Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. No. 2459. Zaterdag 8 December 1888. 8e Jaargang. Gemengde bericliten. BURGERLIJKE STAND. Dezer dagen viel den bewoners van het eiland Urk eene aangename verrassing te beurt. Door de buitengewone schaarschte der visscherij was het voor enkelen, neen voor velen zelfs, niet mogelijk de noodige turf voor den winter op te doen. Zelfs werd bier weinig turf aangevoerd. Doch wat ge- beurt? Eene groote ijzeren tjalk zat geladen met korte turf en talliout aan de N. O. zijde van het eiland aan den grond. Aan boord gekomen zei de schipper,/Ik ga lossen" en wierp van de lading in zee. Toen gingen booten, sloepen en al wat maar een weinig diepgang had om turf en hout te halen. Duizeuden turven en honderdduizend talhouten lagen binnen enkele uren op het strand, en te 3 uren was de schipper vlot. Het schip kwam van Kuinre en giug naar Amsterdam. Vrijdagnacht had te Breda eene hevige vecht- partij plaats tusschen veld-artilleristen en burgers, waarbij een dezer laatsten zoo ernstig gewond werd dat hij overleden is. Omtrent deze zaak verneemt men nader, dat de wond schijnt toegebracht te zijn met een dolkmes, dat diep in de hersenen doorgedrongen is. Dinsdag zijn de verdachten bij het lijk van den verslagene gebracht.: zij bleven echter ontkennen. Opmerkelijk is hetdat de aanslag nabij de hoofdwacht plaats vond, zonder dat aldaar de wacht het hulpgeroep van den vermoorde hoorde, hetgeen wel het geval was met een persoon uit de meer verwijderde Vingerhoedstraat, die daarop toesnelde, doch toen het reeds te laat was. De daders zijn toen op den loop gegaan. Dinsdagnacht heeft in de kazerne te Deventer een dief eene ruit met zeep besmeerd en die daarna ingedrukt. Hij nam uit de bergkamer van de kantine der infanterie een kistje met ongeveer f 50 aan zilvergeld, doch liet f 5 aan centen liggen. Het kistje is bij het fouragemagazijn teruggevonden, doch het geld was er uit. Te Loobergue, nabij Duinkerken, is een daglooner gevangen genomen, beschuldigd van kindermoord. Toen hij in 1881 met zijn zevenden spruit werd gezegend, heeft hij de moeder het kleintje ontnomen en dit levend begraven, terwijl de moeder, uit vrees voor de mishandelingen van haren echtgenoot, het zwijgen bewaarde. De kin- deren groeiden intusschen op en hadden niet weinig te verduten van de woestheid van hunnen vader, doch de bedreigiug, welke een zijner meisjes hem had gedaan, dat zij het gebeurde bekend zou maken, deed hem steeds een weinig voorzichtig zijn. Een maand geleden joeg hij zijn 16-jarigen zoon de deur uit, omdat hij wegens een slag, dien hij van een paard had gekregen, niet in staat was te werken. Eenige dagen daarna poogde hij een zijner andere kinderen op te hangen, wat de moeder voorkwam. Voor dit feit werd hij veroordeeld tot eene gevangenisstraf van 3 maanden. Die straf verhaalde hij weer op vrouw en kinderen, die hij telkens de kracht zijner vuisten deejl gevoelen, totdat de moeder, ten einde raad, alles bekende aan de justitie, die zich haastte, het gevoellooze mensch achter slot en grendel onschadelijk te maken. In den Parktuin te Amsterdam wordt thans eene compleete kermis vertoond. Er staan daar eene ..groote schiettent, het theatre mecanique van Cou- prant, een groote draaimolen, beignets-, wafel- en .pyffertjes kraan; voorts eene tent mot nouga mon- tJimart, een sigarenkiosk, een tentje met een waar- zegster en een met eene doorschijnende dame. f Het voornemen bcstaat, elken dag reeds te 12 uren met al die vertoouingen aan te vangen, om dan 's nachts 12 uren te eindigen. 's Woensdags en 's Zaterdags worden van 2 tot 4 uren voor de kinderen de prijzen verlaagd, en gedurende Januari, Eebruari en Maart zullen in het zomertheater op die dagen door Merkelbach dissolving views worden vertoond. Waarmee zou hij zijn beminde op Sint Nicolaas verrassen Tegenwoordig zijn er tal van damesmondjes in het bezit van een paar prachtige rijen iveorwitte tanden. Of zij door moeder natuur, dan wel tegen een betrekkelijk hooge som door een tandarts daarmede zijn begiftigd, laat zich dikwijls door de natuurlijke nabootsing moeielijk raden. Hoe't zij, het maakt de vrouw mooi Voor een man is een lief vrouwenoog en mooie tandjes een ideaal, voornamelijk wanneer hij zich voorstelt dat alles „echt" is. De dames houden er dan ook van dit als zoodanig te laten voorkomen en pronken er mede. Hoe moet echter een dame zich gevoeld hebben, toen Zondagmiddag haar een ,/ongeval" overkwam. Op een wandeling met haar beminde overviel haar op Stadhouderskade te Amsterdam een hoestbui, met het gevoig dat er een voorwerp, rood en wit gekleurd, uit den rnond op den weg viel. Zonder dat zij het kon voorkomen was reeds een hond, blijde misschien een kluifje te vinden, er op afge- komen en begon er op te knabbelen. Onthutst keken de beide geliefden elkander aan De hond was met een rij tanden van de schoone aan den haal De jonge man wist nu wat hij met St. Nicolaas geven kon Van 16 tot 30 November 1888. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 23 Nov. Hendrikus Alex ander Hulstaart, oud 24 j., jm. en Jacoba Sol, oud 21 j., jd. 29 Nov. Maarten Buurveld, oud 31 j., jm. en Ariaantje Leunis, oud 23 j., jd. Jacob Versluijs, oud 31 j., jm. en Eva Janna de Bruijne, oud 19 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 22 Nov. Hendrik Gerrit Kamerik, oud 25 j., jm. en Catharina Meeusen, oud 24 j., jd. Jacobus Pieter de Vos, oud 23 j., jm. en Jacomina Sara Geensen, oud 20 j., jd. Jacobus Joris Kolijn, oud 20 j., jm. en Janna Esther Eekman, oud 20 j., jd. 29 Nov. Lein de Pagter, oud 25 j., jm. en Anna Maria van der Molen, oud 29 j., jd. Geboorten. 16 Nov. Suzanna, d. van Cornelis Louwerens van der Bent en van Elisabeth Brug- gemau. 18 Nov. Martinus, z. van Adriaan Schipper en van Jacomina Cornelia Wesdorp. 22 Nov. Jan Gerardus, z. van Johannes Albertus Muller en van Pieternella 't Gilde. 23 Nov. Jan, z. van Pieter Stoffels en van Maatje Deij. 24 Nov. Janneke, d. van Karel de Koeijer en van Adriana Hamelink. 25 Nov. Elora Cornelia Anthonetta, d. van Isaac Cornelis Boes en van Adriana Johanna Hibels. 26 Nov. Johannes Benedictus Cathari- nus, z. van Alphonsus Jacobus Schirris en van Sophia Maria Anna van Rossum. 30 Nov. Janna Cor nelia, d. van Frans de Mul en van Janna de Meester. Jacob Francois, z. van Minikus Loof en van Maria Jacomina Rijnberg. Marie Hendrika Adriana, d. van Marinus de Jonge en van Hendrika Hendiina Yogel. Overlijden. 16 Nov. Antonij Stoffels, oud 72 j., weduwn. van Johanna Cornelia Huijssen. 18 Nov. Adriana Paulina Klaassen, oud 56 j., echtg. van Anthonij Hendrikus Aarnoutse. 19 Nov. Maria Philippina Mouthaan. oud 3 m., d. van Leendert en van Janneke Sara van Gelderen. 20 Nov. Pieter van Pienbroek, oud 64 j., echtg. van Nathali Ilanjoul. 22 Nov. Dirk Maandag, oud 7 j., z. van Pieter Gideon en van Neeltje Leunis. Adriaan den Hamer, oud 46 j., weduwn. vanGeertruij Bakker (overl.) en echtg. van Adriana Hofman. 23 Nov. Jan Yerpoorte, oud 44 j echtg. van Neeltje Bakker. 24 Nov. Maria Louisa de Winne, oud 3 j., d. van Augustus en van Leonia Maria van Waes. 27 Nov. Jacomina Suzanna Mole- graaf, oud 4 j., d. van Joos en van Maatje Deij. HULST. Geboorten. 18 Nov. Cornelis, z. van Carolina Francisca Freijser. 26 Nov. Desijree Willem, z. van Norbertus Johannes Imandt en van Louisa Angelika de Pauw. 28 Nov. Jan Pieter, z. van Johannes Pieter Borghstiju en van Magdalena Dreve. Overlijden. 20 Nov. Paulina de Rijcke, oud 68 j., eclilg. van Petrus F. Moens. 23 Nov. Een als levenloos aangegeven kind van het vr. geslacht van Jan Fr. van de Walle en van Catha rina de Schepper. 28 Nov. Paulina Regina Strobbe, oud 8 m., d. van Johannes en van Carolina M. Th. van Kemseke. 29 Nov. Johannes Lambertus Marma, oud 2 jz. van Antonius en van Celes- tina C. Vermeersen. AXEL. Huwelijks-aangiften. 23 Nov. Abraham Dees (van Zaamslag), oud 22 j., jm. en Janna Koster, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 22 Nov. Hermanus de Feijter (van Zaamslag), oud 20 j., jm. en Jaco mina de Putter, oud 18 j., jd. Geboorten. 15 Nov. Albertina Maria, d. van Eduardus Johannes de Greve en van Adelaida Caro lina Francisca Willaert. 19 Nov. Maria, d. van Jan Zegers en van Adriana Riemens. 21 Nov. Janna, d. van Martinus Wieland en van Magdalena de Ridder. Overlijden. 17 Nov. Elizabeth Hamelink, oud 3 d., d. van Rocus en van Cornelia Heijnsdijk. 29 Nov. Cornelia Jansen van Rosendaal, oud 54 j., echtg. van Arij Deij. BOSCHKAPELLE. Geboorten. 20 Nov. Petrus Albertus, z. van Josephus Sponselee en van Christina Rosseel. 28 Nov. Joan Wilhelm Andre Guyon, z. van Karel Jan Andre Guyon Baron Collot d'Escury en van Anna Maria Willemine Frederike van Doorninck. Overlijden. 16 Nov. Paulina Deij, oud 84j., wed. eerst van Jan Dieleman,laatst van Jan de Regt. 29 Nov. Regina Heijens, oud 51 d., d. van Jozef en van Apolonia Kroes. C L I N G E. Geboorten. 26 Nov. Prosperus Judocus, z. van Petrus Franciscus Verstraeten en van Maria An,ia Arnold. 27 Nov. Maria Philomenad. van Alouisius Franciscus Smet en van Seraphina de Wilde. 29 Nov. Yirginia Eulalia, d. van Carolus Ludovicus de Cock en van Maria Theodora Dansaert. Overlijden. 23 Nov. Justina Verstraeten, oud 2 m., d. van Petrus en van Maria Pepels. 26 Nov. Edmundus van Gerreweij, oud 5 m., z. van Matthijs en van Stephanie Deegers. GRAAU W. Huwelijks-voltrekkingen. 23 Nov. Petrus Ju docus Hiel, oud 33 j., jm. en Rozalia Pieternella Rosseel, oud 24 j., jd. Geboorten. 16 Nov. Jeleintje Dingetje, d. van Abraham van Driel en van Johanna de Putter. Overlijden. 23 Nov. Francies de Roos, oud 76 j., echtg. van Anna Catharina van Gijsel. HENGSTDIJK. Geboorten. 17 Nov. Alphonsus Anthonius, z. van Jan Francies Asselman en van Rozalia Wullems. H O E K. Geboorten. 16 Nov. Catharina Pieternella, d. van Jan van der Peijl en van Jacomina Meerteus. 18 Nov. Levina, d. van Gillis Goossen en van Elizabeth Dieleman. 20 Nov. Neeltje, d. van Jacobus de Zeeuw en van Janneke de Bree. 21 Nov. Pieternella Geertruijda, d. van Jan de Meester en van Geertruijda van Kerkvoort. 28 Nov. Adriana, d. van Marinus Dieleman en van Elizabeth Dieleman. Overlijden. 22 Nov. Izaak Bolleman, oud 24 j., z. van Nikolaas en van Maria Hamelink. Abraham Mattheus Kaan, oud 3 j., z. van Fran?ois en van Anna Tholens. HONTENISSE. Geboorten. 17 Nov. Eduard, z. van Jan Francies Pauwels en van Rosalia Hendriks. 18 Nov.~Frederik, z. Petrus de Burger en van Antonia Cornuijt. 21 Nov. Leonia Cornelina, d. van Josephus Buysrogge en Anna Cath. Michielsens. 22 Nov. Mathilda Petrbnellad. van Andreas de Kever en van Appolonia Krieckaart. Petrus, z. van Benjamin van Jole en van Paulina Wullems. 24 Nov. Petronella Catharina, d. van Pieter Asselman en van Anna Cath. Strobbe. 25 Nov. Elizabeth Carolina, d. van Karel Blijdestijn en van Cornelia Petronella van der Vlies. Aloysius Johannes, z. vau Francies Neve en van Rozalia Isabella Kuypers. 26 Nov. Maria, d. van Petrus Josephus Maas en van Rozalia de Bruijn. Overlijden. 17 Nov. Macharius van Geertruij, oud 14 m., z. van Jan Francies en van Rosalia Iveus. 22 Nov. Jan Francies Sterk, oud 43 j., z. van Antonij en van Coleta Aarsen. 25 Nov. Maria Theresia Annaert, oud 80 j., wed. van Pieter Joseph Aps. 26 Nov. Gerardus van Jole, oud 56 j., echtg. van Christina Totte. 28 Nov. Dingnam Stuck, oud 10 j., z. van Bernardus en van Petronella van Hees. 29 Nov. Maria Paulina Pieters, oud 3 m., d. van Josephus en van Victoria Sponselee. KOEWACHT. Huwelijks-aangiften. 28 Nov. Josephus Antonius Boddaert, oud 24 j., jm. en Maria Rosalia Pisce (van Moerbeke, Belgie), oud 23 j., jd. 29 Nov. Franciscus van Bunderen, oud 36 j., jm. en Rosine Josephine Loef (van Belcele, Belgie), oud 31 j., jd. Geboorten. 24 Nov. Paulina, d. van Con- stantinus Janssens en van Stephania Hiel. OVERSLAG. In deze gemeente hebben geene aangiften plaats gehad. PHILIPPINE. Geboorten. 27 Nov. Juliana Maria, d. van Pieter Alphons Yoerman en van Catharina Amelia van Hulle. SAS VAN GENT. Huwelijks-voltrekkingen. 29 Nov. Ferdinandus Jacobus Slock, oud 25 j., jm. en Anna Catharina de Feber, oud 30 j., jd. Geboorten. 16 Nov. Valerie Alphonsina Sophia d. van Maria Carolina Genetello. 17 Nov. Fran ciscus Johannes, z. van Felix Isidore van Acker en van Sophia Francisca Duigens. 21 Nov. Jo hannes Anthonius, z. van Pieter de Vriend en van Maria Dingena Dootjes. 26 Nov. Cornelia Maria, d. van Adriana Jozina Amelunxen. 27 Nov. Seraphin, z. van Eduard Lammens en van Paulina de Wulf. Maria Augusta, d. van Joannes Bernardus Neijt en van Rosalia van Walle. SINT JANSTEEN. Huwelijks-aangiften. 16 Nov. Ludovicus Inghels, oud 33 j., jm. en Anna Maria de Potter, oud 46 j., wed. Huwelijks-voltrekkingen. 28 Nov. Ludovicus Inghels, oud 33 j., jm. en Anna Maria de Potter, oud 46 j., wed. Geboorten. 16 Nov. Alphonsius, z. van Alouisius de Rechter en van Catharina Bosman. 29 Nov. Johannes Franciscus, z. van Adolphus Ferket en van Anna Franciska Vertenten. STOPPELD UK. Geboorten. 18 Nov. Josephus Carolus, z. van Alphonsus Kerckhaert en van Isabella van Esbroeck. 27 Nov. Franciescus, z. van Charles Louis de Munter en van Cornelia Michiehen. Overlijden. 26 Nov. Rosalia Cornelia Elisa Feijen, oud 5 m., d. van Johannes Nepomecemus en van Anna Catharina de Rooij. 30 Nov. Pieter Johannes Buijsrogge, oud 61 j., echtg. van Dina Rosseel. WESTDORPE. Huwelijks-voltrekkingen. 29 Nov. Augustus Herman, oud 24 j., jm. en Leonia Baert (van Zuiddorpe), oud 23 j., jd. Geboorten. 16 Nov. Celina Louisa Victoria, d. van Franciscus Vernaeve en van Clemensi Marie Buijsse. 26 Nov. Alma Maria, d. van Cornelis Jacobus Staal en van Maria Louiza Talboom. 27 Nov. Ceryle, z. van Petrus Mees en van Marie Elvina Ghislaiue de Grijse (wonende te Wijnkel, Belgie.) ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften. 16 Nov. Jacobus Dekker, oud 22 j., jm. en Janna Ebrina Dieleman, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 29 Nov. Jacobus Dekker, oud 22 j., jm. en Janna Ebrina Dieleman, oud 20 j., jd. Lolke Jan de Yries, oud 26 j., jm. en Pieternella Jacoba Willemina Geelhoedt, oud 23 j., jd. Geboorten. 18 Nov. Johanna, d. van Joos den Hamer en van Johanna Florus. 22 Nov. Pieternella, d. van Michiel Hofman en van Elisabeth Jansen. 25 Nov. Elisabeth Maria, d. van Johannes Knijff en van Gerrigje. Alberts. 29 Nov. Maria Jozina, d. van Jan Dieleman en van Hebrina IJzebaart. ZUIDDORPE. Geboorten. 16 Nov. Modestus Cornelis, z. van Bernardus Lansen en van Pharailde van Laere. Overlijden. 21 Nov. Livinus Lammens, oud 28 j., z. van Josephus Ferdinandus en van Felicitas Yersijp. 23 Nov. Maria Philomena Coppieters, oud 4 w., d. van Modestus en van Stephanie van Hecke. 29 Nov. Joanna Francisca de Brauwer, oud 84 j., echtg. van Joannes de Jaeger. 30 Nov. Felicitas Versijp, oud 66 j., wed. van Josephus Ferdinandus Lammens. A 4 i\ BEST EI) INGE Op Yrijdag 14 December 1888, des voormiddags ten 10 ure, aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Middelburg, van Het driejarig onderhoud der Rijks groote wegen in de provincie Zeeland, in vier per- ceelen. Ramiug per jaar le perceel f 2-300, 2e perceel f 8400, 3* perceel /4400, 4e perceel f 6900. Z E E T IJ D I IV G E IV. Yan 4 tot en met 6 Dec. zijn in deze haven binnengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden 4 Dec. Eng. stoomb. Fulmar, kap. Obrien, van Liverpool met stukg. 5 Dec. Eng. stoomb. Cregendoran, kap. Allan, van Bilbao met menerie. 6 Dec. Eng. stoomb. Kinghorn, kap. Roberts, van Leith met stukg. Van 4 tot en met 6 Dec. is uit deze haven vertrokken na aan den spoorweg te hebben gelost en geladen: 5 Dec. Eng. stoomb. River Derwent, kap. Richards, naar Londen met stukg. In deze haven zijn binnengekomen bestemd voor Gent 6 Dec. Eng. stoomb. Warkworth,kap. Goundry, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Bordeaux, kap. Giles, van Londen met stukg. Noorsche bark Signalkap. Samsonsenvan New-York met petroleum. Uit deze haven zijn vertrokken komende van Gent 4 Dec. Ned. stoomb. Talisman, kap Raison, naar Leith met stukg. Duitsche stoomb. Neutral, kap. Hansen, naar Burneiland ledig. 5 Dec. Eng. stoomb. Calder, kap. King, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Galatea, kap. Lumley, naar Londen met stukg. 6 Dec. Duitsche stoomb. Rival, kap. Heeckt, naar Aarhuus met zemelen. Eng. kof Trientje, kap. Allen, naar Londen met phosphate. Van 4 tot en met 6 Dec. werden langs de Oostsluizen alhier 36 binnenvaartuigen op en 53 afgeschut. Bijvoegsel van de Ter Heuzensche Courant

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1888 | | pagina 5