede van het nieuwe jaar. P. DE FOUW. Hoek, 1 Januari 1889. Bij den aanvang van het jaar wordt door onder geteekende aan vrienden, bekenden en begunstigers Gods beste zegen toegewenscht. C. F. VAN FRAEIJENHOVE. Ter Neuzen, 1 Januari 1889. Heden overleed in den ouderdom van ruim 57 jaar mijn hartelijk geliefde echtgenoot G. II. J O V K E R, eeneeskundige te Hoek. Wed. G. H. JONKER-Plaating. Hoek, 29 December 1888. gedurende den toegewenscht. Ter Neuzen. nieuwen jaarkring, zij een ieder E. ACKE. Aan al mijne geachte begunstigers en vrienden zoo binnen als buiten de stad, worden bij den aanvang van het jaar mijne hartelijke gelukwenschen toegebracht. Ter Nenzen. THEOD. ACKE. Weder vloog een jaar daarhenen Acht en tachtig is voorbij, Of wij juichen, of wij weeneu, Het is weg voor u en mij. Negen en tachtig lacht ons tegen Weest nu ook met mij verblijd. Het Nieuwe jaar zij ons ten zegen Het schenkt ons Heil en Zaligheid. Weder bied ik waarde vrinden Mijn waren aan zooals verleden jaar Gij weet mij immers wel te vinden Boer en Burgers al te gaar? Ik heb bloemen in veel kleuren Daarmee kom ik weer langs de deuren Ook met groenten voor alle man GROEN is nog dezelfde, die 'tgebruiken kan. Ter Neuzen. L. DE GROENE. Aan alien zij veel Heil en Zegen toegewenscht door Ter Neuzen. G. J. BALKENSTEIN. Alle Heil en Zegen aan mijne vrienden en be gunstigers, zoo binnen als buiten deze stad, toe gewenscht door Ter Neuzen. A. C. BASTIAANSE. vroeger veroordeeld. zonderling schouwspel oplevert. De moorden in Engeland. Het schijnt, dat de beruchte moordenaar van Whitechapel het terrein te Londen niet veilig genoeg meer acht en naar de provincie is verhuisd of hij heeft een navolger gevonden, die zich ten doel stelt dezelfde misdaden te bedrijven, De geheele stad Bradford in Yorkshire werd Zaterdag in opschudding gebracht door een moord, die gepleegd was op een jongen van 8 jaren. John Gill, het zoontje van een koetsier, was sedert Donderdag vermist. Hij was op den ochtend van dien dag raeegereden met een melkboer, die hem in de stad op de plaats zijner bestemming afzette, doch sedert dien dag was het knaapje spoorloos verdwenen. Zaterdagochtend werd echter het lijk van den knaap gevonden in een schuurtje achter een pakhuis in de nabijheid van de plaats, waar zijn ouders woonden. Het lichaam was afschuwe- lijk verminkt, zoodat men terstond de hand van den Londenschen moordenaar meende te herkennen. De melkboer is terstond in hechtenis maar van den moordenaar was weer geen spoor te ontdekken. Men vermoedt, dat de moord op een andere plaats is gepleegd, en het lijk later in de nabijheid van de woonplaats van den knaap is gevoerd. Op denzelfden dag werd een dergelijke misdaad in hetzelfde district gepleegd. Te Kilwick, een dorp dat eenige mijlen ten noorden van Bradford ligt, werd eveneens het lijk gevonden van een knaap, die volkomen op dezelfde wijze was ver minkt. Bijzonderheden over deze misdaad worden aan vrienden en begunstigers door Ter Neuzen. E. VAN DER BENT. Heil en Zegen wordt door den ondergeteekende bij den aanvang van het nieuwjaar toegewenscht aan alle vrienden, begunstigers en bekenden, zoo binnen als buiten deze plaats. Ter Neuzen. C. L. VAN DER BENT. Slager. De ondergeteekende wenscht bij den aanvang van het jaar zijn vrienden en begunstigers veel heil en zegen. m AT P. VAN DER BENT, Ter Neuzen. Slager, Nieuwstraat. Heil en Zegen wenscht de ondergeteekende aan zijne vrienden, begunstigers en bekenden, zoowel binnen als buiten deze plaats bij de jaarsverwisseling. Ter Nenzen. A. E. BLIEK. wenscht de ondergeteekende aan alle vrienden en bekeudeu, zoowel binnen als buiten deze gemeente. D. GUEQUIERRE. Ter Neuzen, 1 Januari 1889. HEIL EN ZEGEN aan vrienden en begunstigers bij den aanvang van het jaar. Ter Neuzen. AUG. HAMERLINCK. HEIL en ZEGEN aan alle vrienden en begun stigers, zoowel binnen als buiten deze stad. J. C. HARTE, Ter Neuzen. Beurtschipper op Rotterdam. zij bij den aanvang van het jaar aan alle vrienden, begunstigers en bekenden, zoo binnen als buiten deze plaats rijkelijk toegewenscht door Ter Neuzen. J. DE BRUIJNE, Markt. Mandenmaker. Bij de intrede van dit nieuwe jaar Heil en Zegen aan vrienden en begunstigers. J. VAN DAMME, Mr. Timmerman. Ter Neuzen. Bij den aanvang van het nieuwjaar worde Gods Zegen toegewenscht aan vrienden en begunstigers, zoo binnen als buiten deze gemeente, door Ter Neuzen, P. J. HARTE, 1 Januari 1889. Schilder. Een gelukkig nieuwjaar aan al mijne vrienden en begunstigers, toegewenscht door Ter Neuzen. D. HERREBOUT. (Schelpenpad). Mr. Timmerman. aan vrienden, bekenden en begunstigers, zoowel binnen als buiten deze stad. Ter Neuzen. J. IIOEBTk Allen zoowel binnen als buiten deze plaats, wensch ik bij de intrede van 1889 Gods onmis- baren zegen toe. Ter Neuzen. J. A. DE JONGE. Dat bij 't verwisselen van het jaar, Bij alien zich Geluk en Voorspoed paar Dan leev' een ieder blij en vrij, Het is de wensch van M. JURRIJ. Ter Neuzen. Lange Noordstraat.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1889 | | pagina 2