Handelsberichten. Advertentien. 47,45 47,55 12,03 12,094 n 1888 ongeveer 25 pet. Voor de hulpakte was percentsgewijze getal achtereenvolgens 50, 5b, [O, 53, 50, 52, 49. Waarmee men de politie al niet lastig valt Te Amsterdam beeft iemand bij de politie een Jacht ingedieud tegen een barbier, omdat die hem den balven knevel had afgeschoren De lolitie zal hem, vermoeden wij, wel den raad ge- ,eVen hebben, de andere belft ook maar weg te jfaten nemen - Aan de Stoomslachterij, onder Directie van ien heer Levi te Ede, heeft men sedert haar bestaan ,oz in geen enkele week zooveel varkens geslacht lals iu de voorgaande. Was men er meermalen Labii de 1000 gekomen, deze week overschreed men jit getal belangrijk. 1120 varkens werden er aan |e flachtbauken bebandeld. Het 1000°" varken irerd Zaterdag, met groen euz. versierd, opgehangen |tn werd ter eere van bet nog nooit behaalde aan- tal per week de driekleur op de slachtenj Leheschen. 's Avonds ontving het geheele dieust- ■rsoneel, dat ook een aanzienlijk aantal is, vooral Ids er zoo druk geslacht wordt. een extra beloomng [in geld. Een Eransch geneesbeer, Dr. Laugardiere m St Paul—Lizaune, heeft onlangs in die ge- lineente een vreeselijke croup-epidemie doorleefd. hjjj meende te hebben opgemerkt een verwantsehap ,van de diphteritisehe puistjes van de eroep met het oidium van den wijnstok en besloot daarom als ireneesmiddel aan te wenden bloem van zwavel. De celegenheid, om zijn nieuw middel te beproeven, liet °zieh niet lang waehten. Hij werd geroepen in een gezin, waar reeds twee kinderen aan de croep waren bezweken en een derde er sedert den vorigen dag aan leed. De verstikking maakte reeds groote vorderingen. „Ik liet" zoo verhaalt hij bloem van zwavel halen, nam daarvan een eetlepel vol, roerde dat onder een glas water en beval, dat men daarvan alle uren een suikerlepeltje vol, na het vocht alvorens goed omgeroerd te hebben, aan het kind moest ingeveu. Den anderen morgen was de toe- stand van de kleine veel beter. Een meuwe portie voor dien dag, en het kind genas. Het had alleen uog een vette hoest, dien ik toeschreef aan de vafsche vliezen, iu de luchtpijp hangende." Maar eene genezing geeft geen zekerheid. Zes andere gevallen werden daarna met hetzelfde succes op gelijke wijze behandeld. Een klein meisje was stervende aan dezeltde ziekte; geen kreet, niet het geriugste geluid kon het meer voortbrengen, de diphteritisehe puistjes waren zelfs op de ooren, hals en wangen zicht- baar; de fluitende ademhaling kon men in het belendende vertrek hooren. De dokter (een andere) had de sonde van Dr. Quillon meegebracht, om zilvernitraat in den slok- darm te blazen, maar de ouders verzetten zieh daartegen. Men besleot het zwavelmiddel nog te beproeven. Den anderen morgen was het kind, dat men verloren gewaand had, veel beterde stem was terug. Hetzelfde middel werd den dag door gecontinueerd enhet kind genas. Ouders, die nog kinderen beneden den ouderdom van 8 jaar bezit, het zal wel niet noodig zijn u aan te raden dit eenvoudig middel te onthouden en zoo noodig, dadelijk aan te wenden. Aan den heer M. Prins, tapijtfabrikant te Dinksperloo en Luderwiek, is door de 1 ruisische regeeriug de levering van 25,000 meter tapijtgoed opgedragen. De heer Prins heeft ook zijne iabnek laten uitbreiden. Deze levering, die in Maart a.s. moet plaats hebben, en waarvoor zich zes inschnjvers hadden aangemeld, verzekert aau ongeveer 150 arbeiders gedurende deu aanstaanden winter een drukken arbeid. De heer C. Bouman, componist der opera ,/Nellv," Dinsdag met succes te Dordrecht voor de 2e* maal opgevoerd, werd niet weinig verontrust met een telegram, meldeude dat Boulanger de opvoering met zijn tegenwoordigheid zou vereeren. Reeds waren plannen gemaakt tot een luisterrijke ontvangst, toen een van de vrienden opmerkzaam maakte, dat het telegram afgezonden was uit Deu Bosch en de aankomst meldde van vriend Dekker, den bekenden zanger, bukker van beroep (boulanger.) Het is bekend hoe bij het op elkander loopeu van twee treineu de eene waggon veel meer te lijden heeft dan de andere, en dat sommige passagiers als door een wonder ongedeerd blijventerwijl anderen gedood of vermiukt werden, ofschoon alien toch in denzelfden trein gezeten waren. Een zeer onverklaarbaar voorval had plaats bij de hevige botsing op den Illinois Hollvhead spoorweg van -3 Oct. jl., waarbij twee sneltreinen in voile vaart op elkander liepen. In den trein van Chicago was in een coupe le klasse gezeten Mr. Bright, die zich ouledig liield met het lezen der Daily Express, terwijl tegenover hem gezeten was Mistr. Bloomy met een kind op haar schoot, dat ze liefkoosde, zooals moeders dat kunnen doen. Te 4 uur 's middags had de botsing plaats het onheil was ontzettend de machinisten en stokers werden onmiddelijk gedood, van de 118 passagiers kwamen er 62 om, 30 werden zwaar en eenigen licht gewond. Twee waggons geraakten los en rolden van den 40 voet hoogen spoorwegdijk naar beneden in een dezer waggons waren de boveuge- noemde reizigers gezeten. Toen men met veel moeite hun coupe geopend had, deed zich het onverklaarbaar geval voor, dat op de plaats van Mr. Bright Mistr. Bloomy zat met de Daily Express in de handen en op de plaats van Mistr. Bloomy Mr. Bright was gezeten, terwijl het kind van de eerstgenoemde, een aardige krullebol, op den school van Mr. Bright lag te spelen. De beide reizigers, die op zoo wonderlijke wijze gespaard bleven, zijn in Amerika welbekende per- soonlijkheden. Mr. Bright is een hooggeplaats rechterlijk ambtenaar te Chicago en Mistr. Bloomy is de gevierde schrijfster, die zoo menigmaal geheel Amerika in verrukking brengt. De reizigers hebben van dit voorval niets geleden. Een zestienjarig meisje, tot eene der acht- baarste familien van Puy behoorende, is het slacht- offer geworden van een misgreep van een apotheker, die haar morphine-pillen in plaats van kinine gaf. I Het arme kind heeft, na de inneming van hetge- neesmiddel, niettegenstaande de beste zorgen, geen uur meer geleefd. De apotheker Guttin, wiens onvoorzichtigheid het leven kostte aan het ongelukkige jonge meisje, mej. La Riviere, heeft uit wanhoop door middel van vergif een einde aan zijn leven gemaakt. Guttin laat eene vrouw en drie kinderen achter. Alsvorens te sterven heeft de arme man, op een stuk papier, ver- gitfenis gevraagd aan zijne vrouw en aan de ouders van het jonge meisje. Een zonderling avontuur is dezer dagen een juffrouw te Parijs overkomen. Zij had gedineerd in een restaurant in de avenue de Grenelle en werd den volgenden morgen om vijf uur door een werkman in de nabijheid der brug van Neuilly gevonden. Het vreemde van de zaak echter was, dat de juffrouw, wier reputatie wel niet zoo heel gunstig zal geweest zijn, in een zak genaaid was. Zij verklaarde niet te weten, hoe zij daarin ge komen was, daar zij bij het maal nog al wat geestrijk vocht gebruikt had en na het diner in een toestand van bedwelming was geraakt. Onnoodig te zeggen, dat het beursje, de lijfsieraden en het horloge der juffrouw van eigenaar verwisseld bleken te zijn. Tengevolge van een bergstorting heeft een vreeselijk spoorwegongeluk plaats gegrepen in de nabijheid van Potenza, niet ver van iarente. Vol- gens de Riforma zijn ongeveer negeutig inenschen bij de ramp omgekomen, terwijl het aantal der gekwetsten zeventig bedraagt. De steenen-lawine, die over eene uitgestrektheid van vijftig meter, van een nauwelijks dertig meter van den spoorweg verwijderden berg losliet, bedolf de negeu middelste waggons van deu trein en vernielde vier er van geheel. De slachtoffers zijn uitsluitend feestgangers, waaronder velen uit Messina, die ter gelegenheid van de aanwezigheid van den Duitschen Keizer naar Napels waren gereisd. Men kan thans binnen eenigen tijd in China de voltrekking van het huwelijk van den Keizer van het Hemelsche Rijk verwachten, want het college van hof-astrologen is reeds te Peking vergaderd, om een gelukkigen dag voor die plech- tigheid te vinden. Die dag zal in het geheele Hemelsche Rijk als een feestdag worden gevierd en alle uitgaven voor muziek, danslokalen, enz. zal de staat dragen. Ook zullen alle staats- beambten en bet leger op kosteu van deu Keizer worden onthaald. De gezamenlijke uitgaven voor de bruiloft moeten ongeveer 3 millioen thaels (12 millioen gulden "bedragen. natte kleederen en instrumenten in een vochtig orkest. In de pauze verklaarde de rdgisseur, de heer Sterligoff, de oorzaak van het brandalarm. Een schouwburgbezoeker, de heer P. W. Schapo- scliinikoff, die onder de tweede akte gekomen was en plaats had in een loge bij het tooneel, had verzuimd zijn vuurslag uit te dooven. Daardoor was zijn overjas aan het smeulen geraakt en de brandlucht had zich weldra over het geheele tooneel verspreid, waardoor de algemeene ontsteltenis was teweeggebracht. Volgens de Mosk. Deutsche Ztg. was de geheele paniek en onbezonneu overhaasting der aauwezigeu te meer een dwaasheid, daar de groote scuouwburg, zelfs al is hij tot deu nok gevuld, binnen hoogsteus vier tot vijf minuten, bij een bedaarde houding, van het publiek, kan worden ontruimd. Uit Setif (Algerie) wordt gemeld, dat men zich daar bezig houdt met het opzoeken der sprinkhaneneieren, hetgeen beletten zal dat er het volgende jaar weer in overvloed zullen zijn. Men weet, dat men die eieren verbrandt. Ongelukkig is het crediet uitgeput. Men had er 300,000 fr. voor bestemd en er is geen centiem meer ter be- schikking van de gemeente-besturen. Men gaat dus twee rampen te gemoet1°. lediggang bij de inlanders; 2°. bedreiging van een grooten nival van sprinkbanen in het voorjaar. De sprinkhanen hebben hunne eieren gelegd te Constantine op eene oppervlakte van 45,000 hektareute Setif op 35,000 enz. In de provincie zijn 100,000 hektaren hiervan besmet. In' den algemeenen raad van Constantine, heeft men interpellation gedaan over te nemen maatregelen tegen de ramp; de prefect heeft geantwoord, dat dit prograinma opgemaakt werd te Algiers. Onder de maatregelen welke men neemt, is het verbod jacht te maken op den leeuwerik, welke vogel een aanzienlijk getal sprink- hanen-eieren verslindt. Over het algemeen ziet in Algerie het volgende voorjaar met schnk men De Grieksche Minister Tricoupis heeft zijn vaderland nogmaals een financieele verrassing bereid. Iu de staatskas is nl. weder een verborgen schat ontdekt in drie kisten, welke blijkbaar in jaren niet geopend waren. In de eerste kist waren drie pakken aandeelen in eene 60 millioens-leening van 833 door Engeland, Frankrijk en Rusland gegaran- deerd (afgeloopen in 1873.) De beide andere bevatten een groot aantal kostbaarheden, waaronder gouden munten en een bisschopkruis van diamanten en robijnen. Zooals men zich herinnert is een half jaar geleden iets dergelijks te Athene voorgekomen. Er is een onderzoek iugesteld In den grooten schouwburg te Moskou ont- stond onlangs, tijdens de opvoering der opera Eaust, loos brandalarm. Midden onder de tuinscene hoorde men eensklaps /brand roepen. Ofschoon vuur noch rook te bespeuren viel, haastte zich terstond een gedeelte van het publiek naar de uitgaugen. Zangers en regisseur beproefden de verschrikte toe- schouwers met de verzekering gerust te stellen, dat er geen gevaar wasmaar zonder eenig resul- taat, want op hetzelfde oogenblik werden, volkomen onverklaarbaar, de brandkranen op het tooneel geopend, welke nu haar waterstralen tot in het orkest zonden, zoodat ook heeren musici genoodzaakt wer den zich terug te trekken. Toen werd de paniek algemeen. Alles stormde naar de uitgangen, men zag ontstelde gezichten, hoorde angstkreten en bijna was het geheele gebouw leeggeloopen. De angst en verwarring verspreidden zich tot in de corridors en vele dames vielen in zwijm. Alleen aan de houding der artisten en in het bijzon- der aan mevrouw Poffloffkaja, die moedig over het overstroomde tooneel tot voor het voetlicht kwam en voortdurend verzekerde, dat er geen gevaar be- stond, zoomede aan de omstandigheid, dat er van brand absoluut niets te bemerken viel, is het te danken, dat het publiek eindelijk weder tot bezin- ning kwam en naar zijne plaatsen terugkeerde. Na een korte pauze werd de vuorstelling hervat. Mevrouw Poffloffkaja werd met stormachtige toe- juichingen begroet en zoug de partij van Magaretba I in een nat kostuumde muzikanten zaten met te gemoet. De spriukhanen komen uit tegen den tijd dat de oogst opkomt, en men denkt algemeen dat de inval het volgende jaar kolossaal zijn zal_ Woeusdag-middag speelde een kleine jongen, Rene R., te Battignolles met de koorden der ven- stergordijnen, welke hij zich om den hals wond, waaraan hij ging hangen enz. In eene kamer daaruaast zat zijne grootmoeder, die hem hoorde achaterlachen. Plotseling werd alles stil en een oogenblik later ging de deur open en een aapje, dat Eene tot speelmakker diende stoof met alle teekenen van ontsteltenis het vertrek in en trok de oude dame zoo lang aan haar kleed tot zij mede- gin*. Zij vond haar kleinkind in de koorden verstrikt en reeds blauw in het gelaat. Nogjuist bijtijds kon zij hem verlossen. De leer der vrije liefde dringt ook in Amerika meer en meer door. Een heer en dame, tot de aauzienlijke kringen van Boston behoorende, waren voornemens eveneens samen te gaan te leven zonder zich eerst aan de formaliteiten van een huwelijk te onderwerpen. Op een middag. dat zij, voordat hun besluit was uitgevoerd, aan een diner zaten, waar ook de gouverneur der stad aanwezig was, viel natuurlijk het gesprek op hun plan, dat van verschillende zijden bestreden en verdedigd werd. Eindelijk bemoeide de gouverneur er zich mede. Mijnheer zoo en zoo vroeg hij aan den heer, die de theorie zou toepassen, is het uw ernstig voornemen deze vrouw in goede en kwade dagen lief te hebben en voor haar te zorgen Zeker, mijnheer de gouverneur, was het argelooze antwoord. En gij, juffrouw, ging de gouverneur voort, is het uw ernstige wil, om in goede en kwade dagen, hem als eene getrouwe levensgezellin onder- danig te zijn? Ja mijnheer. Welnu, hernam de gouverneur, dan verklaar ik u, krachtens de mij verleende macht als overheidspersoon, tot man en vrouw. Er heeft zich in Erankrijk eene vereeniging gevormd voor de lichamelijke ontwikkeling der jeugd, met welk doel aan de scholen van lager, middelbaar en hooger onderwijs jongensspelen m de open lucht zullen verbonden worden, terwijl er elk jaar een groot feest, met een wedstrijd in lichaams- kracht en vlugheid, zal plaats hebben, eene soort van navolging van de Olympische spelen der oudheid. De heer Bischoffsheim heeft aan deze zaak een krachtigen stoot gegeven. Hij heeft er op gewezen dat de lichaamsoefeningen der jeugd tot versterking de spieren en ontwikkeling van het lichaam sedert lang in Erankrijk in onbruik geraakt zijn. Wei is waar worden er methodische lessen in de gvmna- stiek in de scholen gegeven, maar men dwaalt als men meent, dat deze de lichaamsoefeningen in de open lucht kunnen vervangen. Waarora, zoo vroec hij, zou men hierin niet het voorbeeld volgen, dat Engeland reeds voor 50 of 60 jaren heeft gegeven De minister van onderwijs heeft nu eene commissie benoemd voor het voorbereidende werk der oragm- satie dier schoolspelen. Voor huismoeders Bij een aantal personen hebben zich, na het aebruik van in vertind vaatwerk gekookte peren, verschijnselen van vergiftiging voovgedaan die ge- lukkig na een eenvoudige geneeskundige behande- lincr verdwenen. Men heeft in bedoelde peren een groote hoeveelheid tinzout gevonden, echter geen koper. Dit gaf aanleiding vruchten, welke in blik- ken doozen worden bewaard, als abrikozen, perziken, ananas, te onderzoeken, en al deze vruchten bleken tin te bevatten. Aan de werking van dit metaal schrijft men zeer vele gevallen van ongesteldheid toe, waarvan de oorsprong onbekend blijft, en om deze reden raadt men aau, de voor het oewaren van vruchten ge- bruikelijke blikken doozen door flesschen te ver- L E E T IJ D I M G E M. Van 23 tot en met 25 Oct. zijn in deze haven binnengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden 23 Oct. Eng. stoomb. Dinnington, kap. Coates, van Goole met kolen. 25 Oct. Eng. stoomb. River Lagan, kap. Namare, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Warkworth, kap. Goundry, van New- Castle met ruw ijzer. Van 23 tot en met 25 Oct. zijn uit deze haven vertrokken na aan den spoorweg te hebben gelost en geladen 24 Oct. Eng. stoomb. River Derwent, kap. Richards, naar Londen met stukg. 25 Oct. Eng. stoomb. Dinnington, kap. Coates, naar New—Castle ledig. Eng. stoomb. Eulmar, kap. Obrien, naar Liverpool met stukg. Eng. stoomb. James Hogg, kap. Curson, naar Middlesbro ledig. Belg. stoomb. Schelde, kap. Schoonhoven, naar Duinkerke ledig. In deze haven zijn binnengekomen bestemd voor Gent; 23 Oct. Eng. stoomb. Bivouac, kap. Marley, van Bristol met zout. Eng. stoomb. Leona, kap. Atkinson, van Ostende met stukg. 24 Oct. Eng. stoomb. Zebra, kap. Allen, van Antwerpen met stukg. Duitselie stoomb. Artus Hof, kap. Hoppe, van Dantzig met hout. 25 Oct. Eng. stoomb. Bordeaux, kap. Giles, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Aire, kap. Woodhead, van Goole met stukg. Noorsche bark Gjemle, kap. Jor- gensen, van Grimstad met bout. Uit deze haven zijn vertrokken komende van Gent 23 Oct. Noorsche brik Penelope, kap. Born- stad, naar Drammen met chigory. 24 Oct. Eng. stoomb. Galatea, kap. Lumley, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Calder, kap. King, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Leona, kap. Atkinson, naar Goole met stukg. 25 Oct. Eng. stoomb. Zebra, kap. Allen, naar Hull met stukg. Eug. stoomb. Edda, kap. Gray, naar Grangemouth ledig. Russische driem. schooner Johannes, kap. Raack, (komende van Selzaete) naar Blyth met ballast. Van 23 tot en met 25 Oct. werden langs de Oostsluizen alhier 77 binnenvaartuigen op en 82 afgeschut. I» It IJ Z E X VAX EFFECTED Amsterdam, 25 October. Staatsleening-en. pCt. Bedrag stukken. Sederla.nl. Cert. N. W. Sch. 2* 1000 76i dito dito 3 1000 90| dito dito 1000 100f dito Obi. 3 m 1000 101 Oostenrijk. Obi. Mei-Noy. .5 fl. 1000 dito Jan.-Juli 5 1000 dito dito Goud 4 200—1000 Portucral. Ob. Bt. '53/84 .3 100 63i Rusland. Obi. Hope 1798/1815 5 1000 102| Cert. Ins. 6 S. '55 5 Z.R. 500 dito 1864 5 1000 102| Obi. 1877 dito. .5 20-100 dito Oost. 2e S. .5 Z.R. 100-1000 60* dito '73 gee. dito. 5 50-100 98* dito '80 gee. dito. 4 Z.R. 125—625 81* Obi 1 1867/69 .4 20-100 86* Spanje. O. B. Perp4 P«. WOO-8MOO 70f dito bin. Perpet. .4 Pr. 500-25000 Turklje. Gecv. S. D. C. Egypte. o. L. 1876 .4 20-100 102* Spoorwegleeningen. pCt. Bedrag stukken. Nederland. Ned. Ctr. spw, A. 250 26* dito Gest. Obi n 23 o Hon&rarije* Theis. Spw. aand. 5 fl. 200 101| fa li<L. Zuid.-Ital. Sp. O. 3 Lir. 50°-5000 Rusland. Gr. Sp.-Maats. Aand. 5 Z.R. 125-625 117| Bait. Spw. Aand..3 ]25-12o0 5/f Chark.-AzowO. 5 100 97* Kurk.-Ch.-Az.O. 5 100 Orel-Vitebsk A. .5 Z.R. 125 dito Obi5 100 98* Zuid.-West Sp.-M. 5 Z.R. 100-1000 65* Premleleeningen. pCt. Bedragstukken. Xederland. Stad Amsterdam 3 100 111* Stad Rotterdam 3 100 Helgitf. Stad Antwerpen 1874 3 fr. 100 dito Brussel 1887. 2* 100 88* Spanje, Stad Madrid 3 100 43* Dordrecht, 25 October. De aanvoer van Granen was heden beperkt. Tarwe was 10 a 20 cent hooger te noteeren. ,.M Puike Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe 8,60 a 9,20 nieuwe 7.10 a 7,50. Rogge Zeeuwsche en Vlaamsche 5 00 a /"6 00. Gerst Zeeuwsche en Vlaamsche winter 5,lKJ a 6,00, Overmaasche 5,20 a 5.80, Zeeuwsche en Vlaamsche zomer 5,50 a 6,00 Haver dunne 3,00 f 4 00. Paardeboonen 6,30 a /6,80. Duiveboonen 7,00 a j 8,00. Witteboonen 12,50 a 13,50. Bruineboonen f 14,00 a 16,00. Erwten 9,70 a 10,70. Voeder 7,50 a 8,50. Koolzaad 11,40 a 12,00. Lijnzaad zaal 10,00 a 12,00. hOERS VAX HET GELD. Belgiscb per 100 fr. Engelscb per Bevallen van een zoon A. ARENDSMeijer. Oude-Tonge, 24 October 1888.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1888 | | pagina 3