OLMEN 800MEN, 2 nette Woonhuizen, D". N. DE JONGE, fn't belang der Landbouwers OPENBARE VEBKOOPIHG. Gemengde berichten. Handelsberichten. Advertentien. Ned. Hervormde Kerk. Ruim 100 drooge Mutsaard en Kliefhout. a. Omtrent 50 OLMEN B00MEN, b. Eene party Kanada boomen, Uit de hand te koop: Telegrafische berichten. VI, It L L X I G 1\ G: Olmen boomen, in het minst van het oorspronkelijk gestelde doel, bet instellen van een volledig onderzoek, af te wijken. De middelen der Yereeniging wijzen tot het einde van 1891 een bedrag aan van ongeveer 75,000, zoodat der vereeniging een bedrag van 30,000 ontbreekt, om het door haar bedoelde onderzoek te doen instellen. Wanneer die subsidie aan de Vereeniging van Rijkswege toegewezen is de overige f 75,000 zijn door provincien, gemeenten, waterschappen en particulieren bijeenge- bracht zijn derhalve de middelen verzekerd, om het voorgesteld onderzoek ten einde te kunnen brengen. TER NEUZEN, 30 November 1888. Bij de jl. Woensdag door den heer J. Scheele Dz., bouwkundige, alhier gehouden aanbesteding, van het bouwen van een huis ingericht voor bier- huis, uabij het stationsgebouw alhier, zijn vier bil- jetten ingeleverd, n.l. van de hier wonende heeren M. D. de Putter voor 2241J. Kolijn voor f 2009 P. A. Mielen voor f 1999 en W. Lensen voor 1800. Hontenisse. In de algemeene vergadering der Landbouwersvereeniging j/Eigen H ulp" alhier, on- langs gehouden, deed de secretaris verslag van de werkzaamheden en verkregen resultaten gedurende het afgeloopen dienstjaar 1887/8. bit de rekening van den penningmeester bleek dat de vereeniging aan verschillende meststoffen enz., had uitgegeven de som van 13,188,98. Het batig saldo bedroeg 34,78, het ledental was 67. De periodiek aftre- dende secretaris werd met bijna algemeene stemmen herbenoemd. Sas van Gent, 30 Nov. Heden morgen omstreeks 9 uren arriveerde hier in de groote sluis het stoomschip Rosa, kap. W armold, bestemd naar Gent. Bij het inkomen der sluis kwamen van een der matrozen de kleederen in aanraking met de lier, welke voor op het dek staat, met het onge- lukkig gevolg, dat bij met zijn hoofd tusschen de lier geraakte en belaugrijke wondeu bekwam. De geneeskundige hulp werd verleend door de heeren Doctors Muishond van Selzaete en Bruinsma van Assenede. Biervliet. Drie huisgezinnen, waaronder een dat uit een lOtal personen bestaat, zullen naar de Argentijnsehe republiek in Zuid-Araerika vertrekken. De hofstede in den Pieterspoldergroot ongeveer 120 gemeten, en thans bewoond door den heer J. Wijtfels, is deze week bij onderhaudschen verkoop overgegaan in eigeudom aan den heer Van Overbeeke Sur. te Groede. 's Graveuhiige, 30 Nov. Tweede Kamer. Bij den aanvang der zitting herdacht de heer Beelaerts op plechtige wijze het nationale gedenkfeest de herwiuning van ons onafhankelijk volksbestaan, dat trots de stormen dezer eeuw standhield. Hij bracht hulde aan Z. M. den Koning, die in weerwil van licbaamslijden arbeidde ten nutte des lands en eiudigde met eene bede voor t welziju van den Koning en H. D. gezin. Luide „bravo's" en „Leve de Koning" begroetten deze rede. De Minis ter van Kolonien verklaarde op verzoek van den voorzitter de huldebetooging van de Kamer aan Z. M. den Koning te zullen mededeelen, hij hoopte dat het feest den band tusschen Vorst en Volk zou versterkeu. Bij de verdere behandeling der Indische be- grooling is aangenomen het amendement van den heer Zaaijer tot verhooging der uitgaven tot be- teugeling van Syphilis en tot oprichtiug van een koepokpark te Batavia. De Minister kondigde een ontwerp aan tot rente-garantie voor den aanleg van openbare werken in Indie. RECHTSZAKEN. Arrondissements-rechtbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 30 Nov. het volgende vonnis uitgesproken P. d. K., oud 44 j., arbeider, geboren te Axel, wonende te Yerseke, gedetineerd te Middelburg, is wegens doodslag en diefstal veroordeeld tot 20 jaar gevangenisstraf met 22 jaar ontzetting van alle burgerrechten. Het aantal misdaden, waarvan de nieuwsbladen in den laatsten tijd gewag maken, is helaasweder met een vermeerderd. De toedracht van dezen afschuwelijken en geheimzinnigen moord, die Maan- dagnaeht te Hamburg plaats vond, is de volgende. In den vroegen ochtend vervoegde zich een jongmensch bij een kruier met het verzoek een zwaren kolfer van zijne woning te halen en dezen naar de goederenloods der Amerikaansche stoomboot te brengen. Nauwelijks stond de koffer op de aangewezen plaats, toen een der beambten bemerkte, dat uit den bodem van den koffer bloed sijpelde. en het verhaal van haar huwelijk, dat voor alle mogelijke uitleggingeu vatbaar was; dit alles, ge- voegd bij honderden andere herinneringen en toe- spefingen, gaf den menschen overvloedige stof om huune vermoedens staande te houden, welke ge- deeltelijk dicht bij de waarheid kwamen. (Wordt vervolgd.) De politie liet den koffer terstond openbreken en toen bleek het, dat zich daarin het lijk bevond van een groot manspersoon, dat met geweld in de enge ruiinte geperst was en zware wondeu aan het achterhoofd had. De politie deed terstond huis- zoeking bij den afzender van den koffer en vond jloedsporen op de meubels. De bewoner zelf, een jongmensch van omstreeks 24 jaar, genaamd Carl Dau, die eerst sedert acht dagen deze kamers had gehuurd, was den vorigen avond op den gewonen tijd thuis gekomen en had s morgens, na zijn rekening betaald te hebben, zijn huis verlaten. Het geheimzinnige van het geval is, dat de koffer den vorigen dag niet in de kamer stond en dus waarschijnlijk's nachts met de grootste voorzichtigheid door het venster binnen was gehaald. Na eenige nasporingen werd het slachtoffer lerkend als een in ,de haven welbekend goederen- expediteur Hiilsenberg, die naar gewoonte's avonds zijn huis verlaten had om buitenlandsch geld, dat lij had ontvangen in te wisselen. Zijne huisge- nooten in de meening dat hij het verdere gedeelte van den avond met vrienden doorbracht, maakten zich over zijn uitblijven niet ongerust. Men kan zich hunne ontsteltenis voorstellen toen zij den volgenden morgen de tijding ontviugen. Men ver- moedt dat de moordenaar zich naar Engeland heeft ingescheept. De moordenaar van den Hamburger expediteur Hiilsenberg heet Jozef Christiaan Dauth en is in 1856 te Sachsenhausen geboren. De politie heeft dit veruomen van zijn verloofde, die alle inlichtin- gen en tevens een portret van den moordenaar verschafte. Met behulp van dit portret heeft de politie reeds gevonden, dat Dauth, die hofmeester was bij de Hamburg-Amerikaanscbe stoomboot- maatschappij, naar Antwerpen is gereisd. Nader wordt gemeld dat de moordenaar reeds gevat is. Uit Zuidlaren wordt aan de Asser Courant gemeld Een nog zeer jonge in gezegende omstandigheden verkeerende vrouw, pas ruim 20 jaar oud, plaatst beide kinderen, 3 en 1 jaar oud, in een wagentje en legt een briefje op de tafel, waariu zij meldt, dat zij zich met hare kinderen gaat verdrinken in de Nieuwe Wijk, ruim een half uur van Zuidlaren verwijderddaar aangekomen hecht ze nog een brief op het kussen van den wagen, legt dit aan den kant en werpt zich daarna met hare beide kinderen in het waterwaaruit ze eergisteren avond alle drie levenloos werden opgehaald en naar hun woning teruggebracht. Naar men zegt, moet de oorzaak bestaan in oneenigheid met haar man. Eergisteren-avond, omstreeks 9 ure, heeft op de De Ruyterkade te Amsterdam wederom eene brutale aanranding plaats gehad. Een man, die zich met zijn zoontje langs de kade naar zijne woning begaf, werd door een forschen kerel toe- gesproken en om een almoes gevraagd. De niets kwaads vermoedende man haalt zijne beurs uit den zak, en terwijl hij daaruit eenig geld wilde nemen, ontving hij van den onbekenden kerel een slag in het aangezicht, zoodat hij bedwelmd neerviel, terwijl uit neus en mond bloed stroomde. Op het angst- geschreeuw van het kind kwam spoedig hulp opdagen, en werd degeslagene, nog steeds bewusteloos, in een huis in de nabijheid opgenomen en kort daarna per raderbaar naar het gasthuis vervoerd. De aanrander vluchtte met de gestolen, vrij goed gevulde beurs. Van hem is nog geen spoor ont- dekt. Maandag had er onder Vrouwenbuurt een vreeselijk ongeluk plaats. De knecht van de wed. B. legde schertsende een geladen geweer op een jongeling van ongeveer 17 jaar aan, met het nood- lottig gevolg dat het schot afging en de voile lading den jongeling in den buik trof. Zwaar gewond werd hij opgenomen, en ofschoon hij thans nog leeft, is men ten hoogste beducht voor zijn behoud. Door den heer A. de Jong, te IJsselmonde, is aan de markt te Kralingscheveer, een zalm ver- kocht, die 1,85 M. lang was, een omvang had van 78 c.M. en 27 K.G. woog. Zij werd voor 166 verkocht. Ook op de Waal werd een buitengewoon groote winterzalm gevangen. Deze had een gewicht van 28J K.G. en bracht ruim f 120 op. Het was een zeldzaam pracbtexemplaar, dat bij eene lengte van 1,37 M. een breedte had van 0,38. In spijt van de ijverige nasporingen der Londensche politie, thans nog versterkt door eenige detectives uit Parijs, is de sluier nog niet opgelicht, welke over de moorden van Witechapel hangt. Een correspondent der New—York Herald te Louden merkt op, dat de vijf moorden, waarbij de lijken der slachtoffers zoo gruwelijk verminkt werden, plaats hadden op 7 en 31 Augustus, op 7 en 30 September en op 9 November, dusjuist op data van maansveranderingen. Is dus de moor denaar wat men noemt een periodieke maanzieke, dan kan men een nieuwe moord tusschen 27 en 30 dezer verwachten. De te Londen verschijnende Spectator heeft op dezelfde gronden eene berekening gemaak, maar 7 of 9 December als vermoedelijken datum van den volgenden moord verkregen. Over Amerika's Oostkust heeft een storm gewoed, zooals er sedert Maart van dit jaar niet was waargenomen. Het spoorwegverkeer was door sneeuw gestremd en de telegraaflijnen waren op vele plaatsen gebroken. Vooral op de kust van Nieuw-Engeland woedde de storm, die bij Scituate in Massachusetts een schoener met 15 man deed vergaan. Uit New-York wordt gemeld, dat Zoudag jl. langs de kust van Atlautischen Oceaau een orkaan gewoed heeft, vergezeld van harde sneeuw- stormen. Behalve vele schipbreuken, moet de storm groote schade op het laud aangericht hebben. Een jaar geleden werd in Duitschland een carper gevangen, die in de onderkaak een ring droeg, waarop het jaartal 1618 was gegraveerd, met den naam van het water waarin het dier toen gevangen was. Dit moge eenigszins ongelooflijk clinken, zeker is het dat een karper niet zelden de honderd jaren te boven korat. t E E T 1.1 RING E X. Van 27 tot en met 29 Nov. zijn in deze haven binnengekomen om aan den spoorweg alhier te ossen en te laden 27 Nov. Eng. stoomb. Dinnington, kap. Coates, van Goole met kolen. 28 Nov. Eng. stoomb. Juno, kap. Walker, van New-Castle met ruw ijzer. 29 Nov. Eng. stoomb. Rosa, kap. Warmold, van Goole met stukg. Van 27 tot en met 29 Nov. zijn uit deze haven vertrokken na aan den spoorweg te hebben gelost en geladen: 27 Nov. Noorsche bark Modum, kap. Pedersen, naar Christiaansand met ballast. Noorsche bark Columba, kap. Hansen, naar Arendal met ballast. 28 Nov. Eng. stoomb. Dinnington, kap. Coates, naar Goole ledig. Eng. stoomb. Kinghorn, kap. Roberts, naar Amsterdam ledig. Eng. stoomb. River Derwent, kap. Richards, naar Londen met stukg. 29 Nov. Eng. stoomb. River Lagan, kap. Namare, naar Louden met stukg. Eng. stoomb. Shieldrake, kap. Hore, naar Liverpool met stukg. Zweedsche driemastschoener Hoppot, kap. Andersson, naar Kostrup met phosphate. Zweedsche brik Duo, kap. Holm, naar Blyth met ballast. Eng. sloep Marry Offer, kap. Brouwn, naar Ipswich met phosphate. In deze haven zijn binnengekomen bestemd voor Gent 27 Nov. Eng. stoomb. Shieldrake, kap. Hore, van Liverpool met stukg. 29 Nov. Eng. stoomb. Bordeaux, kap. Giles, van Londen met stukg. Uit deze haven zijn vertrokken komende van Gent 27 Nov. Eng. bark Dundonald, kap. Goodall, naar Newport met ballast. 28 Nov. Eng. stoomb. Galatea, kap. Lumley, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Calder, kap. King, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Newhaven, kap. Gay naar Grangemouth ledig. 29 Nov. Eng. scuoener Lezzie, kap. Richards, naar Willock met phosphate. Zweedsche schoener Clara Josephiue, kap. Ostermann, naar Kopenhagen met chigorij. Van 27 tot en met 29 Nov. werden langs de Oostsluizen alhier 77 biuuenvaartuigen op en 51 afgeschut. C 0 R R E S I* O X I) E X T1 E. Plaatsgebrek belette ons een schrijven uit bet kanton Oostburg en een uitvoerig verslag uit Hontenisse op te nemen. Om dezelfde reden moest ook het stuk uit Hulst, trouweus voor ons vee te uitgebreid, achterwege blijven en konden wij heden het ingezonden stuk uit H. niet plaatsen. Red. Dordrecht, 29 November. KOERS VAX HET GELD. Belgisch per 100 fr. f 47,50 a f 47,60 Engelsch per 12,03 12,09^ Door Gods goedheid hoopt Mevrouw C. D E B 0 K X geboren Visser, op Woensdag 5 De cember a. s., haar 70sten geboortedag te herdenken. Hare dankbare echtgenoot, kinderen, bebuwd— en kleiukinderen Zaamslag, 30 Nov. 1888. Ondertrouwd M. A BUURVELD en L E U N IS. Ter Neuzen, 29 November 1888. Algemeene kennisgeving. Voorspoedig bevallen van een zoon Vrouwe Baronesse OOLLOT D'ESCURY- Van Doorninck. Boschkapelle, 28 November 1888. Heden ontvingen wij het treurige bericht dat onze geliefde schoonzuster, Mevrouw SUZE AREXBERG PEETERS geb. VOGEL, op den 12den October jl. te Samarang aan de cholera is overledcu. Uit aller naam, Mevrouw VAN IJSSELSTEIJN-Peeters. H. C. E. VAN IJSSELSTEIJN. Ter Neuzen, 29 Nov. 1888. Voor de veel ontvangen blijken van belangstelling, betuig ik door deze mijn Inutelijken dank. M. J. B. KIEBOOM, Gemeente-Secretaris. Westdorpe, 29 Nov. 1888. predikant te Brussel, zal Zombi"' a. s. des vdor- middags optreden. TE ZAAMSLAG. Het BESTUUR van bovenstaaude vereeniging noodigt de leden dier vereeniging uit, tot het bijwonen van eene vergadering, welke zal gehouden worden op Raandag den 3 December 1888, des namiddags ten twee ure, ten huize van J AC. DE VISSER, te Zaamslag, ten einde een Penningmeester te benoemen. Het Bestuur, K. DE KRAKER, Voorzitter. E. J. DE KLERK, Secretaris. De Notaris I*. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van het Bestuur van den polder COE- GORS c. a., op Doiulerdag 6 December 1888, des voormiddags 10 ure, verkoopen geschikt voor werkhout en leverancie, staande aan de dijken van voornoemden polder, in de nabijheid der hofstede van den heer E. Dekker Pz., alwaar te vergaderen. Zeer gemakkelijk vervoer langs kunstweg en water. Daarna op gemelde hofstede EENE PARTIJ De Notaris I*. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van het Bestuur van den polder BE- OOSTEN- EN BEWESTENBLIJ, op Dunderdng 13 December 1888, des voormiddags 11 ure, verkoopen waaronder geschikt voor werkhout en leve- rantie, staande aan den liniedijk, gelegen tusschen „Drie Schouw^i" en „den Zwarteu hoek", gemeente Axel staande in de lange weg van Drie Schouwen naar de Eerdinandusdijkgemeente Axel, omtrent de hofstede bewoond bij Corneeis de Feijter en C. Eene partij ZEER ZWARE geschikt voor leverantie en werkhout, staande in de Verkorting, tegen den Armendijk, ge meente Axel. Te vergaderen bij Dom8. J. Dieleman, aan de Drie Schouwen, gemeente Axel. staande op een goede staudplaats, te Ter Neuzen. 8/s der koopsom kan als lBte hypotheek op de beide perceelen gevestigd blijven. Te bevragen bij den uitgever dezer courant. O De jarige Tarwe kon vorigen prijs bedingen, de nieuwe 30 cent lager. Puike Zeeuwsche en Vlaamscbe Tarwe f 8,40 a f 9,00 nieuwe 6,50 a 7,00. Roggc Zeeuwsche en Vlaamsche 5,00 a 5,50. Gerst Zeeuwsche en Vlaamsche winter 5,50 a f 6,00, Overmaasche J 4,90 a f 5.60, Zeeuwsche en Vlaamsche zomer 5,10 a f 5,80. Haver dunne 2,10 a f 3,10. Paardeboonen 5,00 a f 6,50. Duiveboonen 7,00 a 7,50. Witteboonen 10,00 a 12,00. Bruineboonen f 12,00 a 14,50. Erwten 8,50 a 9,20. Voeder /7.20 a f 7,50. Koolzaad /11,00 a 12,50. Lijnzaad zaai 10,00 a 12,25. c tL.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1888 | | pagina 2